Tekko Taks duikt in het verleden MIDDELBURGS' BURGEMEESTER OP „ONDERSCHEIDINGSTOCHT" WALCHEREN MARKTBERICHTEN DONDERDAG 30 APRIL. 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT IN HOTEL, SCHOOL EN STADHUIS Commissaris huldigde bode kamerbewaarder van Griffie Burgemeester mr. Joh. de Widt van Middelburg heeft woensdagmorge aan vijf zijner ingezetenen een ko ninklijke onderscheiding uitgereikt. Op zijn tocht door de stad deed hij onder meer de geref. lagere school aan de Herengracht aan, waar het hoofd van deze school, de heer I. van Noppen, onderschelden werd tot rid der in de Orde van Oranje-Nassau. De burgemeester releveerde, dat de onderscheiden hoofdonderwijzer ge durende 43 jaar met veel liefde aan de hoofdstedelijke school gewerkt heeft. Hij verklaarde, dat dit een grote concentratie vraagt. „Wil men het goed doen, dan moet dit een roe ping zijn", zei mr. De Widt, waarna hij de heer Van Noppen de versierse len, die bij de onderscheiding beho ren opspeldde. De heer A. A. Leenhouts, hoofdin specteur voor het lager onderwijs, betoogde, dat de heer Van Noppen immer een vaste lijn aan de school gegeven heeft. „U is een man van weinig woorden, maar van grote werkkracht", aldus de Inspecteur. Namens het schoolbestuur sprak de voorzitter, de heer J. K. Voogd, die verzekerde, dat ook de school in deze vreugde deelt. Hij verklaarde, dat het schoolbestuur buitengewoon te vreden is over de wijze, waarop de heer Van Noppen zovele jaren lei ding aan de school gegeven heeft. Namens het personeel bood de heer K. Melis een boekenbon aan. Voor mevrouw Van Noppen waren er bloe men. Aan het slot van deze bijeen komst dankte de onderscheiden hoofdonderwijzer hartelijk voor de hem verleende onderscheiding. AMBTENAREN In de kamer van B. en W. In het gemeentehuis was het voltallig hoofdstedelijk college bijeengeko men om drie zijner trouwe ge meente-ambtenaren te huldigen. Veertig Jaar lang waren zli allen indlenst: mej. C. J. Augustijn, de heer O. J. Crucq en de heer S. J. Cornelisse, die onderscheiden wer den met de eremedaille in de Orde van Oranje-Nassau, respectieve lijk In goud, zilver en brons. De burgemeester sprak bewonderend tot mej. Augustijn, die als commies le klas en chef van de Se afdeling der secretarie aan het hoofd staat van zeven mannen! Mr. De Widt stip te aan, dat de zaken voor bevolking burgerlijke stand en verkiezingen grote accuratesse vragen. Daarnaast maakte zij nog vele mensen gelukkig door hen in 't huwelijk te verbinden. Buiten al deze'drukke werkzaamhe den kan zli nog tijd vinden om de af deling *t Zand van de N.C.V.B. te lelden. De heer Crucq, die ln juni 1918 als klerk begon, heeft zich jaren lang beijverd voor de gemeente-ontvang sten. De burgemeester verklaarde, dat het kassierswerk in hoge mate een vertrouwensfunctie is. De heer Corneli8se begon zijn werkzaamhe den als leerling schilder en smid. Maar ook hij kwam in 1918 in ge meentedienst en wel als meter-opne- mer, welke taak hij met die van geld- ophaler steeds tot volle tevredenheid heeft verricht. „Het lijkt misschien een eenvoudige taak, maar het is be langrijk werk", aldus merkte de bur gemeester op. Aan het slot der bij eenkomst dankten de drie gemeente ambtenaren voor de onderscheiding. 48 JAAR HANDVORMER In hotel „Nieuwe Doelen" huldigde de burgemeester de heer J. A. Kraak, die 46 jaar handvormer Is geweest bij Boddaert, thans de N.V. Middel- burgsche Ijzergieterij en machinefa briek v/h Boddaert en Co. De heer Kraak kreeg eveneens de bronzen medaille van de Orde van Oranje- Nassau. Mr. De Widt betoogde, dat de goede naam van de firma, in hoofdzaak te danken is aan mannen zoals de heer Kraak, die hun vak met grote verantwoordelijkheid verricht ten. „Het is alleen aan het werk van U en de andere oudgedienden te danken, dat het bedrijf in stand gebleven is", zo verzekerde één der commissaris sen, de heer J. Komejan. „U heeft dingen gepresteerd, zoals weinigen het U zullen nadoen". Voor mevrouw Kraak waren er bloemen. Ook de di recteur van het bedrijf, de heer J. J. Ubbink, bood zijn gelukwensen aan. De heer Kraak dankte voor de hem verleende onderscheiding. Reeds des morgens vroeg was hot personeel van de provinciale grif fie te Middelburg bijeengekomen in de 3e afdeling, waar de commis saris van de koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, de bode-ka merbewaarder van de griffie, de heer J. Kik, de versierselen, be horende bij de zilveren medaille in de Orde van Oranje-Nassau, op speldde. De heer Kik werd na zijn diensttijd agent van politie, in wel ke functie de commissaris hem had gekend als „zeer mild en vriende lijk". Daarna werd hij bode-con. cierge bij de Middelburgse secreta rie, waarna hij overging naar de provincie. „u bezet de sleutelpositie van de griffieverbindingen", zei jhr. De Ca sembroot, „en dat is bepaald niet ge makkelijk". Hij was dankbaar voor de wijze, waarop de heer Kik zijn taak vervuld heeft. „U heeft de on derscheiding verdiend, want de wijze, waarop U immer klaarstaat, Is bo ven alle lof verheven". „De onder- schelding gaat er in als koek zo vulde de griffier, mr. J. M. Pilaar, sprekend namens het personeel, nog aan. Waarop mevrouw Kik bloemen overhandigd werden en de onder scheiden heer Kik een dankwoord sprak. S. Hillebrand te St.-Laurens werd koninklijk onderscheiden Burgemeester W. Baas van St. Lau rens heeft gisteren, in het bijzijn van talrijke bestuursleden van de Smeden- bond, aan de heer S. Hillebrand te St. Laurens, gedurende meer dan 30 jaar bestuurslid van de afdeling Middel burg, de versierselen overhandigd, die behoren bij het ridderschap van Oran je-Nassau. 'e burgemeester releveerde in een hartelijke toespraak, dat de heer Hil lebrand sinds 1928 deel uitmaakt van het bestuur van de Middelburgse Smedenbond, waarvan 20 jaar als voorzitter. In 1942 werd U benoemd tot hoofdbestuurslid voor Zeeland en in die functie heeft U veel en actief werk verzet voor de Zeeuwse smeden", aldus de burgemeester. Deze betoog de, dat de heer Hillebrand zich vooral ingezet heeft om het peil van de be drijfsuitoefening in Zeeland te verbe teren. Voorts noemde de heer Baas de onderscheidene de promotor van het vakonderwijs. Na de burgemeester werd nog het woord gevoerd door de heer Van der Voet, voorzitter van de landelijke Smedenorganisatie, de heer A. J. Schieman, de voorzitter van de combi natie Zeeland, de heer Van Damme, de secretaris van de Zeeuwse com binatie en de heer I. J. Schieman, se cretaris van de afdeling Middelburg. Een verraste heer Hillebrand dankte voor de verleende onderscheiding en de vriendelijke woorden. Officiële publikatie VLISSINGEN. UITBREIDINGSPLAN 1S53. Het hoofd van het gemeentebestuur van Vllsslngen brengt ter openbare kennis: I dat de raad dezer gemeente ln zijn vergadering van 23 april 1959, respec tievelijk onder nrs. 12 en 13, beeft vastgesteld: a. een besluit tot herziening van het „Uitbreidingsplan Vllsslngen 1953", voor zover het plan ln hoofdzaak betreft; b. het uitbreidingsplan in onderdelen „plan—Van Dlshoeckstraat" met de daarbij behorende bebouwings voorschriften; II. dat de sub I vermelde raadsbeslui ten met de daarbij behorende kaar ten, alsmede toelichtende beschrij vingen, gedurende een tijdvak van 14 dagen, aanvangende 1 mei 1939, voor een leder ter inzage zullen liggen ter gemeentesecretarie, 2e afdeling (kamer no. 1); in. dat binnen zes weken na afloop van de su II genoemde termijn de be langhebbenden, die zich met bezwa ren tot de raad nebben gewend, bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, bezwaren tegen de sub I genoemde besluiten kunnen indienen. Vllsslngen, 27 april 1959. MIDDELBURG Feestavond „Wegtransport" Dinsdag hield de afdeling Zeeland van de Nationale organisatie voor het be roepsgoederen Wegtransport eer feestavond ln de grote zaal van het Schuttershof te Middelburg. Hier heeft een groot aantal leden van deze vereniging genoten van 'n gezellig en aantrekkelijk cabaret-programma dat onder de titel „Mooi is ie" door het Brabantse gezelschap „Klaveren Vijf" op de planken werd gebracht. Aan het begin van de avond had de alge meen voorzitter der N.O.B, Weg transport, de heer E. van Donckelaar uit Ede een kort woord gesproken, waarin hij zich speciaal tot de jonge ren richtte. Zo wees de héér Donckelaar op de noodzakelijkheid van het verwerven van vakdiploma's. In de pauze werd een verloting gehouden waaraan en kele mooie prijzen waren verbonden. De avond werd besloten met een ge zellig samenzijn. Programma herdenking gevallenen op 4 mei a.s. Op verzoek van B. en W. van Mid delburg heeft het bestuur van de stichting 19401945 zich belast met de samenstelling van het programma van de dodenherdenking op 4 mei a.s. Dit programma ziet er als volgt uit Van 6 uur 'a avonds wordt verzocht de vlaggen halfstok te hangen van alle openbare gebouwen en particu liere woningen. Om 7.15 uur wordt ieder, die hulde wil brengen aan de Nederlandse mi litairen, zeelieden, verzetsstrijders en geallieerde militairen, die voor de be vrijding van het vaderland zijn ge vallen, de gelegenheid gegeven om deel te nemen aan de zogenaamde „stille omgang", die zal aanvangen van af de loods bij de Hoge Brug (dit met het oog op het verkeer). Gezamenlijk wordt dan om 7.30 uur gewandeld naar de algemene begraaf plaats, waar een eenvoudige hulde zal worden gebracht. Ieder wordt ver zocht zo mogelijk losse bloemen mee te brengen. Deze „stille omgang" kenne rang noch stand. In overeen stemming met de geest die onze ge vallen helden, die naamloos streden, bezielde, zullen geen toespraken wor den gehouden, terwijl de weg naar de algemene begraafplaats slechts te voet en ln volkomen stilzwijgen zon der vlag of vaandel wordt afgelegd. Van 7.45 tot 30 seconden vóór 8 uur zal de klok van de Nieuwe Kerk wor den geluid, evenals die van de r.-k. kerk. Te 8 uur precies zullen twee minuten van volkomen stilte op de algemene begraafplaats in acht worden geno men, hetwelk wordt aangekondigd door een hoornsignaal. Daarna zal onder begeleiding van het muziek korps „ONDA" het zesde couplet van het Wilhelmus worden gezongen. Zij, die aan de „stille omgang" deel nemen, begeven zich na de plechtig heid op de algemene begraafplaats in gesloten formatie langs de voorge schreven route naar de Dam, waar in aansluiting hierop om 8.30 uur een herdenkingsdienst zal worden ge houden, waaraan het muziekgezel schap „ONDA" zijn medewerking verleent. VAN ONZE ADVERTEERDERS Nieuw hotel in Middelburg Woensdagmiddag is aan de Blauwe- dijk te Middelburg het geheel nieuwe en moderne hotel, café, restaurant „Sonnevanck" onder zeer grote be langstelling geopend. Het hotel, dat schuin tegenover het station aan de overkant van het water staat ls in een record-tempo gebouwd. Het moest dan ook gereed zijn om de zomergasten te kunnen ontvangen, wanneer het nieuwe seizoen begint. En deze race met de tijd heeft men ruimschoots gewonnen! Het moderne twee verdiepingen tel lende gebouw staat op de plaats waar vroeger het oude hotel van de heer A. C. van der Veeken was ge vestigd. Daar men met een accom modatie van 23 bedden de toeloop van gasten niet meer kon verwerken werd aan uitbreidingsplannen ge dacht. Het bedrijf werd voor eenling-Jilleba. Vergadering N.C.V.B. Voor de afdeling Nieuw- en Sint Joos- land van de N. C. V. B. sprak me vrouw Van KlaverenGerwig uil Goes over; „Gesprek van vrouw tot vrouw." De volgende vergadering zal gehou den worden op dinsdag 26 mei. Afloop verkoping Mr. P. W. Meylink, notaris te Middel burg heeft woensdagmiddag in café Pluijmers te N. en St. Joosland pu bliek verkocht: het huis met schuur tje en tuin, Kerkplein 17 te N. en St. Joosland, groot 1.41 are. Koper werd A. Wijkhuijs, aldaar, voor 3270. VLISSINGEN V.T.V.-leden legden nieuwe vaardigheidsnroeven af De leden van de Vlissingse Turnver eniging hebben voor de eerste maal de nieuwe vaardigheidsproeven afge legd. Zowel de proeven zelf als de wijze van beoordelen verschilde ge heel van voorgaande jaren. Het diploma wordt uitgereikt wan neer 80 pet. van het maximum aan tal te behalen punten wordt bereikt en mits geen eindcijfer per toestel of sprong lager dan 8 is. Indien op de totaalstaat een of meer cijfers lager dan 8, maar niet lager dan 7 voorkomen, wordt het diploma nog uitgereikt wanneer 85 pet. van het maximum aantal punten is behaald. V.T.V. was de eerste vereniging in de kring, die de proeven liet afnemen. De jury bestond uit de heren Van de Weele, Griep, Soeting en Van de Sande. De uitslagen waren: Meisjes A: Els van Hese, Conny Le vering, Ria Verdaasdonk, Lies Brink- haus, Ietje Wielinga, Celie de Boe, Corrie Rijnberg. Ineke v. Lieren, Ine ke de Hamer, afgewezen 1. Meisjes B: Mattie v. 't Hof. Annie Lobbezoo, Annie Valkier, Nel van Gelderen, Willy Bout, Gretha v. Klooster, Matty Bongers, Suus Oreel, afgewezen 1 Jongens A: R. v. d. Meer (beker), F. v. Hofwegen, W. de Brabander, F. Schinkel, afgewezen 4. Jongens B; P. de Boe, G. Koster, af gewezen 4. Proeven dames jun.: A. van Zweden, M. van Poelje, R. de Noofjer. Dames 2e klas: R. Provoost, R. Pols, C. Heijboer, R. Bartelink, M. van Oorschot, J. v. d. Meulen, J. den Toonder, A. v. d. Harst, C. Huibregt- se. Dames senioren: S. Kosten-Telleman, G. Kestèloo-Bek, M. van Eenenaam, C. Zagt-Vastenman, T. Gisius-Ton- kens. P. Vonk, Geestman, S. Houwe- VISMIJN VEERE. 29 april. Aangevoerd: 1835 kg exportgar nalen I.2&—157; 302 kg schar 16—24; 43 kg bot 16; 7 kg wijting 16. 91 kg tong 1.31— 1.96; 54 kg rog IC—22; 19 kg schol 16—20; 2 kg griet 1.01; 64 kg ongesorteerde vis 16—22; 428 kg doorgedraaide vis. VEILING GOES 29 april. Groenten. Bloemkool A I 41—65, A II 30—50, B I 35—44, B II 27—32, C 1 25—28, C II 18—20, D I 8—12, afw. 16- 38, Kropsla I 13—14, II 7—13. Witlof A O 18, B H 10—23, afw. 17—22, Prei 10— 13, Uien 10, Spinazie 3842, Rabarber 1 611. Lamsoren 7084. Andijvie 62—55, Aardappelen 9, Postelein 65—68. Radijs 6—9, Selderij 89. Aardbeien 8—15. paar maanden gesloten en het oude gebouw afgebroken. Hiervoor in de plaats werd een nieuw modern hotel neergezet, dat een aanwinst voor Middelburg kan worden genoemd. Op de begane grond, die een opper vlakte van 100 vierkante meter heeft, is in de grote zaal het café met de bar en het restaurant gevestigd. Bei de afdelingen zijn gescheiden door enkele grote bloembakken. Het café en het restaurant bieden elk plaats aan ongeveer vijftig personen. Verder vindt men op de benedenver dieping de grote keuken. Op de eer ste verdieping zijn elf twee persoons slaapkamers en op de tweede twaalf, zodat dit hotel in totaal 46 bedden heeft. Op alle kamers, die modern zijn ingericht, is koud en warm stro mend water. Het gebouw wordt centraal ver warmd Voor de inrichting van het hotel is een geheel nieuwe inventaris aangeschaft. Het enige dat uit het oude hotel is verhuisd naar het nieu we bedrijf is de grote collectie bier pullen, die thans de wand versieren. Afscheid gemeente werkman A. Louwerse te Westkapelle In intieme kring is dinsdagavond in Westkapelle afscheid genomen van de gemeentewerkman de heer A. Louwerse, die de pensioengerechtig de leeftijd bereikt heeft. De heer Louwerse is 40 jaar in dienst ge weest en bij monde van de waarne mend burgemeester W. Gabriëlse werd hem hiervoor dank gebracht. Spreker noemde hem ten werkman, die ver boven het gemiddelde uit stak. Als blijk van waardering bood hij de heer Louwerse namens de raad en het secretarie-personeel een polshorloge aan. Tevens deelde hij mede, dat koningin Juliana de schei dende in verband met zijn veertig jarig dienstverband de zilveren ere medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau had toegekend. Het raadslid, de heer J. de Visser over handigde hem namens de gemeente de zilveren draagmedaillo. Voorts voerden nog het woord de gemeente secretaris, de heer W. J. K. Diele man en de opvolger van de heer Lou werse, de heer I. Gabriëlse. Tot slot dankte de heer Louwerse alle spre kers. Dames 3e klas: N. van Kervink, V. Visser, C. Stroo, T. v. d. Harst, af gewezen 1. Proeven heren 2e klas: J. Scheers. Het maximum aantal punten be draagt: voor jongens, Junior-turners en turners (le, 2e en 3e klas) 70 pun ten; voor meisjes, junior-turnsters en turnsters (60 punten; voor senio ren 40 punten. Hoogste punt woningen van „Gem. Belang" bereikt Woensdagmiddag werd te Vlissingen bij de bouw van de 40 woningen voor de woningbouwvereniging „Gemeen schappelijk Belang" in het com plex van 360 woningen aan de Pre sident Rooseveltlaan het hoogste punt bereikt. Burgemeester mr. B. Kolff van Vlis singen hees op de vier verdiepingen hoge flatgebouwen het rood-wit- blauw; de bouwvakkers ontvingen namens het gemeentebestuur, onder wiens auspiciën het noordelijk gele gen complex wordt gebouwd, de ge bruikelijke „kapfooi". De plechtigheid werd bijgewoond door de wethouders van Vlissingen, de gemeente-secretaris, de directeur en de adjunt-directeur van gemeen tewerken, architect en aannemer en de besturen van „Gemeenschappelijk Belang" en de woningbouwvereni ging „St.-Willebrord", voor welke laatste vereniging hier, evenals voor de de Vereniging voor de Volkshuis vesting, eveneens woningen worden gebouwd. Niet alle genodigden brachten de moed op, zich via de steigerladders naar het hoge punt te begeven, doch met de burgemeester volbrachten toch velen de tocht Na het vlaghijsen sprak mr. Kolff \yeer op de begane grond een kort woord, waarin hij herinnerde aan de onderhandelingen, die werden gevoerd om tot de bouw van dit com plex te komen. Hij feliciteerde de aannemer met het feit, dat de bouw van alle woningen voor „Gemeen schappelijk Belang" thans voortgang kan vinden. Tezamen met die, welke voor „St.-Willebrord" in aanbouw zijn, zal de afbouw van de woningen aan de noordzijde van de President Rooseveltlaan binnen afzienbare tijd voltooid zijn. De aannemer, de heer W. F. Christiaansen, richtte zich in een dankwoord tot de burgemeester. Ook dankte hij de arbeiders voor hun toewijding, bij de bouw getoond. Nw.- en St-Joosland nam muziektent in gebruik. Onder grote belangstelling is woens dagavond in Nieuw- en Sint Joos land de nieuwe muziektent op het Kerkplein in gebruik genomen. Nadat de leden van de muziekvereni ging „Onda" en het dameskoor onder haar voorzitster, mevrouw Jeras Janse, de tent hadden bezet bestèeg de burgemeester, mr. F. S. K. J. de Graaf van Randwijck, het podium. Spreker sprak er zijn vreugde over uit dat de avond voor koninginnedag deze mooie tent in gebruik kon wor den genomen, nadat 15 jaar geleden de oude tent door de bezetter was verwoest. Hij bracht dank aan de he ren J. D. W. de Smit, directeur van bouw- en woningtoezicht op Walche ren en de aannemer, de heer A. C. Polderdijk, en voorts aan allen die hebben meegewerkt om dit tot stand te brengen. Hierna verzocht hij de directeur en kele coupletten van het Wilhelmus te laten spelen. Voorts bracht de voorzitter van de muziekvereniging de heer Joh. Joosse dank aan het gemeentebestuur voor het streven naar zulk een prachtige tent. Spreker deed een beroep op de jeugd om zich aan te melden als muzikant. Ook de voorzitster van het dames koor bracht hulde voor de prachtige aanwinst in de kom van de gemeen te. Nadat de burgemeester de sprekers had bedankt brachten de muziekver eniging en het dameskoor enige nummers ten gehore. Onder de vele aanwezigen waren het voltallige col lege van B. en W., raadsleden en de gemeente-secretaris. De buurtvereni ging had voor een verlichting ge zorgd. SEROOSKERKE (W.) UITSTAPJE. Begunstigd door fraai weer maakten de dames en heren leden van de B.B. te Serooskerke een uitstapje naar de bollenstreek. Men bezocht er de Keu kenhof en verder woonde men het bloemencorso bij. Verrukt over de prachtige bloemenschat keerden allen voldaan huiswaarts. Geslaagde gymnastiek- uitvoeringen Vorige week gaf de gymnastiekafde ling van de sportvereniging Seroos kerke haar jaarlijkse uitvoeringen in het verenigingsgebouw. Na een ope ningswoord van de voorzitter, de heer J. A. van Haveren, werd op vlotte wij ze het programma afgewerkt. Hierbij bleek dat deze nog jonge afdeling on der de uitstekende leiding van de heer J. d. Keijzer reeds tot goede prestaties in staat is. Vooral het werk van de jongeren stond op zeer goed peil. Van de diverse nummers willen we spe ciaal vermelden het ringwerk van de meisjes adspiranten en meisjes junio ren, terwijl de laatsten ook aan de brug-ongeiijk keurig werk lieten zien. De meisjes adspiranten brachten voorts nog enkele vrije oefeningen, waarbij men vooral met de Chinese lantaarns veel succes oogstte. Ook de dames gaven naast het werk aan de brug enkele vrije oefeningen ten bes te, waarvan het laatste nummer, waarbij de kleding gebaseerd was op de kleuren van de Nederlandse vlag met wimpel, zeer goed was. De jon gens adspiranten en junioren leverden ook goed werk met springkast.. paard- springen en lange mat, terwijl de he ren aan brug, rekstok, ringen en op de lange mat goede vooruitgang toon den. Aan de verschillende leidsters en hulpleidsters werd dank gebracht voor het vele werk, dat zij steeds be langeloos verrichten; zij kregen daar bij een cadeau aangeboden. Beide avonden gaf een talrijk publiek, waaronder burgemeester en mevrouw De Kam, blijk van belangstelling. O.- EN W.-SOUBURG N.C.V.B. vergaderde De N.C.V.B. afdeling Souburg hield onder leiding van mevr. Polde'rman. Lijnse haar ledenvergadering. Tijdens dezo bijeenkomst heeft mevr. Van Bennekom-van Vliet een inleiding ge houden over het onderwerp „Commu nisme". De volgende vergadering werd bepaald op 28 mei. MARKTBERICHTEN BARNEVELD Coöperatieve Veluwse elervèlling Barne- veld-Ède. Weekaanvoer circa 900 000 stuks. Handel matig- Notering: eieren van 49 tot 59 gram t 8.01 tot f 10.01, eie ren van 59/62 gr. 10X18-10.65. eieren van 63/68 gr. 10.78-11.61, alles per 100 stuks. Eeierveillng S BB. Aanvoer 929 823 stuks. Handel matig. Notering: eieren van 59'63 gr. 10.07-10-48, eieren van 63/65 gr. 10.50- 10.78, eendeëieren van 06/71 gr 8-70-9.36, eendeëieren van 71/79 fr. 9-42-999, alles per 100 stuks. Eiermarkt. Aanvore 1-250.000 stuks Han del vlug. Notering: kippeëleren van 68/65 gr. 10-11.25, algemene prijs 10.70 per 100 100 stuks, kiloprijs 1.74, basis 615 gr. VEILING MIDDELBURG Fruit. Winston huish l 65-op 61, 55-65 49, huish. II 28, keuken 36. fabr. 31. Jona than huish. I 70-op 57-60, 00-70 49-61. St. Remy fabr. 9. Groenten: Sla I 7—12,1 n 5—10, C 5—8, Prei 6—J2. Spinazie 21—40 Postelein G2—76. Rabarber 8—16 Bospeen 73—75. Boskroten 59. Andijvie 42—58. Wit lof 31—49, Uien 2—8, Bloemkool 3 st.p, kist 47—66. 4 st.p.klst 27-62 6 st.p kist 26—49, 8 st.p.klst 18—39. 10 st-p-kist 10— 24. Radijs 59. Breekoeen 12—15, Was- peen 20—25. Komkommers A 63, B 61, C 30—31, D 21. aanvoer bloemkool 30.000 stuks Woens dag werden de eerste boskroten aange voerd door de heer Iz. Jozlasse, Galge- weg 1, Koudekerke. AMSTERDAMSE AARDAPPELTERMIJNMARKT 29 april. De totale dagomzet op de aard- appeltermijnmarkt beliep 9 contracten, svaarvan 5 in de eonsumptlesector voor Bintje 35 voor november tegen 11 en 4 ln de poterafdeling voor Eerstellng-e voor november tegen 20.40 De maandom- zet bedroeg 254 transacties. 80. doordat de strijdwagen met de Romeinse officier de struik bereikt had waar Tekko zijn zegekar zo scherp omheen gestuurd had, was onze vriend reeds tussen de grote zwerfste nen weggekropen. Op de plaats waar hij zich nu be vond, ontdekte hij een diep gat in de grond, waarin hij zich zonder dralen halver wege liet wegzakken. „Zrrrrttttssss!" Daar gierde de strijdwagen van zijn ichtervolger op nauwelijks een armlengte afstand op één wiel door de kromming in de weg. „Tot zover is het me gelukt!" grinnikte onze vriend en tiet zich glimla chend door het gat in de grond naar beneden glijden. „MIJ benieuwen hoe dat af loopt!" Lang hoefde de of ficier van de garde de strijdwagen van onze vriend niet meer na te zetten. Even verderop, voorbij de volgende bocht, vond hij de paar den, die gevoeld hadden geen menner meer te hebben, rustig grazen aan de kant van de weg. „Wat was dat? Hing Taksius bewusteloos over de rand van de wagen Behoedzaam ging de officier erop af, maar vond slechts de kool die Tekko hem gestoofd had. Dubbel afscheid bij belastingen Middelburg Gouden eremedaille voor commies J. Rlemens Woensdagochtend is op de Inspectie der Belastingen te Middelburg op hartelijke wijze afscheid genomen van de heren J. Riemens (commies) en A. A. Verduijn (buitengewoon ambtenaar), die de pensioengerech tigde leeftijd hebben bereikt. Tijdens deze bijeenkomst deed de directeur van 's Rijksbelastingen te Breda, de heer J. D. Hamstra-Pik de verras sende mededeling dat de heer Rie mens onderscheiden was met de gou den medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. In een kort af scheidswoord sprak hij met veel waardering over de staat van dienst van beide scheldende ambtenaren, waarbij hij zich geheel aansloot bij de woorden van lof van de hoofdin specteur titulair, de heer A. A. Ver meulen. Deze had zich in bewonde rende woorden uitgelaten over de werkzaamheden van beide heren. Zo vervult de heer Riemens naast zijn dagelijkse werk nog talrijke andere functies in het openbare leven. On der andere ls hij een tijdlang raads lid van Sint-Laurens geweest en is hij thans wethouder van deze ge meente. Voorts werd het woord ge- voerdd oor de chef de bureau, de heer A. K. Louws, die vooral de grote activiteiten en de plichtsbetrachting van beide ambtenaren prees. Nadat de heer J. H. Drioel het woord had gevoerd, haalde de controleur A., de heer J. S. Hoek, nog enkele herinne ringen op. waarbij hij wees op de al tijd prettige samenwerking. De col lega's van belde scheidende ambtena ren lieten het deze middag niet al leen bij woorden, maar toonden ook hun waardering ln de vorm van enke cadeaus. Zo kreeg de heer Riemens een grote ingelijste foto en de heer Verduijn een tweetal boekwerken aangeboden. Drie jubilerende zusters bij Oranie-Croene Kruis Zuster J. Staal uit Goes was 40 jaar wijkverpleegster! Tijdens de derde conlactavond, die het bestuur van het Zeeuwse Oranje- Groene Kruis gedurende dit seizoen hield in restaurant „De Eendracht" te Middelburg, zijn drie wijkver pleegsters gehuldigd. Dat waren zus ter J. Staal uit Goes, die 40 jaar wijkverpleegster was, en de zusters A. M. de Klerk en M. Kooijman, bei den uit Vlissingen, die hun 25-jarig jubileum als wijkverpleegster vier den. De jubilerende dames werden namens de districtsverpleegsters en de col lega's hartelijk toegesproken door zuster Van der Bent, die hen alle drie bloemen overhandigde. Vervol gens richtte ook de voorzitter van het Zeeuwse bestuur, de heer D. Kod de uit Zoutelande, zich tot de drie verpleegsters. De heer Kodde had bijzonder veel waardering voor het werk, dat de wijkverpleegsters in het belang van de zieke mens ge daan hebben en nog doen. Ook na mens het bestuur werden bloemen aangeboden. Tijdens deze avond hield zuster W. Keizer, verpleegster in algemene dienst, een praatje over haar erva ringen in het buitenland, in het bij zonder in Engeland, Schotland en Zwitserland. Tijdens haar verblijf in deze landen was zuster Keizer tot de overtuiging gekomen, dat de jeugdi ge verpleegsters in deze landen in de eerste jaren praktisch meer geschoold worden dan haar Nederlandse col lega's. Zij krijgen namelijk meer er varing. Overigens doen de Neder landse zusters weinig voor die in de andere landen onder. Wat haar ook getroffen had was de prettige omgang van de jongere met de oudere verpleegsters, alsmede de patiëntenmentaliteit. De Engelse of Zwitserse patiënten zijn veel minder veeleisend dan de Nederlanders. Tijdens het grootste deel van de ver dere avond konden de /rijkverpleeg- sters kennis met elkaar maken. On der meer met zuster W. S. Hörncher, de verpleegster in algemene dienst van de landelijke organisatie, die in de plaats is gekomen van zuster Zeil- stra.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 3