Moeilijkheden voor prof. Beel in laatste fase van formatiewerk Zwitserse timmerlui kampten met conferentie-topzorgen,. KLANKBORD LOUIS ARMSTRONG MAAKTE GROOTSE ENTREE IN BLOKKER MINISTER LUNS: RECHTEN IN BERLIJN NIET OPGEVEN Z0MERZEGELVERK00P BEGON IN BOUWPUT HARINGVLIET DINSDAG 12 MEI 1959. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DEN HAAG VERWACHT KABINET v'oÓR PINKSTEREN Portefeuille van sociale zaken niet naar Lelieveld (K.A.B.) (Van onze parlementaire redacteur) In de laatste fase van zijn formatiearbeid is prof. Beel op moei lijkheden gestuit. Hij zoekt nog een minister van sociale zaken. Maandagavond werd bekend, dat de secretaris van de K.A.B., de heer W. D. Lelieveld, die al enkele dagen als minister van so ciale zaken werd genoemd, niet door prof. Beel voor het beheer van dit departement is aangezocht. Ook is prof. Beel nog niet klaargekomen met de bezetting van het departement van justi tie. Mr. A. C. W. Beerman, de Christelijk-Historische Rotter damse advocaat, die hiervoor is gevraagd, heeft zijn beslissing nog in beraad, omdat zijn positie als lid van het advocatenkan toor mrs. Nolst Trénité, Beerman, Bergsma en Baanders, bij een eventueel aanvaarden van het ministerschap, nog niet is gere geld. Na optimisme in de vroege maandagmorgen is er dus een zekere stagnatie opgetreden. Niettemin is men er in Den Haag algemeen van overtuigt, dat prof. Beel er in zal slagen de moei lijkheden te overwinnen en dat hij nog voor de pinksterdagen zijn opdracht tot een goed einde zal brengen. Het schijnt dat prof. Beel vooral on der zijn ruime kennissenkring in het zuiden naar een geschikte kandidaat voor sociale zaken zoekt. Het zouden echter niet bepaald vakbond-bestuur ders zijn, die worden gepolst. Als mo gelijk kandidaat voor sociale zaken hoort men namelijk de namen noe men van drs. A. C. J. Rottier, lid van de directie van de staatsmijnen en van mr. C. J, G. Becht. burgemeester van Tilburg. Onze demissionaire mi nister-president, die zaterdag naar Maastricht vertrok om een bezoek te brengen aan zijn zuster, die in het ziekenhuis ligt, heeft die gelegenheid tevens te baat genomen zijn licht daar in de buurt op te steken. Hij is vooral gesignaleerd in de kringen van hen, die nauw betrokken zijn bij de mijnarbeid. Drs. Rottier zou aan het begin van de formatiepoging van prof. De Quay reeds zijn aangezocht voor economische zaken, maai- toen hebben bedankt. Maandagmorgen dacht iedereen dat er geen vuiltje meer aan de lucht was. De woordvoerder ver klaarde gemachtigd te zijn mee te delen, dat prof. Beel maandag of vandaag contact zou zoeken met prof. De Quay. Deze mededeling bevestigde de geruchten, dat prof. De Quay straks officieel weer als formateur zal optreden en de mi nister-president zal worden van het nieuwe kabinet. Dat prof. De Quay zou weigeren, omdat hij lie ver, na zijn mislukte formatie-po ging, als commissaris der konin gin zou aanblijven, wordt niet aangenomen. Wanneer prof. Beel deze week met zijn taak gereed komt, verwacht men, dat het nieu we kabinet volgende week woens dag met de regeringsverklaring voor de Kamer zal verschijnen. Inmiddels heeft prof. Beel maandag weer verschillende personen ontvan gen. Allereerst ontving hij maandag middag mr. V. G. M. van Marijnen, de secretaris van de Algemene Ka tholieke Werkgeversvereniging en oud-hoofdambtenaar van landbouw, die bereid zou zijn het beheer van het departement van landbouw, vis serij en voedselvoorziening op zich te nemen. Om vijf uur bracht de minis- SCHOOL. Het had de 72-jarige Giuseppina Greco uit de Italiaanse provinciehoofdstad Lece als lang ver droten dat zij door haar gebrekkige opvoeding nooit in staat was ge weest haar eigen naam te schrijven. En nu deze pijnlijke aangelegenheid zich al enkele jaren lang elke maand opnieuw voordeed als zij aan het ge meentelijke kantoor haar ouder- domsuitkering kwam ophalen en het re$u moest tekenen, besloot zij een eind te maken aan deze toestand. Maar om alleen van het kruisje op een aangeleerde automatische hand beweging over te gaan leek het grij ze vrouwtje wat onbevredigend. Daarom trok zij de stoute schoenen aan en meldde zich bij een plaatse lijke lagere school. Giuseppina maakte al gauw grote vorderingen: ze ging over naar de tweede klas. Het onderwijs beviel haar zo dat ze besloot nu ook maar alle klassen af te lopen... ter van maatschappelijk werk, mej. dr. Marga Klompé een bezoek aan prof. Beel. De liberale heer S. J. van den Bergh, de kandidaat-minister voor defensie, was inmiddels ook even bij prof. Beel aangewipt. Dit bezoek had ten doel prof. Beel er van in kennis te stellen dat de heer v. d. Bergh in zijn kwaliteit van vice- voorzitter van de raad van bestuur van Unilever, maandagavond voor en kele dagen naar de Ver. Staten zou vertrekken voor het afwikkelen van nog te behandelen zaken. Onmiddel lijk na Pinksteren zal de heer Van den Bergh weer in Nederland zijn te ruggekeerd. Over de positie van de heer Lelie veld, die maandag in Den Haag werd gesignaleerd, gaan nog ver schillende geruchten. Zo zou de K.A.B.-secretaris eveneens een on derhoud hebben gehad met prof. Beel. Tijdens dit gesprek zou de heer Lelieveld een staatssecreta risschap zijn aangeboden. Bevestiging van deze geruchten kon maandagavond niet worden verkregen. Prof. Beel zou de volgende personen bereid hebben gevonden om het mi nisterschap op zich te nemen: mej. dr. Klompé (kvp) voor maatschappe lijk werk; mr. Cals (kvp) voor onder wijs, kunsten en wetenschappen, mr. Luns (kvp) voor buitenlandse zaken; drs. Korthals (wd) voor verkeer en waterstaat; de heer Van den Bergh (wd) voor defensie; mr. Toxopeüs (wd) voor binnenlandse zaken; prof. Zijlstra (a.r.) voor financiën; mr. Van Aartsen (a.r.) voor volkshuis vesting en bouwnijverheid; drs. De Pous (chu) voor economische zaken. WAGEN MET VIER PONY'S Festival slaagde na veel moeilijkheden uitstekend Op een wagen, getrokken door vier pony's heeft Louis Armstrong zon dagavond zijn intocht gemaakt in Blokker. Een intocht, zo groots, dat alles wat Nederland op dit gebied eerder heeft aanschouwd, volkomen in het niet zonk. Tienduizenden en nog eens tienduizenden hebben „Satchmo" verwelkomd, drie dagen nadat Victor Sylvester een grootse entree in Blokker had gemaakt. En in de grote veilinghal van Blokker zaten 10.000 jazz-liefhebbers te wachten tot de „king of jazz" zou arriveren. In deze hal heeft Satchmo een grandioze show weggegeven, waarbij de muzikale kant van het optreden natuurlijk volkomen onder geschikt werd gemaakt. Pure jazz werd er vrijwel niet ge- IJlings Zeebrugge verlaten Interpol zoekt naar Amerikaans jacht De Interpol is ingeschakeld om een Amerikaans jacht op te sporen dat plotseling de haven van Zeebrugge verliet nadat in de haven enkele dief stallen in vaartuigen waren ontdekt. De schipper van het jacht, een Ne derlander, werd later gewond in Oostende aan land gezet. Nauwelijks was de schipper aan wal of het jacht koob opnieuw de zee. De schipper is inmiddels-van het zieken huis in Oostende overgebracht naai de ziekenafdeling van de gevangenis te Brugge. Hij is niet in het bezit van identiteitspapieren. De Nederlander werd gewond door een ontploffing tij dens werkzaamheden aan de motor. Het jacht had namelijk op de Noord zee met een. defect te kampen, maai de kapitein weigerde naar de haven te gaan om het te laten herstellen. Zodoende was de schipper genood zaakt zelf de herstelwerkzaamheden uit te voeren. Tijdens dit werk deed zich een ontploffing voor, waardoor de schipper ernstige brandwonden op liep. Door de omstandigheden ge dwongen voer de kapitein bij schemer naar de haven van Oostende om de schipper aan wal te laten gaan. De Belgische politie vermoedt dat de bemanning van het jacht zich schul dig heeft gemaakt aan diefstallen. De eigenaar van het jacht zou vroeger ook diefstallen in Belgische havens hebben gepleegd. Naar de verklaring van de schipper geeft de kapitein de indruk van een opgejaagd persoon te zijn. Verkorte werkweek bij Philips in 1962 mogelijk Bij de onderhandelingen over de nieuwe collectieve arbeidsovereen komst voor de handarbeiders bij Philips is van de zijde van het be drijf de toezegging gedaan, dat uiter lijk per 1 mei 1962 een 45-urige werkweek van 5 dagen voor dit be drijf zal worden ingevoerd. Dit tijdstip valt samen met het af lopen van de per 1 mei gesloten C.A.O. die voor drie jaren geldt. Onder de huidige omstandigheden kon over een verkorte werktijd in de nu afgesloten C.A.O. nog niets wor den opgenomen. De kunstmatige en door Rusland uit gelokte crisis rondom Berlijn kan slechts worden opgelost, indien het Rusland duidelijk wordt gemaakt dat het westen bereid alle redelijke voorstellen ter herziening van de hui dige regelingen te bespreken en iu overweging te nemen absoluut krachtig zal volharden in het weige ren van militaire ol' politieke neutra lisering in midden-Europa, het terug trekken van N.A.V.O.-strijdkraehten uit West-Berlijn of het verbreken van de civiele en militaire verbindingen tussen deze stad en de vrije wereld". Dit heeft de minister van buitenland se zaken, mr. J. M. A. H. Luns, maandagavond gezegd aan een diner in Londen van de „European-Atlantic Group" ter gelegenheid van het tien jarig bestaan van de Atlantische al liantie. De minister betoogde, dat alle leden van het bondgenootschap en in het bijzonder ons land de overtuiging zijn toegedaan dat de uitdaging met kracht moet worden getreden en met de vastbeslotenheid onder geen om standigheid de basis-rechten in Ber lijn op te geven. „Wij zouden de vrij heid van twee en een half miljoen vrije mensen in West-Berlijn uit vrees voor oorlog opofferen en wij zouden niet alleen de idealen, voor de handhaving waarvan de NAVO in het leven werd geroepen, verraden, maar spoedig daarna geconfronteerd wor den met liet uitbreken van een oor log, die wij trachtten door een ver zoeningspolitiek te vermijden. De nu en dan geuite mening, dat de komen de ministeriële besprekingen en de top-conferentie onder alle omstan digheden moet slagen, verraadt een gevaarlijk® mentaliteit'*. speeld. Men speelde nummers als Ti ger Rag en High Society Calypso, terwijl Satchmo een pracht van een lied zong. „Bing Crosby in technico lor". Zoals reeds gezegd de show was grandioos, Satchmo „vocht" te gen trombonist Trummy Young en manipuleerde ijverig met zakdoeken; het publiek kwam soms tot bijna hy sterische uitbarstingen. Zaterdag avond was de band opgetreden in het Diekman-stadion in Enschede, waar Satchmo zijn eerste openluchtcon cert in Europa gaf. Daar waren slechts 5000 van de 23.000 plaatsen bezet. Terwijl Louis Armstrong dus in Enschede optrad, speelden in het Concertgebouw, ten bate van de Dutch Swing College Band, onder de leus „Jazz for the DSCB", een groep bekende Amerikaanse jazz musici. Het was dus een echt jazz- weekend voor Nederland, waarbij 't grootse festival in Blokker toch wel de kroon spande. Organisator Ben Essing kan, na de vele moeilijkhe den, die hij heeft moeten overwinnen, met voldoening op een uitstekend festival terugzien. Het Wereldgebeuren De dames van de afdeling Middel burg van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers hébben maandagmorgen weer het bekende stalletje in liet hoofdstedelijke postkantoor betrok ken om de zomerpostzegels te ver kopen. Traditiegetrouw was liet me vrouw S. C. de Casembrootbaro nesse Van der Féltz, de echtgenote van de commissaris der koningin in Zeeland, die de eerste zomerzegels aan het stalletje kocht. Zoals bekend zijn de zegels dit jaar geïnspireerd op liet Deltaplan. Ze zijn ontworpen door de kunstenaar Lex Horndie ook de briefkaarten ontwierp. Vooral voor de Zeeuwse filatelisten zullen de series dankbare objecten zijn voor de verrijking van hun verzamelingen. Het was gisteren dan ook al een flinke drukte bij het stalletje. FOTO P.Z.C.) Defect aan strijkbout vrouw gedood Maandag is te Leeuwarden de 36-jari- ge mevrouw G. V. door elektrische stroom gedood. Door een defect aan de strijkbout, waarmee ze kleding perste, kreeg mevrouw V. een hevige elektrische schok ten gevolge waar van ze overleed. Het slachtoffer laat twee kinderen na. Onderzoek naar vissterfte rond Alphen aan de Rijn Het rijksinstituut voor zuivering van afvalwater onderzoekt of massale vissterfte, die zaterdagavond is ge constateerd in het water rond Alphen aan de Rijn, misschien een wekelijks terugkerend verschijnsel Is. Wellicht zijn stortingen van straatvuil in de Gouderak de oorzaak. Ook wordt re kening gehouden met de mogelijk heid van vergiftiging door afvalstof fen van een chemische fabriek. Het hoogheemraadschap Rijnland heeft in verband met de sterfte sinds terdag vers water binnengelaten uit de Hollandse IJsel. De inspecteur van de volksgezond heid heeft gistermiddag in Zuid Hol land een onderzoek ingesteld naar de omvang van het watergebied, waarin vissterfte optreedt, en gegevens ver zameld voor het opsporen van de oorzaak. Het zwemmen in de streek tussen Gouda. Leiden en de Brase- mermeer en rond Alphen aan de Rijn wordt sterk afgeraden, s Churchill uit Amerika in Londen teruggekeerd Sir Winston Churchill is maandag ochtend na een bezoek van een week aan de Verenigde Staten in Londen teruggekeerd. In de bouwput in liet Haringvliet zijn gisteren de eerste mapjes zomerze gels door de directeur-generaal van de P.T.T., prof. ir. G. H. Bast, ver kocht aan drie mannen, die werken aan de totstandkoming van het sluis- complex, te weten de bulldozermachinist W. den Auder uit Nieuwerkerk aan de IJssel, werkbaas A. Jongejon uit Stad aan het Har in g\liet en grondwerker A. Koppenaal uit Meliszand. Tevoren had de directeur-gene raal de zomerzegels 1959 symbolisch overgedragen aan mr. W. F. Schok king, voorzitter van het Comité Zomerzegels. Deze handeling werd om lijst door ronkende auto's, stampende stoommachines en dit alles onder een strakblauwe hemel. Prof. Bast merkte onder meer op, dat deze zegels, ontworpen door Lex Horn, gewijd zijn aan de Deltawerken. Daarom was de bouwput als punt gekozen waar de eerste zegels werden verkocht. Op de zegels zijn de werkmethoden en werktuigen voor dit soort arbeid uitgebeeld. Op elke zegel staat verder een driehoek. Ze beschikken niet over een zogenaamde rand wit. De directeur-generaal wees er verder op, dat de baten bestemd zijn voor diverse instellingen en verenigingen, die zich bezighouden met het bestrij den van reuma, t.b.c. of steun verlenen aan oud-verpleegsters, weten schappelijke werkers, kunstenaars en zogenaamde stille armen. Een map met zomerzegels werd door de hoofddirecteur der posterijen, de heer L. Th.' Hoolboom, aangeboden aan het hoofd Deltadienst, prof. P. Ph. Jansen. WANKELE RONDE TAFEL IN VIER STUKKEN De vier ministers van buitenlandse zaken van de Grote Vier zijn giste ren tenslotte toch nog aan een enorme ronde ta fel gaan zitten, die in vier „sectoren" was ver deeld en met een groen kleed (de kleur van de hoop) was bedekt. Maar de timmerlui, die de tafel in allerijl gemaakt heb ben (want er was er geen geschikte in Genève voorhanden) waren er niet helemaal gerust op, dat de tafel „het zal hou den". Als niemand nu maar met de vuist op ta fel slaat, want de tafel is in minder dan geen tijd op poten gezet, na dat de ministers het over de „tafelproblemen" eens geworden waren. Niet ver van de ronde ta fel van de Grote Vier staan drie kleinere recht hoekige tafels apart, voor de Oost- en Westduitsers en voor het secretariaat. Wat de Zwitserse tim merlui en de suppoosten van het Palais des Na tions, waarin de confe rentie gehouden wordt, vanaf zaterdagavond hebben moeten doorma ken, valt moeilijk te be schrijven. Er werd ge timmerd en gehamerd en gedeelten van tafels of kleinere tafels werden af en aan gedragen. De gro- te ronde tafel, waaraan misschien over het lot van Duitsland en Europa beslist zal worden, is als een taart in vier stukken verdeeld. En zij is ook uit vier stukken ge maakt. De afzonderlijke stuk ken, die nog in elkaar ge past moesten worden, in de zittingszaal met zijn vergulde wanden, werden nog geen anderhalf uur, voordat de conferentic- bcgon, aangedragen. Oef, dat was net op tijd. Als zij niet klaar was ge weest, was het enige, wat er op had gezeten, dat de ministers hun procedure geschillen nog wat had den gerekt. Dat hoefde gelukkig niet en om 18.00 uur kon het secretariaat de delegaties verzoeken... aan tafel plaats te ne men. Ook op het andere geval (lat de tafel vierkant moest zijn, was men voorbereid. Eén van de suppoosten werd zo zeuuwachtig van liet af- en aandragen van tafels en stukken van ta fels, dat lüj zei: „Dit is erger dan in een nieuw huis trekken als je pas getrouwd bent". Hotels, treinen Dc lieren van gene zij de van het IJzeren Gor dijn hebben geen gebrek aan comfort tijdens hun verblijf in de confercn- tiestad Genève. Zij zijn in sommige gevallen ele ganter gehuisvest dan hun westelijke collega's. De Oostduitsers arriveer den in een speciale trein van glimmend blauw-en- wit geschilderde wagons, een aparte bagagewagen, waaruit aantrekkelijk uitziende kisten en dozen kwamen, en een rood zwarte locomotief, waar van iedere klinknagel glimmend was opge poetst. Hun collega's uit West- Duitsland reisdeii met gewone treinen' en namen hun intrek in eén tweede klas hotel. De Russische minister van buitenlandse zaken, Andrei Gromyko, is met zijn echtgenote en zijn delegatie per speciaal Russisch vliegtuig aan gekomen. De minister zelf en de voornaamste leden van zijn staf ver blijven in de prachtig aan het meer gelegen villa „Les Chataignicrs". Het echtpaar Gromyko heeft daarin een kamer op de tweede verdieping, o.a. voorzien van een te levisietoestel en een ra dio-ontvanger voor alle golflengten. Er zijn nog twee andere T.V.-toestel- len en vijf radio's elders in de villa, die in totaal 12 slaapkamers telt. Zoals gewoonlijk hebben de Russen hun eigen per soneel koks, kamer meisjes, chauffeurs meegebracht. Het viel op dat de meeste Kussen ge kleed waren in duidelijk- nieuwe zomerkostunms. Van Polen of Tsjechen heeft men nog niets ge merkt. Zij zullen pas ko men als zij uitgenodigd worden. En die ritnodi- lige problemen van conferentie. de Tafels Wij zullen zorgen voor een tafel van wat voor afmeting en vorm zij maar willen", zei in de loop van gisteren een functionaris van de Verenigde Naties bij het Pa lais des Nations te Genève. „Zij", dat waren in dit geval de ministers van buitenlandse zaken der Grote Vier die het al vóór hun Oost-West- overleg roerend oneens waren. Moest men aan een vierkante, dan wel aan een ronde tafel plaatsnemen" Dat was een vraag die tot onderling be raad van de ministers van buiten landse zaken van de Verenigde Sta ten (Herter), Groot-Brittannië fSel- vvyn Lloyd) en Frankrijk (Couve de Murvilie) aanleiding gaf en vervol gens tot lange discussies tussen Sel- wyn Lloyd en de Rus Gromyko. Werklui stonden intussen geduldig met tafels en stoelen te wachten op een beslissing van deze hoogmogende heren. Tenslotte zijn dezen het klaar blijkelijk eens geworden na aan een ovale tafel de lunch te hebben ge bruikt. die hun was aangeboden door hun Zwitserse collega en gast heer, Max Petitpierre. V reemd „tafelgesprek", zal me nigeen schouderophalend zeggen. Toch was deze discussie-vooraf van groot belang. Kennelijk had de Russische premier Kroesjtsjew zijn paladijn Gromyko de opdracht mee gegeven, om het westen meteen te overbluffen en rauw-dauw aan te sturen op een min of meer officiële erkenning van Oost-Duitsland. Gro myko eiste een ronde tafel om Lothar Bolz, de Oostduitse minister van bui tenlandse zaken, direct bij het begin van de conferentie de gelegenheid te geven, „aan te schuiven". De West- duitse minister van buitenlandse za ken, dr. Heinrich von Brcntano, kon dan ook een plaatsje aan die ronde tafel krijgen. Zij zouden „gelijkbe rechtigde deelnemers" zijn. Het Westen was vanzelfsprekend niet bereid, om aan deze Russische poli tieke stunt zijn medewerking te ver lenen. Het heeft het Oostduitse re- gim tot dusver niet erkend, omdat Grotewohl en de andere Oostduitse regeerders, onder wie Lothar Bolz, niet op een in het westen als wettig erkende wijze de touwtjes in handen hebben gekregen. Het Westen wil wel rekening houden met het feit, dat die Oostduitse regeerders nu eenmaal de macht in handen hebben. Het wil hen èn de Westduitsers in de confe rentiezaal toelaten als „adviseurs" nu gezocht wordt naar een meer de finitieve regeling van de Duitse kwes tie. Maar in hen op order van Gro- iyko „gelijkberechtigde gesprekgeno- ten" te zien, daarvoor was het Wes ten niet te porren. Vandaar dat de westelijke drie vasthielden aan hun eis, dat de tafel vierkant moest zijn; voor iedere Grote van de Vier één kant. Voor het akkoord dat gistermiddag werd bereikt, heeft Gromyko klaar blijkelijk heel wat water in zijn wijn gedaan, hetgeen niet zo'n groot offer moet zijn geweest, want er wachten hem in de komende dagen of weken nog genoeg glazen onver dunde wijnBesloten werd, dat de hoofdtafel weliswaar rond zou zijn, maar dat de Duitse afgevaardigden als adviseurs aan aparte tafels zou den zitten. Het is te begrijpen, dat Gromyko Bolz graag naast zich aan de conferentietafel zou zien. Bolz zou namelijk de gelegenheid te baat nemen om ja en amen (als hij dat laatste woord nog kent) te zeggen op alles wat Gromyko in het midden bracht. Een der opvallendste trekjes van Bolz is, dat hij de Russische wensen niet zomaar in het Duits vertaalt maar dat hij ze weergeeft met inschakeling van typisch-Duitse vergelijkingen met het verleden. Zo is van hem de uitspraak bekend, dat „onze oostelijke nabuur, het grote Russische volk, altijd de geloofwaar digste en trouwste partner van het Duitse volk is geweest". Volgens deze opvatting is de Sowjet-Unie van thans niets anders dan de kroon op het altijd gelijkgebleven „eeuwige Rusland. Bolz zou niet tot de Oostduitse ba zen behoren als hij zijn onderdanen niet „de weg naar Moskou" wees. Hij is die weg in de letterlijke zin des woords gegaan toen hij in de jaren van dertig (na als advocaat te zijn uitgesloten van de balie) daarheen emigreerde, zoals ook verscheidene van zijn tegenwoordige collega-mi nisters deden. Mèt die anderen staat hij in Oost-Europa te boek als een uitermate.volgzame marionet. Dat zal in de komende dagen (en weken) wel blijken, als hij adviezen geeft van achter zijn privé-tafeltje. LOTHAR BOI.Z volgzame marionet Britse wapens voor Irak Irak kan in Engeland wapens, waar onder vliegtuigen en tanks, kopen. Dit is maandag door de Britse rege ring medegedeeld. Irak is gewoon in Engeland zijn wapens te kopen. Eer der dit jaar heeft de Iraakse premier, generaal Kassem, gevraagd of de Britse regering verdere aankopen, w.o. enige vliegtuigen en tanks, zou toestaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 5