Zeeuwse successen in K.N.V.T.O.- rally te Eist VITELLA P.Z.E.M.-PERSONEEL VIERDE OP OPGEWEKTE WIJZE JUBILEUM Haeta ELEKTRA" IN FOTOGRAFIE: BEHEERSING VAN TECHNIEK OPENBARE LEESZAAL GOES VERHUIST NOG DEZE ZOMER 8 PROVINCI ALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 13 MET 1959 JAARLIJKS TERUGKEREND FESTIJN Zeeuwsch-VIaanderen en Walcheren op 4e en 8e plaats Zeeland's toerwagenondernemers en hun chauffeurs hebben op de jaar lijkse rally van de Koninklijke Ne derlandse Vereniging van Transport ondernemingen, die dinsdag 43 bus sen uit alle delen van ons land in het Betuwse fruitstadje Eist bijeen bracht, de goede indruk van vorig jaar bevestigd. Het duo C. Smies-C. Wissel voerde een bus van de Z.V.T. M. uit Terneuzen niet grote vaardig heid naar de vierde plaats in de al gemene klassering en de Stoomtram Walcheren uit Middelburg legde, dankzij de goede rijkwaliteiten van de chauffeurs P. van der Reest en A. A. Kik, beslag op de achtste plaats. Dank zij een stralende zon, een uitstekende organisatie en een gastvrij onthaal in Eist is deze 8e tourwagenrally van de K.N.V.T.O. 'n groot succes geworden. Niet in het minst dus voor de Zeeuwse deelne mers, die zeer verheugd waren over de resultaten van deze buitengewoon geslaagde dag. Dit jaarlijks terugkerende evene ment van de K.N.V.T.O. maakten we ditmaal als gasten van de Auto Maatschappij Zeeland uit Goes. In derdaad een evenement, want telkens opnieuw is de tourwagenrally een groot gebeuren voor de Nederlandse busondernemers, die hun beste chauffeurs en -autobussen in deze sportieve strijd brengen. Aan suppor ters heeft het gisteren al evenmin ontbroken. Zo telde de bus van de A. M.Z. liefst 40 passagiers, die enthou siast met deze rally in het bijzonder dè verrichtingen van „hun" chauf feurs meeleefden. Dit laatste geeft aan de rally een bijzondere bekoring, die het vaak moeilijke rijden voor de chauffeurs en de pasagiers tot een waar genoe gen maakt. Een stralende zon begeleidde de ral ly-rijders op hun tocht. De AM.Z.- bus een gloednieuwe 150 pk. die sel Leyland vertrok dinsdagmor gen om half 7 uit Goes, want de Zeeuwen moesten tijdig in Made (N.-Br.) aan de start verschijnen. In toom gehouden door de chauf feurs Kees en Rinus de Munck uit Borssele zij namen om beurten achter het stuur plaats verslond de bus met de regelmaat van een klok de eerste honderd kilometers naar de startplaats. Start Hier was ook het ontmoetingspunt met de andere Zeeuwse deelnemers, de Stoomtram Walcheren, de R.T.M. en de Z.V.TM. Busleider A. Schipper nam in Made de opdracht in ontvangst: een rit naar het Betuwse fruitcentrum Eist, bestaande uit twee delen, een oriën- teringsrit naar Rhenen en een „proe ve" op de blinde kaart van Rhenen naar Eist. Met korte tussenpozen gingen de bussen van start. Aan de hand van summiere gegevens moesten de chauffeurs van onze bus, bijgestaan door busleider-kaartlezer Schipper him weg zoeken door het Brabantse land naar het fruitcentrum in de Betuwe. Zij slaagden daarin wonder wel en terwijl vóór in de bus „de batten" werden gevoerd over de te volgen route, hadden de passagiers ook hun taak bij de speurtocht naar opschriften op huizen, restaurants e.d. en naar foto's van bepaalde pun ten. Nog maar nauwelijks had de bus de startplaats verlaten of de spanning van de wedstrijdsfeer maakte zich van „bemanning" en passagiers meester. De rit was spannend en spectaculair: op sommige punten kwamen de 40 meerijders werkelijk ogen te kort om de opschriften en foto's te ontdekken, maar gedurende lange perioden ook was het „zicht" bepaald slecht. In Rhenen begonnen de deelnemers aan de blinde kaart-rit. Voor velen bleek deze opgave te zwaar, zodat dit overigens niet grote traject voor tal van bussen strafpunten opleverde. De AM.Z.-bus kon daar ook niet aan ontkomen Faillissement opgeheven Het faillissement van de heer J. Hoek te Vlissingen is wegens gebrek aan actief opgeheven. Werkzaamheden aan zeedijk op Tholen aanbesteed Het dagelijks bestuur van het water schap Tholen heeft maandag j.l. aan besteed het verhogen en verzwaren van 'n gedeelte van de zeedijk van de tot het voormalige waterschap Sint. Maartensdijk behorende polder Noord, over een lengte van 1630 meter en het maken van een betonblokglooiing van ongeveèr 1200 vierkante meter. Inge schreven werd als volgt: P. en T. K. de Jonge, Renesse, 195.900; N.V. T. en P. de Klerk, Werkendam, 180.000; B. Stegink, Vli6singen, 163.000; N.N. Aanne mers- en Handelsbedrijf Van Oord, te Werkendam, 162.800; Fa. J. Lie- vense en J. Huibrechtse, Westkapelle. 161.400; C.V. Gebr. Van den Heuvel, Zierikzee, 157.000; A. v. d. Werf en D. C. v. d. Werf, Sint-Maartensdijk en Scherpenisse f 155.800; fa. Chr. Hakkers en fa. Schermers en Zn te Werkendam f 155.000; J. en Kr. Triest de Oude, Biervliet, 142.500; K. J. Moerland, St.-Anna'.and 139.750 Johs. van Vossen en K. J. Moerland, Sint-Annaiand, 139.500. Het werk werd gegund aan de laagste inschrij ver. Collecte De in Wemcldinge gehouden collecte voor de Stichting Gezamenlijke Mili taire Fondsen heeft opgebracht t 69,87. Terwijl de mannen van het B.B.A.- muziekkorps en de harmonie van de Gelderse Tramwegen vrolijke mu ziek over het centrum van Eist lie ten schallen en de passagiers hun twaalfuurtje nuttigden, traden de chauffeurs aan voor de rijvaardig- heidsproeven. Als volleerde pikeurs werkten zij hun meer dan „100 paar den" langs rond de verschillende hindernissen. Voetangels In de middaguren verwerkten de deelnemers een hiërogliefen-rit, waar bij men slechts over tekens beschik te, op een bijna 50 km. lange route, die in de Betuwe was uitgezet.Met allerlei listen hadden de organisato ren getracht de deelnemers op een dwaalspoor te brengen, en velen „trapten" inderdaad in de voor hen uitgezette voetangels en klemmen. Tal van anderen echter bleken niet alleen goede chauffeurs, maar ook „tekenkenners". Zij lieten zich door de valstrikken niet om de tuin leiden. Tot deze l&atste categorie behoorden ook de A.M.Z.-chauffeurs, die 's mid dags meer succes hadden-dan 's mor gens. Het K.N.V.T.O.-festijn bracht ten slotte allen in het ruime veiling complex van Eist bijeen, waar de B. B.A. en de Gelderse Tramwegen voor een muzikaal intermezzo zorg den. Tevens traden Gelderse acteurs op met zang en muziek. Een hoogtepunt vormde wel de show van de Walcherse 18de en 19e eeuw- se klederdracht. Aan het slot werden de prijzen bekendgemaakt en uitge reikt door mr. D. van Setten, na mens het algemeen bestuur. Het Rot terdamse team van de R.T.M. legde met 87 strafpunten beslag op de le plaats. Als vierde plaatste zich het team van de Zeeuwseh Vlaamse Tramwegmaatschappij met de chauf feurs Smies en Wissel, terwijl de Stoomtram Walcheren met de chauf feurs Van Reest en Kik op de acht ste plaats beslag legde. Het tweede team van de Z.V.T.M. met de chauf feurs D. Claessens en J. Verstraten werd elfde. De AM.Z. kwam op de 19e plaats. De Z.V.TM.-chauffeurs leverden de beste prestatie bij de rij- vaardigheidsproef. IN MIDDELBURGS SCHUTTERSHOF Smeedkunstwerk voor hal in kantoor Middelburg radio-artiesten brachten uitstekend programma In de grote Schuttershof zaal te Middelburg, die een fraaie bloemendeco- ratïe gekregen had, hebben de raad van bestuur, de directie en een deel van het personeel der P.Z.E.M. dinsdagavond feest gevierd ter gelegen heid van het 40-jarig bestaan van het bedrijf. Het was een omvangrijk programma, dat de aanwezigen deze avond kregen voortgezet: de voor zitter van de raad van bestuur, Jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, Zeelands commissaris der koningin, hield een feestrede, de voorzitter van het „Co mité Huldeblijk", de heer J. Huser, bood symbolisch het personeels- geschenk ban, namens de personeelsvereniging „O. en O." werd de raad van bestuur eeu voorzittershapier aangeboden, naast dit alles trad een ge zelschap van bekende radio-artiesten op, waarna deze feestavond besloten werd met een gezellig- samenzijn. mythologie: de strijd om het vuur tussen Zeus en* Prometheus. In de loop van de zomer zal dit ge schenk in 't kantoor aangebracht worden. Thans overhandigde de heer Huser een maquette van dit kunstwerk. De vice-voorzitter van de personeels vereniging, de heer J. de Kok, over handigde vervolgens aan jhr. De Casembroot een fraaie voorzittersha mer voor dc raad van bestuur. De heer De Kok dankte de raad van bestuur voor de steun, die „O. en.Ck" altijd krijgt. De commissaris der koningin dankte de beide sprekers hartelijk voor hun vriendelijke woor den en de geschenken. Hierna maakte ir. Michielsen dè prijzen bekend van de wedstrijd die voor het personeel was uitge schreven op het gebied van mu ziek (feestmars), poëzie en beel dende kunst. In de eerste rubriek behaalde de heer Meijer uit Ter- neuzen de eerste prijs. Zijn feest mars „Zeeuwse energie" werd reeds maandag tijdens de inge bruikneming van het P.Z.E.M.- kantoor te Terneuzen gespeeld en ook thans konden de personeels leden deze mars beluisteren. In de tweede rubriek ontvingen de he ren B. de Jong en J. de Lange 'n aanmoedigingsprijs, en in de der de rubriek was de gedeelde eerste prijs voor de heren W. Keiler en J. H. Jansen. UITSTEKENDE KEUS. Vervolgens was het woord aan het gezelschap van radio-artiesten, dat het „O. en 0."-bestuur had verzocht op te treden. Het verenigingsbestuur heeft hiermee een uitstekende keus gedaan. Zonder uitzondering mag gezegd worden, dat de medewerken de dames en heren aan dit program ma een avond boden, die op hoog peil stond. Dat hun werk gewaar deerd werd, bleek wel uit de „spon tane reacties" van het publiek. Aan dit programma werkten dan mee de imitator Jan Oradi, de radio troubadours „De Spelbrekers", de muzikale comediant Frank Rexis, Christine Spierenburg en Bert Robbe met operetteklanken, Wilma Durant, de goochelaar Crochet en pianist Co van der Heide Wijma, die voor een voortreffelijke muzikale begeleiding zorg droeg. Na afloop van dit pro gramma volgde het gezellig samen zijn onder leiding van de heer W. M. J. Meeuse met medewerking van het orkest „The Moonliners". Vanavond (woensdag) wordt een herhaling van deze feestavond gegeven. Aan het begin vhn de avond sprak de directeur der P.Z.E.M., ir. T. Mi chielsen, een welkomstwoord. „Wij vieren thans gezamenlijk het 40-ja- rig bestaan, met de leden van het dagelijks, bestuur als „beschermen gelen" op de voorste rij", aldus de directeur. Ir. Michielsen riep het personeel op om in eendrachtige sa menwerking de P.Z.EM. nog hechter te maken en bracht tenslotte het be stuur van „O. en O." hulde voor de uitstekende technische verzorging van de avond. Jhr. mr. De Casembroot verklaar de in zijn feestrede, dat het bestu ren van de P.Z.EM. één der moei lijkste taken is. De commissaris der koningin was daarom blij, dat de directeur de leden van de raad van bestuur als „beschermenge len" verwelkomde. Jhr. De Ca sembroot verzekerde het admini stratieve personeel, dat hij de door deze heren gemaakte beschei den en staten bijna tot op de laat ste letter .spelt. WAAKDERING. Bijzondere waardering had de voor zitter van de raad van bestuur voor het personeel van de binnen- en bui tendienst. „Nimmer hel) ik enige klacht of kritiek over U gehoord", betoogde hij. Voorts memoreerde jhr. De Casembroot iets over de ge schiedenis van het bedrijf, waarbij hij ook de oude tram in herinnering bracht. Tot slot verzekerde de com missaris der koningin, dat de raad van bestuur met veel genoegen zijn medewerking voor deze feestavond gegeven heeft. Hij sprak nog een kort dankwoord tot de nestoren in de raad van bestuur, mr. dr. R. W. Graaf van Lynden en de heer D. W. Lindenbergh." De heer J. Huser, die als volgende spreker het personeelsgeschenk aan bood, wees er daarbij op, dat na tal rijke moeilijkheden gedurende de eerste jaren, thans een krachtig be drijf gegroeid is. De goede verhou ding tussen leiding en personeel en de goede arbeidsverhoudingen noem de de heer Huser redenen om dank baar te •zijn. Na een inzameling op vrijwillige basis onder liet gehele personeel kon aan de Veerse beeldhouwer Philip ten Klooster opdracht ge geven worden tot het vervaardi gen van een smeedkunstwerk, dat de hal van het P.Z.E.M.-gebouw te Middelburg binnenkort zal sie ren. Dit kunstwerk is een symbo lische voorstelling uit do Griekse Advertentie instant pudding 33 ct per pakje Gemeenteraad vergaderde Vrouwenpolder en Gapinge krijgen brandweermateriaal Maandagavond kwam de raad van Vrouwenpolder in openbare vergade ring bijeen onder leiding van burge meester A. de Kam. Afwezig wegens ziekte de heer J. Geerse. De heer J. Janse werd benoemd als vertegenwoordiger van de raad in het orgaan voor de gemeenschapelijke regeling recreatie in het Veerse Gat en de Zandkreek. Vastgesteld werden de voor vergoe ding in aanmerking komende uitga ven over 1958 van de bijzondere scho len te Gapinge en Vrouwenpolder. Eveneens werd vastgesteld de ver goeding voor de handwerkonderwij- zeres te Gapinge. Het badstrand zal voor een gedeelte worden verhuurd aan de V.V.V. te Vrouwenpolder en een ander gedeelte aan de V.V.V. „Mooi Oostkapelle" te Oostkapelle. Besloten werd enige onderhoudswer ken te laten uitvoeren aan de raads zaal te Vrouwenpolder. De raad ging akkoord met de aanstelling van een derde schoolarts. Een subsidie werd toegekend aan de Oranjeverenigingen te Vrouwenpol der en Gapinge. Vastgesteld en goedgekeurd werden de wijzigingen van verordeningen op de begrafenisrechten, en een wijzi ging van de legesverordening. Een perceöl bouwgrond zal aan de PZEM in erfpacht worden uitgegeven voor het bouwen van een transformator station. Vastgesteld werd de vierde begro tingswijziging voor het dienstjaar 1958. Besloten werd tot aankoop van brandweermateriaal voor Vrouwen polder en Gapinge. Goedgekeurd werd het aangaan van een overeenkomst met de N.V. Des tructor Zeeland te Hansweert. Aan geboden werden de gemeenterekenin gen over 1956 en 1957. De heren N. Mesu en G. de Vos werden benoemd in de commissie van onderzoek van deze rekeningen. Bij de rondvraag verzocht de heer W. Louwerse naar plaatsing van bor den op een gevaarlijke hoek. Dit ver zoek zal worden ingewilligd. Woningbouw Uit -het- woningwet-contingent voor de provincie Zeeland werden onlangs aan de gemeente Axel 18 woningen toegewezen. Van déze 18 woningen zullen er 12 worden gebouwd aan de Margrietstraat en 3 aan de Wilhel- minastraat (beiden in Plan West van de stadskom); de resterende 3 wonin gen zullen worden gebouwd te Zoute- Spui. TENTOONSTELLING TE MIDDELBURG Expositie personeelsleden elektriciteitsbedrijven IN DE GROENE zaal van het Schut tershof te Middelburg is donderdag avond, vrijdagavond en zaterdagmid dag een tentoonstelling van foto's te bezichtigen, vervaardigd door perso neelsleden van provinciale elektrici teitsbedrijven In ons land. Deze col lectie er wordt een 75-tal zwart wit foto's in het aantrekkelijke 30/40 formaat geëxposeerd werd ter ge legenheid van het 40-jarig bestaan van de N.V. P.Z.E.M. én de week van de fotografie bijeengebracht door de fotoclub van het jubilerende Zeeuw se elektriciteitsbedrijf. Naast werk van leden van de orga niserende club zijn er foto's te zien van personeelsleden van de elektri citeitsbedrijven van Utrecht, Noord- Holland, Noord-Brabant, Groningen, Overijssel en Gelderland. De foto's zijn verdeeld in een „Vrije groep" met 62 inzendingen en een „Tech nische groep" 13 Inzendingen waarin men gebonden was aan het onderwerp „het eigen bedrijf." Een veel omvattend onderwerp overigens, In welke rubriek de fo to „HS-acrobaten" van F. J. Jans sen (Noord-Brabant) tussen het merendeels traditionele werk op deze expositie mag gelden als een exponent van de hedendaagse, moderne stromingen in de foto grafie. Het is een louter door de vlak verdeling knappe foto, die uit één, door enkele zwarte lijnen het ske let van de hoogspanningsmast doorsneden grijze grondtoon kon worden opgebouwd. Dat het merendeel van de overige in zendingen deze moderne toets mist, wil geenszins zeggen, dat we hier met werk van minder gehalte te ma ken hebben! Beziet men bijvoorbeeld de sneeuw- opname „Het paraaf" van A. Siebe- link (Gelderland), waarin de stofuit drukking primair is, dan dient on middellijk erkend, dat dergelijke, in de fotografie „klassieke" motieven, zich nog steeds lenen voor een oor spronkelijke weergave. Een goede fo to, fragmentarisch genoeg om elke verwantschap aan het zoete sneeuw- plaatje buiten te sluiten. Ook in technisch opzicht een knappe prestatie, zoals trouwens nagenoeg alle In deze expositie bijeengebrachte foto's getuigen van een beheersing van ae foto grafische techniek. Waarbij dan weer dient aangestipt: voor zover het de traditionele zijde van deze techniek betreft. Men zal bijvoorbeeld op deze expositie ver geefs zoeken naar de amateur, die grofkorreligheid als uitdrukkingsmid del heeft gebruikt. De kunst om de korrel te onderdruk ken verstaan de fotograferende elek triciteitsmensen daarentegen goed en dat is bij de motleven, die zij kozen, ook een bijzondere en onontbeer lijke! verdienste. W. R. V. Weijers (Noord-Brabant) waagde zich zelfs met een trage, 14/ 10 din film op de Bossche kermis: het resultaat was een gave foto, die de onafwendbare titel „Bossche kermis'" kreeg en die wij gaarne met de bei de eerder genoemde tot de beste van deze tentoonstelling rekenen. Met een (uit de vrije hand!) geno men tijdopname „weefde" Weijers de illuminatie van een kermistuig tot prachtige lichtspiralen, die, eenmaal op het positief, alleen door de naamge ving nog in de richting van het ker- MODERNE INRICHTING Naar voormalige vakschool aan Vlasmarkt In de dinsdagavond gehouden ver gadering van de vereniging openba re leeszaal en bibliotheek te Goes is meegedeeld, dat de verplaatsing van de bibliotheek van de Singelstraat naar de voormalige vakschool voor meisjes aan de Vlasmarkt deze zo mer zal geschieden. Reeds in de eer ste week van september hoopt men de nieuwe bibliotheek, die uiterst modern zal worden ingericht, te kun nen openen. Met de restauratie en verbouwing van de voormalige vak school zal nog deze maand door de dienst gemeentewerken een begin worden gemaakt. De gemeente, die zoals bekend de kosten van dit werk zal dragen, heeft ook 'n renteloze lening voor de inrichting van dc nieuwe bibliotheek verstrekt. In Juli zal de nieuwe, eveneens zeer moderne inventaris, waarmee een bedrag van zesduizend gulden is gemoeid, arriveren. Eind juli zal een begin worden gemaakt met de ontruiming van de oude lees zaal aan de Singelstraat. De nieuwe openbare leeszaal en bi bliotheek zal uit drie grote ruimten bestaan: een uitleenruimte voor vol wassenen, een apart lokaal voor de jeugd en de eigenlijke, grote lees zaal. Voor de Inrichting -boekenrekken meubilair, verlichtingsarmaturen heeft men zeer modem mate riaal gekozen. De verschillende afdelingen zullen In frisse tinten worden geschilderd. In deze bijeenkomst, die werd geleid door dr. ir. W. H. Ubbink, werd voorts meegedeeld, dat pogingen in het werk zullen worden gesteld om de volledige, voor openbare leesza len gebruikelijke subsidie te verkrij gen thans wordt als openbare uit leen bibliotheek zestig procent sub sidie ontvangen daar anders een sluitende exploitatie niet meer moge lijk zal zijn. Uit het jaarverslag van de waarnemende, diroctrioe, mej. F. C. Hoekman bleek, dat In 1958 het aantal uitgeleende boeken ten op zichte van 1957 steeg met 11,2 pro cent. In totaal werden in het afge lopen jaar 44.775 boeken uitgeleend. Er werden in dat jaar 736 nieuwe boeken aangeschaft, waardoor het totale boekenbezit op 7610 kwam, in welk aantal 1122 jeugdboeken be grepen zijn. In 1958 noteerde de lees zaal 4192 bezoekers; het ledental be droeg op 31 december j.l. 1345, 930 volwassenen en 415 jéugdleden. De penningmeester, de heer L. Ander son, gewaagde In zijn jaarverslag van een batig saldo van f 113,45. Er werd in deze vergadering een be drag van f 200.aan obligaties uit geloot. lament het personeel van de P.Z.E. 1. overhandigde de heer J. Huser linies) namens het Comité Hulde- •lijk" de maquette, waarop het per- oneelsgeschenk, een kunst emeed- oerk van de Veerse beeldhouwer 3hilip ten Klooster, uitgebeeld wordt tan de voorzitter van de raad van bestuur, jhr. mr. A. F. O. de Casem broot. In de loop van de zomer zal dit geschenk in de hal vairt het kan toor te Middelburg geplaatst worden. (Foto P.Z.C.). misterrein wijzen Voor een tweetal goede stemmings foto's modern van conceptie zorgde W. D. M. Brant (Noord-Bra bant) met „In mineur" en „Buiten dienst", die kennelijk in dezelfde om geving tot stand kwamen en derhal ve dezelfde sfeer ademen. Hoewel zakelijker van toon mag een naamloos gebleven foto van N. Vreij- enlioek (Groningen) tot hetzelfde genre worden gerekend: twee wan delende jonge mensen tegen een de cor van een bouwsel, met strakke, op gelijke afstanden geplaatste uitspa ringen Uit een geheel andere „school" is „Vriendschap" van B. W. Lochorn (Groningen), welke foto eveneens vermelding verdient. Van de Zeeuwse inzenders zorgde R. Thomas voor een verrassing met „Levenslicht", een foto met een bijna documentair karakter, imponerend echter door de wijze, waarop dit fragment rond de geboorte van een kind werd vastgelegd. Goed van visie zijn ook „Expomium" en „Zeeland, pas uw zaakvan R, Kunnen, hetgeen ook mag gelden voor „Le vensavond in de middagzon" (T. Mi chielsen), „Loze Vissertje" van D. F. Huser en „Stoomreptielen" (R. Froij- en). Tot zover de naar onze mening artistieke hoogtepunten van deze in teressante fototentoonstelling. Een uiterst subjectieve zaak! Bezien we nu het oordeel van de jury die be stond uit de heren Smits van de Til- burgse fotoclub, Spekman van de Roosendaalse en Bas van Wingen uit Kapelle van de fotoclub Zuid-Beve land dan blijkt, dat de eerste prijs in de vrije groep is toegekend aan de inzending van J. J. Oosterbaan (Noord-Brabant) „Kerkje in Kander- tal", een fraaie tegen-lichtopname, vooral in technisch opzicht een op merkelijke prestatie. De tweede prijs in deze groep ging naar A. Siebelink voor zijn „Het paraaf", de derde naar A. van Esveld jr. (Groningen) voor een mannenportret, waarin het ka rakter van de gefotografeerde goed werd vastgelegd. In de „Technische groep" ging de eerste prijs eveneens naar J. J. Oos terbaan 'Noord-Brabant) voor zijn opname „Hoge spanning". R. Thomas (Middelburg P.Z.E-M.) kreeg de tweede prijs voor „Centrale Zeeland"; de derde prijs werd in deze categorie toegekend aan H. Pouwgls (Noord- Brabant) voor zijn opname „Bescha digde schoepen", een qua ritmiek en verloop van de lichten heel zuivere foto. De prijzen bestonden uit fotomateri aal. De toegang tot deze tentoonstelling, die dus vanaf morgen, donderdag voor het publiek wordt opengesteld, Is vrij. Een bezoek is deze tentoon stelling zeker waard. Ook past een woord van lof voor de wijze, waarop de fotoclub van de P.Z.E.M. haar in richtte. Met droefheid geven wij kennis van. de ge boorte van ons leven loos kindje. H. K. Bijleveld. J. C. Bijleveld de Kok. VHssingen, 12 mei 1959. Van der Spieghelstr. 5. heen onze innig gelief de dochter, zuster, be huwdzuster en tante, ELIZABETH LOUISSE-KIE VIT, in de ouderdom van 54 jaar. Waarde Wed. Kievit-Hoek. Kruiningen M. Blaauwkamer- Kievit. J. Blaauwkamer. Kruiningen G. E. Kievit. P. Kievit-Leendertse. Middelburg D. Jongman-Kievit. T. Jongman. IJmuiden W. Kievit. C. Kievit-van Aken. Middelburg A. Kievit. A. Kievit-Dorst. Den Haag H. Kievit. D. Kievit van Leeuwen. Waarde Wed. Chr. Louisse- de Jager Waarde N. P. Waterman- Louisse A. J. Waterman. Waarde, 12 mei 1959. Heden ging van ons heen, na een geduldig gedragen lijden, onze lieve vrouw en moeder, ELIZABETH KIEVIT, echtgenote van K. G. LOUISSE, in de ouderdom van 54 jaar. K. G. Louisse Frans. Waarde. 12 mei 1959 De begrafenis zal plaatsvinden op vrijdag 15 mei, des namiddags te 12 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 4