1 O y Georganiseerde landbouw gekend in overleg bij aanleg wegen ZEEUWSE VISSERS VINGEN IN 1958 MEER DAN IN 1957 EEN RIT IN DE NACHT" TELT VELE GOEDE HOEDANIGHEDEN ACTIE „VERJAARSGESCHENK" DRAAIT OP VOLLE TOEREN mg swo WkM: schrijven KLM ut de ETHER WERKSTER Drukkerij Van de Velde Boodschappentasjes nu ook modieus onderdeel van uw garderobe. ƒ3,95 BIJOU HET PARmiJHÜ'S 4 PROVIN CI ALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 22 APRIL 1959 JAARVERSLAG GEW. RAAD VAN HET LANDBOUWSCHAP Gezonde situatie in Zeeuwse landbouw zwarte lonen hebben afgedaan In het jaarverslag over 1958 van de Gewestelijke Raad voor Zeeland van het Landbouwschap wordt met voldoening geconstateerd, dat de georga niseerde landbouw op bevredigende wijze wordt betrokken bij overleg ten aanzien van de aanleg van belangrijke rijks- of provinciale wegen. Dit was o.m. het geval voor de nieuw aan te leggen provinciale weg naar de geprojecteerde veerhaven bij Kats en het tracé van de provinciale weg GoesHoedekenskerke. Op verzoek van de raad hebben Gedeputeerde Staten van Zeeland com- pensatiegronden aangekocht voor twee kleine landbouwers, die door aan leg van de nieuwe veerhaven bij Kats worden getroffen. Voorts is zoveel als mogelijk was, rekening gehouden met de wensen van het Landbouw schap. Het oostelijk van 's-Gravenpolder ge projecteerde tracé Goes-Hoedekens- kerke ontmoette bij de raad ernstige bezwaren. Bij aanleg van deze weg zouden drie bedrijven, waaronder een fruitteeltbedrijf, worden doorsneden. De raad heeft Gedeputeerde Staten toen geadviseerd het westelijk van 's-Gravenpolder geprojecteerde tracé te willen aanvaarden. Aan het eind van het verslagjaar was ten aanzien van dit tracé nog geen beslissing ge nomen. Verheugend was het, aldus het Jaarverslag, dat in 1958 ook de rijkswaterstaat contact met de raad heeft opgenomen, nadat reeds her haaldelijk tevergeefs was getracht om met betrekking tot de rijkswegen in het overleg te worden betrokken. Er werden o.m. adviezen uitgebracht met betrekking tot de nieuw aan te legden rondwegen bij Oostburg en P.Z.E.M.-zaken Nadat met de P.Z.EM. in principe overeenstemming was bereikt over de uit te keren schadevergoeding voor de te plaatsen hoogspanningsmasten voor de lijn Westdorpe-Hulst, werd een en ander in een vergadering met belanghebbenden besproken. Daarbij kwam de P.Z.E.M. nog aan enkele wensen tegemoet, zodat deze mate rie naar de mening van de Geweste lijke Raad op zeer bevredigende wij ze is afgewikkeld. I. .ake de te bou wen hoogspanningslijn Vlissingen-— Goes heeft de P.Z.E.M. reeds con tact met de raad opgenomen. Op ad vies van de Commissie Grondgebruik besloot de raad tot de instelling van een werkgroep, die tot taak heeft de ontwikkeling met betrekking tot in dustrialisatie van het Zuid-Sloe nauwkeurig te volgen. De werkgroep zal, Indien nodig, voorstellen doen, die kunnen leiden tot een juiste be langenbehartiging van de agrarische sector in dit gebied. Met betrekking tot de moeilijkheden welke werden ondervonden bij de afzet van lucer- nemeel, werden aan het hoofdbestuur Akkerbouw voorstellen gedaan. Op korte termijn kon evenwel geen be vredigende oplossing worden bereikt. Met de afdeling Zeeland van de B.O. V.A.L. werd volledige overeenstem ming bereikt over de tarieven voor het loonwerk, waarbij voor de prak tijk gunstige resultaten werden ver kregen doordat in de tarieven, een grotere uniformiteit werd aange bracht. Mede in verband met het feit, dat de Technische Commissie haar werk zaamheden niet voldoende kon ont plooien wegens gebrek aan financiële middelen, werd besloten deze com missie op te heffen en medewerking te verlenen aan een Commissie Ra tionalisatie en Mechanisatie onder het Provinciaal Onderzoekcentrum voor de landbouw in Zeeland. Hierdoor werd bereikt, dat de Verenigingen voor Bedrijfsvoorlich ting en Bedrijfstudiegroepen zeer nauw bij dit werk werden betrokken, waardoor tevens een op dit terrein noodzakelijk geachte coördinatie ont stond. Op basis van de door het be drijfsleven bijeengebrachte bedragen, heeft het Landbouwschap voor 1958 een subsidie toegezegd van 3.000,-. Landarbeiderswoningen In het jaarverslag wordt voorts her innerd aan het bezoek van de minis ter van landbouw, visserij en voedsel voorziening, dr. ir. A. Vondeling, die tal van regionale problemen met de raad behandelde. De pogingen om voor de bedrijven rond de Braakman, die in" sterke mate aan verdroging lijden, een bevredigende oplossing te verkrij gen, werden met succes bekroond. Aan de betrokken bedrijven werd in totaal circa 80 ha bouw- en wei land toegewezen als compensatie voor de verdrogende oppervlakte van hot oude land. Verwacht mag worden, dat thans redelijke be staansmogelijkheden aanwezig zijn, aldus het rapport. Besloten werd de plannen tot oprichting van een Stichting ter Bevordering van de bouw van Landarbeiderswoningen krachtig te steunen. In 1958 werden veertien landbouw bedrijven aangezocht voor deelne ming aan de kostprijsboekhouding van het L.E.I. Daarnaast werden elf pluimveebedrijven voor de kostprijs boekhouding ingeschakeld. Ook de verhoging van de veertarieven voor de Westerschelde had de aandacht van de raad. De raad zag zich daarbij tegemoet gekomen in enkele wensen. De raad besloot gunstig te adviseren voor het verstrekken van een subsidie door het Landbouwschap aan het Provinciaal Onderzoek Centrum voor de Landbouw in Zeeland, tot een be drag van 8000 voor het werk van de Commissies waterbeheersing en ont- (Zie slot pag. S kol. 2) Standaardcapaciteitscijfers voor de mosselkwekers De mosseladviescommissie besloot in haar jongste vergadering, na heftige discussies, het bedrijfschap te advi seren de herziening van de standaard capaciteitscijfers op dezelfde basis als vorig jaar te doen plaatsvinden. Textielcentrale Hulst bestaat 25 jaar Op 1 mei a.e. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer R. Michiels uit Sint Niklaas (B) op het idee kwam om in Hulst een postorderbedrijf te stichten. In een zeer bescheiden ruim te van vier vierkante meter werd op de toenmalige Asseweg (thans de v. d. Maelstedeweg genoemd) het eerste postpakket verzonden. Deze kleine ruimte is echter de eerste „steen" gebleken van een bedrijf, dat is uitgegroeid tot een der grootste in zijn soort in Nederland, terwijl het predikaat „oudste" onomstreden door de Textielcentrale wordt opge ëist. De totale bedrijfsruimte bedraagt momenteel 3000 m2. In 1952 ston den niet minder dan 50.000 klanten te boek. Thans loopt dit aantal even wel reeds tegen het half miljoen. Op 1 mei a.s. zal de directie de fa brikanten tijdens een receptie ont vangen, waarna het gehele gezelschap met een Flandria-boot naar Antwer- Sen vertrekt, waar aan boord van de oot een lunch zal worden aangebo den. Daarna wordt een boottocht op de Schelde gemaakt. HOGERE PRIJZEN VOOR DE VIS Oesterexport daalde, maar de waarde steeg De visserij in de Zeeuwse stromen en zeegaten heeft vorig jaar, zowel in kilogrammen als in geld aanzienlijk meer opgebracht dan in 1957. De in totaal aangebrachte hoeveelheid was namelijk ongeveer 3>A miljoen kg groter, nl. 29.674.708 kg terwijl de geldelijke opbrengst, in vergelijking met 1957 1.870.868,meer bedroeg en totaal 12.757.601,— beliep. Haring werd aangevoerd in Bres- kens, Veere en Vnssingen, In totaal FILMS IN ZEELAND 11 Australische „western" is weer eens wat anders Een echte Western is „Rit in de nacht" eigenlijk niet, maar spannend is de film wel. Deze rolprent van James Nelson, in technicolor, ver telt het boeiende verhaal van een man, die tegen zijn wil zijn broeders hoeder was en bijna door die, op het slechte pad geraakte broer wera ge ruïneerd. Behalve enkele aardige ka rakterbeschrijvingen kent de film de spanning van een politiefilm, de ro mantiek van de western en de drama- GIFTEN STROMEN BINNEN BRIEFKAART m H.M. ih-1 Burgemeesters sloten zich aaneen voor de inzameling Het comité „Verjaarsgeschenk H.M. de Koningin" oonstateert, dat de na tionale inzamelingsactie voor het ge schenk, dat koningin Juliana op haar vijftigste verjaardag zal ontvangen, op volle toeren draait. Uit de tot dusverre binnengekomen stortingen blijkt, dat tot in alle uit hoeken van het land de actie is aan geslagen, en dat de vele kleinere bij dragen (die vaak grote offers voor de gevers hebben betekend) een groot deel van het totaalbedrag uitmaken. Zo komt bij postbus 5000, Utrecht, een groeiende stroom briefkaarten binnen, beplakt met f 0.50 en f 1, aan extra postzegels. Zeer vaak staan op de briefkaart warme ge lukwensen geschreven, soms zelfs fraaie gedichten. Tussen do briefkaarten met het ma ximale bedrag van f 1,zijn er zeer vele van ouden van dagen (die trots hun leeftijd erbij vermelden), van kinderen, van mensen die van een klein pensioentje moeten leven, kort om van diegenen, die uit een kleine beurs dit geschenk aan hun jarige koningin hebben bekostigd. In diverse gemeenten hebben de bur gemeesters zich aaneengesloten om een gecombineerde actie te voeren, ondermeer de burgemeesterskring van Den Helder en van de Alblasser- waard. De inzameling wordt op zeer uiteenlopende wijze georganiseerd: in de ene plaats heeft men ai'celopen zondag bij de uitgang van alle ker ken inzamelingsbussen geplaatst, elders weer staan de bussen voor het gemeentehuis, in winkels of op straat in drukbezochte winkelcentra. De burgemeesters, die hun ingezete nen een maximum aan „service" ver lenen, laten intekenlijsten circuleren, of, zoals in Bllthovon, laten brief kaarten in de brievenbus deponeren, na invulling van de kaart wordt het bedrag dan afgehaald. In elk postkantoor hangt nu, door be middeling van de P.T.T. een aanplak biljet, vermeldende dat men daar kos teloos kan storten op giro 640.000, Amsterdam, tot en met 25 apriL tiek van de speelfilm. Al is het laat ste punt niet het sterkste. James Stewart, Audie Murphy, Dan Duryea en Dianne Foster vervullen de belangrijkste rollen. Het zijn na men, die een garantie zijn voor waar filmgenot en men komt hierin niet bedrogen uit. „Rit in de nacht" het verhaal van een treinroof, van broe derhaat en broederliefde, is een ge slaagd produkt. Men moet echter van het genre houden. Electro (Middel burg). Voor wie meer dan dit soort ont spanning zoekt is er weinig in het biscoopprogramma van deze week te vinden. Uitgezonderd dan de films, welke in de donderdagcyclus ver toond worden. „Piloot Quax in Afrika" bespraken we vorige week. „Piloot Quax" ls geen onbekende en ook zijn avontu ren in Afrika zijn niet nieuw. Met Heinz RUhmann is het echter zo, dat men hem gerust wel eens voor de tweede maal gaat zien. Deze rol prent, die door Alhambra (Vlissin gen) en Grand (Goes) wordt ge draaid, is een van zijn aardigste. Zijn belevenissen met een groep vrouwelijke leerling-piloten na een noodlanding in de Afrikaanse jungle, waarbij hij met- zijn dames tussen de kannibalen terecht komt, doen de grootste kniesoor lachen. Wél een western is „De ranch der vervloekten", Luxor (Vlissin gen) met Peter Finch en Ronald Lewis. Een bijzondere western evenwel, want het verhaal speelt zich af in Australië (in het wes ten van dit werelddeel), waar het, nog niet eens zo erg lang geleden net zo wild toeging als aan de grenzen van Nieuw Mexico wel eer. De sterren zijn Engels en onder hen zijn Peter Finch en Ronald Lewis de belangrijksten. Het is weer eens wat anders dan anders, deze reeks beelden uit het oude Australië. DONDERDAGCYCLUS „The lord, the lady and the butler", het grootse Engels-humoristische filmwerk van Lewis Gilbert ls er weer en wordt vertoond in Grand (Goes). Goede wijn behoeft geen krans. De naam Kenneth More zegt genoeg voor de kenner. Behalve Ken neth als de onvergetelijke butler kan men in Grand genieten van Diane Cilento's creatie van een Cockney- tussenmelsje en van Cecil Parker in de rol van Lord Loam. Een typisch Amerikaanse rolprent, ondanks de Internationale rolbezet ting, is Douglas Sirks „Tussenspel in München". June Allyson's spel is iets wat men niet vlug vergeet. In dit drama is zij dominerend als de Amerikaanse, die verliefd wordt op een gehuwde componist tijdens een kort verblijf in Europa. Te zien in Electro (Middelburg). In „S.O.S." aan de Zuidpool" Alham bra (Vlissingen) heeft men prachti ge natuuropnamen en dynamische vangstscênes gecombineerd met een vrij onbelangrijk verhaal over de walvisvangst, waarin een moord d© voornaamste plaats inneemt. Ditmaal dus geen avontuur In de verstik kende jungle van Zuid-Amerika, maar in de khte van de eeuwige ijsvlak ten aan de Zuidpool. 'orig .195.942. De opbrengst in geld was in totaal 3.951.05 tegen 2.787.589 in 1957. Hoewel de garnalenvisserij aanzien lijk meer opleverde dan vorig jaar, was de vangst de meeste maanden van het jaar niet lonend. De slecht ste maanden waren januari en fe bruari. In april namen de vangsten toe, maar waren de prijzen laag. Vis sersvaartuigen van Breskens en Oud dorp gingen vanuit Scheveningen de spanvisserij op sprot uitoefenen. De bijvangsten van de garnalenvisserij waren beter dan in 1957. Aangevoerd werd 1.159.218 kg (v.j. 739.060). De opbrengst in geld bedroeg 7.778.443 (V. j. 1.369.619). Oesters Voor wat de oestercultuur betreft moet worden geconstateerd, dut in 1958 heel wat minder oesters werden verzonden dan in het Jaar daarvoor. De prijzen lagen echter beter. De cijfers luiden: 21.205.316 stuks (v.J. 21.534.415 stuks) 1.884.278 kg (v. j. 1.935.422 kg), 4.751.956 (v. j. 4.731.434). De toestand der percelen was bevre digend. De voorraden op de Yersekse bank waren in januari sterk vermin derd. In het district Grevelingen werd voornamelijk op consumptie oesters gevist, die naar Tholen en Yerseke werden gebracht om daar te worden gesorteerd. Er werden geen zaal-oesters uit Frankrijk ingevoerd, wel werden kleine partijen uitge voerd. In maart en april werd druk op zaai-oesters gevist. Ondanks de lage watertemperaturen is de broed- val in 1958 niet tegengevallen. D( verzending van de consumptie-oes ters begon op 5 september, maar in verband met het vrij warme weer was deze niet groot. In oktober steeg de vraag. De laatste maand van het jaar was de topmaand met een ver zending van meer dan zeven miljoen oesters. Over het algemeen was 1958 een gunstig oesterjaar. Mosselen Ook voor de mosselcultur was 1958 niet ongunstig. De hoeveelheid ver zonden mosselen lag hoger dan in 1957de waarde was ongeveer dezelf de. De cijfers luiden: 10.876.700 kg (v. j. 10.243.700) 1.210=834 (v. j. 1.210.235,—). Verschillende mosselpercelen bleven onbezaald, wat tot gevolg had, dat de cultuurwaarde achteruitging. Het tekort aan consumptiemosselen in de laatste drie maanden werd aan gevuld door invoer van Deense en Duitse mosselen van goede kwaliteit. RADIO- EN T.V.-RUBRIEK /VV\AVVV\AAAA/V'iA'V*V\AAV)AA sferen, 310U cvt.... Filmprogramma De N.O.R.V. verzorgde gisteravond een gevarieerd filmprogramma, dat begon met een produkt uit Disney land over het hondje Goofy. Het was zowel grappig, maar liet duurde ook wel heel erg lang voor de hele stam boom van beroemde Goofy afgo- werkt was. Na een instructief filmpje over het lawaai in ons leven werd een verhaal getoond over een evangelisatiepost in Manchester. Een boefje, dat aan inbraken en straat schenderijen meedoet komt per toe val terecht bij deze post en daar be- int zijn bekering, die tenslotte cin- Jgt met een volledige overgave in dubbele betekenis van het woord, aan God en aan de politie. Het verhaal was niet aannemelijk, maar toch wel erg overtrokken sentimenteel. Het evangelisatiewerk werd bovendien wel wat al te simpel voorgesteld. Maar de film was ooit te kort om het thema volledig uit te werken. En dat was maar gelukkig ook, anders zou het een heel vervelende gescliiedenis geworden zijn. Muzikale quiz Het zat voor de laatste maal fout bij de A.V.R.O. Het seizoen van de gezel lige radiouurtjes raakt op zijn eind. Wij draaiden langzaam via een af en toe wat grimmige lente naar de zo mer toe. Maar gisteravond was het toch echt nog wol weer om bij de haard de muzikale quiz te volgen. De „Mol"-letjes die al zoveel prijzen verwierven en meneer Geyswijk wa ren er ook. En laat die meneer Geys wijk ook gisteravond weer als enige zeven van de acht fouten vinden. Alexander Pola probeerde hem aan een van die „Mol"-letjes uit te huwe lijken. Nou, als het dan moet, zei meneer Geyswijk, en daar bleef het bij, want toen kwam Willy Vervoort, die met zijn liedjes over Parijs de hele schare aan het zingen kreeg. In Paarden sloegen te Middelburg op hol Voerman had geluk Dinsdagmiddag omstreeks kwart voor vijf hebben twee paarden, die voor een sleperswagen waren gespannen, de omgeving van het Banckertpioin te Middelburg onveilig gemaakt. Toen de voerman E. FT uit Middel burg op het Banckertplein platen golfijzer aan het opladen was, zijn de paarden door het lawaai nerveus geworden en op hol geslagen. Via do Dorus Rijkersstraat waar enkele voortuintjes en een bromfiets werden vernield ging het door de Plet Hein- straat. In de Baarsjesstraat wiBt een zekere C. G. K. uit Middelburg het gespan tot stilstand te brengen. De voerman was bij eenzelfde poging op het Banckertplein komen te vallen, waarbij het linker voorwiel van de wagen over hem heen reed. De voer man had geluk, want hij werd alleen licht aan het gezicht gewond. De paarden liepen geen letsel op, de wa gen werd niet beschadigd. Scheepsongevallen in haven van Hansweert Het Zwitserse motorschip'Gandria is te Hansweert bij het rondvaren van de ene sluis naar de andere, tegen de berm terechtgekomen, waardoor het roer beschadigd werd. De sleep boot Adja heeft het schip naar We- meldlnge gebracht, vanwaar het mot het m.8. Solothurn van dezelfde re derij naar Rotterdam is gesleept. Het Duitse motorschip Friedel kwam bij het meren op de steiger voor de middensluis te Hansweert wat hard tegen het remmingswork waardoor dit beschadigd werd. Na oen borg stelling van 250 mocht do schipper zijn réis voortzetten. Collecten De gehouden collecte ten bate van de SIMAVI on het Leger des Hoils brachten to Drolschor respoctiovelijk 22,07 en 44,43 op. „dag kindertjes uit het hele land" trapten Peter Piekos en Alexander Pola even togen het zere been toen zij waarderend pratend over „alles op één plaat" uit de doeken deden, dat de overheid rustig veertien cent omzetbelasting per plaatje vraagt. Vanwege het goede doel, zeiden „de kindertjes" smalend. Dat zit weer fout bij de overheid, lijkt ons zo. yyMoet je horen In het VARA programma van zon dag 26 april kan men van half acht tot acht uur een uur Simon Carmig- gelt beluisteren in een nieuwe hoeda nigheid, namelijk als disc-jockey. Hij draait onder de titel „Moet je ho renfavoriete platen uit zijn ei gen discotheek. Wim lbo heeft de produktie van dit programma. Het is niet onmogelijk, dat er meer van der gelijke uitzendingen zullen volgen, waarin bekende Nederlanders, die niet vreemd staan tegenover de mi crofoon, die in het bezit zijn van ex clusieve platenverzameling en die hun babbeltje kunnen doen, het program ma presenteren. Het kan, lijkt ons zo, een interessante serie worden. DONDERDAG 23 APRIL HILVERSUM I 402 m 74G kcfe. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Rep. Sint Joris-dag te Bussum. 7.30 Voor de jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 Voor do vrouw. 0.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 V. d. zieken. 11.45 Koorzang. 12.00 Middag klok noodklok. 12.03 Dansmuz. 12.35 Voor het platteland. 12.35 Land- en tuin- bouwmeded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Pianospel. 13.40 Grarn. NCRV: 14.00 Promenade ork. 14.30 Instr. Trio. 14.55 Kamerork. en sol. 15.50 Gram. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Vlooi, piano en cello. 17.00 Voor de Jeugd. 17.30 Beursber. 17.45 Filmmuz. 18.15 Sportru- briek. 18.30 Lichte muz. 18.50 Sociaal perspectief caus. 19.00 Nws- en weerber. 10.10 Op de man af. 19.15 Vocaal ens. 19.30 Radiokrant. 19.50 A.R., pol. caus. 20.00 Gevar. progr. 22.00 Tijdschriftenkron. 22.10 Orgelconc. 22.25 Gram. 22.45 Avond- overdenklng. 23.00 Nws. 23.15 Spó'rtultsl. 23.20—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7,00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. 0.10 Voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Tus sen de wal en het schip, caus. 11.15 Gram. 11.45 Verloren een gouden uur, gevat ln zestig kleine parels, caus. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Promenade-ork. 12.50 Uit het bedrijfsle ven. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 •Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Strijk trio. 14.30 Alles op één kaart. 15.25 Fluit en plano. 15.45 Voordr. 16.05 Gram. 1G.J5 Idem- 17-00 Voor de 'Jeugd. 17.30 Gram. 17.45 Voor de jeugd. 18.00 Nws. 18.15 Lich te muz. 18.30 Zang en gitaar. 18.45 Sport- praalje. 18.55 Gesproken brief. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Ga er eens even voor zitten. 20.00 Nws. 20 05 Fllmharm. ork. en solist- (20.50—21.00 Journ.). 21.50 Thomas Adamsohn, hoorsp. 22.50 Sportact. 23.00 Nws. 23.15 Koersen v. New York. 23.25— 24.00 Nieuwe gram. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 20.00 Journ. en wceroverz. KRO: 20 20 Maar het Thuisfront zal een ieder ze benijdenfllmlmpressie 20.35 Voor de Jeugd. 20-55 Toneel- en fllmbe- spr. 21.25 Bezoek aan de kliniek voor kleine huisdieren. 21.55 Gesprek met Paul Julien. 22.10 Epiloog. FRANS-BELG. T.V.-PROGRAMMA. 17.00—18.00 Voor de kinderen. 19.00 Voor dc Jeugd. 20.00 Journ. 20.35 Interv. 21.35 Onbekend. 22.05 Filmclub. 23.30 Wereld nieuws. VLAAMS-BELG. T.V.-PROGRAMMA. 19.00 De Kijkuit. 19.30 Nws. 20 00 Zoek licht op.... 20.10 Discussie. 20.40 Film. 22.00 Taptoe. 22.20 Nws, en Journaal. NIEUWE BURG Z7 M/DDELBUP.G Voor het Zusterhuis van de verpleeginrichtingen DER BOEDE/TER POORTE te Koudekerke wordt een gevraagd voor enkele dagen per week. Aanbiedingen St. Verpl.- en Rusth. „Midden Zeeland", Dam 73, Middelburg. Walstraat - Vlissingen De allernieuwste boodschappentasjes zijn niet alleen praktisch, maar ook zeer flatteus en modieus van lijn en kleur. Omdat BIJOU en HET PARAPLUHUIS de alleenver koop hebben van vele boodschappentasjes ziet U in de collectie van deze zaken meer aparte en exclusieve modellen dan elders. Gobelin motiefjes, kleurige Italiaanse dessins, tasjes van suède met leer afgewerkt ziet U er onder andere. Kies uw boodschappentasje in deze collecties, dan winkelt U modieuzer en gemakkelijker dan ooit. Verrassend lage prijzen, in linnen vanaf In Italiaanse motieven, vanaf 6,75 In gobelin vanaf 10,50 In suède vanaf 10,50 HET LEDERHUIS Lange Delft 44 MIDDELBURG Lange Vorststraat 43

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 4