Boerenleenbank te Krabbendijke viert het vijftigjarig bestaan RIVELLA Rotary-conferentie in Zeeland Zeeuwse Almanak Spit, Spierpijn VAN :mn TOT veel gepraat drink: GRASMAA!- MACHENES GO JL'A-R 18 jaar en Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 25 APRLL 1959 TOT „MILJOENENBEDRIJF" UITGEGROEID Spaargeldentegoed thans ruim 6 miljoen gulden; aantal spaarders 2616... Do coöperatieve boerenleenbank te Krabbendijke, die op 4 maart van dit jaar vijftig jaar bestond, niaakt zich op om op feestelijke wijze liet gouden jubileum te vieren. De viering is bepaald op dinsdag 28 april a.s. In de middaguren wordt in „De Koophandel" te Krabbendijke ecu receptie ge houden en 's avonds zal de Haagse wereldreiziger mr. Th. Regout over zijn reiservaringen vertellen in Noord- en Zuid-Amerika, Hij zal daarbij tevens een film vertonen. Deze bijeenkomst wordt gehouden in het dorps huls te Kruiningen, omdat men hier de beschikking heeft over een zaal, die de vele belangstellenden zal kunnen herbergen. De boerenleenbank te Krabbendijke ls in 1909 opgericht. Tot de initiatief nemers behoorde de landbouwer D. Boone, wiens familieleden in Krui ningen enthousiast waren over de werkzaamheden van óe daar reeds eerder opgerichte boerenleenbank. Terecht was de heer Boone van me ning, dat ook in Krabbendijke be hoefte bestond aan een dergelijke bank. Na ruggespraak met enkele andere landbouwers namen deze in woners van Krabbendijke het belang rijke besluit ook in hun dorp een bank te stichten. Zo gebeurde het, dat op 4 maart 1909 de akte gepas seerd werd ten overstaan van notaris M. C. Schram uit Kruiningen. Overigens beperkt het werkge bied van de bank zich niet alleen tot Krabbendijke, want ook tal van inwoners uit Waarde en Ril land deponeren him spaargeld bij de boerenleenbank te Krabbendij ke. Groei Uit het overzicht van de spaargelden en het aantal leden over een periode van vijftig jaar, blijkt, dat de bank gestaag is gegroeid. Klein begonnen is de boerenleenbank thans uitge groeid tot een „miljoenenbedrijf", waarvan ruim vijfentwintighonderd spaarders lid zijn. De eerste maan den waren weinig zaken te doen, zo dat eind 1909 het spaargeldensaldo „slechts" ruim 13.000 bedroeg. Er waren toen 10 spaarders en twee re- kening-couranthouders. Allengs be gon de bank betere tijden door te maken en tien jaar later was 178.000 aan spaargeld bij de boe renleenbank gedeponeerd, afkomstig van 258 spaarders. Het waren niet alleen landbouwers en fruittelers, die geld brachten of gingen halen, want ook middenstanders, kantoorbedien den en arbeiders maakten de gang naar de bank. Direct na de Tweede Wereldoor log maakte het bankwezen goede tijden door en daar profiteerde men ook in Krabbendijke van. In 1921 bijvoorbeeld was de boeren leenbank goed voor 441.000 en in 1929 werd de miljoen over schreden: 1.013.000. Het waren gouden tijden voor de bank, die echter door de recessie In de der tiger Jaren werd achterhaald. In 1933 werd een dieptepunt bereikt, want in dat jaar bedroeg het spaargeld nog slechts 589.000. Kort voor Wereldoorlog II steeg het spaargeldentegoed weer enigs zins, maar in 1939 was de stem ming weer „mineur5'. Duizendéén enzestig spaarders hadden toen 500.000 tegoed. Het hoeft geen betoog, dat de bank tijdens de oorlog „goede" Jaren ken de, althans wat betreft net spaar geldentegoed. Na de geldsanering van 1945 was de bank nog altijd goed voor ruim 3.000.000, afkom stig van ruim 2300 spaarders. In '58 werd opnieuw 'n mijlpaal bereikt: spaargeldentegoed 6.137.766,03; aantal spaarders: 2616! Hiervan wa ren 111 jeugd- en 149 schoolspaar- ders. Voor de individuele spaarders beliep het tegoed van enkele guldens tot meer dan 50.000. Ook de eigen financiële middelen van de bank mo gen er zijn: het reservefonds toon de op 1 januari 1959 een „bezit" van 257.000. Premie van 21/, ton Het kantoor van de bank heeft op verschillende plaatsen in het dorp gestaan. Aanvankelijk hield de eer ste kassier, die zijn taak veertig jaar heeft waargenomen, kantoor in zijn woning aan de Oostweg. Later ver huisde hij naar de Wilhelminastraat en een tiental jaren geleden, bij de komst van de nieuwe kassier, -de heer P. J. Repko, werd een pand aan de Dorpsstraat aangekocht, waar in het kantoor van de bank thans ls ondergebracht. Voorzitter van het bestuur is de heer J. J. van Gorsel en voorzitter van de raad van toe zicht de heer H. J. van Ham. De huidige kassier, de heer Repko, vertelde ons, dat hij vorig Jaar een cliënt een douceurtje van niet min der van 250.000 kon bezorgen. De man een landbouwer uit Rilland- Bath had via de boerenleenbank van Krabbendijke drie premieloten van de stad Amsterdam gekocht, welke stad een lening had uitge schreven van 10.000.000, verdeeld over „stukjes" van 100. Laat nu op één van de loten een premie vallen van 21/2 ton! Er ls toen geen rucht baarheid aan de zaak gegeven, maar het mag nu toch geenszins onver meld blijven, betoogde de heer Repko. Waaruit volgens de kassier mag blij ken, dat de boerenleenbank méér is dan alleen maar een spaar- en leen bank! en reumatische pijnen 1 weg j EEC wrijft U eveneens weg met *1 =I'1 DE TERNEUZENSE TOREN De toren van het Ternenzense stad huis staat sedert enige tijd In de steigers. Enkele maanden geleden wees een lid van de gemeenteraad op de slechte toestand, waarin het bouwwerk verkeert. Er zou zelfs ge vaar bestaan voor vallend gesteente. Op een aanvullende begroting werd een post voor lichte herstelwerk zaamheden uitgetrokken en met de uitvoering daarvan is men nu dus bezig. Tegelijkertijd wordt de toren schoongemaakt. Nu men het gebouw van zo nabij be kijken kan is gebleken, dat er zelfs nog meer scheuren in de muren zit ten dan aanvankelijk waren opge merkt. Men hoopt echter, dat die al lemaal kunnen worden gedicht. Te gelijkertijd zullen de wijzers en wij zerplaten van de klok worden ge reinigd. PROEFVLUCHT Zoals bekend zullen op koninginne dag door de Middelburgse jeugd op de Markt enige duizenden ballons worden opgelaten. De ondernemende 13-jarige Jan Westerweel, die aan de Lageweg in de Zeeuwse hoofdstad woont, kon tot zolang niet wach ten en heeft afgelopen zaterdag reeds een „proefballonnetje" opgelaten. Jan had die dag een reclameballon netje cadeau gekregen, dat hij voor zien van een kort briefje de lucht in stuurde. En hij had succes, want zijn ballon werd twee dagen later afgelopen maandag in het plaatsje Cérilly in Frankrijk gevonden. Een vriendelijke mevrouw heeft Jan een (Advertentie) dan andeU B EEN FRIESCHE VLAG-DOMO PRODUCT I 111 onderpand worden gegeven Politierechter sprak analist uit Breskens vrij De politierechter te Middelburg heeft donderdag uitspraak gedaan in de zaak tegen de Breskense analist A. J. de Z., die op 16 december van het vorige jaar in Brussel zijn paspoort In onderpand gaf voor een lening van 23.000 Belgische francs, welk bedrag hij had moeten storten ter betaling van de Invoerrechten van een Duitse auto. Nadat de officier van justitie een boete van 50,plus onttrek king van het paspoort aan het open baar verkeer gevorderd had, omdat hij van mening was, dat het hier ver duistering van een paspoort betrof, sprak de politierechter de analist gisteren vrij. In België levert deze wijze van on derpand geven namelijk geen straf baar feit op, waardoor de politierech ter de heer De Z. dus niet kon ver volgen. KLEDING Tijdens die vergadering van platte landsvrouwen in Vlissingen lieten vele dames zich in de pauze neer op het door een mild aprilzonnetje be schenen terras van het café-restau rant, waar de vergadering gehouden werd. Bij al die vrouwen waren er vanzelfsprekend ook verscheidene, die gehuld waren in de klederdracht van de streek. Zo waren er ook twee in de fraaie dracht van Zuid-Beve land, maar er was één verschil: de één droeg een omslagdoek en de an der niet. Maar voor het overige gingen ze toch beiden schuil onder de fraaie, tot op de enkéls reikende rokken- vracht, beuken en jakken. ,.Toch vind ik het nog maar frisjes", sprak na enkele ogenblikken echter een van beiden en ze overwoog ken nelijk om het terras te verlaten en binnen te gaan zitten. Haar metgezellin, die mét de omslag doek, keek haar aan, liet haar blik even rusten op de kleding van haar vriendin, miste de omslagdoek en sprak toen vermanend en vol over tuiging: „Maar je hebt ook niks an kort briefje gestuurd waarin zij hem van de vondst op de hoogte stelde. PREMIERE VOOR ZEELAND In Oostburg ls de afgelopen week de film „De tien geboden" v de spektakel-regisseur Cecil B. Demille voor Zeeland in première gegaan. Tien voorstellingen zijn nu gegeven en negen ervan wa ren nagenoeg uitverkocht. Vier duizend filmliefhebbers kwamen ervoor naar Oostburg, zelfs uit België vandaan. Ds. W. S. H. van Dalen, hervormd predikant te Oostbnrg gaf aan het begin van Iedere voorstelling een korte toe lichting. De gereformeerde predi kant, ds. J. B. van .Mecnelen, beval de film per stencil bij de be volking aan. BAREND ZWERFMANS SCHRIJFT: De heer J. van de Kreeke vond op 15 februari van dit jaar bij Hans- weert een dode meeuw, die behalve één gewone nog twee gekleurde rin gen droeg. De gewone ring droeg het kenteken 345.751 Leiden. Het blijkt nu, dat de meeuw als nest- jong was geringd op Rottumeroog (20-8-1956). De gekleurde ringen werden gebruikt om de jongen uit de verschillende kolonies op de Wad deneilanden te onderscheiden. Van nog twee, reeds doorgezonden ringen (spreeuw en zilvermeeuw) zijn nog geen gegevens binnengekomen. ...EN SCHRIJFT VERDER NOG: Volgens Binsbergen komt de bruinkopgors als dwaalgast In ons land voor. Deze gors, opval lend geel gekleurd, houdt zich graag tussen mussen op. Do heer Joh. Bal zag in Yerseke een bruinkopgors zich op deze wijze gedragen. We hebben kunnen vaststellen, dat het inderdaad de ze zeldzame vogel betrof, die hier mee voor de vijfde maal in Ne derland wordt gesignaleerd. 17.V. VA gebr. I Vli??ióden (Slot van pag. I) menig opzicht doorbroken zullen worden. De urbanisatie, die versnelde woning bouw en intensivering van het ver keer met zich brengt, zal duidelijk merkbare gevolgen te zien geven op allerlei gebied, verklaarde ds. Dijck- meester. Hij noemde onder meer een verscherping van het generatiecon flict, een kwijnend verenigingsle ven, een groeiende onkerkelijkheid enz. Toch moet men hierover volgens de Middelburgse predikant niet te drastisch denken, want de opheffing van het isolement brengt ook de winst van vele geestelijke en cultu rele goederen. De recreatie noemde ds. DIJckmees- ter een probleem van de eerste orde. Straits zullen tienduizenden over de thans nog betrekkelijk rustige ei landen uitzwermen. Hoe zal de be volking daarop reageren? vroeg de predikant zich af. Het commercialiS' me zal een grote verleiding blijken, de levensstijl en religieuze tradities worden aangetast. „Gaan de jongeren in september weer naar hun jon gens- of meisjesvereniging?" ONTMOETING Ds. Dijckmeester betwijfelde het. Tenzij de kerken begrip opbrengen om de situatie onherroepelijk te ac cepteren, zo betoogde hij. De leiders zullen de jeugd moeten voorgaan in bewuste, Kritische aanpassing aan de nieuwe situatie. Als de kerken de op dracht der ontmoeting verstaan, zal er veel geestelijke winst zijn, aldus ds. Dijckmeester, die daarom een pleidooi hield voor een openhartige dialoog tussen hen, die vernieuwen en hen, die bewaren willen. Ook de Rotary zal hierin kunnen bijdragen, besloot ds. Dijckmeester. Zowel door de mentaliteit van zijn leden als door de doelmatigheid van zijn diensten, in de geest van zijn huidige president Clifford A. Ban- dell, die de Rotary International tot taak stelde: „Help de toekomst vor men". GROTE TROEF. De inleiding van ir. De Vink had als onderwerp „De functie van Zuid- West Nederland in de Westeuropese belangengemeenschap". Aan de hand van de verschillende factoren, die de industrievestigingsplaatsen aan diep vaarwater in de bijzondere belang stelling hebben geplaatst, stelde ir. De Vink, dat het Westerscheldebek- ken de grote troef van Zuid-West Ne derland wordt. Deze streek biedt zich aan voor het vervullen van een nuttige functie in een welvarend West-Europa. „Wij zullen hier in de zuid-westhoek de taak krijgen deze functie voor te bereiden", aldus ir. De Vink. „Wij zullen deze werkplaats voor West-Europa ook moeten beman nen", vervolgde hij. Nadat de P. PJD.-directeur had verklaard, dat de arbeidskrachten uit Zeeland en elders gehaald moeten worden be toogde hij, dat naast de planning van industrie- en haventerreinen de aandacht ook speciaal gericht moet zijn op 't stichten van nie- we woonwijken. Hij vond liet evenwel vreeipd, dat een zo nood zakelijke bouwbedrijvigheid wordt afgeremd door een uitzonderlijk laag bouwvolume. „Het ls te wen sen, dat ook op dit punt het rege ringsbeleid spoedig aan de nieuwe situatie zal worden aangepast", zei de heer De Vink. Tot slot van zijn betoog ging hij na der in op de tweede functie van Zuid-West Nederland ln de West europese belangengemeenschap, na melijk die van de recreatie. Hij acht te het mede in verband met het Ro- tary-bcginsel van internationale waardering, verdraagzaamheid en vrede dubbel verheugend, dat door de uitvoering van het Deltaplan de Zeeuwse tuin zal kunnen uitgroeien tot één der fraaiste lusthoven van een toekomstig West-Europa. OPENING. De eerst plenaire zitting was ge opend door de gouverneur van het 160e district, de heer P. F. W. Mouton, die een speciaal wel komstwoord richtte tot de waar nemend commissaris der koningin in Zeeland, mr. A. J. van der Weel, burgemeester mr. Joh. de Widt van Middelburg, de bijzon dere vertegenwoordiger van de president van Rotary Internatio nal, Ernst G. Breltholtz uit Zwe den, en de oud-gouverneur Meu- lenberghs uit België. Op voorstel van de gouverneur werd besloten een telegram te zenden aan ko ningin Juliana en prins Bernhard, waarin Rotary zijn gevoelens van verbondenheid tot uitdrukking Definitief besluit over scheepswerf in HA nog niet genomen Een woordvoerder van het Israëli sche ministerie van buitenlandse za ken heeft medegedeeld dat de on derhandelingen over «en Nederlands aanbod voor het bouwen van een scheepswerf aan de haven van Hai fa, in een vergevorderd stadium zijn gekomen. Hij noemde de berichten als zon reeds definitief het besluit zijn genomen het Nederlandse aan bod te aanvaarden voorbarig. Volgens persberichten ln Tel Avlv zouden de kosten van deze scheei werf ongeveer 15 miljoen dollar I dragen. De Nederandse onderneming zou hebben aangeboden een krediet van 4 miljoen dollar te verstrekken. Israëlische deskundigen hebben aan bevolen om aan het Nederlandse aan bod de voorkeur te geven boven dat van een Franse onderneming. Vol gens de plannen zullen op de scheepswerf na voltooiing van de eerste fase schepen van maximaal 17.000 ton gebouwd kunnen worden. Officieel is verder medegedeeld dat de order voor het vergroten van de belangrijkste pier in de haven van Haifa is gegund aan een Franse fir ma, de Compagnie Dunkerquoise des Travaux Wallensteln, (De betreffende Nederlandse onder neming is de Kon. Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen, doch bij in formatie werd geen commentaar op bovenstaand bericht gegeven). en kranslegging in Kapelle Op donderdag 30 april a.s, zal er op de centrale Franse militaire be graafplaats te Kapelle een korte militaire vlaggenparade en kransleg ging plaatshebben. Aan deze parade wordt deelgenomen door een deta chement van 45 man marinepersoneel van het Franse vlooteskader, dat dan in Rotterdam gemeerd zal liggen. Ook een detachement van 45 man van de Hollandse marine uit Vlissingen zal aan de parade deelnemen. Naast deze militaire groepen, zullen ook een groep genodigden, waaronder de militaire attaché en de president van KUNST Residentie-orkest speelde in Vlissingen St. Jacobskerk. Dirigent: Willem van Otterloo, solisten: Herman Krebbers en Theo Olof, viool. Met het jaarlijks concert van het Re sidentie-orkest, dat vrijdagavond on der leiding van Willem van Otterloo en onder auspiciën van de Z.V.U. plaatsvond in de. Vlissingse Jacobs kerk, werden drie jubilea gevierd, namelijk die van Van Otterloo en de concertmeesters Herman Krebbers en Theo Olof. Bovendien treden dit sei zoen de beide violisten twintig jaar samen als vioolduo op. Geen wonder, dat in het programma een grote plaats was ingeruimd aan het solistische optreden van deze vio listen. Zij lieten zich, na een door het orkest briljant gespeelde ouver ture Don Giovanni van Mozart, ho ren in het beroemde dubbelconcert in d klein van Bach. En wie het nog niet wist gisteravond, kon tijdens de ze vertolking vaststellen dat men hier te maken had met twee instru mentalisten van internationale allu re. Gesteund door een fabelachtige techniek hebben Krebbers en Olof dit prachtige concert met bruisend tem- {>erament in de hoekdelen en lyrisch n het mystiek aandoende midden deel vertolkt. Hierin vooral was het, dat het homogeen samenspel zijn hoogtepunt scheen te bereiken. Deze homogeniteit frappeerde te meer, daar zij in hun solistisch op treden in de hierna volgende Ro mances van Beethoven toch een on miskenbaar karakterverschil aan de dag legden: Olof, in de romance in G, opus 40, speelde uiterst ingetogen en met zangerige toonvorming. Daar entegen was Krebbers vertolking ln de romance in F, opus 50, meer ge laden. Beiden hadden evenwel ge meen, dat zij Beethovens muziek met grote overgave en subliem vertolk ten. Op magistrale wijze werd dit con cert afgesloten met de uitvoering van Brahms Eerste Symfonie. Pas hierin kwam ten volle tot uiting, tot welke zeldzame hoogte Van Otter loo zijn ensemble heeft gevoerd. Zo wel in samenspel als in het spel bij de afzonderlijke lessenaars bleef dit musiceren doorzichtig en verfijnd van toon. Daarbij frappeerde telkens weer de zangerige toon der violen. Staande heeft het publiek dirigent, solisten en orkest hulde betuigd voor dit prachtig en op het hoogste niveau staande musiceren. Na afloop dank te wethouder W. Poppe namens het Vlissingse gemeentebestuur en de Z. V.U. dirigent en solisten, hen tevens gelukwensend met hun jubilea. Als blijvend aandenken bood de heer Poppe hun het boekwerk „De dij ken* aan van Max Dendermonde en ir. H. A. M. C. Dibbits. Ad Interim. het comité Les Souvenir Francais, bracht, waarna het eerste couplet alsmede het gemeentebestuur de van het „Wilhelmus" gezongenvlaggenparade bijwonen. Het gezel- werd. Des middags reeds zond schap zal om tien uur *s morgens rotarians te danken. Nadat de heer Mouton de rotarians opdracht gegeven had om de vriend schap tijdens deze conferentie zo veel mogelijk te bevorderen en daar bij de leden van de club Middelburg, bedankt had voor de uitstekende ont vangst, sprak de heer J. A. Tavenler namens de leden van de hoofdstede lijke club een welkomstwoord. De heer Breltholtz bracht vervolgens namens president Randell de beste wensen over en ging in een korte toespraak nader in op de doelstel ling van Rotary, het dienen der ge meenschap. ONTVANGSTEN. En rond deze eerste zitting had den de Middelburgse rotarians als gastheren een aantrekkelijk programma „gesponnen". Dit be gon des morgens in de Burger zaal van het stadhuis met een ontvangst door B. en W. De ro tarians werden toegesproken door boTgemeester De Widt, die het bijzonder op prijs stelde, dat Ro tary deze jaarlijkse conferentie in de dubbelstad Vlissingen-Middel- burg heeft willen beleggen. Sir. De Widt achtte het verder van groot belang, dat aan de resulta ten van deze conference in bre dere kring bekendheid wordt ge geven. 's Middags was er ont vangst door het provinciaal be stuur in de Kloostergang van de van het gemeentehuis vertrekken. Om kwart voor tien zal op de be graafplaats dan de vlaggenparade plaatsvinden, gevolgd door een kranslegging. Na afloop van de plechtigheid zal weer afgemarcheerd worden naar het gemeentehuis, waar nog een korte bijeenkomst zal plaatsvinden. Voorts zal in mei a.s. weer de jaarlijkse dodenherdenking worden gehouden. Abdij. Hier sprak mr. Van der Weel zijn gasten op sympathieke wijze toe. Zowel tijdens de mor gen- als de middagontvangst sprak de heer Mouton een dank woord. Rest nog te vermelden, dat in het Schuttershof do koffiemaaltijd ge bruikt werd, in „Britannia" te Vlis singen een diner en dat dit laatste gevolgd werd door een gezellig sa menzijn. Vandaag wordt de conferen tie in Vlissingen voortgezet. Na de opening van de bazaar van de HervormdJeugdraad in zalen Krij ger te Goes, droegen de genodigden een financieelsteentje bij tot het welslagen van de bazaar. Mevrouw Michaëlis, de echtgenote van de bur gemeester van Goes, deed dat aan een schiettent je, waar zij haar schut- terscapaciteiten toonde. De burge meester kijkt (kritisohf) toe (Foto P.Z.C.). (Advertentie) geen vrienden! lichaamsgeur!: bedierf alles Mejuff. Ina Schollenberf, W. van Outhoornstnac, Oen Haaf, schrijft: „Ik hié i®'n Int van trampiracie dat de mensen op kantoor gewoon niet'meer naar me toe kwamen. Op feestjes bleef Ik vaak alleen. Arrid brtchc de oplossing. Een moordmiddel! Transpi ratie weg, geur weg. geen plekken meer in de jurken, altijd xeker van mexelf." Transpiratie is niet alleen een kwestie van warmte of llohamelUke inspanning. Véél sterker, véél onaangenamer is de lichaamsgeur door „emotie" opwin ding. spanning, angst, zenuwen. Dat kan iedereen overkomen, of het koud is of warm. op elk uur van de dag. Neem daarom het krachtigste middel tegen transpiratie en lichaamsgeur: ARRID in handige rol-top flacon - dub bel aktlef door Trans top. dubbel zacht door lanoline. Arrid verdwijnt onmid dellijk in de huid: wèg transpiratie, wég lichaamsgeur, voor méér dan 24 uur! Geen vlekken in uw kleding: uw huid blUft koel en droog altijd, onder alle omstandigheden. Complete Arrid rol-top 13,50, vulling f2.- VANDAAG Middelburg Electro: „Hotel onder verdenking", 19 en 21.15 uur, 18 Jaar; Schouwburg: „De vlucht van cap- teln Blood". 20 uur, 14 J.; Schouw burg: Instuif r.-k. Jongeren, 20 uur; Bogardzaal: Bijeenkomst C.B.T.B., Middelburg, 18.30 u., Van Benthem Juttilng: Expositie oude boekwerken en Zeeuwse prenten, 9—18 uur; Mer- curius: Feestavond buurtvereniging Brak-, Bree-, Neder- en LazarIJstraat, 20 uur; Molenwater: Miniatuur Wal cheren, B—17 uur. Vlissingen Alhambra: „De zevende reis van Slndbad" 19 en 21 uur, 14 J.; Luxor: „Gezocht wegens moord", 19 en 21 uur, 14 Jaar; Concertgebouw: Uitvoering personeelsvereniging Ge meente Vlissingen, 20 uur; Herv. Ver enigingsgebouw: „Dubbeldik", „u.c. g.o.v." en „cojo", 20 uur. Goes Grand: „De zevende reis van Sindbad", 19 en 21 uur, 14 Jaar; Ko renbeurs: Jaarvergadering Ned. Bond van Jongelingsverenigingen op Gere formeerde Grondslag, afdeling Zee land, 14.30 uur; Prins van Oranje: Verg. Chr. mulo Zeeland, 14 uur. MORGEN Middelburg Electro: Als vandaag, 15.30, 19 en 21.15 uur, 18 J.; Schouw burg: Als vandaag. 20 uur. „Een mooi portret", 14.30 uur, alle leeftij den. Vlissingen Alhambra: Als vandaag, 16, 19 en 21 uur; Luxor: Als vandaag, 15, 19 en 21 uur. Goes Grand: Als vandaag, 19 en 21 uur. „Bloedige vergelding" 15 uur, 14 Jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2