BRESKENS ZOEKT WEGEN, DIE NAAR WELVAART LEIDEN WALCHEREN CURSUS VEILIG VERKEER VAN BUURTVERENIGING ,/T ZAND" KREDIET VOOR HERSTEL VAN DE CHR. KLEUTERSCHOOL MARKTBERICHTEN DINSDAG 26 APttlL 19&V PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT GEMEENTERAAD VERGADERDE Teleurstelling over een ministeriële beschikking. „Dat Breskens niet als kerngemeente is aangewezen heeft bij de bevolking een gevoel van lusteloosheid teweeg gebracht. Het was een zwarte dag voor Breskens, toen we dit slechte nieuws via radio en pers vernamen. De hele streek zal hiervan de nade lige gevolgen ondervinden. Vooral de Industriële ontwikkeling, zal worden geremd en nog verdere ontvolking van de streek dreigt, daar de werk loosheid een ontstellende vorm aan neemt. Aanvullende werken, hoe mooi ze ook zijn, zullen daarin geen doorslaggevende verandering kunnen brengen". Met bovenstaande woorden opende burgemeester J. A. Eekhout van Breskens maandagavond de gemeen teraadsvergadering. De burgemees ter knoopte daaraan vast een ver zoek aan de leden van de raad om na afloop van de vergadering bijeen te blijven, teneinde te bespreken wel ke andere wegen men van nu af aan zal moeten bewandelen om Breskens toch tot grotere welvaart te brengen. In verband met het voorbijgaan aan Breskens bij de aanwijzing van ont wikkelingskernen in Zeeland stelde de heer J. W. Carels (lijst Carels) enkele vragen. Onder meer informeerde dit raads lid naar de aard van de stappen, die 3. en W. in het verleden heb- l)en gedaan bij de minister, bij de andere gemeenten van West Zeeuvvseh-Vlaanderen en bij de Kamer van Koophandel. Verder vroeg de heer Carels of B. en W. ook werkloosheidscijfers had- ;den opgevraagd bij de arbeidsbu reaus. Wethouder W. C. van de Hooft (p.v. d.a.) bepaalde zich er toe te verkla ren, dat vooral de voorzittér gedaan heeft wat hij kon om de minister de ernst van de situatie onder ogen te brengen. Daarvoor had de heer Van de Hooft, die ook namens zijn colle ga, wethouder P. Zegers, sprak, alle lof. Visserij Naar aanleiding van een vroegere vraag van de heer Carels deelde de voorzitter mede, dat volgens de ver eniging „Zevibel" momenteel de voor waarden, waaronder steun kan wor den verleend aan vissers bij de sa nering van de vloot, niet gunstig zijn „Zevibel" adviseert te wachten tot er een nieuwe minister van landbouw, Geschenk voor schooljeugd visserij en voedselvoorziening is. Inmiddels zal het E.TJ. voor Zeeland worden verzocht op korte termijn gegevens te verstrekken, vooruitlo pend op het rapport, dat dit instituut over de mogelijkheden voor de vis serij opstelt. De raad besloot adhesie te betui gen aan een aan rijkswaterstaat gericht verzoek van „Handelsbe langen" om een derde haven. Juist nn is een derde haven hard nodig, meende de voorzitter. De raad verklaarde zich bereid me dewerking te verlenen aan de stich ting van een b.l.o.-school voor Wést Zeeuwsch-Vlaanderen en besloot toe te treden tot de gemeenschappelijke regeling in deze. Na enige discussie besloot de raad verder de Dokter Broodmanstraat vol te bouwen volgens een gewijzigd plan, dat de straat aanzienlijk zal verfraaien, maar dat een meerdere uitgaaf van circa 14.000 zal vergen, waardoor de grondprijzen van circa 7.50 op ongeveer 9.50 moeten worden gebracht. Deze verfraaiing zal bovendien mogelijk maken vijf huizen extra te bouwen. De raad sprak zich daarom uit voor dit plan, hoewel B. en W., oorspron kelijk hadden voorgesteld een wat eenvoudiger en minder kostbaar plan uit te werken. Coöp. Boerenleenbank in NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Hoedekenskerke 50 jaar, Dezer dagen werd de vijftigste alge mene jaarvergadering van de Coöpe ratieve Boerenleenbank Hoedekens kerke gehouden. In zijn openings woord gaf de voorzitter, de heer J. Traas een terugblik over de afgelo pen vijftig jaar. Spreker toonde zich zeer verheugd over de goede positie van de bank. In 1909 bedroeg da om zet 17.000.thans meer dan 4.000.000.per jaar. Spreker deel de mee, dat er plannen bestaan om in juni a.s. het vijftigjarig bestaan fees telijk te herdenken. De kassier, de heei C. Hoogerheide, gaf vervolgens een toelichting op de rekening en ba lans over 1958 met verlies- en winst rekening. Deze cijfers bleken onver deeld gunstig te liggen. Over 1958 werd een winst geboekt van 11.514,44, terwijl er voor het re servefonds 99.175,43 staat ge boekt. De heer K. D. Leendertse werd als bestuurslid en de heer L. Lous als lid van de raad van toezicht herko zen In 1958 werd het ledenaantal met 27 verhoogd tot 436. Het aantal voorschotnemers werd van 134 op 157 gebracht, de rekeninghouders van 174 op 188, terwijl het aantal spaarders met 151 afgenomen was tot 2002. Douane ving 275 kg „naamloze" boter De douane heeft te Koewacht 275 kg bo ter ln beslag genomen van een tweetal onbekend gebleven smokkelaars. Tegen de winkelier waar de boter was gekocht, werd proces-verbaal opgemaakt De fiet sen waarop de boter zou worden ver voerd, werden eveneens in beslag geno men. Raad gaf krediet voor bouwgrond in Stromenwijk. De Middelburgse schooljeugd, althans de kinderen, die gewone, buitengewo ne, voortgezette en uitgebreid lagere scholen bezoeken, krijgen ter gele genheid van de jaardag van koningin Juliana allemaal een geschenk. De u.l.o.-leerlingen een reproduktie van ccn schilderij van de koningin, de andere jongens en meisjes een beker. Aldus besloot de raad maandagmid dag, toen vergaderd werd onder voor zitterschap van burgemeester mr. Joh. de VVidt. Verschillende raadsle den wilden zelfs nog verder gaan door de bekers te vullen met snoep of iets dergelijks. Maar daar zag men vanaf toen de burgemeester voorre kende, dat in elke beker een kwartje snoep tegen de duizend gulden zou vragen. Zodoende gaf de raad voor de rcprodukties en de bekers een kre diet van 2000. Voor het bouwrijp maken van gron den in de Stromenwijk voor de bouw van 50 woningen voor Ambonezen waarvoor van de zijde van de Rijksgebouwendienst belangstelling is getoond voteerde de raad een krediet van 174.400. De heer P. H. M. Adriaansens (k.v.p.) pleitte voor verspreiding van de woningen. Vol gens mr. De Widt zijn de Ambonezen hieraan nog niet toe. Hij was overi gens van mening, dat die versprei ding na de bouw van .de woningen geleidelijk zal gaan door het verhui zingsproces. Voorts voteerde do raad een krediet van 1500 voor het verlenen van me dewerking aan het zogenaamde Ter- lingenfonds, dat verbetering van huis vesting voor gezinnen, die niet in staat zijn hierin op de normale wijze te voorzien, voorstaat. Dokter A. Snethlage werd wegeens zijn vertrek naar elders ontslag ver leend als waarnemend gemeentege neesheer, onder dankbetuiging voor de gedurende vele Jaren bewezen diensten. Als waarnemend gemeente ontvanger werd aangewezen de heer C. H. van Herwijnen, die in die func tie tevens beëdigd werd. Verder verleende de raad kredieten voor verplaatsing en vergroting van de sectiekast van het elektriciteitsbe drijf aan de Dlauwedljk 5000), voor aansluiting op het waterleiding net in de herverkaveling Walcheren 1800) en voor liet treffen van voorzieningen aan het voormalig zul- verhui8 van het gasbedrijf 8500). Tevens gingen nog enkele onderwijs- voorstellen onder de hamer door: aanschaffen schoolmeubilair en leer middelen chr. kleuterschool 't Zand 2050, muzikale vorming school J 711,10, eervol ontslag mej. M. E. C. Verbeek als onderwijzeres aan de openbare lagere school 't Zand, ter wijl als gedelegeerde in het bestuur van de chr. cetailhandelsvakschool aangewezen werden wethoudor J. W. Kögeler en de heer W. P. J. Baars. KOUDEKERKE Ned. Chr. Vrouwenbond De afd. Koudekerke van de N.C.V.B, hield onder leiding van haar presi dente, mevrouw Barcntsen, haar maandelijkse vergadering. Spreker voor deze avond was de heer C. Melse met het. onderwerp „Het leven na de dood". Op de volgende vergadering op 21 mei zal mej. Voorbergen uit Oostkapelle spreken. MIDDELBURG „Handelsbelang" adviseert winkels te sluiten. Het bestuur van de vereniging „Han delsbelang" te Middelburg adviseert haar leden op koninginnedag de win kels gesloten te houden, daar boven dien de marktdag verzet is naar vrij dag 1 mei. Hiermede sluit het be stuur zich aan bij een beroep door de vereniging „Uit het VolkVoor het Volk" om ln verband met de vie ring een vrije dag te verlenen op 80 april a.s. Feestavond buurtvereniging In zaal Mercurius aan de Koepoort straat te Middelburg hielden de leden van de buurtvereniging Brakstraat, Breestraat, Nederstraat en Lazarij- straat, zaterdag een feestavond. Voor deze avond had het bestuur van de buurtvereniging voor het vullen van het eerste programmadeel een beroep gedaan op de eerste Middel burgse klavar-accordeonvereniging „Con Brio". De buurtbewoners zullen van deze keus stellig geen spijt ge had hebben, want de jeugdige accor deonisten zorgden onder leiding van dirigent P. de Schrijver voor een on derhoudend programma. Het andere deel van het programma bestond uit een gezellig cabaretje. Met zang, schetsjes en dergelijke, werden de aanwezigen de verdere avond op aangename wijze onder houden. Voor de danslustigen onder de buurtbewoners was het laatste deel van de feestavond eveneens van belang, want met muzikale begelei ding van de „Delta.players" onder leiding van Leln de Nood konden zij tot in de kleine uurtjes gezellig sa menzijn, zoals dat heet. VLISSINGEN Jaarfeest N.C.G.O.V. en C.O.J.O. De plaatselijke afdelingen van het N.C.G.O.V. en Cojo belegden zater dagavond ln het hervormd vereni gingsgebouw te Vlissingen de jaar lijkse feestavond met muziek en to neel. De voorzitter, de heer J. Castel opende de bijeenkomst met gebed en wees vervolgens op de grote gevaren, die het drankmisbruik met zich brengt. Met het zeer verdienstelijk optreden van „Melodia" werd een be gin gemaakt met een goed program ma, vervolgens gaf de heer L. C. de Boo van Uijen een duidelijke uiteen zetting over het doel en streven van de N.C.G.O.V. en Cojo. Na de pauze werd het detective-spel „Voor de der de maal" van P. J. Dorrenboom voor het voetlicht gebracht. Op verdienste lijke wijze wist de Cojo-toneelgroep „Walcheren" dit stuk te vertolken. Het hield de aanwezigen tot de laat ste minuut in spanning. De heer L. C. de Boo van Uijen sprak een slot woord. Directrice huishoudschool hield inleiding. De directrice van de Vlissingse huis houdschool, mej. B. Boersma, heeft maandagavond voor de ouders van de leerlingen van haar school een inlei ding gehouden over „de mogelijkhe den, die er voor het meisje zijn na de primaire opleiding" Mej. Boersma betoogde, dat het min of meer onver antwoordelijk is de meisjes, als ze uit de primaire opleiding komen, di- recht te laten gaan werken, eenvou dig door het feit, dat ze dan nog zeer vaak te jong zijn en nog te wei nig kunnen. Later krijgen ze name lijk spijt van deze, misschien wat overhaaste, stap en wordt het gemis aan een voortgezette opleiding des te sterker gevoeld. Zij behandelde voorts de verschillende factoren, die het meisje er volgens haar van weerhou den een verdere opleiding te volgen. Daartegenover stelde zij echter de voordelen, die een secundaire oplei ding, bijvoorbeeld tot assistente in de huishouding, leerling-verkoopster, kinderverzorgster, enz. biedt. De meisjes kunnen met hun diploma's vanzelfsprekend hogere eisen stellen en zeer vaak een prettiger werkkring krijgen. Op een bord stelde mej. Boersma een schema op van de ver schillende opleidingen, die in duur van 1 tot 3 jaar variëren. Deze tijd, die men dan langer leert, blijkt in de praktijk echter zijn vruchten wel degelijk af te werpen. Zij besloot met er bij de ouders op aan te dringen hun dochter, indien mogelijk, toch vooral een secundaire opleiding te la ten volgen. Na de pauze gingen enige leraressen aan de school diéper op de verschillende opleidingen. Toneelgroep hervormde jeugdkerk voerde paasspel op. De toneelgroep van de hervormde jeugdkerk heeft maandagavond in het wijkcentrum bij de Johanneskerk te Vlissingen het paasspel „De kin deren uit Galilea" opgevoerd. Dit stuk in drie bedrijven van Gladys Wiles, de vertaling is van A. J. Plooi, speelt tijdens het paasfeest, ter gelegenheid waarvan duizenden pelgrims naar Jeruzalem waren ge komen en kampeerden op de heuvels rond de stad. Ook bij Bethanië, aan de weg naar Jericho. Daar, bij het huis van Maria en Martha, beleven een aantal kinderen uit Galilea het paasgebeuren. Op zeer verdienstelij ke wijze werd dit stuk voor het voet licht gebracht, terwijl de verschillen de bedrijven muzikaal omlijst wer den met passages uit werken van Handel. Vanavond, dinsdagavond, om 8 uur wordt de opvoering herhaald. Officiële publikatie VLISSINGEN. SPREEKUUR BURGEMEESTER. Het spreekuur van de burgemeester van Vlissingen op woensdag 29 april wordt verzet nagr vrijdag l mei van ld—II uur. Uitgebreid feestprogramma voor Nieuw- en St.-Joosland De collecte voor het koninginnefeest te Nieuw- en Sint-Joosland heeft op gebracht 830. Het bestuur van de Buurtenbond heeft voor de viering een verzorgd programma samenge steld. Woensdagavond a.s. zal het gemeentebestuur de opening verrich ten van de nieuwe muziektent op het Kerkplein en deze overdragen aan de muziekvereniging „O.N.D.A.". Deze overdracht wordt gevolgd door concert en zang. Op koninginnedag om 9.45 uur des morgens zal de mu ziekvereniging een rondgang maken door de gemeente en het Oude Dorp, Het vertrek geschiedt van de open bare lagere school. Het eigenlijke koninginnefeest is op zaterdag a.s. Des morgens is er trak tatie van de schoolkinderen in de bei de scholen. Des middags beginnen de festiviteiten met een optocht van de muziekvereniging, schoolkinderen en ruitewereniging. De route die de stoet zal volgen is als volgt: Van Akenstraat, Molendijk (onderlangs), Korteweg. Rijksweg, Beatrixstraat naar de speelweide van de heer P. de Visser in de Wilhelminastraat. Eerst volgt daar het optreden van de rui- tervereniging waarna kinderspelen. Verder zijn er volksspelen, bestaande uit: kruiwagenrace, wedloop met hin dernissen, tonnetje steken, hindernis fietsen, sprietlopen en tot slot een ge kostumeerde voetbalwedstrijd door de voetbalvereniging. Na afloop van ieder volksspel zal meteen de prijs uitreiking geschieden. Des avonds is er optreden op de muziektent door het kinderkoor, dameskoor, muziek vereniging „O.N.D.A.", jeugdkoor en voorts nogmaals muziek met stoelen dans. Het bestuur van de Oranje-Buurten- bond verzoekt alle medewerking voor een vlot verloop van de vastgestelde festiviteiten. Tevens worden mede werkers gevraagd voor het opbou wen van de hulpmiddelen voor de volksspelen op vrijdagavond a.s. op de weide van de heer De Visser. GRIJPSKERKE Viering koninginnedag Ter gelegenheid van de viering van koninginnedag heeft de christelijke Oranjevereniging, te Grijpskerke een programma samengesteld voor 30 april en 2 mei. Op 30 april is er om ongeveer half 10 een zanghulde voor het gemeente huis, die door burgemeester en wet houders in ontvangst zal worden ge nomen. Daarna maken de schoolkin deren een optocht door het dorp. 's Middags van 2 uur beginnen de kinderspelen op de speelweide. Zaterdagsmiddags 2 mei worden volksspelen gehouden. Het program ma vermeldt hier: ringrijden met sjeesjes, touwtrekken, emmers water dragen, stoelendans, kruiwagen rijden voor paren, tonnetjes kruien en hin- dernisfietsen. 's Avonds om 8 uur zal de muziekvereniging „Crescendo" te Oostkanelle een concert, geven. Na af loop volgt een muzikale rondgang door het dorp. De toren zal door schijnwerpers worden verlicht, De in woners hebben het verzoek gekregen op de feestdagen de vlaggen uit te steken. EEN GESLAAGD INITIATIEF Diploma's uitgereikt aan 22 cursisten. Reeds enkele jaren houdt de buurt vereniging 't Zand te Middelburg 'n --- r.v- cursus veilig verkeer voor zijn leden. I bleef men nog een tijdje gezellig ssen j8 tje een. Voor het examen slaagden Namens de deelnemers werd de heer Van Glerum een portefeuille over handigd, terwijl zijn echtgenote een prachtige plant kreeg aangeboden. Na de uitreiking van het diploma bij met De animator van deze lessen voorzitter van de buurvereniging, de heer E. J. Glerum, die tevens do ceert. In de vier jaren, dat men thans bezig is werd reeds door 117 cursis ten met goed gevolg het examen af gelegd. De 22 cursisten, die in het afgelopen jaar de lessen hadden ge-, - - volgd, zagen maandagavond in de v- d. Mark, M. v. LoonDekkers, A. kantine van het veilinggebouw te l de Massierv. Elsacker, J. de Maree Middelburg de bekroning van hun —de Feyter, H. P. Antheunissede „zwoegen" in de vorm van het fel 1 lof mevr. C. PonseSonlus en de heren P. Huyssen, K. Schuit, D. W. Flipse en A. de Bokx, die naast het diploma nog een speldje kregen aan geboden. Verder slaagden de dames P. M. PoldermanVerkrijzer, K. A. KootstraHeijnsdijk, M. M. Boom begeerde diploma, dat door de voor zitter van de afdeling Middelburg en omstreken van de Vereniging voor Veilig Verkeer, de heer E. Visscher, met een toepasselijk woord aan de geslaagden werd uitgereikt. Hiervoor had de heer Visscher een korte inleiding gehouden, waarin hij vooral de nadruk legde op het grote belang van verkeersonderwijs. Een voornaam onderdeel hiervan noemde hij de opvoeding van de kinderen, waarbij het verkeêrsonderricht ook een rol moet spelen. „Er wordt altijd gezegd", aldus vervolgde spreker, „dat verkeersonderwijs op de scho len begint, maar eigenlijk begint het thuis". Naar aanleiding hiervan wees hij op de belangrijke taak, die de ouders hebben om het kind niet al leen de verkeersregels maar tevens verkeersbeschaving en -fatsoen bij te brengen. En omdat vele. kinderen de ze regels niet kennen of niet zijn bij gebracht worden zij de dupe van het verkeer. Daarom vond de heer Visscher het ook zo gelukkig, dat verschil lende dames aan deze cursus had den deelgenomen, omdat zij zo'n belangrijke taak hebben in de op voeding van de kinderen. Ook ging spreker nader in op de taak van het Verbond voor Veilig Ver keer, die onder meer de jeugd verKeersexamen afneemt en de verkeerscursu6sen onder de vol wassenen stimuleert. De geslaagden Tevens feliciteerde de heer Visscher de heer Glerum met het succes van deze cursus. En dat deze cursus ge slaagd genoemd kan worden blijkt wel, dat van de 22 examen-kandida ten allen geslaagd waren. „Dit be wijst", aldus de heer Vissoher, „niet alleen dat het goede cursisten waren, maar ook een goede cursus". Niet alleen de heer Visscher was hiervan overtuigd maar ook de da mes er heren, die de lessen bij de heer Van Glerum hebben gevolgd. Bruine, J. GelokWisse, R. Huijssen Hoekstra, mej. E. Polderman en de heren A. de Massier, F. N. Baan, C. I. Meliefste, J. F. Heemstra, C. A. Polderman, P. König en J. Minnaar. RAAD OOSTKAPELLE Geen kampeerhuisjes op de Duinweg. Op voorstel van Bt en W. besloot de raad van Oostkapelle maandagavond de kinderen van de beide lagere scho len en van „Zonneveld" ter gelegen heid van koninginnedag een medaille aan te bieden. De heren A. Don en S. Roelse stemden hier tegen en zeiden meer voor een ruime traktatie van de kinderen te voelen. De heer A. Coppoolse merkte echter op, dat hier de Oranjevereniging voor zal zorgen. Voor het herstel van de christelijke kleuterschool stelde de raad een kre diet van 1190 beschikbaar. Op verzoek van de ringrijdersvereni- gïng zal de Dorpsstraat tussen Duin weg en Brouwerijweg op üerde pink sterdag voor alle verkeer gesloten zijn. Het verkeer zal via Duinweg en Torenstraat geleid worden. Dit zal ook het geval zijn op de dag, dat de districtswedstrijden in Oostkapelle worden gehouden. Hierover ontspon zich een drukke discussie. Enkele raadsleden hadden dit laatste eve nement namelijk liever in een andere plaats zien gebeuren. B en W. kon den hiervoor echter geen andere op lossing aan de hand doen. De raad besloot voorts de wethou derssalarissen tot 840 per jaar te verhogen. De heer A. Don zei dit toe te juichen, maar hij had toch nog liever gezien, dat er ver schil in wedde was, in verband met de taakverdeling. Enkele premies voor woningverbe tering werden toegekend. De voor zitter deelde mede, dat de woning van wijlen de heer J. Sturm zo spoe dig mogelijk zal worden afgebroken. De heer Don zei de trage gang van zaken bij de uitvoering van verschil lende onderhoudswerkzaamheden te betreuren. Hij stelde voor bij G. S. op een versnelde goedkeuring aan te dringen. Verschillende raadsleden ARNEMUIDEN Programma koninginnedag Het feestprogramma voor koningin nedag te Arnemuiden is als volgt sa mengesteld: 8.15 uur: klokgelui; 9.15 uur: toespraak ere.voorzitter burge meester Van der Heide bij de open bare school; zanghulde van school kinderen begeleid door „Arnes Ge. noegen"; 10.15 uur: optocht muziek vereniging, schoolkinderen, versierde wagens etc; 11.15 uur: traktatie schoolkinderen; 2 uur: loslating van duiven in het uitbreidingsplan; 2.30 uur: wielerwedstrijd. Start bij J. J. Bei je. Route: Schuttershof, Spoor straat, Noordstraat, Markt, Lang straat, 15 ronden; 45 uur: ring steken op fietsen op de Noordwal: 8.30 uur: lampionoptocht, opstellen op Stationsplein; 10 uur: vreugde vuur en slotwoord door R. van Bel- zen, voorzitter der Oranjevereniging. VROUWENPOLDER N.C.V.B. bijeen De afdeling Vrouwenpolder van de Nederlandse Christen Vrouwenbond hield onder leiding van mevr. De Kam haar maandelijkse vergadering. Na de gebruikelijke opening sprak mevr. Van Kamer uit Middelburg over het onderwerp „Schrijven, dich ten en declameren". Na de pauze gaf mevr. Van Kamer nog enige declamaties ten beste, die een dankbaar applaus ontlokten. Tijdens de volgende vergadering zal mevr. JongejanDe Groot uit En schede spreken. Programma koninginnedag Ook te Vrouwenpolder wil men de 50e jaardag van H.M. de Koningin op feestelijke wijze vieren. De chris telijke Oranjevereniging heeft het volgende programma vastgesteld: 8 uur klokluiden; 9.30 uur: zang school kinderen, voorts traktatie en film voorstelling in 't verenigingsgebouw; 2 uur: volksspelen op weide van de heer W. Maas „Elzenoord"; 2 uur: hlndernisfietsen; 2.30 uur: panne- koekenrace voor dames; 3 uur: be- hendigheidstoer voor bromfietsen; 4 uur: hardlopen; 4.30: hindernisbaan; 5 uur: stoelendans jongens en meis jes tot 12 jaar; 5.30 uur: kussenge vecht; 8 uur: muziek. ROTTERDAM. VEEMARKT Aanvoer in totaal 1871 Vette koeien en ossen 1203, varkens 671 Vette koeien 3.20-345 le kw., 3.00-3.18 2e kw., 2.80-2.91 3e kw. varkens (lev. gew) 1.72 le kw., 1.70 8e kw 1.67 3e kw Vette koeier aanvoer als vorige week, handel kalm prijzen onveranderd, pri ma's boven notering afloop traag, var- kens (lev. gew.) aavoer korter, handel re delijk. prijzen aanvankelijk iets boven notering eVrder als vorige week zware varkens van 1-58-1.60. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM 27-4: Klel8srdappelen 35 mm opwaarts, Eigenheimers 14 00-17.50. Bintje 1900- 21.00. Bevelanders 13 00-14.00. Furore 13 00 -17 00, Meerlanders 1400-15.00 Zandaard- appelen 35 mm opwaarts. Libertas 9 00- 10-50 Voeraardappelen 2.00-3.00 Prijzen berekend per 100 kg. en op de handels- voorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto AARDAPPELTERMIJNMARKT ROTTERDAM. Rotterdam, 27 april. Bintje 35 mm au gustus contr. f 11-10, december 2 contr f 1140 en 2 contr april f 14 Bintje 45 mm april 7 contr- t 15. Eerstelingen ,e" no vember tweo contracten f 20 60. Op 30 april a.s geen termljnmarkt. GROENTE- EN FRUITVEILING BERGEN OP ZOOM. 27 april. Andijvie 40—49 Prei 11—16 Ra dijs 5—10. Sla 5—13. Stoofsla 10—12. SpU nazie 9>,4—26. Rabarber 4—18 Witlof 6- 44. Raapstelen 2—6. Bloemkool 10—74 Aardbeien 6—18 per stuk. Idem 51 per ons. Jonathan 36—61. Golden Delicious 48—68. GRAANBEURS ROTTERDAM 37-4. (officieuze noteringen per 100 kg.) Tarwe, rode 17 pet vocht per schip naar kwaliteit alleen prima kwalitei ten gevraagd - tot f 31 90. franco Rot terdam: voedergranen - alles af. zomer- gerst naar kwaliteit - met weinig koop lust 24 75-25.75, haver ongepunte op monster naar kwaliteit 2340-25 50. peul vruchten franco Rotterdam, groene erwten boerenschoon 30.0043 00, schok kers 45-00-86.00, bruine bonen 80.00-105.00 boerenschoon. VISMIJN VEERE. 27 april. Aangevoerd 1893 kg export- garnalen 1.48—1.82: 35 kg schar 3552; 157 kg bot 16—29: 73 kg tong 1 48—2 46; 93 kg rog 2411: 45 kg ongesorteerde vis 24— 29; 25 kg wijting 25—30: 1 kg griet 1.38 ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM. 27 april. Aanvoer 3600 kg. AA extra 4.15. A extra 2.40. A I 1.76. B extra 1.47. B I 1-17. C extra 1. C I 8S D 115. E I 1.07. F I 1.40. Stek 68. VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG. 27 april Fruit: Winston H I 70-op 56—57, 60-70 46—49, 65-op 60, 55-65 45—47 H II 28. K 36. F 26 Jonathan K 48. Groenten: Sla T 6—15. H 5—12, C 5—6. An dijvie 29—54. Prei 10—12 Rabarber 8—12 Postelein 66—77 Spinazie 10—38 Ui<-n 3— 9. Radijs 12—16. Bloemkool 3 at p kist 45—61, 4 st. p. kist 35—57, 6 st- p. kist 28 -48, 8 St. p. kist 19-36. 10 St. p kist 10- 17. Witlof 16—34. Komkommers A 51—52. B 41—42, C 38—39, D 30—31. Aanvoer bloemkool 30.000 stuks. spraken de hoop uit dat het in wor ding zijnde parkeerterrein aan de Manteling nog zal worden uitgebreid, daar zij het terrein nog veel te klein achten voor het aantal auto's, dat hier gewoonlijk parkeert. De voorzit ter deelde voorts mede. dat enkele bezwaarschriften zijn ingediend te gen het uitbreidingsplan „centrum". De heei A. Coppoolse achtte een par keerverbod voor een zijde van de Dorpsstraat zeer gewenst. Na enige bespreking achtte de voorzitter het raadzaam hierover nader advies in te winnen bij de A.N.W.B. en bij de rijksverkeerspoli tie. De heer C. den Hollander vroeg aan dacht voor het laten springen en op ruimen van bunkers In de duinen. Hij wees erop, dat hier met het oog op het bomende zomerseizoen met de grootste voorzorg dient te worden gehandeld. De heer S. Roelse pleitte voor een bevolkingsonderzoek op t. b.c.. De voorzitter deelde desge vraagd mede, dat G. S. geen goed keuring hebben verleend om op het kampeerterrein aan de Duinweg kampeerhuisjes te plaatsen. Hiervoor wordt een ander terrein beschikbaar gesteld. Grenswachters-Zeelandia 1-2 Gedurende de gehele wedstrijd heeft Zeelandia het beste van het spel ge had maar zodra men in de buurt van de Grenswachters-doelman kwam was het mis. De Middelburgers had den Van Bruggen naar de voorhoede getransporteerd, waar hij veel en goed werk deed, maar ook van hem kwam geen enkel schot, dat de uit stekende Brabantse doelman In moei lijkheden kon brengen. Voor de rust werd in stromende regen gespeeld. Na de rust nam de thuisclub zelfs tegen de verhouding in de leiding toen een misverstandje in de Zeelan- dia-achterhoede de bal in het net deed belanden. Twee minuten later maakte Ko van Iren echter gelijk. Ook na dit gelijkmakende doelpunt was het al Zeelandia wat de klok sloeg maar mede door prima werk van de Grenswachters-doelman kon Van Iren nog slechts eenmaal het net vinden, zodat de Middelburgers met een kleine doch ruim verdiende zege de terugtocht konden maken. SINT-LAURENS Jaarfeest geref. jeugdclubs De geref. jeugdclubs te Sint-Laurens hielden dezer dagen hun jaarfeest in het gemeentelijk vergaderlokaal. De heer Aalbregt kon in zijn openings woord een groot aantal belangstel leden welkom heten. Vervolgens werd een aantrekkelijk programma afgewerkt, waaronder het toneelstuk je „In den Otter" en een wedstrijd. Ter gelegenheid van het feit dat de meisjesclub 25 jaar bestond, werden zij door de jongens hiermee gefeli citeerd. Van de jongensclub kregen zij een vaandel en voor elk meisje af zonderlijk een vaantje. Daar de clubs groot gebrek hebben aan bijbels werd hiervoor een collecte gehouden die 72,opbracht. Burgemeester W. Baas sprak de clubs namens het gemeentebestuur toe. Aan het einde van de avond brachten enkele meisjes en jongens de leidsters en leiders dank voor al het werk dat zij in het afgelopen jaar voor de clubs hadden verricht. Zij boden hen hiervoor een klein ge schenk aan. Tenslotte bracht ouderling J. Koole namens de geref. kerkcraad de ge lukwensen over. Deze sloot ook de avond met dankgebed. RITTHEM Concert Op 30 april zal de zangvereniging „Ons Lied" te Ritthêm 's avonds om half acht een concert openen met de volgenden zangnummers: Wilhelmus, Lied van de Zee (Leo Mens), Zij zul len het niet hebben (Da Costa), Hol lands Vlag (Graaf van Hogendorp), Oranjelied (v. Krieken), Feestlied (Leo Mens). Hierna speelt de muziekvereniging O.N.D-A. de volgende nummers; Tra falgar march (W. Zehle), Beatrice, marche-cortège (A Delbccq), Scenes from the countryside (J. Harvy), be staande uit 3 delen: a. Early one morning, b. Round the abbey, c. Ru ral dance; Jhr. Mr. De Casembroot mars (P. de Rooy), Johann Krieger Suite (A. de Arend), Kent ge het land; De vrolijke jongen; Partita Piccola (G. Boedijn); Wilhemus (W. Boer). Concours-hippique te Axel Voor het eerst sedert vele jaren zal met Pinksteren te Axel weer een groot con cours hippique worden gehouden. Ruim 100 deelnemers allen aangesloten bij de "Kon Ned. Federatie var Rijverenigingen, zullen met hun paarden een show ver- zorgen. Groepen uit Walcheren, Tholen enz demonstreren pony's en vrijheids dressuur De gymnastiekvereniging ..Thor" uit Sas van Gent geeft turnde- monstraties Het programma, dat onge twijfeld grote belangstelling zaï trekken, duurt van half één tot zes uur. 's-Heer Hendrikskinderen heeft uitbreidingsplan. Na breedvoerige besprekingen heeft de raad van 's-Heer Arendskerke maandagavond het uitbreidingsplan voor de kom van 's-Heer Hendriks kinderen aanvaard. Uit deze vergadering, die onder lei ding stond van burgemeester D. M. Vermet en een ongewone publieke be langstelling trok, vie! af te leiden, dat deze zaak in 's-Heer Hendrikskindo- ren leeft. Het nieuwe plan. dat ruim te biedt voor ongeveei 100 woningen voorziet in de stichting van een woonwijk aan de oostzijde van het dorp De realisering zal echter met aantasting van de bestaansmogelijk heden van enkele inwoners gepaard gaan Vandaar dat het voorstel van B, en W. eerst na ampele overwegin gen werd aangenomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 15