ft „DOSSIER NO. 306" WERD IN DONKER MOSKOU OPGENOMEN WALCHEREN OFFICIËLE PUBLIKATIES WOENSDAG 13 MEI 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT FILMS IN ZEELAND Sir Alec Guinness in Dickens „Oliver Twist" Een niet-alledaagse film vraagt deze week onze aandacht, namelijk „Dos sier no. 306", een curiositeit, omdat het een van de zeer weinige produk- ten is van de Russische filmindustrie, die men hier te zien krijgt. „Dossier no. 306" is een politiefilm, vervaar digd door de regisseur L. Brozjowski, die, hoewel hij geen Hitchcock is, een spannende thriller heeft vervaardigd, welke afgezien van de politieke ach tergronden de opruiming van spionnen speelt er een belangrijke rol in filmtechnisch en -artistiek een verzorgde indruk maakt. De rolprent is opgenomen in Moskou en op zichzelf zijn de stadsbeelden reeds de moeite van een gang naar Electro (Middelburg) waard, want de fotografie is goed. „Klokslag twaalf", wellicht beter bekend als „High Noon", zoals de ballade uit deze rolprent ook heet, is waarschijnlijk de succesvolste western der laatste jaren. Het ge geven is dan ook indrukwekkend in zijn eenvoud en de rolbezetting bij zonder sterk. Niemand minder dan Gary Cooper creëert de innemende sheriff, die juist getrouwd met Amy, een lid van de Quaker-sekte, zijn ster aflegt en vlucht voor zijn vijand, om dat de Quakers, en dus ook zijn vrouw, tegen elke vorm van geweld gekant zijn. Grace Kelly is als het ware geknipt voor de rol van Amy, terwijl verder Thomas Mitchell en Ian MacDonald belangrijke figuren in „Klokslag twaalf" zijn. Regisseur Fred Zinneman heeft, gebruikmakend van simpele methoden, deze western bijzonder boeiend weten te maken en de spanning voert naar een climax. Het slot van de film komt dan ook als een verrassende opluchting. „Klokslag twaalf" wordt gedraaid in Alhambra (Vlissingen). Een heerlijk ingewikkelde politie film is „Het huis der geheimen", van Engelse makelij en te zien in Euxor (Vlissingen). Een interna tionaal komplot van vervalsers van bankbiljetten geeft de internatio nale politie handen vol werk. Van frote artistieke waarde Is het ilmpje niet, maar het biedt aan gename ontspanning. In de hoofd rollen Michael Craig en Julia Ar- nall. Grand (Goes) vertoont „714 ant woordt niet" met Dana Andrews en Linda Darnell. De avonturen In deze rolprent spelen zich in de lucht af en een ex-oorlogspiloot (Dana Andrews) speelt er de belangrijkste rol in. DONDERDAGCYCLUS De veelzijdige Engelse acteur Alec Guinness is een van de mooiste fi guren in „Oliver Twist", de sfeer volle rolprent naar Charles Dickens' meesterwerk van dezelf de naam. David Lean regisseerde dit werk en schreef samen met Stanley Nayens het draaiboek. In Burgerlijke stand MIDDELBURG. Bevallen; D. J- M. Bekers—van Driel, d. F. Meulenberg—Crucq, z. M. C. Houmes— Roskam, z. C. J. A. van der Veen— Roth, d. A. P. Naig'tegaalHoek, z. J. Boers—Klumpenaars, d. Ondertrouwd: O. H. de Witte, 31 J. en P. E. Pluijmers, 23 j. P. C. van Zweden, 27 j. en J. Schouwenaar. 23 j. Getrouwd: J. A. Verhage, 20 J. en J. C. Poppe, 23 j. H. H- Schüssler, 47 j. en A. van der Lip 47 j. M. W- Kunst, 22 J. en J. M. Olijslager 22 j. Ch. H. T. Tons- beek 24 j. en M. J. Luijendijk 23 j. Overleden: J. de Ridder, 55 j. A. P. Bos- schaart 72 .1., e. v. M. de Ruijsscher. M. J. Westerweel. 68 j., e. v. W. J. Bos. N. A. Kieboom, 49 j., e. v. A. Ma-tfchijssen. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 11 mei: De- vonbrook van Antwerpen. Vlissingen vertrokken op 12 mei: De- vonbrook naar Dieppe. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op li mei: Hado van Cadiz; Geertruid Margaretha van St.-Brieux; Prins Wil lem 2 van Rotterdam; Bermuda van De nemarken. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 11 mei: Hen ja naar Queensborough; Con ception naar Rotterdam, Maas naar Am sterdam; Kerkedijk naar New York; Pe perkust naar Amsterdam; Meidoorn naar Rotterdam; Eagle naar Londen; Algenlb naar Rotterdam; Westpolder naar Rotter dam; Express naar Vasteras; 12 mei: Oliver v. Noort naar Grimsby; Jutland naar Malmö. de titelrol ziet men John Howard Davies, terwijl ook Diana Dors tot de medewerkenden behoorde. In „Ontembare hartstocht" heeft men Anna Magnani weer laten zingen. Zo als bekend was Anna Magnani voor zij bij de film terechtkwam zangeres in een nachtclub en daarom is het ook niet verwonderlijk, dat zij in deze rolprent, die zich afspeelt in Amerika, maar tussen Italianen, een gevoelige Italiaanse song laat horen. Anthony Quinn en Anthony Francio- sa zijn Anna's tegenspelers in „On tembare hartstocht", Grand (Goes). Curd Jiirgens en de Italiaan Folco Lulli acteren tezamen uitstekend in het bekende „Woestijn zonder ge nade", de film, die Noord-Afrika nu niet bepaald van zijn meest frisse zijde laat zien. Alhambra (Vlissin gen) heeft deze avonturenfilm op het programma. Iets koeler, maar zon (Van onze weerkundige medewerker). De afgelopen week heeft ons al bijna 90 uren zonneschijn ee h gebracht, wat voor begin mei erg veel is. Een zo zomerse pe- =j ee riode ais wij thans meema- H ken komt in de eerste helft i| ee van deze mei-maand gem id- fy deld maar eens in de 50 jaar voor. De oostenwind voert bij- zonder droge lucht naar ons ee land, waarin de temperatuur iets lager blijft. Toch kunnen in Zeeland nog maxima van 21 tot 23 graden Celsius voor- n H komen. De barometer is ook bij ons verder blijven stijgen, zodat we nu in een omvang- rijker hogedrukgebied zijn ko- men te liggen, waarvan het H centrum bij Zuid-Zweden ligt. =E Het laat zich aanzien dat dit M H zonnige mei-weer nog enkele dagen zal voortduren In het H ee temperatuursverloop komt niet H veel verandering. n iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii MIDDELBURG Vergadering A.B.V.A. Maandagavond hield de afdeling Mid delburg van de Algemene Bond van Ambtenaren in de grote zaal van de Gouden Poorte een vergadering, waar naast de jaarverslagen verschillende andere interne kwesties uitvoerig werden besproken. De aftredende bestuursleden, de heren W. van de Garde, M. Hubregtse, A. Mondeel, A. C. van Riel en secretaris I. C. Pluijmers, werden allen zonder hoofdelijke stemming herbenoemd. De voorzitter, de heer J. M. Geljon, gaf een overzicht van de politieke ont wikkeling van de laatste tijd. Na de pauze vertoonde de heer Ch. J. Bouwens kleurendia's over zijn reis naar Italië. Deze dia's werden via een geluidsband door de heer C. van Hoek van een toelichting voorzien. Wedvlucht Vereniging van postduivenhouders „De Telegraaf" te Middelburg. Uit slag wedvlucht Venlo. afstand 178 km, los 11.45 u., Ie duif 14.57 u., laatste 15.29 u. In concours -172 duiven. 1, 6, 7, 18. 19, 31 M. Walraven; 2, 39 C. Daane; 3 J. de Kuyper; 4 D. Hoo- gesteger; 5 J. Jonkheer; 8, 10, 16. 24, 25, 29 P. Pijnen; 9. R. Dirven. VLISSINGEN Aanwinsten openbare leeszaal en bibliotheek Het boekenbezit van de openbare lees zaal te Vlissingen werd uitgebreid met de volgende nieuwe werken: Van Arkel Zegwaard, Dokter op de zeven zeeën; Car lier, Action station go; Dermout, De kist en enige verhalen; Eicle, De ondeugende heer Hansel- mann; Hebbelinck, Het meisje in de kelder; Sandhill, Een haai zwom ver der; De Stefani, Donkere druiven; De Wohl, De boodschapper; Walser, Ehen in Philippsburg; Andersch, De witte adelaar; De Mey, De geschiedenis van Ritthem; Van Raalte, Het Nederland se parlement; Schierbeek, Darwin's werk en persoonlijkheid; Sluyser, Als de dag van gisteren; Schröter, Het keerpunt. In de maand april werd uit geleend 3195 romans, 236 romans in vreemde talen en 1095 studieboeken. In de jeugdleeszaal werden uitgeleend 2356 boeken (totaal 6882). De tijd schriften- en krantenzaal werd be zocht door 510 mannen en 163 vrou wen. De jeugdleeszaal door 58 meis jes en 42 jongens (totaal 773). O.- EN W.-SOUBURG Wedvluchten Postduivenhouders vereniging „De Luchtbode" te Souburg. Wedvlucht vanuit Neuffilles op donderdag 7 mei. In concours 143 duiven over een af stand van 143 km. Met een oosten wind werden de duiven om 9 uur ge lost. Aankomst le duif 10 uur 18 min. Eigenaar J. Witte. 2. J. P. v. d. Wart; 3. Nic. Louwerse; 4. B. Arons; 5. A. M. V. Peenen Zn.; 6. J. Bou- man; 7. L. Braet; 8. J. Vermeulen; 9. Ch. de Poorter; 10. J. Bouwman. Wedvlucht vanuit Port St. Maxence op zondag 10 mei. Over een afstand van 249 km werd deelgenomen met 235 duiven. Met een zuidoostenwind werden de duiven om 7.15 gelost. Aankomst le duif 10.09. Eigenaar A. M. v. Peenen Zn.; 2. J. P. v. d. Wait; 3. C. Meulmeester; 4. J. Jas- perse; 5. A. M. v. Peenen Zn.; 6. J. Jasperse; 7. J. J.. Sponselee; 8. Fr. Borreman; 9'. A. Louwerse; 10. D. Keijmel. GRIJPSKERKE Zangvereniging „Halleluja" vierde 30-jarig bestaan De chr. zangvereniging „Halleluja" te Grijpskerke vierde zaterdagavond in het dorpshuis haar 30-jarig be staan. Nadat enkele liederen waren gezongen, opende de' voorzitter, de heer F. Dronkers, dit goed bezochte jaarfeest. De secretaris, de heer A. Hollebrandse, gaf in een terugblik een overzicht van de voornaamste feiten uit het 30-jarig bestaan. Er sprak dankbaarheid uit, dat de ver eniging ook in moeilijke omstandig heden, het christelijke lied mocht doen horen. Onder leiding van haar directeur, de heer J. Hekhuis Wzn., te Vrouwenpolder, gaat zij met ver trouwen de toekomst tegemoet. Daarna was er het zangspel „Een dag in Zijn voorhoven", waarin de clamatie en zang elkaar afwisselden. Voor de pauze zong een dubbelkwar- tet nog twee liederen. Na de pauze werd het ernstig spel „Spanning om Vredehoeve" opgevoerd. Met stille aandacht werd dit mooie stuk beluis terd. Daarna sloot de voorzitter op gebruikelijke wijze dit goed geslaag de jaarfeest. OOSTKAPELLE Heropening rijwiel- en bromfietsenbedrijf Vorige week heropende de heer P. Wisse te Oostkapelle zijn geheel ge moderniseerd en uitgebreid rijwiel en bromfietsenbedrijf. Hiervoor be stond veel belangstelling; de exploi tant mocht vele gelukwensen en bloemstukken in ontvangst nemén. Bovendien deed de heer Wisse deze openingsdag al goede zaken. Een spe ciale afdeling is ingericht voor alle mogelijke onderdelen. Deze nieuwe zaak is een belangrijke aanwinst voor Oostkapelle. Oranjefeest werd verder afgewerkt Zaterdag werden in Oostkapelle de feestelijkheden, die op koninginnedag moesten worden uitgesteld, verder afgewerkt. Het prachtige weer zorg de ervoor dat het feest nu uitste kend slaagde. De verschillende wed strijden zoals stoeltjesrijden met paarden, hindernisrijden op de fiets en een vliegerwedstrijd werden 's middags op het sportveld gehou den. Een elftal van de voetbalclub Oostkapelle speelde een wedstrijd te gen een ploeg samengesteld uit be stuursleden van verschillende plaat selijke verenigingen. Oostkapelle won met 20. 's Avonds was er kruiwagenrijden en touwtrekken, waarvoor grote belangstelling be stond. Daarna vond de prijsuitrei king plaats, waarbij de muziekvere niging Crescendo voor het muzikale gedeelte zorgde en voorts een mars door het dorp maakte. De kapel van Crescendo, „The little stars" ver zorgde tot besluit van de feestelijk heden de muziek bij het bal. Op deze foto prijkt het eerste elftal van de voetbalvereniging Veere, kampioen van de 2e klas A. Door de prestatie promoveerden de Veere- naars naar de le klas van de Zeeuw se zaterdaycOmpctitie. Foto P.Z.C.) Hervormdeü te Goes Geschenken voor ds. Van der Wall De Vereniging van Vrijzinnig Her vormden te Goes hield haar laatste gemeenteavond van dit seizoen. De ze avond Was tevens bedoeld als af sluiting van het werk, dat door ds. van der Wall, gedurende zes. jaren voor de vereniging verrichtte. Het gebouw aan de Turfkade was geheel bezet. Ds. van der Wall nam in een boeiend betoog de leden mede naar de jonge staat Israël. Dit voor jaar heeft hij een bezoek van enkele weken aan dit land gebracht. Gedu rende deze reis, welke onder leiding stond van de Israëlkenner prof. Beek, heeft hij een groot aantal kleu rendia's gemaakt, die hij deze avond toonde. Met voorbijgaan van alles wat te maken heeft met de „toeristische opmaak" richtte hij zich uitsluitend op de facetten van het „Oude Land". Het conglomeraat der rassen, de Bedoeïenen in hun tent en de Druzen met hun bijzondere leefgewoonten. Na afloop hiervan werden ds. en me vrouw van der Wall toegesproken door de voorzitter der vereniging, de heer D. C. de Jong. Deze bracht ds. van der Wall naast de dank voor de ze avond ook de dank over voor het vele pastorale werk, dat hij geduren de zes jaar te Vlissingen en te Goes voor de Vrijzinnige geloofsgedachte deed. Namens de vereniging en te vens namens de zondagsschool bood spreker een met grammofoonplaten casette aan, met de „Matthaus-Pas- sion" van Bach. Mevrouw van der Wall ontving een boeket bloemen als beloning voor de vele „eenzame" avonden. Daarnaast overhandigde de voorzitter ds. van der Wal een enve lop met inhoud. Ds. van der Wall dankte voor deze tastbare bewijzen van waardering. Hij zal op 24 mei a.s. tijdens een morgendienst afscheid nemen in Goes in verband met zijn vertrek naar La- ren-Blaricum. Marktberichten VISMIJN VEERE 2832 kg exportgarnalen 1,291,59 557 kg schar 16—26. 132 kg bot 16—17. 82 kg tong 1.42—2,28. 136 kg rog 16—35. 1 kg visiever 4,99. 3 kg ongesorteerde vis 60. 18 kg wij ting 16. 8 kg paling 1,48—1,88. 6 kg griet 90-1,01- 1 kg kreeft 6,35. 4 kg wulk 25. 474 kg doorgedraaide vis. ROTTERDAMSE VEEMARKT. 12 mei Aanvoer ln totaal 4768, Weektotaal 7216. Vette koeien en ossen 360; gebruiks- vee 808; Vette kalveren 650; graskalve ren 234: nuchtere kalveren 1749; varkens 26; biggen 9; paarden 69. veulens 2; scha pen of lammeren 154; welde/zuiglamme- ren 885; bokken of geiten 22. Prijzen ln cents per kg. le kw 2e kw 3e kw Vette koeien 320—36» 300—320 280—294 Vette kalveren 285—y.io 265—285 220—265 Slachtpaarden 265 235 220 Prijs in guldens per stuk. le Se kwaliteit Graskalveren 470 400 300 Nuchtere kalveren 75 65 50 Schapen 120 90 70 Welde/zuiglammeren 55 45 30 Kalfkoelen 1350 1100 1000 Melkkoeien 1330 1100 1000 Vare koelen 980 800 700 Vaarzen 1000 850 650 Pinken 690 560 425 Vette koelen sanvoer gewoon, handel kalm, prijzen vooral niet hoger; vette kalveren aanvoer ruim, handel vlot, Iets gedrukt in prijs; graskalveren aanvoer even kleiner, handel flauw, prijzen niet hoger; nuchtere kalveren aanvoer iets korter, handel stroef, niet geheel prijs houdend; slachtpaarden aanvoer even kleiner, handel traag, prijzen vooral niet hoger: schapen aanvoer matig, handel stug, prijzen onveranderd; welde/zuig- lammeren aanvoer aanmerkelijk groter, handel redelijk, goed prijshoudend; kalf koelen en melkkoeien aanvoer tamelijk, handel redelijk, goed prijshoudend; vare koeien aanvoer korter, handel slepend, prijzen ongewijzigd; vaarzen en pinken aanvoer iets minder, handel lui, prijzen als vorige week. AMSTERDAMSE AARDAPPELTERMIJNMARKT 12 mei De totale dagomzet op de heden gehouden aardappeltermijnmarkt beliep 3 contracten, die in de consumptiesector gesloten werden ln Voran 35 voor april ft f 8,60- VLISSINGEN Drankwet. Burgemeester en wethouders van Vlis singen maken bekend, dat de opgaven bedoeld in de artikelen 35 en 51 der Drankwet 1931, Stbl. 476 van heden af ter inzage liggen ter gemeente-secreta rie, 2e afdeling en tegen betaling der kosten ad 1 per exemplaar verkrijg baar worden gesteld. Vlissingen, 11 mei 1959 VLISSINGEN Sluiting bureaus en diensten der ge meente op de 3e pinksterdag. Burgemeester en wethouders van Vlis singen brengen ter openbare kennis, dat de bureaus van alle openbare In stellingen en diensten der gemeente op dinsdag 19 mei a.s. (3e pinksterdag) voor het publiek gesloten zullen zijn, met uitzondering van het bureau van de burgerlijke stand, welk kantoor op die dag geopend zal zijn van des mor gens 9—10 uur. De uitkeringen van de kostwinnersvergoedingen zullen ln band hiermede des woensdag, 20 mei plaatsvinden. VLISSINGEN Badbedrijf Burgemeester en wethouders van Vlis singen brengen ter openbare kennis, dat voor het badseizoen 1959 de volgende tarieven, zullen gelden: Abonnements kaart voor een persoon f 9. Abonne mentskaart voor meerdere leden uit een gezin, mits een seizoenkaart is geno men f 6. Abonnementskaart voor kinde ren tot 14 Jaar f 5. Maandkaart voor één persoon f 4. Maandkaart voor kinderen tot 14 jaar 2,50. Badkaart voor een bad 0,40. Badkaart voor een bad voor kinderen tot 14 jaar f 0,20. Kaart voor 10 baden 3. Kaart voor 20 baden 5,50. Abonnementskaart omnibus (cabine winkelgalerij) voor één persoon 4,50. Abonnementskaart omnibus voor kinde^ ren beneden 14 Jaar f 3 Maandkaart om nibus voor één persoon f 2. Maandkaart omnibus voor kinderen beneden 14 Jaar Directeur r.h,b.s. opende expositie van Piet Bulthuis Middelburgse leraar toont zijn werk bij Van Benthem Jutting De directeur van de Middelburgse r. h.b.s. en middelbare school voor meisjes, drs. E. Kuiper, heeft dins dagmiddag in de zaal van de stich ting „Kunstzaal Van Benthem en Jutting" een expositie van schilderij en van de hoofdstedelijke kunstschil der Piet Bulthuis geopend. De heer Bulthuis houdt deze ten toonstelling onder meer ter gelegen heid van zijn 60e jaardag. In zijn openingswoord noemde de heer Kui per het een prettige omstandigheid, wanneer men gedurende zijn in ver gelijking met de kunst korte levens periode iets ervaart van de waarde der kunst. De heer Kuiper meende te mogen verklaren, dat de kunstschilder Bult huis en de onder-directeur van de r. h.b.s., welke functie de heer Bult huis bekleedt, dezelfde wezenlijke karaktertrekken verraden. „Men treft in uw werk een uitermate gron dige en gedegen vakkennis, een.rus tige en evenwichtige weergave maar bovenal eerlijkheid", betoogde de r. h.b.s.-directeur. Hij verklaarde daar bij, dat de heer Bulthuis zich zowel in zijn kunstwerken als in zijn werk op school geeft zoals hij is, zonder enig streven naar goedkope populari teit. De heer Bulthuis dankte „zijn" di recteur hartelijk voor deze vriende lijke woorden. De heer B. P. Carriè re, die aan het begin een openings woord sprak, waarin hij onaer meer burgemeester mr. Joh. de Widt van Middelburg welkom heette, sprak tot slot een dankwoord tot drs. Kuiper. Deze opening werd door vele belang stellende bijgewoond. De expositie is geopend tot zaterdag 30 mei a.s. Wedvlucht De postduivenhoudersvereniging „De Zwaluw" te Westkapelle hield op 2 mei een wedvlucht vanaf Venlo. Af stand 190 km. In concours waren 105 oude duiven. De eerste 10 prijzen be haalden: 1 en 7. P. v. Rooyen; 2. J. Melis; 3. en 6. J. Balthazar; 4. W. K. v. Breda; 5. J. J. Kleinepier; 8. C. Jongepier; 9. A. Houmes; 10. W. Provoost. P. van Rooyen wint met de eerste prijs een medaille en J. Melis met de tweede duif de hoofdprijs. Middelburgs Kamerkoor voor 2e maal winnaar finale „d'Oprechte Amateur" Dinsdagavond werd in de Concert en Gehoorzaal te Middelburg de fi nale gehouden in de afdeling klas siek van de afdeling Zeeland van ,,d' Oprechte Amateur". De beste prestatie leverde evenals in 1958 het Middelburgs Kamerkoor on der leiding van de heer Bart Leijnse, dat hierdoor in de landelijke finale welke op 13 juni in de A.V.R.O,-stu dio te Hilversum wordt gehouden voor Zeeland zal uitkomen. Het Middelburgs Kamerkoor behaal de dit succes met een tweetal liede ren van Nederlandse componisten, namelijk „Paree Domine" van J. Obrecht en „Ave Gratia" van C. Ver donk. Als tweede in deze finale werd heer P. I. Verhage aangewezen, die op zijn hobo een goede vertolking gaf van de sonate in C. groot van de componist J. B. Loeillet. Eén verdere rangschikking is niet vastgesteld omdat", zoals het jury lid, mr. Harm Smedes uit Den -Haag, verklaarde „slechts twee deelnemers worden aangewezen voor de lande lijke finale". Overigens had hij veel lof voor het optreden van de Zeeuw se amateurs, die in de aard van hun prestaties weinig verschil vertoon den. Zijn mening was dan ook, dat deze finale uitstekend was geslaagd. Vooal omdat deze avond rijk was aan verschillende facetten van ama teurisme, hetgeen hij een primeur noemde voor Zeeland". Het was dan ook een genoeglijke fi nale, waarop het prettig luisteren was naar de verschillende uitvoerin gen. Veel succes had de heer J Vo gelaar uit Kruiningen met zijn ver tolking van de Mondscheinsonate, van Beethoven, die hij uit het hoofd speelde, waarvoor de jury aldus de woorden van de heer Smeaes veel bewondering had. Goed pianospel liet ook mej. R. van der Flage uit Dom burg horen, die onder andere „Clair de lune" speelde van Débussy. Me vrouw Tamminga-Buthfer uit Goes, die op de piano werd begeleid door haar echtgenoot, zong op gave wijze een tweetal liederen, waaronder „Ru- he meine Seele" van Richard Strauss. Verder traden op het Zuid-Beve- lands dameskoor onder leiding van de heer Jac. H. Tamminga uit Goes en de heer G. Remijnse uit Wol- faartsdijk, die een fl'uitsonate speel de. Ook voor dit optreden had de ju ry, die naast de heer Smedes bestond uit mevrouw D. Isingh en de heer Henk Ras, beiden laatsten uit Hil versum, veel waardering, noewel er uiteraard evenals bij het optreden van de andere deelnemers, verschil lende onvolkomenheden waren ln de uitvoering. Tot slot noemen wij nog mej. H. D. Kars uit Vlissingen, op de piano begeleid door de heer Van Wijngaarden, die onder andere een lied van H&nde" zong. Naast de waardering, die de jury had vooi de uitvoering van het Middelburgs Ka merkoor, had men ook veel lof voor het optreden van de heer Ver!-age, die een aanwinst voor de afdeling Zeeland van ,,d' Oprechte Amateur" werd genoemd. 1,25. Badkaart voor een bad (omnibus) 0,15. Badkaart voor een bad (omnibus) voor kinderen beneden 14 Jaar 0,10. Familiecabine Huur familieeabine per ochtend o£ mid dag f 1. Huur familiecabine per dag f 1,50. Huur familieeabine per week 6. Huur familieeabine per maand 18. Huur £amtl!ecablne per seizoen 40. Bij het huren van een familiecabine, voor een seizoen wordt 25% reductie op de abonnementskaarten verleend. Hunr voor badgoederen Huur van een zwembroek 0,30; huur van een handdoek 0.30; huur van een badkostuum 0,30; huur van een bad muts 0,30. Voor het huren van badgoe deren moet een cautie ad f 5,— per stuk worden gestort. Tarief voor de zonnebaden. De prijzen zijn geheel gelijkluidend aan die der zeebaden. Tarief voor het huren en opbergen van kano's. Huur voor 1 éénpersoons kano 0,60 per uur of korter. Huur voor 1 tweepersoons kano 0,80 per uur o£ korter. Voor het opbergen van een kano 1 10,— per sei zoen. Tarief voor de strandstoelen, parasols, tochtzeiltjes en luchtbedden. Voor het gebruik van een strandstoel wordt 20 cent per uur of gedeelte daar van geheven. Dagkaarten (behalve 's zondags) worden afgegeven voor 75 cent. Halve dagkaarten gedurende de voor middag tot 1 uur n.m. fvan 1 uur namid dag tot sluitingsuur): 50 cent. Voor het gebruik van een strandparasol wordt 30 cent per uur of korter en f 1,50 per dag geheven. Voor het gebruik van een tochtzelltje wordt 20 cent per uur of korter en 1, per dag geheven. Voor het gebruik van een luchtbed gel den dezelfde tarieven als voor strand stoelen. Abonnementen en badkaarten worden afgegeven onder de volgende voorwaar den le. dat bij gebruik van een badcabine door de chef van het badbedrijf kan worden geëist, dat de kleren in de garderobe worden afgegeven; 2e. dat baders, die zich naar het oordeel van het badpersoneel, te ver in zee wagen en op sein van dat personeel niet onmiddellijk terugkeren, de ver dere toegang tot het baden wordt ontzegd, zonder terugbetaling van eventueel betaalde bad- of abonne mentsgelden. Kinderen, beneden 10 jaar, worden zon der geleide niet op het badstrand toege laten. Vlissingen, 8 mei 1959. In welke vorm ook Wens K.V.P.-afdel5ng Hulst industriekern Forumavond in Hulst op donderdag 14 mei a.s. Op een persbijeenkomst, dinsdag avond gehouden in hotel „de Graan- beurs" heeft de K.V-P.-afdeling Hulst bij monde van haar voorzitter drs. Th. Adrlaansens haar teleurstelling uitgesproken over het feit, dat het land van Hulst niet in aanmerking is gekomen voor aanwijzing tot in dustriekern in welke vorm ook. Hoe wel deze K.V.P.-af deling verheugd is over het feit, dat Terneuzen wel als zodanig is aangewezen zou men graag gezien hebben, dat ook In het land van Hulst faciliteiten voor de vestiging van industrieën waren ver leend. Volgens de Hulsterse K.V.P.-afdeling heeft juist het land van Hulst steun nodig omdat deze streek te kampen heeft met werkeloosheid, in ernstige mate in de vlasindustrie, maar ver der ook in de textielnijverheid en ln de landbouwsector. Door deze dalen de werkgelegenheid ziet de afdeling als gevaren bevolkingsafname, het wegtrekken van jonge mensen en als gevolg daarvan moeilijkheden bij de middenstand. De K.V.P. afdeling Hulst wil de streekbewoners activeren om ge zamenlijk te komen tot een streek- welvaartsplan. Men is van mening dat de overheid thans teveel de nadruk legt op D.A.C.W.-werken, die lapmiddelen zijn en geen bron van welvaart, aldus de heer Adriaansens. Men vraagt zich af of de daaraan bestede gelden niet beter gebruikt kunnen worden voor industrieuitbreiding, stimu lering van fruit- en groenteteelt enz. Als opzet voor de activiteiten wordt aan een stichting gedacht, waarin de femeenten zitting zouden moeten ebben Om met subsidies een streek- ontwikkelingsplan te laten opmaken, dat een oplossing zou moeten bren- Èen voor de huidige moeilijkheden, 'it probleem heeft de afdeling aan leiding gegeven op donderdag 14 mei in de bioscoopzaal „De koning van Engeland" een bijeenkomst te orga niseren. Er zal een forum worden ge houden, waarin de burgemeesters van het land van Hulst zitting zullen heb ben. Als thema zal worden behandeld „De toekomst van het land van Hulst". De heren W. P. G. Assmann en J. van Dongen zullen achtereen volgens over de weivaartsspreiding en industrialisatie spreken. Kapitein liet zijn schip te zwaar laden De Raad voor de Scheepvaart heeft ka- pitein G. A. uit Sint-Philipsland voor drie weken de bevoegdheid ontnomen om als kapitein te varen op zeesche. pen. Dit omdat hij zijn schip, het mo torschip „Virgo" op 30 december 1957 in Gent te zwaar heeft laten laden met klei en zand. Toen de „Virgo" op 2 januari 1958 in Swansea aankwam stelden ambtenaren van het Ministry of Transport vast, dat de „Virgo" over het wintermerk lag. De verontschuldi ging van kapitein A., dat het moeilijk was voor het vertrek uit Gent de diep gang nauwkeurig af te lezen, omdat de „Virgo" met haar bakboordzijde tegen de kade lag, terwijl langs de stuurboordzijde een lichter was ge meerd en het water enigszins onrustig was, wordt door de raad niet voldoen, de geacht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 11