G.S. bemiddelend opgetreden in „danskwestie" Borssele Zeeuwse Almanak EREMEDAILLES BEHOREND BIJ DE ORDE VAN ORANJE-NASSAU VAN 3.H) in TOT FELLE BRAND VERWOESTTE SCHUUR IN NIEUWDORP Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG THANS NAAR PARTICULIER TERREIN In tien jaar geen besluiten naar provinciaal college gezonden Gedeputeerde Staten van Zeeland zijn bemiddelend opgetreden inzake de moeilijkheden die zijn gerezen in de gemeenteraad van Borssele over het wél of niet verlenen van een vergunning tot het plaatsen van een dans tent op het (gemeente)plein voor het Verenigingsgebouw. Het Is dit col lege namelijk gebleken, dat B. en W. van Borssele buiten hun bevoegd heden zijn gegaan. Gedeputeerde Staten hebben de burgemeester dan ook geadviseerd géén vergunning te verlenen tot het plaatsen van een dans tent. Wél zal er vandaag koninginnedag in Borssele gedanst kunnen worden, want als hoofd van de politie in zijn gemeente heeft burgemees ter P. J. Dominicus toestemming verleend tot het plaatsen van een danstent op een terrein van de landbouwer P. Dekker, ongeveer 300 m bulten de dorpskern gelegen. Men zal zich herinneren, dat B. en W. van Borssele het besluit hebben t plaatsen van een danstent op het gemeente)plein, tegen welk besluit In de maandag gehouden spoedelsen^ de raadsvergadering heftige oppositi» was. Het ar. raadslid M. de Meij en de s.g.p. leden J. Bras en A. v. d. Ende betoogden toen, dat niet het college van B. en W. in dergelijke zaken heeft te beslissen, maar de ge meenteraad. Dit nu werd door burge meester Dominlcua bestreden. Hij herinnerde de raadsleden eraan, dat bij besluit van 8 april 1949 van de gemeenteraad van Borssele de be voegdheid ex art. 172 van de ge meentewet het verhuren en ver pachten van gemeentegronden e.d„ dus in de publiekrechtelijke sector aan B. en W. is gedelegeerd. Tien jaar...... De opposanten zijn dinsdagmorgen naar Middelburg getogen, waar zij door Gedeputeerde Staten wer den ontvangen. Bij dit college maakten zij hun bezwaren ken baar en bij nadere bestudering Subsidie Cultuurtechnische dienst voor Vrije van Sluis De Cultuurtechnische Dienst heeft aan het waterschap Het Vrije van Sluis, te Oostburg een subsidie van 143.000 toegekend ten behoeve van het ver beteren en het verharden van wegen tot een totale lengte van 9602 m., in dat waterschap. Douane greep auto - 2000 kg boter - bij Nieu w-Namen In de nacht van dinsdag op woens dag, omstreeks half twee, hebben twee ambtenaren van de dienst in voerrechten en accijnzen uit Nieuw- Namen een grote bestelauto met tweeduizend kilo roomboter in beslag genomen. De bestelauto werd voor afgegaan door een personenauto, die de douanemannen lieten passeren. Hierna werden de wegversperringen aangebracht, waarop de smokkel auto zich vast reed en met vier lek ke banden bleef staan. De bestuurder van de bestelauto wist in de duister nis te ontkomen. De zaak is nog in onderzoek. van de stukken bleek, dat Gedepu teerde Staten van Zeeland op 14 april 1949 het besluit van de ge meenteraad van Borssele van 8 april 1949 hadden goedgekeurd. Het provinciaal college had daar bij evenwel bepaald, dat iedere be sluit van B. en W, van Borssele afzonderlijk door G. S. diende te worden goedgekeurd. En deze be paling nu heeft men in Borssele J.0 jaar lang over het hoofd ge zienDus was het jongste be sluit van B. en W. betreffende het verlenen van een vergunning tot liet plaatsen van een danstent op het (gemeente)plein voor het Ver enigingsgebouw niet ter goedkeu ring aan G. S. opgezonden De burgemeester van Borssele heeft toen van het provinciaal college het advies gekregen de danstent niet te laten plaatsen, welk advies hij heeft opgevolgd. Formeel, gesteld zou dit nog wel mogelijk zijn geweest, want G. S. konden geen besluit nemen, om dat het besluit van B. en W. van Borssele niet aan Gedeputeerde Sta ten was toegezonden! Maar dat doet niets af aan het feit, dat het college van Borssele een fout heeft gemaakt. Deze mening zijn G. S. inderdaad ook toegedaan. De kwestie, die de gemoederen in Borssele de laatste veertien dagen danig in beweging heeft gebracht, is dus thans opgelost. De eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau In goud, werd verleend aan: C. M. Rijk, notaris.klerk, Goes; J. M. Meijler, commies ter gemeente secretarie te Goes (beiden bij bevor dering); voorts aan: C. C. van Ast, adjudant der rijkspolitie te Zierik- zee; mej. D. J. Jobse, zondagsschool leidster bij da zondagsschoolcommis sie, uitgaande van de gereformeerde kerk te Vlissingen; J. Cevaal, wet houder van Ritthem; mej. C. J. Augustijn, commies le klasse, afde lingschef ter gemeentesecretarie van Middelburg; J. J. van Dijk, Nieuwer- kerk; mej. J. van Noppen, onderwij zeres bij het bijzonder lager onder wijs te Breskens; P. de Rooij, musi cus te Vlissïngen; J. Riemens, com mies van 's rijks belastingen ter in spectie der belastingen te Middel burg; E. A. Th. M. Coene, directeur van de boerenleenbank te Sas van Gent; P. Mol, SintJPhllipsIand, wet houder, voorman-landarbeider op het landbouwbedrijf Hollands Hoeve; J. A. van Willigen, directeur van de N. V. Zeeuwse Fruitteelt Maatschappij te Goes; F. Arends te Hontenisse; F. -t>wrUAke****e*r VRINGfR'S DRANKEN IMPORT toermond, HombeekT5. Tel. 0 4750-4455 IN OUDE KERK... De Amsterdamse studentenkring „St. Anne ter Muiden" zal zich weer In Zeeland laten horen. Studenten van het Amsterdamse muziekconservato rium zullen namelijk reeds veor de vierde keer belangeloos een concert geven in de Nederlands her vormde kerk van „Sint Anna", zo als het grensplaatsje bij Sluis kort weg genoemd wordt. Bij de medewerkers zijn weer enkele oude bekenden: Frans J. Smith (met blokfluit), Tine van der Laan (mezzo sopraan) en NIc. H. Luikt (orgel). Bovendien wordt ook nog medewer king verleend door Caroline Clausing met viool. Er is nog een nleuwje bij ookt de studentenkring tal onder de regel matige bezoekers van deze con certen een enquête instellen over de waardering voor de concerten, TROOSTPRIJS De raadsleden van Kort gene keerden na een rondgang langs de dorpen te rug op kun basis, het fraaie raad huis in deze gemeente, waar men tot slot van de trip in vergadering bij een kwam. De papieren lagen keurig gerangschikt op de tafel en er was niets dat een vlotte gang van zalcen in de weg stond. Maar plotseling verflauwde de be langstelling van de vroede vaderen voor de man, die het woord voerde. Aller ogen waren gericht op een der raadsleden, die als toefde hij nog in de kinderjaren vol overgave zat te smikkelen op een lolly. Zijn voor beeld werkte min of meer aansteke lijk, want spoedig waren er meer, die \oét trek in dat snoepgoed kregen. Hun wensen werden vervuld. Want onder de papieren lag voor ieder een lolly gereed. De héle partij was on derweg in een der dorpen aange kocht door een raadslid, dat wellicht meende op deze „vooravond" van lintjesregendag alvast voor een troostprijs te moeten zorgen.... de medewerkers, de instrumenten en de gekozen werken. Tijdens het concert, dat ditmaal de zaterdag voor pinksteren gege ven wordt, staan werken op het pro gramma van Georg Phillpp Teleman, Friedrich Wilhelm Zachau, J. S. Bach, Joseph Gibba, Felix Mendels- sohn-Bartholdy, C. P. E. Bach, G. F. Handel en Johan Pachelbel, VOOR DE RADIO.-. In het bekende radioprogramma van de AVRO „Even bijdraaien...", dat iedere zondagmiddag om tien voor half twee de ether in gaat, zullen zondag a.s. Zeeuwse stemmen te ho ren zijn. In dit programma „voor en over hen, de op of om het water wer ken" komen ditmaal Zeeuwse mos selvissers aan de beurt. Deze week zijn namelijk opnamen femaakt tijdens het werk van de eeuwse vissers bij het mosselzaad- vissen op de Waddenzee. Het zal ongetwijfeld interessant zijn iets te horen vertellen over dit werk, dat de laatste jaren reeds grote bekendheid heeft gekregen, onder meer door het jaarlijkse feest van „Zeeland Presen teert". GELUKWENS In heel het land wordt momenteel de actie „Gelukssteentje" ten bate van het nationaal rheumafonds ge houden. Voor de luttele som van één gulden vijftig kan men zo'n „speen tje" aanschaffen als verjaardagsge schenk: op de steentjes staan de „maandafbeeldingen" van de dieren riem: stier, ram, schorpioen enz. Een verkoper, die voor dit goe de doel in Veere werkzaam was, besloot een gelukssteentje (met stier) te zenden aan koningin Juliana ter gelegenheid van haar vijftigste verjaardag... WEER KERKDIENST Met ingang van zondag a.s. kunnen in de Nederlandse hervormde kerk van Waarde weer kerkdiensten ge houden worden. De restauratie is namelijk zo ver gevorderd, dat be- zoek aan deze kerk weer mogelijk is. Inmiddels is men reeds begonnen met het oude orgel weg te nemen en het nieuwe te "laatsen. Bezwaren tegen opheffing van Ritthem Adres aan Ged. Staten Vierenzestig inwoners van de gemeen te Ritthem, die daar een landbouwbe drijf uitoefenen, hebben aan Gedepu teerde Staten verzocht te willen be vorderen, dat de opheffing van de gemeente Ritthem geen voortgang zal vinden. Adressanten vrezen, dat de nieuwe gemeente Vlissingen niet voldoende oog zal hebben voor de landbouwbe langen van de bewoners van de be staande gemeente Ritthem, en dat de ze belangen in deze industrie-gemeen te nauwelijks een punt van overwe ging zullen zijn. Als „agrarische minderheid" vreest zij dan ook in de nieuwe gemeente niet aan bod te komen. Thans is de sfeer en het klimaat van het ge meenschapsleven in Ritthem, aldus deze landbouwers, geheel aangepast aan de behoeften van de landbouw. Primair willen zij dan ook, dat Rit them zelfstandig zal blijven. Indien dit niet mogelijk zal zijn, verzoeken zij samenvoeging met de gemeente Nieuw- en Sint-Ja oosland, waf zij meer m het belang van de agrarische be- punt zien zij ook, dat een voornaam deel van de be staande gemeente Ritthem niet be trokken zal zijn bij het uitbreidings plan van de gemeente Vlissingen, voor zover dit op het Sloeplan betrekking heeft. Leenhouts te Oost- en West-Souburg; De eremedaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, werd verleend aan: L. Krijger, koster en secretaris kerk voogdij Ned. herv. kerk te Brouwers haven; L. Lijk, notabel der Ned. herv. kerk te Breskens; J. Kik, bode chef, tevens kamerbewaarder van de commissaris der koningin in de pro vincie Zeeland, Middelburg; C. J. Crucq, commies ter gemeentesecreta rie Middelburg; A. Louwerse, West- kapelle; J. van der Poel, lid en oud bestuurslid van de handboogsociëteit „De Edele* Handboog", Oudelande; M. van Schaik, secretaris van de handboogsociëteit „De Edele Hand boog", Oudelande; L. J. Claessens, secretaris-penningmeester van de fanfare „Vrijheid Eendracht" te Lamswaade; P. Goossen, penning meester van de muziekvereniging „Ons Genoegen" te Retranchement; P. Minderhoud, bestuurslid en waar nemend dirigent van de Westkappel- se fanfare „Oefening Kweekt Kunst"; C. Suurmond, Oost- en West-Sou burg, voorheen winkelchef bij de fa. N. Zandee te Vlissingen; J. Keuve- jaar, Zonnemaire, voorman-landbou wersknecht op landbouwbedrijf van D. Deist; G. M. Koolaard, St.-Phllips- land, eerste landbouwersknecht op - landbouwbedrijf J. A. Wisse; Th. A. Bierens, Nieuwdorp; Th. J. Borgh. P.T.T.; J. Aalbregtse, Zuidzande, ge wezen landarbeider op het landbouw bedrijf van J. A. van Dijke; P. de Bruijne, Zonnemaire, landbouwers- knecht op het landbouwbedrijf van M. P. Ganzeman; J. de Feijter, Othe- ne, landarbeider op het landbouwbe drijf van L. W. de Regt; J. Geense, 's-Gravenpolder, fruittelersknecht op het tuinbouwbedrijf van G. van Koe. veringe Lzn.; P. C. d'Hont, Honte nisse, landarbeider op het landbouw bedrijf van L. J. van Damme; A. Hoogesteger, Kloetinge, land- en tuinarbeider op Testers Fruitbedrijf; F. Maas, Othene, landarbeider op het landbouwbedrijf van J. Dekker A. H.zn.; M. L. Moerman, Kortgene, landbouwersknecht op het landbouw bedrijf van J. J. Vogelaar; C. Oost- dijk, Stavenisse, landarbeider op het landbouwbedrijf van J. L. M. Geluk; P. C. Oostdijk, Poortvliet, landarbei der op het landbouwbedrijf Strijen- ham; P. J. de Ridder, Wissenkerke, fewezen landarbeider op het land- ouwbedrijf van J. C. van den Ber ge; G. Kouwijzer, transportarbeider bij de N.V. Handel-, Industrie- en Scheepvaart Mij. „De Hoop" te Ter- neuzen; J. A. Kraak, voorheen zand- vormer bij de Ijzergieterij v. h. Bod- daert en Co. N.V. te Middelburg; mej. C. Maas, dienstbode bij de fam. J. Adrlaanse te Vlissingen; mej. J. d Meertens, Axel, voorman-landarbei der op landbouwbedrijf I. de Feijter; V. de Ruijsscher, Hoofdplaatbe stuurslid van de varkensverzekering „Helpt Elkander"; A. Speelman te Burgh, voorheen timmermansknecht bij de fa. W. Gilijamse te Haamste de; J. L. van der Have, Nieuwerkerk, penningmeester van de plaatselijke afdeling van de vereniging „Het Groene Kruis"; W. Polderman, Vlis singen, bestuurslid van de plaatselij ke afdeling van de Nederlandse Bond van Chr. arbeiders (sters) in de be drijven van voedings- en genotmid delen. De eremedaille in brons, verbonden aau de Orde van Oranje-Nassau, werd verleend aan: S. J. Cornelisse, meteropnemer-geld- ophaler bij de gemeentebedrijven te Middelburg; J. Kramer, oud-meter- opnemer-incasseerder in dienst der gemeente Goes; W. Wagenaar, ha venmeester in dienst der gemeente Borssele; F. J. Meijaard, lid van de fanfarevereniging „OJCK." te We- meldinge; J. Oudeman, lid van de fanfarevereniging „O.K.K." te We- meldinge; P. de Vos, lid van de r.-k. muziekvereniging St.-Jan te Sint- Jansteen; A. Servaas, Wemeldinge, oud-hulpsluismeester B van de rijks waterstaat; A. Meijaard, Wemeldin ge, oud-hulpsluismeester B van de rijkswaterstaat; M. van der Wielen, Brouwershaven, ploegbaas I bij de N.V. Rott. Tramweg Mij.; P. J. Be- zemer. Goes, oud-arbeider met de persoonlijke titel van seinhuiswach- ter bij de N.V. Ned. Spoorwegen; mej. P. J. Hoek, Goes, employe 2de klasse der P.T.T.; C. Panhuizen, Mid delburg, chef werkman P.T.T.; A. Kooman, Goes, besteller le klasse de Jonge, dienstbode bij de fam. W. A. Bierens, Nieuwdorp; Th. J. Borg* stijn, Axel, magazijnmeester bij fa. J. T. Borghstijn te Hulst; J. de Blijzer, Clmge, inpaklcer en ver zender bij de fa. L. Zaman-Zamco, schoenfabriek, Sint-Jansteen. Nederlandse smokkelaar in België aangehouden In de omgeving van Meerdonck (B.) heeft de Belgische douane een Ne derlandse personenauto aangehouden. Bij nader onderzoek bleek de auto geladen te zijn met een hoeveelheid van 825 kg gesmokkelde boter. Auto en lading (waarde ruim 4000) wer den in beslag genomen. De bestuurder een zekere W. uit Axel, werd in ar rest gesteld. Bedrijfsongeluk op spiegelglasfabriek Sas van Gent Bij het lossen van een partij draad glas op het terrein van de spiegelglas- fabriek te Sas van Gent heeft de ar beider F. de K, uit Sas van Gent woensdagmorgen een been gebroken, toen een stapel ruiten begon te glij den en tegen zijn rechter onderbeen kwam. Een arts constateerde een en kel- en scheenbeenbreuk. De K. is naar het r.k. ziekenhuis te Sluiskil overgebracht. Belangrijke order voor „Be Schelde" Verbouwing Engels mailschip „Andes" De Engelse scheepvaartmaatschap pij Royal Mal! Lines" heeft de maatschappij „De Schelde" In Vlis singen de verbouwing van het 26.000 ton metende schip „Andes" gegund- Hiertoe is besloten „ten dele uit fi nanciële overwegingen, ten dele omdat de gebruikelijke scheepsbouwers van de Royal Mail Lines, Harland and Wolf, voor geruime tijd bezet zijn", aldus heeft een woordvoerder van de Engelse onderneming medegedeeld. De verbouwing omvat o.m. het instal leren van een luchtverversingssys teem in alle passagiershutten en .zalen, van baden of douches In elke hut, de inrichting van een bioscoop met een luchtverversingsinstallatie en vergroting van de dekken. De 20.jaar oude „Andes" werd tot op heden gebruikt voor cruises en mail diensten op Zuid-Amerika. Na de ver bouwing zal het schip uitsluitend op eerste klas-cruises met ca. 500 pas sagiers varen. In november zal met de werkzaamhe den worden begonnen. In januari maakt de „Andes" een cruise naar West-Indië. in mei zullen de werk zaamheden worden voltooid Zeeuws hoofdbestuurslid Ned. Vereniging van Huisvrouwen In de woensdag te Rotterdam gehou den algemene vergadering van de Ned. Vereniging van huisvrouv werd tot nieuw lid van het hoofdbe stuur gekozen mevr. M. A. van den Boogert-Selhorst uit Middelburg, ln de plaats van mevrouw S. Koperberg- Samuel uit Breda, die als zodanig aftrad. MET LUCIFERS GESPEELD? Woning kon behouden blijven Vermoedelijk doordat kinderen van drie en vijf jaar met lucifers heb ben gespeeld is woensdagmorgen omstreeks half tien brand uitgebro ken ln een aan het huis gebouwde schuur van de klein-landbouwer- fruitkweker C. Rijk aan de Kraayert- sedijk te Nieuwdorp. Het vuur, dat een overvloed van voedsel vond aan het in de gedeelte van hout opgetrok ken schuur opgetaste hooi en stro, greep zo snel om zich heen, dat het gebouwsel niet meer gered kon wor den. Het brandde tot. de grond toe af. Het aangebouwde huis werd licht beschadigd. De heer Rijk bemerkte onraad, toen hij langs de achterdeur zijn woning binnenkwam en rookslierten via de verbindingsdeur met de schuur het huis binnendrongen. Onmiddellijk snelde hij naar een buurman, bij wie hij telefonisch de brandweer van Nieuwdorp waarschuwde. Ook de brandweren van 's Heerenhoek en 's Heer Arendskerke inkten ter assis tentie uit. Inmiddels had de land bouwer het enige kalf in de schuur in veiligheid gebracht. De brandweren, die vrij snel arriveerden, bestreden het vuur met zes stralen, maar zij konden niet verhinderen, dat de schuur geheel afbrandde. Behalve hooie en stro gingen enkele kleine landbouwwerktuigen, vier fietsen en een bromfiets verloren. Verzekering dekt de schade. De oorzaak van de brand moet wellicht gezocht worden in het feit, dat twee kinderen van de familie Rijk in de schuur met lu cifers hebben gespeeld. Later bleek, dat het vijf jaar oude zoon tje zijn haar enigszins had ge schroeid, zonder evenwel brand wonden op te lopen. Toen de brand was uitgebroken, brachten omwonenden in allerijl het meubilair in veiligheid. Hoe wel het plafond van de gang enigszins door het vuur was aan getast, liep de woning geen ver dere schade op. (Foto P.Z.C.) KUNST „AI mijn zoons" Vlissingen, „Britannia"; „Het VUssingsch Schouwspel" MET DE OPVOERING van Arthur Miller's befaamde toneelstuk „Al mijn zoons" heeft „Het Vlissingsch Schouwspel" gisteravond in „Britan. nia" te Vlissingen zonder meer de toneeldaad van dit seizoen voor wat betreft de amateurvoorstellingen ge steld. Dit dan om maar direct met de deur in huis te vallen. Deze conclusie „vooraf" vergt uiter aard een nadere toelichting. Welnu, veertien dagen geleden schreven wij naar aanleiding van een in Goes door een amateurgezelschap gegeven op voering van ditzelfde stuk onder meer: „Dit aangrijpende toneelstuk stelt aan de vertolkers hoge eisen. Het vergt van begin tot einde een maximum aan emotionele geladen heid, die vrijwel geen ogenblik onder broken mag worden. Miller is in dat opzicht genadeloos hij ruimt geen plaats in voor „bevrijdende momen ten", zodat de spelers zich vrijwel geen ogenblik kunnen ontspannen. Voor amateurs een dubbel zware op gave..." De amateurs, verenigd in „Het Vlis singsch Schouwspel", hebben deze dubbel zware opgave vervuld op een manier, die de grootste bewondering verdient. Zij hebben bezield, waar achtig en vakbekwaam toneel ge speeld, met een maximum aan in spanning en toewijding en met een overgave, die diep respect afdwong. Ongetwijfeld komt een groot deel van hetgeen hier bereikt werd ook op rekening van de regie (Jan Lemaire jr. en Frans Brandenburg), waarbij de provinciaal toneeladviseur Lemai re 1 dan als een persoonlijk succes dat hij met ama- kan beschouwen, teurs in Zeeland tot een dergelijke prestatie heeft kunnen komen. In een voortreffelijke opvoering heb ben de Vlissingse tonelisten kans ge zien Miller's drama waarvan wij de inhoud nu niet nader meer zullen omschrijven tot een aangrijpende realiteit te maken. In de eerste plaats dank zij verbluffend knap roei van de hoofdrolvertolkers Jan Verkerk (als Joe Keller) en Anton Vader als diens zoon Chris, maar ook dank zij de subtiele, ingetogen sfeer, waarin heel deze opvoering gehouden was. De heren Verkerk en Vader kwa men echter tot bijzonder opvallende creaties; Verkerk met zijn ragfijn genuanceerde, zonder één enkele in zinking gespeelde vertolking van de gekwelde Joe Keiler en Vader als de innerlijk diep bewogen zoon des hui zes. In de voor dit stuk onthullende dialoog in het tweede bedrijf kwa men-zij tot een waarlijk magistrale hoogte. Direct daarnaast dient Leny Vader Lagaaij genoemd, die met veel be grip en uiterst gevoelig gestalte gaf aan de bijzonder moeilijk te realise ren figuur van mevrouw Keiler een vrouw, levend op de rand van een totale overspanning en ver volgens dan Anton Gillissen, die een nerveus-gespannen George raak neer zette. Emmy JansenVerhulst vol deed Uitstekend als de voortdurend door de gebeurtenissen uit haar eveo- wicht geslagen jonge vrouw en in de bijrollen excelleerde Jacques Corbeel met een zeer zorgvuldig gespeelde vriend des huizes. Op het tweede plan faven verder Nel Theune, Netty de eerGeelhoed en Kees Woltering goed spel te zien. Ook in alle andere opzichten was deze voorstelling een verrassing; de mise-en-scène liet niets te wensen over de decors waren keurig ver zorgd, evenals de grimè (belde van niet in het programma genoemde medewerkers) en ook de overige aankleding (met nadruk op kléding) getuigde van de grote zorg waarmee Klaarblijkelijk aan dit stuk gewerkt is. Met als verheugend resultaat een opvoering, die op de toeschouwers grote indruk heeft gemaakt, terecht beloond werd met een ovationeel applaus en die een enkele maal zelfe wel een open doekje had Verdiend. Vanavond en morgenavond zijn er wederom uitvoeringen van „Al mijn zoons". v. B. Examens zeevaartschool Voor de examens van de zeevaart school slaagden te Vlissingen ln april de volgende heren: le stuurman G. H. V.: F. E. de Nieuwe; R. v. d. Sar; J. v. d. Peijl. 2e stuurman G.H.V.: J. Klein Rose- boom; A. Steketee (theor. ged.). 3e stuurman G.H.V.: J. F. Tiemes; J. Brasser. Scheepswerktuigk. diploma A: J. Kruidenier; G. J. Winkelman; H. Vreugdenhil; J. A. Bieze; J. Hiem- stra. Scheepswerktuigk. diploma B-I: J. J. Vogels. Scheepswerktuigk. diploma B-II: L, Prinsen; J. Boone. Scheepswerktuigk. diploma C-Ii P. de Bfe; P. v. Rooijen; W. Maarse (beperkt). „Ons Genoegen" b(j gekostumeerd voetbal Het jeugdkorps van de koninklijke harmonie „Ons Genoegen" zal van middag de gekostumeerde voetbal wedstrijd op het veld bij de Keer sluis te Vlissingen muzikaal opluis teren. Om 13.15 uur vertrekt het korps van het plein voor de Johan- nesfcerk voor een mars door de Ho- reweg, de Bloemenlaan en de Paul Crugerstraat. VANDAAG. Middelburg Electro: „Kapitein Zee ziek", 19 en 21.15 uur, al. Molenwa ter: Miniatuur Walcheren, 9—17 uur. Souburg De Zwaan Marine Sanato rium Fonda (feestavond), 20 uur. Vlissingen Alhambra: „Blzaie", 19 en 21 uur, 18 J. Luxor: „Onderwater Commando", 20 eur a.I. Britannia Vil sain ga Schouwspel: „Al mtjn zoons", 20 uur. Goes Grand: „De ïevende zonde", 20 uur, 10 J.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2