Zoudt u haar kiezen Topmode voor vader en zoon enzo voordelig. VAN L00 CEBUCO DIT IS DE H00YD0NK PINKSTERMODE DE NIEUWSTE MEISJESMODE t Van en voor de boekenplank k.J AVONTUUR EN SPANNING VOOR DE JEUGD 14 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Een geweldige collectie van het allernieuwste. Sportief en modern, precies zoals erfn man het wil. HEREN kostuums vanaf 59,50 tot 146,75 colberts vanaf 34,95 tot 63,75 pantalons vanaf 15,95 tot 42,75 poplin regenjassen vanaf 37,50 tot' 68,75 gabardine regenjassen vanaf 78,50 tot 129,75 poplin jacks 20,75 suèdine jacks 42,75 JONGENS colberts vanaf 25,50 pantalons vanaf 11,95 regenjassen vanaf 26,50 jacks vanaf 11,95 blazers vanaf 18,90 KORTE NOORDSTKAAT 4 MIDDELBURG Is dit de Huisvrouw, die uw produklen zal gaan gebruiken? - Uit die streek en uit die plaatsWat weet u van haar gezin, van haar welstand, van het werk van haar man, of de aard van de streek waarin zij woont Het Gebuco Vademecum - een waardevolle bundel gegevens over üw markt, waar ook in Nederland - eeft u direkt antwoord op deze, en tal van andere vragen! Het Vademecum verschijnt ia 4- delen: Deel I Gr., Fr., Drenthe f9,50 Deel II Ov. en Geld. f6,50 Deel III N.H., Z.H., Utrecht f9,50 Deel IV Zich, N.Br. en Limb, f9,50 kunt u richten aan onderstaand adres. Centraal Bureau voor Couranten-publiciteit van de Nederlandse Dagbladpers, Vondelstraat 69, Amsterdam Tel. 020-125225/125423 - Postgiro 1464. (Bij girolcstellingen s.v.p. vermelden: VaiL 1959.) die U zo jeugdig, slank en modieus maakt. En dit vindt U in geweldige collectie chique mantelkostuums in de hypermo derne struc- tuurstoffen, reeds vanaf 55/50 flatteuze mantels in de nieuwe lijnen 59,75-/ 139/50 7/8 mantels De nieuwe mode. In mooie zachte tinten 55,50-/ 57,50 blazers zeer voordelig. schattige japonnen Enorme sortering, ook met jasjes, in moderne structuur- en fantasie- stoffen. Een grootse, prachtige collectie blouses, rokken en jumpers in de allernieuwste kleuren en modellen. Zojuist ontvangen suèdine jasjes Lijkt op echte suède, maar is veel voordeliger 35/50 moderne mantelkostuumpjes met plooirokken. blazers en korte jasjes apart en schattig. Onverwoestbaar sterke TERLENKA ROKJES vele dessins, maat 65 vanaf 13/75 meisjesblouses in de moderne structuur weefsels, maten 60-105. regenmanteltjes in de leukste kleuren. In het wereldje van de jeugdlectuur heeft zich de Frank Distelserie ge presenteerd. Een reeks, genoemd naar de held van de verhalen en ge. schreven volgens het goede, gezonde recept, waarmee de lectuur voor on ze opgroeiende jongens en meisjes dient te worden samengesteld: een flinke dosis avontuur en spanning, maar toch verantwoord. De bekende auteur Arie van der Lugt is de samensteller van deze serie. De twee eerste typografisch ook keurig verzorgde deeltjes, Frank Distel en de bende van de gele rat" en „Frank Distel en de verdwenen platvoet" laat hij spelen in en rond de Rotterdamse haven. Drie piente re jongens maken zich daar in hun vrije tijd verdienstelijk door met de politie de strijd tegen een smokke laarsbende1 aan te binden. En natuur lijk: met succes! Voor de jeugd tot 15 jaar om te lezen en te herlezen. Hans Borrebach zorgde voor aan trekkelijke illustraties. (Uitg. Fo- reholte Voorhoud). Niet minder spannend is de Davy Crockett-serie, zij het van een ge heel ander genre. In deze serie, uitgave H. Meulenhoff, Amster dam, wordt aan de hand van de door de in de onafhankelijkheids oorlog van Texas in 1836 omgeko men Davy Crockett achtergelaten gegevens, verteld van het harde leven in de prairie. Titels als „De Jager", „Tomahawks over Ten. nessee" en „Wolven van het wilde westen" spreken reeds voor zich zelf. In de jeugdpocket-serie van Meme- „Over dieren raak ik niet uitgepraat" ,Er valt zoveel over het instinctieve ën intelligente „kennen" en „kunnen' van honden en over hun belevings wereld te vertellen, dat het eind ervan weg zou zijn. Trouwens, over dieren raak je nooit uitgepraat en er moet toch eens een eind aan komen aan een boek als dit, dat letterlijk en fi guurlijk uit zijn band dreigt te sprin ten". Aldus dr. A. F, J. Portielje, oud inspecteur over de levende have en hoofd voorlichtingsdienst van Artis, op de laatste bladzijde van een boek dat hij schreef op verzoek van Van den Bergh en Jurgens N.V. en dat handelt over olifanten, „sparen bij dieren, vogels om ons huis, haringen en ponen, jonge dieren bij de moeder, over de vraag hoe een vogelpaar bij elkaar komt en over „het ontstaan van de huidige honderassen en mens en hond als bondgenoten". Volgens het systeem van de Verkade-albums kun nen de bezitters dit boek zelf illustre ren met aantrekkelijke plaatjes van aquarellen, die met grote liefde wer den vervaardigd door mej. Frida Hol- leman. Dit boek bewijst opnieuw, dat dr. Portielje niet alleen een deskun dige, maar ook een buitengewoon enthousiaste gids is in de dierenwe reld. De titel is veelzeggend: „Over dieren raak ik niet uitgepraat ma Delft, „de Mei-pockets" kwam o.m. „De stranding op de Westkust van Afrika" uit. De schrijver H. ter Merve laat Oostinjevaarders ang stige avonturen beleven als zij op de Afrikaanse kust stranden en dan bij de inboorlingen belanden. Bij de Arbeiderspers kwam in de jeugdserie het werkje „Het grote huis" uit. Het speelt zich af op de Banda-eilanden in de tijd van de O.I.- compagnie. Het verhaalt van het le ven van een planterszoon, waarbij de ugdige lezers tegelijk een beeld ijgen van het koloniale tijdperk. Miep Diekman, die reeds eerder op viel door haar opmerkelijk goede kinderboeken haar „De boten van Bralleput" werd in 1956 bekroond met de prijs voor het beste boek in deze categorie schreef voor de wat oudere jeugd opnieuw een boek, dat door opzet en inhond ver uitsteekt boven de middelmaat. „Nooit meer een lampion" is de titel. H. P. Leo pold uitg. mij. N.V., Den Haag). Ultima Esperanza Bij de Wereldbibliotheek te Amster dam verscheen van Ernst F. Löhn- dorff „Ultima Esperanza", een goud- zoekersavontuur. De roman, die zeer goede kwaliteiten bezit, behandelt de carrière en de even snelle ondergang van de Roemeense avonturier en goudzoeker Julius Popper, een goud zoeker en de ongekroonde koning van Vuurland, die op geheimzinnige wij ze de dood vond na een leven even rijk aan ontberingen als aan triom fen. Met zijn meeslepende stijl is de schrijver zeker er in geslaagd de ka rakters van de ruwe goudzoekers en avonturiers raak te typeren. Ook zijn beschrijving van Vuurland, met zijn ruwe kusten, zijn stormen om Kaap Hoorn, zijn eenzame pampas, zijn tragedies van schipbreuken en men selijk lief en leed is meesterlijk. Al met al een boek, dat de lezer van het begin tot het eind boeit. De Ne derlandse vertaling is van J. de Mo lenaar en het bandontwerp van C. van Velsen. Album met kunstwerken voor ce koningin Het dagelijks bestuur van „konink lijke subsidie voor vrije schilder kunst" heeft Koningin Juliana gis termiddag in paleis Soestdijk een tweetal albums aangeboden. Een al bum bevat 25 kunstwerken van jon ge schilders en schilderessen, die van H. M. de Koningin in de laatste vijf jaren de koninklijke subsidie ont vingen. Het andere album bevat een twintigtal kunstwerken van de jury leden van 1946—1959. SPORTIEF SPORT SHIRTS Uw Trenco Terlenka Sportshirt zit open of gesloten altijd perfect-correct. Steeds zult U het met plezier dragen. Een Trenco Terlenka Sportshirt is ideaal In leder opzicht: koel in de zomer èn vocht-absorberend. Een Trenco Terlenka Sportshirt past volmaakt bij de man van zéér goeda smaak. onbreekbare ingenaaide boordbateinen strijken overbodig extra solide door versterkte weefselstructuur krimpvrij vuilafstotend mmJUM U kunt kiezen uit meer dan 100 frappant mooie tinten en dessins. Vraag Uw leverancier U de prachtige collectie te tonen» TRENCO SFORTSHIRTS zijn verkrijgbaar in de prijzen: 13.90 15.90 17.90 I9.7S 21.75

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 14