Bij Sas van Gent wordt nieuwe cultuurgrond geschapen LIGA Zeeuwse Almanak ZES AFDELINGEN VAN JEUGD EN MUZIEKIN ZEELAND lh de veelzijdige voeding! Krachtige Kost voor het Kind! LIGA, let op de échte! ZES LIMBURGERS EXPOSEREN IN MIDDELBURGS MUSEUM TANDPASTA IVOROL SCHIJN VAN GEHEIMZINNIGHEID IN RAAD VERMIJDEN Wordt U gekweld Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 13 MEI 1959 DRIE PROBLEMEN Enorme slibvoorraden van Coöp. suikerfabriek worden opgeruimd In de buurt van Sas van Gent is momenteel een werk in uitvoering1, dat wel haast een unieke oplossing vormt voor een drietal problemen. De Coöp. Beetwortelsuikerfabriek aldaar kampt reeds sedert jaren met een tekort aan ruimte voor het bietenslib, een euvel dat zich bij iedere bieten campagne sterker doet gevoelen. Zes kilometer verderop, aan de Zand straat, beschikken twaalf landeigenaren over ^twintig hectare grond, die zo laag gelegen Is, dat deze landerijen regelmatig onder water staan en voor landbouw dus ongeschikt zijn. Het derde probleem is de onrustbarend wordendewerkloosheid in ver scheidene delen van Zeeuwsch-Vlaanderen. Door het overbrengen van het kostbare bietenslib van de O.B.S. naar de onvruchtbare gronden bij de Zandstraat door een aantal werklozen, wor den deze drie problemen zo niet geheel, dan toch gedeeltelijk opgelost. demping in aanmerking kwamen. Daarnaast ging men bassins aan leggen, waarin het slib enkele me ters hoog werd opgespoten. Der tig achtereenvolgende campagnes hebben nu een voorraad slib doen ontstaan van ongeveer vierhon derdduizend kubieke meter. Daarvoor moest dus wel spoedig een oplossing worden gezocht. In 1952 werd het plan voor overbrenging van de gronden naar de Zandstraat voor gelegd aan de Cultuurtechnische Dienst, maar door de watersnood van 1953 en de daarna overspannen ar beidsmarkt moest het werk steeds worden uitgesteld. Eind vorig jaar werd het plan goed gekeurd en omdat het werk in D_A. C.W.-verband kon worden uitge voerd, werd het gesubsidieerd tot een bedrag van anderhalf miljoen gulden. Het plan ls niet nieuw. De C.B.S. heeft eigenlijk altijd naar oplossin- fen moeten zoeken voor het pro- leem der tarra, het slib dat in de loop der Jaren van de honderduizen den tonnen bieten werd afgespoeld. Tot voor 1930 spoot men hiermee alle kreken en gaatjes vol die ron dom de fabriek lagen en voor Zeeuws Genootschap Het bestuur van het Zeeuws Genoot schap heeft een commissie benoemd, die zal moeten onderzoeken in hoe verre en op welke wijze de werk zaamheden van het Genootschap kun nen worden uitgebreid en geïntensi veerd. Zoals bekend werd op de laatste algemene vergadering van het Genootschap tot de instelling van deze commissie besloten, mede om dat men algemeen van gevoelen was dat het Genootschap andere wegen zal moeten inslaan dan tot dusver. Tot leden van deze commissie zijn benoemd dr. D. Barends, Goes, J. de Bree, Middelburg, dr. J. J. Westendoip Boerma, Zierikzee, mevrouw E. J. van den Broecke-de Man, Aarden burg, mej. dr. H. G. M. Ghijsen, Domburg, mr. J. F. Hornstra, Mid delburg, G. A. de Kok, Middelburg, dr. P. J. Meertens, Amsterdam, ir. A. Rothuizen, Middelburg, drs. P. Scherft, Middelburg, dr. P. Schier- beek, Hoek, lr. J. G. Snip, Middel burg en H. P. Veening, Vlissingen. Duits jacht strandde bij Haamstede Ter hoogte van het ruiterpad te Haamstede is een jacht gestrand, waarvan eerder was gemeld dat het In nood verkeerde. De zeilboot, een z.g. B-M.-er, bleek ln Amsterdam te zijn aangekocht door twee Duitsers, een aannemer en een betonwerker uit Essen, belden lid van een jacht club. Ze waren voornemens over zee naar Antwerpen te varen en vandaar huiswaarts te keren. In de nacht van zondag op maandag werden ze ech ter dichtbij het lichtschip „Goeree" door een onweersbui overvallen. Ze koersten toen op de vuurtoren van Westenschouwen af, waar ze bij een poging om het jacht op het strand te zetten de kiel van het scheepje zwaar beschadigden op een blok be ton. De eigenaren bleken er weinig voor te voelen de schade te laten re pareren en verkochten het scheepje aan de heren J. van Dongen en J. Kik. Op 23 maart van dit jaar kon met de eerste werkzaamheden worden be gonnen. Duizend ton materiaal, in hoofdzaak spoorrails, kipkarren en locomotieven, werd, aangevoerd. Er moest niet minder öan veertien kilo meter rails worden gelegd. Daarbij waren nog dè nodige moeilijkheden te overwinnen, omdat noodbruggen moesten worden geslagen over drie watergangen. Hiervoor kreeg "men de beschikking over een aantal zwa re balken, afkomstig van een stukge varen fuik van de provinciale aan legsteiger te Vlissingen. Momenteel werken aan dit DA^C.W.-project 160 180 arbeiders, welk aantal nog al eens wisselt door arbeidsaanvragen uit de landbouw; zij zorgen «rvoor dat iedere dag zestig treintjes met slib vanuit de bassins vertrekken, die ln totaal per dag 1000 kubieke meter van deze kostbare cultuur grond overbrengen naar de Zand straat. In de St. Albertpolder ls daar in vrij korte tijd reeds anderhalve hectare van deze nieuwe landbouw grond gereedgekomen, gereed om volgend voorjaar te worden Inge zaaid. Op de twintig hectare die voor ver hoging in aanmerking komen, kan de Coöp. Beetwortelsnikerfabrlek 175 k 200.000 m3 van baar overtolli ge bietenslib spuien. Men verwacht omstreeks april of mei 1960 met dit werk gereed te komen. Dan is de CJS.S. de helft van haar bietenslib kwijt, kan zij naar schat ting met haar beschikbare ruimte weer acht jaar vooruit en is Zeeuwsch-Vlaanderen twintig hecta re vruchtbare landbouwgrond rijker geworden. Bovendien is er dan ruim een jaar werkgelegenheid geweest voor een tweehonderdtal arbeiders. De directeur van „Jeugd en Muziek" te Amsterdam, de musicus'Max Vre- denburg, bezoekt deze week Zeeland teneinde na te gaan in hoeverre het mogelijk is in dit gewest een aantal afdelingen van „Jeugd en Muziek" op te richten. Deze instelling is sec tie van de internationale federatie van de „Jeunesses Musicales", die haar werk in nauwe samemverkinj met de Unesco verricht. Zi, seert voor dè Jeugd concerten, con- avonden, organiseert werkgroepen, orkesten en koren, enz. Ill- Doopsgezinde kerkedag te Aardenburg Op 24 mei a.s. zullen de Doopsgezin den in Zeeland te Aardenburg een kerkedag houden. Na de officiële ontvangst door het doopsgezind kerk bestuur te Aardenburg en de kerk dienst zal het gezelschap worden rondgeleid door Aardenburg onder leiding van de heer J. van Hinte, met een bezoek aan de St. Baafskerk en het gemeente museum. Des mid dags zal in het sociëteitsgebouw een forum worden gehouden. YAN TOT slijpt CAISSON VOOR VEEBSE GAT definitieve plaats van bestemming De grote Mulberry-caisson, die met verschillende andere caissons in no vember van 1953 een plaatsje kreeg in de vluchthaven van Zijpe, ligt daar nog steeds als obstakel of beschut ting, al naar men het opvatten wil. Lang zal het gevaarte daar echter niet meer liggen, want het zal wor den gebruikt bij de afsluiting van het Veerse Gat, evenals een caisson, die in de veerhaven te Krniningen ach terbleef. Een firma uit Vlissingen heeft opdracht gekregen de modder uit de caisson bij Zijpe te verwijde ren en het betonnen gevaarte drij vend te maken, waarna een firma uit Ouwerkerk de caisson zal voorzien van betonnen keermuren en vleugels. Eind juli wordt de caisson naar de FESTIVAL Zaterdag is er, zoals wij in onze officiële kolommen" reeds meldden, in Retranchement een opgewekt mu ziekfestival gevierd, ln dit onofficiële hoekje mogen wij nog wel even op dat festival terugkomen. Het is een fleurig feest geworden dat onder meer een défilé van muziekvereni gingen uit de omgeving omvatte en 'ondanks het feitdat er vier kilome ter gemarcheerd moest worden, kwa men de muzikanten fris en kranig voor de dag. Toch was er onder al die muzikanten één man, die in het bijzonder de aandacht trok. Hij be speelde een trombone, met opvallend veel ijver en virtuositeit en men waardeerde dprestaties te meer, omdat men in de trombonist een bur gemeester van een naburige gemeen te herkendel Of hij lid was van de dorpsfanfare f „Welnee", sprak de burgervader, „welnee, maar er was een instrument over en dus blaas ik!" Zo lang Zeeland nog zulke burge- m eest er 8 kent, is er nog toekomst voor. ds muziekverenigingen... gesleept, ZWEMBADEN EERDER OPEN In verband met het prachtige zomer weer besloot het bestuur van de te Sluis het bad aan de vaart naar Brugge eerder voor pu bliek open te stellen dan aanvanke lijk in de bedoeling lag. Reeds de eerste dag werd het bad druk be zocht, vooral door de schoolgaande jeugd. Ook met het zwemmen in schoolverband is weer begonnen. In Axel zocht men eveneens koelte in het zwembad, dat ook in deze plaats eerder werd opengesteld. Het hoeft geen betoog, dat er een buitengewoon dankbaar gebruik van werd gemaakt. EERSTE PRIJS Het brandweerkorps van Dreiscbor is samen met dat van Zonnemaire kampioen geworden tijdens brand weerwedstrijden te Noordgouwe voor korpsen van heel Schouwen- Duiveland. Dreischors brandweer lieden traden op als blussers, die van Zonnemaire zorgden voor het watertransport. De samenwerking was bijzonder goed, getuige het resultaat. De heer L. M. Moermond, de com mandant van het brandweerkorps van Dreischor behaalde nog een per soonlijk succes door de eerste prijs voor commandanten te winnen. Vó rig jaar behaalde Dreischor eveneens een eerste prijs en bovendien het kampioenschap van Zeeland. Beide korpsen werden na de wedstrijden te Noordgouwe ingehaald door het mu ziekgezelschap „Crescendo", waarna een triomftocht door de gemeente werd gemaakt. GOUDEN BRUILOFT Het echtpaar A. Boekeling-Weyn te Nieuw-Namen (gein. Clinge) vierde zijn gouden bruiloft onder grote be langstelling. Een buurtcomite had de organisatie van het feest op zich ge nomen. Een belangrijk en vrolijk on derdeel van de feestviering was de serenade door de fanfare „De Schcl- dezonen". De heer Vredenburg heeft reeds ver scheidene contacten gelegd en streeft er thans naar afdelingen op te rich ten op Walcheren, de Bevelanden, Tholen, Schouwen-Duiveland, Oost Zeeuwsch-Vlaanderen en West Zeeuwsch-Vlaanderen, ln totaal dus zes. In Zierikzee en Hulst is men reeds ver gevorderd: men heeft daar een aantal muziekliefhebbers gevon den, die bereid zijn hun schouders onder dit werk te zetten. Zo wordt er Vanmiddag een vergadering in Hulst gehouden, waar de plannen voor de afdeling Oost Zeeuwéch- Vlaanderen zullen worden besproken. (Advertentie) 't is een LlGA-klndje! Expositie beeldende kunstenaars te St.-Anna ter Muiden Deze zomer zal er te Sint Anna ter Muiden een expositie gehouden wor den van het werk van enkele beelden de kunstenaars uit de provincie. Deze tentoonstelling wordt georganiseerd door de onlangs opgerichte „Stich ting Cultureel Centrum Sint Anna ter Muiden". Er is toezegging ge daan dat werk zal worden ingezon den van Jan Jongschaap, H. Kooger, A. Braat, A. Duvekot, Piet Rijkens, Piet Bulthuis, Andries Minderhout en Bram Pihl. Zeeuwse C.B.T.B.-secretaris S. Baar in Holland benoemd De secretaris van de Zeeuwse Christe. lijke Boeren- en Tuindersbond. de heer S. Baar te Goes, is aangezocht als se cretaris van de C.B.T.B. Holland Brabant. De heer Baar heeft deze be noeming aanvaard. Hij zal medio au gustus uit Zeeland vertrekken om zich in Haarlem te vestigen. De secretaris van de Zeeuwse C.B.TJB. werd in 1956 bij deze landbouworgani satie benoemd. Hij krijgt thans een werkgebied, dat in ledental vijfmaal groter is dan de Zeeuwse afdeling. Koninklijke onderscheiding voor A.C.Z.-jubilaris Dinsdag heeft de heer P. Wullems, het feit herdacht dat hij vóór 40 jaar dienst nam op de A.C.Z. te Sluiskil. In verband met dit heugelijk feit werd de jubilaris hartelijk gehul digd. De beer A. C. van de Broeck, die na mens de directeur en als oudste gede coreerde het woord voerde, schetste de jubilaris als een medewerker van het eerste uur", uit het goede hout gesneden, die als voorbeeld voor een ieder kan worden gesteld. Als blijk van waardering werd nem de gouden medaille van de Maatschappij - Nijverheid en Handel opgesp* Voorts ontving de heer Wullems het bijbehorend getuigschrift en een ge schenk onder couvert- De tweede verrassing werd hem be zorgd door de locoburgemeester van Terneuzen, de heer M. de Vos, die de Jubilaris na een felicitatiewoord de ere-medaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau opspel de. De heer A. Vermont sprak als personeelschef en bood namens allen éen geschenk aan. In de avonduren kwam de plaatselij ke fanfare de jubilaris een serenade brengen. P.T.T.-brandweer- wedstrijden Op de te Roermond gehouden regio nale brandweerwedstrijden voor de P.T.T., waaraan door 15 ploegen werd deelgenomen, heeft de Oost- burgse P.F.-ploeg onder bevelvoering van de heer C. M. Abrahamse een g>ede 'vierde plaats behaald, e uitslag was: 1. Maastricht Tfd. I 732 punten; 2. Sittard P.T.T. 730 p.; 3. Maastricht P.T. I 713 p.; 4. Oost burg P.F. 708 p. Middelburgse Statenzaal is weer het domein van de - handwerkende vrouw Vandaag (woensdag) en donderdag is de Middelburgse Statenzaal weer het domein van de vrouw. Om half drie namelijk wordt er vanmiddag de jaarlijkse ^Expositie van vrouioe- lijke handwerken en andere nuttige zaken" geopend. En wel voor de hon- derdéén-en-twintigste maal. Het Mid delburgse comité, bestaande uit de dames S. C. de Casembroot-barones- se van der Feltz, de echtgenote van de commissaris der koningin, J. van der Weel-den Heijer, A. L. Storm van 's-Gravenzande-van Teijlingen en H. S. F. Schorer-Teding van Berkhout, heeft er wél eens over ge dacht ermee te eindigen. Maar wanneer de dames er dali la ter weer eens over spraken, konden zij het toch niet over het hart ver krijgen om een traditie van meer dan 120 jaar zomaar te verbreken. En daar zij zich elk jaar gesteund weten door een paar honderd bezoek sters en vooral door de verheugende medewerking van talrijke hoofdste delijke zakenlieden, hebben zij de moed weer opgebracht om de expo sitie voort te zetten. En evenals vo- Zeeuwse prot. chr. schooldag in Goes Vrijdag 5 juni a.s. wordt in de „Prins van Oranje" te Goes een schooldag annex tentoonstelling ge houden voor de leerkrachten van de protestants christelijke scholen in Zeeland. Burgmeester H. K. Michaëlis van Goes zal de tentoonstelling van leermiddelen 's rriorgens om kwart over negen openen. In de ochtendbij eenkomst zal de heer I. G. de Meijer, uit Dordrecht spreken over: „Israël,' verloren of verkoren?" Des middags zal de heer J. B. Oostwalder uit Am sterdam declameren: „De Schrik uit de White Chapel". Aanbesteding wegwerken op Tholen Maandag heeft de Nederlandsche Heidemaatschappij namens de Her verkavelingscommissie Zeeland te Tholen aanbesteed het aanleggen, verbeteren en verharden van wegen en opritten, ter lengte van 4.7 km met bijbehorende werken. De verhar ding zal bestaan uit een fundering met slijtlaag. De aanbesteding ge schiedde in hotel Zeeland te Tholen. Ingeschreven werd als volgt: 1. Fa. A. Oldenburg en zonen te Nleuwen- dijk, 73.685; 2. Fa. Van Vossen en Moerland, St.-Annaland, 84.780; 3. Gebr. J. en M. Moerland en zonen, St.-Annaland, 87.000; 4. N.V. Wil lem Rasenberg en Zoon, Breda 88.700: 5. Fa. J. D. Jansen, Middel burg, 92.000. De gunning werd aan gehouden. rige jaren, heeft het -dames-comité er in de Statenzaal weer een aan trekkelijk geheel van gemaakt. Naast de pronkstukken van geweven kleedjes en andere bewonderens waardige hand-, brei- en borduur werken met talrijke originele ideeën, leggen op grote tafels onder de Zeeuwse wapens aan de muur, ook de kleinere werkstukjes van hout, stukjes vilt en ruitstof. Naast deze tentoonstellingsvoorwer- pen zijn er ook andere attracties, zo als de theeschenkerij en de loterij. Er zijn gezellige zitjes gemaakt, waarbij een Middelburgse bloemen- zaak voor de versiering zorgde, ter wijl pianist Baby den Toonder ge heel belangeloos voor een gezellig muziekje zal zorgdragen. Zoals altijd worden de geëxposeerde werken verkocht. De opbrengst gaat ook ditmaal naar kerkelijke en so ciale instellingen van alle gezindten. Naast de hoofdprijzen voor de lote rij, die betaald worden uit de legaten Kalland, Leenhouts en Van Thoorn, schonken Middelburgse zakenlieden bovendien nog enkele fraaie prijzen. De kwantiteit van de prijzenstroom is wellicht iets minder geworden, de kwaliteit evenwel beter. Vandaag is de expositie geopend van half drie tot vijf cn van half acht tot negen uur, morgen van twee tot vijf uur. KUNST IN ZEELAND Interessante en boeiende tentoonstelling IN DE CATALOGUS van de tentoon stelling, die nog tot 23 me! te zien is in nét Kunstmuseum te Middel burg, waar drie Limburgse echtpa ren nun werken exposeren, staat aan gegeven: „schilderijen, wandlappen en plastieken". Waarom de plastie ken als laatste genoemd worden, is ons niet duidelijk, want het zijn voor al deze scheppingen van de begaaf de Limburgse kunstenaars, die op de ze expositie domineren. Daarnaast zijn echter ook de schilderijen en de „wandlappen" (een naar onze smaak enigszins banale betiteling voor het rijke applicatiewerk, dat ermee be doeld wordt) de moeite van het aan schouwen meer dan waard. Het opmerkelijke van deze expositie ls wel, dat drie echtparen, driemaal een vrouw en driemaal een man dus, met derhalve even zo vele malen ver schillende begaafdheden en opvattin gen, op één tentoonstelling tot een zo harmonieus geheel konden komen. Populair gezegd ls men geneigd uit te roepen: „Hoe hebben ze elkaar zo gevonden!" Want ondanks de ver schillen is er toch een zekere eenheid en die bestaat dan voornamelijk uit een levensblij belijden van de zin voor schoonheid, die deze fces Limbur- ;ers stuk voor stuk in zo grote ma- e bezitten. Echtpaar Gast In de eerste zaal ls werk te zien van het echtpaar Gast; 12 plastieken van de beeldhouwer Fr. Gast en 4 van zijn vrouw, Margot Gast-Glebocki. De man manifesteert in zijn werk een verfrissende mengeling van speels heid en streng normbesef; een tegen stelling die misschien het beste wordt geïllustreerd doorde strakke een voud van zijn „Staand meisje" (gips voor brons) en de bronzen plastiek Equllibre"; uiting van een Ietwat spotzieke geest Al zijn werk ls warm en levensecht, tintelend, on danks de bronzen verstarring, waar in de ideeën (uiteraard) gestalte moesten krijgen en daarnaast getui gend van een gedegen vakmanschap. De plastieken van Margot Gast zijn aanmerkelijk koeler van toon, gere serveerder. Gaaf werk ook, ontegen zeggelijk, maar minder tot het nart sprekend dan dat van haar echtge noot. De Roosenburgs Schier volmaakt van omgeving is het in de tweede zaal tentoongestelde werk van Teun Roosenburg. Uit zijn werk spreekt een dwingende, dynami sche veerkracht, die men dan vooral DE BESTE en niet duur. Tube 95-70-45 ct (Slot van pag. 1) bepaalde zaak achter gesloten deu ren. In incidentele gevallen kan een college van B. en W. wel eens de ge voelens van de raad willen peilen met het oog op de voorbereiding van een concreet voorstel. Niemand zal daar tegen enig bezwaar maken, mits deze bijeenkomst wordt gehouden op ver zoek van B. en W., mits slechts dat éne onderwerp ter sprake komt en mits uiteraard dit onderwerp niet valt onder die zaken, welke de ge meentewet niet toelaat in besloten zitting te behandelen, zoals de begro ting, de rekening, belastingen enz. De noodzakelijkheid van een beslo ten vergadering in incidentele ge- rallen willen wij zeker niet ont kennen, maar daarbij tegelijker tijd aantekenen, dat een informele zitting niet de geëigende plaats is om geheime zaken te behandelen. Men kan geen enkel raadslid dwinge zijn mond te houden over zaken, wel ke behandeld zijn in zulk een niet of ficiële raadsvergadering, hetgeen hij wel verplicht is na een besloten zit ting. De vraag is dus: waarom dan voorkeur gegeven aan de, niet wette lijk, erkende informele zitting boven de officiële besloten vergadering, waartoe de wet wél degelijk de moge lijkheid biedt? De ervaring leert bo vendien, dat uit informele bijeenkom sten allerlei uitlekt, zeker uit verga deringen waarin uitbreidings- en sa neringsplannen aan de orde komen. Samenvattend mogen wij stellen, dat de discussie in de raad van Terneu zen naar onze overtuiging niet duide lijk heeft gemaakt waartoe informa tieve raadsvergaderingen nodig zijn. „Wij zijn wars van geheimzinnig heid", zo is opgemerkt in de raad van Terneuzen. Wij twijfelen niet aan de goede trouw van de Terneuzen.se raausleden, maar voelen ons tevens verplicht er voor te waarschuwen, dat men ook de schijn moet vermij den. De schijn, dat de raad zichzelf maakt tot een besloten commissie. Elke beslotenheid ook al zou zij van onschuldige aard zijn (plant soenvoorlichting!) wekt wantrou wen. Hier zijn de grondbeginselen van de democratie in het geding. ervaart in zijn „Coquetterie", in de „Hurkende figuur" en in het in zijn sobere eenvoud bijzonder schone beeldhouwwerk „Jongens." Al zijn werken zijn zeer sterk van expressie, zonder ooit te nadrukkelijk te zijn en altijd met behoud van een verstilde maar intens op de levende werke lijkheid afgestemde sierlijkheid. Zijn „Vrouw met hond" is daar een prach tig voorbeeld van. Jopie Roosenburg-Goudrlaan expo seert een drietal schilderijen, eerlijk en boeiend van toon, rijk van kleur en gaaf van compositie. Met name haar „Bretagne II" gedurfder en spontaner van opzet dan de belde andere doeken is van een kloeke schoonheid. Haar applicatiewerk (de „wandlap pen") getuigt van een verfijnde artis tieke geest en van volledige beheer sing van de techniek hi deze mate rie. In een ijle, lichte toets ontston den onder haar handen bijzonder mooie werkstukken. De Stultiens In de derde zaal verrast de beeld houwer Rob Stultiens met plastie ken, die modern en indringend van visie zijn. Zijn „Flat" is ccn fascine rend getuigenis van de wijze, waar op de artist het opgaan van het in dividu in de massa wist uit te beel den. In chamotte ontstond een ge beeldhouwd brokje twintigste eeuw. dat boeit en onthutst. „Afbraak'1 heeft dezelfde tendens, maar ls zwakker, minder raak getroffen. Weet Stultiens dus te schokken, ver tederen kan hij ook, gezien zijn „Be graving"; een mild-menselljke be schouwing van het thema „dood", die doet denken aan het proza van El8Schot, visueel in gips vertolkt. Een veelzijdig en oorspronkelijk kunstenaar, Stultiens. .die vele kanten uit kan en ook gaat. Van Marijke Stultiens-Thunissen zijn er krachtige, als het ware in kleur en compositie „gebeeldhouwde" schil derijen, fors en met de gloed der overtuiging neergezet uit een over moedig en tóch harmonieus gehan teerd palet. Met als uitzondering het meer gevoelige dan krachtige „Por tret van Rob." Haar indringende zeggingskracht vindt men ook terug ln de applicaties, die bovendien even kleurig als oorspronkelijk van opzet zijn. Tot 23 mei kan men deze interessante en boeiende expositie nog gaaan zien. Men verzuime het niet. v. B. door reumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen, neem dan uw toe vlucht tot Togal. Het middel dat kan baten, waar andere falen. Laat U dus niet langer kwellen, maar ge bruik Togal. Togal zuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apotheek en drogist 0.95, 2.40 en 8.88. VANDAAG Middelburg Electro: „Dossier no. 806". 20 uur, 14 jaar; Schouwburg: „One good turn", C.F.A20 uur, alle leef tijden; Schuttershof Feestavond P.Z. E.M., 20 uur; Gouden Poorte: Verga dering arbeiders ln voedings- en ge notsmiddelenbranche, 20 uur. Finale „d'Oprechts Amateur", 20 uur; Groe-- newegen, thans Van den Berge: Bij eenkomst afdeling Walcheren Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plant kunde, 20 uur; Industrie- en Huis houdschool: Openbare les in mode show, 14 en 19 uur; Kunstmuseum Tentoonstelling beeldhouwwerken, schilderijen en applicaties, 9—18 uur; Kunstzaal Van Benthem Jutting Expositie schilderijen Plet Bulthuis, 9—18 uur; Molenwater: Miniatuur Walcheren, 9—17 uur. Vlissingen Alhambra: „High Noon", 19 en 21 uur, 14 jaar; Luxor: „Het huis der geheimen' 20 uur. 14 Jaar; Britannia: Federatievergadering van Nederlandse Opticiens-Organisaties, 14 uur. (In kader van congres): Klei ne Markt: OpenluchtfUm- en fotopro- Jeetle-avond, 20 uur Goes Grand: .714 antwoordt niet", 20 uur, 14 jaar; Leeszaal: Vergadering openbare leeszaal en bibliotheek, 20 Uur,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2