PREDIKBEURTEN BURGEMEESTER MICHAËLIS BENOEMD TOT VOORZITTER RIDDERORDEN EREMEDAILLES N. Th. DE JONG Zn., WALCHEREN MEUSKERKE GAAT OVER TOT PARTICULIERE WONINGBOUW YOUTH FOR CHRIST-ACTIE „LICHT OVER WALCHEREN" ZATERDAG 25 APRIL 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COUR ANT VERGADERING MUSEUM TE GOES Overleden praeses werd herdacht Tijdens de vrijdagavond gehouden al gemene ledenvergadering van de Vereniging Museum voor Zuid- en Noord-Beveland te Goes, is burge meester H. K. Michaëlis tot voorzit ter benoemd in de plaats van de over leden burgemeester van Goes, mr. W. C. ten Kate. Bij de aanvang van de vergadering deed de waarnemend- voorzitter, notaris M. E. J. F. van Dissel, enkele mededelingen over de te voren gehouden bestuursvergade ring. Daarin werd de overleden voor zitter herdacht. De heer Van Dissel herinnerde eraan, dat de overledene veel heeft gedaan voor het museum. De voorzitter sprak er tijdens de le denvergadering zijn' teleurstelling over uit, dat de bijeenkomst zo slecht was bezocht. Dank zij een buitenge wone gift van 1000 van het Nijten- go-Comité, had de vereniging in 1958 wat meer armslag. Mede dank zij deze gift was er een flink batig saldo, dat evenwel het geraamde tekort op Voor EHIO-examen slaagden bijna alle kandidaten Zevenentwintig van de 29 kandidaten die deelgenomen hebben aan het in Middelburg- en omgeving gehouden E(erste) H(ulp) I(n) O(orlogstijd)- examen, zijn daarvoor geslaagd. De ze cursus is gehouden door dokter C. F. Frumau, voor wie het examen dus wel een groot succes werd. Het exa men werd afgenomen door dokter D. N. van Gelderen namens het centraal bureau „Oranje Kruis". De onder staande dames en heren zijn de eer sten, die voor een dergelijke cursus, die in overleg met de Bescherming Bevolking werd gehouden, door de afdeling Middelburg der E.H.B.O., zijn opgeleid. De geslaagedn zijln: de dames J. J. Glerum-Schoonaard, J. Boogaard- Snoep, N. W. v. d. Bosse, A. J. Lu- dikhuizen-van der Linde en J. Hoo- gerheide; en de heren: P. Uijl, D. J. van Loo, P. F. Nagtegaal, H. P. Ha- riot, P. Duvekot, J. Zwemer, H. Leijnse, P. de Vos, B. Weber, J. A. M. Clarijs, J. Gillissen, J. R. Bos, P. Cappon, A. de Jong, P. Seits, S. Die- leman, S. Melse, A. de Leeuwen, C. van Dam en F. Moerdijk, allen te Middelburg, A. C. Schipper te Sint- Laurens en J. R. Geijsels te Vlissin- gen. Twee kandidaten werden dus af gewezen. Succes voor Middelburgse Minjon-afdeling De afdeling Middelburg van Minjon heeft donderdagmiddag een aardig succes behaald. Dit gebeurde in het programma „Negen maal negen", dat om vijf uur in de middag werd uitge zonden voor de radio. Van de negen verschillende afdelingen van de jeugdradio uit Nederland, die aan de ze uitzending deelnamen, wisten de Middelburgse jongelui beslag te leg gen op dé vierde prijs. Voor dit Middelburgse succes had den Marijke Ghijsen, Jan de Wilde en Leo Zelders gezorgd. Vooral Jan de Wilde had in dit optreden een be. langrijk aandeel gehad daar hij te vens de tekst voor het Middelburgse programma had geschreven. En het was lang geen gemakkelijke opgave, die men had gekregen. Er moest na melijk een kort verhaaltje worden ge maakt, waarvan de eerste en de laatste zin reeds bekend waren. Te vens moesten de jongelui het stukje opvoeren. Hiervoor had men reeds enkele weken geleden opnamen ge maakt in de studio te Hilversum. Van dit succes is Jan de Wilde, die even als Leo Zelders z'n militaire dienst plicht vervult, waarschijnlijk nog niet op de hoogte. Hij is namelijk met zijn onderdeel op manoeuvres in Duitsland. de begroting voor 1959 zal moeten dekken. De inkomsten in 1959 waren begroot op 875 inclusief de geraam de bijdrage van de gemeente Goes van 500. De uitgaven zullen dit jaar volgens de begroting 1.275 bedra gen. Het aantal leden van de vereni ging neemt jaarlijks af en bedraagt thans 68. Het bezoek was over 1958 bevredigend. Ruim 720 personen be zochten het museum: 402 volwasse nen 0.25) en 320 kinderen 0.10). De aftredende bestuursleden de heren H. H. Vahlenkamp en Ph. Wessels werden herkozen. Bij het punt mede delingen over de huidige toestand van de vereniging, bracht de heer Vahlenkamp de wenselijkheid naar voren om op „strategische" punten in Goes borden te plaatsen, die naar het museum verwijzen. Hij werd hierin gesteund door dr. D. Barends, die eveneens van oordeel was, dat men door middel van „blikvangers" het museumbezoek dient te stimule ren. Een en ander zal thans nader worden uitgewerkt Bij de mededelingen kwam verder naar voren, dat het Prins Bern- hardfonds, tot wie het bestuur van de vereniging een verzoek om steun had gericht, wél bereid was Graveurs - Juweliers - Hologers St.-Pieterstraat 11 MIDDELBURG Tel. K 1180-3344 een bedrag voor aanschaffing van vitrines te geven, mits de Stich ting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk daarvoor een zelfde bedrag wilde uittrekken. De Stichting Zeeland ging daar niet op in. zodat de vereniging zich ook de steun van het Prins Bernhardfonds moest ontzeggen. Daar de situatie zich op dit mo ment gunstig heeft ontwikkeld, zal opnieuw een verzoek om finan ciële steun worden gedaan. De se cretaris van de vereniging, de heer Ph. Wessels, verwachtte, dat het verzoek thans zeer waar schijnlijk wél met succes zal wor den bekroond. Medegedeeld werd voorts, dat het echtpaar De Back- Beeke tot conciërge-rondgeleider is aangesteld. Culturele avonden niet in trek bij A.B.V.A.-leden De afdeling Middelburg van de Alge mene Bond van Ambtenaren zal geen culturele avonden meer organiseren, omdat hiervoor onder de leden niet genoeg belangstelling bestaat, aldus wordt in het pas uitgekomen jaar verslag van deze vereniging opge merkt. Het organiseren v n deze avonden woi'dt zelfs „goed r;^ld naar kwaad geld gooien" genoemd. Wel wordt aangestipt, dat de Arbeiders- Kunstkring - waarvan vele A.B.V.A.- leden lid zijn - met deze culturele avonden meer succes heeft. Ook het collectieve abonnement van de afdeling met de Zeeuwse Volks universiteit bleef bestaan. Doch ook hier stellen de ambtenaren over het algemeen te weinig belang in. Als AÜB.V.A.-lid kan men de lezingen en concerten tegen de Z.V.U.-leden prijs bijwonen. Ook voor de kadercursussen N.V.V. en A.B.V.A. bestaat er onder de le den weinig belangstelling, hoewel het bijwonen van deze cursussen zoveel mogelijk wordt gestimuleerd. Tevens wordt in dit jaarverslag, dat erg overzichtelijk en met zorg is samen gesteld, uitvoerig melding gemaakt van de verschillende andere vereni gingsactiviteiten. In een algemene in leiding wordt een kort overzicht van de binnenlandse politiek in het af gelopen jaar en een kleine toelich- gegeven op de salariëring van de ambtenaren. Deze toelichting wordt verduidelijkt met een tabel. Tevens wordt door de secretaris, de heer I. C. Pluijmers, melding gemaakt van een teruggang in het ledental in het -fgelopen jaar van 421 naar 413. )eze kleine achteruitgang is ech ter reeds in de eerste maanden van het nieuwe jaar weer ingelopen. Aanrijding op splitsing Pottenmarkt-Plein 1940 Vrijdagmiddag omstreeks tien over half twee deed zich op de splitsing Pottenmarkt-Plein 1940 te Middel burg een botsing voor tussen een 3- wielig motorrijtuig, bestuurd door J. J. te Middelburg, en een personenau to, bestuurd door E. Z., eveneens te Middelburg. Het ongeluk ontstond toen de bestuurder van het 3-wielig motorrijtuig, die vanaf het Plein '40 de Pottenmarkt opdraaide, te laat in de gaten had, dat de bestuurder van de personenauto, die uit de Langevie- le naderde, geen voorrang gaf. Hij reed toen met zijn voertuig tegen de auto op. Er deden zich geen persoon lijke ongelukken voor. De materiële schade was vrij gering. Expositie tekeningen van Veerse school jeugd De jeugd van Veere heeft de laatste weken druk getekend. De tekenpro- dukten van de Veerse jeugd zullen van vandaag (zaterdag) af tot dins dag te zien zijn in de bovenzaal van het Schotse huis. Burgemeester jhr. I. F. den Beer Poortugael zal van middag om half vier de tekenexposi tie „Veeres schooljeugd tekent" ope nen. De schooljeugd heeft aan deze wedstrijd, waarvoor ook prijzen uit gereikt zullen worden, door middel van eigengemaakte affiches bekend heid gegeven. De tentoonstelling is geopend vandaag, maandag en dins dag. voor Ambonezen in Stromenwijk Rijksgebouwendienst toonde interesse voor grondaankoop B. en W. van Middelburg stellen de raad, die maandag a.s. vergadert, voor ora hen ten laste van het grond bedrijf een krediet te verstrekken van f 174.400 voor het bouwrijp maken van grond in de Stromenwijk. Deze gronden kunnen worden benut voer de bouw van 50 woningen. Van de zijde van de Rijksgebouwendienst is belangstelling getoond voor het aan kopen van grond in de Stromenwijk voor het bouwen van 50 woningen voor Ambonezen, die thans in do ver schillende kampen wonen. Naast het bouwrijp maken van de grond zal het noodzakelijk zijn een verbinding te maken met de Nieuwe Vlissingseweg ten einde dit gebied geheel te ontsluiten. Dit kan geschie den door een deel van de IJsselstraat, dat moet worden aangelegd voor het bouwrijp maken van deze gronden, door te trekken tot de Nieuwe Vlls- singseweg. Ontsluiting naar de andere zijde ge beurt reeds door aansluiting on dat deel van de Rijnstraat en de Waal straat. dat reeds wordt aangelegd ten behoeve van de zogenaamde ma- rincwor.ingen, waardoor via de Maasstraat eveneens een verbinding tot. stand komt met de Nieuwe Vlis singseweg. Gelijktijdig kan dan ook de grond, die ten oosten van de Waalstraat en ten zuiden van de IJsselstraat ligt, wor den opgehoogd, zodat dan alle gron. den ten oosten van de Rijnstraat tussen de Maasstraat en Lageweg bouwrijp zijn. De kosten van deze uit te voeren werken heeft gemeentewer ken op f 174.400 geraamd. P.Z.E.M.-biljartdub vierde 10-jarig bestaan Ter gelegenheid van zijn 10-jarig be staan hield de biljartclub „P.Z.E.M." een feestvergadering in de bovenzaal van het Nederlands Koffiehuis te Middelburg. Tijdens deze bijeenkomst werden de prijzen van de onderlinge competitie 1958/59 uitgereikt. Na een gemeenschappelijke maaltijd bleef men nog enige tijd gezellig bij- (Advertentie) Wanneer U tijdens uw vakantietrip Italië, Londen of Parijs mocht aandoen, zult U tot de prettige ontdekking komen, dat uw kostuum van Van Westen zelfs daar up to date zal zijn. SPECIAALZAAK voor betere maatkleding. LANGE VORSTSTRAAT 100-102 GOES RAAD KWAM BIJEEN Bezwaren tegen bebouwmgs- voorschriften „Mariekerke" Tijdens de jongste vergadering van de gemeenteraad van Meliskerke bracht burgemeester G. A. A. Ade laar het punt van de particuliere wo ningbouw ter sprake. De raad besloot een aannemer te zoeken, die met hulp van de gemeente woningen wil bou wen, bestemd voor doorverkoop, zo als ook in andere gemeenten gebeurd. Tevens besloot men te trachten de bouw van do rioolzuiverlngsinstalla- tle zo mogelijk met rijkssubsidie in het kader van werkloosheidsbestrij ding to laten uitvoeren. Daarmee zal dan tevens de financiering van de to renrestauratie geen gevaar lopen. Van het ministerie van onderwijs, kunsten cn wetenschappen was de goedkeuring ontvangen oui deze res tauratie to laten uitvoeren door de fa. Woudenberg. De raadsleden op perden enkele bezwaren tegen de pebouwingsvoorschriften voor hot uit breidingsplan „Mariekerke". Deze bezwaren zullen bij de provinciale commissie kenbaar worden gemaakt. Men besloot het uitbreidingsplan „kom Meliskerke" ten behoeve van de heren J. Maljaurs en Jac. Boo gaard te wijzigen, De raad wil verder de wethouderssalarissen verhogen van f 450 tot f 550 per jaar. Met de boerenleenbank Zoutelande werd een rekening courant-overeen komst tot een maximum van f 25.000 gesloten, terwijl verder werd mede gedeeld dat met dezelfde bank een vaste geldlening van f 99.000 tegen 4'.4 met een looptijd van 29 jaar was aangegaan. De heer Joh. Dekker werd als lid van het burgerlijk armbestuur herkozen. De subsidie aan de vereniging „Het Groene Kruis" te Koudekerke werd met f 0.30 per inwoner verhoogd in gaande 1 januari 1959. Een grondrui- ling aan de Bergstraat met de heer H. Koppejan werd aangenomen. De notariskosten komen voor rekening van de heer Koppejan. Aan de heer G. Vlieger jr. werd een vergoeding toegewezen voor de aanleg van tele foon. Verder werd tijdens deze verga dering medegedeeld, dat B. en W. bouw- en woningtoezicht opdracht hebben gegeven de restauratie van de school-Beukelman zo spoedig moge lijk klaar te maken voor aanbeste ding. G.S. hadden het verzoek voor •een bijdrage voor de verbetering van de Noordstraat afgewezen. De reke ning van het burgerlijk armbestuur over 1957 werd goedgekeurd met op de gewone dienst een batig saldo van f 112,53, terwijl de kapitaaldienst glad liep. De gemeenterekening 1955 werd voorlopig vastgesteld. Deze ver toonde voor de gewone dienst een saldo van f 2684,28 en op de kapi taaldienst een nadelig saldo van f 92.211.94. Burgemeester Adelaar herdacht in deze vergadering het overleden oud- randslid de heer Iz. Matthijsse, die gedurende meer dan 20 jaar raadslid !s geweest. Op een vraag van de heer P. Sinke deelde de voorzitter mede, dat het in de bedoeling ligt de school kinderen op koninginnedag te tracto ren en om oranjebekers uit te reiken. Voorts zal met hulp van particulie ren op het sportweije een kinder feest worden georganiseerd. BIJEENKOMSTEN IN VIJF GEMEENTEN Een van de activiteiten, die de Youth for Christ-in zijn programma heeft opgenomen, is de evangellsatleweek. Elke dag gedurende een volle week is er iets te doen. Ook het comité Youth for Christ op Walcheren welk comité ter verkrijging van een betere samenwerking is gevormd uit de comité's Middelburg en Vlissingen heeft een dergelijke evangelisatie- week onder het motto „Licht over Walcheren" in zijn programma opge nomen. Deze evangelisatie-actie zal gehouden worden van maandag 27 april tot en met zaterdag 2 mei a.s. in de gemeenten Koudekerke, West- kapelle, Souburg, Nieuwland en Middelburg. Tijdens al deze bijeenkom sten zal de Belgische predikant J. Gravendeel, voor talrijke Youth for Chrïst-vrienden een oude bekende, spreken met als onderwerp „KOM". Campagne duurt week; elke dag is er iets te doen Het Walcherse comité heeft het plan tot deze campagne opgevat naar aanleiding van het succes, dat de rally's in Tholen tijdens de Z.L.M.- dagen had. En nadat het plan be kendgemaakt was, verleende alle bij het overleg betrokken predikanten volgaarne hun medewerking. Ook de plaatselijke zang- of muziekensem- bles zegden direct hun medewerking toe. Het Walcherse comité hoopt, dat deze actie het begin zal zijn van een serie bijeenkomsten in andere plaat sen. De campagne „Licht over Wal cheren" start op maandag a.s. in Koudekerke met een bijeenkomst in de Ned. herv. kerk. Medewer king verlenen twee koren onder leiding van de heer Jan Kouse maker, „Multimonïca" en de Youth for Christ zang- en gitaar- ciub. Daarna is dinsdag Westkapelle aan de beurt, waar de bijeenkomst ge houden wordt in het hervormd jeugd- gebouw. De mondharmonicavereni- ging „De Krekels", „Multimonica" en het kinderkoor „De Zangvogels"; werken hier mee. In de geref. kerk van Souburg komt de Youth for Christ woensdag met de campagne „Soli Deo Gloria" onder leiding van de heer J. Suurmond, het kinderkoor .,De Zuiderstemmen" en de zang- en gitaarclub zorgen hier voor muzikale medewerking. Op vrijdag komt men bijeen in de Ned. herv. kerk van Nieuwland. Ook hier is „Multimoni ca" weer tegenwoordig, verder het kinderkoor „De jonge zangers", de blokfluitclub uit Arnemuiden en een trompetsolist. De slotbijeenkomst is zaterdag 2 mei in Middelburg, waar de Nieu- Marktberichten VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 24 april. Fruit: Jonathan H I 70 op 53— 57, 60-70 4619, H II 3 4, keuken 43—54 Winston 65 op 58—60. 55-G5 43—45. Goud- reinetten, keuken 30—34, Golden Deli cious, keuken 4966. Groenten: Sla I 7—13. idem TI 5—12. Idem C 5—8. Spinazie 10—30. Prei 10—12. An dijvie 22—38. Rabarber 6—13. Postelein 86. Bospeen 70. Uien 2—6. Bloemkool 4 stuks per kist 31-59, Idem 3 stuks per kist 45—63, idem 6 stuks per kist 28—49, idem fi stuks per kist 14—39. Idem 10 st, per kist 9—22, idem 12 stuks per kist 6—14. Witlof 10—26. Radijs 6—14. Kom kommers A 62. Idem B 43. idem C 32. Heden werden de eerste bospeen aan gevoerd door de heer c. Franse, Seis- weg 206 a, Middelburg en de eerste na- tuursla door de heer W. Francke Azn.. Duinweg 80, Oostkapelle. VISMIJN VEERE 894 kg exportgarnalen 1,23—1,63. 6G kg schar 16. 34 kg bot 16. 72 kg tong 114. 53 kg rog 33—41. 12 kg wijting 17. 2 kg griet 1,04—1,13. 222 kg doorgedraaide vla. we Kerk het trefpunt is. Hier zal de bas David Hollestelle uit Hil versum medewerking verlenen. Voorts bespeelt de heer Jan Rijn het orgel en is do .Youth for Christ zang- en gitaarclub weer tegenwoordig. Alle avonden beginnen om acht uur. Tijdens de openingsbijeenkomst zal een geref. predikant van Koudeker ke een welkomstwoord spreken en tijdens de slotbijeenkomst in Middel burg een hervormd predikant. In de verschillende gemeenten zal door middel van een geluidswagen bekendheid aan de actie worden ge geven. De kosten van deze campag ne konden worden gedekt door een financiële actie. De campagne „Licht over Walche ren" betekent de laatste week voor de start van de radio-evangelisatie- actie, die de Youth for Christ zal houden. Van 3 mei a.s. af zal elke zondag om 2 uur radio „Youth for Christ" over radio-Luxemburg in de ether zijn. Eervolle uitnodiging voor „Juliana" uit Middelburg Het Middelburgs tamboers- en pij perskorps „Juliana" heeft een eervol le uitnodiging ontvangen. Achtennegentig man (en vrouw) sterk vertrekt het korps namelijk naar Amersfoort om daar de viering van het 700-jarig bestaan op 6 mei op te luisteren. Toen namelijk in Amersfoort bekend werd, dat „Julia na" op Hemelvaartsdag aan de na tionale pijpersdag zal meewerken, „klom" men in de jubilerende stad onmiddellijk in de telefoon om de hoofdstedelijke pijpers, tamboers en hoornblazers uit te nodigen. Die deze uitnodiging dankbaar aangenomen hebben. Het korps wordt ontvangen door burgemeester H. Molendijk van Amersfoort en door de directeur van de plaatselijke V.V.V. Tijdens de pij persdag op 7 mei is er onder meer een ontvangst door de commissaris der koningin in Overijsel. VLISSINGEN Voorlichtingsavond over Nederlands fabrikaat Donderdagavond hield mevrouw M. Boeren de Jong in het hervormd ver enigingsgebouw te Vlissingen een in teressante lezing voor de dames van de plaatselijke afdeling van het N.V. V. en de Coöperatieve Vrouwenbond. In haar openingswoord begroette de voorzitster van de N.V.V.-vrouwen- bond, mevrouw J. van Putten de spreekster van deze avond, mevrouw M. Boeren-de Jong van de Neder- afdeling landse gebruikscoöperatie, huishoudelijke voorlichting. Voor de pauze hield spreekster een inleiding over de toepassing, prijs, onderhoud en het leggen van vloerbedekking. Op zeer boeiende wijze wist zij haar toehoorders de voor- en nadelen te vertellen van de verschillende vloer beleggingen. Na de koffie sprak me vrouw Boeren over de verschillende soorten bedden. Aan het eind van de avond sprak mevrouw Van Putten nog een dankwoord. Ds. N. van der Wall sprak tijdens laatste wijlcavond Donderdag sprak ds. N. van der Wall tijdens de laatste wijkavond in dit seizoen voor de Nederlands hervorm den in Vlissingen. Ds. J. Kwast open de deze bijeenkomst op de gebruike lijke wijze, waarna hij het woord gaf aan dè inleider van deze avond. Ds. Van der Wall, die een reis van drie weken door Israël heeft gemaakt onder leiding van prof. dr. M. A. Beek, betoogde, dat hij deze reis niet als pelgrim had gemaakt, maar om de decors van de bijbelse verhalen te zien en te kennen, evenals het land rn volk van de moderne joodse staat. Aan de hand van een aantal prach tige dia's schetste spreker de grote contrasten, die zich in deze staat zo wel in taal, cultuur als bevolking voordoen. Voorts werden de moei lijkheden aangehaald, waarmee de jonge staat heeft te kampen, onder andere de bewaking van het uitge strekte grensgebied. Aan het eind van deze bijeenkomst sprak ds. J. Kwast nog een slotwoord. ZATERDAG 25 APRIL Adventisten: Vlissingen 9.15 ds. Smit 10.15 bijbelstudie; Middelburg 10 bij belstudie, 11 ds. Smit. Interk. Avondgebed: Vlissingen (En gelse Kerk) 7.308 uur; Middelburg (Koorkerk) 7.308 uur. ZONDAG 26 APRIL. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke: 10 ds. De Boer, 2.30 dg, Theunissen. Arne muiden: 10 en 2.30 ds. Verweij. Big- -ekerke: 9.30 ds. Van Haarlem, 2 ds. toscam Abbing. Domburg: 10 ds. v. Vliet. Gapinge: 2 ds. van Vliet. Grijpskerke: 10 ds. Wisse, 2.30 ds. Hoffman. Koudekerke: 10 ds. Hoff man, 2.30 ds. Durkstra, 7 Vliss.str. t. Durkstra. 't Zandt: 10 ds. Durk stra (jjeugdd.). 10.15 geen dienst. 7 ds Wisse. Meliskerke: 2.30 ds. v. d. Schoot. Middelburg: Nieuwe kerk: 9 ds. Altena (jeugdd.), 10.30 ds. Aal- ders, 7 ds. Enkel. Engelse kerk: geen dienst. Koorkerk: 10 ds. v. d. Wall. Nieuw- en St. Joosland: 10 ds. Ros- cam Abbing. 7 ds. v. Haarlem (jeugd dienst). Souburg: 9.30 en 11 ds. van Duyne, 7 ds. van Ieperen (jeugdd.). Oostkapelle: 10 ds. Richard, 7 ds. Wieringa (jeugdd.). Ritthem 10 en 2.30 ds. van 't Hof. Serooskerke: 10 en 2.30 ds. v. d. Wind. St. Laurens: 10 en 2.30 ds. Kok. St. Jacobskerk: 10 ds. Rothfusz, 5 ds. Kloosterman. Engelse kerk: 9.30 kerk voor jonge ren. Johanneskerk: 9.30 ds. v. d. Schoot (H.D,). 7 ds. Rothfusz: Ha- vendorp: 10 ds. Kloosterman; be jaardenhuis: 7 da. de Boer. Vrouwen polder: 10 ds. Theunissen. Westka pelle: 2.30 en 7 ds. Oosthoek (7 H.A.). Zoutelande: 9.3f) ds. van Dulleman, 7 ds. v. Evert (jeugdd.). Eglise Wallonne. Middelburg: 10.30 pasteur Berthoud. Gereformeerde Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Koning. Domburg: 10 dienst, 2.30 ds. Homburg. Gapinge: 9.30 en 2 ds. Boot. Grijpskerke: 10 en 2.30 ds. Vlaardingerbroek. Koude kerke: 9.30 en 2.30 drs. Elshout. Meliskerke: 9.30 ds. Van Heesen, 2.30 ds. Streefkerk. Middelburg: Hofplein- kerk 9.30 ds. v. Til, 2.30 ds. Couvêe, 5 drs. Vlaardingerbroek; Noorder- kerk: 9.30 ds. Cou/ée, 5 ds. van Til. Lutherse kerk 7.30 ds. Pontier. Sou burg: 9.30 en 2.30 ds. Bohlmeijer Oostkapelle: 10 en 2.30 ds. de Groot. Serooskerke: 10 en 2.30 ds. van Wou- we. St. Laurens: 10 en 2.30 ds. Don- dorp. Veere: 10 ds. Streefkerk, 2.30 ds. van Heesen. Vlissingen: 9.30 en 5 ds. Homburg. Vrouwenpolder: 10 en 2.30 ds. Brouwer. Westkapelle: 9.30 leesd.. 2.30 ds. van Til. Gereformeerde Gemeente. Aagteker. ke: 9.30, 2 en 6 leesd. Arnemuiden: 9.30. 2 en 6 leesd. Meliskerke: 9.30, 2 en 6.30 leesd. Middelburg: 9.30, 2 en 6.30 ds. Hage. Oostkaoelle: 10 en 2.30 leesd. Vlissingen: 9.30, 2.30 en 6.30 dhr. Blok. Westkapelle: 9.30, 2 en 6 leesd. Zoutelande: 10 en 2.30 leesd. Chr. Gereformeerde Kerk. Middel burg: 9.30 en 3 ds. v. d. Molen. Vlis singen: 9.30 en 5 leesd. Ver. van Vrijz. Herv. en Remonsfcr. Kring. Middelburg: 10 ds. v. d. Wall. Vlissingen: 10.45 ds. van Nieuwen- huyzen. Evang. Lutherse Gemeente. Middel burg: 9 ds. ten Rouwelaar. Vlissin- sren: 10.30 ds. ten Rouwelaar. Doopsgezinde Gemeente. Vlissingen: 10 da. de Boer. Hersteld Apostolische Zendingsgem. Vlissingen (Bakkersgang)10 en 4.30 dienst. Hersteld Apostolische Zendingskerk. Vlissingen (Kasteelstraat): 10 en 5 dienst. Leger des Heils. Middelburg Heil. samenk. Vlissingen: 10 Heil. samenk. Evang. op G.G. Vlissingen (k-verne Willem III) 10 en 5 dhr. Hinkels- hoek. Middelburg G.G.N. Cantinezaal vel ling: 9.30, 2 en 6.30 dienst. Belg bekende zijn vrouw te 1 (Slot van pag 3) en Juliana wat beter te doen zijn. Geen wonder dus, dat de heer en mevrouw Lijs heel goed op de hoogte waren van de verhouding tussen Xa- vïer en zijn vrouw. Op 16 april nog reed De Backer het echtpaar Lijs in zijn wagen naar Antwerpen, waar een kleinzoon van het echtpaar in een kliniek werd verpleegd. Xavier, die al eerder verteld had, dat zijn vrouw bij haar moeder in Gent vertoefde, deelde nu mee, dat Juliana 15.000 frank bezat.... Op het stoffelijk overschot werd slechts ruim 4000 frank gevonden. En dus was er alle reden om in het kruisverhoor ook het geld ter sprake te brengen„Waar bleef die 11.000 frank?" Alibi klopte niet Het waren overigens niet de enige troeven, die hoofdcommissaris Spiri tus had. Een zegsman van de politie deelde ons mee, dat de gerechtelijke politie langzamerhand zoveel bewij zen en aanwijzingen in handen had gekregen, dat ontkennen de voor •niets terugdeinzende De Backer toch niet meer hielpzelfs het alibi van De Backer klopte niet! Dankzij deze aanwijzingen kon hoofdcommissaris Spiritus vrijdag avond een steeds grotere pressie uit oefenen op een steeds verwarder ra kende Xavier de Backer. En dat was nodig ook»Vant het aanhoudings mandaat voor De Backer duurde drie dagen en zou dus vrijdagavond klok slag twaalf aflopen, Onder de druk van vragen en onweerlegbare feiten kon De Backer de eindstreep net niet halen: tussen elf uur en half twaalf bekende hij Her is dus nu zeker, dat de man uit Blaasveld reeds op maandagavond de moord pleegde. Dit stemt ook over een met het verhaal van de automo bilist, die maandagavond 6 april tus sen 9 en 10 uur van een cursus uit Axel naar Hontenisse terugkeerde en door de Catharinapolder langs de be ruchte droge sloot reed. Op de plaats waar postbode Freekenhorst donder dagmorgen het verbrande lichaam vond, had de automobilist reeds maandagavond 'n vuurtje zien bran den... In het sectierapport van dr. J. Zeldenrust was weliswaar sprake van, dat de dood pas woensdag avond was ingetreden, maar deze vergissing acht men in politie-krin- gen begrijpelijk, omdat het stoffelijk overschot aan een enorme hitte was blootgesteld. Belg met bril Ondertussen ls ook oekend gewor den, dat een bus met arbeiders op die bewuste maandagavond tot stop pen werd gedwongen door een Belg op een weg vlak bij de Catharinapol der. De Belg was met zijn auto naast de weg in de modder blijven steken en de arbeiders, die in Sluiskil werk zaam zijn, hielpen 't was 's avonds negen uur de wagen weer op de verharde weg. In de'wagen zat een vrouw en vele arbeiders verklaarden later, dat de Belg evenals Xavier de Backer gebrild was Binnenkort zal met Xavier de Bac ker als hoofdpersoon het hele mig- drij' nog weer eens in de Catharina polder in scène worden gezet. Onder leiding van de Belgische onderzoeks rechter Ooms uit Brussel zal op de plaats van het misdrijf namelijk een reconstructie van deze gruwelijke daad worden gemaakt Zonaagsoi«-ii>i i.ixr» Middt-lburg T. C. WALCHEREN lel 3200 VAN DUESEl-AAR, tel 2158 ZONDAGSDIENST ARTSEN Middelburg: dokter W. Feikema, Dam 30, tel. 2993. Vlissingen: dokter G. J. M. de Greef, Julianalaan 13, tel. 2121. Kou dekerke. Zoutelande en Westkapelle: dokter H. Frima, Duinweg 59, tel. 0HS6- 282. Veere, Serooskerke en Oostkapelle: dokter G. Schep. Dorpsstraat 46. Seroos kerke, tel. 01189—212. Apotheek Middelburg: Van der Harst, Korte Delft 12, tel. 2789. Apotheek Vlissingen: J. m. h. van de Sande, Badhuisstraat 22-24, tel. 2066. Officiële publikatie VLISSINGEN. VERGUNNING VERLENGD. Burgemeester en wethouders van Vlissin gen, gelet op artikel 32 Se lid, van de wet Autovervoer Personen; brengen ter openbare kennis, dat hun college bu zijn besluit van 21 april 1959 nr- 1995. de bij beschikking van 25 april 1958. nr. 1729 aan de firma De Muynck te Borssele verleen de vergunning voor de uitvoering van groepsvervoer binnen de gemeente Vlis singen, uitsluitend van arbeiders van de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" heeft verlengd tot en met 31 december 1059.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 11