PREDIKBEURTEN ZONNIGE ÉÉN MEI-VIERING OP TERREIN „TOORENVLIEDT" WALCHEREN MARKTBERICHTEN KONINGINNEDAGVIERINGEN IN ZEELAND ZATERDAG 2 MEI 1959 PROV IU C I ALE ZEEUW8B COU RANI 1 IN OPENLUCHTTHEATER Gezamenlijk feest van Middelburg, Vlissingen en Souburg Beschenen door een heerlijke voor jaarszon, die op koninginnedag op xo'n trieste wijze verstek had laten gaan, hebben de leden van de afde lingen Middelburg, Vlissingen en Souburg van de Partij van de Ar beid in het openluchttheater van het park „Toorenvliedt" te Middelburg vrijdagochtend de traditionele 1-mei bijeenkomst gehouden. Hier hield de districtsbestuurder van bet N.V.V*» de heer C. Hoek uit Goes een korte rede, waarin hij verschil lende aspecten van het huidige socia lisme belichtte. Leden van de Provin ciale Moderne Jeugdraad verzorgden een aardig cabaretprogramma en de arbeiderszangverenigingen, de „Volksstem" nit Middelburg en Vlis singen luisterden deze bijeenkomst met strijdliederen op. Deze feestdag van de arbeid noemde de heer Hoek van grote betekenis voor de democratisch-socialisten, omdat men dan getuigenis aflegt van zijn idealen. Hij wees er verder op dat veel goeds tot stand was ge bracht, maar dat er ook nog een he leboel gedaan moet worden. stellingen in Nederland, die onder andere tot uiting zijn gekomen bij de kabinetscrisis. Hieruit kan men opmaken dat het anti-socialisme is toegenomen. Naar aanleiding hier van vroeg hij zich af of het rege ringsbeleid van de P.v.dA. zo fu nest is geweest voor Nederland? Hij kwam tot de slotsom, dat dit niet geval Is, want in de ontwik keling van de sociale politiek in ons land sinds 1945 hebben de so cialisten een heel belangrijk aan deel gehad. Als 1 mei-leuzen voor 1959 noemde de districtsbesturder de gerechtig heid dienen en streven naar een rechtvaardige verdeling van de ver hoogde welvaart. Na deze toespraak voerden de leden van de jeugdgroepen „Kentering" uit Middelburg, „Jonge Strijd en Ruim te" uit Vlissingen het cabaretpro gramma „Het is meie" op. Het was een aardig, goed ingestudeerd en fleurig geheel, dat de jongelui te zien gaven. In de middaguren werd in de grote zaal van de „Gouden Poorte" te Mid delburg een kindermeifeest gehou den. De organisatie van dit feest be rustte bij enkele leden van de Mid delburgse Bestuurders Bond en de af deling van de P.v.dA. Een volle zaal jongens en meisjes heeft hier genoten van een poppenkastvoorstelling door de heer en mevr. J. H. Popma. AVONDBIJEENKOMST, 's Avonds werd in de grot© zaal van het Schuttershof een bijeenkomst ge houden waar de oud-Staatssecretaris van Oorlog, do heer F. J. Kranen burg, een rede hield. Hierin memo reerde hij in het kort de regerings periode van de afgelopen dertien jaar, waarin Nederland voor het eerst een socialistische regering had. „Het resultaat van deze regeringspe riode is van dien aard, dat wij het Nederlandse volk, waaraan wij ver antwoording schuldig zijn, rustig on der de ogen kunnen zien", aldns spre ker. Ook besprak de heer Kranen burg het aftreden van de socialisti sche ministers en het falen van de hnidige kabinetsformatie. Voorts gaf hij een duidelijke omschrijving van de 1-mei leuzen voor 1959 van de so cialistische beweging. Na de pauze droeg Jan Lemalre Jr. voor uit oude socialistische poëzie. De voorzitter van de afdeling Mid delburg van de P.v.dA., de heer M. A. L. Hubregtse, had aan het begin van de avond een welkomstwoord ge sproken, waarna de arbeiderszang vereniging de „Volksstem" enkele strijdliederen had gezongen. VLISSINGEN In het Concertgebouw te Vlissingen besloot het mei-comité 1959 de vie ring met een drukbezochte avond bijeenkomst. De zangvereniging „De Volksstem" zong hierbij de strijdlie deren. Ir. J. F. L. Krugcrs, wethouder van Tilburg, hield een mei-rede, waarin hij uitvoerig de politieke ontwikke ling van de laatste maanden in het licht stelde. Hij formuleerde voorts de eisen van de Partij van de Arbeid, zo deze nog als regeringspartner zou worden aangezocht. Ir. Krugers schonk ook aandacht aan het advies van de S.E.R. met betrekking tot de huurverhoging voor bepaalde wo ninggroepen. Spreker vond dat Vlis singen als arbeidsstad een ideale po sitie was toegevallen in het Delta gebied, in verband met de daarmee samenhangende werkgelegenheid. De rede van ir. Kruger was geba seerd op de gedachte die aan de vie ring van het mei-feest ten grondslag lag: De welvaart verhogen, de ge rechtigheid dienen, de vrijheid ver dedigen. „Als wij vasthouden aan de ze leuze zullen we betere levensvoor waarden kunnen verwezenlijken, aan compensaties hebben we niets". De Haagse voordrachtskunstenaar Willem van der Loos vertelde daarna met kostelijke stembuiging het be kende verhaal „De Honderdjarige" van Godfried Bomans. Mevrouw Van der Loos had succes met een ver haaltje van Annie M. G. Schmidt en enkele gedichten van Adema van Scheltema. GOES. Met name voor de kinderen is de 1 mei-viering te Goes een waar feest geworden. Ongeveer 500 jongens en meisjes woonden vrijdagmiddag in „de Prins van Oranje" het optreden bij van het Goese Kindercircus, onder leiding van de heer en mevrouw A. Jansen. Dit echtpaar bracht een ge heel eigen programma met aardige acrobatische bijdragen. Des avonds was er een niet druk bezochte bij eenkomst voor de ouderen in „de Prins van Oranje". De heer Ph. Ha- verhoek sprak nier een kort begroe tingswoord, waarna de „Stem des Volks" onder leiding van S. Gunst een zestal liederen zong. Vervolgens sprak het lid van de Tweede Kamer, drs. Th. J. Westerhout te Middelburg een meirede uit. Hij wees er op, dat de meiviering voor de oorlog een grootse demonstratie was van solida riteit. Vele van de wensen van vroe ger zijn in vervulling gegaan en het is daaraan te wij"tent dat de belang stelling voor de meiviering wat is af genomen. aldus het Kamerlid. Nadat spreker in het kort had uitgeweid over het ontstaan van de meiviering, hield hij een politieke beschouwing over hetgeen in de laatste maanden in Nederland rond de kabinetscrisis is voorgevallen. Voorts was er decla matie door mevrouw Kempe-West- strate en de heër J. van Wijk. Ook trad nog op het K.-trio uit Zierikzee. Bijeenkomst „Licht over Walcheren" De Youth for Christ-actie „Licht over Walcheren" hield dinsdagavond een bijeenkomst in het Nederlands hervormd jeugdgebouw. Ds. J. Gra vendeel uit Genk (B.) had de leiding van deze avond. De chr. mondorgel club „De Krekels" en het kinderkoor „De Zangvogeltjes" verleenden hun medewerking aan deze avond. De samenzang werd begeleid door orgel en multimonica, een elektrisch pijp- loos orgel. Ds. Gravendeel hield* een toespraak over het onderwerp: „Kom". WESTKAPELLE Concert Duits koor Heden, zaterdagavond zal het „Po- sanenkoor" van de CJM.V. uit Duitsland een concert geven in de hervormde kerk te Westkapelle. CM ZIERIKZEE. In Zierikzee hebben de afdelingen van de P.v.dA., V.A.RA. en Bestuur- dersbond vrijdagavond in de Graan- beurs een bijeenkomst belegd ter vie ring van de 1 mei-dag. De heer W. J. van Deelen uit Eindhoven heeft in een rede de talrijke aanwezigen uit eengezet. hoe de Nederlandse socialis ten zich het verhogen der welvaart, het dienen van de gerechtigheid en het verdedigen van de vrijheid als doel stellen. Met trots constateerde snreker, dat het Nederlandse volk op 12 maart duidelijk kenbaar heeft ge maakt welke koers het wil varen. Van af 1946 is de P.v.d.A. steeds be reid geweest verantwoordelijkheid te dragen. Die verantwoordelijkheid hield onder andere in, dat in de tijd van hoogconjunctuur alle remmen niet werden los gegooid. Bepaalde groepen van ons volk, met name de werknemers in de agrarische sector konden toen worden bijgetrokken, al dus spreker. Met betrekking tot de huldigt kabi netsformatie wees spreker op de on derlinge verdeeldheid in de vier groe peringen, die hebben getracht een regering te vormen. Spreker zag in deze ontwikkeling de bevestiging, dat een christelijke coalitie, zoals men die voor 1940 heeft gekend, nooit meer terug zal komen. Sterk pleitte de heer Van Deelen voor hulp aan de onderontwikkelde gebieden in Azië en Afrika. Slechts door op grote schaal te helpen kan een afdrijven van deze volken naar het communisme worden voorkomen, zo vervolgde de heer Van Deelen. De avond werd opgeluisterd door het vrouwenkoor van de P.v.d. A., en de boerenlcapel. De heer L. Broekema, van de bestuurdersbond sprak een slotwoord. Rudi Carell wint concours voor jonge beroeps cabaretiers Op de gisteravond te Amsterdam ge houden finale van het concours voor jonge beroepscabaretiers, georgani seerd door het Internationaal Cultu reel Centrum, Is de eerste prijs, groot i 750 en beschikbaar gesteld door het Prins Bernhard Fonds, gewonnen door de 24-jarige Rudi Carell uit Loosdrecht. De tweede prijs, groot 500 werd toegekend aan de Haar lemse Fiet Koster. De uit Indonesië afkomstige, thans in Hilversum wo nende Marijke Morley ontving een derde prijs, groot 250. De aparte prijs van t 250, beschik baar gesteld door do Stichting Bu- ma-Cultuurfonds voor de auteurs van het beste tijdens dit concours gezon gen Nederlandse liedje is verdeeld tussen G. van den Vleugel voor de tekst van het liedje ..Mijnheer Van Tienen", gezongen door Marijke Mor ley op muziek van H. Reiziger en Kees Schooneberg vooi het liedje „Mijn eerste bal", uitgevoerd door Nelly Wiegel op muziek van Gerton van Wageningen. Aan Rudi Carell Is eveneens de pu- bliekprijs van 150 toegekend, ah de cabaretier die volgens de ongeveer 150 aanwezigen de oeste prestatie hcel't geleverd. De jury bestond uit mevrouw Hetty Blok, 'mevrouw Mary Drcsselhuys, Wlm lbo, Cor Lemaire, Albert Mol, Guus Ostcr en Wim Sonneveld. MIDDELBURG Jaarvergadering hervormde vrouwenvereniging De hervormde vrouwengroep „In Dienst der Kerk" te Middelburg,-hield donderdagavond haar 11e jaarverga dering in de Bogardzaal. De vergadering stond onder leiding van mevrouw HarmsenVan de Meene. Nadat het zangkoor der vereniging onder leiding van mejuffrouw Vos een tweetal liederen had gezongen, sprak mevrouw Harmsen een openings woord. Hierin wenste zij mevrouw Don spoedig beterschap toe en her dacht het overleden lid, mejuffrouw Van Heulen. Vervolgens hield me vrouw Harmsen een overdenking. De secretaresse, mevrouw Stufkens- Loodewijk gaf verslag van de lande lijke en de provinciale acties der ver eniging, alsmede van de werkzaam heden der plaatselijke groep. Me vrouw Den Hollander deelde in haar financieel overzicht mede, dat het jaar sloot met een batig saldo van 69. Mejuffrouw C. de Klerk las hier na onder grote aandacht „Humores ke." Ook mejuffrouw M. Polderman oogstte veel succes met haar humo ristische Zeeuwse voordrachtjes. Na de eerste pauze voerden 8 dames op verdienstelijke wijze het toneel stukje „De hoed" op. Tot slot zongen de aanwezigen psalm 150. Jurylid koninginnedag-optocht In de jury, die de koninginnedag-op tocht in Middelburg beoordeelde had niet de heer P. Castenmiller zitting, zoals gemeld, maar de heer H. G. J. de Meij. De heer Castenmiller moest wegens ziekte verstek laten gaan. VROUWENBOND P. v. d. A. De afdeling Middelburg van de Vrou wenbond van de P. v. d. A. hield de zer dagen een ledenvergadering in „De Gouden Poorte." De presidente memoreerde in haar openingswoord de voor de P. v. d. A. gunstige uitslag van de Kamerverkie zing en stond stil bij de Kabinetscri sis en de Kabinetsformatie. Zij deelde voorts mede, dat de afde ling een bijdrage heeft geleverd voor het album dat is aangeboden aan de landelijke presidente, mejuffrouw mr. Ribbius Peletier die intussen is op gevolgd door mevrouw Van der Goes van Naters-Van der Plaat. Mevrouw SchrijverWaage uit Goes besprak vervolgens het boek van Pierre Galli- co „Jenny." Met een bespreking van een tocht naa- de Deltawerken werd de vergadering gesloten. VLISSINGEN Vergadering N.C.V.B. De afdeling Vlissingen van de Ned. Christen Vrouwen Bond hield dezer dagen in het jeugdgebouw1 van de geref kerk haar maandelijkse ver gadering onder leiding van mevrouw Holthuis-v d. Broek. Spreekster van deze avond was me vrouw C v Klaveren-Herwig; zij be handelde het onderwerp „Gesprek van vrouw tot vrouw" Er werden 2 nieuwe bestuursleden gekozen: me vrouw Heijstek-Vader en mevrouw Dc Koning. De dames Van Mourik en De Ridder traden af. BIGGEKERKE Openbaar verkocht Ten., overstaan van notaris H. v. d. Brief is te Biggekerke in het open baar geveild het pand Dorpsstraat 18, groot 29 are en 5 ca, bestaande uit huis, schuur en erf. Koper werd de heer D. A. Hart te Biggekerke voor 6175. Officiële publikatie VLISSINGEN NATIONALE HERDENKINGSAVOND De burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat met het oog op de Nationale Herdenkingsavond op 4 mei a.s. van 18 tot 21 uur alle bioscopen en openbare vermakelijkheden gesloten moeten zijn en dat In de café's die avond tussen 19 en 21 uur geen andere muziek ten gehore mag worden gebracht dan die van de officiële Nederlandse radio programma's. De burgemeester verzoekt voorts aan de Ingezetenen op die dag van 18 uur tot zonsondergang de vlag halfstok te doen uithangen. Vlissingen, 23 april 1959 VLISSINGEN. STRANDVONDERIJ. De burgemeester-strandvonder van Vlis singen roept rechthebbenden op voor een aangebracht deel van een vliegtuig. Vlissingen, 27 april 1959 V.V.Z.B. GOES. I mei. Groenten. Per stuk: Bloemkool A I 39—«0, A II 36-56, B I 30—40, B H 10 —26. C I 18—23, C II 5—8, D I 6—16, afw 8-37. Kropsla I 13-15, II 7—13. C II 6-7. Per kg: Witlof A II 2S, afw. 17. Prei 10. Peen 6—7. Uien 8—9. Andijvie 50- Spinazei 24—42. Rabarber 6—8. Lamsoren 69—78. Postelein 64—66. Rode kool 14. Per bos: Radijs 4—11. Selderij 9—11. Per stuk: Aardbeien X 15. XI 8. VEILING „KAPELLE-BIEZELINGE EN OMGEVING". 1 mei. Aardbeien 7—24 per stuk Aardap pelen 112, n 8',2—9- Groenten: Bloemkool A I 25-55, A H 20-36, B I 15—23, B H 13 —18, C I 10, C n 5—7. Postelein 60. Rabar ber 514—11. Kropsla I 12. Radijs 6-714 Prei 10. Spinazie 35. ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM. 1 mei. Aanvoer 3500 kg. AA extra 340, AA I 2.90, A extra 325, A I 2.50. B extra 2-55, B 1 2.25, C extra 2.10, C I 1.20, D I 1.10, E I 1.40, E H 1-25, F I 1.95. stek 70. GROENTE- EN FRUITVEILING BERGEN OP ZOOM. 1 mei. Andijvie 49—57 Prei 19—12. Radijs 5—9 Sla 5—15. Stoofsla 14. Spinazie 8V2— 18. Rabarber 5—19. Raapstelen 2—4. Bloemkool 4—95. Witlof 6—51. Komkom mer 53. Aardbeien 10—17 per stuk, 60 per ons. Jonathan 29—54. Golden Delicious 21—67. Saint Remy 12—16. VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. 29 april. Aardappelen 7—16, andijvie 29— 56, .bloemkool A 36—79, Idem B 22—53, idem C 19—36, bospeen I 56—65, Idem II 11—46. radijs 5—12, spinazie 14—31, sla I 5.30—9.90. Idem II 5.50—7.20, Idem C 5 00 -5.50, Idem kg 15—25. witlof A 43—63, Idem B 37—41, selderij 7—11, peterselie 8— 10. rabarber 15—20, gr peen 3, uien 2—6, prei 10—14. Tomaten, binnenland A 2.80, C 2.40. AMSTERDAMSE AARDAPPELTERMIJNMARKT. De totale dagomzet op de vrijdag gehou den aardappeltermUnmarkt beliep 5 con tracten, die alle ln de consumptiesector werden gesloten: bintje 35 2 x nov 11.00 en bintje—45 3 x april 14 80 Het week- totaal kwam op 35 gedane zaken. VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG. 1 mei. Fruit: Winston H I 65-75 61—82, 65- 65 48—51, K 39—44. Jonathan H I 70-op 60—63, 60-70 50—51. Aardbeien (kas) 13 cent per stuk. Groenten: Sla I 5—11. n 5—9. C 5—6. Bos peen 57—67 Spinazie 28—55- Andijvie 68— 73. Witlof 41—57 Radijs 6—15 Rabarber 12—22. Prei 10—11. Uien 7—9. Bloemkool 3 St. p. kist 39—62. 4 st p. kist 32—61. 6 St. p. kist 33—50, 8 St. p kist 21—46. 10 6t p. kist 11—24. Postelein 58—75. Komkom mers A 58, B 38—47, C 32. D 25 Nieuwe aardappels grote 1.56—2, drieling 1-35— 1.45. Aanvoer bloemkool 60.000 stuks. Vrijdag werden de eerste aardbeien aan gevoerd door de heer R. Joosse Nw- en St.-Joosland. De eerste nieuwe aardappelen werden aangevoerd door de heer H. L. Vader, Souburg en de heer S. van Soelen, Sou burg. O.- EN W.-SOUBURG Emmabloemcollecte De Emmabloemcollecte voor het Groene Ktuis heeft te Oost- en West- Souburg 199,53 opgebracht. Voor hetzelfde doei werd te Ritthem 41,03 ingezameld. Scheepvaartberichten Vlissingen l-5-'59. Vlissingen aangekomen op 29-4-'59: Alberta van Hansweert; Maar- tje van Hansweert; 30-4-'59: Marla-W van Antwerpen: Elbe van Antwerpen; Han nes Lunstedt van Antwerpen; La Paloma van Antwerpen: l-5-'59: Reggeborg van Antwerpen: Denzo van Antwerpen; Ca- tharina van Ards. Vlissingen vertroken op 29-4-'59: Alberta naar Zee; Maartje naar Colchester. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 30-4-'59: Eagle Van Londen; l-5-'59: Jur- gen van Zee; Majorca van Zee; Amouds- polder van Lissabon; Aagtekerk van Hamburg; Dongedijk van Los Angeles. Vlissingen gepaseerd van Antwerpen op 30-4-'59: Zuiderkerk naar Rotterdam: Ab- bedijk naar Rotterdam; Tarzan naar Boulogne; Hulst naar Rotterdam. 1-5- Dalerdijk naar Rotterdam; Vesta n Norrkoplng: Ubbergen naar Bordeau; Lijnbaansgracht naar Helsinki; Silvapla- na naar Rotterdam; Isola naar Rotter dam; Maarsbergen naar Belfast. ST.-LAURENS. De Oranjevereniging te Sint-Laurens hield op de avond voor koninginne dag een feestavond in het vereni gingsgebouw. Na het hijsen van de vlag en het zingen van het Wilhel mus werden de talrijke aanwezigen toegesproken door burgemeester W. Baas en voorzitter W. S. Pouwer. De eerste haalde enkele gebeurtenissen aan uit het leven van de koningin. De avond werd verder gevuld door het gezelschap „de Fako Sters" van Frits Koster, dat het publiek aange naam bezig hield. De avond werd be sloten met een dansje. Donderdagmorgen werd de verjaar dag van HM. aangekondigd door een heraut, vergezeld van twee trom petters. allen te paard. De aubade der kinderen voor het gemeentehuis werd in verband met 't slechte weer verplaatst naar het verenigingsge bouw. Het gemeentebestuur nam op het podium de zanghulde in ont vangst De muzikale begeleiding be rustte bij het gezelschap „E.M.M." te Serooslterke o.l.v. de heer A. Joosse. Hier werd ook het woord gevoerd door de heer W. S. Pouwer en de burgemeester. Alle kinderen werden ruim bedacht. 's Middags was er een bijeenkomst in het gemeentehuis van het bestuur der Oranjevereniging en 't gemeente bestuur, waarin de heer Pouwer dank bracht voor de verleende medewer king. De spelen werden uitgesteld tot nader te bepalen datum. VISMIJN VEERE. 1 mei. Aangevoerd: 342 kg exportgarna len 2.34; 14 kg tong 2-28—2.63. VEILING TERNEUZEN. Sla 5—9. Bloemkool A 42—59, A H 31—55, 18—32, B II 14—32, C 10—16, C n 10—15, afwijkend 10—35. Groene komkommers B C 30. Peen H 60. Radijs 5—6- Bintjes 16.70. Prei 10—14. Rabarber 12—15. Spina zie 8'.214. Witlof B n 20—30. afwijkend >8 Asperges B I 2.16, B II 1.46—2.02 Peren: Saint Remy K 10. Meifeest te Brsskens De heer H. B. Jager uit Rijswijk heeft vrijdagavond te Breskens, na ingeleid te zijn door de voorzitter van het W. Z.-Vlaamse 1 mei-comité, de heer G. van Oorschot uit Sluis, een toelichting gegeven op de mei leuzen: welvaartsverhoging, gerech tigheid dienen, vrijheid verdedigen. Hij memoreerde de vreugde in de ja ren '52-'56 toen de P. v. d. A., de machtigste partij was. Fel hekelde de heer Jager de houding van de partijen, die volgens hem samen spanden om de socialisten uit de re gering te verdrijven. Gelukkig kon spreker een opleving constateren, zo dat de huidige toestand beter is dan de tegenstanders bedoelden. „Sterker dan ooit door innerlijke kracht zullen wij na de eerste mei de strijd voor de in de mei-leuzen geme moreerde waarden voortzetten. Ons streven, geen macht om macht, maar macht om de mens, zullen we in de komende tijd als een fakkel uitdra gen", aldus de heer Jager. Tot slot spoorde hij aan tot een strijdbare houding om pal te staan voor de aan slagen op wat moeizaam werd ver kregen Na de peuze trad het gezelschap van Adri van Oorschot en Justes Jesayes op met een programma bestaande uit goochelen, accordeonspel en imita ties. Vooral de sprekende pop Dikkie oogstte bijzonder veel succes. De voorzitter van het 1 mei-comité, de heer Van Oorschot, dankte tot slot alle medewerkenden, in het bij zondei de spreker, waarna besloten werd met het zingen van de socialis tenmars. Na afloop was er nog een gezellig bal. Uitslagen kinderspelen te Terneuzen A. Lagere scholen (diverse spelle tjes): 1. Lia van Puyvelde. r.-k. meis jesschool. 97 punten; 2. Mia Uitde- willigen, r.-k. meisjesschool, 96 p.; 3. Loes van Eenennaam, Zuidland- school, 95 p.; 4. Thijs van Boven, Zuidlandschool, 95 p.; 5. Bep. Dierïk, Zuidlandschool, 91 p.; 6. Adrie de Fouw, Zuidlandschool, 91 p.; 7. Kees Heideken, herv. school, 90 p.; 8. Cor Hofman, Zuidlandschool, 90 p.; 9. Maarten van der Staal, Zuidland school, 90 p.; 10. Jan Vonk. St.-WilH- brordusschool, 89 p. B. Middelbare scholen (veldloop voor jongens), leeftijd 12 t.m. 14 jaar: 1. W. Verburg, chr, ulo; 2. J. W. Visser, Petrus Hondius Lyceum; 3. P. Bloois, P. H. Lyceum; 4. W. Hamelink, openb. ulo; 5. A. Bambost, techn. school. Leeftijd 15 t.m. 16 jaar: 1. C. de Rooy, P. H. Lyceum; 2. F. Ru ien, techn. school; 3. J. Hamelink, techn. school; 4. J. C. Bakker, chr. ulo; 5. J. Hofman, r.-k. ulo. Leeftijd 17 t.m. 18 jaar: 1. J. Lipjes, 2. A. Meert, beiden11 P. H. Lyceum. De wisselbeker werd gewonnen door het P. H. Lyceum met 20 punten. De tweede prijs was voor de technische school met 23 punten. Om de P.Z.C.-wisselbeker: 1. P. H. Lyceum I bestaande uit de meisjes Hanny de Jong, Truus Hommes, Ria van Hecke. Koos de Blaay. Jenny van Rijen, Laura Ruitenburg: 2. P. H. Ly ceum EU; 3. landbouwhuishoudschool UI; 4. P. H. Lyceum IV. (Advertentie) Ga nu fotograferen! als U straks goede vakan tiefoto's wil hebben. Maak U nu reeds vertrouwd met een fototoestel. Ruime keus. Moderne 6x9 en 6 x 6 camera's. Alle merken klcinbeeldca- mera's voorradig. Mei-feest te Terneuzen Ruim 400 bezoekers waren vrijdag in het Concertgebouw te Terneuzen bijeengekomen voor de viering van de dag van de arbeid, 1 mei. De hoofdbestuurder, de heer Th. de Geus uit Breda, gaf hier een uiteenzetting over de zin en waarde van de eerste mei. „De jongeren onder ons vragen zich wel eens af of het nog zin heeft om op deze dag met leuzen te komen", aldus spreker, „maar met deze leu zen benadrukken we telkenmale wat er ook nu :n de arbeidersbeweging leeft. In de loop der jaren zijn veel leuzen werkelijkheid geworden", zo vervolgde de heer De Geus. Onder an dere de sociale voorzieningen, maar nu dit hoofdstuk is afgesloten, wach ten nog tal van andere verlangens. Met name noemde spreker de arbeids tijdverkorting en een radicale onder wijsvernieuwing, die gelijke kansen, voor iedereen moet scheppen. Na en kele problemen van buiten de gren zen behandeld te hebben, eindigde de spreker met de hoop uit te spre ken, dat Nederland in de toekomst, in navolging van vele Westeuropese landen, de eerste mei zal gaan vieren als de dag van de arbeid, een abso luut vrije dag. Daarna voerde de toneelgroep van de moderne arbeidersbeweging het to neelstuk „Eenzame strijders" op, dat handelt over het onrecht achter het IJzeren Gordijn. 's Morgens hadden de vrouwengroe pen van de P. v. d. A. en het N.V.V. hét recreatieterrein te Axel bezocht voor een bezinningsbijeenkomst, die werd gevolgd door een gezamenlijk bezoek aan de leden, die in het Ju- liana-ziekenhuis verpleegd worden. Ook in de middaguren was het Con certgebouw vol. Nu met kinderen die genoten van het toneelstuk „Barend- tjes avontuur", opgevoerd door een groep jongeren. Bij deze gelegenheid werd de kinderen een traktatie aan geboden. Wedvlucht Sociëteit „Rapenburg'1 Vlucht op Doornik. Uitslag: 1 en 4 J. Staepels; 2 J. de Theye; 3 J. Fruytier; 5 Th. de Poorter; 6 P. v. Damme; 7 J. de Maagt; 8 L. v. Leuven; 9 D. de Bak ker; 10 P. Duerinck (allen gem. Vo gelwaarde). OOSTKAPELLE. Ook de feesteleijkheden op koningin nedag te Oostkapelle zijn tengevolge van de slechte weersomstandigheden anders uitgevallen dan op het oor spronkelijke programma was vastge steld. De morgen werd begonnen met koraalmuziek van de toren. In het „Verenigingsgebouw" werden de schoolkinderen door de Oranjevereni ging vergast. Zij mochten, evenals de patiëntjes van „zonneveld", uit han den van burgemeester F. G. Sprenger een herinneringsmedaille in ontvangst nemen 's Middags gingen de optocht met versierde wagens en diverse volksspelen gewoon door. Vooral steppenrace voor heren boven de 40 jaar viel bij het publiek zeer in de smaak. De ..Little Stars", de band van het plaatselijke fanfarekorps „Crescendo verzorgde in het „Ver enigingsgebouw" een aardig muziek programma, waarbij menig dansje werd gemaakt. RUSTHUIS TER HOOGE. Ook de bewoners van het rusthuis „Ter Hooge" nabij Middelburg heb ben op hun eigen wijze koninginne- feest gevierd. Dit feest werd mogelijk gemaakt door de dames van de hoofd stedelijke U.V.V.-afdeling, die tussen de zesweekse bezoeken nog een ex tra bezoek ingelast hadden. De U.V V.-dames waren niet met lege han den gekomen. Alle bejaarden werden getrakteerd op gebak en fruit, nadat eerst op verzoek van de bewoners het Wilhelmus gezongen was. De U.V.V.-dames kregen als dank een verversing aangeboden door de di- rectrice en het verplegend personeel. I en 2.30 ds. Brederveld; Oostkapelle Walcheren ZATERDAG 2 MEI 1959 Adventisten: Vlissingen 9.15 dienst, 10.15 bijbelstudie: Middelburg 10 bij belstudie, 11 dienst. Interk. Avondgebed: Vlissingen (En gelse Kerk) 7.308 uur; Middelburg (Koorkerk) 7.308 uur. Evang. op G.G.: Arnemuiden: ds. Grisnigt. ZONDAG 3 MEI 1959 Ned. Herv. Kerk: Aagtekèrke 10 en 2.30 ds. Theuoissen; Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Verwey; Domburg 10 en 7 ds. Van Vliet; Gapinge 10 ds. De Boer; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Wisse; Kleverskerke 10 ds. Wierin- ga; Koudekerke 10 ds. Hoffman, 2.30 ds. Haitjema, Vliss^tr. 7 ds. Durk- stra; 't Zandt 10 ds. Durkstra, 7 ds. Hoffman; Meliskerke 2.30 ds. Durk stra (v. H.A.)Middelburg: Nieuwe Kerk: 9 ds. v. d. Linde, 10.30 ds. v. Woerden (H.D.), 7 ds. Aalders; En gelse Kerk: 10 ds. Dijckmeester; Koorkerk: 10 ds. Van Houte; Nieuw en St.-Joosland 10 en 2.30 ds. Van Haarlem: Souburg 9.30 en 11 ds. Haitjema (11 H.EE), 7 ds. Van Duy- ne; OcstkapcHe 10 d3. Richard, 2.30 ds. v. d. Wind; Ritthem 10 ds. Van Dullemen, 7 ds v. d. Wind (jeugdd.); Serooskerke 10 ds. v. d. Wind, 2.30 ds. Richard; St.-Laurens 10 en 2.30 ds. Kok; Veere 2 ds. Wieringa; Vlis singen: St.-Jacobskerk: 10 ds. Kloos terman, 5 ds. Rothfus; Engelse Kerk 9.30 kerk voor jongeren; Johannes- kerk 9.30 ds. Kwast, 7 ds. Linden- burg; Havendorp 10 ds. Rothfus; Wijkcentrum Noord 3 bijzondere jeugddienst ds. Rothfus; Vrouwen polder 2 ds. De Boer; Westkapelle 9.30 en 2 30 ds. Oosthoek; Zoutelan- de 9.30 ds. Van 't Hof, 2.30 ds. Van Dullemen. Geref. Kerk: Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Poelman; Domburg 10 leesd., 2.30 ds. Dondorp; Gapinge 9.30 en 2 ds. Boot; Grijpsicerke 10 en 2.30 drs. Vlaardingerbroek; Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Van Til; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. Van Heesen; Middelburg Hofpleinkerk: 9.30 ds. Ytsma, 2.30 ds. v. d. Wal, 5 ds. Bohlmeijer; Noor- derkerk: 9.30 ds. Bohlmeijer, 5 ds. Ytsma; Oost- en West-Souburg 9.30 10 en 2.30 ds. De Groot; Serooskerke 10 en 2.30 ds. Van Wouwe; Sint-Lau rens 10 en 2.30 kand. Westerveld; Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Homburg; Vrouwenpolder 10 en 2.30 ds. Tis- sink; Westkapelle 9-30 ds. Dondorp, 2.30 ds. Homburg. Geref. Gem.: Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2 en 6.30 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Hage; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd. Zoutelande 10 en 2.30 leesd. Chr. Geref. Kerk: Middelburg 9.30 en 3 ds. v. d. Molen. Ver. v. Vrijz. Herv. en Remonstran tenkring: Vlissingen 10.45 ds. v. d. Wall. Evang. Luth. Gem.: Middelburg 10.30 ds. Happee; Vlissingen 9 ds Happee. Doopsgez. Gem.: Middelburg 10.30 mej. dr. Bakker; Vlissingen 10 da. De Boer. Herst. Apost. Zend.gem.: Vlissingen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Herst. Apost. Zend.kerk: Vlissingen (Kasteelstraat) 10 en 5 dienst. Leger des Heils: Middelburg 10 Heil. sk., 4 openl. sk., 7,50 Verlossingssk., onder leiding van mej. v. Dalen; Vlissingen 10 Heil.sk. Evang op G.G.: Vlissingen (Kazer ne Willem III) 10 en 5 ds. Grisnigt. ZONDAGSDIENST ARTSEN. Middelburg: dokter M Reijerse Seisweg 29, tel. 3456: Vlissingen: dokter R. Grip- peling, Badhuisstraat 121, tel. 2190; Kou dekerke, Zoutelande en Westkapelle: dokter H Frima. Duinweg 59, Zoutelan de, tel. 0118G282: Veere, Serooskerke en Oostkapelle: dokter J. w Oosterhoff, Markt A 155, Veere, tel 0 1181—271. Apotheek Vlissingen: D H van de Klei nemulder, Singel 9, tel 2730; te Middel burg: Nonhebei, Lange Delft 133, tel. Zondagsdienst Taxi'* Middelburg VAN DOESEI.AAR. (el *158 TRIO TAX. tel *600

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 19