Seizoenwerkeloosheid in Zeeland vrij aanzienlijk gedaald CETA-BEVER BUITENBIJTS PREDIKBEURTEN ROLPRENT OVER LOTGEVALLEN VAN EEN GEHEIME AGENTE G.S. GAVEN TOESTEMMING OM EEN BRANDSPUIT TE KOPEN ZATERDAG 9 MEI 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE O OU RANT CIJFERS OVER APRIL '59 Onze provincie bleef de vierde plaats bezetten Hoewel de geregistreerde arbeidsreserve van mannen gedurende de maand april 1.1. met ongeveer 750 werklozen daalde van 4286 eind maart tot 3515 eind april dit laatste cijfer is zelfs minder dan de arbeidsreserve eind april 1958 (3713) bleef Zeeland in de rij der provincies helaas nog stevig op de vierde plaats genesteld. In Nederland waren er eind april gemiddeld 28 per 1000 mannelijke loontrekkenden, in Zeeland was dit aantal 61. Hiermee kwam Zeeland na Drente met 114 per 1000 mannelijke loontrekkenden, Groningen met 80 en Friesland met 70 dus op de vierde plaats. Na onze provincie kwam Overijsel met bijna de helft minder, na melijk 33 per 100,0 op de vijfde plaats. Zoals elk jaar heeft de daling in de seizoenwerkloosheid de voornaamste rol gespeeld in de Zeeuwse cij fers en wel in de meest gevoelige beroepsgroepen als de bouwvakarbeiders, de landarbeiders en de losse arbeiders. Deze seizoenwerkloosheid daalde na melijk van 1250 tot 600 werklozen, welk aantal thans meer dan 1000 minder is dan in april 1958. Hierbij dient echter rekening te worden ge houden met het feit, dat een groot deel v. d. seizoenwerklozen thans on dergebracht is in de groep structuur werkloosheid, die weliswaar dit jaar daalde van 1500 tot 1400, maar in vergelijking met 1958 ruim 900 werklozen meer telt. Verder valt uit de analyse van de arbeidsreserve nog af te leiden, dat de wrijvingswerk loosheid gelijk bleef op 600, de werk loosheid van minder-geschikten eveneens, namelijk op 810, en de ove rige werkloosheid conjuncturele r daalde van 130 tot 110. Wat do arbeidsreserve in de ver schillende rayons betreft, staan Oostburg, Hulst en Tholen steeds ongunstig voorop. Oostburg met 110 per 1000 loontrekkenden, het geen een daling van werklozen van 859 tot 649 betekende, Hulst met 98 per 1000 een daling van 517 tot 537 en Tholen met 90 per 1000 een daling van 416 tot 332. De overige rayons lieten het volgen de beeld zien: Goes 432 (in maart j.l. 539), Kruiningen 145 (161), Middel burg 6'12 (731), Sas van Gent 27 (30) Terneuzen 284 (384), Vlissingen 387 (435) en Zierikzee 98 (160). Van de 3515 werklozen waren er in Zeeland 2508 geheel werkloos en 1007 werk zaam op objecten voor aanvullende werkgelegenheid. Bouwsector Uit het overzicht van de bedrijfs dassen of beroepsgroepen blijkt, dat zich in de oouwsector een flinke daling voltrok, namelijk van 777 tot 547. Voor de directie van het districtsbureau voor de arbeidsvoorziening te Middel burg was dit builen verwachting gekomen. Vooral de daling van het werklozencijfer in de B- en U-sector van 267 tot 156 was be langrijk. In tegenstelling daarmee moet vermeld worden, dat Van een doorgaande verbetering in de Nieuwe leden van het Zeeuws Genootschap Tot lid van het Zeeuws Genootschap zijn benoemd: Mevrouw mr. M. Adriaanse-Quint te Middelburg: M. W. van Arenthals te Hats, mej. E. P. Bal te Middelburg. J. B. Becu te Groede, mevrouw Ina van der Beugel te Middelburg, drs. E. van Beusekom te Middelburg, A. Borst te Middelburg, D. C. Bouwense te St.-Maartensdijk, P. J. Brand te Hulst, drs. Th. Breed te Middelburg, H. v. d. Briel te Middelburg, mr. C. E. Coester te Middelburg, A. Dirk zwager te Kapelle, K. van Dijk te Middelburg, M. S. Frantzen te Goes, A. M. Geluk te Noordgouwe, G. N. van Ginkel te Vlissingen, H. van Gor gel te Oud-Vos8emcer, M. Hage te Middelburg, P. v. d. Have te Kapelle, J. de la Huyze te Middelburg. Mej. A. Hcymans te Middelburg, ir. G. H. S. Hofkei- te Goes, ir. S. O. Hoogewcrtt te Middelburg, J. A. Kamps te Rilland-Bath, drs. G M. Kerkhof to Middelburg, G. L. de Kok te IJzendijke, mr. J. Kolkman te Mid delburg. ir. H. Luning Prak te Vlis singen. H. P. van Maanen te Hein- kenszand, ir. J. H. Mulock Houwer te Vlissingen, mevrouw J Pel-Mellink te Middelburg, ir. P. Petri te Middel burg, mr. G. S. Renting te Goes, J. P. Roos te Krabbondijkc. drs. A. J. van Rutten te Middclbijrg, mr. W. L. Schenk te Amsterdam, mr. W. E. M. Seydlitz te Hulst, drs. P. J. Smalle- gange te Middelburg, dr. A. Smits te Oostburg Prof. dr. J. Stcenland te Eindhoven, J. Stumphius te Vlissingen, mr. E. Tak te Middelburg, mej. H. M Tave- nler te Middelburg, mr. A. W. Thöne te Middelburg, dr. R. Vermeer te Goes, ij. J Vei'steeg te Goes, mr. W. E. van Vloten te Zierikzee en mr. J. Zwartendijk te Middelburg. Directiewagen uitgebrand te Hoedekenskerke Hoogstrate 6 Behalvehet'sRL H De directiewagen van firma Joh. de Kroon uit Rhenon, welke firma mo menteel is Ingeschakeld bij de herver- kavelingswei ken te Hoedekenskerke. is vrljdugmiddag omstreeks twaalf uur door brand verwoest. Ondanks het feit, dat hulp snel ter plaatse was o.a enkele binndweerlieden kon niet worden voorkomen, dat de wagen in vlammen opging. Behalve de in ventaris gingen het tekeningen-ar chief en enkele dragline-onderdelen verloren De schade wordt geschat op enkele duizenden guldens De wa gen was tegen brand verzekerd. De oorzaak van de brand moet wellicht gezocht worden in het feit, dat In de directiewagen zowel een kolenkachel als een petroleumstel brandde. metaalsector nog weinig te be speuren valt. Een daling van 145 naar 131 is immers geen wezen lijke verbetering. In de landbouwbedrijven daalde de werkloosheid van 1085 tot 825 (vorig jaar april 884). Een gunstige factor was het goede voorjaarsweer-. De groep beschikbare losse arbeiders daalde van 814 tot 653, voornamelijk het gevolg van een vraag naar ar beiders in de landbouw, de herver kaveling, voor de delingsdijk door Schouwen en de spiegelglasfabriek te Sas van Gent. Overigens komt uit het overzicht naar voren, dat de on geschoolde arbeiders liet eerst zon der emplooi komen. De groep min der-geschikten liet namelijk slechts een daling zien van 809 tot 806. Vraag De vraag naar mannelijke arbeids krachten daalde van 293 tot 267, een geringe wijziging dus. Opvallend is de zeer kleine vraag, namelijk 20, naar landarbeiders. Verdeeld over de verschillende rayons was de vraag in Middelburg 51 (waarvan 33 in de bouwsector), Zierikzee 50 (41) en Terneuzen 40 (waarvan 23 in de me taalsector voor kleinere bedrijven) het grootst. Het aanbod van vrouwen wijzigde zich nagenoeg niet. Er was een da ling van het aanbod van 275 naar 257 (april vorig jaar 262. In de bedrijfs- klassen voedings- en genotmiddelen (70) en de landbouw (85) was het aanbod het grootst. De vraag naar vrouwelijke arbeidskrachten bedroeg 315, waar van 132 in de sector huishoudelijk personeel. FILMS IN ZEELAND Klanken uit het oude Wenen in drie theaters Er zijn al heel wat films gemaakt over de heldendaden van mannen ge durende de Tweede Wereldoorlog, maar slechts enkele over die van vrouwen. Verpleegsters hadden een minder spectaculaire taak, dan de vliegers en de geheime agentes werkten nog meer achter de scher men. Vlak na de oorlog echter reik te koning George VI van Engeland het George Cross uit aan een meis je, dat tijdens de oorlog werd gebo ren. De hoge onderscheiding was posthuum verleend aan haar moeder, een Engelse van Franse afkomst, die, omdat ze vloeiend Frans sprak, ais geallieerd agente in het bezette Frankrijk werkte en door de Gestapo werd vermoord. Jaren later kreeg de kleine Tanla een tweede geschenk, namelijk het boek „Carve her name with pride", geschreven ter nagedachtenis van de verzetsstrijdster. Naar dit boek is de film „Met de dood voor ogen" ver vaardigd, de rolprent, die dit week einde in Lnxor (Vlissingen) gedraaid wordt. De Engelse actrice Virginia McKénna speelt de hoofdrol met Alain Saury in de rol van de Franse soldaat, die haar in het begin van de film trouwt. Lewis Gilbert, de regisseur heeft de gemengde Engels-Franse sfeer goed weten te treffen en overgevoelige scènes kunnen vermijden. Verschei dene tragische momenten in het spel komen uitstekend tot pun recht. We hebben Jerry Lewis al in heel wat verschillende gedaanten ge zien. Alleen zijn gevoel voor hu mor veranderde nooit. In Electro (Middelburg) verschijnt hij op het doek als de verzorger van een drieling, hem door een knap pe filmster op zijn dak gestuurd. Daar zit Jerry dan met een drieling op de arm. Hij blijft echter niet bij de pakken neer zitten, maar geeft „zijn spruiten" de eerste opvoedkun dige lessen. Het duurt bovendien niet lang of een jongedame (Connie Ste vens) biedt hem haar hulp aan. Wat de komiek er in deze rol tenslotte van terecht brengt is te zien in Elec tro. „Het verloren meisje" is een rolprent van Jean Gourguet, die ook „Verbor gen moederschap" vervaardigde. Het zijn dezelfde problemen, die deze re gisseur in beide verhalen bezighiel den. Problemen, die de liefde met zich mee kan brengen. De geschiede nis van „Het verloren meisje" begint heel tragisch, maar tenslotte is er toch een happy ending. De rolprent, waarin Claude Dupuis, Gerard Lan dry en Zizi-St. Clair optreden, werd reeds enkele malen eerder vertoond en is nu te zien in Schouwburg (Mid delburg). Ernst Marischka is de regisseur van verschillende Romy Schneider-films. In Zijn „Dreimaderlhaus" ontbreekt Romy evenwel, maar speelt haar moeder, Magda Schneider een rol, terwijl Karl Heinz Böhm, ook al be kend uit de Sissi-produkten, er in op treedt als Franz Schubert. Want de geschiedenis handelt over het leven van deze componist en speelt zich af in het oude Wenen. Overbekende lie deren uit die tijd worden door Rudolf Schock. Officiële publikaties VLISSINGEN. DRANKWET. VERZOEK OM VERLOF B. Burgemeester en wethouders van Vlis singen. gelet op artikel 38 der Drankwet, doen te weten, dat bij hen is Ingekomen een verzoek van de heer Johannes Jo- zephus Nooyens, wonende te Vlissingen, om een verlof tot de verkoop van alco holvrije drank (verlof B) voor gebruik ter plaatse van verkoop voor de beneden voorzij en achterlocaliteit van het perceel Badhuisstraat 10 en dat van 8 mei 1959 af gedurende twee weken tegen het ver lenen van het gevraagde verlof schrifte lijk bezwaren bij hun college kunnen worden ingediend. Onnodig eigenlijk er op te wijzen, dat „Dreimaderlhaus", Grand (Goes) in kleuren is. Alhambra (Vlissingen) vertoont pre cies zo'u film, namelijk „Schön ist die Welt" naar de gelijknamige ope rette van Franz Léhar. Weer met Ru- dolf Schock in de voornaamste zang- rol, bijgestaan door Renate Holm. De derde muziekfilm wordt in de Bad paviljoenbioscoop (Domburg) ge draaid. „De levensroman van Johann Strauss" is een van de meest ver toonde rolprenten in dit genre en trekt iedere keet- weer vele liefheb bers van operettemuziek. Met Hilde Krahl, Anneniarie Düringer, Lis van Essen en Friedl Loor. Zondag vertoont Grand (Goes) de spannende rolprent .,714 antwoordt niet" met Dana Andrews en Linda Darnell en Sterling Hayden in de hoofdrollen. Een oud-oorlogsvlieger is geheel de klyts kwijt en ver vreemd van zijn vrouw en zoontje. Hij vindt zichzelf pas weer terug, VLISSINGEN Jongetje door bromfiets aangereden De bromfietsberijder F. van der H. uit Vlissingen reed op Hemelvaarts dag omstreeks half zes op het jaag pad tussen Middelburg en Souburg een 8-jarig stadgenootje R. D. aan. die langs de kant van de weg aan het bloemetjes plukken was. Per ambulance moest het jongetje naar een ziekenhuis te Vlissingen worden overgebracht. MIDDELBURG Bond van Plattelandsvrouwen Afgelopen woensdag hield de afdeling Middelburg van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen een bij eenkomst in café-restaurant „De Eendracht". Op deze vergadering sprak mej. Hoekendijk voor een aan dachtig gehoor over ■rak mej, ichtig gehoor over „Vrouwen uit donker Amsterdam' Bij het meer zakelijke gedeelte van deze bijeenkomst werd mevr. W. Schoolmeester-Hoencamp benoemd tot afdelingssecretaresse. Verder werd besloten begin juli een reisje te ma ken naar de Hoge Veluwe. Bij de zakelijke mededelingen werd onder andere melding gemaakt, dat de col lecte voor de Actie Bondshuis in Den Haag f27 opbracht. Op 3 juni komt de afdeling Kesteren op bezoek. De volgende bijeenkomst zal een en ander over woninginrichting worden verteld. Negerzanger treedt op in de Nieuwe kerk Op donderdag 15 mei as., zal in de Nieuwe Kerk te Middelburg de be roemde negerzanger Henry Blackmon negro-spirituals ten gehore brengen. Op het orgel zal Blackmon bij ver schillende liederen begeleid worden door Koos Bons. Stripleesrit van M.A.C. „De Zeeuwen" over Walcheren Op Hemelvaartsdag hebben 21 leden van de motor- en autoclub „De Zeeu wen" deelgenomen aan een striplees rit over Walcheren. De start en finish van het parcours, dat 52 kilometer lang was, was In café-restaurant „De Eendracht" te Middelburg. Ofschoon een dergelijke wedstrijd voor de meeste rijders volkomen nieuw was, wist het merendeel van hen het tot een goed einde te brengen. In de mo torklasse konden vier en bij de auto berijders twee deelnemers niet wor den geklasseerd.' Deze rit was voor de leden een goede oefening voor de volgende wedstrijd, de „Zilvermeeuwrit", die op 30 mei zal worden verreden. Het parcours voor deze wedstrijd is ongeveer 120 km. Naast enkele prachtige prijzen voor de winnaars zal iedere deelne mer, die zich weet te klasseren een plaquette ontvangen. De uitslag van de stripleesrit luidt: motorklasse: 1. J. de Visser, Seroos- kerke: 2. W. van Kernebeek, Goes; 3. P. Baan, 4. A. Joosse, 5. A. Bou- wens, allen uit Middelburg; 6. S. Jon- gepier, 7. P. Louws, 8. C. Sinke, 9. P. Aernoutse, allen uit Serooskerke; 10 J. van Wezel te Middelburg. Autoklasse: 1. H. Tavenier, Vlissln- Voor bungalows, hekken, schuren Werkzaamheden aan oever Kanaal door Zuid-Beveland In verband met de uitvoering van werkzaamheden aan de oeververdedi ging van het Kanaal door Zuid-Beve land, zal de waterstand worden ver laagd tot 0.60 m NA.P, geduren de de tijdvakken van 11 mei 1959 tot 21 mei 1959 en van 27 mei 1959 tot 18 juni 1959, terwijl gedurende het tijdvak van 21 mei 1959 tot 27 mei 1959 de waterstand zal worden ver laagd tot 0.40 N.A.P. Er dient rekening mee te worden ge houden, dat het tijdens de uitvoering der werkzaamheden mogelijk of noodzakelijk kan blijken om de hier- voren genoemde perioden te bekorten of te verlengen. De scheepvaart zal het kanaal met de nodige waakzaamheid dienen te bevaren. Provinciale clubritten K.N.M.V. Ook dit jaai organiseert de afdeling Zeeland van de Koninklijke Neder landse Motorrijders Vereniging (K.N.M.V.) de provinciale clubritten- competitie. De competitie bestaat uit drie wedstrijden; een kaartleesrit in Zuid-Beveland en een oriëntatierit op Walcheren en in Zeeuwsch-Vlaande- ren. De eerste wedstrijd wordt op za terdag 9 mei verreden. Bij de rit wordt gebruikgemaakt van een ge wone A.N.W.B.-kaart. Gestart wordt vanaf hotel „Terminus" aan het Sta tionsplein te Goes. Deze wedstrijd telt eveneens mee voor het kampioen schap 1959 van de motor- en auto clubs „Scheldegouwe" en „De Zeeu wen". Aan deze rit kan worden deel genomen met auto's, motoren en scooters. Benoeming In de plaats van mevr. A. J. van Eldik Is mevr. Meinster te Vlissin gen tot tijdelijk onderwijzeres aan de hervormd christelijke school te Koudekerke benoemd. wanneer hij de verantwoordelijke, gen; 2. H. Geldof, Serooskerke; 3. De man moet vervangen in het vlieg-Ruijschei. Vlissingen; 4. J. van de tuig, waarin hij, zijn vrouw en zijn Kreeke en 5. J. de Ruijter, belden uit zoontje reizen. I Middelburg. ZATERDAG 9 MEI 1959. Adventisten. Vlissingen 9.15 ds. Smit, 10.15 Bijbelstudie; Middelburg 10 Bijbelstudie, 11 ds. Smit. Interkerkelijk Avondgebed. Vlissin gen (Engelse kerk); Middelburg (Koorkerk). ZONDAG 10 MEI 1959. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 en 2.30 ds. Theunissen; Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Verweij; Biggekerke 9.30 ds. Abbing; 2 ds. van 't Hof; Dom burg 10 ds. v. Vliet, 7 ds. v. Dulle- men; Gapinge 2 ds. Richard; Grijps- kerke 10 ds. Wisse, 2.30 ds. v. Haar lem; Kleverskerke 2 ds. Wier inga; Koudekerke 10 ds. Hoffman (H.D.), 2.30 ds. Durkstra, 7 ds. Durkstra Vliss. str.; 't Zandt 10 ds. Durkstra, 10.15 jeugdkerk, 7 ds. Hoffman; Me liskerke 2.30 ds. Abbing: Middelburg Nieuwe kerk 9 ds. v. Woerden, 10 ds". v. d. Linde, 7 ds. v. Houte; Engelse kerk 10 ds. Aalders; Koorkerk 10 ds. v. Houte; Nieuw- en St. Joosland 10' ds. v. Haarlem, 2.30 ds. Wisse; Sou burg 9.30 en 11 ds. v. Duijne, 7.30 ds. Haitjema; Oostkapelle 10 ds. Richard, 2.30 ds. de Boer; Ritthem 10 en 7 ds. van 't Hof; Serooskei-ke 10 en 2.30 ds. v. d. Wind; St. Laurens 10 en 7 (jeugdd.) ds. Kok. Veere 10 ds. Wierlnga; Vlis singen St. Jacobskerk 10 ds. Met- ting van Rijn (H.D.), 5 ds. Theunis sen; Engelse kerk 9.30 kerk voor jon geren; Johanneskerk 9.30 ds. v. d. Schoot. 7 ds. Kloosterman; Haven- dorp 10 ds .Kloosterman; Bejaarden huis 7 ds. v. d. Wall; Vrouwenpolder 10 ds. de Boer; Westkapelle 9.30 ds. de Boer, 2.30 ds. Oosthoek, 7 ds. v. d. Schoot (jeugdd.); Zoutelande 9.30 ds. v. Dullemen, 2.30 ds. v. Vliet. Egiise Wallonne. Middelburg 10.30 Pasteur Pierreden. Gereformeerde Kerk: Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Poelman: Domburg 10 ds. Dondorp, 2.30 ds. Boot; Gapin ge 9.30 en 2 ds. van Reenen; Grijps- kerke 10 en 2.30 drs. Vlaardinger- broek; Koudekerke 9.30 en 2.30 drs. Elshout; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. van Heesen; Middelburg, Hofplein- kerk 9.30 ds. Lammens, 2.30 e*i 5 ds. van Til; Noorderkerk 9.30 ds. v. Til, 5 ds. Lammens: Oost- en West- Souburg 9.30 en 2.30 ds. Bohlmeijer; Oostkapelle 10 leesd., 2.30 ds. Lam mens; Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. Wouwe; St. Laurens 10 en 2.30 ds. de Groot; Veere 10 en 2.30 ds. de Bruijnen; Vlissingen 9.30 en 5 drs. Verschoor; Vrouwenpolder 10 en 2.30 ds. Brederveld; Westkapelle 9.30 ds. Boot, 2.30 ds. Dondorp. Gereformeerde Gemeente: Aagteker ke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2 en 6.30 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Hage; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd.; Zoutelande 10 en 2.30 leesd. Chr. Gereformeerde Kerk: Middel burg 9.30 en 3 ds. ds. v. d. Molen; Vlishingen 9.30 en 5 ds. Drechseler. Ver. van Vrljz. Hervormden en Ite- monstr. kring: Vlissingen 10.45 ds Bierman. Evangelisch Lutherse Gemeente: Middelburg 9 ds. den Rouwelaar Vlissingen 10.30 ds. ten Rouwelaar. Doopsgezinde Gemeente: Vlissingen 10 as. de Boer. HERST. APOST. ZENDINGSGEM. Vlissingen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Hersteld Apostolische Zendingskerk; Vlissingen (Kasteelstraat) 10 en 5 dienst. Leger des Heils: Middelburg 10 Heil. samenk., 4 openl. samenk., 7.30 Ver- lossingssamenk.; Vlissingen 10 Heils. samenkomst. Evang. op G.G.: Vlissingen Kazerne Willem III 10 en 5 de heer Kloot. Middelburg G.G.N.: Kantinezaal Vei ling 9.30, 2 en 6.30 leesd. Marktberichten VEILING MIDDELBURG 8 mei: Fruit: Jonathan 70-op 6063, 60-70 53—55; Winston 55-65 52—55, 65-75 64—67, K 4552, F 24; Aardbeien: per stuk 10— 14; Asperges: per kg 150—291. De eerste asperges werden aangevoerd door de heer R. v. d. Wijnckel te Eede, Z.-Vl. „u.u.a^i, u»> <>>icu d»» Nieuw, aardappelen: erote 15B-160, drie.jën,-mmSliT'dTheren'Chr"Hoëk Uitreiking vakdiploma's melk- en zuivelhandelaar Te Axel en Middelburg Dezer dagen vond de uitreiking van de vakdiploma's melk- en zuivelhan delaar plaats van de op resp. 13 en 26 maart gehouden examens tc Goes. Te Axel heette de gew. directeur van het vakonderwijs, ir. WL. Harm- sen naast de geslaagden de heer Schoenmakers van de r.-k. Bond van Melk- en Zuivelhandelaren, de heer Pollet en Zee van de Zeeuwse Melk- federatie, de heer Boone van het be drijfschap Melk en de heer Booii, hoofd van de lagere Landbouwschool, die met de heren Zee en Boone de opleiding verzorgde, welkom. Nadat de heer Harmsen met een voor ieder passelijk woord het diploma aan de geslaagden had overhandigd, wer den deze gefeliciteerd door de heren Schoenmakers, Pollet, Boone en BooiJ. Namens de cursisten werd het woord gevoerd door de heer De Smet. Het diploma werd overhandigd aan mei. I. Pica vet te Hulst (zuivelhan del), en de heren J. R. v. d. Bent, Terneuzen; H. van Boven te Clinge (boekenbon); G. A. M. de Maat, Stop peldijk; P, J. Pladdet, Zaamslag en Th. de Smet, Philippine. Te Middelburg begroette ir. Harmsen de geslaagden en de heren Polderman van de Prot. Christ. Bond van Melk en Zuivelhandelaren, de heren Voogd en Zee van de Zeeuwse Melkfederatie en de heer Boone van het Bedrijf schap Melk. In Middelburg waren aan de opleiding verbonden de heren Voogd, Zee en Boone. Na de overhandiging van de diploma's werd het woord gevoerd door de he ren Polderman, Voogd en Boone. Na mens de geslaagden sprak de lieer De Visser te 's-Gravenpolder. Het diploma werd overhandigd aan de dames N. de Buck te Colijnsplaat en mevr. E. PoppeJanse te Middel burg en de heren J. C. Abrahamse te Sint-Laui'ens; A. Barentsen te Oost en West-Souburg; J. Goud te Groede; J. van Hinte te Vlissingen; J. Kaij- ser te Aardenburg; C. de Klerk te Kloetinge; J. Luteijn te Cadzand; J. M. Pjeters te Lewedorp; R. Pol te Vlissingen; J. Poppe te Middelburg; M. de Viseer te 's-Gravenpo!der (boe kenbon) en M. C. Wondergem te Kruiningen. Aan het te Goes gehouden examen werd ook deelgenomen door een drie lingen 152, kriel 118143. Groenten: Bloemkool (2 st. p. kist) 88— 91, 3 st. p. kist 65—88, 4 st. p. kist 38—78, 6 St. p. kist 37—67, 8 st. p. kist 22—52, 10 st. p. kist 17—38, 12 St. p kist 20—31. Aan voer van bloemkool 15.000 stuks. Sla I 6^—12, n 58; Komkommers A 55—62, B 43—50, C 28—44; Witlof 30—32; Postelein 58—72; Andijvie 49—03; Spinazie 21—46. Bospeen 63—74; Rabarber 16—26; Prei 1011; Boskroten 4548; Radijs (bos) 10—20; Uien 20—27; Rammenas 510. VISMIJN VEERE 8 mei. Garnalen export 2980 kg 200—230; Schar 174 kg 18-34; Bot 181 kg 16-18; Tong 76 kg (81265; Wijting 56 kg 16—22; Rog 145 kg 22—35; Griet 2 kg 88—89. Doorgedraaide vis 32 kg. ZONDAGSDIENST ARTSEN Middelburg: mevrouw J. Pel—Meilink, Rouaanse Kaai 11, tel 2585; Vlissingen: dokter J. Vader, Badhuisstraat 106i tel. 2472; Serooskerke, Veere en Oostkapelle: dokter P- Bom, Dorpsstraat 2, Oostkapel le, tel. 01188—276; Zoutelande, Koudeker ke en WestkapeUe: dokter L. Sloos, Mid delburgsestraat 1, tel. 01185—231. APOTHEKEN Middelburg: Hummelen. Markt 63, tel. 2134: Vlissingen: J. H. Tan-Meyer, Sin gel 60, tel. 2025. BLANKER tel. 2865. RAAD ZOUTELANDE Verkoop oude school voorlopig uitgesteld In de vrijdagavond gehouden verga dering vun de raad van Zoutelande deelde de voorzitter, burgemeester D. Kodde mee, dat Gedeputeerde Staten machtiging hebben verleend tot het aanschaffen van een inotorbrandspuit voor een bedrag tot 7500. B. en W. namen hun voorstel om de oude srhool voor 5500 te verkopen terug, omdat er meerdere gegadigden heb ben ingeschreven. Het college zal zich mi beraden of de verkoop al dan niet opeubaur dient te geschieden. De vaad verkocht bouwgrond, name lijk aan het Groene Kruis 192, aan de firma Pagter en Van Sluys te Domburg 192 en 298 vierkante meter, aan de heer J. de Visser 298, aan de firma K. J. van Loo, Middelburg 660, aan de heer J. Olijslager, Middelburg 551, aan de heer P. J. van Etten 575, aan de heer C. Louwerse, Delft 275 vierkante meter. Alles voor tien gul den per vierkante meter. De verkoop van 225 vierkante meter grond aan de heer L. Faasse werd overgeschre ven op naam van de heer J. J. Kleine- pier. In het vervolg zal de aange vraagde bouwgrond in het uitbrei dingsgebied verkocht worden voor 15 per vierkante meter. De raad wil een gedeelte van de Duinweg en van de VVestkapelse- weg in eigendom en beheer over nemen van het wegschap „Walche ren". Het visrecht verhuurde men voor vijf jaar aan de heer M. Kos ter. De heer J. Vos zal een recla mebord mogen plaatsen op de hoek Langedam-Bosweg. De raad besloot verder met terug werkende kracht tot januari 1959 de subsidie aan het Groene Kruis te ver hogen met 75 cent per inwoner per jaar. Het voor een wijkzusters woning bestemde bedrag werd vastgesteld op 14.000. Voor de aanleg en riolering van een verbindingsstraat tussen Duin- en Bosweg voteerde de raad 26.690. Er bleek geen bezwaar te bestaan tegen uitbreiding van de schoolartsendienst met één arts. De jaarwedde der wethouders werd met 330 verhoogd. De heer K. de Wolf (s.g.p.) stemde tegen. Een voorstel van B. en W. om een vreemdelingenstatistiek in te voeren, werd met vijf tegen twee stemmen verworpen. Voor stemden de heren K. de Wolf (s.g.p.) en P. Leynse (c.h.). Daar het aantal plaatsen waar ge kampeerd wordt steeds toeneemt, werd bepaald dat niet gekampeerd mag worden op een afstand kleiner dan honderd meter van een woning, pension of hotel en in het geheel niet op terreinen in het uitbreidings plan, die voor bebouwing zijn aange wezen. Tenslotte werden de tweede en derde begrotingswijziging goedge keurd. tal Thoolse cursisten, dieallen s,aa|£ Sint-Maartensdijk; A. Kot te Tholen en J. J. Stoutjesdijk te Stavenisse. Dfaloma-uitreildn? chr. lagere landbouwschool te Middelburg Tijdens de jaarlijkse eindles zijn de diploma's aan de leerlingen van de christelijke lagere land bouwschool te Middelburg uitge reikt. Voor het diploma slaagden: P. W. Reinierse te Nieuwdorp, A. Boone te Grljpskerke, M. Louwerse te Grijpskerlte, C. M. Kroon te Vlissin gen, C. Jasperse te Koudekerke, W. Boone te Arnemuiden, A Cijvat te Koudekerke, C. A. Meulenberg te Nieuwdorp, C Janse te Middelburg, C. Baas te Ritthem, F Meijler te Middelburg, W. van Sluis te Zoute lande, C. Francke te Biggekerke, P. Koole te Souburg, S. Koets te Big gekerke, J. Dekker te Ritthem, allen leerlingen van klasse 4 A; S. Janse te Nieuwland, P. K. Geschiere te Grijpskerke, J. Boogaard te Melis kerke, N. Moes te Middelburg, P. J. Cevaal te Middelburg, C M. van Nieuwenhuijzen te Nieuwdoro, M. Jobse te Middelburg, P. L. Ton te Middelburg, T. B. J. Hoogenboom te Den Haag, H. J. Allaart te Se rooskerke. J. de Bree te Grijpsker ke, C. Boogaart te Grijpskerke en J. Marinissen te St. Laurens, alien leerlingen van klasse 4 B. Deze diploma-uitreiking werd onder meer bijgewoon door ir. E. J. G. Bollen, inspecteur van het landbouw onderwijs, wethouder J W Kögeler van Middelburg, en de heer A. W. Cevaal, voorzitter van de kring Wal cheren van de Z.L.M. Öndei leiding van de directeur der jchool, de heer J. K. Voogd, en één dei leraren, de heer J. de Jong. toonden de leerlin gen tijdens een korte les iets van hun kennis. Ir. Bollen hield vervol gens een toespraak, waarin hij na der inging op de eisen, die momenteel aan een boer gesteld worden. Zoals bekend begint de Middelburgse landbouwschool met 'n nieuw lespro gramma. nu vergunning is verkre gen om de school uit te breiden. Aan vankelijk lag .iet in de bedoeling om dit nieuwe programma in september a.s. in te voerer maar dit bleek niet mogelijk. Men zal nu tot 1960 moeten wachten. Zomerzegels geïnspireerd op Deltaplan Maandag a.s. begint in Nederland de verkoop van de zomerzegels In Mid delburg gebeurt dat tot en met 6 jund as. in het bekende stalletje in het postkantoor, waar mevrouw S. C. de Casembroot-baronesse van der Feltz, 'ydens de eerste verkoopdag des morgens om tien uur de eerste zegel zal kopen. De verkoop in Mid delburg geschiedt onder auspiciën van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilli gers- De zomerzegels zijn, zoals bekend, ontworpen door de kunstenaar Lex Horn, die zijn inspiratie vond in het Deltaplan De zegel? vertonen ach tereenvolgens een caisson met slepers, een baggermolen, rijshoutwerkers, draglines en een zandspuiter Uit de opbrengst van deze nationale actie komen organisaties van alle richtin gen voor een bijdrage in aanmerking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 3