GROTE BELANGSTELLING VOOR DE L.T.S. IN TERNEUZEN WALCHEREN VLISSINGSE KONINGINNEDAG WEER „GEORGANISEERD" RIOOLZUIVERINGSINSTALLATIE IN SINT-LAURENS HARD NODIG VRUDAG 24 APRIL 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT O JEUGD EN OUDERS VOORGELICHT Uitbreiding zal nog meer mogelijkheden bieden In de lagere technische school te Terneuzen werd donderdagmiddag voor de ouders van adsplrant-leerlin- gen en voor deze jongelui zelf, een openbare les gegeven, waarvoor heel wat belangstelling bestond. Vooral de jongens van de hoogste klassen der lagere school, die voornemens zijn een technische opleiding te vol gen -toonden een grote interesse voor de les. Uiteraard waren zij het meest geïn teresseerd in de werkplaatsen met de moderne machinerieën, werktuigen en instrumenten, waarvan zij de werking van dichtbij konden gade slaan. In groepjes wandelden zij door de smederij, de 'werkplaats der au tomonteurs, waar de jongelui in een atelier werken, waarop menige ga ragehouder jaloers zou zijn en waar in zij alle mogelijke karweitjes krij gen op te knappen. Ook de andere adelingen waarin wordt opgeleid tot metselaar, hout- en metaalbewerker, elektricien en schilder kregen een beurt. De ouders hadden uiteraard in de eerste plaats belangstelling voor één der bovenzalen, waar een leraar voorlichting gaf over het technisch onderwijs en over de vele mogelijkheden van zo'n ba sisopleiding, die na verdere stu die zelfs de weg kan zijn naar de Technische Hogeschool te Delft en de Zeevaartschool te Vlissingen. Directeur A. F. H. Spijker vertelde, dat op de school 300 leerlingen het technisch onderwijs volgen met mid delen, die te vergelijken zijn met de modernste in den lande. Zeer binnen kort zal worden begonnen met een verdere uitbreiding van de school. Drie gegadigden voor de Zeeuwse damtitel Wegens ziekte van een der deelne mers moest de laatste ronde in de strijd om het persoonlijk damkam pioenschap van Zeeland enige weken uitgesteld worden. Inmiddels werden enige inhaalpartijen gespeeld, zodat alle deelnemers thans tien partijen achter de rug hebben. De uitslagen van de inhaalpartijen luiden als volgt: Joh. de Smit-C. van Rijswijk 11; Joh. Lere-J. J. Kaan 20; M. F. de Jonge-L. Anderson 1 -1. Door deze uitslagen Is de spanning voor de koplopers wel zeer groot ge worden, daar er voor de titel 3 ge gadigden zijn, te v/eten Joh. Lere 10 gespeeld, 15 punten, L. Anderson 10 gespeeld en 14 punten en M. F. de Jonge 10 gespeeld, 13 punten. Voor deze laatste ronde, die op zon dag 26 april om 10.30 uur in hotel „De Eendracht" te Middelburg zal worden gespeeld zijn voor de koplo pers de te spelen partijen als volgt: L. Anderson-Joh. de Smit en M. F. de Jonge-Joh. Lere. Zeeuwse ulo-scholieren bezochten Woensdrecht Een groep leerlingen van de Open bare uloschool uit Tholen van de chr. uloschool uit Krabbendijke en van de uloschool lit Vlaardingen en Dor drecht hebben een bezoek gebracht aan de vliegbasis Woensdrecht bij Bergen op Zoom Dit v/as ter gelegenheid van een jeugddag die was georganiseerd door de afdeling personeelszaken van het ministerie van oorlog. In een van de kantines werden de leerlingen ontvangen door kapitein C. van der Pols, die een korte inlei ding hield. In de filmzaal werden de organisatie en de taak van de Kon. Luchtmacht en van de vliegbasis in het bijzonder uiteengezet. Vervolgens werd een demonstratie gegeven van de werking van vlieg tuiguitrustingen. Rond vier uur verlieten dc scholieren de vliegbasis weer. Wielrijdster brak knie bij val Mevrouw L. uit de 's-Heer Hendriks- kinderenstraat te Goes kwam woens dagmiddag omstreeks half zes op de hoek WijngaardstraatZusterstraat met haar rijwiel in botsing met twee scholieren De vrouw kwam daarbij te vallen Zij werd naar het zieken huis overgebracht, waar men consta teerde. dat zij een kniefractuur had opgelopen. Dokter C. Griep verleende eerste hulp. Marktberichten MARKTEN BARNEVELD. S3 opril Coöperatieve Veluwse eiervei- llng Barneveld—Ede Weekaanvoer circa 850.000 stuks Handel Kalm. Prijzen eieren van 48—55 gram f 7.21-8.61 55—69 gram f 8,79—9.39. 60—63 gram f 9.48—8.71, 63- 69 gram f 9.03—11 is. Alles per 109 stuks Elcrvelling S B E Aanvoer 928 520 stuks Handel traag Prijzen eieren van 58—63 gram f 9 13—0 60 63 -66 gram f 9.44—9 89. eendeëieren 56—68 gram f 7 50—9 02 een- doëleren van G8—75 gram f 0 00—9,56. al les per 100 stuks Eiermarkt Aanvoer 1400.000 stuks. Han del redelijk Prijzen eieren van 58—65 pram f 9.25-10 50 algemene prijs f 9-65 Kiloprijs f 1.57. basis 61,60 gram Prijsnotering Gelders-Overljselse Vereni ging van Bierhandelaren Grote eieren t n.60—10.23, gowlcht 62—68 gram, kleine eieren f 8.75—9 90. 56—61 gram. VISMIJN VEERE 1133 kg exportgarnalen 121—1.68. 259 kg schar 25—32. 61 kg bot 18 101 kg tong 1,91— 2,47 120 kg rog 41—51. 40 kg ongesorteerde vis 25—74 59 kg wijting 25—40. 6 kg griet 1,00—1.09 162 kg doorgedraaide vis. VEILING ST -MAARTENSDIJK Peen B 10.70 11.05. idem C 8.70—7,so Aan voer 45 ton. Laatste velling van dit sei zoen- MARKTBERICHTEN Tarwe 29—30.50 Ge-st 24—25 Haver 24— 25. Kleine erwten 35—50 Schokkers 60— 75. Bruine bonen 5080. Koolzaad 3540. Maanzaad 115—140. Gezien de plannen om van Terneuzen een industrie-centrum te maken, zal naar zijn mening de technische school volledig kunnen voldoen aan de vraag naar volwaardige arbeids krachten. Door de uitbreiding kan 'n lang gekoesterde wens in vervulling gaan. namelijk een 3-jarige, in- plaats van een 2-jarige opleiding Verder zal men het aanstaande sei zoen beginnen met een voorberei dingsklas, omdat gebleken is dat de sprong van de gewone lagere naar de lagere technische school voor vele leerlingen te groot is. Die voorberei dingsklas geeft hen dan onder ande re nog de gelegenheid om van oplei ding te veranderen, m het nieuwe gebouw een soort dependance zullen de timmerlui en de metselaars onder meer In de gelegenheid worden gesteld in combinatie te werken. De schildersafdeling is, wat het aantal leerlingen betreft de laatste jaren geweldig gegroeid. Dit vindt z'n jorzaak in de verbeter de opleidingsmogelijkheden voor de leerlingen, vooral na de dagschool opleiding. Men kan nu een geheel afgeronde op leiding volgen van leerling tot pa troon en dit trekt vooral meer leer lingen tot het schildersvak. Boven dien beschikt de schildersafdeling over de modernste leermiddelen, waarbij binnenkort zelfs een geheel nieuwe spuitcabine komt. Ondanks het tekort aan leraren werkt de school alleen met bevoegde onder wijskrachten. Terneuzens veerboot in aanvaring met rijnaak De provinciale stoomboot Prins Wil lem I van de dienst Terneuzen-Hoe- dekenskerke is donderdagmorgen kwart over zes even buiten de haven van Terneuzen in aanvaring geko men met de Nederlandse rijnaak Li nus II Beide schepen liepen daarbij averij op. De schade aan de veerboot was overigens niet van ernstige aard. In de afgelopen nacht werd aan bak boordzijde voorlopig een plaat aan gebracht. Definitief herstel zal plaats vinden over drie weken wanneer het schip aan een periodieke onderhouds beurt toe is. De 1500 ton metende rijnaak was met een lading kolen op weg naar het Zevenaardok. Door de dichte mist was het schip juist bui ten de haven van Terneuzen voor an ker gegaan. De Prins Willem I die voor de eerste maal op de dag naar Hoedekenskerke uitvoer kwam met de Linus II in aanraking doordat de veerboot door de sterke ebstroom was afgedreven. De rijnaak werd aan de boeg ernstig beschadigd. De Prins Willem is doorgevaren naar Hoede kenskerke en heeft wegens het aan houden van de mist een reis overge slagen. Om 9.20 uur heeft de boot de dienst hervat. Eervol ontslag rechter-plaatsvervanger Bij K.B. is aan mr. J. van Vollenho ven op zijn verzoek, met Ingang van 1 juli 1959, eervol ontslag verleend uit zijn ambten van vice-president van het gerechtshof te Arnhem en van rechter plaatsvervanger in de arron dissementsrechtbank te Dordrecht en te Middelburg .onder dankbetuiging voor de in rechterlijke betrekkingen bewezen diensten. MIDDELBURG Feestavond buurtvereniging In de grote zaal van de Gouden Poorte hield de Middelburgse buurt vereniging Noordweg woensdag avond een feestavond, waarvoor van de zijde van de leden veel belang stelling bestond. Het cabaretgroepje de „Fako Ster's" uit Vlissingen ver zorgde hier het programma, waar mee zij veel eer inlegden. In bonte vaart werd een aardig programma van zang, muziek en schetsjes door dit groepje op de planken gebracht. In zijn openingswoord had de voor zitter, de heer A. H. Verbeek, aange stipt, dat het de bedoeling was ge weest deze avond door eigen krach ten te laten verzorgen. Dit moest echter uitgesteld worden tot het na jaar. Deze feestavond werd besloten met een gezellig samenzijn. Autobestuurder moest plotseling uitweken Woensdagmiddag omstreeks zes uur moest M. M. uit Middelburg met zijil auto op de Nieuwlandseweg plotseling uitwijken voor een Belgische vracht auto die hoog opgeladen was met vlas en die met grote snelheid vanuit de richting Nieuw- en Sint Joosland naderde en op 70 meter afstand ge deeltelijk op zijn weghelft kwam te rijden. Bij zijn uitwijkmanoeuvre kwam M. in de berm terecht waar hij twee betonnen paaltjes omver .reed. VLISSINGEN „Eén voor tien" maakte kenm's met ds. Rotfusz Contactavond met causerie over Berlijn De grote zaal van het wijkcentrum bij de VÜNHingse Johanneskerk was gisteren gevuld met vele medewer kers aan de actie „Eén voor tien". Deze contactavond was onder meer belegd ter kennismaking met de nieuwe predikant der Vlissingse her vormde gemeente, ds. A. Th. Rot- fusz en diens echtgenote, die in de toekomst veel met de deelnemers van deze actie zullen samenwerken. De actie ..Eén voor tien" is door ds. Y. van der Schoot in de wijkgemeen- te-Noord opgezet om de band tussen de kerk en de gemeenteleden en tus sen de gemeenteleden onderling te versterken. Iedere medewerker brengt op gezette tijden een bood schap van de kerk naar een tiental adressen; vandaar de naam „Eén voor tien". Naar ds. Van der Schoot mededeelde blijkt thans ook in Gro ningen voor een dergelijke organisa tie veel animo te bestaan. De heer W. Schaap, redacteur-bui tenland der Provinciale Zeeuwse Courant, sprak tijdens deze bijeen komst over „Berlijn, brandpunt tus sen Oost en West". Zijn beschouwing over de huidige crisis werd verleven digd met persoonlijke ervaringen, onlangs bij een bezoek aan de ge- rpleten vroegere Duitse hoofdstad opgedaan. Vooral stond hij stil bij de politieke culturele en onderwijs-te- genstellingen tussen het westelijke en het door de Russen bezette oostelijke deel der stad. Het relaas werd met lichtbeelden verduidelijkt; bovendien werd een film over Berlijn vertoond. Tenslotte vatte ds. Rotfusz zijn over wegend positieve indrukken van „veertien dagen Vlissingen" op gees tige wijze samen. Hij deed naar aan leiding van het deze avond besproke ne een beroep op de aanwezigen, in hun gebed vooral ook de christenen in de communlstlshce landen te ge denken. De avond werd geopend en f gesloten met het zingen van psalmen n de nieuwe berijming. Aanrijding te Vlissingen Op het kruispunt Bloemenlaan- PreBident Rooseveltlaan te Vlissingen ontstond donderdagmorgen een aan rijding, doordat dé bromfietsberijder J. uit Vlissingen geen voorrang ver leende aan een personenauto be stuurd door de heer L. uit Souburg De heer J. kwam te vallen en be zeerde zijn rug vrij ernstig. Hij moest naar het St. Josephziekenhuis worden overgebracht, waar hij ter observatie is opgenomen. L.t.s. Vlissingen hield openbare les De lagere technische school te Vlis singen heeft woensdagmiddag en -avond een openbare les gehouden. Voor ouders en andere belangstellen den bestond er gelegenheid zowel de theoretische als de praktische lessen te volgen. Vooral de praktische lessen trokken de meeste belangstelling. Talrijke ouders hebben daarbij hun zoon aan draai- of fraisbank in actie gezien. Veel aan dacht trokken ook de lasserij en de afdeling houtbewerking, waar de tweede klas timmerlieden met een knap werkstuk bezig waren, name lijk een beukenhouten deur, versierd met rozetten. De leraren gaven, indien gewenst, de nodige uitleg. In de gangen van de school stonden verschillende werk stukken van de leerlingen opgesteld. Naast het meer eenvoudige werk van de eerste klassers en de voorberei dende klas stond er het werk van de eindexamenkandidaten, Veel bewon dering oogstte voorts het werk van de bankwerkers, die vrschillnde ge reedschappen hadden vervaardigd. Uitreiking diploma's avondcursus In de Bonedijkeschool te Vlissingen zijn woensdagavond de diploma's uit gereikt aan de leerlingen die de avondcursus van de scholendienst van het Instituut voor Arbeidersont wikkeling, het N.V.V. en de dr. Wiarda Beckmanstïchting met goed gevolg hebben doorlopen. De diplo ma's werden overhandigd in aanwe zigheid van personen uit kringen van het onderwijs en de vakbeweging. De leerkrachten, de heren I. J. Lu- teijn en J. Leeflang werd dank ge bracht voor de toewijding en animo waarmee zij de lessen hebben gege ven. Programma 1 mei-viering Het 1 mei-comité van de moderne vakbeweging en de Partij van de Ar beid te Vlissingen, gevormd uit leden van de vrouwenbonden, de VARA en de jeugdbonden, heeft voor de viering van het 1-meifeest een uitgebrid pro gramma vastgesteld. Op „Tooren- vliedt" aan de Koudekerkseweg te Middelburg wordt de dag begonnen met een bijeenkomst. Van Vlissingen uit zal een fietstocht worden gehou den van de rijks h.b.s. naar „Tooren- vliedt". Met de afdelingen Souburg en Middelburg zal gezamenlijk een open luchtfeest worden gevierd. De zang verenigingen „De Volksstem" uit Vlis singen en Middelburg zullen daar eni ge liederen zingen. De heer C. Hoek uit Goes zal als spreker optreden. In de middaguren wordt in het Concert gebouw te Vlissingen een filmvoor stelling voor kinderen gegeven. In hetzelfde gebouw wordt 's avonds de traditionele feestavond gehouden. Ir. Nuyen, wethouder te Tilburg zal dan een feestrede uitspreken. Gevonden voorwerpen Op het politiebureau te Vlissingen zijn inlichtingen te krijgen over do in het tijdvak van 15 tot en met 21 april 1959 gevonden voorwerpen: kop van elektrische lantaarn; broche met gekleurde steentjes; emaille plaat „Tapvergunning"; een paar bruine schoenen; bruin lederen hon- deriem; rode plastic bal; enkele handschoenen; een bruine en een ro de portemonnaie; hoofddoek rood met wit; enkele rijwielen en auto peds; geblokte sjaal; stuk zoolleer; groen geel gebreid zadeldekje: pakje Inhoudende 15 paar sokken; kinder- schortje; wit wollen kindermanteltje; enkele handschoenen; een grijze en oen groene vulpen; lange hulssleutel. RITTHEM Programma oranjefeest vastgesteld Het bestuur van de Oranjevereni ging te Ritthem heeft voor de feeste lijkheden op 30 april het volgende programma vastgesteld: 8 uur mu ziek vanaf de toren; 9 uur kinder- zanghuldef® kinderspelen en ringrij- den te paard; 2 uur gekostumeerde korfbal wedstrijd; 2.45 amateurvoet balwedstrijd; 3.30 hindernisrijden per flets; 4.15 zaklopen, sprietlopen en kruiwagentje rijden; 5 uur wieler wedstrijd (z.g. Ronde van Ritthem); 6 uur stoelendans en touwtrekken; 7.30 concert zangvereniging; 8 uur concert muziekvereniging; 9.30 mu zikale rondgang met lampionoptocht; 11 uur vreugdevuur op dc weide van de heer J. de Padter. DONDERDAG ALLE VLAGGEN UIT Comité - ondanks geld gebrek - weer vol goede moed Het kort geleden in Vlissingen op gerichte „Comité 30 april" heeft donderdagavond zijn plannen voor de aanstaande koninginnedag bekend gemaakt. Dat betekent, dat Vlissin gen weer voor het eerst sinds lange tijd eensgezind de verjaardag van de koningin zal vieren. Het comité, dat de feestelijkheden voorbereidt en dat een uitgebreid programma heeft op gesteld, nlteraard in overleg met de besturen van de diverse verenigin gen, bestaat uit de heren N. Veld huis, voorzitter, J. C. Dert, secreta ris, W. A. Segeler, penningmeester en C. \V. Louwerse, H. Schnys, Th. P. van Zutphen en R. J. Bnrgmeljcr, leden. Het comité hoopt op de medewer king van alle Vlissingers tijdens dit feest en verwacht bovendien, dat iedereen donderdag do vlag zal uit steken, direct nadat men door het lawaai van stoomfluiten zal zijn ge wekt. Dat zal om zeven uur zijn, wanneer „De Schelde" en marine vaartuigen en andere schepen in de Vlissingse haven hun stoomfluiten in werking zullen stellen. Verder ziet het programma er dan als volgt uit: 8 uur: Hoornsignaal vanaf de St. Jaeobstoren en het dak van de r.h.b. s., 8.158.20 uur: klokgelui, 8.15 uur: opstellen muziekkorpsen bij te huis voor bejaarden („Ons Genoe gen") en bij de hoek Ïrislaan-Presl- dent Rooseveltlaan („St. Caecilia"), 8.208.45 uur: carillonbespeling door de heer P. Broerse, 9.159.45 uur: Aubade door scholieren op de Oude Markt, gevolgd door toe spraak burgemeester, 9.4510 uur: blaassextet spelt vanaf St. Jaeobs toren, 1010.45 uur: kerkdienst St Jaeobskork, 10.3011 uur: opstellen stoet van sport-, jeugd- en andere verenigingen op de Grote Markt, 11 uur: afmars via Bellamypark-Beurs- straat, Boulevard de Ruyter, Boule vard Bankert, Boulevard Evertsen bij Britannia neemt het gemeentebe stuur een défilé af Kenau Hasse laarstraat, Badhuisstraat, Walstraat, Nieuwendijk, Bellamypark-Grote Markt. Bij (onverhoopt) slecht weer zal de volgende route worden ge volgd: Bellamypark, Nieuwendijk. Walstraat, Badhuisstraat-Paul WESTKAPELLE Oranjefeest in Westkapelle De Oranjevereniging van Westkapel le heeft voor ue viering van konin ginnedag het volgende programma samengesteld: 7.30 uur reveille te paard; 8.30 uur koraalmuziek vanaf de vuurtoren; 9.30 uur muzikale wan deling van O.K.K.; 10.30 uur school kinderen brengen voor het gemeente huis een aubade; 11 uur oplaten van ballonnen; 11.15 uur traktatie van de schoolkinderen en uitreiking herinne- ringsbekers op de scholen; 13.30 uur optocht; 16 uur gekostumeerde korf balwedstrijd op het Marktplein; 19.30 uur uitvoeringen in het verenigings gebouw „Westkapelle Herrijst" en 't jeugdgebouw van de Nederlands her vormde kerk; 23 uur polonaise voor jong en oud op het Marktplein met medewerking van O.K.K. Bij minder gunstige weersomstandigheden zal in het verenigingsgebouw „Westkapelle Herrijst" een kinderprogramma wor den gegeven. Verder is er nog een etalagewedstrijd. SIGGEKERKE Inenting kinderverlamming In Biggekerke werden deze week wederom 70 kinderen van de jaar klassen 1945 t/m 1949 en 1958 inge ënt tegen kinderverlamming. OOSTKAPELLE Raad vergadert Maandagavond 27 april a.s. verga dert de gemeenteraad van Oostka- pelle. De agenda vermeldt o.a. een voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor traktatie school kinderen op 30 april; aanvraag gel den verbetering chr. kleuterschool; verzoek ringrijdersvereniging om op dinsdag 19 mei a.s. gedeelte van dc Dorpstraat voor alle verkeer af te sluiten en enkele aanvragen om pre mie woningverbetering. Bejaardenmiddag N.C.V.B. Dinsdagmiddag werd in het Vereni gingsgebouw te Oostkapelle een ont spanningsmiddag gegeven voor de be jaarden, georganiseerd door de afde ling Oostkapelle van de Ned. Chr. Vrouwen Bond. Er bestond hiervoor bijzonder veel belangstelling. Met sa menzang. koorzang, voordrachten en schetsjes is deze middag uitstekend geslaagd. De leiding berustte bij de presidente van de N.C.V.B., mevr. M. den Hollander-Wondergem. SEROOSKERKE (W.) Diepvriesvereniging opgericht Op initiatief van het bestuur van do Z.L.M., dat als voorlopig comité op trad, werd te Serooskerke (W.) een diepvriesvereniging opgericht. Na een uiteenzetting van de heer Hozee uit Middelburg werd besloten een zoge naamd kïstmodel aan te schaffen met 32 boxen van 200 liter inhoud. Het dagelijks bestuur is als volgt samen- festeld: P. de Buck, voorzitter; Jg. ranclte, secretaris en D. J. Remijn, penningmeester. Verder werden er statuten en e'en huishoudelijk regle ment vastgesteld. Het pand Dorps straat 3 werd provisioneel gekocht, zodat men binnen niet al te lange tijd in onze gemeente aan het invrie zen kan gaan. Momenteel bestaat er nog gelegenheid tot deelneming. De afdeling Serooskerke van de C.F.A. vertoonde zaterdag in het ver enigingsgebouw de film „Toxi". De belangstelling voor deze film, waarin ook de rassenkwestie ter sprake komt, was matig. Krugerstraat-Verlengde Hobeln- straat, Dr. Stavermanstraat, waar dan het défilé zal worden afgenomen, Brouwenaarstraat, Boncdijkestraat, Hogeweg. Van 2 tot 2.45 uur is er een gekostu meerde voetbalwedstrijd bij Keer sluisbrug voor kinderen van 1012 jaar, 34.15 uur: stoelendans en wedren op Zeeuwse paarden bij pa viljoen „Watervreugd" 24.30 uur: voetbalwedstrijd tussen oud Zeeuws elftal en combinatie Middelburg-Vlis- singen ten bate van „Sport steunt Zonneveld" met voor de wedstrijd en in de rust demonstraties door de gymnastiekverenigingen „V.T.V." en „Oranje Nassau" op het sportveld aan de Irislaan, 56 uur: judo-de- mon8tratlcs door sportschool Felix Janssens uit Bergen op Zoom (Bel lamypark), 79 uur: sportwedstrij den op schoolplein Bonedijkeschool, 8.309.30 uur: lampionoptochten (met eigen lampionnen) vanaf de Bloemcnlaan en in het Havendorp. Aan de eerste optocht verleent „Ons Genoegen" medewerking, aan de tweede zal hoogstwaarschijnlijk het Ambonees Fluitorkest medewerken. Van 7.30 tot 10.30 uur geeft de Volksdanskring Walcheren demon straties op de Grote Markt, waar te vens een openluchtbal wordt gege ven. Om half elf worden de feeste lijkheden besloten met een taptoe door „St. Caecilia" op de Nieuwen dijk. Daar de tijd van voorbereiding zeer kort was heeft het comité zich nood gedwongen beperkingen moeten op leggen. Gaarne had men ook nog traktaties ingelast, maar daar het comité slechts over weinig geld be schikt een subsidie van de ge meente en giften van twee Vlissing se bedrijven zal men zich moeten bepalen tot het uitdelen van repen chocolade aan de ongeveer twaalf honderd kinderen, die onder leiding van de heer G. J. RI. Heeren zullen zingen op de Onde Markt. Vanzelf sprekend zijn aan de verschillende wedstrijden aardige prijsjes verbon den. Officiële publikaties Het hoofd van het gemeentebestuur van Middelburg maakt bekend, dat van 23 april tot en met 23 mei 1959 voor een Ieder ter inzage ligt ter gemeentesecreta rie (kamer 14) een ontwerp tot herziening van het plan van uitbreiding van die gemeente met de daarbij behorende be bouwingsvoorschriften. Gedurende deze terlnzagelegglng kun nen door belanghebbenden bezwaren bij de gemeenteraad worden ingediend. Middelburg, 22 april 1959. VLISSINGEN. B. en W- van Vlissingen, gelet op art. 12 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 21 april 1959 aan de Steenkolen Handels Vereni ging N.V. te Utrecht op de daarbij gestelde voorwaarden vergunning Is verleend tot het oprichten, in werking bengen en In werking houden van een benzinepomp-installatie, bevattende 3 tanks elk met een inhoud van 6000 liter en 3 aftappompen elk met een elektro motor met een vermogen van Vs pk op het perceel gelegen aan de Vredehoilaan, hoek President Rooseveltlaan. Vlissingen, 24 april 1969. VLISSINGEN. SLUITING BUREAUS EN DIENSTEN DER GEMEENTE OP 30 APRIL A.S. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat ter gelegenheid van de verjaardag van H. M de Koningin, op 30 april a.s. de bureaus van alle open bare Instellingen en diensten der ge meente voor het publiek gesloten zullen zijn. Vlissingen, 21 april 1959. Goese raadslid M. Loeve (a.r.) werd beëdigd Ondanks het feit, dat de bespreking van enkele voorstellen nogal wat tijd vergde, werkte de gemeenteraad van Goes zich tijdens de woensdagavond gehouden raadsvergadering vlot door de verschillende agendapunten heen. Bij het begin van de vergadering werd de heer M. Loeve (a.r.) als raadslid beëdigd. De voorzitter, bur gemeester H. K. Mlchaëlis, sprak het nieuwe raadslid In vriendelijke be woordingen toe. Aan mej. A. F. Wiersma, onderwij zeres aan de openbare lagere Jan Ligthartschool, werd op haar verzoek eeivol ontslag verleend. In verband met het feit, dat de gemeentebegro ting voor 1959 een vrij gunstig beeld geeft te zien, werd het bedrag per leerling voor het v.g.l.o. en het u.l.o. verhoogd. De heer J. Katsman werd benoemd tot lid van de woonruimte- commissie in de plaats van de heer J. Dirks. Hij treedt op als vertegen woordiger van het C.N.V. Ds. A. W. M. Ode te Goes werd herkozen als lid van het college van curatoren van de gymnasiale afdeling van de rJi.b.s. en van de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs te Goes. De raad ging voorts akkoord met een voorstel van B. en W. om de rente en aflossing te garanderen van een door de Stichting Protestants Chris telijk Streekziekenhuis aangegane geldlening van 25.000. Besloten werd tot aankoop van een strook grond van de heer E. J. N. Kakebe- ke c.8. te Goes. Met de N.V. Bank voor Nederlandse gemeenten werden twee geldleningen aangegaan, één van 125.000 en één van 250.000. In de verkeersregeling bebouwde kom werd een wijziging aangebracht. Aan de openbare leeszaal en bibliotheek te Goes werd een renteloos voorschot verstrekt van 7500 voor de inrich ting van de nieuwe leeszaallokalen in de oude vakschool voor meisjes te Goes. In de plaats van de heer A. Haeck, die enkele maanden gele den is overleden, werd tot lid van het Gasthuisbestuur benoemd de heer B. Witteveen. In de rondvraag stelde de heer C. W. Vervest enkele vragen over het gymnastieklokaal op de Dam. De heer F. P. J. Polderman ves tigde de aandacht op de afbraak van enkele panden op de hoek VogelzangswegVoorstad. De heer M. Loeve had kritiek op het feit, dat de sportverenigingen op het laatBte ogenblik werden ge waarschuwd, toen de verbouwing van het gymnastieklokaal op de Dam begon. Verschillende vereni gingen moesten daardoor op stel en sprong naar andere oefengele genheid uitzien. De voorzitter zeg de in de verschillende gevallen een onderzoek toe. Raad Goes komt thans „informatief" bijeen De dames en heren raadsleden van Goes zullen voorlopig iedere veertien dagen vergaderen. Éénmaal per maand wordt een openbare raadsver gadering gehouden en met ingang van volgende maand za! de raad'ook één maal „Informatief" bijeenkomen. Tijdens deze bijeenkomsten zullen allerlei zaken, de gemeente Goes be treffende, ter sprake komen. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 22 april: Frem van Hansweert; Ulrlka van Gent: Sea- wyl van Wisbeck; Skagerrak van Hans- weert; Willem Fortuin van Hansweert. Vlissingen vertrokken op 22 april: Bor- eulo naar Ierland; Thea naar Umuiden; Frem naar Zeebrugge. Ulrika naar Nar vik; Skagerrak naar Stockholm: Seawyf naar Antwerpen; Atlantic Glory naar Hampton Roads; Willem Fortuin naar Gothenburg. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 22 april: Stad Schiedam van Narvik- Gent; Admiraal de Ruyter van Par-Gent; Leny van Colchester-Terneuzen; Pacific van Londen: Condor van Bremen: Sertan van Rotterdam-Gent; Eems van Kotka; Volente van zee; Rosenburgh van Rotter- dam- Vlïssingen gepasseerd van Antwerpen op 22 april: Albireo naar Rotterdam; Lau- renskerk naar Londen Kemphaan naar Oran; Eagle naar Londen: Prinses Irene naar Hamburg: 23 april- Tanny naar Lon den. GEMEENTERAAD VERGADERDE Rijk moet redding brengen In Sint-Laurens is een zuiveringsin stallatie met riolering hard nodig. Dit bleek donderdagmiddag tijdens de raadsvergadering toen men een stemmig akkoord ging met het voor stel van B. en w. voor de aanleg hiervan een subjectieve verhoging op de algemene uitkering aan te vragen. Hiervoor had de burgemees- ster. de heer W. Baas, een korte toe lichting op de realisering van deze plannen gegeven. Hieruit bleek dat de tijd dringt, want van het bestuur van de Bolder Walcheren is bericht ontvangen, dat met ingang van 1 september a.s. niet meer geloosd mag worden in de kanalen die onder dit bestuur ressorteren, wanneer de gemeente Sint-Laurens geen stappen neemt voor verbetering van de hui dige toestand. Dit naar aanleiding van een te grote vervuiling van het water in de polder. Tevens merkte de heer Baas op. dat voor de aanleg van deze installatie indertijd twee plannen waren opge steld Het eerste, dat de gehele ge meente omvatte en waarmee een Be drag van 539.790,— was gemoeid, bleek te duur. Een tweede plan zou 269.605,vergen. In dit geval zou den alleen de woningen in het oude dorp en de nieuwe uitbreiding aange sloten worden. De capaciteit van de zuivei*ingsin8tallatie zal echter bere kend worden op de gehele gemeente, zodat men altijd kan uitbreiden. Enige tijd geleden was reeds besloten tot uitvoering van dit tweede plan °ver te gaan. Wanneer de plannen zijn gerealiseerd, zal pei aangesloten woning 15,— per jaar worden ge neven In totaal worden 110 wonin gen aangesloten. Bij de rondvraag vestigde de heer H. van Langevelde (c.h.u.) de aandacht op_ de omgeving van de vroegere ruïne van de r.-lt. kerk te Brïgöam- me, waar kinderen met doodsbeende ren zouden spelen. Dit zou zijn ge beurd toen hier een stukje grond werd afgegraven en deze beenderen, hier was heel vroeger een begraaf plaats, naar de oppervlakte waren ge komen. Tevens hadden de kinderen eén van de toegangen van één van de bunkers opengebroken en hier hun speelterrein gemaakt. De burgemees ter merkte op, dat reeds order was gegeven de toegang thans dicht te metselen Ook was men niet hele maal tevreden over de wegverbete- ring Sint-LaurensSerooskerke, die thans in uitvoering is. Volgens enke le raadsleden zou dit veel te lang zaam gaan. Hierdoor zou voor enkeïc mensen veel last worden veroorzaakt. Er werd besloten naar aanleiding hiervan naar G.S. te schrijven. Tevens werd besloten enkele perce len bouwgrond aan de Van Citters- straat te verkopen aan J. Walraven te Sint-Laurens voor de bouw van vijf woningen. Tot lid van het Bur gerlijk Armbestuur werd de wethou der J. Koole Dzn. herkozen. Tevens werd de rekening van het Burgerlijk Armbestuur goedgekeurd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 15