Europa beleeft sedert 1950 een economische „wedergeboorte" Belg zou zijn vrouw in woede gedood hebben Zeeuwse Almanak „APPÈL 3" VLASR0TERIJ IN KOEWACHT TOT DE GROND TOE AFGEBRAND VEERES SCHOOUEUGD HOUDT EEN TEKENTENTOONSTELLING Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 27 APRIL 1959 DRS. KOHNSTAMM OP ROTARY-CONFERENTIE: Rotary-conferentie te Vlissingen, in het „Scheldekwartier", besloten Op de tweede dag van de 28ste conferentie hebben de leden van liet 160e district van Rotary International in het „Scheldekwartier" te Vlissingen een inleiding beluisterd van drs. Max Kohnstamm, secretaris-generaal van het Actiecomité voor de Verenigde Staten van Europa te Brussel, die over het onderwerp van deze Rotary-conferentie „Mens en samen leving in het veranderende Europa" een inleiding hield, waarbij hij dit onderwerp bezag vanuit Europees standpunt. Des middags werd aan deze inleiding, evenals aan de vrijdag gehouden inleidingen van ir. M. de Vink en ds. W. Dijckmeester beiden uit Middelburg een forum-bespreking gewijd. Met deze forum-bespreking werd de zaterdagmorgen door gouver neur P. F. W. Mouton geopende tweede plenaire zitting van deze 28ste conferentie afgesloten; in de derde plenaire zitting, die des middags om streeks kwart over drie begon, gaf de gouverneur zijn jaaroverzicht en werd ir. H. M. A. van Berkel tot nieuwe gouverneur benoemd. Tijdens een slotzitting, waarbij ook de dames die onder meer een rond rit over Walcheren maakten en een bezoek aan Veere brachten, tegen woordig waren, gaf Rotarian prof. mr. H. Sehuttevaev uit Voorburg een nabeschouwing op deze geslaagde conferentie. Drs. Kohnstamm betoogde dat Europa na meer dan 30 jaar van relatieve achteruitgang op econo misch gebied thans een wonder baarlijke wedergeboorte beleeft. Spreker vond reden om aan te ne men dat deze ontwikkeling, die om streeks 1950 begon, zich in de naaste toekomst zal voortzetten. Niet politiek Op politiek gebied vond drs. Kohn stamm de wedergeboorte niet zo sprekend. Toch schijnt Europa, zo vervolgde hij, ook hier op weg op nieuw subject in, niet alleen object van, politiek gebeuren te worden. De betekenis van de Frans-Duitse eens gezindheid, waarbij spreker als voor beeld Berlijn noemde, kan moeilijk overschat worden. „De conceptie van mannen als Ro bert Schuman en Jean Monnet, dat politieke solidariteit in het econo mische vlak moet worden voorbe reid, blijkt juist te zijn", aldus drs. Kohnstamm. Essentieel in deze ontwikkeling noemde hij het doorbreken van de nationale soevereiniteit en het vin den van vormen, die samenleving tussen staten in de twintigste eeuw mogelijk maken. Kenmerkend voor de ontwikkeling van de samenleving vond hij, dat deze steeds rijker wordt; de verschil len tussen rijk en arm worden gerin ger, in volstrekte tegenstelling- ech ter tot de communistische theorie. De samenleving wordt tevens cosmo- politischer. Hierin schuilen mogelijk heden en gevaren „maar de ont wikkeling is in ieder geval niet te gen te houden'", aldus drs. Kohn stamm. Voordat drs. Kohnstamm zijn inlei ding hield, waren de Rotarians be groet door Vlissingens burgemeester mr. B. Kolff, die in enkele grote lij nen de geschiedenis van Vlissingen behandelde. De heer Jos. Meulen- berghs bracht groeten over van de clubs uit het 162ste district; België- Luxemburg. Vervolgens spraken mej. M. Bordes, vice-presidente van de Nationale Unie der Nederlandse So- roptimists Clubs, de heer H. Hou- wink, voorzitter van de Vereniging van Oud-Rotarians te Den Haag en de heer O. Pasma, president van de Nederlandse Tafelronde, die namens zijn organisatie de voorzitter van de Rotary-club Middelburg, de heer J. A. Tavenier, een vaantje aanbood. Forum Voorzitter van het forum, dat de vrijdagmiddag en zaterdagmorgen gen gehouden inleidingen besprak, was mr. A. J. van der Weel uit Mid delburg. Als inleider-forumlid wijdde ars. Kohnstam naar aanleiding van vragen allereerst een beschouwing aan enkele internationale aspecten; ook behandelde hij vragen over kar tels, vrijhandelszone en de afwezig heid van Engeland in de Europese samenwerking. Verder hadden in dit forum zitting; inleider ds. Dijckmees ter, dokter P. K. de Haas die vra gen beantwoordden over de voorbe reiding van de bevolking van zuid west-Nederland op de ontwikkeling van haar woongebied de heer G. Nieveen en ir. M. de Vink die evenals ir. C. A. D. Horstmann vragen beantwoordde over het tempo van de industrialisatie in Zeeland en voorts de Rotarians een inzicht gaf in de proeven, die thans worden ge nomen voor het behoud van de oes tercultuur. Als plaats voor de volgende districts conferentie werd Voorburg aange wezen. De club uit Voorburg mocht tevens de wisselbeker in ontvangst nemen voor de club, die percentage- gewijs met het grootste aantal leden op de conferentie was „verschenen". Hierbij speelt ook het aantal kilome ters, dat de leden moeten afleggen een rol. Voorburg nam de wisselbe ker over van Oostburg. Tijdens de slotzitting voerde de nieu we gouverneur, ir. Van Berkel, nog het woord. Gouverneur Mouton, die een dankwoord richtte aan het adres van de club Middelburg, bij welke de organisatie van deze districtscon ferentie berustte, bood in verband hiermee de dames Okker-Vrolïjk en N. Scherft-Vau Andel een attentie aan. Nadat prof. Schuttevaer zijn nabe schouwing had gehouden, bracht de oud-gouverneur, mr. E. E. Menten de heer Mouton dank voor het vele werk, dat hij als gouverneur van het 160ste district heeft verricht. Voor de dames vermeldde het pro gramma een rondrit per autobus over Walcheren, een middagtocht naar Veere en een demonstratie van oude en hedendaagse Zeeuwse kos tuums door de heer J. de Bree in „Britannia" te Vlissingen. VOORBEDACHTE RAAD ONTKEND Na twist over echtscheiding Nadat de Belg Xavier de Bac ker uit Blaasveld zoals wij zaterdag reeds uitvoerig konden VAN IfUin TOT S. ijfc MELK VOOR ALGERUNTJES Ook in Wemeldinge beijveren de leerlingen van de lagere scholen zich iets te doen voor de Algerijnse vluch telingenkinderen in Tunis en Marok ko. Het Nederlandse Jeugd Rode Kruis heeft een melkactie georgani seerd en' de openbare lagere school, de christelijke school en de schippcrsschool brachten in totaal 216 blikjes melk bijeen. BOULEVARD VERLICHT Er !s een eind gekomen aan de duisternis aan het eind van de Breskense Boulevard. Dezer dag gen kwam de t.l.-verlichting ge reed, zodat de verbinding tussen het dorp en de nieuwe veerhaven nu ook bij avond, uitstekend is. RADIO-OPTREDEN HULSTER GEMENGD KOOR In het A.VJR.O.-programma zingt vanmiddag, maandag, van twee uur tot half drie het Hulster Gemengd Koor onder leiding van Jo Ivens. Het stadje Hulst met zijn vijfduizend CURIEUS Midden op de marlet in Retranche- nient stopte een Belgische personen auto; de bestuurder boog zich uit het portierraam en riep naar een voor bijganger: „Ik zoek een zioien". Nu gebeurt het in Retranchenient niet dagelijks, dat er automobilisten op de markt stoppen om tiaar var kens te vragen, zodat de man, die er naar gevraagd toerd wel enige verba zing moest verwerken. „Een zwien informeerde hij nog eens. „Ja, een zwien; gij noemt dat een varken, peins ik?', lichtte de Belg toe. Ja, dat moest onze man uit Retran- chement toegeven, maar daarmee vxis de zaak hem nog nieAs duidelij ker. Na enig heen en weer praten kwam er echter meer licht in de af faire; meneer de automobilist deed mee aan een auto-rally en uit de op dracht bleekdat hij op zoek was naar het „Zwyn", zijnde de Vlaamse schrijfwijze voor ,JZwin", met als uitspraak /stolen". De man uit Retranchement heeft de rally-rijder de weg naar het natuur reservaat gewezen, waarbij de laat- - ste afscheid nam met de woorden: ..Curieus, curieus inwoners bezat tot ruim twee jaar geleden een uit veertig leden be staand dameskoor en het vijfendertig leden tellende Basiliekkoor. Beide koren stonden onder leiding van de Hulster musicus Jo Ivense, die in een samenvoeging van beide koren meer mogelijkheden zag. Zo werd in september 1957 de basis van het Hulster Gemengd Koor gelegd, of schoon te zelfder tijd de beide koren ook afzonderlijk bleven bestaan. Op 14 februari 1958 gaf het gemeng de koor reeds een geslaagde uitvoe ring te Hulst en nog hetzelfde jaar werden twee radio-uitzendingen ver zorgd. In mei 1958 werd besloten in de groep eerste afdeling Gemengde Koren deel te nemen aan het Lande lijke Koorfestival, dat jaarlijks wordt georganiseerd door de Koninklijke Bond van Zang- en Oratoriumver- enigingen in Nederland. Deze eerste deelneming aan een concours werd een grandioos suc ces door het behalen van het hoogste aantal punten, waardoor deelneming aan de finale te Haar lem verzekerd was. Ook op deze eindstrijd behaalde het koor een prachtig resultaat; het hoogste aantal pnnten van alle koren, die hadden deelgenomen in de eerste afdeling. De dirigent Jo Ivens studeerde kerk muziek aan het conservatorium te Tilburg, orgel bij Piet Horman, koor directie bij Piet Ketting aan het Rot terdams Conservatorium en piano bij Eugene Traey. Hij is thans als leraar muziek verbonden aan het Jansenius Lyceum te Hulst. Hij is tevens onder directeur van de Stichting Zeeuwse Muziekschool, alsmede directeur-or ganist van het Hulster Basiliekkoor. VOGELBROEDGEBIED De omgeving van de „Spuikom" in de Elisabethpolder te Biei-vliet heeft de Vogelbeschermingswacht West.-Z.- Vlaanderen tot broedgebied voor vo gels verklaard. Een en ander is ge schied na overleg met de betrokken eigenaren en gebruikers van de gron den. Deze beslissing van de Vogel beschermingswacht houdt in dat van af heden toezicht op dit broedgebied zal worden uitgeoefend. In de betreffende spuikom werden o.m. de volgende vogels waargeno men; kluut, grutto, plevier (diverse soorten), snip, bergeend en verschil lende rietzangers. Advertentie mélden voor de rechter van instructie te Brussel békend had zijn vrouwJulienne Schiet- se, te hebben vermoordis uit het verhoor nog gebleken hoe dit trieste drama zich volgens De B. heeft voltrokken. Hij ont kende zijn daad met voorbe dachte rade te hébben gepleegd. Op de avond van de zesde april maakte De B. volgens zijn zeggen een autotochtje met zijn vrouw naar Zeeuwsch-Vlaanderen. Even voorbij Koewacht zou er eeu twist zijn ont staan over het feit, dat de moeder van de vrouw herhaaldelijk op een echtscheiding tussen De B. en haar dochter zou hebben aangedrongen. Tijdens het verhoor vertelde verdach te: „De twist liep zo hoog op en ik maakte mij zo woedend, dat ik mijn vrouw met mijn rechterhand bij de keel heb gevat, terwijl ik met mijn linkerhand de revolver uit mijn zak trok. Ik schoot haar in de linker slaap Deze laatste verklaring stemt niet helemaal overeen met het sectierap port, waarin sprake is van een kogel in het voorhoofd. Na zijn vrouw te hebben doodgescho ten, heeft De B. haar onder Axel in de greppel gelegd; trouw- en verlo vingsringen afgedaan en het ontziel de Bchaam vervolgens overgoten met benzine en in brand gestoken. Ver dachte verklaarde altijd een reserve bus met benzine in de auto te heb ben. Jacht om alibi Na zijn lugubere handelingen vol voerd te hebben, is De B. met zijn wagen op topsnelheid teruggereden naar Blaasveld, teneinde te trachten zich een alibi te verschaffen. Hij verbleef die avond nog geruime tijd bij zijn ouders, waarna hij terug reed naar Brussel, waar hij zoals bekend als huisknecht in dienst was bij een advocaat-in-ruste. Daar hij rond elf uur zijn aangekomen, vertelde De B., maar niemand kon dit bevestigen. De dienstbode van de advocaat, waarmee verdachte intie me relaties had aangeknoopt, kon dit evenmin. De B. kon niet zeggen, waar een handtas van zijn vrouw, een plaid met bloedsporen en de revolver gebleven waren. Hij bezat de re volver reeds sinds de Tweede We reldoorlog, toen hij lid was van de „weerstand" (ondergrondse) in België. Voorts verklaarde De B. tijdens het verhoor nog met opzet het praatje rondgestrooid te hebben, dat zijn vrouw 15.000 franken in haar bezit zou hebben. Hij zou dat gedaan heb ben om het aannemelijk te maken, dat zij gedood zou zijn door „iemand met wie zij op de avond van de moord in Antwerpen kennis zou hebben gemaakt. Eerder had hij al verteld, dat hij zijn vrouw op die avond in Antwerpen had afgezet, nadat zij ruzie hadden gehad. Met zijn verhaal over de 15.000 franken wilde De B. dus klaarblijkelijk aan vankelijk een roofoverval suggere ren. LUISTER 29 april radio 298 m. 20.05-21.15 uur. Uitzending hoofdprijzen raadpleeg gratis vanaf A mei op verkoopadressen TREKKINGSLIJSTEN Ook verkrijgbaar door middel van GIRO 18 „Appèl", Rotterdam 1 0,25 Bestel reeds nu! Hangar te Waterlandkerkje tijdens onweer uitgebrand. Tijdens het onweer van zondagavond is een hangar van de landbouwer R. Jansen fe Prins Willempolder in de gemeente Waterlandlkerkje doorbrand geheel verwoest._ De brand is ver moedelijk ontstaan door bliksemin slag. De brandweerkorpsen van Oost- burg en Waterlandkerkje hebben meer dan twee uur werk gehad de vuurhaard te doven. Het nablussings- werk heeft tot diep in de nacht ge duurd. In de hangar bevonden zich een hoeveelheid stro, een voorraad gerst en een oude auto. Van hangar en inventaris kon niets worden gered De landbouwer was tegen brand ver zekerd. Onder sleperskar geraakt Zaterdagmiddag kwam de 16-jarige loodgietersleerhng P. V. te Vlissin gen in de Glacisstraat te vallen, toen hij een rijdende sleperswagen wilde beklimmen. De jongeman kwam tus sen paard en wagen terecht, met als gevolg dat een voorwiel van de zwaar met puin beladen wagen over hem heen reed. Met zware inwendige Josephziekenhuis worden overge- kneuzingen moest V. naar het St.- bracht, waar hij ter verpleging is op genomen. De voerman van de wagen, K. uit Vlissingen, treft geen schuld. Examens Dezer dagen slaagde tè Dordrecht de heer J. v. Gorsel Wz. uit Rilland- Bath voor het eindexamen Hogere Landbouwschool. Zijn zuster, mej. D. v. Gorsel, slaag de te Deventer voor haar akte lera res, Landbouwhuishoudschool. TWEEDE MAAL BINNEN EEN JAAR Schade geraamd op rond twee ton. In de nacht van zaterdag op zondag is de Coöperatieve Vlasroterij „Sint Andries" te Koewacht tot de grond toe afgebrand. Het gehele gebou wencomplex, waarin zich een grote hoeveelheid vlas, een aantal nieuwe breekmachines en drie grote aan hangwagens bevonden, ging geheel verloren. Naar voorlopige schattin gen bedraagt de schade tussen de anderhalf en twee ton. In de loop van de nacht werd een zekere C. v. d- R., die op enige tientallen meters van de rotery woont, aangehouden, maar zondagmiddag weer op vrije voeten gesteld. Tegen half twaalf zaterdagavond ont dekten voorbijgangers, dat de roterij, eigendom van een coöperatie van vlassers, in brand stond. Onmiddellijk werd de Koewachtse brandweer ge waarschuwd, die om twintig voor twaalf alarm gaf. Hoewel men direct met een zevental slangen de brand begon te bestrijden, was al spoedig te zien dat hier niet veel meer fe redden viel. Vandaar dat men ook afzag van assistentie uit. naburige gemeenten. Tengevolge van de zeer brandbare inhoud der magazijnen, waarin naast de grote hoeveelheid vlas ook een partij leem was opgeslagen, laaiden de vlammen door de ge sprongen eterniet-dakbedekking hoog op. De hitte was enorm. Dank zij de zuid-oosten wind was ér voor de naast de roterij gelegen zwin. telafdeling geen gevaar. Wèl voor e onder de dijk gelegen woning van v. d. R., die door de brandweer regelmatig werd nat gehouden. Zondagmorgen tegen zes uur, toen er niets meer te redden viel en er geen verder gevaar bestond voor om liggende gebouwen, kon de Koewacht- se brandweer Inrukken. Ais bijzonderheid kan nog worden vermeld, dat de roterij van „Sint An dries" én der grootste vlascoöpera ties van Nederland ook vorig jaar juni door brand werd verwoest en daarna weer geheel opnieuw was op gebouwd. Het bedrijf was verzekerd. Op de foto: De schamele resten van de gebouwen. (Foto P.Z.C.) Pauselijke onderscheiding voor inwoner van Sluiskil Te Sluiskil vierde de r.-k. parochie gemeenschap een zeldzaam zangjubi leum van een der leden van het Cae- cilia-koor. Het was de heer Camiel Schelstrate, die 60 jaar geleden tot de eerste vier koorleden van de toen door de paters Capucijnen opgerich te kerk toetrad. Op voortreffelijke wijze heeft de heer Schelstrate zich van zijn 19e jaar af van zijn taak gekweten. De dankbaarheid hiervoor werd door de plaatselijke Capucij- ner-overste, pater Irenaes namens de Paus vertolkt met het uitreiken van de onderscheiding „Pro ecclesia et pontlfici" (voor God en kerk). Het 60-jarig kerkbestaan, dat met dit ju bileum samenviel, is niet gevierd. Dt avond voor de uitreiking bracht het plaatselijke muziekkorps een feest groet. Er waren voorts een receptie, een feestvergadering van zangkoor leden en een genoeglijk samenzijn met een amusementsprogramma. DE VEERSE jeugd heeft heel wat fantasie, althans de 122 jon gens en meisjes van de openbare, bijzondere en kleuterschool, die véle dagen druk in de weer zijn geweest met kleurpotlood, verf en penseel om deel te ne men aan een tekemoed- strijd. Het is echter bij het maken van de 122 tekeningen niet ge bleven. Nee, de Veerse schooljeugd heeft er een prachtige tentoon stelling mee ingericht. En de jongens en meis jes kregen niets meer of minder dan de fraaie bovenzaal van het Schotse huls tot hun beschikking om hun produkten aan de Veerse stedelingen te tonen. Burgemeester jhr. I. F. den Beer Poortugael heeft de expositie zaterdagmid dag geopend. De bur gemeester verzekerde de schooljeugd, dat hij tog nimmer zo'n aar dige en leerrijke ten toonstelling had mo gen openen. Ook dank te hij het onderwijzend personeel van de scho len, dat vele uurtjes tn de weer geweest is om. deze expositie mogelijk te maken. Over allerlei onderwer pen hadden de scholie ren getekend. Zo wa ren er die diep naden kend in het grijze ver leden waren gedoken en de trotse oorlogs schepen, die eens in Veer es haven aanmeer den, weer in al hun glorie op het papier gezet hadden. Anderen waren geïnspireerd door de vissersvloot van Veere en ook wa ren ei- jongens en meis jes, die alleen maar een poes, een olifant of een kameel tekenden. Enkele scholieren had den de natuur opge zocht en de sloten, plas sen, duinen en strand als onderwerp geno men maar de meesten toch brachten het aan staande koninginne- feest in beeld met bal lonnen en zelfs vuur werk. Ómdat het een wed strijd was, werden er ook prijzen uitgereikt. De winnaars en winna ressen kregen een hand van de burgemeester, een geschenkje van meester Van Boven, terwijl meester kaste lein de tekeningen, die een prijs kregen, liet zien. Het is niet ge makkelijk geweest om uit al die tekeningen voor de verschillende klassen de beste uif te zoeken. De jury, be staande uit de heren D. van Gelder, W. Z. Ort en de burgemeester had dan ook heel wat werk te verzetten. Zij besliste ook, dat de beste telcening van de tentoonstelling, die van daag (maandag) en dinsdag te bezichtigen is, gemaakt is door Eu- gène Minneboo. De prijswinnaars zijn: le klas: Janny Kodde, Koos Poppe en Addie de Meester; 2e klas: Tanny Geerse, Méls Janse en Kees Jobse; 3e klas: Titus Caste- lein, Koos Lampert en Bert Oaljouw, 4e klas: Eugène Minneboo, Ge rard v. d. Sdlm, Truus Vogelaar; 5e klas Jac ques Onderdijk. Frans Louwerse en Gilles Poppe; 6e klas: Kees Poppe, Marcus Wou ters en Paul Poppe; kleuterklas: Hulbje Bout, Tineke Barent- sen en Tanny Folmer. H. J. Molhoek te Goes ter aarde besteld. Op de algemene begraafplaats te Goes is zaterdagmiddag ter aarde be steld het stoffelijk overschot van de heer H. J. Molhoek, in leven oud-di recteur van hotel „Centraal". Velen brachten de overledene, die zich vooral verdienstelijk heeft gemaakt op het gebied van het dilettantento neel, een laatste groet. De talrijke bloemstukken en kransen getuigden van de eerbied en vriendschap, die men de overledene heeft toegedragen. Aan de groeve werd het woord ge voerd door de heer A. D. Constanase, oud-voorzitter van de toneelvereni ging „Onderling Kunstgenot". Hij herinnerde eraan, dat de overledene gedurende vijftig jaar letterlijk en figuurlijk een belangrijke rol heeft gespeeld in ,,OK." Niet alleen was de heer Molhoek een" uitstekend to neelspeler, maar tevens stelde hij zijn toneeltechnische en organisatorische gaven in dienst van de vereniging. Zo was hij vijftig jaar regisseur van „O.K." en na de oorlog ook nog en kele jaren voorzitter. De heer Con- standse noemde de overledene een no bel mens, die op velerlei terrein ac tief werkzaam was. Nadat een neef van de overledene enkele woorden van dank had gesproken, las ds. C. v. d. Waa, hervormd ziekenhuispredi kant te Goes, gezang 236. Vervolgens bad hij het Onze Vader. Een zoon van de overledene, de heer J. A. Mol hoek, dankte voor de belangstelling. Drukke dagen op de vijfde „Kamho". Negentienjarige kantoorbediende won televisietoestel De negentienjarige kantoorbediende M. Eversdijk Jzn. uit Kapelle had za terdag geen spijt van zijn bezoek, dat hij 's avonds aan de middenstands tentoonstelling „KAMITO 5" te Ka pelle bracht. Want omstreeks tien uur werd bekendgemaakt, dat hij winnaar was geworden van het voor deze tentoonstelling als hoofdprijs beschikbaar gestelde tweede televisie ontvangtoestel. Samen met de heer J. Fossen uit Kapelle bleek hij de krant te bezitten met de in een be paalde advertentie voorkomende af druk „Kamito 23, 24 cn 25 april". Eversdijk evenwel had het laagstge- nummerde entreebewijs en dat gaf hem recht op de hoofdprijs. De belangstelling was zaterdag zeer groot. In totaal kreeg de tentoonstel ling bijna 5000 bezoekers te verwer ken. Over dit bezoek waren de orga nisatoren uiterst tevreden. Ook de standhouder-' kunnen terugzien op een goede tentoonstelling, want gedu rende de drie dagen werden goede za ken gedaan. VANDAAG. Middelburg Electro: ..Hotel onder ver denking", 19 en 21.13 uur. 18 jaar; Schouwburg: „De vlucht van captain Blood", 20 uur, 14 jaar: Molenwater: Miniatuur Wal .-heren, 9—17 uur. Vlissingen -» Alhambra: „De zevende reis van Slndbad" 19 en 21 uur, 14 Jaar; Luxor: .Gezocht wegens moord", 20 uur 14 aar; Noordzeebou- levard: Verg. middenstandsver. „Ge meenschappelijk Belang", 20 uur. Goes Grand: „De zevende reis van Sindbad", 20 uur, 14 jaar. Prins van Oranje: Geref. Jeugdcen trum: „Van minstreel tot kleinkunst".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2