Vlissingen heeft vele argumenten voor een verhoogde uitkering VECHTENDE GROOTVADERS UIT VOGELWAARDE VOOR DE BALIE EXPOSITIE VAN MIDDENSTAND TE KAPELLE GEOPEND 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 24 APRIL 1959 RAAD TEVREDEN OVER 16 PAGINA'S TEKST.. Ontwikkelingsperiode vraagt uitgaven op basis van veel grotere plaats De argumenten, die de gemeente Vlissingen heeft om het basisbedrag der algemene uitkering uit het gemeentefonds verhoogd te krijgen, zijn vele! De brief, die al deze argumenten bevat en die gezonden wordt aan de mi nisters van binnenlandse zaken en van financiën, telt niet minder dan zestien pagina's.... De raadsleden, die gistermiddag vergaderden, waren over deze zestien pagina's tekst bijzonder tevreden. „Het is een zeer duidelijk en overzichtelijk rapport van de noden van Vlissingen, nu en in de toekomst", zei de heer F. G. Smit (p.v.d.a.) en de heer H. van Rooij- en (c.h.) gebruikte nog uitbundiger superlatieven. Niettemin was er ook al een weinig vrees te bespeuren, dat de brief toch niet het gewenste effect zou hebben, „want", zei de heer Smit, „laten we hopen, dat deze hulpkreet niet verloren gaat in het koor van gemeentelijke smeekbeden...." Een belangrijk argument voor hogere uitkering is deze: door Sloeplan, structuurplan en grens wijziging is Vlissingen in een ont- wilckelingsperiode beland, die uit gaven vragen op basis van een gemeente, welke veel groter is dan "Vlissingen... Maar er zijn meer motieven. Zo kan het begrotingstekort 324.298,14) slechts ten koste van moeilijke bud gettaire maatregelen worden wegge werkt. E engevolg is, dat alleen met 't „absoluut noodzakelijke" rekening is gehouden en dat 't „verzorgingsnï- veau drastisch tekortschiet". Om een voorbeeld te geven: in een ge meente als Vlissingen zijn nog al tijd 232 gaslantaarns in exploita tie... In het algemeen kan gesteld worden, dat door strikt noodzake lijke uitgaven voor onderwijs en so ciale zorg er een achterstand is in openbare veiligheid en openbare wer ken. Verder wordt er in de brief op gewe zen, dat het uitbrengen van advie zen voor de sanering van de binnen stad, het maken van uitbreidings plannen en structuurplan en het ma ken van rioleringsplannen grote uit gaven heeft gevergd. Ook voor de huisvesting en outillage van de tech nische diensten zijn grote uitgaven nodig. Ook wordt gewezen op de noodzakelijke onderwijsuitbreidingen. Alle raadsleden gingen uiteraard ak koord met de verzending van deze brief en dus met een aanvraag voor een verhoogde uitkering. Ruime long Ook in deze vergadering werd weer eens van gedachte gewisseld over het plan Paauwenburg. De raad ging akkoord met een herziening van het uitbreidingsplan in hoofdzaak, maar voordat het zover was, werden er eerst nog enige vragen gesteld. Zo was in de herziening sprake van ruimte voor sportvelden in het plan, maar de heer H. B. J. Knoop prefe reerde „een eenheid van sportvelden In Vlissingen" en dus nieuwe velden bij het reeds bestaande complex. Wethouder Van Popering antwoord de, dat het hier nog slechts om de grote lijnen ging en dat er toch in ieder geval, zoals in het structuur- fdan al is vastgesteld, een „ruime ong" moet zijn in de nieuwe woon wijken, die eens tussen Vlissingen en Koudekerke zullen verrijzen. De heer P. Bikker (c.h.) informeer de er naar, wanneer het plan Paau wenburg de raad zou bereiken. Voor het naar de gemeente Koudekerke gaat, kan de Vlïssingse raad zijn sanctie er aan geven, maar er blijkt meer werk aan de uitwerking te zit ten dan aanvankelijk werd gedacht en dus moet de raad nog even ge- Advertentie Bouw woningwetwoningen te Kapelle aanbesteed Donderdagmorgen is in het gemeen tehuis te Kapelle de bouw van tien woningwetwoningen aanbesteed. Er werd als volgt ingeschreven: gebr. Nolet, Hansweert, f130.700,fa. M. Verburg en Zn., Wolfaartsdijk, f 130.000,—; M. G. Verhcijke, Elle- woutsdljk, f 129.900,—; P. Engelse, Heinkenszand, f 128.380,D. v. d. Poel, Oudelande. f 126.710,—; C. Priem, Lewedorp, f 125.960,P. Hoppenbrouwers. Bergen op Zoom, f 124.500,A. Blankenburgh, Nieuwdorp, f 124.000,J. van Koe- veringe, Schore, f 123.980,J. v. d. Linde, Kloetinge, f123.700,fa. Jac. de Jonge en Zn.. Biezelinge f 122.600 en Joh. Baijens, Kapelle, f 120.840, De gunning werd aangehouden. duld hebben, vertelde burgemeester mr. B. Kolff en wethouder Van Po pering wees er op, dat men toch moet wachten op de definitieve grenswijziging voor er iets kan ge beuren. Wethouder Van Popering had ook nog een mededeling, die hij zelf verrassend noemde. Bij de grondaankopen in het plan Paau wenburg krijgt de gemeente Vlis singen namelijk een loyale mede werking van de mensen, die er bij betrokken zijn. „Doordat we open kaart 9pelen, bereiken we dat we geen bijzonder lang du rende procedures behoeven te vol gen", aldus deze wethouder. Een voorstel om het aanbrengen van bestrating en riolering in een gedeel te van de verbindingsweg tussen de Paul Krugerstraat en de achter de ze straat liggende industrieweg on derhands op te dragen aan de heer J. Lievense uit Westkapelle, ontlok te enkele opmerkingen. Bij dit voor stel had de commissie voor gemeen tewerken reeds aangetekend, dat in het algemeen bij werken van een der gelijke grootte de voorkeur gege ven moet worden aan een openbare aanbesteding. De heren Van Rooijen (c.h.) en Knoop (v.v.d.) onderstreep ten deze mening nog eens. Wethouder Van Popering had echter een aan nemelijke verklaring. Voorgesteld werd ook een krediet te verlenen van 48.000 voor het aanbrengen van een deklaag op een gedeelte van de Bur gemeester van Woelderenlaan en dit werk als een compensatie on derhands op te dragen aan de heer J. Lievense. Deze aannemer was des tijds door de bestedingsbeperking in POLITIERECHTER MIDDELBURG Beiden liepen om het hardst om aangifte te doen „Het geeft toch geen pas, dat een grootvader van 60 jaar nu nog gaat vechten met een andere grootvader van eveneens 60 jaar. Zo langzamer hand moeten de „wilde jaren" nu toch wel over zijn", aldus zei de Middel burgse politierechter, mr. B. S. Sieperda, donderdagmiddag tegen de land bouwer P. F. van S. uit Vogelwaarde. Op 13 maart j.I. was Van S. aan het vechten geslagen met de landbouwer M., eveneens uit Vogelwaarde. De ruzie was begonnen over de plaats van een paal, die moeBt dienen uIb slotstuk voor een prikkeldraadafzfetting. Van S. had hierover een menings verschil met zijn zoon. Tijdens de zitting bleek, dat Van S. al geruime tijd niet kon opschieten met zijn buurman-landbouwer. Vlissingen uitgesloten van de uitvoe ring van een werk. En omdat de heer Lievense toch met zijn materiaal en materieel in de buurt is, stellen B. en W. voor ook de bestrating en riolering aan hem op te dragen. Bei de voorstellen werden dan ook aan vaard, maar in het vervolg zal men de betrokken commissies eerst raad plegen. Lage druk Het verstrekken van een geldlening 3984) aan de woningbouwvereni ging Sint Willibrord veroorzaakte een discussie tussen de heer D. Ro- mijn (p.v.d.a.) en B. en W. Dit geld is bestemd voor het aanbrengen van 8 elektrische boilers en 24 geisers in 32 woningwetwoningen in plan Oost. De heer Romijn zette nog eens uiteen, waarom er ook elektrische boilers nodig: op de vierde woonlaag van dit blok flatwoningen is de druk van het water „een dubbeltje op zijn kant". Het is dus mogelijk, dat op zekere dag de druk zo laag wordt, dat een gasgeiser, die immers op de druk van het water werkt, uit springt met alle gevolgen van dien. En dus krijgen de acht woningen op de vierde woonlaag geen geisers, maar boilers. „Maar hoe gaat het met de wa tervoorziening in de flats met 8 A 9 verdiepingen, die we mis schien nog eens in Vlissingen krijgen"?, vroeg de heer Romijn. De heer Popering, die nog aan voerde dat slechts uiterst spora disch de druk op de vierde woon laag onvoldoende zal zijn, meen de, dat dit een zaak was van de eigenaars van woningen. „Neen", zei de heer Romijn, „daar heeft het nutsbedrijf de waterlei dingmaatschappij dus maar voor te zorgen". Burgemeester Kolff be toogde echter, dat men met deze stel regel voor absoluut onaanvaardbare consequenties komt te staan. Het voorstel werd daarna geaccepteerd. Burgemeester H. G. van Suylekom heeft in de veiling van Kapelle don derdag de lustrumtentoonstelling „Kamito V" van de middenstands vereniging Handelsbelangenoffi cieel geopend. De burgemeester stel de daarbij een stofzuiger in werking, die een levensgrote rubberen olifant opblies. Op de foto bij de olifant rechts de burgemeester en links de voorzitter van handelsbelangen"de heer H. J. Blok. (Foto P.Z.C.) Brand in bakkerij te St. Philipsland Woensdagmiddag geraakte tijdens het opstoken van de oven in de bak kerij van de fa. De W. te Sint-Phi- lipsland, het gebouwtje waarin zich de oven bevindt, in brand. Het vuur greep zo snel om zich heen, dat de zolder en 't dak totaal verbrandden. De brandweer, welke spoedig ter glaatse was, kon uitbreiding van de rand voorkomen. Ook een gedeelte van het in het gebouwtje opgeslagen verpakkingsmateriaal ging verloren. Verzekering dekt de schade. Terwijl dus zoon en vader over de paal aan het twisten waren, stond M. op de dijk in de nabijheid. En in eens waren de beide bejaarde man nen aan het vechten. Volgens de ver klaringen van M. was hij er bij ge roepen en toen hij de beide mannen genaderd was, kreeg hij plotseling een stomp op het gezicht van de ou de Van S. „Helemaal niet waar", vertelde deze. „M. kwam er bij en begon te stompen. Ik zelf heb hele maal niet fresiagen of gestompt, even min hem erbij geroepen. Na de vechtpartij waren de bei de mannen snel naar het politie bureau gelopen om aangifte te doen. Daarbij won van S. de wedloop, maar uit het verhoor daarna maakte de politie toch wel op, dat Van S. begonnen was. Overigens hield de officier van Justitie, mr. T. Lebret, er wel re- :ening mee, dat enkele omwo nenden Van S. eerst wat „opge warmd" hadden. Alles in aanmer king genomen eiste do officier 'n boete van f 40.Mr. H. O. M. van Son, de raadsman van Van S., ging in op de vraag wie de zaak heeft uitgelokt. Pleiter schil derde de situatie in deze omge ving en stipte daarbij aan, dat alle medespelenden in deze zaak schuld hebben. Dat deed de poli tierechter dan ook: hij veroor deelde de oude man tot een boe te van f 20. Ontzettende ruzie „Een ontzettende ruzie", aldus kwa lificeerde de politierechter de zaak tegen de landbouwer J. E. de K. uit St. Jansteen. Op 5 maart j.I. had deze verdachte een wachtmeester le klas van de St. Jansteense politie een klap gegeven. Na de jaarmarkt was De K. in het café van Van S. terecht gekomen, waar hij ruzie kreeg met F. van H. beter bekend als „Naut de Mopper". Van S. ver klaarde, dat de ruzie ontstaan was door een misverstand. Na het ont staan ervan wist hij zich overigens niets meer van het verdere verloop te herinneren. Toch was hij flink tekeer gegaan, aldus bleek uit het uitvoerig pro ces-verbaal. Een wachtmeester, die ter assistentie was geroepen, zag verdachte op een stoel in het café zitten, zijn gehele gezicht vol bloed. „Naut de Moppér heeft er op getimmerd", deelde Van S. de wachtmeester mee. „Ga dan maar eens mee, dan zullen we het eens op het bureau onderzoe ken", stelde de wachtmeester voor. Maar in antwoord daarop stond De K., op en gaf de politie man een slag in het gezicht. Na enige moeite slaagde de wacht meester er in verdachte naar bulten te krijgen en met de hulp van een later gewaarschuwde opperwacht meester kreeg hij de man een heel eind op weg naar hét bureau. Maar halverwege begon De K. weer heftig te slaan en te schoppen, zodat er zelfs nogmaals politleversterklng moest komen om de man aan het bu reau af te leveren. Zelden „Dit heb ik nog zelden meegemaakt" zei de politierechter. De politieman ook niet. Maar De K. wist er niets meer van. „Dat is heel gemakkelijk" meende de officier. „Het is wel een bijzondere oplossing van het geval". De officier eiste een voorwaardelijke gevangenisstraf van 14 dagen met een proeftijd van 3 Jaar, een geld boete van f 55.en betaling van de civiele vordering van f 45.die de wachtmeester had ingesteld. De raadsman, mr. P. C. Adrlaanse, vertelde, dat de ruzie zijn cliënt een flink pak slaag gekost heeft. Hij kon wel begrijpen dat zijn cliënt er daar om niets meor van af wist. Hij schet- se De K. als een recalcitrant man, die tot nu toe evenwel een blanco strafregister heeft. De politierechter veroordeelde De K. tenslotte conform de vordering. De grondwerker A. H. uit Oudelande werd verbaliseerd, toen hij op 8 maart j.I. op de Grote Markt te Goes dronken op zijn bromfiets reed. Hij werd veroordeeld tot een boete van f 100. plus zes maanden ontzeg ging van de bevoegdheid om een bromfiets tc berijden. De fabrieksarbeider W. A. S. uit Yerseke eigende zich op 28 okto ber j.I. te Goes een paar hand-, Eerste diepvrieskluis in Sint-Laurens geopend Door burgemeester W. Baas Donderdagmiddag is tijdens een fees telijke bijeenkomst te Sint-Laurens de eerste diepvrieskluis in deze ge meente geopend. Dit geschiedde door de burgemeester van Sint-Laurens, de heer W. Baas, die hiervoor van het dochtertje van één der initiatief nemers, de 9-jarige Inn Mesu, de sleu tel die toegang gaf tot de kluis kreeg aangeboden. In een geestig en toepasselijk ope- ningsspeechje sprak de heer Baas vooral zijn verheuging uit over het particulier initiatief, dat aan deze in richting ten grondslug ligt. Vooral daar de twee reeds bestaande diep- vrieskluizen op Walcheren op coöpe ratieve basis zijn opgericht. Boven dien vond hij deze inrichting van zo'n groot belang daar men thans in de gelegenheid is ook zomergroenten op een gemakkelijke wijze voor lange tijd goed te houden. Hiervóór had de heer Mesu een kort welkomstwoord gesproken. Hierin ging hij nader in op net ontstaan van deze diepvricsinstallatie, die gebouwd ls op een terrein aan de Noordweg, waar vroeger twee oude woningen stonden. Nadat deze waren afgebro ken zijn hier twee grote garages ge bouwd waarachter in een klein ge bouwtje de eigenlijke kluis is geves tigd. Deze kluis, die een aparte in gang heeft, is te bereiken via een te gelpad naast de garage. In het ge bouwtje, dat ln frisse kleuren is ge schilderd staat de grote diepvriesin stallatie met 20 bakken. Elk van deze bakken heeft een inhoud van 200 li ter. Bij de bezichtiging werd nog een uitvoerige toelichting gegeven op de verschillende mogelijkheden bij het bewaren van etenswaren op de diepvriesmethode. Namens de firma werd de echtgenote van de burge meester een grote taart aangeboden. Tevens waren bij deze opening de wethouders J. Koole Dzn. en J. Rie- mens aanwezig. Zeeuws bestuurslid vrouwenorganisatie V.V.D. In het bestuur van de landelijke organisatie „vrouwen in de Volkspar tij voor Vrijheid en Democratie is herkozen als lid van het bestuur: mevrouw J. Franken-van Ewijk te Goes. IN DE RUIME VEILINGHALLEN Drie ere-leden van „Handelsbelangen" benoemd De „Kamito V", de grootste lustrum tentoonstelling van de middenstands vereniging „Handelsbelangen" te Kapelle is gestart! Burgemeester H. G. van Suylekom heeft deze in de veiling te Kapelle opgezette exposi tie donderdagmiddag officieel geo- Send, waarbij hij hulde bracht aan e zakenlieden uit het Zeeuwse fruit- centrum voor hetgeen zij tot stand hebben gebracht. De middenstanders bewezen op hun beurt de medewer king van de verschillende instanties zeer te waarderen. Tijdens de in de fraaie kantine van de veiling gehou den openingsbijeenkomst deelue de voorzitter de heer H. J. Blok mede, dat burgemeester H. G. van Suyle kom en de voorzitter en de directeur van de veiling, resp. de heer P. J. J. Dekker en A. D. Snoep tot ere-leden van „Handelsbelangen" zijn be noemd. In de grote hallen van de veiling hebben de bijna dertig standhouders aantrekkelijke en smaakvolle stands opgebouwd, die een indruk geven van de grote keus welke de bevolking van de gemeente Kapelle-Biezelinge in de eigen winkels heeft. Vele standhou ders hebben hun artistieke gaven kunnen uitleven, zodat het geheel van een bijzonder frisse opzet ge tuigt. Een keur van produkten is op zijn voordeligst uitgestald, zodat een bezoek aan de tentoonstelling, waar aan diverse attracties zijn verbon den, zeker de moeite loont. Voor de officiële opening bestond grote belangstelling en bepaald niet alleen van de zijde van de midden stand. De voorzitter van „Handels belangen", de heer H. J. Blok kon in zijn openingswoord os. welkom he ten het gemeentebestuur van Kapel le, het bestuur van de veiling, verte genwoordigers van de middenstands bonden en de V.V.V. Vervolgens hield burgemeester Van Suylekom zijn openingsspeech. Hij wees erop. dat de Kapelse middenstand door samenbundeling van haar krachten ook nu weer ln staat is gebleken een tentoonstelling op te zetten. Deze ex positie steekt boven het plaatselijk niveau uit, zij is zelfs van regionale betekenis, zo complimenteerde de eerste burger van Kapelle de zaken lieden van zijn gemeente. (Advertentie) Neem iedere dag de kleine dosis KRIJS CHEN - en drijf zo die Bhenmtiek nit Uw ledematen. 't Is alsof U een wonder beleeft, als U al betrekkelijk gauw de gunstige In vloed van de aansporende werking van Kruschen's zes minerale zouten op Uw bloedzuiverende organen onder vindt. Naarmate het bloed wordt vrij gemaakt van die pijnverwekkende on reinheden, leeft ge weer helemaal op en voelt ge U allengs weer de oude, fit van lijf en leden en vrij van pijn. Ooslburg goedgekeurd schoenen toe. Conform de eis werd hij veroordeeld tot een boete van f 50.De vlasbewerker G. P. E. uit Koewacht werd veroor deeld tot een boete van f 20. conform omdat hij op 1 maart zijn bewijs van Nederlan derschap vervalst had. Van het jaartal 1952 had hij 1959 ge maakt. In een café te Axel was een groepje jongelui de dag na de verkiezingen de stemmingsresul taten aan het bespreken. Op een gegeven moment kwam dc land bouwersknecht De W. uit Axel binnen en trok één van de jonge lieden, T. K., aan zijn jasje. Zo heftig, dat hij nu een nieuw jas je moet betalen. Plus een boete van f 15. Ambachtsschool voor Oostburg Omstreken" heeft de ministeriële goedkeuring ontvangen voor uitvoe ring van de reeds lang bestaande plannen tot uitbreiding van 't school gebouw. Het bestaande semi-permanente ge bouw is in 1952 in gebruik genomen en was bestemd voor vijf klassen. De grote belangstlling voor technisch on derwijs in west- Zeeuwsch-Vlaande- ren maakte het noodzakelijk om bin nen twee jaar twee houten noodge bouwen bij de school te plaatsen. On danks dit, konden wegens gebrek aan plaatsruimte bij de aanvang van het cursusjaar 19581959 niet alle gega digde leerlingen worden toegelaten. Dit jaar zullen elf klassen ondergebracht moeten worden. Voor de eerstvolgen de jaren zal zelfs met een nog gro tere toeloop van leerlingen rekening fehouden moeten worden, aldus de irecteur van de school, omdat de be langstelling voor het technisch onder wijs voortdurend toeneemt. Na de uitbreiding zal het dan perma nente gebouw plaats bieden aan der tien klassen. Vermoedelijk komt er één parallelklas bij en één klas „land bouwwerktuigen en tractoren". Met de laatste cursus is in het nu lopen de cursusjaar begonnen. Men hoopt, dat de plannen, waarvan de uitwerking is opgedragen aan het architectenbureau irs. Rothuizen en 't Hooft te Middelburg, op korte termijn gereed zullen komen. De burgemeester verklaarde, dat de welvaart van de gemeente Ka pelle ook zichtbaar is bij de mid denstand, die een belangrijke schakel uitmaakt van het econo misch leven in dit dorp. De zaken lieden houden gelijke tred met de algehele ontwikkeling in de ge meente, zo zei hij. Sprekende over de tentoonstelling zei de burge meester, dat „goed voordragen reeds half verkocht is". Tenslotte sprak hij de hoop uit, dat de ex positie in alle opzichten zou mo gen slagen. Met deze woorden verklaarde de heer Van Suylekom de tentoonstelling voor geopend. Nadat enkele andere sprekers het woord hadden gevoerd en het ge zelschap de ruime veilingliallen had opgezocht, verrichtte de bur gemeester de symbolische ope ning. Hij stelde daarbij een stof zuiger in werking, die een levens grote rubberen oiifant „opblies". Het bestuur van de middenstands- vereniging „Handelsbelangen" werd voorts nog toegesproken door de vi- ce-voorzitter van de veiling, de heer J. Burger Fzn., uit Wemeldinge, die opmerkte, dat de veiling gaarne haar gebouwen aan de „Kamito" afstaat. Namens de K.N.M.B. voerde de heer A. Schuit uit Wolfaartsdijk het woord en namens de C.M.B., gewest Zeeland, de heer C. J. Huissoon te Kapelle. Ook zij zwaaiden het actie ve bestuur van „Handelsbelangen" lof toe. Voorts spraken nog ds. J. v. d. Leek, geref. predikant te Kapelle, de oud-voorzitter en ere-lid van „Handelsbelangen", de heer C. A. Blok uit Velp en de heer Joh. Schip per, namens de muziekvereniging „Ons Genoegen". Tenslotte maakten de genodigden een rondgang langs de fraaie stands. De eerste dag had men over belang stelling niet te klagen. Enkele hon derden passeerde de controle. Velen van hen gingen niet met lege handen naar huis, want door de actie die men aan de tentoonstelling had verbon den, verwisselden ruim dertig KAMI- TO-taarten van eigenaar. Enkele ma len werd ook de prijs van een televi sietoestel beschikbaar gesteld, maar feen enkele bezoeker bleek de goede rant met het geheim te bezitten. Zodoende blijven er nog steeds twee televisietoestellen als hoofdprijzen voor de resterende twee dagen be schikbaar. Aan de tentoonstelling verleende de eerste dag muzikale op luistering het dansorkest „The Or- pheans" uit Goes. De goede muziek die dit orkest ten gehore weet te brengen kreeg een goede waardering. Vergadering A.T.C. Zeeland Woensdagavond hield de afdeling Zeeland van de Auto Technische Club in de bovenzaal van rostaurant „Wöhler" te Middelburg een verga dering waar onder meer enkele filmpjes werden vertoond. Zo werd een instructief filmpje gedraald, waarin de verschillende verbran dingsmogelijkheden bij dieselmoto ren op duidelijke wijze werden ge toond. Op deze bijeenkomst werden echter niet alleen leerzame maar ook ontspannende filmpjes gedraaid. Zo werd een interessante rolprent ver toond over het aanboren van olie bronnen en de bestrijding van grote olicbrandcn, die hierbij ondanks de vele voorzorgsmaatregelen, soms nog ontstaan. Bij het huishoudelijke gedeelte van deze vergadering werden bij accla matie de voorzitter, de heer H. M. W. Makkink te Kloetinge en het be stuurslid, de heer J. W. Kntjff te Goes, herkozen. In verband met af wezigheid van de voorzitter werd de ze bijeenkomst geleid door de secre taris, de heer G. Hovestadt te Mid delburg. Vleugel bejaardentehuis te Kapelle aanbesteed Op het gemeentehuis te Kapelle is donderdagmorgen het bouwen van een vleugel aan het bejaardentehuis „Po mona" aanbesteed. Er werd als volgt ingeschreven: gebroeders Nolet te Hansweert, f 128.800,P. Engelse, Heinkens zand, f 128.425,P. Hoppenbrou wers, Bergen op Zoom f 126.500,—; Joh. Baijens, Kapelle f 125.699,fa. M. Verburg en Zn., Wolfaartsdijk, f 125.500,A. Blankenburgh, Nieuwdorp, f 125.500,—: J. v.d. Lui de, Kloetinge, f 123-777,C. Priem, Lewedorp, r 123.680.D. v. d. Poel, Oudelande, f120.975,J. van Koe- verlnge, Schore, f 118.490,en fa. Jac. de Jonge en Zn., Biezelinge, f 116.693,De raming bedroeg f 114.000,Het werk ls gegund aan de laagste inschrijver.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 20