Raad Middelburg verdiepte zich langdurig in gasaangelegenheden Zeeuwse Almanak GEEN REDEN VOOR INFORMELE RAADSVERGADERINGEN VAN TOT VLISSINGSE SHOWBOAT VAART NAAR WESTKAPELLE EN Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 28 APRIL 1959 MEDEWERKING VOOR BOUW GEREFULO Krediet van f 61.500 voor verbetering van de Segeersweg en de Segeerssingel DB MIDDELBURGSE raadsleden hebben een drukke maandagmiddag gehad; rij moesten zich door een agenda van rond de veertig punten heen- worstelen. Zoals bij raadsvergaderingen gebruikelijk, gingen talrijke van deze punten zonder besprekingen onder de hamer door, maar over enkele is wel het een en ander gezegd. Over het voorstel van B. en W. om over te gaan tot verlaging van de gastarleven bijvoorbeeld. Niet omdat me vrouw en de heren de verlaging wilden tegenhouden verre van dat maar de grond, waarop deze verlaging steunde, vonden zij wel wat wan kel. Vooral de heren jhr. T. A. J. W. Schorer (p.v.d.a.) en B. A. Hesse- link (v.v.d.) waren enigszins getroffen door de mededeling van B. en W, dat de onderhandelingen met het staatsgasbedrijf om te komen tot gun stiger lnkoopvoorwaarden voor het Sluiskilgas waardoor de verlaging mogelijk werd met „enig" succes bekroond waren. Waarom wilde het staatsgasbedrijf de prijsverlaging voorlopig slechts mogelijk maken voor 1959, 1960 en 1961 en slechts ook voor zover de Zeeuwse bedrijven een bepaalde gezamenlijke jaaromzet Sluiskilgas bereiken Wethouder J. W. Kögeler (a.r.) ad interim voor de bedrijven, daar wethouder drs. Th. J. Westerhout af wezig was verklaarde, dat de thans gevonden oplossing aan de conjunctuur vastgekoppeld is. Het is dus geen vaste basis geworden, waardoor men de vermindering van de prijs niet garanderen kon, zolang er geen winst gemaakt wordt. Daar om heerste bij B. en W. een gematig de vreugde over het succes. Ook de heer J. S. Hoek (a.r.) was over de prijsverlaging verheugd, maar hij was bevreesd, dat de stimu lering van het gasverbruik zoals B. en W. dat wilden doen door een reserve van 18.400 aan te wenden voor het voeren van propaganda voor het gasverbruik nadelig zou worden voor het elektriciteitsbedrijf. Dat geloofde wethouder Kögeler niet. Volgens de wethouder is het gebruik van elektriciteit voor huishoudelijke doeleinden (koken) vrij duur, waar door het voor dit doel weinig ge bruikt wordt. Te veel De heer M. Wattel (a.r.) vond, dat B. en W. wat te veel propaganda voor het gasgebruik maakten. „De voorlichting moet geschieden op eco nomische gronden", aldus het A.R.- r sa da lid. „Maar het is geen recla- Mededeling roor postabonnees in Zeeland Op koninginnedag (donderdag a.s.) zal geen postbestelling worden uitgevoerd. In verband hiermee stellen wij onze postabonnees in dié Zeeuwse gemeenten waar een P.Z.C.- agentschap Is gevestigd, In de gelegenheid, hun krant des morgens bij onze «gent-bezor ger af te halen. me", riposteerde de heer Kögeler. „De acquisitie dient om het publiek door deskundige voorlichting de voor delen van gas duidelijk te maken, voor zover dit dienstbaar is". Deze voorlichting achtte burgemees ter ror. Joh. de Widt noodzakelijk terwille van een evenwicht in de con stellatie van de bedrijven, daar velen menen, dat het gebruik van gas ouderwets is. Bovendien om er voor te zorgen, dat het gasverbruik niet terugloopt, zoals de laatste tijd het geval is. Ook ir, G. Kranen (v.v.d.) leverde nog een bijdrage in de gassector- discussie. „We moeten wel degelijk denken in de richting van een herle ving van het gasverbruik voor de huishouding", zei hij. De heer Kra nen vertelde er bij, dat met gas min der ongevallen voorkomen dan met elektriciteit. Tot slot ging de raad akkoord met het voorstel, dat inhoudt, dat de kleinverbruikerstarieven verminderd worden met 2 cent tot 2D cent per kubieke meter bij een verbruik van boven de 40 kubieke meter, die voor de klein-industrié met 2.799 cent voor de eerste 15.000 kubieke meter en van 3.799 cent voor het meerdere verbruik, en die voor de grootver bruikers met 3.749 cent per kubieke meter. Het verlenen van een autovergoeding voor de directeuren van gemeente werken en gemeentebedrijven van 1500 per Jaar plus 12 cent per km voor gebruik van de auto buiten Walcheren, vonden Bommige raads leden maar een moeilijk punt. Voor al de heren M. A. L. Hubregtse (p.v. d.a.) en P. H. M. Adriaansens (k.v. p.) vonden het bedrag nog al hoog. Volgens burgemeester Do Widt was het evenwel eerder een verla ging van kosten dan een verho ging. Wethouder Kögeler legde een staatje over, waaruit bleek, dat in 1956 1600 en in 1957 1400 was uitgetrokken voor autokosten van de bedrijvendirec- teur. En wethouder A. J. Kaland (c.h.) gooide het daarnaast nog op de representatieboeg, waarmee de heer W. P. J. Baars (c.h.) zich volgaarne verenigde. Stemming De heer Adriaansens wilde tenslot te een stemming, waarbij het voor stel met 10 tegen 4 stemmen aange nomen werd. Tegen stemden de he ren Adriaansens, Hoek, Hubregtse en C. A. Kammeraad (v.v.d.). Zoals door B. en W. gevraagd besloot de raad medewerking te verlenen voor de bouw van een nieuwe geref. ulo-school aan de Sportlaan ter ver vanging van de school aan de Nieuwe Haven. De heer Hesselink had bij dit voorstel graag de door B. en W. toe gezegde onderwijsnota gezien. Hij achtte het noodzakelijk ook het open baar onderwijs, dat volgens hem een weinig bevoorrechte positie inneemt, onder de loep te nemen. De heer Kögeler verzekerde, dat momenteel de laatste hand wordt gelegd aan de onderwijsnota. De eerstvolgende vergadering zal de ze nota in het bezit van de raads leden zijn. Op de vraag van de heer P. H. Geers (p.v.d.a.) waar om de aanvankelijk gevraagde medewerking voor de bouw van een gymnastieklokaal door het bestuur der school was ingetrok ken, antwoordde de wethouder, dat het niet te voorzien was, dat dit lokaal hele dagen bezet zou zijn. Het bestuur wenste daarom liever gebruik te maken van het Kinderzorggymlokaal. Voor aankoop van dé nieuwe inven taris voor de nieuwe herv. school aan de Zuidsingel verleende de raad een krediet van rond 38.000. De heer Geers hoopte, dat de oude banken van deze school niet voor de open bare scholen gebruikt zullen worden. Wethouder Kögeler verzekerde de heer Geers, dat hij daarvoor niet be vreesd hoefde te zijn. Verbetering Verheuging bestond er over het voor stel om de Segeerssingel en Segeers weg te verbeteren. De raad verleen- Woensdag a.s. geeft de toneelgroep van oud-studentendie drie jaar gele den gevormd is en sindsdien in ver schillende plaatsen opvoeringen geeft ten bate van de stichting ,JIet Ne derlands Studentensanatorium", een voorstelling in de Schouwburg te Middelburg. Opgevoerd zal worden het Franse blijspel ,(Le chapeau de paille d'Ita- lie" van Eugène Labiche, dat in eigen vertaling onder de titel „Hoed op holgebracht wordt. Het stuJc.han delt over een strooien hoedje, dat opgegeten door een paard van de bruidegom een bruiloft in de war dreigt te sturen. De veertig spelers zijn oud alumni uit Leiden, Gronin gen, Amsterdam, Utrecht, Rotterdam en Delft. Op de foto: een spelmoment uit „Hoed op hol". (Slot van pag. 1) behandeling wordt overgegaan. Weliswaar worden de daarbij ge stelde vragen en antwoorden ach. teraf gepubliceerd er wordt al thans een door de gemeentesecre taris vervaardigd verslag zonder vermelding van namen ter be schikking gesteld maar dan krijgt men de vreemde situatie, dat bij de openbare behandeling sommige raadsleden trots uitroe. de dan ook gaarne een krediet van L61.500 voor dit doel. Wethouder land achtte het in antwoord op een vraag van de heer D. Rijkse jr. (p.v.d.a.) niet verantwoord om nu reeds de nieuwe riolering aan te leg gen. Aan het begin der vergadering wer den enkele ogenblikken stilte in acht genomen ter nagedachtenis van de overleden gemeente-secretaris, de heer J. Ph. Koene. Voorts besloot de raad op voorstel van de burgemeester namens ge meentebestuur en burgerij een ge- lukwens-telegram aan Koningin Ju liana te zenden in verband met Haar 50e jaardag. DIAMANT. Het echtpaar A. J. 't GildeE. de Doelder, wonende In de Doelderstraat (in het hartje van het oude Java) te Temeuzen, vierde maandag haar 60- jarig huwelijksfeest. Deze bijzondere dag in het leven van de bijna 83- jarige oudjes ging uiteraard met de nodige belangstelling gepaard. Kin deren, kleinkinderen en andere fami lieleden, vrienden en kennissen kwamen in de loop van de dag hun gelukwensen aanbieden in 't geze huisje, dat al spoedig bijna te klein was voor de talrijke bloemstukken een cadeaus, die het diamanten echt paar werden aangeboden. Oma 't Gil de komt uit 'n gezin van niet minder dan 18 kinderen, terwijl opa zelf in zijn jeugd het lief en leed had te delen met 12 broers en zusters. Ondanks en wellicht dankzij een leven van hard werken, genieten beiden nog een goe de gezondheid. Des middags kwam TAAK.. Wij zijn niet de eersten, die er over schrijven en we zullen de laatsten ook wel niet zijn, maar het moet ons toch weer eens van het hart en dat komt door dat voorval in Middelburg. Daar wandelde in een der winkelstraten een heel lieve jongedame en op haar weg ontmoette zij een zo op het oog nogal wellevende jongeman, die haar op haar verdere weg vergezelde. Die jongeman nu en daar gaat het dan weer eens om teas alleen maar op het oog wellevend. Hij con verseerde bijzonder onderhoudend en, gezien de reacties van de jongedame ook wel geestig, maar één ding liet hij zorgvuldig na. Namelijk het dragen van de bood schapmand, waar de jongedame zicht baar onder gebukt ging. Het was een zware mand, die haar het voortgaan bijzonder bemoeilijkte, maar de jon geman geloofde het wel. Hij praatte en lachte en lachte en praatte, maar er was klaarblijkelijk geen enkele haar op zijn overigens toch wat dat betreft rijk voorziene hoofd, die er aan dacht de mand voor de jongeda me te dragen. Dat was er niet bij", om een modeterm te .bezigen. Me vrouw Groskamp-ten Have (,(Hoe hoort het eigenlijk?") heeft nog wél degelijk een taak burgemeester mr. P. H. W. F. Teile gen het echtpaar gelukwensen na mens het gemeentebestuur. VIER MAAL GOUD. Naast dit opmerkelijke huwelijks jubileum werden in het oostelijk deel van Zeeuwsch-Vlaanderen vo rige week liefst vier gouden brui loften gevierd! Te Kloosterzande betrof dit het echt- Êaar A. van Esbroeckvan Troost, iet gehele dorp toonde zijn medele ven met dit feest van deze nog wel zeer krasse bejaarden. Groot was de belangstelling ook voor het feest van het echtpaar E. de Waalvan Remortel te Lamswaarde. De heer De Waal is jarenlang postbode ge weest en op deze dag bleek, dat de populariteit die hij in deze kwaliteit verwierf, sedert zijn pensionering nog niets aan kracht heeft ingeboet! Ten slotte werd op verzoek van de be trokken bejaarden in intiemer kring de gouden bruiloften van de echtpa ren E. v. d. Klen-van Leuven te Clinge en L. Borgt-van Gassen te Koewacht gevierd. EEUWFEEST. Een geheel ander jubileum is er binnenkort te Clinge te herden- kep: daar' viert de parochie bin nenkort het honderdjarig be staan. De paters Redemptoristen hebben zich voorgenomen ter ge legenheid van dit eeuwfeest ge durende de maand mei een spe ciale actie te voeren. De bevol king zal een geschenk aanbieden. NOGMAALS En nogmaals: een huwelijksfeest! Een 40-jarig echtelijk jubileum met een serenade Dit gold tc Hans- weert de heer P. den Toonder en diens echtgenote. De heer Den Toon der is namelijk de „bekkenslager" van „Scheldegalin" en deze harmonie bracht dit verdienstelijke lid een klinkende muzikale hulde. Wel werd het gemis van dc bekkenslagcr ge voeld TITEL. Weer terug naar de kant van het Zwin: in het hotel van die naam te Sluis schoot de heer C. Blaek- man zich tijdens een schuttersfestijn naar de koningstitel. De nieuwe ko- rflng kreeg een medaille. Clubkam pioen van „De Liefhebbers" de leden schaarden zich na afloop aan een gezamenlijke koffiemaaltijd werd de heer F. Descamps met een gemiddelde van 166 trefferB. HOOGTEPUNT VAN ZOMERSHOW: Verdere evenementen: kunstmarkt en jazzcompetitie. Vllsslngen krijgt In het vreemdelln- genseizoen een „showboat"... Als een hoogtepunt in de Vlissingse zomer- show zal namelijk op een woensdag avond In begin juli een boot van wal steken met aan boord onder meèr een muziekband en honderden dans. lustigen. Dit werd meegedeeld door de heer P. Ventevogel tijdens dé jaarvergadering van de midden standsvereniging „Gemeenschappe lijk Belang", die maandagavond in hotel Noordzeebonlevard te Vllssln gen werd gehouden. Hoogstwaarschijnlijk zal „de groot ste boot van de Provinciale Stoom bootdiensten" op die woensdagavond als „Zomershowboat" dienst doen. Daartoe is inmiddels reeds contact opgenomen met de directie van de stoombootdiensten. Omdat de prak tijk heeft bewezen, dat het verkeer dat gebruik maakt van de pont, op woensdagavonden aanmerkelijk min der is dan op andere avonden, zal het mogelijk zijn deze „grootste boot van de stoombootdiensten" tijdelijk uit de vaart te nemen. Het zal een tocht worden, die 2 'A uur duurt en die naar Westkapel- le en terug zal lelden. Als de eer ste vaart een succes wordt, zal het Zomershowcomité trachten dit evenement op andere avonden te herhalen. Bovendien zal getracht worden dit „specifieke Vlissingse evenement" jaarlijks te doen te rugkeren. De heer A. J. 't Gilde en mevrouw E. 't Gildede Doéier, het Terneuzeme echtpaar, dat maandag onder grote belangstelling het 60-jarig huwe lijksfeest vierde. (Men zie ook de rubriek „Van Zwin tot Zijpe (Foto P.Z.C.). De heer Ventevogel gaf verder nog een opsomming van de óverige "at tracties. Nieuw ls ook een „Vlissing se kunstmarkt", waarop Walcherse kunstenaars, met name schilders, hun produkten zullen tonen. Verder komen er weer: openluchtbals, wie lerwedstrijd voor scholieren, zeven, handbaltoernooi en ringrijden. Bovendien wordt met medewerking van de Walcherse jazzsociëteit een jazzcompetitie georganiseerd en zal getracht worden een tennistoernooi op touw te zetten met eenzelfde re putatie als het jaarlijkse toernooi in Domburg. Suggesties als ballet, vuurwerk, con cours bippique, modeshow en water skiën moeten nog bekeken worden op de (financiële) uitvoerbaarheid. Tijdens deze Jaarvergadering werd ook nog uitvoerig van gedachten ge wisseld over de noodzaak van een complete ledenadministratie, die tot verbazing van vele leden niet op het secretariaat aanwezig ls. Besloten werd, dat op korte termijn zo'n le denadministratie aangelegd zal wor den en dat de secretaris jaarlijks in zijn jaarverslag een overzicht geeft van het ledenverloop. Ook de koopactie met een gratis lo terij voor de kopers werd breedvoe rig besproken. Tijdens de rondvraag werd er op aan gedrongen het par keer- en wachtverbod voor de Wal- straat wat soepeler te maken. Mo menteel mag een auto een kwartier geparkeerd staan en in de vergade ring gingen stemmen op om hiervan een uur te maken. Dit verzoek zal aan de autoriteiten worden overge bracht. Het bestuur bleef ongewijzigd, door. dat alle aftredende bestuursleden her kozen werden. Overeenstemming inzake kanaal Terneuzen-Gent. Maatregelen tegen vervuiling. Belgisch-Nederlandse deskundigen hebben overeenstemming bereikt in zake maatregelen, te nemen tegen vervuiling en radioactiviteit van het water van het kanaal Terneuzen Gent. De ministers van buitenlandse zaken en buitenlandse handel van België deelden dit mee in een schrif telijk antwoord op vragen over de stand van de onderhandelingen met betrekking tot deze kwestie, zo weet de Nieuwe Rotterdamse Courant te melden. Deze overeenkomst behoeft echter nog goedkeuring van de Ne derlandse autoriteiten voor de volks gezondheid. Jongeman uit Sint- Philipsland in Duitsland verdronken Bij de familie W. Kempeneers te Slnt- Philipsland kwam het droeve bericht, dat nun 18-jarige zoon die in Duits land voer, overboord was geslagen en verdronken. Zuidafrikaans afscheid in verbaasde Ganzestad De leerlingen van de hoogste j klas van de middelbare school i voor meisjes van het christelijk i j lyceum te Goes hebben maan- dag „sensatie" verwekt in de Ganzestad, door In Afrikaans 1 i voortrekkerskostuum in het i I openbaar te verschijnen. Zij re- i den met een Walcherse boeren- i I huifkar door de straten van de I i stad, waarbij de negen meisjes, i j die voor het laatst naar school I i gingen, heel wat bekijks had- I i den. Op school zelf spraken zij i de leraren in het Zuidafrikaans e i toe. Zij brachten hen daarbij I dank voor hetgeen zij op school 1 i hadden geleerd. De meisjes, die i I binnenkort examen doen, na- 1 i men tevens afscheid van hun pen: „Vraag die en die uit het ver slag heb ik gesteld, meneer de voorzitter, maar ik wil er nog even op terugkomen..." Waarom dat alles niet ineens in het open baar gedaan? Het is al met al een vreemde en weinig geruststellende ontwikkeling. De strijd rond de openbaarheid van de S.E.R.-vergaderingen bewijst, dat de hier gesignaleerde feiten meer en meer verbreid raken. En dat is ver ontrustend, ook al omdat bepaalde beleidstaken van de gemeentelijke overheden meer en meer worden af gestoten naar besloten overheids- stichtingen, gemeenschappelijke re gelingen enz. Een opvallend voorbeeld In Zeeland daarvan is de gemeenschappelijke re geling Recreatiegebied Drie-eilanden- plan. In de reglementen van deze regeling had de openbaarheid van de vergaderingen toch wel vastgesteld en voorgeschreven dienen te worden, doch het is niet gebeurd. Er kan dus binnenskamers worden bedisseld over belangrijke publieke zaken Het is te hopen, dat Goes en Terneu zen op hun dwalingen terugkeren. De raadsleden dienen te begrijpen, dat zij niet op exclusieve regentenze tels zitten, maar optreden als verte, genwoordigers van de burgerij. Dit mandaat eist eerst en vooral van hen, dat zij het werk voor de publie ke zaak in alle openbaarheid ver richten. Indien zij dit niet doen, ma ken zij misbruik van het door de kiezers in hen uitgesproken vertrou. wen. Zij verminderen de mogelijk heid voor deze kiezers om na te gaan hoe de door hen gekozenen hun man. daat gebruiken. Zij begeven zich in de sfeer der hier zo verwerpelijke exclusiviteit nogmaals: een dui delijk protest is op zijn plaats. llllllllllllllllllllllllltllllllllllllllllM Twee Vlissingers over kop met „geleende" auto. Middelburgse politie stond In de nacht voor „mysterie". Twee Vlissingse jongemannen heb ben in de nacht van zondag on maan dag een wel xeer onfortuinlijke rit gemaakt niet een auto, die een hun ner van zijn vader had „geleend". Bij Koudekerke vloog de auto over de kop en de rit, waarvan de eige naar, de heer Van der B. uit Vlis- slngen niet op de hoogte was, resul teerde in een vrij zwaar beschadigde auto en een gebroken arm. De 20-jarige G. v. d. B., die de wa gen bestuurde kwam met de schrik vrij; zijn vriend, de 22-jarige M. R., moest in een ziekenhuis worden op genomen. Aanvankelijk bleef R. met zijn gebroken arm rondlopen: de kna pen wisten namelijk in het holst van de nacht in Middelburg een garagehouder te bewegen de auto met een takelwagenweg te sle pen. De garagehouder begon zelfs terstond het was vier uur met het uitdeukingsproces Dit trok de aandacht van twee sur veillerende Middelburgse politieagen ten: toen deze poolshoogte gingen ne men maakten de beide Vlissingse jongelui, dat ze uit de voeten kwa men. Voor de ordebewaarders bleef er voorhands enige mytiek rond de auto en het ongeluk hangen, omdat de garagehouder niet kon vertellen wie de knapen waren en wie de eige naar van de auto was De wagen werd in beslag genomen, maar reeds twee uur later kwam het geval tot een oplossing, toen de Vlissingse jongens zich op het politiebureau meldden. Eerst toen is R. naar een dokter gegaan, die de jongeman naar een ziekenhuis liet overbrengen. De Iauto werd bil het ongeluk aan de linkerzijd© ontzet. „Schelde"-vitrines te duur voor Vlissingse middenstand. Middensfandscenirale zal het huurcontract niet verlengen. Het ziet er naar uit, dat na 80 april voorlopig niet meer geëtaleerd zal worden in de zestien vitrines langs de beruchte blinde muur van „De Schelde" in de Walstraat te VUssin- gen De middenstandscentrale in deze plaats heeft namelijk beslo ten het huurcontract voor dew vi trines met „De Schelde" niet te ver lengen. De oorzaak van het opzeg- Êen van dit contract is, dat de win- eliers de huren voor de vitrines „abominabel hoog" vinden. Een en ander werd maandagavond meegedeeld tijdens een jaarvergade ring van de middenstandsvereniging „Gemeenschappelijk Belang" in hotel Noordzee-Boulevard. Uiteraard ont spon zich over deze kwestie eèn langdurige discussie, waaruit duide lijk bleek, dat de vitrines onder de huidige voorwaarden zeker niet be geerd worden door de Vlissingse mid denstanders. De voorzitter, de heer H. G. Daalhuizen, vertelde, dat slechts vier van de 16 middenstan ders, die gebruik hebben gemaakt van de vitrines, opnieuw belangstel ling hebben getoond. Maar deze vier willen alleen tot huur overgaan als de huurprijs met minstens de helft wordt verminderd. Het bestuur wees' er nog op, dat de huurprijs 250 per jaar per vitrine bedraagt en dat er verder nog 35 aan bijkomende kosten (licht, ver zekering, schoonmaken enz.) betaald moet worden. Bovendien worden de artikelen, die geëtaleerd zijn, bij zon nig weer zeer snel nadelig beïnvloed. „Het gaat hier om een totale huur prijs van 4000 per jaar", aldus de voorzitter, „en dat betekent, dat de Schelde deze vitrines in drie vier jaar wil afschrijven. Wel een beetje vlot voor zo'n maatschappij". Inmiddels heeft het bestuur van de middenstandscentrale een brief aan „De Schelde" verzonden met de me dedeling, dat het huurcontract niet verlengd wordt. Het contract loopt op donderdag 30 april af. Bisamrat gevangen in Terneuzen. Door een der gemeentewerklieden te Terneuzen werd dinsdag aan het bu reau van politie een bisamrat aan gebracht, die nabij de Axelso brug door een hond was doodgebeten. De bisamrat is voor onderzoek opgezon den naar Wagenlngen. „Nederland Schildert" in raadhuis te Hulst Van 2 tot en met 18 mei a.s. zal er in de Burgerzaal van het stadhuis te Hulst een tentoonstelling worden ge houden van bekroonde inzendingen voor de Talens' Prijs 1958. De opening van deze tentoonstelling „Nederland Schildert" zal op 2 mei geschieden en wel om 3 uur In de Burgerzaal. Hierbij za! o.a. burge meester A. L. S. Lockefeer op zijn plaatsvervanger een welkomstwoord spreken. De tentoonstelling zal voor het publiek zijn opengesteld van 14 —18 uur; 's zondags en 's maandags van 1218 uur. VANDAAG. Middelburg Electro „Overtreding art. 251 bis", 20 uur, 18 j- Molenwater: Miniatuur Walcheren, 9—17 uur. Con cert- en Gehoorzaal. Concert Middel burgs Mannenkoor, 20 uur. Vlissingea - Alhambra „Een grote lief de, een grote hartstocht" 19 en 21 uur, 18 j. Luxor: Onderwater com- mando", 20 uur, a.l. Goes Korenbeurs: vergadering Evene- mentencommlssie: rede burgemeester H. K. Mlchaëlis over „G--s en ztjn Infrastructuur", 20 uur. Grand: „Bloe dige vergelding", 20 uur, J,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2