Montgomery hekelde vóór vertrek naar Moskou Amerika's leiders Bouwproduktie in 1958 was iets groter dan programma aangaf Koninklijke onderscheidingen voor tal van landgenoten KLANKBORD NEDERLANDS KUSTVAARTUIG DOOR DUITS SCHIP OVERVAREN DONDERDAG 30 APRIL 1959 PRO VIN Cl A'LE ZEEUWSE OOURAN 1 TWEE UUR GEPRAAT MET KROESJTSJEW „Hereniging van Duitsland, onder op agenda zetten" De Britse gepensioneerde veld maarschalk Montgomery, die 'n privé-bezoek aan Moskou brengt, heeft woensdag zijn eer ste onderhoud met de Sowjet- Russische premier Nikita Kroesjtsjew gehad. Het gesprek duurde twee uur. Voor en na hun beraadslagingen poseerden Montgomery en Kroesjtsjew voor Russische fotografen, die opnamen maakten voor dagbla den en nieuwsjournaals. Kroesj tsjew en Montgomery kwamen na hun besprekingen grinnikend voor de lenzen. Zij hadden het toen over voetbal en vergeleken eikaars onderscheidingen. Mont gomery gebruikte later het mid dagmaal in een clubgebouw van het Rode Leger. Hierbij zaten onder meer aan de stafchef van het Rode Leger, maarschalk Sokolowski en de Russische mi nister van landsverdediging, maarschalk Malinowski. Iu een gefilmd vraaggesprek voor de Amerikaanse televisie dat dinsdag avond na zijn vertrek naar Mos kou werd uitgezonden, heeft Mont gomery onder meer verklaard: „Men zal wel moeten toegeven dat het Amerikaanse leiderschap de laat ste jaren nogal verdacht is geweest en waarom dat zo is zult IJ waar schijnlijk beter weten dan ik. Ik ge loof dat iemand nu naar voren moet treden en de samenhang moet be werkstelligen, een soort tussenper soon. En ik denk dat Macmillan daar mee bezig is". Montgomery verklaarde dat Am ka's leiders niet gezond zijn en hij noemde in dit verband Eisenhower, Dulles en Herter. „Ik denk dat de geschiedenis zal zeggen dat Ameri ka's leiderschap nogal hortend is ge weest, niet zo goed als het had kun. nen zijn. Mogelijk is er te weinig besluitvaardigheid aan de top ge weest". Montgomery was kritisch ten op zichte van Eisenhower, zijn vroegere bevelhebber. Hij zei dat soldaten buiten de politiek moeten blijven: „Een man kan niet beide dingen doen". Hij was het niet eens met Eisenhowers opvatting om geen top conferentie bij te wonen tenzij er zekerheid is over het behalen van enig resultaat en evenmin met diens verklaring dat het onlogisch zou zijn een landoorlog over Berlijn te strij den. Zijns inziens was dat juist de soort oorlog die de Sowjet-Unie van Moeder kreeg vijftien jaar voor moord op haar zoontje De 30-jarige mevrouw M. K.-v.d. V. uit C'ulemborg ïs woensdagochtend door liet Amsterdamse gerechtshof wegens moord op haar 2-jarig zoon tje Leo veroordeeld tot een gevan. genisstraf van 15 jaar met aftrek van voorarrest. Do rechtbank liad haar in eerste aanleg tot 8 jaar met aftrek veroordeeld, maar zij was te gen dit vonnis in hoger beroep ge komen. Haar was ten laste gelegd haar zoon tje met opzet in een badje met ko kend water te hebben gezet. Volgens psychiaters is de vrouw aanzienlijk verminderd toerekenbaar en slecht in staat om moederlijke gevoelens te koesteren. Het gerechtshof overwoog dat de wijze waarop de vrouw bij het ple gen van de moord tewerk is gegaan, de zwaarste straf zou rechtvaardi gen, ware het niet dat een zenuwarts in zijn rapport heeft verklaard dat het feit haar in aanzienlijk vermin derde mate kan worden toegerekend. Het hof acht niettemin een terbe- schikkingsteling van de regering niet gewenst, omdat het de mogelijkheid aanwezig acht. dat mevr. R. na opne ming in een inrichting spoedig weer in vrijheid zal worden gesteld. Hoewel de feiten naar het oordeel van het hof de opzet duidelijk had den aangetoond, heeft de vrouw voor het hof ontkend haar zoontje opzet telijk in het hete water te hebben gezet. VAL. De 78-jarige Charily Ponds, die te Romford in het Engelse graaf, schap Essex woont, viel toen hij 37 jaar was van een hooiwagen. Hij kwam op zijn hoofd terecht en werd blind. Onlangs werd hij getroffen door een lichte hartaanval. Hij werd bewuste loos en viel met het hoofd tegen een tafel. Toen hij een dag later weer tot bewustzijn kwam kon hij weer zien. VOGEL. Te Queensbury bij Londen is een bank van 20.000 gulden be roofd. De alarminstallatie werkte niet goed doordat een vogel er zijn nest in had gebouwd. zins zou kunnen zijn. Toch was hij van mening dat Rusland niet het ge ringste voornemen heeft om het wes ten aan te vallen, evenmin als an dersom. Elk land dat zijn kernbewa pening ontwikkelt ten koste van zijn conventionele uitrusting, speelt in de kaart van Rusland omdat de kleine oorlogen de belangrijke zullen zijn in de komende tien jaren. Montgomery meende ook dat een ministersconfe rentie vóór een topconferentie over bodig is. „Ik geloof niet dat Rusland een atoomoorlog op grote schaal te gen het westen zal ontketenen om dan verslagen en verwoest aan zijn lot te worden overgelaten met een miljard Chinezen aan z'n oostgrens", zo vervolgde Montgo mery. De veldmaarschalk meende voorts dat de Westduitse Bondsrepubliek taktische atoomwapens moet krij gen. „Ik geloof niet dat je takti sche kernwapens maar kunt blij ven opbergen in een gesloten kast, waarvan de Amerikanen de sleu tel hebben". Hij vond ook dat de kwestie van de Duitse hereniging „onmiddel lijk onder op de agenda geplaatst zal moeten worden". „En verder", aldus Montgomery, is het onlo gisch van het westen om te zeg gen dat de Oostduitse regering niet bestaat. Zij bestaat wel dege lijk en zij zal waarschijnlijk nog wel een tijdje blijven bestaan". Blijf zélf buiten politiek! De „New York Daily News" vroeg zich gisteren af of Montgomery in zijn kritiek op de V.S. optreedt als de pop die door een buiksprekende Macmillan wordt gebruikt om „Her ter en Eisenhower uit te schelden, opdat deze mannen onderdanig te genover Macmillan en Kroesjtsjew worden". Ook in de Britse pers werd kritiek geoefend op de veldmaarschalk. In verscheidene hoofdartikelen werd ge zegd, dat Montgomery zijn verwijt tegen Eisenhower dat militairen bui ten de politiek moeten blijven, zelf eens ter harte moet nemen. De woordvoerder van het Britse mi nisterie van buitenlandse zaken heeft verklaard dat Montgomery sprak als particulier en dat het ministerie niet op de hoogte was van de opmerkin gen die hij zou maken. De Britse rechtse „Evening Stan dard" meldde uit Parijs dat de op merkingen van Montgomery de on derhandelingen van de Britse minis ter van buitenlandse zaken Selwyn Lloyd in Parijs hadden verstoord. De Amerikaanse delegatie neemt Montgomery uiteraard zijn kritiek kwalijk. Kroesjtsjew heeft, veldmaarschalk, burggraaf Bernard Montgomery van Alamein in het Kremlin ontvangen. Deze radiofoto toont van links naar rechtsde Russische maarschalk V. Sokolowsky, Montgomery en Kroesj tsjew. Drs. Van der Beugel op 25 mei naar K.L.M. Drs. E. H. van der Beugel die zoals bekend op 1 januari a.s. in de direc tie van de K.L.M. zal worden opge nomen, zal met ingang van 25 mei a.s. zijn werkzaamheden bij deze luchtvaartmaatschappij aanvangen. 6 De Britse atoomgeleerde sir John Cockcroft heeit gezegd dat tegen 1966 een kwart van de elektrische energie in Engeland afkomstig zal zijn van atoom- centralen en tegen 1975 de helft. Aan het eind van de eeuw zullen deze centralen alle energie leveren. VOOR WONINGEN 1352 MILJOEN VERWERKT Reeds 528 door stormvloed vernielde boerderijen herbouwd Het ministerie van volkshuis vesting en bouwnijverheid heeft een overzicht gegeven van de bouwactiviteit in het jaar 1958. Niettegenstaande er vooral in de eerste helft van het jaar vrij grote werkloosheid heerste, was de totale bouwproduktie iets groter dan in 't bouwprogram ma 1958 was geraamd. Uit dit feit en uit het feit dat in het bouwprogramma geen rekening was gehouden met een aanzien lijke arbeids-reserve blijkt, dat de produktiecapaciteit van het bouwapparaat groter is dan was aangenomen. Het bedrag aan onderhanden werken was op 1 januari 1959 met f 3.837 miljoen, rond f 149 miljoen hoger dan op 1 januari 1958, toen voor f 3.688 miljoen aan werken onder handen was. In het jaar 1958 werd in de woning bouw voor een bedrag van f 1.352 miljoen verwerkt (in 1957 voor f 1.402 miljoen). Bouwvergunning werd verleend tot een bedrag van f 1.362 miljoen, voor de bouw van 76.715 woningen, als mede voor de bouw en uitbreiding van bestaande bijzondere woonvor men (in 1957 f 1.465 miljoen voor 79.881 woningen). De gereedgekomen werken in de wo ningbouw besomden in het afgelo- De nieuwe Amerikaanse minister van buitenlandse zaken. Christian Her ter, de opvolger van John Foster Dulles, heeft in het Elysee-paleis te Parijs een bezoek gebracht aan de Franse president-generaal Charles de Gaulle. De foto toont hem bij aankomst aan het Elysee, in gezelschap van de Amerikaanse ambassadeur in Parijs, Amory Houghton. pen jaar f 1.419 miljoen (in 1957 f 1.227 miljoen). De woningvoorraad verminderde in 1958 met 9.478 woningen, waar 4.405 door brand, afbraak enz. verloren gingen, 2.419 woningen werden on bewoonbaar verklaard, 2.654 wonin gen werden door andere oorzaken van de woningvoorraad afgevoerd. Op 31 december 1958 bedroeg de wo ningvoorraad in ons land 2.744.332 woningen. In 1958 werden 3.314 onbewoonbaar verklaarde woningen ontruimd. Op het eind van het jaar bleken nog 6.883 van deze woningen te worden bewoond, dit is 0.25 van de totale woningvoorraad De produktie aan boerderijen be droeg in 1958 f 47 miljoen, die aan overige agrarische gebouwen f 24 miljoen. Voor de bouw van boerderij en werden bouwvergunningen afge- geven tot een bedrag van f 43 mil joen. Van de door oorlogsgeweld ver nielde boerderijen werden in het af gelopen jaar 42 herbouwde boerde rijen opgeleverd, in totaal sinds de bevrijding 6.958. Op 31 december 1958 waren nog 71 te herbouwen boerderijen in aan bouw. Van de 580 door de storm vloed vernielde boerderijen waren er op 31 december 1958 reeds 528 her bouwd, 6 waren op die datum nog in aanbouw. Aan industriële gebouwen werd in 1958 voor een bedrag van f 325 mil joen verwerkt hetgeen 93 is van het voor dat jaar geraamde verwer- kingsbedrag van f 350 miljoen. De verleende bouwvergunningen besom den f 355 miljoen, de begonnen wer ken f 323 miljoen en de gereedgeko- men werken f 316 miljoen. Aan bedrijfsgebouwen voor han del en verkeer werd in 1958 voor een bedrag van f 177 miljoen ver werkt (in 1957 voor f 137 mil joen). De gemeentelijke bouwver gunningen besomden f 277 miljoen (in 1957 f 163 miljoen). Op 31 december 1958 was in deze sector voor een bedrag van f 199 mil joen in uitvoering. In 1958 werd verwerkt: aan scho len f 160 miljoen, aan kerken f20 miljoen en aan ziekenhuizen e.d. f 63 miljoen. Zware brand op schip in Antwerpse haven In de nacht van dinsdag op woens dag is de brandweer van Antwerpen erin geslaagd een brand aan boord van het in de haven liggende Deense vrachtschip „Morelia" (8400 ton) te blussen. Zes motorspuiteii en enkele blusboten zijn de gehele nacht in actie geweest. Ten gevolge van de tonnen water, die in het schip zijn gepompt, hangt de „Morelia" met slagzij in zijn trossen. Het schip is geblakerd en vervuild. Bij de bestrijding van het vuur lie pen vijf Antwerpse brandweerlieden brandwonden op, terwijl een zesde brandweerman in een van de ruimen bedolven raakte onder een verschui vend deel van de lading. Met ernstige verwondingen aan de rug is hij in een Antwerps ziekenhuis opgenomen. De „Morelia" was uit India met een lading rijst, sisal, rubber en jute naar Antwerpen gekomen en zou doorgaan naar Rotterdam. Woens dagochtend begon men met het los sen van een onbeschadigd deel van de lading. Daarbij is een 30-jarige havenarbeider gedood. De man kwam terecht onder een plotseling inzak kende stapel lading en stikte voordat men hem had kunnen bevrijden. De brand op de „Morelia" geldt als een van de hevigste in het Antwerpse havengebied. De oorzaak van de brand heeft men nog niet ontdekt. Het schip, waarvan de huidplaten en spanten door de hitte van het vuur zijn vervormd, zal in Antwerpen in reparatie gaan. Dibelius protesteert tegen Oostduitse atheïstische campagne De evangelische bisschop van Berlijn, Otto Dibelius, heeft woensdag in een open brief aan de Oostduitse premier Otto Grotewohl geprotesteerd tegen de groeiende anti-godsdienstige cam pagne der communisten. De staat heeft het atheïsme aan vaard als zijn officiële levensbeschou wing, aldus de bisschop, en propa geert deze op de scholen. „Wij hou den vast", zo gaat hij verder, „aan de eis dat onze kinderen moeten wor den opgevoed in het geloof aan Je zus Christus en in gehoorzaamheid aan Zijn geboden en niet in een le vensleer die gebaseerd is op het dia lectisch materialisme. Wij eisen vol ledige vrijheid van geweten en gods dienst die de grondwet garandeert aan iedere burger van de Duitse De mocratische Republiek". De bisschop zegt dat men steeds meer het gevoel krijgt, dat trouwe leden van de kerk tweederangs burgers zijn en vraagt aan Grotewohl: „Wenst U dat deze ontwikkeling doorgaat?" Ter gelegenheid van de verjaardag ken van de Orde van Advocaten in van Hare Majesteit de Koningin zijn het arrondissement Breda, wonende onderscheidingen toegekend aan een aldaar; mr. C. Scheltema, lid van de groot aantal landgenoten die zich Verzekeringskamer te Amsterdam, wonende te Naarden: mr. J. T. Asser, voorzitter van dc Nederlandse Ver eniging voor Zeerecht, wonende te Amsterdam; mgr. P. A. Nierman, bisschop van Groningen. Officier in de orde van Oranje- Nassau: ds. F. H. Landsman, secre taris voor algemene zaken vanwege de Generale Synode der Nederlandse Hervormde Kerk te 's-Gravenhage; dr. S. P. Dee. gereformeerd predi kant. verbonden aan de Ziekenhuis vereniging „Eudokia" te Rotterdam. Tot ridder in de orde van Oranje- Nassau: ds. C. M. Luteijn, predikant van de Nederlandse Hervormde Kerk te Groningen; ds. B. J. van Guide- ren. emeritus-predikant van de Ne derlandse Hervormde Kerk, wonende te Soest (U.)^ds. J. Vink, predikant van dc Nederlandse Hervormde Kerk te Slootdorp gemeente Wieringer- meer (N.H.); E. Geclhuijsen, di recteur van het Centraal Bureau bijzonder verdienstelijk hebben ge maakt. Tot de onderscheidene» beho ren de volgende personen, die be noemd werden tot Buitenlandse zaken ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw: dr. H. H. Dingemans, bui tengewoon en gevolmachtigd ambas sadeur te Karachi; mr. H. A. Helb, buitengewoon en gevolmachtigd am bassadeur te New Delhi; dr. H. J. Levelt, buitengewoon gezant en ge volmachtigd minister; mr. dr. M. M. L. Savelberg, buitengewoon en ge volmachtigd ambassadeur te Monte video; prof. dr. J. H. de Boer te Geleen; J. F. P. de Geus, president-di recteur van de N.V. Kon. Paketvaart Maatschappij te Singapore. Tot ridder in de orde van Oranje- Nassau: J. H. J. M. Vingerhoed, hoofd van de Vestiging België der Koninklijke Luchtvaart Maatschap pij N.V. te Brussel. Justitie Ridder in de orde van de Neder landse Leeuw; mr. J. H. H. Hiils- mann. raadsheer in de Hoge Raad der Nederlanden tc 's-Gravenhage: mr. P. s'Jacob, advocaat-generaal bij de Hoge Raad der Nederlanden te 's- Gravenhage; mr. F. L. Neppérus, president van het gerechtshof te Am sterdam; mr. A. D. van Regteren Altena, president van de arrondisse mentsrechtbank te Alkmaar, wonen- te Bergen (N.-H.); mr. A. J. M. Oonincx, kantonrechter te Rotter dam; mr. B. Kist, voorzitter van het Nederlands Verbond der Verenigin gen „Pro Tuventute", vice-president van de arrondissementsrechtbank te Amsterdam; prof. mr. W. J. I. van Wijnen, advocaat en procureur, de- voor Effeetenregistratie van de Ver- eeniging voor den Effectenhandel te 's-Gravenhage. Binnenlandse zaken Commandeur in de orde van Oranje- Nassau: mr. dr. F. J. M. A. H. Hou- ben, Commissaris der Koningin in de provincie Limburg; prof. dr. J. E. de Quay. Commissaris der Koningin in Noord-Brabant; ir. J. B. G. M. ridder de Van der Schueren, Commissaris der Koningin in Overijsel; mr. G. C. J. D. Kropman, lid van de Eerste Kanier te Amsterdam. Ridder in de orde van de Nederland se Leeuw: P. J. Kapteijn, lid van de Eerste Kamer, te Aerdenhout: F. H. van de Wetering, lid van de Tweede Kamer te Amsterdam; J. de Kadt, lid van de Tweede Kamer te Heemstede; J. G. IT. Cornelissen, lid van de Twee de Kamer te Amsterdam; dr. N. H. L. van den Heuvel, lid van de Twee- de Kamer te 's Hertogenbosch; me vrouw mr. Chr. A. de Ruijterde Zeeuw, lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, te Rotterdam; mr. J. W. Bok, onder-voorzitter van den Centrale Raad van Beroep te Utrecht, voorzitter van de Staats commissie van advies inzake de sta tus van de ambtenaren, te Utrecht; prof. dr. W. F. de Gaay Fortmans, hoogleraar. (Zie slot pag. 11 kol. 2) Vijf mijl ten noordwesten va» het lichtschip „Haaks" dat ter hoogte van Den Helder ligt heeft het Duitse schip „Urnudi" liet kustvaar tuig „I.uemo" overvaren. De „Urundi" zoekt thans nog naar het schip of naar overlevenden. De reddingboot „Prins Hendrik" is in de afgelopen nacht uitgevaren om hulp te bieden. Het betonningsvaar- tuig „Delfshaven" dat zich juist in de omgeving bevond, heeft het ver zoek ontvangen eveneens te zoeken. Het ongeluk gebeurde kort na half twaalf gisteravond. Er stond een vrij straffe noord-oosten wind, wind kracht 6, en er was veel regen. Ook het Duitse stoomschip „Johan nes Russ" en het Nederlandse schip „Kreeft" zijn op weg naar de plaats van de aanvaring. De „Urundi" meet 4939 ton en heeft Hamburg als thuishaven. De „Kue- mo" is nog niet nader geïdentificeerd. Het Wereldgebeuren Gauw bekeken Adam Rapacki is niet een commu nist-van-huis-uit. Wel was hij al in zijn jeugd actief in de socia listische beweging. In het voetspoor van zijn vader was hij eerst werk zaam in het coöperatiewezen, voordat hij leider werd van de afdeling voor landbouwpolitiek van het Warschause Instituut voor Conjunctuur-onderzoek. In 1939 kwam hij als reserve-luite nant in een Duits krijgsgevangen kamp, waar hij tezamen met ande ren een verzetsorganisatie oprichtte. Na de oorlog steeg zijn ster snel in de Socialistische Poolse Arbeiders partij. waar hij spoedig deel uitmaak te van „de top". Zoals dat gebruike lijk is bij de omvorming van een land tot volksdemocratie, werd die partij op zeker ogenblik (in het Poolse ge val in december 1948) in de commu nistische partij opgenomen. Rapacki was intussen al minister voor scheepvaart geworden en hij zag in de eenwording van zijn partij met de communistische blijkbaar geen aanleiding om het politieke leven vaarwel te zeggen. In hoeverre hij in nerlijk de fusie „meemaakte"' is moeilijk te zeggen. Wel is het een feit dat zijn promotie tot minister van buitenlandse zaken (hij beheerde toen inmiddels de portefeuille van onderwijs) geschiedde in april 1956. dus in de „dooi-periode" die volgde op het twintigste Russische partij- congres, waar Kroesjtsjew een ma- ratonrede hield om Stalin te ontluis teren. Het regime van Gomoelka, dat in oktober 1956 de concentratie van Russische troepen bij Warschau trotseerde, heeft nog altijd de naam een ietwat zelfstandiger politiek te volgen dan menige andere Sowjet- satelliet. Oost-Duitsland bijvoorbeeld zou men haast „Moskouser dan Mos kou" kunnen noemen. Het is nog steeds niet uitgemaakt, of het plan voor een zone vrij van atoomwapens in Midden-Europa (waarmee Rapa- chi het eerst voor de dag kwam in februari 1957, dus kort na de Poolse „omwenteling" van oktober 1956) de Russen wel van het begin af welkom is geweest. Vorig jaar om deze tijd hebben de Verenigde Staten dit plan officieel verworpen, maar inmiddels is de Britse premier Harold Macmil lan op de voorgrond getreden die in het overleg met de regeringen van andere westerse landen ook met plan nen voor een uitdunning van het mi litaire potentieel in een bepaalde Eu ropese zone op de proppen komt. Frankrijk en West-Duitsland staan zeer argwanend tegenover de plannen omdat zij vrezen dat een verminde ring van macht het westen opdit continent in een nadelige positie zal brengen ten opzichte van het commu nistische blok. Belangwekkend zou het zijn, te weten hoe Rapacki over Mac-mil- lans plannen denkt. Maai* helaas is niets uitgelekt van particuliere of nationale meningen die op de confe rentie van landen van het Warschau pact in Rapacki's woon- en werk stad aan de orde gekomen zijn. Op die dinsdagavond beëindigde twee daagse conferentie zijn de voorstellen van het Sowjetblok aan de orde ge weest voor de Geneefse conferentie met de ministers van de Westelijke Grote Drie, die op 11 mei in Genève begint. Het westen is nu al wekenlang in de weer om eensgezindheid te bereiken over de kwesties-Duitsland en -Euro pese veiligheid. De ministers van bui tenlandse zaken van de Verenigde Staten. Groot-Brittannië en Frank rijk zijn nu met hun Westduitse col lega in Parijs bijeen om te trachten de nog altijd aanwezige kloof te over bruggen. Maar blijkens het slotcom muniqué van dc besprekingen in Warschau hebben de landen van het oostelijke blok na het tweedaagse overleg „eenstemmig hun steun be tuigd aan de Russische voorstellen voor een vredesverdrag met Duits land en de beëindiging van het bezet- tingsbewind in West-Berlijn." Het was tevoren al duidelijk dat er geen principiële verschillen naar voren zouden komen: de communistische regimes in de Oost- europese landen zijn zich ervan be wust dat zij regeren bij de gratie van de Russische wapenen. Verder heeft men (zoals A. M. Rosenthal dezer da gen schreef in The New-York Times niet veel verbeelding nodig om te be grijpen dat een Oosteuropeaan geen communist behoeft te zijn om diep ongerust te worden bij de gedachte aan een militair machtig Duitsland of dat nu Oost-West- of verenigd is. Maar men zou zich ook kunnen voor stellen dat er zich ook in die War schause kring nuance-verschillen in meningen hadden voorgedaan, vooral tussen enerzijds de Russen en ander zijds de Polen, die een „meer beleef de" houding ten opzichte van het westen innemen. Misschien dat men daarover meer aan de weet komt in Genève, waar (op voorstel van de Russen ook Rapacki en zijn Tsje chische collega present zullen zijn. ADAM RAPACKI gastheer In Warschau

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 5