Uitbreiding van Middelburg in hoofdzaak in de Stromenwijk WEGVERKEER DOOR ONGEKENDE NATUURPRACHT VAN BEVELAND ff G0ESE B.B.-ERS IN ACTIE NETTO-WINST VAN 228.137.- BIJ „VLISMAR" TE ROTTERDAM STEMMEN UIT DE KERKEN DWLrS» 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 25 APRIL 1959 VOOR NABIJE TOEKOMST Voor de verdere toekomst belangrijke uitbreiding achter spoorlijn gepland Uit het herziene ontwerp-uitbreidingsplan van de gemeente Middelburg dat thans op het stadhnis ter inzage ligt, blijkt dat de voornaamste uitbrei ding van de stad, die binnen een redelijke termijn te verwachten is, ge pland is in het gebied tussen de Nieuwe Vlissingseweg en het park Too- renvliedt, de „Stromenwijk". In de verschillende onderdelen van het uit breidingsplan naast de Stromenwijk zijn dit gebieden op 't Zand, bij de Griffioen, de Sandberglaan-Seisweg, de Noordweg en de Veerseweg kunnen in totaal 1188 woningen worden gebouwd. Hiervan is reeds een klein deel in de Stromenwijk gerealiseerd. In een „plan in hoofdzaak" is de bestemming van alle gronden in de ge meente aangegeven. Hieruit blijkt, dat in de verdere toekomst acht gebie den voor bebouwing in aanmerking komen. Gerekend met een dichtheid van veertig woningen per ha. zal de in dit plan in hoofdzaak vervatte uit breiding der stad voorzien in de ruimte voor ongeveer 10.000 woningen. Het belangrijkste gebied hiervan is ten zuiden dus achter de spoor lijn gelegen: 200 ha. groot is hier ruimte van 8000 woningen. Voorts komen in de verdere toekomst voor bebouwing in aanmerking een gedeelte ten weste van de Koningin- nelaan (9 ha., 360 woningen), een gedeelte ten noorden van de huidige riffioen (11 ha., 440 woningen), en kele terreinen aan weerszijden van de Noordweg (5 ha., 200 woningen), een terrein ten westen van de Nadorst- weg (3 ha., 120 woningen) en de ter reinen aan weerzijden van de Veerse weg (14 ha., 560 woningen). Voor de nabije toekomst is de voornaamste uitbreiding dus in de Stromenwijk geprojecteerd. Het centrum van deze wijk zal worden gevormd door het winkel centrum, waar een twaalftal za kenpanelen kan worden gevestigd. Voor openbare gebouwen Is hier een belangrijke grondoppervlakte gereserveerd, 4 ha. Behalve een Ned. hervormde kerk zal het merendeel der openbare be bouwing uit scholen bestaan. Langs de watergang „aanleunend" te gen het Park Toorenvliedt werden bungalows gesitueerd, hetgeen een geleidelijker overgang naar de ho gere bebouwing bewerkstelligt. Be halve de reeds gecontracteerde en gedeeltelijk reeds gerealiseerde drie etage-woningen is verder geen hoog bouw meer in deze wijk opgenomen, daar de nadruk moest worden ge legd op particuliere beleggers die in de premiesectie merendeels eenge zinswoningen wensen te bouwen. Het ?lan Stromenwijk omvat in totaal 76 woningen: t.w. 35 bungalows, 326 eensgezinswoningen in blokken, 92 eensgezinswoningen twee aaneen, 52 etagewoningen 2 hoog, 258 etage woningen 3 hoog en 12 winkelwonin gen. Op 't Zand zijn 54 eengezinswonin gen in blokken geprojecteerd, in de Griffioen 14 bungalows, 18 eenge zinswoningen in blokken en 34 „twee aaneen". In het gebied tussen Sand- berglaan en Seisweg: 35 bungalows en 42 eengezinswoningen in blok ken; Noordweg: 6 eensgezinswonin gen „twee aaneen" en negen alleen staande en bij de Veerseweg: 21 eengezinswoningen in Mokken en 129 etagewoningen drie-hoog. Toelichting In de toelichting op het herziene uit breidingsplan wordt over de wijk tussen Sandberglaan en Seisweg ge zegd, dat in het vigerende streek plan deze grond hoofdzakelijk is be stemd als agrarisch gebied. Eerst na ampele overweging werd het gebied in het uitbreidingsplan opgenomen. Vanaf de Sandberglaan levert de achterzijde van de bebouwing van de Seisweg een weinig fraai gezicht op. Door op deze gronden bebouwing toe te laten wordt dit uitzicht vanaf de Sandberglaan aan het oog ont trokken. Voorts is in het streekplan reeds een gedeelte van dit gebied vrijgegeven voor bebouwing (aba- toir en zuidelijke hoek), weshalve wordt gemeend, dat bet weinig zin heeft deze agrarische enclave nog te handhaven. De voornaamste wijziging, die aan het klein-industrieterrein plaatsvond is het projecteren van een laad- en loswal aan het Kanaal door Walche ren. Het plan om ter hoogte van de Punt een brug over het kanaal te maken moest wegens de gewijzigde omstandigheden het Deltaplan worden losgelaten. Principia Bij het opstellen van het plan is men in hoofdzaak van het volgende principe uitgegaan. De binnenstad als zakelijk en cultureel centrum van het geheel moet volkomen in haar waar de worden gelaten. Van de oorspron kelijke waarde van de middeleeuwse stad, welke voor een deel berustte op het sterk uitgesproken contrast van dichtgebouwde stad binnen de vesten enerzijds, en grote openheid daarbuiten anderzijds, dient zo mo gelijk iets te worden gered. De uitbreiding rond de binnenstad werd in afzonderlijke eenheden ge- Derde bergingsfase „Corale" Succes voor Van den Akker De poging die het bergingsbedrijf Van den Akker te Vlissingen vorige week vergeefs heeft ondernomen om een stuk scheepswand van de voor de Vlissingse kust in 1957 gezonken coaster „Corale" te lichten, is vrij dagmiddag met succes bekroond. Bij hoog water is het door het zand vast gezette stuk naar boven gehaald. Het ligt de komende dagen „tentoon gesteld" aan de Kanaalstraat. Bin nen twee weken zal worden getracht het thans nog onder water liggende deel van de „Corale", de 15 meter lange machinekamer, te lichten. groepeerd. Daardoor ontstond de mo gelijkheid tussen deze wijkeenheden het polderlandschap tot aan de ves ten, in het plan door te laten drin gen, waarmee vanaf de wallen plaat selijk althans nog iets van de eer der genoemde contrastwerking voel baar blijft. Vanaf de andere kant, vanuit de wijkeenheden, blijven fraaie uitzichten op het silhouet der oude stad gehandhaafd. Men ging er bij het plan tevens van uit, de hoog gelegen historische toegangswegen tot de binnenstad niet alleen in hun waarde te laten, maar tevens nieu we mogelijkheden te geven door ze als hartaders der nieuwe wijkeen heden te laten fungeren. Hiertoe werden de wijkeenheden zó geprojecteerd, dat ze als het ware de oude toegangswegen „in kapselen", waardoor de weinig fraaie achterzijden der toch al niet te fraaie lintbebouwing langs de ze wegen, grotendeels aan het oog worden onttrokken. Randwegen De in de herziening 1953 ontworpen randweg werd in het nieuwe plan ten noorden van de stad iets opge schoven en zal in de toekomst voor namelijk dienen als verbindingsweg van de rondom de stad gelegen wij ken. In een wijde ring rondom de stad werd een nieuwe randweg ont worpen. Waar momenteel nog niet kan worden voorzien waar de in het kader van het Deltaplan aan te leg gen wegen zullen worden geprojec teerd. opent deze randweg de mo gelijkheid om op vrijwel elk wille keurig punt een aansluiting te ma ken. De Rijksweg vanaf Niemvland werd ook op deze nieuwe weg aangesloten, waardoor het grote verkeer dus geheel rondom de stad kan worden geleid. Dit houdt dus in, dat hier voor noordelijk van het indus trieterrein een brug over het Ka naal door Walcheren zou moeten worden geslagen. Dit is echter nog verre toekomstmuziek, waar bij ook de factor Deltaplan een belangrijke rol speelt. In het plan in hoofdzaak is het groot-industrieterrein tussen het be staande terrein en de Ame een uit breiding gegeven van 25 ha. In de toelichting wordt nog opge merkt, dat handel- en industrieves tigingen de laatste jaren beneden de maat der verwachtingen bleven. Waar inzonderheid deze bedrijfstak ken belangrijk zijn voor een krachti ger opbloei van de stad wordt het aantal vestigingen tot dusverre zeer teleurstellend genoemd. STIMULANS VOOR TOERISME IN ZEELAND De automobilist die in de komende maanden de Bloesem-Fruit route rijdt en met enige geluk de zon op zijn weg vindt, zal ervaren dat deze provin cie al te lang 'n ongekende schoonheid heeft verborgen. Een schoonheid die waarschijnlijk nog lang niet massaal zou zijn ontdekt als de provinciale V.V.V. en een benzinemaatschappij deze route niet zouden hebben uitge legd. Het doel hiervan is het verkeer van en naar Zeeland, zonder een onnodig grote omweg, van de kleurloze rijksweg af te leiden naar de binnenwegen die zich dwars door de bongerds van Zuid-Beveland slingeren. De bon gerds in het te weinig gekende land van Kapelle: de oofttuin van Neder land. Het land dat in schoonheid kan wedijveren met de veelbezongen pracht van de Betuwe. schelde en bij de oesterputten van Yerseke. Om maar enkele dingen te noemen. Tot het einde van de zomer blijven de roodwitte richtingpijlen han gen. De V.V.V. wil hiermee namelijk van de bloesemperiode tot de plukda- gen de autoketen intact houden. (Advertentie) 'k Zat verdiept ln de voetbalverslagen. Toen plots'ling een vrind mij kwam vragen: „Hoe staat TIP genoteerd?" Ik zei: „Hoog gewaardeerd, TIP van BOOTZ is nog steeds ongeslagen!" n TIP VAN BOOTZ Inz. Hr. S. A., Den Haag ontv. 1 fl. TIP 1 Lfl. Bootz' Oude Genever. Nwe. Li mericks lnz. aan H. Bootz A'dam. Bloesem-Fruit-route over rustieke binnenwegen In deze dreven van Zeeland baart auto niet langer opzien, maar er heerst nog wel ongeschonden herder lijkheid. Ver van de razende drukte van de rijksweg Vlissingen -Roosen daal hangt in dit fotogenieke bloe- semland alle dagen van de week de rust van een zondag. Hier heeft ook het mes van de herverkaveling geen groeven in het land gezet. De route is uitgestippeld door de V.V.V. in samenwerking met de heer J. H. L. M. Coone, districts manager van de benzinemaat schappij. In het thans in volle bloesem staande fruitgebied van Zuid-Beveland wijzen kleine rood witte pijlen de weg. Voor au tomobilisten die uit de richting Bergen op Zoom naar het zuiden van Zeeland rijden en over de bin nenweg willen gaan, begint de route bij Kruiningen, voor auto mobilisten die van Walcheren ko mende naar het noorden reizen, staat de eerste pijl even voor Goes. De hoofdgedachte die aan deze rou te ten grondslag ligt, is de toeristi sche aantrekkelijkheid van dit deel van Zeeland tenminste op gelijke hoogte met de reputatie van Walche ren te brengen, opdat in do toe komst vooral Duitse en Belgische vakantiegangers naar deze buurten komen. De organisatoren van de bloesem- fruit route hebben voor de verwezen lijking daarvan ideale voorwaarden geschapen: van het rosarium bij de witte bungalow te Kruiningen, waar de eerste pijl staat, tot aan het laat ste bloesempje bij Goes voert de route over uitstekende wegen, dwars door de verrukkelijke appel-, peren en kersengaarden. Ongeveer 50 km. lang gaat de rit door een landschap waarin juist in deze weken alle nu ances van het kleurengamma een plekje hebben gezocht. Wie deze tocht maakt, gaat ei genlijk langs een folderbak van de V.V.V.: de propaganda voor de weelde van Zeeland ligt aan de kant van de weg, in de schilder achtige bochtjes in de boomgaar den van Biezelinge, aan de rustie ke haven van Wemeldinge, langs de drukste vaarweg van W.-Euro- pa: het Kanaal door Zuid-Beve land, aan de oever van de Ooster- Examen Voor het ln Den Haag gehouden exa men voor adjunct-commies kadaster en hypotheken slaagden de heren D. W. Lankester te Kloetlngc en J. Traas te Nieuwdorp. Stoffelijk overschot van Vlissinger aangetroffen In de Binnenhaven te Vlissingen is vrijdagmorgen het stoffelijk over schot aangetroffen van de 44-jarige De R. uit het Havendorp. De R. werd vermist sinds de oudejaars nacht van 1958, toen hij zijn woning had verlaten om zich aan boord van het schip te begeven, waarop hij als kok werkte. Men neemt aan, dat De R. toen door de duisternis misleid in het water terecht is gekomen. Het slachtoffer was gehuwd. De heer G. Bierma te Groningen benoemd Met ingang van 1 mei wordt de heer G. Bierma, hoofdlandmeter van het kadaster en hoofd van het bureau Ruilverkaveling te Middelburg, over geplaatst naar Groningen. In 1948 is de heer Bierma te Middel burg benoemd aan het bureau ruil verkaveling. Voordien was hij werk zaam te Zwolle. Aan het bureau te Middelburg is de heer Bierma in 1957 ir. W. A. van der Werff opgevolgd in de functie van hoofd van het bu- u ruilverkaveling. De heer Bier ma heeft een belangrijk aandeel ge had in de ruilverkavelingswerkzaam heden. Middelburg kreeg aanbod voor lening van 1 miljoen B. en W. van Middelburg stellen de raad voor om te besluiten tot het aangaan van twee vaste geldleningen van elk 500.000, die door bemidde ling van een makelaar zijn aangebo den. Als voorwaarde wordt gesteld, dat de een met een looptijd van 2 jaar na aflossing wordt vervangen door de ander met een looptijd van 40 jaar. Deze beschikbaar komende gel den willen B. en W. aanwenden voor consolidatie. Examen Voor het tweede deel van het docto raal examen geneeskunde slaagde aan de r.-k. universiteit te Nijmegen, de heer J. A. Rammeloo te Axel. Bommen op stadhuis De verschillende diensten van de Be scherming Bevolking te Goes zijn vrijdagavond in actie gekomen bij een (gefingeerde) aanval op het cen trum omgeving Grote Markt te Goes. Luide knallen van ontplof fende bommen verscheurden daarbij de avondlijke stilte. In dit helse con cert van gierende, fluitende en explo derende projectielen hadden drie blok- ploegen van de B.B. tot taak gewon den te halen uit het door bominslag getroffen stadhuis. Na-ontploffingen bemoeilijkten het reddingswerk van de B.B.-ers. In hoofdzaak waren de gewonden geval len bij de dienst gemeenten en de af deling bevolking. Toen het stadhuis in brand dreigde te geraken, werd de brandweer gewaarschuwd: twee korp sen uit Goes en vier uit de dorpen in de omgeving rukten uit. Met niet minder dan 18 stralen in z.g. „aan- JAARVERSLAG OVER 1958 Ongunstige invloed van de bestedingsbeperking De N.V. Vlismar te Rotterdam boek te over het jaar 1958 een netto-winst van 228.137, zo blijkt uit het thans verschenen jaarverslag, dat in de op 4 mei a.s. te houden jaarvergadering behandeld zal worden. Het voorstel tot winstverdeling geeft een onver deeld winstsaldo A. P. aan van J 4938,zodat 233.075.beschik- aar blijft voor winstuitdeling, dat (Slot van pag. 3) gesteld. Men doolde niet in het duis ter en daarom werden brandende fakkels bij een begrafenis om daarmee het licht van evangelie, de overwinning van Chris tus over de dood, zinnebeeldig voor te stellen. Er werden ook hymnen en psalmen gezongen. Men is een begra fenis gaan vieren met het H. Avond maal. Langzamerhand is hieruit ge groeid wat de R.K. Kerk nu nog kent in haar dodenmis met de gebe den voor de dode. Hier past ook het luiden van de klok, waardoor ge meenteleden worden opgeroepen te bidden voor de gestorvene, terwijl in de dodenmis het lichaam en bloed van Christus wordt geofferd voor do dode. Door dit alles heen speelt de gedachte van het vagevuur. De Reformatie heeft van het vage vuur niet willen weten, omdat, vol gens haar, do doden terstond onder het oordeel Gods vallen. Zij heeft ook verworpen de voorbede van men sen voor de doden, omdat alleen nog maar de voorbede van Christus hel pen kan. Zij schafte ook vanzelfspre kend de dodenmis af. Begraven heeft toen alleen het karakter gekregen van een eerbiedig ter aarde bestellen, in de hoop op de barmhartigheid Gods en de verwachting van de we deropstanding. Niet voor de doden maar voor de levenden kreeg de be grafenis betekenis. Het luiden van de klok, hoewel het gebruik is blijven bestaan en we weten dat men er op de dorpen zeer op gesteld is, heeft hier eigenlijk geen betekenis meer. De kerkorde van Dordrecht van 1618 en '19 moet niet veel hebben van al te veel drukte bij de begrafenissen. Artikel 65 luidt: „Daar de lijkpredi- catiën niet zijn, zal men ze niet in stellen en daar ze airede ziin aange nomen, zal naarstigheid geaaan wor den om dezelze met de gevoegelijk- ste middelen af te doen". De reden is dat men alle bijgelovigheden wilde vermijden. Bovendien kon de „lijk- predlkatie" zo gemakkelijk ontaar den in een lofzang op de gestorvene, terwijl vergeten wordt, of als een staartje achteraan komt, de lofzang op Hem, die Heer van leven en dood is. Historisch kunnen we het beeTij- pen dat men in de kerkorde van Dordrecht zulk een artikel zette op voorgaan van andere synoden. De hervorming der kerk was nog maar zo kort geleden een feit geworden. Nu behoeven we niet meer zo bang te zijn als in 1618. We moeten er eerder bedacht op zijn dat onze be grafenissen niet in stijlloosheid hun betekenis verliezen. Stijlloos is te genwoordig in menig geval reeds de kleding die men draagt en stijlloos zijn dikwijls de toespraken, soms eindeloos in getal, terwijl in eentoni ge herhaling getracht wordt de lof te verkondigen van hem die gestorven is. We voelen veel voor het voorstel dat prof. De Gaay Fortman een paar weken geleden gedaan heeft in het „Centraal Weekblad" van de Ger. Kerken om een begrafenis van een lid van de gemeente altijd vanuit de kerk te laten geschieden. Hij schrijft: „Voor mij bestaat er geen twijfel dat er bij de begrafenis van een lid der gemeente een van zijn ge meente uitgaande kerkdienst behoort te worden gehouden. De kerk ver welkomt ons bij het begin van ons leven door de doop, zij begeleidt dat leven door de prediking, aanvaarding van de belijdenis van het geloof, avondmaal en huwelijksbevestiging. Dan ligt het toch voor de hand de cirkel te sluiten door afscheid te ne men van het lid der gemeente dat naar den Heer mocht gaan". Wan neer men zo in een kerkdienst sa menkomt, kan het op het kerkhof heel kort worden gemaakt, een enkel woord uit de H. Schrift en als gebed het Onze Vader. We hoorden van iemand die er over had zitten nadenken hoe nu eigenlijk een christelijke begrafenis zou moe ten zijn. Toen hij gestorven was vond men in zijn portefeuille een briefje dat hij zou willen begraven worden zonder klaagzangen en zon der enige toespraak, omdat deze al tijd weer uitloopt op verheerlijking van de mens en dat er alleen mocht worden gehoord het Woord van Christus, dat uitzicht geeft op het eeuwige leven. H. als volgt werd onderverdeeld: divi dend 7 pet. van 3.075.000,oftewel 215.250,—; tantièmes 13.762,— en een onverdeeld saldo van 4063, Het batig resultaat van de N.V. Vlis mar over 1958, na de gebruikelijke afschrijvingen en toevoeging aan de vervangingsreserve van het oliebun kerstation te Vlissingen tot een to taalbedrag van 41.136,bedraagt 428.136,—. In de laatste jaren zijn aanzienlijke bedragen geïnvesteerd in de Asfalt- express N.V. en de Straatsteenfabriek Nederhemert N.V., welke beide maat schappijen geheel tot het concern van de N.V. Vlismar behoren en waarvan de bedrijfsactiviteiten voornamelijk verband houden met de wegenbouw. De bestedingsbeperking, aldus het jaarverslag, oefende een ongunstige invloed uit op de ontwikkeling van belde ondernemingen. De Asfaltex- press N.V. verkreeg over het boek jaar 1958, na voldoende afschijvin- gen, echter een gunstiger resultaat dan in 1957, zodat een dividenduit kering mogelijk was. De Straatsteenfabriek Nederhe mert N.V. leed over 1958 een ver lies van rond 200.000.waar door de N.V. Vlismar op deze deel neming een afschrijving van 199.000,moest toepassen. De deelneming ln de Straatsteenfa briek staac, mede door de afschrij ving van 200.000.over 1957, per ultimo 1958 bij de N.V. Vlismar te boek voor 1. De resultaten over hot boekjaar 1958 van het oliebunkerstation te Vlissin gen, de opslag (Ned. Opslag Mij. N.V.) en het vervoer waren bevre digend. Aangezien over het van de Ned, Opslag Mij. N.V. ontvangen dividend geen vennootschapsbelas ting verschuldigd is en tegenover de baten van de N.V. Vlismar een ver lies op de deelneming in de Straat- steenfabriek staat, zal over het boek jaar 1958 door N.V. Vlismar geen vennootschapsbelasting betaald be hoeven te worden. Tenslotte wordt in het jaarverslag nog opgemerkt, dat het oliebunker station te Vlissingen voor een reeks van jaren verhuurd is aan de Steen kolen-Handelsvereniging N.V. te Utrecht, die belast is met onderhoud en eventuele vernieuwingen gedu rende de huurtermijn. Aan hartverlamming overleden De 67-jarige heer D. van S. uit Sou burg werd vrijdagmiddag, terwijl hij ter hoogte van de dijk langs de Kle- verskorkse weg te Middelburg fiet ste. plotseling onwel. Hij besloot langs de kant van de weg te gaan liggen. Toen dokter C. F. Frumau enkele ogenblikken later arriveerde, kon hij slechts de dood door hartvel lamming constateren. jaag"-verband met water uit de kade werd het stadhuis onder (water) vuur genomen. Uiteraard verleenden ook de andere diensten medewerking: een mobiel geneeskundig team onder leiding van dokter J. B. V. Weiten, dat de gewonden in de „Korenbeurs" verzorgde en later afvoerde naar de brandweerkazerne, de overheidsred- dingsdienst, die enkele slachtoffers van de zolder van het stadhuis moest halen, de politie, de sociale verzor- gingsdienst en de verbindingsdienst, uitgerust met mobilofoon. Aan de oe fening namen tweehonderd mannen en vrouwen van de B.B. deel. De ge slaagde actie van de B.B.-ers werd met belangstelling gevolgd door een grote schare toeschouwers, onder wie vele kinderen. Op de foto: een vrouwelijk lid van de B.B. in actie tijdens het blussen van de brand. (FOTO P.Z.C.) De Jong uit Ovezande werd kampioen bandstoten De biljarter C. de Jong uit Ovezande is winnaar geworden van het kam pioenschap 2e en 3e klas bandstoten dat in café Centrum te Middelburg is afgewerkt. Na de vierde ronde stond de nieuwe kampioen reeds aan de top van de ranglijst met 8 winstpunten. Daarop volgden De Nooijer en Landa uit Goes en Delmotte en Bastinck uit Middelburg, die allen 4 punten ver gaard hadden. In de vijfde ronde liep )e Jonge echter tegen een nederlaag op, terwijl Landa en de Nooijer hem tot op 2 punten naderden. De laatste partij tussen De Jong en Delmotte zou de beslissing kunnen brengen. Delmotte moest winnen met een hoog gemiddelde om de Ovezandse speler voorbij te kunnen streven. De Jong won evenwel deze belangrijke partij in 37 beurten, waarmee hij kampioen werd. Hij behaalde tevens het hoogste gemiddelde. De hoogste serie kwam op naam van de A.L.M.- speler Bastinck uit Middelburg. De eindstand luidt: E. de Nooijer 12 punten, 2.09 gemid- Ie; 2. E. de Nooijer 10 punten en 1,91: 3. F. Landa 10 p. en 1,80; 4. A. Delmotte 8 p.. en 1,62; 5. P. Oostdijk, Ovezande 6 n., en 1,68; 6. A. Bastinck 6 p., en 1.53; 7. J. Knop jes 4 p.. en 1,53 en 8. W. de Jonge 0 p., en 1,29 gemiddelde. Korfbal Op het Middelburgse korfbalveld begint vanmiddag (zaterdag) om half vijf de wedstrijd van het Jaar: Swift—-Quick. Een wedstrijd, die van het grootste belang is voor het kampioenschap van de 2e klas B. zelfs beslissend kan zijn. Wan neer do Middelburgse twaalf dit titanenduel in winst willen omzet ten, dan zuilen zij van de le tot de 90e minuut met inzet van alle krachten voor de punten moeten vechten. Het zou stellig verkeerd zijn om een eventueel verkregen voorsprong te gaan verdedigen. De aanval is hier de beste verdediging. Do Middelburgers hebben dit voor- deel, dat zij twee wedstrijden meer gespeeld hebben dan de Dordtse ploeg. Quick kwam in eigen huis na een spannende wedstrijd als overwinnaar uit de bus en zal dus alles in het werk stellen om die prestatie te herhalen. On danks dat achten we de hoofdstcde- lingen, ook ondanks het feit. dat ze de laatste wedstrijden wat „be nauwd" gewonnen hebben, in staat om tenminste één punt uit de wedstrijd te halen. En ook kan er nog van alles gebeuren. Het pro gramma luidt: TWEEDE KLAS B. SwiftQuick (3). VeloxRozenburg (1), Merwede—OSCR (1). (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 16