1 PLAS TI COLOR PRIJSVERLAGING Het topmerk voor Jk schilderwerk! V Trek er op uit! P. PSETERSE Compromis 2,25 10 FIBBE Drukkerij Van de Velde Agfa Silette Vario nu 89.- Agfa Silette Pronto nu I2S.' L. AKKERDAAS - Markt - Domburg A.V. DYNAMO TE MIDDELBURG HIELD ATLETIEKWEDSTRIJDEN AFDELINGSVOETBALLERS NIET OPGEWASSEN TEGEN VLISS. II DONDERDAG 14 MEI 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 15 Moderne mensen zijn enthousiast over Plastlcolop Rollotex, wandverf om zó uit de bus over behang te rollen. Blijvende kleur.,, waskaar met water en xeepl Keuze uit 28 magnifieke tinten. Verdien nu f2.-: Plasticolor geeft u tijdelijk ter kennismaking een grote bus Rollotex van f4.90 voor f2.90. Maak ge- bruijt van de boni /iet fl&J&eoêtH, doet R> xmcktw.' Ultknlot PLASTIC p. waardebon voor 8 bus Rollotex van f4.90 voor f2.90 S voorlichting over Rollotex Inlichtingen over privé- kleuradvies waardebon voor extra Plasticolor-voordeel. Prov.J Algemene Bond van Ambtenaren afdeling Vlissingen. Ledenvergadering op vrijdag 15 mei 1959 ln zaal A.N.M.B., (dr. Sta ver- manstraat), aanvang des avonds 8 uur. Inleider bondsbestuurder J. W. DUTMAN. Onderwerp „De Algemene Weduwen- en Wezenwet ln het kader van de pen sioenregelingen voor het overheidspersoneel". Komt allen. Vrijdagmiddag 2.00 uur rundvlees* Abattoir, Seisweg, Middelburg. Rijwielen Fongers,Burgers E.N.R., Gruno, Pon en Joco. Bromfietsen Berini, in diverse uitvoeringen. Kcimpeerbenodigdheden Kampeerventen Sport- en Rijwielhuls Keizerstraat 7, Goes Telefoon 2069. wordt elke dag wat mooier met dag- en nachtcrème Walstraat - Vlissingen Sneltransporthendel gekoppeld aan sluiter- spanner, filmtelwerk, blokkeerinrichting, Newtonzoeker, filmindicator en flitscontact. Op kleur gecorrigeerde AGFA Agnar lens 3,5/45 mm. 20 of 36 opnamen 24x36 mm. Sneltransporthendel gekoppeld aan sluiter- spanner, filmtelwerk, blokkeerinrichting, Newtonzoeker, filmindicator, flitscontact en zelfontspanner.Agfa Color-Apotar lens 2.8J45 mm, 20 of 36 opnamen 24 x 36 mm. NU 2 merkcamera's van wereldfaam voor ongelooflijk lage prijs. Betrouwbare camera's, waarmede u prachtige zwart/wit foto's maakt enwaarmede het fascinerende terrein van de Agfacolor fotografie wijd voor u open gaat. Grijp deze kans. Een schitterende kleinbeeldcamera wacht u bij uw fotohandelaar, die u gaarne alles vertelt over Agfacolor-fotografie en u zeker met plezier een mooie, brochure geeft over het uitgebreide Agfa camera-assortiment. Een beeld van een klein beeld camera Nu voor een „beeldige** prijs Prof. Hermann Oberth, een voor aanstaande Duitse raketdeskundige, heeft in Bonn verklaard, dat het hem niet zou verwonderen als de Russen dit jaar nog een bemande raket de ruimte in zenden. De eerste Ameri kaanse bemande raket verwacht hij in 1962. Prof. Oberth heeft drie jaar in Amerika aan raketprogramma's gewerkt. VOOR PLASTICOLOR VERVEN Schildersbedrijf JOH. B. HUYSSE g Nieuwstraat "18-20 - Middelburg - Tel. 2675^J HAAL KLEUR IN UW HUIS met PLASTjCOLOR verven van Drogisterij Luitwieler Walstraat 57 - Vlissingen Telefoon 2431 De unitarische en evangelische kerken van Amerika hebben besloten zioh zo spoedig mogelijk te verenigen Het be sluit van de kerkbesturen zal ln oktober aan de tweejaarlijkse conferentie der beide kerken worden voorgelegd. MET DE HINK-STAP-SPRONG Wind te grote tegenstander bij twee recordpogingen De atleti.ekvriendenkring Dynamo te Middelburg hield woensdagavond op ■de sintelbaan regionale atlotleUwed- -de sintelbaan regionale strijden. We kunnen niet zeggen, dat er bepaald veel belangstelling voor was, noch van do zijde van de Zeeuwse atleten, noch van de zijde van het publiek. Tod) hebben de enkele tientallen deelnemers van Dy namo, Marathon uit Vlissingen, AV '56 uit Goes, Zeeland Sport uit Vlis singen plus enkele Iv.M.A.-atleten de sportmensen van de academie zijn bijna altijd present! nog een se rie spannende wedstrijden voorge zet. Het was jammer, - dat het weor niet meewerkte om de aangekondig de recordpoging op de 4 maal 800 meter en het kogelstoten te doen slagen. Er woei na de warme dagen een vrij straffe en frisse wind, die het de 'deelnemers vrij lastig maak te. Toch is de Zeeuwse ploeg, die een aanval lanceerde op net 4 maal 800 meterrecord van Hans Bostelaar, Jö- han en Hein Cu jé en Piet Zwarte- poorte, niot ver boven het Zeeuwse record van 8 min. 25 sec. rond geble ven. Rini Mondeel, Cas Mulder, Piet Zwartepoorte en Han Mondeel draai den gezamenlijk de 3200 meter ver dienstelijk rond in 8.26.6. Vooral de laatste loper van het Dynamo-kwar tet ondervond vee) last van de wind. bovendien nog van een spiorblossure Ook A-junior Piet Versluys van Dynamo had de kille wind als te genstander bij zijn poging om het Kogelstootrecord scherper te stel len. Een maal benaderde hij het record van 13.11 meter tot op 2 centimeter, maar zijn andere po gingen bleven er toon rijkelijk on der. Terwijl hij dinsdagavond tij dens dé training 13.24 nieter be reikte De finale van de 100 meter heren was bijzonder spannend, zowel aan de top als aan de start, evenals de 100 meter junioren A. In de finale van de 400 meter werd de Olympia- atleet J. van Dijk gemakkelijk win naar in 53 rond. Henny van de Velde van Marathon won de 60 meter meisjes C in 8.7, nadat zij ln haar serie al de uitstekende tijd van 8.5 had laten afdrukken. Voorts bracht Dynamo deze avond enkele atletiekonderdelen, die de laatste tijd weinig beoefend werden, weer in de belangstelling, namelijk 300 motor junioren en het hïnk-stap-sprlngen. Op de 300 meter junioren B was Joop Bongers van Zeeland Sport, onge naakbaar in 40.4. De hink-stap- sprong leverde een zege op voor Piet Versluys, die 11.55 meter ver kwam. Zijn clubgenoot Koeling werd tweede met 11.42 en Wim van der Linden van Zeeland Sport derde ulet. 11.30 meter. Overigens nog tegen de 2 meter onder het Zeeuws record van Piet van Hïjfte van Marathon, die in juni 1957 13.27 meter sprong. Maar records zijn er om verbe terd te worden.... Uitslagen De belangrijkste uitslagen zijn: 100 meter heren: l.'P. Russ, K.M.A. 11.8; 2 J. Louwerse, K.M.A 11.9; 3. J Sinke, AV 56 12.-; 100 meter junio ren A: l. Piet Versluys. Dynamo 12.1; 2. Wim Hardenberg, Marathon 12.2; 3. Cas Mulder. Dynamo 12.4; 80 meter meisjes A: l Matty Theu- ne, Marathon 10.4; 10C meter da mes: 1. Matty Theune 12.9; 4 maal 800 meter heren: 1 eerste Zeeuwse ploeg 8.28.6; 2. tweede Zeeuwse ploeg Hengelconcours op tweede pinksterdag in Oosterschelde Evenals vorig jaar zullen de Eerste Goese Hengelsportvereniging te Goes en de hengelsportvereniging „De Ka- pelse Kanaalvissers" te Kapelle op tweede pinksterdag weer een geza menlijk hengelconcours houden. Dit keer zal er, gevist worden in de Oos terschelde tussen Kattendijke en We- meldinge. De wedstrijd zal om half negen beginnen en ongeveer twee en een half uur duren. Reglementair is overeengekomen, dat voor iedere ge vangen 'vis èen waarde zal worden toegekend van 10 punten, vermeer derd-met een punt voor elke gram ge vangen gewicht. Ondermaatse vis telt voor 25 punten in totaal per vis. De deelnemer met het meeste aantal pun ten is Individueel winnaar. Bij gelijk aantal punten zal het aantal beslis send zijn én indien aantal en puntèn •gelijk zijn, zal het lot beslissen. Een 9.10.-; 400 meter heren: 1. J. van Dijk, Olympia '47 53; 2. J. de Waard, K.M.A. 55; 3. Piet Zwartepoorte 65.5; 4. Frans Brouwer, Dynamo 55.7; 6. Rini Mondeel, Dynamo 57.3; 200 me ter dames: 1. Annemarie van Riel, Dynamo 28.8; 2. Nel Mervel, Dyna mo 30.2; 300 meter junioren B: 1. Joop Bongers, Zeeland Sport 40.4; 2. H. Smit. AV '56 42.-; 60 meter ju nioren C: i. F. Peters, Marathon 7.9; 2. Wim Loenhout, Dynamo 8.-; hipk- stap-sprong heren: 1, Piet Versluys 11.55 m.; 2. J. Koeling, Dynamo 11.42 m.; 3. Wim van der Linden, Zeeland Sport 11,30 m,; 4. J. Icken- roth, K-M.A. 10.90 m,; vèrspringon meisjes A: Matty Theune 4.57 m.; 2. Nel Mervel 4.30 m.; meisjes B: 1. Anneke Roose, Zeeland Sport 4.46 m.; 2. E. Oehlers, Marathon 4.36 m.; vèrspringen junioren C: 1. Theo Ver voorn, Dynamo 4.88 m.; kogelstoten heren: 1. M. Grootjans, Zeeland Sport 12.26 m.; 2. Wim van der Lin den, Zeeland Sport 11.35 m.; 3. L. Masolijn, AV 56 10.92 m.; jongens A: 1. Piet Versluijs, Dynamo 13.09 medaille wordt als prijs beschikbaar gesteld voor de grootste gevangen paling en bot. Uit het totaal aantal punten van de deelnemers van de E.G. H.V. en de H.V.K.K. zal worden be paald hoeveel punten per lid per ver eniging gemiddeld wordt behaald. De vereniging met het grootst aantal punten gemiddeld per lid verkrijgt de wedstrijdbeker. Patrijzen had voor promotie PROBLEEM VOOR TECHNISCHE COMMISSIE 5 minuten later bracht de goed spe lende linksbinnen Traas met een fraai schot de stand zelfs op 52. Vlissingen II, dat het na de rust iets kalmer aan deed, kwam toen weer meer in de aanval, en uit een ver schot van de voet van Kort ontstond het 6e doelpunt voor Vlissingen, toen de keeper finaal missloeg. In de slotfase maakte Chris de Nooijer na enkeleschermutselingen het laat ste doelpunt, waardoor de eindstand 72 werd. Rest nog te melden, dat De Wolff en van Oosterhout, twee spelers van „Walcheren", die momenteel hun mi litaire dienst vervullen, niet aanwe zig konden zijn, waardoor het selec tie-elftal aan kracht inboette. Zondag trad het eerste elftal van de Patrijzen uit 's-Heerenhoek op eigen —flip. veld ln het strijdperk tegen Phil pine I voor een plaatsje in de eerste klas afdeling Zeeland. Direct na de aftrap namen de Patrijzen het spel in handen en de wedstrijd was nog geen twee minuten oud of het was P. de Winter, die met een goed schot de Patrijzen de leiding kon geven. Enkele minuten later was het weer speler, die nu een blunder van ^trijs werd 80 door M. Traas, die met een de Philippine-keeper afstrafte en het was 2 —0 Met deze voorsprong speel- Patriizen rustig verder en het firachtig schot de keeper sloeg. Phi- ippine liet zich echter niet ontmoe digen en trok ook herhaaldelijk ten aanval. De voorhoede treuzelde ech ter te veel om gevaarlijk te zijn. Daarbij kwam nog, dat de Patrijzen- back C, Timmerman weer zoals al tijd een sublieme partij speelde. Hij onderschepte vele aanvallen van Phi lippine en dook steeds op als er ge vaat was. Toch konden.de Philip- >ine-mensen nog enige schoten op doel lossen, doen daar stond keeper Hoornick als een rots in de branding en liet zich niet passeren. Voor de rust werd de stand opgevoerd tot 50. Na de rust was het een slappe wedstrijd. De patrijzen geloofden liet nu wel Na een kwartier kon Phi lippine de achterstand verkleinen. 5—1. Na dit doelpunt kwam Patrij zen weer wat los en het was Invaller P. Martens, die de stand op 61 bracht. Enkele minuten voor het ein de bracht Ko Traas met een prach tige kopbal de stand op 71. De lei ding van de wedstrijd was goed. ten onder: 7-2 Het zal voor de technische commis sie van de afdeling Zeeland voorlopig nog wel een probleem zijn om tot een goed vertegenwoordigend elftal te komen. Dat bleek woensdagavond in Vlissingen, toen het selectie-elftal te gen Vlissingen H speelde. De afde- lingsvoetballers kwamen niet tot een behoorlijke prestatie en verloren kansloos met 72. Wel waren er enkele talentvolle spelers in het zon dagelftal, onder anderen linksbuiten Olivier van Robnr, linksbinnen Traas van Patrijzen, en rechtsbuiten v. d. Velde van Hoofdplaat. De Vlïs- singers hadden echter een veel beter ploegverband. Voor de rust had Vlissingen H een 50 voorsprong. Na drie minu ten doelpuntte Chris de Nooijer uit een voorzet van rechtsbuiten Korf. Door slecht schieten duurde het daar na nog 20 minuten eer Vlissingen n tot het tweede doelpunt kwam, links binnen Van Melis benutte toen een Eoode pass van Chris de Nooijer. •rie minuten later was het de mid denvoor Van Maria, die linksback Huibregtse passeerde, en het derde doelpunt scoorde. Het selectie-elftal kwam maar zeldzaam voor het doel van Bos van Vlissingen, en de zeldzame schoten waren te slecht gericht om het deze keeper moeilijk te maken, in de'40e minuut was het weer Chris de Nooijer die hack en keeper omspeelde (40). Tot overmaat van ramp speelde spil ivoelse van Domburg een bal op zijn keeper terug die langs hem heen in doel rolde 50. Na de rust had de technische com missie het elftal iets gewijzigd, het geen iets beter spel bracht. Na 20 minuten was het dan ook rechtsbui ten v. d. Velde van Hoofdplaat die een goed doelpunt scoorde (51) en Nederland-B won zonder glorie van Luxemburg Het Nederlands b-elftal heeft in Den Bosch met 4-0 van Luxemburg ge wonnen, maar het is een zege zonder enige glorie geworden. De amper 6000 toeschouwers, onder wie secre taris-penningmeester van de K.N.V- B". Lo Brunt en de bondsbestuursie- den Hopster en Kruyver, hebben kun nen zien hoe weinig perspectief f Vo< Nederlandse B-i ploeg bi het in i Oriëntatierit om kolonel v. d. Kroon-wisselbeker Dinsdag werd in Bergen op Zoom een oriëntatierit gehouden door leden van de Kon. Marechaussee uit Terneuzen, Breda, Bergen op Zoom en Eindhoven in het leader van dé wedstrijden om de kolonel v. d. Kroon wisselbeker. Terneuzen heeft nog de leiding in de ze competitie zij het dan met slechts een gering puntenverschil: district Kon. Marechaussee Terneuzen staat no 1 met 44 pnt.; distriet Eindhoven 2e met 4-3 pnt.; district Bergen op Zoom 3e met 36 pnt. en district Bre da 4e met 38 pnt. De uitslag van de oriëntatierit werd: Jeeps: wachtmeesters Timmermans Molenaar 108 punten; 2. wachtmees ter Daimmarechaussee Dorst 112 pnt.; 3. wachtmeester Rommersma rechaussee Sta) 116 pnt.; 4. wacht meester Uitterdijkmarechaussee Faessen 128 pnt.; 5. wachtmeester Brosky—marechaussee Bijl 186 pnt Motorrijders: 1. wachtmeester Le Sa- Sage 88 pnt.; 2. wachtmeester Moens 97 pnt 3. wachtmeester Van Ham 114 pnt.; 4. wachtmeester Verhoeven 131 pnt.; 5. marechaussee Buijsso 137 pnt. Vooral de spelend Nederlands team stelde te leur ondanks de vier doelpunten. Te gen de zwakke Luxemburgse nationa le ploeg had de zege gemakkelijk groter kunnen zijn. Het Luxemburgse elftal heeft danig aan kracht ingeboet. De mannen uit het Groot-Hertogdom konden slechts een enkele maal gevaarlijk worden en dan nog slechts bij de gratie van de Nederlandse slordigheid. Op de wed strijd drukte al vanaf het hetrin een slecht odium, want 1 de Zwitserse scheidsrechter moest onmiddellijk na zijn eerste fluitsignaal de wedstrijd laten onderbreken voor een uniek feit. Er zat veel te veel lucht in de bal! Toen het te veel aan atmosfeer uit het leer verdwenen was kon het pu bliek al snel een doelpunt toejuichen. Stopperspil Lettal maakte op onge lukkige wijze hands ver buiten het strafschopgebied. Voordat doelman Steffer wist wat er aan de hand was lag de door Tol (Volendam) hard in geschoten bal in het net (1-0) Deze Volendammer had later het leer slechts voor het inrollen na een pass van Marcus (2-0). Het Nederlandse team dat op het middenveld heer en meester was door Verhoeven en Brooymans kon echter niet doordruk ken. Het tempo zakte en er werd slechter geplaatst. Na de rust kon de Luxemburgers aanvankelijk gevaar lijker worden. De Luxemburgers kon den van pecht spreken toen Kettel tegen de fat schoot. Tegen hei einde ging de vermoeidheid van de Luxem burgers een rol spelen. Het Neder lands B-rcam werd sterker en druks te dat uit door een mooi doelpunt van Marcus ln de 22ste minuut en een treffer van Bouwmeester, na een glanzende dribbel in de 38ste minuut (4-0). Verder Heten de gasten, bij wie linksback Brosius sterk speelde, het niet komen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 19