EEN JAAR M0TVRU Tekko Taks duikt in het verleden JONGEMAN ZOCHT EIEREN ALLEEN OM ZE TE BEKIJKEN ■Aee&k met R0XASECT tuvhu^i -WlLIPSL, AutoradiO VERTEGENWOORDIGER MAAKTE TWEE GROVE OVERTREDINGEN schrijven -PHILIPS^ AutoradiO EMIM uit be ETHER DONDERDAG 14 MEI 1959 PROVINCIALE ZEEUW SB COURANT 13 KANTONRECHTER MIDDELBURG De kantonrechter te Middelburg, mr. J. Moolenburgh, kreeg woensdagmid dag de jeugdige loodgieter G. J. de P. nit Kapelle voor zich tegenover de groene tafel. In de Heer Geertspolder had deze jongeman wilde eende-ele- ren gezocht. De P. ontkende dit. „Ik heb geen eieren gezocht, noch meege nomen", verzekerde hij mr. Moolenburgh. Uit het verhoor bleek evenwel, dat hij, al fietsend in de polder, plotseling enkele wilde eenden zag opvlie gen. Hij besloot langs de slootkant een eventueel nest op te zoeken. Toen dit geen succes had, tilde hij het zoontje Ho van zijn baas op om hem in een bGom te laten kijken. Op dit moment stond er ook een politieman bij de boom. Hij verklaarde zijn „klant" niet te kennen. Ook hier legde de kanton rechter conform de eis een boete van 10 op. De koopman A. H. uit Middelburg was op 5 maart in strijd gekomen met de verordening op het stadschoon van de Zeeuwse hoofdstad. Op een perceel aan de Achtersingel had hij auto-on derdelen opgeslagen. H. verklaarde, dat hij deze spullen had afgedekt met een zeil. „Maar de jeugd heeft het er weer afgetrokken", vervolgde hij. Overigens betrof het hier nog bruik bare onderdelen. Dit alles in aanmer king genomen verminderde de kan- rechter de eis van de officier, die 10 bedroeg tot 7.50. ruiterlijk zijn (out! De loodgieter vertelde, dat hij be langstelling heeft voor de natuur. En ook het zoeken naar de eende eieren betrok hij in deze overi gens nuttige belangstelling. „Dus U hebt de eieren gezocht om ze te bekijken?", vroeg mr. J. L. Andreae, de officier. „Ja, mijnheer de officier", ver klaarde verdachte. 't Is zo duidelijk als het maar kan", betoogde de officier. „Hij heeft eie ren gezocht en dat is ten strengste verboden. Hij mag er evenmin» naar kijken". Conform de eis veroordeelde mr. Moolenburg de P. tot een boete van 10. Er zijn maar weinig verdachten, die zo ruiterlijk hun fout erkennen als de vertegenwoordiger W. C. van B. uit Halsteren dat gisteren deed. Op 30 maart had Van B. in de Coosje Buskenstraat te Vlissingen een ande re auto gehinderd, toen hij plotseling de weg opreed, ,,'t Is zo, edelachtbare, ik was fout", verklaarde de vertegen woordiger simpel. Zowel de officier als de kanton rechter wilden deze ruiterlijke er kenning honoreren. De officier oordeelde 30. Dat vond Van B. overigens nogal „duur". „Hoeveel vindt U het dan te duur?", wilde mr. Moolenburgh weten. „Nqu, een gulden of vijftien" ver telde verdachte. Hoewel de kanton rechter hem vertelde van de over tuiging uit te gaan, dat het kwaad gestraft moet worden op een der gelijke manier, dat een verdachte dat voelt, wilde mr. Moolenburgh volstaan met een boete van 17.50. De vrachtrijder I. A. B. uit Oostburg had op 20 maart een autobus „gesne den". De bus had net de halte bij de boot verlaten, toen de vrachtauto chauffeur met zijn wagen langs hem kwam en hem in de berm van de weg drong. Volgens B, had de buschauf feur zijn snelheid opgevoerd, terwijl hij passeerde. „Ik remde juist", ver telde deze chauffeur. Conform werd B. veroordeeld tot een boete van 40, plus betaling van de civiele vor dering, groot 45. Geschorst De correspondent I. van B. nit Mid delburg kwam op 2 februari op de splitsing Veerseweg-Veersesingel in botsing met een personenauto. Van B. die vanuit de richting Veere kwam, werd ten laste gelegd geen voorrang verleend te hebben aan do bestuurster van de auto, die vanaf de singel de Veerseweg opdraaide. Daar de oor zaak van de botsing niet helemaal „uit de verf" kwam, besloot de kan tonrechter de behandeling van de zaak te schorsen tot 3 juni a.s. De antiquair I. F. uit Middelburg werd veroordeeld tot een boete van 50 conform, daar hij op 15 februari op een kruispunt te Goes met zijn au to geen voorrang had verleend aan een andere personenauto. Daar de Souburgse timmerman-aannemer A. C. H. geen werkboekje verstrekt had aan zijn chauffeur, moest hij daar voor 3 boete betalen. De Goese caféhouder H. P. had een „lid" van de „zwarte lijst" in zijn café toegelaten. De officier eiste een boete van 10, waarmee P. verre van content was. Hij zei niet het recht te hebben gehad om de man de toegang tot het café te ontzeggen. Dat had hij volgens de kantonrechter wel, die hém dan ook conform veroordeelde. Waarop P. besloot in cassatie te gaan. Voor eenzelfde feit stond de Kloe- tingse caféhouder A. M. terecht. (Advertentie) Kost U minder dan *4 cent per km! (Advertentie) r^PHILIPSL, AutoradiO Nu in prijs verlaagd Gezellige middag voor bejaarden Woensdag hebben ongeveer een 150 Middelburgse ouden van dagen ge noten van een gezellige middag, die door het „Damescomité ontspanning bejaarden" in de grote Schouwburg zaal was georganiseerd. Dit was te vens de laatste middag van het sei zoen. In verband met het 10-jarig bestaan van het comité had deze middag bovendien een extra feeste lijk tintje gekregen wat onder an dere tot uitdrukking kwam in gebak en koffie, dat de oudjes in de pauze namens het comité kregen aangebo den. De voorzitster van het comité, me vrouw M. Deijnen, memoreerde in haar openingswoord het ontstaan van dit bejaardenwerk, waarbij zij o.a. hulde bracht aan de penning- meesteresse, mevrouw A. J. Vos-Van Luijk", die elk jaar weer van de oprichting af met veel schipperen rond weet te komen met de beschik bare financiën". De basis van de kas bestaat uit de jaarlijkse collecte, die voor dit doel wordt gehouden. De op brengst is meestal van dien aard, dat de taak van de penningmeesteresse om vier k vijf avonden per seizoen te financieren lang niet gemakkelijk is. Wat het programma betreft had men ene goede keus gedaan met de Zeeuwse Klavar Muziekschool uit Vlissingen, die een aardig program ma op de planken bracht, waarmee zij bij de oudjes veel succes had. Aan de Kerklaan te Hansweert is een zeer modern gebouw verrezen, waarin een openbare- en een r.-k.- kleuterschool zullen worden onder gebracht. Op woensdag 87 mei zal de commissaris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot de officiële opening verrichten. Op de foto: de nieuwe school. Bakker bluste zelf brand in Sint-Maartensdijk In de bakkerij van de heer J. C. S. te Sint Maartensdijk brak woensdag avond brand uit, toen de vlam in een pan met vet sloeg. De spoedig ter plaatse zijnde brandweer hoefde niet meer op te treden: de heer S. wist het vuur met eigen middelen te be teugelen. Hij liep daarbij brandwon den op aan zijn arm en' moest zich onder doktersbehandeling stellen. De materiële schade is, dank zij dit krachtige optreden van de heer S., zeer gering gebleven. (Advertentie) Eén motgaatje kost U méér Bespuit tijdig Uw wollen stoffen! Zwerver uit Ouwerkerk bij Oss dood in greppel gevonden In de omgeving van Oss ls in een greppel het stoffelijk overschot ge vonden van de 72-jarige, uit Ouwer kerk afkomstige zwerver A. W. Om dat de doodsoorzaak van de man, die toen het ontzielde lichaam werd ge vonden, reeds enkele dagen dood moet zijn geweest, nog niet is vastgesteld, heeft de justitie te 's-Hertogenbosch het onderzoek, in handen. Men acht het echter aannemelijk, dat hier geen sprake is van misdaad. Hoewel de 72-jarige zwerver een voor zijn leeftijd bijzonder sterke man was, is het niet uitgesloten, dat hij aan een hartverlamming is overleden. In de nabijheid van het stoffelijk overschot zouden de verpakkingsres- ten van een onschuldig slaapmiddel, een opgevouwen overjas, een wandel stok en een hoed zijn gevonden. In het r.-k. ziekenhuis te Oss heeft het hoofd van het gerechtelijk ge neeskundig laboratorium in Den Haag, dr. J. Zeldenrust, woensd w schot verricht. Het stoffelijk over morgen sectie op het stoffelijk over schot zal vandaag, donderdag op de protestantse begraafplaats te Oss ter aarde worden besteld. (Advertentie) „Naar maat" voor elke wagen van elk bouwjaar. KANTONRECHTER MIDDELBURG Toen de vertegenwoordiger C. P. H. J. uit Terneuzen op 24 februari voor zaken in Vlissingen was zat het hem die dag beslist niet mee. Tot twee maal toe maakte hij een grove verkeersfout, die hem duur zijn komen te staan. De eerste overtreding maakte hij met zijn bestelauto op de hoek Coosje Buskenstraat-De Ruyter-boulevard toen hij geen voorrang ver leende aan een voor hem van rechts komende bestelauto. Even later sloeg hij voor dezelfde bestelauto op de Boulevard plotseling linksaf, omdat hij zijn wagen aan de andere kant van de weg wilde parkeren. Hierdoor kwa men beide bestelauto's met elkaar in botsing, waarbij wat materiële schar de ontstond. De rekening van beide overtredingen en van de daaruit voortkomende schade kreeg de vertegenwoordiger woensdagochtend voor de kantonrech ter te Middelburg, mr. J. Moolenburgh, gepresenteerd toen minutieus werd uitgezocht in hoeverre de Terneuzenaar aansprakelijk kon worden gesteld voor deze fouten. Nauwe rok gaf problemen op bromfiets Zelf verklaarde verdachte dat hij de van rechts komende bestelauto niet had gezien. Ook niet toen hij op de Boulevard naar links afsloeg. Hier over waren de kantonrechter en de officier van justitie, mr. J. L. An dreae, zeer verwonderd daar 't zicht ter plaatse zeer goed is. W aarschuwing De officier van justitie liad dan ook geen goed woord voor de wijze van rijden van verdachte. Hij vorderde twee fikse boetes van respectievelijk f 35.»— subs 7 en f 65.subs IS da gen, plus toewijzing van de civiele vordering van f 74.—. Bovendien gaf hij 'n niet mis te verstane waarschu wing..... „Wanneer zoiets dergelijks nog eens gebeurt zal ik niet aarze len om ontzegging uit de rijbevoegd heid te vragen", aldus mr. Andreae. Gezien huiselijke omstandigheden vonniste de kantonrechter met twee boetes van f 35.subs. 5 dagen en toewijzing van de civiele vordering. De loondorser L. P. B. uit Vrouwen polder had op de Koningsbrug te Middelburg met zijn tractor, welke Advertentie Pasklaar voor üw wagen een grote dorsmachine en een stro pers trok, de auto van de landbou wer K. de B. uit Westkapelle aan gereden. Hierbij ontstond voor on geveer f 96.schade aan de auto van de landbouwer. Ter behartiging van zijn zaak had de loondorser, die verschillende overtredingen werden ten laste gelegd, zijn vader als ge machtigde gestuurd, die met veel flair zijn zaak verdedigde. Na verschillende getuigenverkla ringen legde de officier van Justi tie alleen ten laste dat verdachte niet tijdig genoeg had gestopt om een aanrijding te voorkomen. Hiervoor vroeg hij een boete van f 20.subs. 4 dagen plus toewij zing civiele vordering. De kanton rechter ging echter niet mee met deze eis en sprak de loondorser vrij van rechtsvervolging. De adjunct-directeur van een hout handel, A. L. G. van D. uit Vlissin gen, was op 1-2 januari op een be sneeuwde weg met zijn wagen ge slipt toen hij aan het passeren was. Gelukkig was hieruit geen aanrijding voortgekomen. Wel kwam D. gedeel telijk met zijn wagen in de rechter- wegberm terecht. Voor het te hard rijden werd hij conform beboet met f 25.subs. 5 dagen. Nauwe rok Het zwakke geslacht was er gedeel telijk oorzaak van dat een tweetal jongelui zich voor verkeersovertre dingen moest verantwoorden. De leerling L. A. J. W. B. van de Zee vaartschool uit Vlissingen stond te recht, onidat hij achterop zijn brom mer een meisje had meegenomen, die met beide benen aan één zijde ach terop de brommer meereed, hoewel RADIO- EN T.V.-RUBRIEK ^{oren, jieu en.... Karin Kraaykamp in ziekenhuis Karin Kraaykamp, de populaire tele- visie-omroepster van de VARA., is in het ziekenhuis opgenomen. Zij moet een kleine operatie ondergaan, waarmee naar verwacht wordt een dag of tien gemoeid zal zijn. Voortreffelijke reportage De V.P.R.O. heeft zo langzamerhand de traditie hoog te houden voor wat betreft het vervaardigen en uitzen den van documentaires. Gisteravond was de sympathieke arts J. A. C. van Swol aan de beurt, wederom met een uitzending over spastische kinde ren uit het Goois Ziekenhuis. Op prettige en eenvoudige wijze leidde hij de kijkers weer binnen in dit uiterst moeilijke probleem en bor duurde voort op de uitzending van ongeveer een jaar geleden. Duidelijk was te zien, dat de behandeling iets gedaan had en dat de kinderen er baat bij vonden. Ben Klokman, die al eerder dergelijke programma's re gisseerde. krijgt er steeds meer slag van, dezë zaken op een juiste en in structieve wijze te presenteren. Het is moeilijk de goede woorden te vin den om over deze reportage nog lof waardiger te schrijven dan al eerder gedaan werd. We hopen intussen, dat de V.P.R.O. op de ingeslagen weg zal voortgaan en veel van deze uit zendingen zal voorbereiden, omdat ze een hartverwarmende onderbreking vormen van de series over fabrieken en andere indrukwekkende menselij ke prestaties. Op de film zagen we nog de aan komst van de moeder van het pa tiëntje Greet je Dabian uit Aruba, die haar dochtertje, dank zij de activitei- er voetsteunen op de brommer aan wezig waren. „Dit kon ook niet an ders", vertelde de scholier, „daar het meisje een nauwe rok aan had". De officier van justitie, die begrip toon de voor deze moeilijkheid eiste f 5. subs. 1 dag. De kantonrechter ver laagde dit tot f 3.snbs. 1 dag. Toen A. N. de J. uit Middelburg op zijn brommer naar een afspraakje wilde in Oostkapelle merkte hij, dat de rem defect was. Daar hij het vriendinnetje niet wilde laten wach ten ging hij toch op weg. Maar on derweg werd hij aangehouden. Con form de eis werd hij veroordeeld tot f 3.subs. 1 dag. De Middelburgse scholier C. P. H., werd conform veroordeeld tot f 15. subs. 3 dagen, omdat hij zonder rij bewijs op een motorfiets had gere den. De heer en mevrouw De V. uit Middelburg hadden op 26 april geen voorrem op hun beide brom mers, zodat zij elk werden veroor deeld tot een boete van f S^— subs. 1 dag. H. de H. uit Vlissin gen, vroeger stoker op de koop vaardij, werd conform beboet met f 6.subs. 2 dagen, omdat hij op een afgesloten weggedeelte had gefietst. De tandarts D. A. van H. werd bij verstek conform veroordeeld tot f 10.subs. 2 da gen, omdat hij op 8 februari op de Veerseweg tijdens een dichte mist zonder groot licht had gereden. Tegen W. K. uit Leersum, tijdelijk verblijvend te Middelburg, werd f 10 subs. 2 dagen gevorderd, omdat hij geen deugdelijke rem had op zijn brommer. Mr. Moolenburgh verlaag de dit tot f 6.subs. 2 dagen. De chauffeur H. M. de B. uit Vlissin gen werd bij verstek conform veroor deeld tot f 25.subs. 5 dagen, om- ten van de V.P.R.O., na twee jaar eens kon bezoeken. De reportage werd voorafgegaan door een chanson-uitzending uit het Nederlandse studentensanatorium, met Nederlandse liedjes. Gelukkig dat deze studenten in dié omgeving en in die sfeer zoveel moed en ook wat humor kunnen opbrengen. Ove rigens was het toch maar een matig geval. Simon van Collem babbelde wat met Ank van der Moer, maar dat vlotte toch echt niet zo best. Voor muziek, nieuws en weerbericht. dat hij op de Nieuwe Vlissingseweg 'its had gehouden. niet rechts (Advertentie) Oók met transistors 91. In de nu volgende se conden ontstond er een vechtpartij en een verwar ring zo groot, dat de ge schiedenisboekjes er nooit melding van gemaakt heb ben, omdat er eenvoudig niet uit te komen was wie er nu vriend en wie vijand was. Foxius bijgestaan door een van de bondgenoten, draaide de armen van Pa- tricius op diens rug en pro beerde om de lijvige Keizer, dwars door het strijdge woel heen, de zaal uit te sleuren. Daar zag de ver momde Tekko plotseling de grote Ghoot op zich afko men. „Dat nooit!" dacht onze vriend en wilde er vandoor gaan. Te laat ech ter. Eén greep van de grof gespierde woesteling en hij trok Tekko bij zijn baard naar zich toe. „Ouwe dwaas!" gromde de reus, terwijl hij zijn zwaard dreigend omhoog hief. „Om op jouw leeftijd nog in opstand tegen de keizer te komen, daar zal je...!" VRIJDAG 15 MEI. HILVERSUM 1. 402 m 746 ke/s. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws, 7.15 Gram. 7.30 Voor de Jeugd. 7.40 Gram. 7,45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram, 8.50 Voor de huisvrouw. 9-35 Waterst 9 40 Schoolradio. 10.05 Kamermuz. 10.30 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Gram. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Volksliederen. 12.30 Land en tulnbouwmeded. 12.33 Gram. 1250 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Lichte muz. 14.20 Gram. 14.45 Idem. 15.00 School radio. 15.30 Voor de zieken 16.30 Mezzo- sopr. en piano. 16.55 Gram. 17.00 Voor do Jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.40 Beursber. 17.45 Fluit en claveclmbel of plano. 18.03 Dansmuz. 18.30 Voor de Jeugd. 18.45 Gram. 1850 Regeringsuitz. 19.00 Nws. 19.10 Act. 1950 Pol. caus. 19.30 Verz. progr. voor de militairen. 20.30 Een man naar haar wens, hoorspel. 21.00 Brabants halfuur. 2150 Rigoletto, opera (2e en 3e acte). 22.40 Gram. 22.50 De kunst van luisteren, caus. 23-00 NWS. 2345—24.00 Jazz. HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 1950 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.05 Gym. voor de vrouw. 9.15 Gram. VPRO: 10-00 Thuis, caus. 10.05 -Morgenwijding. VARA: 10,20 Voor de hulsvrouw. 11.00 Gitaarspel. 11.20 Voor de kleuters. 11.30 Orgel en zang. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.20 Rege ringsuitz.: Landbouwrubriek: Bestrijding van veeziekten in de grensgebieden. 12-30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Sport en prognose. 1250 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Lichte muz. 1355 Beursber. 14.00 Tenor piano. 14.30 Boek- bespr. 1450 Fluit en clavecimbel. 15.10 Alsof het gisteren was. VARA: 16,00 Mu zikale caus. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Voor de Jeugd. 17.30 Lichte muz. 1755 Act. 18-00 Nws. 18-15 Vlaamse noties. 18.20 Metropole Ork. 1850 De puntjes op de 1, caus. 19.00 Voor de jeugd. 19.10 Jazz- muz. VPRO: 19.30 Leven in Nederland, rep. 19.45 VPRO-nws. 20 00 Nws. 20-05 Eoekbespr. 20.10 Lltt. caus. 20-20 Voor- dr. en piano. 20 35 De Verenigde Naties in de afgelopen weken, door mr. C. W. A. Schürmann, Nederlands permanent vertegenworodiger bij de Verenigde Na ties. 20.45 Kerk en Ned. Ver. v. Sexuele Hervorming, caus- VARA: 21.00 Villa Si- donia, hoorsp. 21.20 Lichte muz. 21.35 Pol. cabaret 22.05 Jazzmuz. 22.25 Buitenl. weekoverz. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, gesprek. VARA: 23-00 Nws. 23.15— 24.00 Vergelijkenderwijs. VLAAMS-BELG, T.V.-PROGRAMMA. 19.00 Voor de Jeugd, 19.30 Nws. 20.00 Do cumentair progr. 20.10 FeuilL 20.50 Nieu we films. 21.20 Interviews. 21.50 Voordr. 22.05 Nieuws. FRANS-BELG. T.V.-PROGRAMMA. 19.00 Kath. uitz. 19.30 Onbekend. 20.00 Nws. 20.35 T.V.-spel. 2150 Filmprogr. 22.40 Wereldnieuws. „Bij Jupiter!" schreeuwde hij dan opeens en hield verbaasd de baard in zijn handen die losgelaten had van Tekko's gezicht. „Het is Taksius! Ik zal je leren kleine garnaal." Duo-passagier sprong van rijdende motor Op tde weg tussen Scherpenïsse en Sint-Maartensdijk is de heer W. N. uit laatstgenoemde plaats van een rij dende motor afgesprongen. Bij zijn val werd hij gewond aan het gelaat; hij moest zich onder doktersbehande ling stellen. De heer N. was de duo passagier van de heer L. K. uit Sint- Maartensdijk. Toen de bestuurder langs enkele geparkeerd staande autos moest manoeuvreren, betwij felde de duo-passagier de goede af loop hiervan zodanig, dat hij van de motor afsprong. De motor kwam zon der ongelukken langs de auto's. Collecter De in de Nederlands hervormde kerk te Bruinisse gehouden wederopbouw- collecte heeft 252,95 opgebracht. De op koninginnedag in de gezamen lijke kerkdienst met de Gereformeer de Kerk gehouden collecte voor het Nederlands Bijbelgenootschap bracht 103,05 op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 17