PROF. BEEL FORMEERT REEDS Overleg met „vertrouwensmensen" van K.V.P., V.V.D. en A.R.P. Opmerkingen bij een kerk in een flatgebouw KLANKBORD APELDOORNS RAAD MISLEID DOOR ONDUIDELIJK TELEGRAM MEISJE TROTSEERDE HAAI OM KLASGENOOT TE REDDEN ZATERDAG 9 MEI 1959. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 Den Haag speculeert en noemt namen (Van onze parlementaire redacteur) Nu vast staat, dat de socialisten geen deel zullen uitmaken van het aanstaande kabinet, heeft prof. Beel al zijn energie en al zijn vindingrijkheid in dienst gesteld van de formatie van een kabi net, waarin de K.y.P.. de V.V.D., de A.R.P. en de C.H.U. zullen samenwerken. Dat blijkt naar buiten onder meer al uit het feit, dat hij vrijdag bij zich op bezoek gehad heeft drs. Korthals van de V.V.D., minister Zijlstra van de A.R.P. en minister Cals van de K.V.P. Vrijdagavond laat had prof. Beel, zo vernamen wij van dr. Tilanus, nog geen contact niet de C.H.U. gezocht. Dr. Tilanus was althans niet door hem benaderd. Ook had de C.H.-fractievoorzitter niet vernomen, dat een andere voorman van de C.H.U. bij prof. Beel was uitgenodigd. Hij nam echter wel aan, dat er een bespreking, hetzij rechtstreeks hetzij telefo nisch zou plaatshebben. Voorzichtige aanpak Misschien moet hierin een bewijs ge zien worden van de voorzichtigheid, waarmee prof. Beel te werk gaat en van zijn streven om moeilijkheden zoals prof. De Quay beleefd heeft, te voorkomen. Hij wil nl. geen sug gesties wekken omtrent namen van hen, die voor opneming in zijn kabi net in aanmerking komen. Dat zou wél gebeuren als Tiij een C.H.U.'er zou verzoeken om bij hem op bezoek te komen. Want er mag worden aan genomen, dat de mensen, die prof. Beel voor een onderhoud inviteert, een portefeuille aangeboden krijgen en dat hij niemand zal uitnodigen, als hij zich er niet van te voren van vergewist heeft, dat de persoon in kwestie hem niet teleur zal stellen. Zo moeten in de heren Korthals, Zijl stra en Cals aanstaande ministers gezien worden. Tevens heeft prof. Beel hen naar het schijnt tot zijn ver trouwensmannen gemaakt. Dat wil zeggen: ieder kan in eigen kring on derzoeken of de kandidaat-ministers, die prof. Beel op het oog heeft, be reid zijn een portefeuille te aanvaar den. Economische zaken wellicht voor De Pous llij heeft nog geen C.H.U.'er uitgeno digd. omdat men in deze partij nog altijd niet de moeilijkheid kampt ge schikte figuren die het ministersambt toelacht, te vinden. Men hoort thans vrij hardnekkig in Den Haag de naam noemen van het jeugdige lid van de Raad van State De Pous, een ehrislelijk-historiseh economisch des kundige. De K.V.P. zou tegen zijn be noeming tot minister van economi sche zaken geen bezwaar hebben. Wij vernamen zelfs, dat mr. Cals de aan dacht van prol'. Beel op hem geves tigd heeft. De K.V.P. wil in elk geval voet aan de grond hebben in wat men de „ma gische driehoek'* zou kunnen noemen dat zijn de departementen van economische zaken, van sociale za ken en van financiën. Aangezien prof. Zijlstra, de Anti-Revolutionaire demissionaire minister van economi sche zaken, in aanmerking komt voor de portefeuille van financiën, zou voor de K.V.P. overblijven so ciale zaken. Voor dit departement duikt opnieuw de naam op van de heer Lelieveld, de secretaris van de katholieke vakcentrale, de K.A.B. Prof. Oud: niet klaar binnen een week Het zijn nog maar speculaties, waar mee men zich in Den Haag bezig houdt, doch er schuilt enige waar schijnlijkheid achter. In hoeverre de V.V.D. bereid zou zijn genoegen te nemen met de portefeuilles van bin nenlandse zaken, defensie en verkeer en waterstaat moet nog blijken. Wij vernamen uit die kring, dat dit wel enige moeite zou kosten, nu tijdens de formatiepoging-De Quay finan ciën aan de liberalen was toegedacht. De V.V.D. is tevreden over de wijze, waarop prof. Beel heeft aangetoond, dat met de socialisten niet valt sa men te werken. Over de samenstel ling van een kabinet zonder P.v.d.A. wil zij nog wel een hartig woordje meespreken. Een bezwaar vindt men het in liberale: kring, dat prof. Beel evenals prof. Dc Quay deed, de de partementen van binnenlandse zaken, onderwijs, kunsten en wetenschappen en maatschappelijk werk, als vaste posten beschouwt voor respectievelijk de heren Luns en Cals en voor me juffrouw Klompé. Prof. Oud ziet daarom het kabinet nog niet in één week tijds voor elkaar. Onder de namen, die men verder in politiek Den Haag hoort noe men, komt ook die van mr. Bies heuvel voor, het jonge Anti-Revolu tionaire Tweede-Kamerlid, dat des kundig is op agrarisch gebied. Bij de K.VP. zou men aan hem de voorkeur geven als minister van landbouw, visserij en voedselvoor ziening' boven de heer Biewenga, die reeds een zodanige uitnodiging van prof. De Quay aanvaard had. Als prof. v. d. Grinten, dc vondst van prof. De Quay, bereid zou zijn om justitie onder zijn hoede te nemen, dan heeft men in Den Haag het ka binet alweer bijna voor prof. Beel gereed. Er moet dan alleen nog ge zocht worden naar een Christelijk- Historische minister van volkshuis vesting en bouwnijverheid, naar een liberale minister van binnenlandse zaken en naar een liberale minister van defensie, tenzij do heer v. d. Bergh bereid gebleven is dit departe ment te leiden. Drs. Korthals komt nog altijd in aanmerking voor de por tefeuille van verkeer en waterstaat. De Quay toch premier? Vrij algemeen neemt men in Den Haag aan, dat prof. De Quay be noemd zal worden tot formateur ten twede male dus als prof. Beel het nieuwe ministerie op papier ge reed heeft. Prof. De Quay zou dan moeten optreden als minister van al gemene zaken en als minister-presi dent. ONTDEKKING KWAM NA BESLUIT Koppelteken werd verkeerd opgevat (Van een correspondent) De onduidelijke redactie van een telegram, ondertekend door de heer A. J. van der Houven van Oordt uit Eindho ven, heeft vrijdagmiddag in de Apeldoornse raadsvergadering, waar moest worden heslist over de bouw van een cultureel centrum in het Oranjepark, aanleiding gegeven tot een misverstand, dat pas werd op gehelderd, nadat dc raad zon der hoofdelijke stemming had besloten de architecten ir. B. Bijvoet en prof. G. II. M. Holt opdracht te geven een schets ontwerp te maken voor de bouw van dit centrum. Dit besluit was genomen in verband met een telegram dat een half uur voor de vergade ring was binnengekomen, af komstig van de woordvoerder van de familie Van der Hou- ven van Oordt. Uit dit tele gram werd geconcludeerd, dat de familie haar bezwaren te gen de behandeling van het voorstel had laten varen. Tegen het einde van de raads- vergadering kwam echter bij B. en W. de informatie bin nen, dat de tekst van het tele gram in tegenovergestelde zin moest worden geïnterpreteerd. De burgemeester deed hiervan aan het slot van de vergade ring mededeling. Hij voegde eraan toe, dat B. en W. in deze vergadering het debat niet wilden heropenen, omdat inmiddels enkele raadsleden de vergadering hadden verlaten. Er zal een nieuwe bespreking met de raad volgen, nadat overleg met de familie zal zijn gepleegd. Dit overleg is nodig, omdat de heer H. C. van der Houven van Oordt het Oranjepark in 1875 aan de gemeente heeft ver kocht onder het uitdrukkelijke beding dat er niet zal worden gebouwd. Er zijn over deze kwestie dezer dagen drie tele grammen gewisseld, door de nakomelingen van de heer H. C. van der Houven van Oordt met de raad van Apeldoorn. De eerste twee vroegen, geen beslissing te nemen alvorens overleg was gepleegd met de heer A. J. van der Houven van Oordt te Eindhoven. Burge meester mr. A. L. des Tombe heeft met hem telefonisch con tact opgenomen en daarna kwam het volgende telegram: „Dringend. Eist handhaving beding niet bebouwing Oranjepark, Apeldoorn. W. G. A. J. van der Houven van Oordt". De tekst van dit telegram heeft tot misverstand geleid. Ook al omdat de tijd ter verifi catie ontbrak hebben B. en W. het liggende streepje, dat was geseind tussen niet en bebou wing, als onderbreking van de zin opgevat en niet als koppel teken voor niot-bebouvving. Kort voor de sluiting van de raadsvergadering bereikte de voorzitter de juiste interpreta tie. Het Wereldgebeuren Naar Gerieve lllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllll llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll De Gaulle voorziet einde van strijd in Algerije In de katliedraal-stad Bourges, heeft de Franse president Charles de Gaul le onder meer gezegd: „Zonder na tuurlijk een datum vast te stellen, zonder enige belofte te doen en zon der enige aanmatigende eigendunk zeg ik tot Bourges, met volledige kennis van zaken, dat de dag in bet zicht is, dat Algerije gepacificeerd •/.ai zijn, dank zij het algemeen be grip van allen, die daar wonen. Hij zei ook te geloven, dat de ko mende besprekingen tussen Oost en West wellicht vooruitzichten zouden openen voor coöperatieve hulp aan onderontwikkelde landen. Twee meisjes verdronken Langs de kanaalweg te Griendts- veen, gemeente Horst, zijn gister twee meisjes te water geraakt en verdronken. De kinderen waren met een step aan het spelen, toen .liun aandacht werd getrokken door jon ge eendjes. Bij pogingen om de dier tjes te pakken zijn ze in het water gevallen. Nadat de meisjes waren opgehaald, is kunstmatige ademhaling toegepast doch deze mocht niet meer baten. De slachtoffertjes waren de vierjari- rige A. van Bommel en de driejarige M. Louers. T. J. Twijnstra herdacht in Soc. Economische Raad Aan het begin van de vrijdag gehou den openbare vergadering van de So ciaal-Economische Raad is de op 22 april overleden onder-voorzitter, de heer T. J. Twijnstra, herdacht. De voorzitter, prof. dr. G. M. Verrijn Stuart, noemde de heer Twijnstra een grote figuur in het organisatiewezen, die niet alleen als lid en ondervoorzit ter. maar ook ais voorzitter van be langrijke commissies uit de S.E.R., zeer verdienstelijke arbeid heeft ver richt. Zonder hoofdelijke stemming stelde de S.E.R. vervolgens vast het advies over aanvulling van het instellingsbe sluit bedrijfschap detailhandel in melk en melk- en zuivelprodukten; het aanvullend advies tot instelling van een bedrijfschap voor het foto grafisch bedrijf: het advies over de samenstelling van het bestuur van het bedrijfschap voor de bloembollen- handel; het advies over dc samenstel ling van het bestuur van het bedrijf schap voor de detailhandel in aard appelen, groenten en fruit en het ad vies over de samenstelling van het bestuur van het bedrijfschap voor de detailhandel in alcoholhoudende dran ken. Ook stelde de S.E.R. een wijziging vast van de verordening tot het doen verlenen van medewerking door de commissie uitvoering ves- ti gingsregelingen mi Bij aankomst van Ismet Inonu uit Izmirdeden zich in Instanboel on geregeldheden voor. De oppositionele Republikeinse volkspartij hield een grote demonstratie in de stad om haar sympathie jegens de leider te betuigen. De Turkse regering had echter elke vorm van demonstratie tijdens het bezoek van Ismet Inonu verboden. Gewapende politie heeft de demonstratie met traangasbommen ongedaan gemaakt. De demonstran ten werden terug gedreven naar het hoofdkwartier van de republikeinse volkspartij. Amerikaanse onder-minister van defensie overleden De Amerikaanse onder-minister van defensie, Donald Quarles, is op 64-ja rige leeftijd in zijn slnap overleden. In april 1957 was hi.j Keuben Ro bertson opgevolgd als onder-minister van defensie. Van 1955 tot 1957 was hij minister van luchtmacht en daar voor was hij staatssecretaris van de fensie, belast met wetenschappelijk onderzoek. In die functie was hij verantwoorde lijk voor onderzoekingswerk van het departement, waartoe het programma voor geleide projectielen en de plan nen voor het lanceren van kunstma nen behoorden. Als minister van defensie en van luchtmacht heeft hij een aantal we reldreizen gemaakt. In zijn redevoe ringen legde hij de nadruk op de Rus sische uitdaging op wetenschappelijk gebied en op Amerika's vastbesloten heid om, indien noodzakelijk, toe vlucht te nemen tot gebruik van atoomkracht om agressie af te slaan. mmiiiiiiiiiiiliifM j Hel weer blijft zomers I H (Van onze weerkundige - medewerker) M Een zwak hoge-drukgebied H trekt langzaam naar het oosten weg en van Frankrijk uit kun- nen ons enkele onweersachtige p storingen bereiken. De lucht- p drukverschillen blijven echter ook tijdens het komende week- p p eind boven West-Europa klein, p p Dit betekent dat het weer een aangenaam karakter zal hou- den. Wel blijft tijdens het p weekeind de kans op een ver- p spreide regen- of onweersbui aanwezig, maar daar tussen p door komen er zonnige perio- p p den voor, met voor de eerste p p helft van mei nog steeds vrij p hoge temperaturen. In het H binnenland zal het wat warmer p p worden, want door de kleine p p luchtdrukverschillen komt er in de middag wat zeewind voor, waarbij er in onze kustprovin- p H cies iets koelere lucht binnen- p 6troomt. lllllllllllllillllllllllllllllllllillllllllltllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllll Marwood terechtgesteld De 25-jarige Brit Ronald Henry Mar wood, die ter dood veroordeeld werd wegens moord op een politieman, is vrijdagochtend om negen uur in ecu Londeuse gevangenis terechtgesteld. Reeds vroeg vrijdagochtend begon nen zich voor de gevangenis tegen standers van de voltrekking van het vonnis te verzamelen. De gevange nen in de strafinrichting gaven vrij dagochtend in hun cellen op luid ruchtige wijze uiting aan hun verzet tegen de terechtstelling. WACHTEN. Donald Purdie. 49. en Margaret Bayne gaan op 18 mei de grote stap wagen na een verlo vingstijd van 28 jaar- Volgens Purdie voelde zijn bruid zich verplicht voor dat zij trouwde het bejaarde echt paar te verzorgen waardoor ze was grootgebracht. Margaret is een en al bewondering voor haar toekomstige echtgenoot: „Het is een prachtman om zo lang te hebben willen wach ten". Een 18-jarig meisje, Shirley O'Neil, heeft vrijdag ,in de baai van San Francisco een grote witte baai van ongeveer drie meter lengte en niet een gewicht van meer dan 200 kilo getrotseerd om een klasgenoot, Albert Kogler, met wie zij nabij de beroemde brug „De Gouden Poort" aan het zwemmen was, te redden. Op ongeveer vijftig meter van de kust werd de jongen door de haai, die normaal in warmer water voorkomt, aangevallen. Shirley zwom. ondanks de afwerende kreten „Ga terug, ga terug" van haar vriend, te hulp en slaagde erin hem uit de tanden van het dier te bevrijden en naar het strand te slepen. Tweeëneenhalf uur na de aanval overleed Albert echter op het strand. STEMMEN UIT DE KERKEN Discussies over de taak van de kerk In Maastricht is een groot flatgebouw neergezet. Daarin wonen niet min der dan 182 gezinnen. Het is enigszins een luxe flat en de jaarlijkse huur prijs van een woning zal hier dan ook wel een behoorlijke hoogte hebben, zoals dat ook met andere moderne flatgebouwen het geval is. De naam die men aan dit woningencomplex heeft gegeven is die van St. Gerlach. Vermoedelijk zal dit flatgebouw dan ook wel gezet zijn door een r.-k. bouwvereniging, of mogelijk door de gemeente Maastricht zelf zijn gebouwd. De heilige Gerlacus, zoals zijn Iatijnse naam is, is een van de lokale heiligen, die behoort bij het bisdom Roermond. In de omgeving van Maastricht, uil een edel geslacht gesproten, was bet begin van zijn man lijke leeftijd niet al te best. Tot inkeer gekomen, ging hij boete doen. Als pelgrim trok hij ter bedevaart naar Rome en naar het Heilige Land, waar liij gedurende tal van jaren in een hospitaal te Jeruzalem armen ver pleegde. In Limburg teruggekeerd, leefde hij als een kluizenaar in de buurt van Houthem. De naam van deze heilige nu heeft breder bekendheid gekregen door het bouwwerk wat er in de hoofdstad van Limburg onder zijn naam is verrezen, want daarmee is iets bijzonders aan de hand. Het is namelijk het eerste flatgebouw in ons land waar een kerk ingebouwd zit. In dit geval is het vanzelfsprekend een r.-k. kerk. Zal deze kerk het begin zijn van een an dere ontwikkeling van de kerkbouw dan we tot nu toe hebben gekend? Onlangs zijn er in de abdij van Ber- nd studiedagen gehouden over „litur gie en kerkbouw", waar een aantal lïturgisten, bouwpastoors, theologen, en architecten bijeen waren. Niemand minder dan mgr. Alfrink, de aarts bisschop van Utrecht, was hier in ei gen persoon aanwezig, wel een be wijs dat hij groot belang hechtte aan deze studiedagen. Men heeft daar gestaan voor de vraag: wat moeten we met de bouw van kerken, welke richting moeten we uit? Nu weten we dat de R.-K. Kerk tot nu toe een kerkgebouw heeft begeerd dat nog al opvalt. In veel gevallen zijn het mas sale bouwwerken, die ook nog uitste ken boven de huizenblokken die te genwoordig worden gezet. Nu heeft men uitgerekend dat er alleen reeds in de bisdommen Haarlem en Rotter dam in de komende 10 jaar 90 per manente grote kerken nodig zijn met gemiddeld S00 zitplaatsen en 20 tijde lijke. Van een permanente kerk, com pleet met inventaris, schat men de kosten rond 1 miljoen gulden. Hierbij werd opgemerkt dat dit bedrag veel hoger zou liggen als men niet dras tisch bezuinigde. Financieel blijkt dit ook voor Rome een te zware belasting te zijn. In het weekblad „De Bazuin" schatte P. H. van Dijk dat men mis schien in staat zal zijn een derde van het benodigde te bouwen. Wanneer tegenwoordig de plannen voor de stedebouw worden opge zet, laat de gemeentelijke instantie die daarover gaat, bepaalde ter reinen open voor de bouw van ker ken, omdat zij een bepaalde func tie vervullen in het stadsbeeld. Maar dit brengt weer mee dat die kerken als representief gebouw duurder worden. Hoeveel plannen zijn er niet reeds afgeschreven om dat ze niet goed genoeg passend waren in het stadsplan, zo klaagt de schrijver in „De Bazuin". „De financiële knoop is onontwarbaar en het zou goed zijn dit maar dui delijk en allerwege te erkennen, opdat tenminste een eind komt aan allerlei onvervulbare illusies, die toch in veel gevallen een residu zijn van een kerkbouwopvatting uit tijden waarin het gebouw stede bouwkundig-architectonisch de do- minatie moest uitdrukken van geestelijke macht en hiërarchie in éen wereld, die sacraal was inge steld". Deze wereld bestaat niet meer. Behalve de financiële kant van de kerkbouw is er ook nog een andere, (Zie dot pag. 4 kol. 4) Christian Herter, de nieuwe Ameri kaanse minister van buitenland se zaken, heeft niet de gelegen heid gekregen om zich rustig in te werken en daarna voor het voetlicht te treden als een der leiders van de westelijke politiek. Hij stond eigen lijk, na Dulles' nog vrij plotselinge uittreden, voor het voetlicht voordat hij er zelf erg in had. Dat gebeurde in Parijs, toen hij daar vorige maand met zijn collega's Selwyn Lloyd (Groot-Brittannië). Couve de Murvil- le (Frankrijk) en Von Brentano (West-Duitsland) vooroverleg pleeg de voor de conferentie van de Grote Vier, die maandag in Gcnèvc begint. Omdat hij voordien als onderminis ter wat onopvallend in de schaduw van John Foster Dulles had verwijld, en niet zoals Dulles-zelf van de ene hoofdstad naar de andere had gevlo gen, kende hij verscheidene hoofdrol spelers in de internationale politiek niet of nauwelijks. Maar men mag aannemen dat Her ter terdege de dossiers kent van de onderwerpen die in Genève ter sprake zullen komen: „kwesties die verband houden met Duitsland, waaronder een vredesverdrag met Duitsland en de kwestie-Bellijn". De radiotoespraak die hij donderdag hield (zijn eerste openbare uiteen zetting sedert zijn ambtsaanvaar ding) is in het algemeen gunstig be oordeeld. Hij zei, dat het Duitse volk gelegenheid moet worden geboden zich tot één enkele natie te vereni gen onder een regering naar eigen keuze. Dit zal echter, aldus Herlcr. een geleidelijk proces moeten zijn, dat voldoende tijd biedt voor alle be trokkenen om zich bij de wijzigingen aan te passen. Verder toonde hij zich voorstander van een veiligheidsstel sel met goede garantie plus regelin gen voor toezicht op bewapening, zodat zekerheid zal bestaan dat de ontwikkelingen plaatsvinden in vrede en voorspoed. En verder: de geal lieerden wensen een „vrijheidsgaran tie voor Berlijn" zonder enige af breuk aan de bestaande rechten en verplichtingen, tot aan het tijdstip dat Berlijn weer kan optreden als hoofdstad van een verenigd Duits land. Op de Russen deed hij een be roep, deze ministersconferentie niet als een propagandavertoning, maar als onderhandelingen op zakelijke basis te doen verlopen. Herter kende het oude Berlijn heel goed. Heeft hij er tijdens dc Eerste Wereldoorlog niet rond gelopen als jong ambassade-attaché Zijn werk was niet onbelangrijk: hij speelde er een rol bij de pogingen om al vóór de Duitse capitulatie een „vrede zonder overwinning" tot stand te brengen. Deze pogingen, waartoe president Woodrow Wilson het ini tiatief had genomen, leden echter schipbreuk op onwil aan de Duitse kant. Als hij tijdens zijn huidige ver blijf in Europa gelegenheid kan vin den, het nieuwe Berlijn dat im mers het middelpunt van de Geneef- se onderhandelingen vormt te gaan bekijken, dan zal men hem on getwijfeld eraan herinneren dat dc indrukwekkende wederopbouw in moderne stijl onder meer is te dan ken aan de Amerikaanse hulpverle ning, waarvan Herter indertijd als volksvertegenwoordiger zo'n groot voorstander is geweest. Méér dan „internationale hulpver lening" staat nu op het spel. Het gaat immers niet alleen om - de vrijheid van 2,3 miljoen Westber- lijners. Het gaat erom, dat westers wijken voor Russische druk in de kwestie-Berlijn de Russen zou aan moedigen, om ook bij volgende gele genheden van het middel der halve ultimatums gebruik te maken om po litieke doeleinden te bereiken. Van zijn kant wenst het westen een be tere regeling van Westberlijns vrije status, die tot dusver voor een deel op mondelinge afspraken was geba seerd. Onder de gegeven omstandig heden is het voor de Russen gemak kelijk, West-Berlijn als „druk-micl- del" te gebruiken, bijvoorbeeld bij pogingen erkenning voor Oost-Dults- land af te dwingen. Evenals Westduitsers, zullen op de Geneefse conferentie inmiddels Oost duitsers als adviseurs worden toege laten; tussen West-Duitsland en Oost-Duitsland bestaan reeds (op lager niveau) zakelijke contracten, dit alle3 op grond van het feit, dat Moskou's marionetten daar nu een maal de macht in handen hebben en omdat het treinverkeer, de „interna tionale handel" enz. nu eenmaal gere geld moeten worden. De vorige conferentie van ministers van buitenlandse zaken in Genève (27 oktober tot 16 november 1955) is in een impasse geëindigd, nadat de Rus Molotow op S november vrije verkiezingen in geheel Duitsland, zoals door de westelijke drie waren voorgesteld, had verworpen. Het valt niet te verwachten dat de Russen nu toeschietelijker zullen zijn wat een voor het westen aanvaardbare her eniging van de beide delen van Duits land betreft. Maar hei is te hopen, dat het beraad van Herter met col lega's uit Oost en West ondanks de weinig optimistische voortekenen mag leiden tot vermindering van de spanningen. CHRISTIAN HERTER ineens voor het voetlicht..

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 5