Classis Middelburg N. H. Kerk over de gemeentelijke herindeling HUMORISTISCHE KIJK OP HET WERK VAN SCOTLAND YARD OPENBARE UL0-G0ES ONDANKS UITBREIDING WÉÉR TE KLEIN JAARVERSLAG HERSTELBANK ANDREWS PZC. het dagblad PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 6 MEI 1959 VRAGEN AAN PROVINCIALE OVERHEID Motie aan Generale Synode over pastorale verzorging strijdkrachten Tijdens de dinsdag gehouden vergadering van de classis Middel burg van de Nederlands Hervormde Kerk zijn vraagstukken aan de orde gesteld over de herindeling der burgerlijke gemeen ten, de atoombewapening en, in nauw verband met het laatste probleem, dat van het legerpredikantschap. Na het morgengebed onder leiding van ds. Van Duyne in de Engelse Kerk, begon de vergadering in het Nederlands Koffie huis onder leiding van ds. Durkstra. De bespreking werd bijge woond door dr. Boon, gedelegeerde der Nederlands Hervormde Kerk bij de overheid. Ingekomen waren de bezwaren van een zevental gemeenten der classis ten opzichte van de herindeling. De ftraeses begon met zijn teleurstel- ing uit te spreken ten aanzien van de gemeenteraden van die gemeenten, waar praktisch geen veranderingen op til zijn of waar vergroting van de gemeente vooruitgang zal betekenen. Blijkens de verslagen in de kranten bleken zij het huidige plan slechts te kunnen toejuichen, terwijl zij toch weten, welke moeilijkheden en spij tigheden er elders leefden. De vragen, die onder ogen gezien dienen te wor den zijn: „hoe als Kerk de plannen te beoordelen" en „hoe zullen we ons tot de overheid richten". Dr. Boon stelde verschillende wa gen. Heeft de overheid de Kerk in enig overleg of vooroverleg be trokken Is de noodzakelijKheid van dit plan door de overheid na zorgvuldig overwegen voldoende geabstraheerd? „Anderzijds zullen wij te waken hebben voor oen te kleine visie op de dynamische ont wikkeling van Zeeland, waarin ook de classis Middelburg betrok ken wordt. Deze maakt het onmo gelijk de dingen zoals ze nu zijn intact te laten", aldus spr. Waar velen de voorkeur willen geven aan samenwerking moet daartegen over toch de vraag gesteld worden, of samenvoeging niet de juiste weg is. De gemeenten toch zijn, naar spre ker meende te weten, nog steeds le vende gemeenschappen en de ge meentewet biedt ook andere moge lijkheden. Gelet op de twee gestalten van Chris tus op aarde dreigt de medeverant woordelijkheid van de Kerk naast de overheid bij grote gemeenschappen zo klein te worden, dat deze „verdwij nend klein" wordt. Een zo klein mo gelijke ingreep in de bestaande ver houdingen achtte spreker te verkie zen boven deze aantasting van de dorpsgemeenschappen. Besluit Na een zeer brede discussie kwam men tot hét besluit zich informerend tot de provinciale overheid te richten met aanduiding van enkele bezwaren, die zich algemeen gevoelend voor doen. In de middagvergadering kwam aan de orde het vraagstuk van bewape ning en ontwapening, speciaal ge richt op de atoombewapening en de positie van de legerpredikanten ten opzichte daarvan. Ds. T. M. Haitjema uit Souburg leg de de zich voordoende vragen in dringend in de vergadering neer. Hij wees op het „geweld der verschillen de A- en H-bommen en van de ko- baltbom. „Niettemin bereikt de atoomoorlog zijn doel niet. Doel toch kan niet anders zijn dan de weg vrij te maken voor een betere wereld en niet het onmogelijk maken van alle leven", aldus spr., die voorts betoog de: „De Kerk kan de overheid, ook al is deze Gods dienaresse, niet haar gang laten gaan. In het algemeen ge sproken kunnen we als Kerk het ge weld van de overheid niet zonder meer afwijzen, noch aanvaarden. Bo vendien lost geweld op zichzelf niets op." Ontwapening „Wij moeten de oorlog afschaffen, anders schaft de oorlog ons af." Zelfs de dreiging met de atoom wapens is niet verantwoord. De vraag doet zich voor of het prak tisch mogelijk zal blijven enkel te dreigen en niet te werpen." Spreker drong aan op geleidelijke ontwapening en zei verder o.m.: „Middelerwijl heeft de Kerk aan te sturen op herstel van het onderlinge vertrouwen. We zullen solidair moe ten blijven, zoeken en denken, criti- seren en bidden. Zoeken naar een po litiek, die fantasie vertoont en een zekere mate van risico nemen, want vrees alleen is een slechte raadgeef ster." Op deze inleiding volgde een discus sie, die resulteerde in een motie ge richt tot de Generale Synode der Ne derlands Hervormde Kerk, conclude rende, dat de pastorale verzorging van de strijdkrachten voortgang dient te vinden, onafhankelijk van de be slissingen der Kerk ten aanzien van de bewapening. Immers aanvaarding van deze pastorale roeping is een we zenlijke opdracht aan de predikant en impliceert geen keuze ten aanzien van bewapening. Bovendien werd be sloten naar wegen te zoeken om de gemeenten indringend met deze vra gen te doen bezigzijn. Nadat nog besloten was met andere Kerken, middelbare scholen en insti tuten van. onderwijs naar een moge lijkheid te zoeken om gedurende de maanden oktober en aprU op een voor allen vaste avond per week het ca- techisatiewerk mogelijk te maken, werd de vergadering besloten. Auto onder Oostburg uit de bocht en over de kop Dinsdagavond omstreeks half acht is een door de 50-jarige H. F. B., ge meenteopzichter te Sluis, bestuurde personenauto door tot nu toe onbe kende oorzaak langs de weg Oost burg-Waterlandkerkje uit een bocht gevlogen. De auto, die in de richting Waterlandkerkje reed vloog juist bij de boerderij van de heer C. Dierikx uit de rechtse bocht, na eerst een tweetal bermplankjes te hebben ge ramd. Na in een sloot over de kop te zijn geslagen, kwam het voertuig met de wielen naar boven op 'n naast de sloot gelegen stuk welland terecht waar ongeveer 30 cm. water stond. Omwonenden konden de bestuurder die zich alleen in de auto bevond, uit zijn benarde positie bevrijden. De arts G. U. M. de Bruijckere uit Oost burg vervoerde de chauffeur naar het St. Antoniusziekenhuis te Oostburg voor een nader onderzoek. De auto werd totaal vernield. Expositie Zeeuwse beeldende kunstenaars in Tholen Vandaag, woensdag 6 mei, wordt in Tholen een expositie van schilderijen van Zeeuwse beeldende kunstenaars geopend. Deze tentoonstelling zal van 6 tot 20 mei in het stadhuis worden gehouden. Verbetering zeewering te Tholen aanbesteed Het dagelijks bestuur van het water schap „Tholen" heeft dezer dagen in het openbaar aanbesteed het ver hogen en verzwaren van twee gedeel ten van de zeedijk van de tot het voormalige waterschap „St. Maar tensdijk" behorende polder „Noord" over een lengte van 1630 meter. Er werd als volgt ingeschreven: P. en T. K. de Jonge, Renesse f 195.900; N.V. T. en P. de Klerk, Werkendam 180.000; B. Stegink, Vlissingen 163.000: N.V. Handels bedrijf Van Oord, Werkendam 162.800; fa. J. Lievense en J. Hui- brechtse, Westkapelle 161.400; C.V. Gebr. van den Heuvel, Zierikzee f 157.000; A. van der Werf en D. C. van der Werf, St. Maartensdijk, Scherpenisse 155.800; fa. Gebr. Hakkers en fa. G. Schermers en Zn., Werkendam 155.000; De Oude, Biervliet 142.500; K. J. Moerland, St. Anna land f 139.750: Joh. van Vossen en K. J. Moerland, St. An- naland 139.500. Het werk werd aan de laagste in schrijver gegund. Aanbesteding Dezer dagen werd in het gemeente huis van St. Maartensdijk de riole ring en wegaanleg van het uitbrei dingsplan „West" aanbesteed. De inschrijving was als volgt: J. Vos, Tholen 149.971; Maat schappij .Zeeland", Middelburg 148.000; J. Moerland, St. Annaland 146.000; J. van Vossen, St. Anna land 145.800; Everaars van de Berg, Steenbergen 144.900; H Stouten, Brouwershaven 141.000; Pinksterconcert in kerk te Sint-Anna ter Muiden De studentenkring „Sint Anne ter Muiden zal op 16 mei a.s. haar .serie concerten van dit seizoen met een vierde afsluiten. Zoals gebruikelijk zal het concert plaatsvinden in het kerkje te Sint Anne, waar de op muzikaal gebied zo actieve stichting ook haar vorige uitvoeringen heeft doen plaatsvinden. Aan de medewerkenden, onder wie enige oude bekenden, is nu ook toe gevoegd de violiste Caroline Clausing, lerares aan het conservatorium te Amsterdam, verder werken mee: Ti ne van der Laan, mezzo-sopraan, Frans Smith, dwarsfluit en Nic Luik, orgel. Ook nu weer is het" programma zo veel mogelijk aangepast aan de intie me sfeer van het kerkje. De op het programma staande Pinkstercantate sluit nauw aan bij het op handen zijnde kerkelijke feest. Verder wekt net duet voor viool dwarsfluit van een van Bachs zonen, Carl Philip Emmanuel grote verwach tingen; voor orgelsolo worden twee liedbewerkingen van verschillende componisten over hetzelfde thema en een ciacona van Johann Pachel- bell uitgevoerd. Bij deze ciacona, een zestiental varia ties op een steeds weer terugkerend thema in de bas, wordt bij elke varia tie een andere registratie gebruikt, zodat men alle mogelijkheden van dit orgeltje zal kunnen beluisteren. Voorts vermeldt het programma nog een sonate voor viool en orgel van Joseph Gibbs, een sonate voor dwars fluit en continuo van Joh. Seb. Bach en enkele aria's van Handel en Men delssohn, benevens een triosonate voor viool, fluit en bassa continuo eveneens van Joh. Seb. Bach. maand april FILMS IN ZEELAND (Van onze weerkundige medewerker). H April ls in Zeeland wel een Iets te natte maar ook vrij y M warme lentemaand geworden en daardoor groeizaam. De temperatuur kwam onge- s veer 1.5 C boven normaal te liggen. Verleden jaar was april twee graden te koud. s Was het dit jaar voor de land- en tuinbouw een voorspoedige s grasmaand, voor de kolenhan- H delaar leverde zij dit keer min- der op. Bijzonder zonnig was de maand M niet. In De Bilt werden totaal f§ 144 uren zon geregistreerd te- gen normaal 155 uren. s Zoals uit de ontvangen regen- opgaven blijkt behoorde Zee- land deze maand tot de natste provincies. Slechts op een plaats werd In april de 100 .mm overschreden H namelijk in Sint Maartensdijk met 101 mm, Kats mat 89 mm; Middelburg 83; Goes 81; A.ar- H denburg 77, Vlissingen 74. Cad- zand 74; Borssele 71; Aagte- kerke 62; Blezelinge 60; Se ll rooskerke 60; Sas van Gent 56; Renesse 52 mm. e| Den Helder behoorde met 40 mm tot de droogste plaatsen. Mei is al vele jaren geen war- me maand meèr geweest. Bi ll geniijk na 1947 niet meer, zo- dat wij een stille hoop koeste- ren dat hierin dit keer eens f§ een gunstige wending zal ko- H men. liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiininiiiiiiiiiiiininiiiiiiiiiiiiiiiimniiiin Rit van „Scheldegouwen" op Hemelvaartsdag De motor- en automobielclub „Schel degouwen" te Middelburg organi seert op Hemelvaartsdag een Knob- belrit, waarvoor de start bij het Ne derlands Koffiehuis op de Markt is. JAARVERSLAG VERSCHENEN Van Dusseldorpschool telt thans 370 leerlingen ln het pas verschenen jaarverslag van de openbare ulo te Goes Burgemeester van Dusseldorpschool deelt het hoofd, de heer T. Stok, mede, dat de school ondanks de uit breiding van vorig jaar met twee leslokalen en een handenarbeidlokaal alweer te klein is geworden door het groeiende aantal leerlingen. Op 6 maart 1958 werd de uitbreiding in gebruik genomen en in september moest men van het natuurkunde- en handenarbeidlokaal weer gewone les lokalen maken. Een nieuwe uitbrei ding in de richting van de Tulpstraat-, langs de Geraniumstraat, zal volgens het hoofd der school uitkomst moe ten brengen. de inleiding uitvoerig in te gaan op het nieuwe ontwerp van wet tot re geling van het voortgezet onderwijs. Voor de ouders van de leerlingen gaat het hier om belangrijke zaken! Het jaarverslag zal aan de orde ko men tijdens de op donderdag 14 mei - - te houden jaarvergadering van Burgemeester van Dusseldorp school. Deze vergadering wordt ge houden in „De Prins van Oranje" en begint om 7.30 uur. Gemiddeld telde de openbare ulo over 1958 ruim 330 leerlingen bij de derde telling na september zelfs 370. In 1954 bedroeg het gemiddelde nog geen 200 leerlingen. Uit deze cijfers blijkt, dat de school in enkele jaren een enorme vlucht heeft genomen en tot de grootste in Zeeland behoort in zijn soort. Van het aantal van 370 leerlingen zijn er ongeveer 200 af komstig uit de dorpen op Zuid-Beve land. Eens te meer blijkt hieruit de functie van de ulo als streekschool. De ulo heeft thans 12 vaste leer krachten, terwijl ook nog een vijftal vakleerkrachten aan de school ver bonden is. Bijzonder verheugd toont de samensteller van het jaar verslag zich over het feit, dat con ciërge P. Zandee de onderwijsbe voegdheid voor het vak handenarbeid behaalde. De examen-resultaten wa ren afgelopen jaar goed te noemen. Van de 46 kandidaten slaagde 87%, tegen een landelijk gemiddelde van 75%. Ongeveer 17% van de leerlin gen werd niet bevorderd. Het double ren lag percentsgewijze hoger bij de eerste klassers dan bij de hogere klassen. Voorts worden in het goed verzorgde jaarverslag, dat o.m. aan alle ouders is toegezonden, enkele an dere activiteiten uit het schoolleven gememoreerd. Een goede gedachte was het van de samensteller om in (Slot van pag. 7) positie handhaven. De eis van een bevredigende ontwik keling op de kapitaalmarkt maakt het noodzakelijk, dat een overbeste- ding gelijk wij in 1956 hebben kun nen waarnemen, toen het totaal der bestedingen dat der middelen niet onbeduidend overtrof, in de toekomst wordt voorkomen. Geschiedt zulks niet. met andere woorden: over schrijdt met het bruto nationaal pro- dukt, dan zullen de taken, die Neder land wachten, te weten: handhaving van een redelijk peil van investerin gen onmisbare voorwaarde voor on ze industrialisatie), opvoeren van de export en het verschaffen van een redelijke bijdrage aan de defensie, niet op bevredigende wijze kunnen worden vervuld, aldus het verslag. Gedempte investeringslust De directie wijst er op, dat het be wogen jaar 1958 enkele zwakke plek ken in de Nederlandse industrie, ge groeid in de afgelopen Jaren van gunstige conjunctuur, aan het licht heeft gebracht. Op zichzelf behoeft dit geen verwondering of verontrus ting te baren. De bestedingsbeper king heeft echter ook de investe ringslust gedempt. Was dit een on- v vermijdelijk begeleidingsverschijnsel X7d. van de Werf, St:. Maartensdijk I van een noodzakelijke maatregel, i 140.800. 1 het is Keker zaak, aldus het verslag, dat de Investeringslust niet te lang onder een zekere psychologische druk blijft staan. Wat de Europese Economische Ge meenschap betreft is de directie ver heugd over de door de Franse rege ring getroffen begrotings-technische saneringsmaatregelen. Ook acht de directie van grote betekenis, dat de Europese Betalings Unie vervangen is door het Europese Monetair Ak koord, gepaard gaande met de tot standkoming van de externe conver tibiliteit van de meeste valuta's der O.E.E.S.-landen. Voor ons land wordt daardoor het probleem opgeheven, dat hierin was gelegen, dat onze be talingsbalans-overschotten met de O. E.E.S.-landen niet ten volle konden worden aangewend ter dekking va.ii ons structureel tekort met de dollar area. Op grond van al deze maatregelen lijkt er aanleiding, aldus het verslag, om de toekomst van de samenwer kende in E.K.G.-verband met meer vertrouwen tegemoet te zien, omdat zolang de prealabele voorwaarden tot een doelmatig functioneren van de E.E.G. niet waren geschapen ten gevolge van do economisch-monetai- re moeilijkheden, welke met de Fran se verdragspartner vielen te ver wachten, de zo nodige sfeer van we derzijds vertrouwen, conditio sine qua non voor het welslagen van de samenwerking, zou hebben ontbro ken. Frank Sinatra als cowboy in de donderdagcyclus Dat het dynamische leven van een Scotland Yard-inspecteur- ook z'n minder aantrekkelijke kanten heeft en dat het met de romantiek soms bitter tegenvalt heeft de bekende re gisseur John Ford duidelijk gemaakt in zijn film „De wanhoop van in specteur Gideon", Luxor (Vlissin gen). Deze detective, die humoris tisch is bedoeld en als zodanig ook geslaagd is, geeft de zestien-urige werkdag van inspectenr Gideon van Scotland Yard weer. Die werkdag begint al met moeilijk heden in het gezin van de inspecteur (Jack Hawkins), gevolgd door een serie tegenslagen, die de politieman bijna dol maken. Een dood-onschuldige bobby (An drew Ray) moet het ontgelden en de dochter van de inspecteur, Sally Gi deon (Anna Massey), mag het dan weer goed maken. Behalve komieke situaties kent de film spannende momenten, waardoor de rolprent niet voor een „echte" thriller onderdoet. Behalve de reeds genoemde acteurs en actrice speelt Dianne Foster een uitstellende rol aan de kant van de boeven. In Electro (Middelburg) wordt de opmerkelijkste Duitse film van de laatste tijd vertoond: „Het meisje Rosemarie" met Nadja Tiller, een blonde schoonheid, in de hoofdrol. Deze film, die een ac tueel, sociaal probleem stelt, munt uit door een raak getroffen sfeer, waarin Rosemarie, het meisje van de vlakte is verzeild geraakt. Carl Raddatz, Peter van Eyk en Gert Fröbe zijn en kele van de acteurs, die de kil-za- kelijke rollen van de „Wïrtschafts wunderkinder" spelen. Dit is de tweede maal, dat „Het meisje Ro semarie" in een Zeeuwse bioscoop te zien is. Het beter genre detectivefilm wordt vertegenwoordigd door „Twaalf uur Scheldebank te Zierikzee stelde dividend op 9 pet. In de algemene vergadering van aan deelhouders van de Scheldebank N.V. te Zierikzee werden de balansen en verlies- en winstrekening over het boekjaar 1958 goedgekeurd. Het divi dend over dat boekjaar werd vastge steld op 9 procent. De aftredende commissaris, de heer P. A. G. van Dijk, werd herkozen, terwijl in de vacature ontstaan door het overlijden van de heer P. M. Panny, werd gekozen de heer J. A. van der Biji te Zonnemaire. tussen leven en dood" in Alhambra (Vlissingen). De titel verraadt een adembenemende spanning, die tot de laatste meters film blijft bestaan. In de hoofdrollen Phil Carey als poli tieman en Betty Garrett als zijn echtgenoot en slachtoffer van een groep bandieten. Bovendien is er nog het zoontje van dit echtpaar, een rol gespeeld door een klein jongetje, dat niet wordt genoemd, maar ondanks zijn leeftijd prachtig acteert. „De weg van het geweld", Grand (Goes) is een pure western van het bekende soort, met een pittig gege ven, dat goed is uitgewerkt. Een verkeerde opvoeding leidt tot een conflict tussen vader en zoon en in het wilde westen betekent dat revol vergevechten en dergelijke. Van Hef- lin en Tab Hunter spelen deze twee sterke karakters. DONDERDAGCYCLUS Op Hemelvaartsdag brengt Elec tro (Middelburg) opnieuw Carol Reeds „Trapeze", de bekende cir cusfilm met Gina Lollobrigida op liet doek. Schouwburg (Middelburg) ver toont een plezierige komedie, ge titeld „Jantjes op Tahiti", het re laas van matrozen, die op een ei land in de stille Zuidzee romanti sche avontuurtjes beieven. Ben zeer bijzondere western is „Johnny Concho", Luxor (Vlissin gen). Niet alleen om het gegeven, dat handelt over een lafaard in plaats van over een held zoals in dit soort films gewoonte is, maar bo vendien omdat de hoofdrol bezet wordt door de zanger-acteur Frank Sinatra. Sinatra speelt dus de lafaard en zijn enige steun daarbij is Phyllis Kirk, die dan ook vrij doortastend in haar optreden is. „Gekruiste zwaarden". Grand (Goes) is ook al zo'n opmerkelijke film. Een avonturenfilm, die in romanti scher en ridderlijker tijden speelt en waarin de belangrijkste rol wordt vervuld door niemand minder dan de charmeur Errol Flynn, die Gina Lol lobrigida als tegenspeelster heeft, Flynn is een tweede Don Juan, die 't hertogdom Sidona onveilig maakt. Hij is behalve op amoureus gebied ook zeer bedreven in het schermen en uiteraard komt dat de held van dit verhaal zo nu en dan goed van pas; De kostuums in deze kleuren film zijn schitterend. Het verhaal „China Doll" van James Benson Nablo en Thomas F. Kelly werd als pocket een bestseller en ook als film is „China Doll" de moeite waard. De rolprent verhaalt van de liefde tussen een Amerikaanse pi loot en een Chinees meisje, rollen, die gespeeld worden door Victor Ma ture en LI Li Hua. Te zien in Al hambra (Vlissingen). Na een gelukkig bezit van een dag behaagde het de Here weer tot Zich te nemen, onze kleine lieveling CORNELIA JOHANNA. Th. Ivens E. Ivens- Nieuwenhulze Peter Kruiningen, 4 mei 1959 Henry Dunantstr. 8 Heden ging van ons heen, na een kortston dig lijden, onze innig geliefde zorgzame vrouw, moeder, be- auwd- en grootmoeder MARIA JANNA BOS, geb. Westerweel, op de leeftijd van 68 jaar. O.- en W.-Souburg W. J. Bos. Vlissingen J. J. Bos. M. BosMarijs. Wim. Clasientje en Corretje. O.- en W.-Souburg, 5 mei 1959. Nieuwe Vlisslngseweg 163. De teraardebestelling zal plaatsvinden op vrijdag 8 mei a.s., des namiddags 2 uur, van af Nieuwe Vlissingse- weg 163. Algemene kennisgeving. Heden werd na een kortstondige ziekte, nog ge heel onverwacht, van ons weggenomen, onze lieve zorgzame man, vader, behuwd- en grootvader, de heer MARINUS DE DREU, op de leeftijd van bijna 65 jaar. Goes N. M. de DreuSohier. P. A. G. Reynhoutde Dreu. DordrechtM. Bliekde Dreu. N. Bliek. M. J. de Dreu. J. de DreuRulssen. Middelburg J. de Dreu. M. C. de DreuBoakeljon. C. Vreekede Dreu. A. Vreeke. H. P. de Dreu. J. M. de Dreu en verloofde. Els André Walda. En kleinkinderen. Goes, 5 mei 1959. Kamperfoeliestraat 24. De begrafenis zal plaatsvinden op vrijdag 8 mol 1959 des n.m. 14 uur. Goes Goes Heden overleed onze lieve vader, behuwd-, groot- en overgrootva der WOUTER MANGE, weduwnaar van Anna Daniëlse, op de leeftijd van bijna 94 jaar. Uit aller naam, J. Mange. Goes, 5 mei 1959. Violenstraat 18. De begrafenis zal plaatsvinden, vrijdag 8 mei a.s. op de algeme ne begraafplaats te Goes. Vertrek ster "huis om 3 uur. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden na het overlijden van onze ge liefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader, DAVID KLAP, zeggen wij hartelijk dank. Uit aller naam, A. Klap. Nieuw- en St.-Joosland, mei 1959. Heden overleed onze geachte oud-directeur en énig aandeelhouder van onze bedrijven te Middel burg en Vlissingen, de heer M, DE DREU. Directie en personeel van M. de Dreu Co.'s N.V., Middelburg Vlissingen. Vóór hun vertrek naar Hul zen (N.-H.), Rembrandtlaan willen de heer en me vrouw SNETHLAGELE- CLERCQ kennissen en pa tiënten in de gelegenheid stellen afscheid van hen te nemen op zaterdag 9 mei van 3.305 uur in hotel „De Nieuwe Doelen", Loskade te Middelburg. Hiermede betogen wij onze hartelijke dank voor de veie blijken van medeleven tij dens de ziekte, en de bewij zen van deelneming, ont vangen na het overlijdon van onze geliefde vrouw, moeder, behuwd- en groot moedei', KLARA COPPOOLSE- PASSENIER. In het bijzonder H.H. dok toren en verplegend perso neel van het Gasthuis te Middelburg. Uit aller naam, P. Coppoolse. Middelburg, mei 1959. Zandstraat 5. Voor de bewijzen van deel neming na het overlijden van onze vader, behuwd- en grootvader, broeder, Zwa ger en oom ADRIAAN JACOBUS GOOZEN, betuigen wij onze hartelijke dank. Ook aan de H.H. dok toren en verplegend perso neel van het Gasthuis te Middelburg. Familie Goozen. Souburg, 6 mei 1959. Voor de bewijzen van deel neming, ontvangen na het overlijden van ons geliefd zoontje en broertje HENDRIK, betuigen wij onze oprechte dank. Familie J. de Korte. Biggekerke, mei 1959. Noordweg 3. ...en DEN BOER levert 't drukwerk VAN UW LEVEN zitten uw ingewanden in de knel Op kantoor en thuis, op de brommer of in de auto meer dan 1/3 van uw leven zitten uw ingewanden ln da verdrukking. Daardoor krijgt u last van harde (vaak pijnlij ke) ontlasting en blijven on verteerde voedselresten ln uw lichaam achter. U raakt verstopt - geen wonder dat u zich moe en futloos voelt. U moet daarom uw spijsver tering geregeld wat helpen. Een lepeltje Andrews laxe rend Gezondheidszout. heer lijk bruisend ln een gla3 wa ter, spoelt de ontlasting 'zacht en volledig uit de inge wanden weg. U ziet cr dan direct veel beter uit. Andrews - onmisbaar voor mensen met een „zittend" leven, f 1.65 per bus. laxerend GEZONDHEIDSZOUT Het meest gelezen in Zeeland met meer dan 28.000 abonnees

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 8