Hulst veroverde na fraaie 3-1 zege op DESK het kampioenschap Zege op Elinkwijk kan N0AD niet redden NEDERLANDSE PRESTATIES IN RONDE VAN TUNESIË VERRASSENDE 4-3-ZEGE VAN S0UBURGS ANIMO OP TJ0BA STAND MAANDAG 27 APRIL 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT GOES HIELD TSC OP 2—2 GELIJK Greenewegen scoorde voor Middelburg alle 6 treffers tegen Corn Boys (6-2) HONDERDEN" SUPPORTERS stormden na afloop van de wedstrijd HulstDESK het veld op. Zij uitten hun vreugde over het kampioen schap van de Hul ster se ploeg, dat deze na een prachtige 31 zege op de Brabanders in zijn 35-jarig bestaan behaald heeft. Proficiat Zeeuws-Vla mingen Het was een enerverend duel, waarin zoals gebruikelijk ge durende de laatste wedstrijden de blauw-gele doelpuntenmachine eerst laat na rust op toeren kwam. Onmiddellijk na de aftrap liet het Hulsterse „legioen" zich horen, maar de 3000 toeschouwers kregen vooreerst ze- nuwenspel tc zien. Hulst was voortdurend in de meerderheid, maar het schortte nogal aan de afwerking voor het vijandelijke doel. Het zat ook niet mee, want schoten van Moens, De Blok en Neefs gingen rakelijks langs het doel, hoewel ook het Hulst-doel enkele malen door het oog van de naald kroop. Voor rust kon geen der teams de juiste rich ting vinden, zodat men aan de twee de helft begon weer met dubbelblan- ke stand. In de 14e minuut kwam Rob Moens gevaarlijk voor de DESK- doelman. Hij werd echter onder steboven gelopen en scheidsrech ter Voermans kende een straf schop toe, die linkshalf Voets in de leidende treffer omzette (1 0). Hierna legden de thuisspelers een duidelijk overwicht aan de dag. Een zeer fraaie combinatie tussen De Blok, Moens en Neefs sloot de laatste af met een tweede treffer (2—0). DESK gaf de moed evenwel niet op en slaagde er in uit een corner de achterstand te verkleinen (21). Hulst besefte, dat het pleit nog niet was beslecht en hield het DESK-doel onder vuur. En zo stelde 20 min. voor tijd Rob Moens met zijn lang verwachte bijdrage de zege veilig. Hij kwam in de gewenste schietposi tie en loste zo'u hard schot, dat doel man Witt.cs pas reageerde toen het Jeer in het net lag. 's Avonds ontving het gemeentebe stuur de spelers en het bestuur of ficieel in het stadhuis. De stedelijke harmonie bracht bij het clublokaal een serenade, waarna de voorzitter van de harmonie, de heer H. C. L. van Son, een felicitatie uitsprak. Van de pui van het stadhuis af sprak burgemeester A. L. S. Lockef eer trainer Van der Sluis en de spelers toe. Aanvoerder Hans de Gucht dankte voor de ontvangst en hoopte op een goed resultaat tijdens de pro motiewedstrijden. Tot vroeg in de morgen heerste er een feestelijke drukte in de Reinaartstad. Middelburg-Corn Boys 6-2 HET HEEFT ER een tijd lang naar uitgezien, dat Middelburg de strijd tegen Corn Boys met overweldigende cijfers zou gaan winnen. Want bin nen 25 min. hadden de Zeeuwen reeds een 40 voorsprong. De Sas- senaren, die in de eerste speeltijd kennelijk onder zware druk speelden en geen tijd kregen om hun zenuwen de baas te worden, hielden het ech ter nog op een draaglijke 62 ne derlaag. In de 6 hoofdstedelijke tref fers heeft de intelligent spelende Wim Groenewegen het grootste aan deel gehad hij maakte ze alle zes Middelburg begon met een groot overwicht en overspeelde de Corn Boys-ploeg volkomen. Reeds na 6 min. loste de actieve Goossen een keihard schot, dat doelman De Clercq tot corner verwerkte. Dit werd de aanleiding tot een geweldig Middel burg-offensief met Groenewegen als de grote animator. Hij was het, die na 9 min. aan de 6 treffers begon en toen hij na een kwartier het tweede doelpunt scoorde, was de zaak al ver bekeken. Even daarna kreeg Groenewegen andermaal een schiet kans (30) en in de 25e min. wan delde hij na een fraaie combinatie met Goossen door de Sasse defen sie (40). Het leek een debacle voor de Zeeuws-Vlamingen te worden, maar toen eerst Hoberg tegen de paal schoot en even later De Smit een strafschop benutte (41), kregen zij meer moed en nog voor rust bracht Audenaerd de stand op 42. ust gooide Corn Boys alles op Na de aanval en de Middelburgse defen sie moest alle zeilen bijzetten om de snelle voorhoede te beletten doelman Versluis te belagen. In de 12e min. werd evenwel het vonnis voltrokken. Een voorzet van Lindenberg kwam juist terecht voor de sprintende Groe newegen en hij schoot voor de vijfde maal in de roos. Twee min. later stilde hij zijn doelpuntenhonger door het halve dozijn vol te maken. En daarbij bleef het. Goes-T.S.C. 2-2. Al hebben de Goesenaren dan ook een kostbaar punt aan T.S.C. (22) moeten laten, toch verdienen zij alle lof voor de wijze, waarop zij de Bra banders partij gegeven hebben. De ploeg, die de laatste maanden door gebrek aan vechtlust steeds nederla gen moest incasseren, heeft deze middag getoond, dat mits de goe de instelling aanwezig is zelfs de Want al was T.S.C. qua techniek en spelopvatting de meerdere van Goes, de rood-witten gaven zo fel partij en toonden zoveel strijdlust, dat er geen sprake van geweest is, dat de Oos- terhouters zonder meer hun wil aan hun gastheren konden opleggen. Vooral in de eerste helft lieten de Zeeuwen aardig veldspel zien, waar bij de goed werkende vleugelspelers regelmatig in het spel betrokken werden. Hadden zij bij de afwerking wat meer beheersing getoond, onge twijfeld zou er een overwinning in gezeten hebben. Want goede, zelfs zeer goede, scoringskansen hebben de Zeeuwen beslist meer gehad dan T. S.C., dat door de Goes-defensie zoda nig op de huid gezeten werd, dat het tot werkelijk goed gerichte schoten zelden kwam. Het spel was nog maar enkele minu ten oud, toen Kriekaard zijn ploeg de leiding gaf (10), waarna in een aantrekkelijke wedstrijd beide ploe gen beurtelings ten aanval trokken. De Goese aanvallen waren stellig iets gevaarlijker en volkomen verdiend kwamen de thuisspelers aan een 20 voorsprong, waarvoor Debbaut zorg de. Na de thee zette T.S.C. de Goes- defensie onder zware druk. In de 7e minuut verkleinde Broeders de ach terstand tot 21. Fel streden beide HULST is gisteren door een 3 zege op het bezoekende DESK uit Kaatsheuvel kampioen geworden van de 2e klas B der amateurs. Dit ge beurde na een enerverende kamp met Middelburg en TSC. De foto toont de Zeeuws-Vlaamse kampioenen voor de lens van onze fotograaf, nadat zij de titel veroverd hadden. (Foto P.Z.C.) ploegen om het volgende punt, waar bij de Goesenaren enkele niet te mis sen kansen verloren lieten gaan. Dat was bijzonder jammer, want een kwartier voor tijd kreeg T.S.C. een strafschop toegewezen. Doelman Fij neman gaf zijn collega Zwartepoorte geen kans (22). De winnende tref fer, waarom fel gestreden werd, ver scheen niet meer op het scorebord. Rentmeester werd vierde in tweede étappe. Dank zij de goede samenwerking van de drie Nederlanders in de kopgroep van tien man, heeft de Haagse sprin ter Joop van der Putten de tweede etappe van de Ronde van Tunesië gewonnen. Toen de eindstreep in zicht kwam trok Dick Enthoven de sprint aan voor Van der Putten en gaf Piet Rentmeester de overige ren ners geen kans te ontsnappen. Joop van der Putten won daardoor de sprint voor de Zweed Knut Karlsson en de Duitser Horst Hanske, die resp. tweede en derde werden. Piet Rent meester bezette de vierde plaats. Als gevolg van de zware regenval werd de start aanzienlijk en moest de route tussen Sousse en Sfax verlegd worden. De etappe zou oorspronkelijk over 178 km gaan, maar geen van de organisatoren kon vertellen wat de lengte van de etappe was na de routeverlegging. Er man keerde trouwens nog" meer aan de organisatie. Toen de tweede etappe begon, konden de organisatoren nog steeds niet een volledig klassement geven van de eerste etappe, die za terdag gereden is. De eerste étappe werd gewonnen door de Duitser Troche Ludwig. Hij legde de 168 km van Tunis naar Sousse af in 3 uur 32 min. 16 sec. De Belg Willy Declercq werd tweede met een achterstand van 30 seconden De beste Nederlander in deze eerste etappe was Dick Enthoven, die als achtste eindigde in dezelfde tijd als de Belg Sweeck. Piet Rentmeester werd tiende, eveneens in dezelfde tijd. Het ploegenklassement werd gewon nen door Duitsland. België bezette de tweede plaats. De Hagenaar Joop van der Putten winnaar van de tweede etappe, legde de 108 km van Sousse naar Sfax af in 2 uur 17 min. 30 sec. De uitslag was verder: 2. Knut Karlsson (Zweden) z.t. 3. Horst Ilanske (W.-Dld.) z.t. 4. Piet Rentmeester (Ned.) z.t. 5. Kenneth Ladlaw (Gr. Britt.) z.t. 6. Alphonse Sweek (België) z.t. 7. Gil Taylor (Gr. Britt.) z.t. 8. Eugene Tamburlini (Fr.) z.t. 9. Willy Declercq (België) z.t. 10. Dick Enthoven (Ned.) z.t. Na de tweede etappe ziet het alge meen klassement er als volgt uit: 1. Willy Declercq (België) 5 uur 58 min. 46 sec. 2. Treche (W.-Dld.) 5.59.28. 3. Alphonse Zweeke (België) 5.59.56. In het internationale ploegenklasse ment heeft België de leiding voor West-Duitsland. Oud-internationals België- Nederland 22 De wedstrijd tussen de ex.intcrnatio- nals van België en Nederland, die za terdag: in Antwerpen werd gespeeld, is geëindigd in een gelijk spel: 22. Bij de rust leidden de Belgische vete ranen met 10. ZEEUWSE KORFBALCOMPETITIE Vios-supporters onderbraken strijd tussen Vios en Togo In de le klas van de Zeeuwse korf balcompetitie zorgde Animo voor een daverende verrassing door T.joba in Souburg met 43 te kloppen. Deze zege was volkomen verdiend en be wees dus ook dat bij korfbal onver wachte uitslagen mogelijk zijn. Bij rust leidde Animo met 32 na tevo ren reeds met 20 te hebben voor gestaan. Vooral Togo zal deze Tjoba nederlaag met genoegen hebben ver nomen. De Goesenaars trokken naar Vios waar ze zich lieer en meester toonden. Toch konden de Goesenaren geen twee winstpunten aan hun saldo toe voegen omdat 6 min. voor het einde de scheidsrechter het nodig oordeelde, dat het Krabbendijkse publiek zich diende te verwijderen, omdat dit pu bliek zich onbehoorlijk inliet met de leiding. Voordien had hij dit publiek bij monde van de, Vios-aanvoerde reeds doen waarschuwen. De Vios- supporters gaven aan het scheids rechterlijk bevel geen gevolg weshal ve deze wedstrijd bij een stand 82 in het voordeel van Togo moest wor den gestaakt. Olympia wist zich niet te handhaven in de kopgroep doordat met 35 verloren werd van Elto. In de eerste klas bleven nu enkel Togo en Elto zonder verlies. In 2a kon Vedo het tegen Tjoba 2 niet bolwerken (02) en behaalde Swift 3 een flinke overwinning op Elto 2 (117). Swift 3 leidt in deze afdeling nu met 7 punten uit 4 wed strijden- In 2b leed SSS tegen Luctor een 52 nederlaag. Toch kreeg SSS minder dan het verdiende. Na een 02 ach terstand maakten de oranje-zwarten Nederlands hockeyteam versloeg Engeland: 2—6. liet Nederlands hockey-elftal beeft in één van de merkwaardigste interlands uit de geschiedenis van de Oranje-elf zijn fraaie na-oorlogse ongeslagen re cord tegen Engeland gehandhaafd. Een technisch veel sterkere tegen, stander werd op de vlakke, gladge schoren grasmat van Hurlingham- park in Londen tot ontzetting van eigen publiek met 20 verslagen. Twee razendsnelle doorbraken van Zwier en De Beer kort na rust brach ten de Britse doelman Archer op het verkeerde been en tot grote verras sing van de kleine Nederlandse kolo nie op de tribune werd datzelfde tech nisch zo voortreffelijk spelende En gelse team, dat ruim 40 minuten lang achtereen met snelle rushes en on grijpbare combinaties de toon had aangegeven, binen tien minuten over speeld. In de tot dat moment lauw en schijnbaar ongeïnspireerd spelende Nederlandse ploeg ontbrandde plotse ling het vuur van geestdrift en fel heid en met een in hoog tempo uitge oefende druk werd elke poging tot herstel bij de Engelsen de kop inge drukt. Rob Moens, die een belangrijk aan deel hadl in de 3zege van Hulst op DJpoK, waarmee de Zeeuws- Vlamingen het kampioenschap gre pen, maakt het hier de Brabantse keeper bijzonder lustig. Foto P.Z.C.) Ria van Velsen verbeterde 20 jaar oud record. Haagse zwemster 0.3 sec. sneller dan Cor Kint De jeugdige Haagse zwemster Ria van Velsen is er zaterdagavond tijdens de wedstrijden om de Hnuserbeker in het sportfor* 'senbad-oost te Amster dam in geslaagd het bijna twintig jaar oude Nederlandse record op de 100 meter rugslug te verlveteren. Ria van Velsen liet een tijd van l min 10.6 sec. afdruken, dat is 0,3 see. be ter dan het oude, record, dat op naam van Cor Kint stond. Tot voor kort was het record van Cov Kint tevens Europees en wereldre cord. Omdat het echter in 1939 op een 25 meterbaan was gemaakt en de in ternationale records tegenwoordig al leen nog maar over 50 meterbanen tellen, raakte Cor Kint haar Europese en wereldrecord bij deze scheiding kwijt. De tijd van Ria van Velsen is de snelste die ooit op de 100 meter rugslag is gemaakt. Zij komt. na de scheiding van 25 en 50 meterbanen uiteraard alleen in aan merking voor het Nederlandse record 25 meterbanen. Aanvoerder stuurde ster van het veld naar de kleedkamer. OOK DIT WEEKEINDE is de situa tie voor Sparta er weer beter op ge worden: de Rotterdammers wonnen zelf met 30 van NAC en concur rent, Rapid JC verspeelde een punt aan Fortuna '54 (00). Sparta heeft nu nog maar drie punten (uit vier wedstrijdennodig om zich kam pioen te noemen! Onderaan de rang lijst was het lot Aan SHS al in de loop van de afgelopen Aveek bezegeld door een nederlaag (41) tegen Feij- enoord. De vraag is nu nog A\ic als tweede degradeert. Ook al won Noad gisteren van Elinkwijk, toch is 't atïj- wel zeker, dat deze Tilburgse club volgend seizoen in de eerste diAisie moet uitkomen. Blauw Wit avou na melijk tot veler verrassing van Ajax en NOAD kan nu in het gun stigste geval een beslissingswedstrijd tegen Elinkwijk, Blauw Wit of Wil lem II bereiken. Maar dan moet één van dit drietal alle resterende wed strijden verliezen en NOAD alle res terende Avedstrijden winnen ENSCHEDE—VVV 2—0. Er stond kennelijk niets meer op liet spel en omdat Abe Lenstra met een griepje was thuisgebleven, was er weinig te beleven. Het povere voet bal leverde voor de rust geen treffers op, maar na rust werd Enschede toch wat actiever en Brouszek en Janssen bezorgden de sportclub eindelijk weer eens een zege. RAPID—FORTUNA 0—0. Fortuna deed zijn sportieve plicht en vocht zo hard het kon. Het werd zo doende een spannende wedstrijd: ook een bikkelharde strijd, waarin Mo- rand zich moest laten vervangen. Bij Rapid raakten Smeets en Strohlen- berg gewond. Scheidsrechters Mar tens was de beste man van het veld en daarom bleef de strijd nog juist binnen de grenzen van de sportivi teit. MVVPSV 1—1. Een wedstrijd, die ruim voldoende kon halen, maar die door vreemde be slissingen van scheidsrechter Tuinen- burg vaak ongunstig beïnvloed werd. Pas tien min. voor het eind Adel het eerste doelpunt, geseoord door Maas van MW. Een minuut later zorgde Rohrig na een soloactie voor het ge lijkmakende doelpunt. DOS—WILLEM II 2—0. Zeer lauwe vertoning. De Duitser Zaro van Willem n AA:as voor rust de uitblinker. |tort na de herA'at- ting kreeg deze speler een woor denwisseling met zijn aanvoerder Brooijmans, die hem zonder par don naar de kleedkamer verwees... De laatste hoop was A-oor de Til- burgers toen wel A-erloren. De beide Utrechtse treffers kAvamen na de rust tot stand. Makers daarvan waren back Okhuizen, die naar voren was gehaald omdat het ontbreken van Toon van der Linden alle schotvaar- dighcid uit de voorhoede had gehaald, en door Joop A'an den Bogert. Frans de Munck had een belangrijk aandeel in de zege van de domstedelingen. SPARTA—NAC 3—0. Sparta heeft het niet zo gemakkelijk gehad als de cijfers wel doen ver moeden. De Rotterdammers moesten hard vechten Aoor de zege, die hen aanvankelijk zelfs scheen te ontgaan, want in de eerste helft was NAC be slist de sterkere ploeg. Vijf minuten A oor het einde van de eerste helft gaf Bosselaar Sparta tegen de A erhouding in de leiding. Na rust werd Sparta langzamerhand sterker en Bosselaar en Van der Gijp zorgden voor 30. ADO—DWS/A 41. DWS/A speelde het klaar een 41 achterstand weg te werken.... In de eerste helft was ADO sterker en dit resulteerde in treffers van Vreeken, Schuurman, Clavan en Den Engelse. Van Doorneveld had ondertussen het enige tegenpunt van de Amsterdam mers gescoord. Na rust speelde ADO een ondergeschikte rol en Klein, Schenkel en Van den Ouden zorgden voor 44. De gelijkmaker kwam in de allerlaatste minuut. BLAUW WIT—AJAX 1—0. Goed en spannend Aoetbal. Blamv Wit had lange tijd de beste papie ren, omdat het nog het meest doortastend was, maar doelpunten blCA'en uit. Enkele minuten voor tijd priemde Dahrs de bal in het Ajax-doel. NOAD—ELINKWIJK 1—0. Het met vijf invallers spelende Noad vocht tegen een sterk spelend Elink wijk. Van zeker tien meter buiten het strafschopgebied schoot Louer even voor rust raak en in deze stand, kwam ondanks poging van weerszij den geen wijziging meer. Sparta Rapid JC DOS Fortuna '54 Feijenoord 30 18 10 2 46 72- 24 30 16 8 6 40 53- 32 30 16 7 7 39 76- 39 30 14 9 7 37 47- 42 30 16 4 10 36 76- 48 weer keurig gelijk (22), welke stand gehandhaafd bleef tot 15 min. na rust. In deze periode was SSS ze ker niet de mindere, maar in slechts vier minuten wist Luctor drie doel punten te maken hetgeen, teveel was voor SSS. Volharding zag tegen Vites se een 41 voorsprong nog danig in gevaar komen. Vitesse liep in tot 4 3, waarna Volharding uiteindelijk de zege veilig stelde (53). Zeelandia Vios 2 was een spannende ontmoeting, die door Zeelandia met het kleinste verschil werd gewonnen (32). Vol harding is nu eerste met 7 uit 4. In 3a zetten zowel Zuidwesters 3 als AKC hun zegetocht voort. Zuidwes ters 3 deed in Westkapelle Stormvo gels met 23 in het zand bijten en AKC toonde zich bij Zuidzande met 30 de meerdere. AKC bleef dus lei der met 6 uit 3 gevolgd door Zuid westers 3 met 4 uit 2. In 3b ging ook Dos '55 bij Kats onge nadig voor de bijl (131). Olympia 2 had geen last van de verre fietstocht naar Wissenkerke en klopte VZOD 2 met 14. Kats werd nu alleen leider met 8 uit 4 (doelgemiddelde 324). Tweede is VOPO met 6 uit 3 (doelge middelde 291). In 3c nestelde Zeelandia 2 zich aan de kop door een 81 overwinning op Blauw Wit 2. De tweede plaats wordt bezet door Scampolo 2- Manchester United per vliegtuig naar Nederland. De ploeg Aan Manchester United, die dinsdagavond a.s. een wedstrijd te Rotterdam tegen Feijenoord speelt, is zondagmiddag per Aiiegtuig naar Schiphol A'ertrokken. Bij het gezel schap van 16 man waren de manager Matt Busby en Billy Fonlkes, die bei den A-oor het eerst de lucht ingingen na de vliegramp te München, 14 maanden geleden. Andere overleven- den van de ramp waren Harry Gregg. Bobby Charlton, Dennis Viollet en Albert Scanion. die allen sinds Mlln- chen al gevlogen hebben. Gevraagd of hij er niet aan gedacht had de ploeg o\-er A'erschillende A'lieg- tuigen te A-erdelen, zei Busby: „Wij zijn een team als we spelen en als avc reizen. Ik wil dat team niet splitsen." Swift behield kansen op kampioenschap 2e klas B. Swift heeft door hot 55 gelijk spel tegen Quick de leiding behouden met 3 punten voorsprong."Maar ook heeft Quick nog tAvee wedstrijden meer tegoed dan de hoofdstedelijke korf ballers, zodat de Dortenaron uitein delijk de beste kansen voor het kam pioenschap Aan de 2e klas B hebben. Swift moet nog één wedstrijd spelen, uit tegen Merwede. Velox en Rozenburg speelden tegen elkaar met als inzet de derde plaats. De Rozenburgse twaalf wonnen met 87 en hebben dus voorlopig de be geerde plaats in bezit. 3Ierwede liet een steek Aallen tegen OSCR, dat met een 65 OA'erwïnning huis waarts keerde. De stand is i Swift Quick Rozenburg Velox Hou Stand Gymnasiast. OSCR Merwede Ons Huis 2 25 13 10 2 1 22 14 6 3 5 15 13 6 1 6 13 13 5 3 5 13 15 6 0 9 12 13 4 3 6 11 13 4 2 7 10 13 0 1 12 1 86—58 9012 72—69 99—73 70—71 70—89 54—70 Sp. Enschede 29 14 7 8 35 62- 48 Ajax 30 13 6 11 32 69- 57 MW 29 9 12 8 30 54- 50 WV 29 10 9 10 29 55- 54 NAC 30 12 5 13 29 63- 64 PSV 30 10 8 12 28 52- 55 DWS/A 30 8 10 12 26 52- 68 ADO 30 8 10 12 26 52- 70 Elinkwijk 30 9 7 14 25 48- 52 Blauw Wit 30 9 7 14 25 54- 64 Willem II 30 10 5 15 25 55- 80 NOAD 29 4 7 18 15 41- 76 Schev. H.S. 30 5 3 22 13 42-100 S.H.S. degradeert. K.N.V.B.-toto Aantal deelnemers 246.085; inleg 351.750; le prijs 86.180; 2e prijs 36.930. Er kwam 1 melding \ran 15 punten; 10 meldingen A'an 14 punten. Caritas-pool Voor de Caritas-pool waren 18.152 deelnemers, die voor een totale inzet van 20.337 zorgden. Hiervan gaat 12.200 naar liefdadige doeleinden, le prijs 4000; 2e prijs 1700. Twee meldingen van 12 punten, 11 A'an 11,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 5