„ONTPACHTING" IN HET HERVERKAVELDE WALCHEREN TEGEN VERHOGING JAARWEDDE VAN WETHOUDER „SCHOOLARTSEN OVERBELAST IN W. ZEEUWSCH-VLAANDEREN" scArijvcu KLMffl uit de ETHER 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 21 APRIL 1959 ANTWOORD MINISTER VAN LANDBOUW A.l. Slechts een enkel bedrijf gesplitst door verkoop Het feit dat aan 44 van de 220 ge saneerde bedrijven op Walcheren sinds 1952 in totaal 87 ha werd ont trokken, is in hoofdzaak een kwestie van de zogenaamde „ontpachting", te weten het afwijzen van verzoeken tot verlenging van pachtcontracten voor grond, waarmee ook bedrijfs- vergroting tot stand is gebracht. Slechts in een enkel geval is hier sprake van splitsing van bedrijven door verkoop. Dit verklaart de mi nister van landbouw a.i. op desbe treffende vragen ran het Tweede Kamerlid de heer Peschar. De afwijzing van verlenging door de Pachtkamer en in enkele gevallen ook reeds in beroep door de Pacht kamer van het gerechtshof te Arn hem is gebaseerd op de pachtwetge- ving (thans artikel 41 van de pacht wet), waarbij is bepaald, dat verzoe ken tot verlenging worden afgewezen, indien de verpachter of de echtge noot, een bloed- of aanverwant in de rechte lijn of een pleekind van de verpachter het verpachte persoonlijk voor een tot de landbouw betrekke lijk doel in gebruik wil nemen. De Pachtkamer beslist naar billijkheid, indien door het verlies van het ge pachte de grondslag van het maat schappelijk bestaan van de pachter ernstig zou worden aangetast en het persoonlijk gebruik door de verpach ter, voor zijn echtgenoot, voor zijn bloed- of aanverwant of voor zijn pleegkind niet van overwegende be tekenis is. Voor een deel gaat het hier om gronden, die door boeren, die naar de Noordoostpolder vertrokken, onder behoud van eigendom wer den achtergelaten en waarmede bedrijfsvergroting is tot stand ge bracht door verpachting aan de daarvoor in aanmerking komende kleine boeren. Deze vorm van be drijfsvergroting, die op Walche ren voor het eerst is toegepast, is gebleken niet de juiste te zijn. Iet gevaar van ontpachting werd reeds in 1951 onderkend, zodat bij het in werking treden van die Herverkavelingswet Noodgebieden 1953 voor Schouwen-Duiveland, Tholen, de Zak van Zuid-Beveland en Waarde bij vertrek van boeren naar de Noordoostpolder steeds de onvoorwaardelijke eis is ge steld van verkoop van alle eigen domsrechten aan de stichting be heer landbouwgronden, waarna vervolgens toedeling in eigendom plaatsvindt aan de te vergroten bedrijven. Deze gang van zaken is sindsdien ook gebruikelijk voor alle ruilver- kavelingsgebieden. De mededelingen over Walcheren, af komstig van de rijksconsulent voor grond- en pachtzaken werden gedaan in de middag van 16 april 1958 in een vergadering van het college van consulenten voor Zeeland, waarin de toenmalige minister van landbouw, dr. ir. Vondeling aanwezig was. Kynologenclub Zeeland hield jaarvergadering Vorige week hield de kynologenclub „Zeeland" zijn jaarvergadering te Middelburg. Uit het verslag van de secretaris bleek, dat het ledental met 50 was gestegen, waarna de pen ningmeester, niettegenstaande de grote uitgaven voor de clubmatch in het afgelopen jaar, nog een batig saldo kon memoreren. De bestuurs verkiezing leverde geen moeilijkhe den op, zodat de aftredende bestuurs leden, t.w. mej. Best en de heren Baak en Blok bij acclamatie werden herkozen. In de vacature ontstaan door het be danken van de heer W. J. Leijs te Goes, werd de heer L. Augustijn te Hansweert gekozen. Als lid van de kascommissie werd gekozen de heer A. W. Dert te Vlis- singen; als plaatsvervanger mevrouw A. Kerkhove te Middelburg. De ver gadering besloot met algemene stemmen het bestuur te machtigen de koninklijke goedkeuring op statuten aan te vragen. Tot besluit deelde de voorzitter me de, dat voor de op Hemelvaartsdag te Goes te houden clubmatch eer drietal prominente keurmeesters be schikbaar is. Collecte De collecte voor SIMAVI heeft te Zoutelande 42 opgebracht. In een daaraan, op de ochtend van die dag, voorafgaande vergadering van de gewestelijke raad van het Landbouwschap, waarin dr. ir. Von deling eveneens aanwezig was, was de ruilverkaveling nieuwe stijl op het eiland Schouwen-Duiveland be sproken en geprezen. Daarbij werd opgemerkt, dat de raad er niet voor gevoelde om de nieuwe toestand voor de toekomst te bevriezen door aller lei wettelijke maatregelen, maar dat de streek zich zou Inspannen om op de basis van het goede dat is tot stand gebracht, voort te gaan. Wel was het voor velen de vraag of straks toch niet enige zekerheid aan wezig moet zijn, dat kan worden in gegrepen, indien aan de ontstane gunstige situatie afbreuk wordt ge daan, b.v. bij de sanering, bedrijfs- splitsing, opnieuw doelmatig grond gebruik. Bij deze gelegenheid heeft minister Vondeling als zijn mening te kennen gegeven, dat de bereikte voordelen niet verloren mogen gaan, en verklaarde hij gaarne te zullen zien dat de raad zich 'n concrete me ning vormde en daarbij richtlijnen aangaf, teneinde verstarring te voor komen. Mochten de minister voorstellen be reiken, dan is hij bereid deze aan de Kamer over te leggen, zo verklaart de minister van landbouw a.i. thans. De Herverkaveling Walcheren is niet begrepen in het onderzoek, dat blij kens het antwoord op vragen van de heer Engelbertink door de cultuur technische dienst wordt ingesteld in een vijftal tot stand gekomen ruil verkavelingen. Deze ruilverkavelin gen betreffen blokken, die in de ja ren 19451949 zijn tot stand geko men. De Herverkaveling Walcheren Is eerst op 23 december 1957 tot stand gekomen, terwijl tevens een vorm en methode van bedrijfsvergroting is gevolgd, die slechts één keer is toegepast en niet representatief kan worden geacht. De voetbalclub Nieuwdorp heeft za terdag in de vierde klas van de lan delijke zaterdagcompetitie de be langrijke wedstrijd tegen S.S.C. '5i uit Sprang CapeXle met 20 verlo ren. De S.S.C.'ers domineerden voor al door hun betere techniek. Op de foto de ploeg van Nieuwdorp. Motorrijder te Hulst geslipt Door de gladheid van de weg kwam de motorrijder W. B. uit St. Jan steen in de Stationsstraat te Hulst te slippen. Dr. Casparie verleende eerste hulp. B. moest met een ge broken sleutelbeen en een hersen schudding ln het ziekenhuis te Hulst worden opgenomen. Padvinders-drumband nam afscheid van zijn leider De drumband van de Middelburgse padvinders houdt tot en met a.s. ko ninginnedag een actie „Voor 25 cent een ballon voor de band". Zoals be kend zullen deze ballons op 30 april a.s. op de Markt de lucht ingestuurd worden. Ter ondersteuning van deze actie maakte de band zaterdagavond een mars door een deel van de stad. Deze gelegenheid was tevens aange grepen om afscheid te nemen van de bandleider, vaandrig J. Kruysse, die naar elders vertrekken zal. Het was de eerste maal, dat de vaan drig zich tussen de band bevond in een auto inplaats van er voor. In het groepsgebouw aan de Zuid singel werd vaandrig Kruysse toe gesproken door verschillende perso nen, die met name tot uitdrukking brachten, dat hij de band na enige ja ren van verval weer. tot bloei ge bracht heeft. Van de jongens en de leiding ontving de vaandrig een pri mus en van de bandleden een minia tuur bandleider plus tamboer-maï- trestok, een foto met lijst van de band, zoals die er op koninginnedag zal uitzien en van het N.P.G. de nieuwe padvindstersliederenbundel, die aangeboden werd door de districts comissaresse, „Alpha" A. Alewijn- se. Aan het slot van de avond dankte vaandrig Kruysse de aanwezigen voor de vriendelijke woorden en de geschenken. Hij was verheugd, dat hij de band kon overdragen aan de nieuwe kun dige tamboer-maitre, vaandrig M. Jeroense. Tevens hoopte hij, dat de ballonactie zal slagen, waardoor de band uit de financiële moeilijkheden zal geraken. Als geschenk voor de troep overhandigde hij een nieuwe lelie voor één der vlaggestokken. Aan het slot dankte iedereen vaandrig Kruysse met de enige yell, die de avond rijk was: „Bravo". Administrateur U.T.S. Terneuzen benoemd Tot administrateur van de U.T.S. te Terneuzen, werd met ingang van RADIO- EN T.V.-RUBRIEK mei a.s. benoemd, straeten te Axel. heer J. M. Ver- RAAD 'S-HEER ABTSKERKE De gemeente raad van 's Heer-Abts- kerke heeft in de vergadering van maandagavond de volgende voorstel len met algemene stemmen aangeno men: subsidie aan de Nederlandse Vereniging voor Rheumatiekbestrij- ding ad 0.01 per inwoner, afgerond op 5.'s jaars, de salarisregeling voor ambtenaren ter secretarie in de gemeenten Nisse en 's Heêr-Ablsker- ke werd gewijzigd door de 6% toelage daarin te verwerken; de jaar wedde van de secrtaris van het bur gerlijk armbestuur werd verhoogd van 296 tot 375 per jaar; de ge meentebegrotingen voor 1958 en '59 werden gewijzigd; de verordening op de destructie werd aangepast aan het nieuwe contract met de N.V. Destruc tor Zeeland; de verordening op de hondenbelasting werd om administra tieve redenen gewijzigd; het voorstel om met de gemeente Goes een con tract aan te gaan voor het gezamen lijk gebruik van een kolkenzuiger- faecaliënauto, die door de gemeente zal worden aangeschaft en waarvan de gemeenten van Noord-Beveland en Zuid-Beveland bewesten het kanaal gebruik zullen kunnen maken, werd SCHOOLARTS TIMMER SCHRIJFT School voor b.l.o. ook noodzakelijk In het verslag van de beide school artsen in Zeeuwsch-Vlaanderen wijst dokter H. J. S. Timmer er met klem op, dat de dienst overbelast is. Hij merkt op, dat ook zijn voorganger reeds deze mening was toegedaan en dat het aantal leerlingen acht jaar later nog groter is geworden. Het wel eens gesuggereerde sum miere onderzoek is onverantwoord. Wil men het schoolonderzoek niet tot een farce maken, dan zal men met het aantal kinderen per jaar niet moeten goochelen, aldus deze school arts. Evenals vele gemeentebesturen in West Zeeuwsch-Vlaanderen dat reeds gedaan hebben, pleitte ook dokter Timmer voor een derde schoolarts. Hij betreurde het zeer, dat adviezen van deskundigen, onder wie de hoofdinspecteur van de volksgezond heid, door nog hogere instanties wor den geverifieerd. Het aantal leerlin gen waarover zijn onderzoek zich uitstrekte, is gestegen van 7064 in 1951 tot 9828 in 1958 en neemt nog steeds toe. Systematisch werden onderzocht 2807 kinderen, van wie 456 voor min of meer belangrijke afwijkingen naar de huisarts werden verwezen. Er is een uitstekende opkomst op de on- derzoekuren, hetgeen betekent dat de dienst bij de ouders meer en meer een goede naam heeft. Het ontbreken van een goede zwem- gelegenheid in centrumgemeenten als Oostburg en Terneuzen is te be treuren, aldus dokter Timmer. Dat het exploiteren geen lucratleven zaak is, is van geen belang. Sociale overwegingen moeten de overhand hebben. De gebits- en houdingafwij kingen nemen in dit district ae grootste plaats in. T.B.C. gevallen deden zien niet voor. Het stichten en bouiven van een school voor nijverheidsonderwijs schijnt minder problemen met zich mee te brengen dan het stichten van een school voor b.l. o., zo schrijft de heer Timmer. Op de noodzakelijkheid van een b.l. o.-school werd reeds vijftien jaar geleden gewezen. Dat het probleem yan de physiologl- sche en psychiatrische dienst zich in mindere mate doet gelden, is hier aan toe te schrijven dat de school arts de geconstateerde afwijkingen verwijst naar de huisarts. Deze ver wijzen in bepaalde gevallen leerlin gen naar specialisten. Op grond van ethische motieven verwijst de school arts niet naar het medisch opvoed kundig bureau, waarvoor hij deson danks grote waardering heeft. Voorts wijst dokter Timmer erop, dat het volgens zijn instructie de taak van de schoolarts is, de ouders en verzorgers van leerlingen koste loos te adviseren over de beroeps keuze voor hun kinderen als zij de school verlaten. Dokter P. A. Staal schrijft in dit verslag ondermeer: In dit district werden in 1958, 3838 kinderen onderzocht, tegen 3808 in het Jaar daarvoor. In het verslag wordt er o.m. op gewezen dat een goed wijkgebouw van een kruisvere niging voor een goed onderzoek noodzakelijk is, in 'n goed verwarm de lokaliteit. Bij nieuwe scholen werd dit euvel gelukkig ondervangen. Het stemt tot vreugde, dat het met de sportbeoefening op de scholen de goede kant opgaat. Het zwembad in Hulst, dat nog niet is verwezenlijkt, zal straks zeker bijdragen tot de vooruitgang van de algemene hygië nische toestand. De algemene ge zondheidstoestand van de leerlingen in dit district is bevredigend. Van in vloed is hier de ruime aanwezigheid van goed fruit in 1958. Het gebruik van fruit in de pauze is volgens dr. Staal meer aan te bevelen dan het drinken van melk. Het laatste leidt tot minder goede eetlust in de mid daguren, omdat die melk dan nog „in de weg" zit. Van het totale onderzoek liet ln 40 gevallen slechts de algemene gezondheidstoestand iets te wen sen over. Beslist onvoldoende ge vallen waren er niet. Van de ge constateerde lichaamsafwijkingen kwamen die van een slechte li chaamshouding het meest voor. Het aantal slechte gebitten is nog groot: 399 van de 1484 leerlingen op de kleuterscholen, 228 van de 2230 op de lagere scholen en, het geen een uitzondering is, 2 van de 62 op de nijverheidsscholen. aangehouden. Algemeen vond men de regeling (16 cent per inwoner voor de vaste lasten, te duur. De schoolartsendienst Walcheren, West-Zuid Beveland en Noord Beve land zal overgaan tot het aanstellen van een derde schoolarts. In verband hiermede wordt de gemeenschappe lijke regeling gewijzigd. Met alge mene stemmen werd besloten tot het aangaan van een nieuwe gemeen schappelijke regeling voor het zie- kenvervoer op de Bevelanden. Dit vervoer dat tot nu toe voor twet arabulancewagens uit Goes werd ge regeld, zal nu geschieden door vijf auto's: 2 in Goes, 1 in Kruiningen, 1 in Noord Beveland en 1 in 's Heeren- hoek. Het verzoek van Gedeputeerde Staten om advies inzake de ontwerp- verhoging van de jaarwedde van de wethouder van 450 in deze ge meente naar 720 ontlokte enige discussie. Op voorstel van de heren Van Westeinde en Tol werd met 4 stemmen voor, 1 stem tegen en 2 ont houdingen besloten G.S. te adviseren tot handharing van de oude jaarwed- deregeling. De bezoldiging van 450 werd in deze gemeente voldoende ge acht. Voor stemden de heren Van Westeinde, Tolhoek, Remeinse en De Jonge. De wethouders onthielden zich van stemmen. ^{orew, 31CU en.... Weer Eurovisienieuws In de loop van de volgende maand zullen de bij de Eurovisie aangeslo ten landen een tweede proef nemen met het uitwisselen van filmnieuws voor de journaaluitzendingen. Was tijdens de eerste proef het overlijden van paus Pius XH een goede gele genheid om te bewijzen, welke waar de een dergelijke snelle uitwisseling voor het televisienieuws kan heb ben, deze keer zal de ministersconfe rentie in Genève ongetwijfeld het zelfde zijn. Tijdens deze proefperio de vindt namelijk deze conferentie plaats. België, Frankrijk, Nederland, Enge land en Italië nemen voor de tweede maal deel, voor Duitsland, Denemar ken en Zweden betekent dit de eer ste proef. Hun deelname sprong in dertijd af op financiële moeilijkhe den. Iedere middag zullen via het Eurovisienet de belangrijkste nieuws- films worden uitgewisseld. Elke jour- naaldienst kan daaruit putten wat ze wil. Slaagt deze tweede proef in de zelfde mate als de eerste, dan is de kans groot, dat de uitwisseling een vaste basis zal krijgen. De vraag is evenwel, of de resultaten de kostba re verbindingen rechtvaardigen. Dat is wel het geval als er werkelijk groot nieuws is, maar voor betrekke lijk onbelangrijke zaken vindt men de kosten nog te hoog. In juni zal evenwel in Europees verband deze zaak in studie worden genomen. Hockey op T.V. Het wereldtoernooi hockey voor da mes, dat de volgende week in Am sterdam wordt gehouden, zal ge deeltelijk op de Nederlandse televi sieschermen te zien zijn. Van de wedstrijd Nederland-Canada, die zon dagmiddag 26 april wordt gespeeld, zal een rechtstreekse reportage wor den uitgezonden. Ook denkt men er over om de finale en de wedstrijd om de derde en vierde plaats op 7 mei uit te zenden. Ook in Duitsland groeit T.V. snel Niet alleen in Nederland neemt het aantal televisiekijkers maandelijks met enkele tienduizenden toe. In West-Duitsland is de groei al even hard. In de maand april bijvoorbeeld steeg het aantal toestelbezitters in het door de Nordeutscher Rundfunk- Femsehen bestreken gebied met liefst 63.864 tot 1.557.657. Het aantal radioluisteraars steeg aanzienlijk minder, namelijk met 8495 tot ".060.044. Bromfietser zwaar gewond naar ziekenhuis in Goes Omstreeks twaalf uur in de nacht van zondag op maandag gebeurde op het kruispunt Van der Biltlaan- Kerkplein-Weststraat te Kapelle een vrij ernstig ongeluk. Er deed zich daar een botsing voor tussen een per sonenauto, bestuurd door mevrouw D. A.-V. te Goes en de bromfietsbe rijder, de nog ongehuwde J. D. uit Wemeldinge. Op het moment, dat mevrouw A.-V. die in de richting Goes reed het kruispunt moest pas seren, kwam de heer D. met zijn brommer vanuit de Van der Biltlaan gereden. In de bocht reed hij op de auto. Zwaar gewond moest hij naar het ziekenhuis St. Joanna te Goes worden overgebracht, nadat dokter Facee-Schaeffer eerste hulp had verleend. De bromfiets werd zwaar beschadigd, terwijl ook de auto vrij aanzienlijke schade opliep. WOENSDAG 22 APRIL. HILVERSUM I. 402 m 746 kcIs. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gram. 7.40 Idem. 7 50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.15 Gewijde muz. 8.00 Voor de zieken. 9.30 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Voor de vrouw. 1015 Gram. 10-30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 De Apokriefe Haydn, hoorspel. 12.15 Gram. 12.30 Land- en tuln- bouwmeded. 12.33 Amus. muz. 1253 Gram. en act. 13.00 Nws. 13.15 Met PIT op pad. caus. 13.20 Lichte muz. 1350 Gram. 15.00 Jeugdconc- 15.45 Lichte muz. 16.00 Voor de Jeugd. 1750 Gram. 17.45 Idem. 18-00 Le ger des Heilskwartler. 18.15 Spectrum v. h. chr. organisatie- en verenigingsleven, caus. 1850 Jazzmuz. 18.45 Boekbespr. 19.00 Nws- en weerber. 1910 Muziekkorps. 19.30 Radiokrant. 1955 Op de man af. 20.00 Pianorecital. 20.15 Radio Philh. ork. en groot koor. 21.25 Calvijn en de oecumene, caus. 21.45 Vrouwenkoor en sol. 22.15 Pionieren onder de tropenzon, klankb. 2255 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Sportuitsl 2320—24.00 Gram HILVERSUM n. 298 m 1007 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 15.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7J0 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 De ontbijtclub. 9.00 Gym. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Ge var. programma. 12.00 Amus muz. 12-30 Land en tuinbouwmeded. 12.33 Voor het plat teland. 12.38 Gram. 13 00 Nws. en ten toonstellingsagenda. 13.20 Orgel en zang. 1350 Medische kron. 14.00 Jeugdconc. 14.48 Gram. 15.00 Voor de Jeugd. 17.00 Voor de mannen. 17.50 Regeringsultz.: Emlgratle- rubr. Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. 18.00 Nws. en comm.. 18.20 Hammondorgelspel. 18.40 Act. 18.50 Gram. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 De christen ln de veranderde samenleving,, caus. 19.25 VARA-Varia. 19.30 VPRO: Voor de Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Tussen de re gels door, caus. 20.15 Weense muz. 21.00 Theater, hoorspel. 22.05 Lichte muz. 22.30 Tussen mens en nevelvlek, caus. 22.45 Saxofoonkwartet. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.5024.00 Soc. nws. in Esperanto. TELEVISIEPROGRAMMA. KRO: 17.00 Voor de kinderen. NTS: 20.00 Joum. en weeroverzlcht. VARA: 20.20 De wereld van vandaag. 2050 Landaanwining: Ja of neen? Ge sprek. 21.00 Een engeltje in de lommerd, T.Vv-spel. FRANS-BELG. T.V.-PROGRAMMA. 17.00—18.00 Voor de kinderen. 19.00 Reflets du libéralisme. 19.30 Voor de Jeugd. 20.00 Joum. 20.30 Film 22 05 Lezingen. 2255 Wereldnieuws. VLAAMS-BELG. T.V.-PROGRAMMA. 19.00 Van uitvinders en patenten. 19.30 Nws. 20.00 Blijf Jong. 20.15 Fllmlntermezr zo. 2050 Dans met de Doormes. 21.00 T.V.- spel. 2250 Nws. en Journaal. De heer en mevrouw FRANCKE—VAN NES teven met blijdschap en ankbaarheid kennis van de geboorte van een zoon, JAN MATTHEUS. Kerkwerve, 19 april 1959. Tijdelijk Zweedse Rode Kruis-ziekenhuis te Zie- rlkzee. Tot onze diepe droef heid overleed, na een zeer moedig gedragen lijden, onze lieve man, vader, behuwd-, groot vader en schoonzoon, MARINUS LOKERSE, In de ouderdom van ruim 70 jaar. 's-Heer Arendskerke W. L. Lokerse- van der Maale. C. op 't Hof-Lokerse. G. J. op 't Hof. J. A. Lokerse. N. Lokerse- Kwckkeboom. Aardenburg M. Puyenbroek- Lokerse. I. J. Puyenbroek. 's-Heer Arendskerke A. Lokerse. J. W. Lokerse- Spruyt. M. Lokerse. D. Lokerse. I. Lokerse. W. L. Lokerse. En kleinkinderen. Wed. Van der Maale- Blomaard. 's-Heer Arendskerke, 20 april 1959. Oostweg 4. De begrafenis zal plaatshebben op don derdag 23 april aa., te 12 uur. W. K. SCHULING, longarts, Middelburg. Tot nadere aankondiging geen spreekuur aan huis. Voor waarneming, overleg met tel, nr4 2030, of 3431. Tot onze diepe droef heid is zacht en kalm van ons heengegaan onze innig geliefde man, vader, behuwd- en grootvader PIETER BUIJS, ln de ouderdom van 82 jaar. Hij ruste in vrede. Middelburg Wed. W. Buijs— L. BuijsBode. J. Bode. J. Buijs. A. Buijs. D. BuijsDijkstra. Souburg P. Buijs. P. BuijsVader. En kleinkinderen. Middelburg, 19 april 1959. Breeweg 25. De begrafenis zal plaatsvinden woensdag 22 april, om 11 uur vertrek van het sterf huis. Wegens sterfgeval WOENSDAG GESLOTEN Slagerij J. van der Cingel, Wemeldinge. Algemene kennisgeving. Heden nam de Heere tot Zich onze lieve vrouw, moeder, be huwd- en grootmoeder, MARIA GIDEONSE- BOONE, in de ouderdom van 85 jaar. D. Gideonse. J. de Bruijne. K. M. Gideonse de Leeuw. T. P. de Leeuw. En kleinkinderen. Middelburg, 20 april 1959. Volaerijstraat 30. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder MARIA VAN DER OIN GEL-SCHIPPER, ln de ouderdom van 86 Jaar. Familie Van der Cingel Wemeldinge, 19 aprril 11959 Dorpsstraat 9. Vereniging tot Christelijke Verzorging van Gecstcs- en Zenuwzieken in Zeeland, gevestigd te Middelburg. De navolgende nummers zijn uitgeloot: Van de 4% obligatielening 1910: 3/1000,- Serie A nos 6, 50 en 62. 71 500,- Serie B no3 25, 40, 58, 73, 89, 102, 170. 14/ 100,- Serie C nos 3. 61, 95, 118, 141, 220, 229, 254, 273, 276, 312, 338, 364, 383. 2/ 50,- Serie D nos 3 en 6. Betaalbaar 2 Januari 1960 bij de Amsterdamscho Bank N.V, te Middelburg. Coöperatie De Broederband (U.A.) Vlissingen-Middelburg De raad van commissaris sen van de coöp. verbrulks- vereniging De Broederband maakt bekend dat van de obligatielening 1952 ad 110.000,- de volgende obli gaties zijn uitgeloot: 500 100 60 60 249 412 423 425 442 3 obligatiehouders maakten dit jaar gebruik van het recht om de in hun bezit zijnde obligaties ad 500,- (Nrs. 26, 27, 34, 35, 36, 57, 73, 74 en 75) en de obliga ties ad 100,- de nrs. 250 en 251 ln te wisselen waarvan de bedragen ingevolge de inschrijvingsvoorwaarden deel uitmaken van deze uit loting. Bovenstaande obligaties, voorzien van de nog niet verschenen rentecoupons, zijn vanaf 1 mei a.s. inwis selbaar bij onze kantoren. De raad van commissarissen L. J. Geldof, voorzitter. De p.z.c. is het meest gelezen dagblad in Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 6