In Kapelse veilinghal deze week de „Kamito-V" Verkoudheid Zeeuwse Almanak JAPON VERMOORDE VROUW WERD IN GENT VERKOCHT SCHIPPER MET ZOONTJE BIJ SAS VAN GENT VERDRONKEN Agenda a PROVINCl ALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 21 APRIL 1959 TUSSEN BLOEIENDE BONGERDS Interessante show van de plaatselijke middenstanders WANNEER DEZE WEEK de boomgaarden rond het idyllische Zeeuwse fruitcentrum Kapelle-Biezelinge in volle luister zullen bloeien en de ontelbare gebroken-wit en zacht-roze bloesems de boomgaarden een sprookjesachtig aanzien zullen geven, zal in de enorme veiling hallen de middenstand van dit nijvere dorp manifesteren met een keur van produkten. Voor de vijfde maal in elf jaar houdt de ac tieve middenstandsvereniging „Handelsbelangen" te Kapelle een tentoonstelling: „De Kamito V". De goede naam en faam van Ka pelle-Biezelinge als een van de vooraanstaande Nederlandse f rui teen- tra, wordt door de met durf en initiatief „toegeruste" zakenlieden volledig „uitgebuit." De „Kamito V" zal daar van getuigen, want de tentoonstelling valt samen met het hoogtepunt van de bloei in de fruitboomgaarden. Wellicht malten de liefhebbers van natuurschoon een kleine omweg om in de veiling te aanschouwen wat de Kapelse middenstand zoal presteert- In 1948 hebben de thans rond zes tig leden van „Handelsbelangen" de eerste expositie georgani seerd, die gedurende een tiental jaren een reeks van activiteiten heeft ingeluid. Want naast de om de twee a drie jaar terugkerende „Kamito's" hielde de middenstan ders van Kapelle reclamecampag nes, winkelweken, St. Nicolaasac- ties enz. Kortom, de zakenlieden uie dit Zeeuwse fruitcentrum lie ten geen gelegenheid voorbijgaan om de aandacht op hun produkten en materialen te vestigen. Thans staan zij aan de vooravond van „Kamito V", een tentoonstelling, waaraan 29 middenstanders deel nemen. Hun stands beslaan een oppervlak, te van 1600 vierkante meter op 'n tentoonstellingsruimte van 2850 vierkante meter, verdeeld over twee hallen. De voorzitter van de middenstands vereniging, de vierenveertig jarige heer H. J. Blok, is van oordeel, dat de tentoonstelling voor de Kapelse zakenlieden een „reclame op lange termijn" betekent. „Natuurlijk, som mige consumptiebedrijven trekken er onmiddellijk profijt van, maar het gros van de standhouders moet het van de „reclame op lange termijn" hebben." Dit is een persoonlijke me ning van de heer Blok, maar hij weet, dat vele middenstanders dezelf de gedachte koesteren. Wat de expo sitie betreft, vond hij het een geluk kige omstandigheid, dat de bloei van de fruitbomen gelijk valt met de ten- toonstellingsdagen donderdag, vrij dag en zaterdag. Dit kan ertoe leiden, dat de belangstelling voor deze mid denstandsmanifestatie groter wordt. Op hun beurt doen de organisatoren van de .Kamito" het bestuuF van de raiddenstandsvereniging aangevuld met leden-standhouders alles om he{ de bezoekers naar de zin te ma ken. Een van de attracties is het la ten rijden van een trammetje, dat de bezoekers over de kronkelende weg. getjes rond Kapelle langs de bloeien de boomgaarden zal voeren. Honderd taarten Tot de speciale bezoekersattracties behoren honderd taarten, die tijdens de duur van de tentoonstelling ieder uur niet minder dan vijf van eigenaar zullen verwisselen. De orga nisatoren hebben afgedaan met de traditionele honderdste bezoeker. Door middel van een in alle Bevelandse gezinnen bezorgde „Kamitokrant" 20.000 stuks! zal het gebak bij de consument terecht komen. In vrijwel alle Kamito-kranten staat een of an dere fout en tijdens de tentoonstel ling zullen ieder uur een of meer fou ten worden genoemd.' De bezoekers, VAN <3.m LH TOT VEERTIG JAAR. Op 1 mei zal het veertig Jaar gele den zijn, dat inejuffrouw W. S. van de Panne in dienst trad bij de fami lie Van Damme te Haamstede. Veer tig jaar geleden woonde de familie Van Damme in een boerderij, die in de wijde omtrek bekend stond als ,,'t Heultje". Mejuffrouw Van de Panne deed in 1919 haar intrede in deze boerderij als dienstbode. In 1921 werd zij huishoudster en deze func tie vervult zij nog steeds iu de villa MeJ. W. S. van de Panne jubilaresse GEBOUW Na de blijde gebeurtenis in dat Vlis- singse gezin, kwamen grootmoeder en grootvader vanzelfsprekend uit „Holland" over om moeder en kind in het ziekenhuis te bezoeken. ,flet ziekenhuis aan de Koudekerlcseweg" had 8clioonzoon geschreven en dat hadden ze goed onthouden. Via de President Rooseveltlaan gingen opa en oma op pad en op de hoek zagen ze het grote gebouw al. flier moeten we wezen, moeder", heeft grootpapa vermoedelijk gezegd. Kamer 20", wist oma en zo betraden ze opge wekt het mooie gebomo. ,,'t Is hier wel stil", vond opa, maar oma vond dat voor een ziekenhuis heel nor maal. De moeilijkheid was wel, dat er geen verpleegster te vinden was om even de weg naar kamer twintig te vragen, maar tenslotte, zo rede neerden ze, konden ze het zelf ook wel vinden. Ze kwamen inderdaad bij kamer twintig, maar daar bleef het bij, ivant er deed niemand open. Tenslot te opende grootpapa heel voorzichtig de deur, keek om de hoelc en ontwaarde een volslagen lege kanier. Een keurige kamer weliswaarmaar van dochter of kleinkind viel niets te bespeuren. Toen is grootpapa maar eens op in formatie uitgetrokken, waarna kwam vast te staandat ze zich in liet. be jaardentehuis bevonden. Dat staat óók aan de Koudekerksewegmaar baby's hebben ze er niet..... „MIa Domo", waar zij met een tweede hulp de huishouding doet van de laatste heer Van Damme. KOEKOEK GEHOORD EN GEZIEN. Van verschillende kanten komen mel dingen binnen over de „eerste" koe koek. Allemaal van mensen, die de vogel hebben gehoord. Niet alleen gehoord, maar ook gezien werd de vogel dezer dagen in Aardenburg en wel door de heren Van Iwaarden en Van de Velde en door leerlingen van de heer Van Amerongen, Boerenzwaluwen komen al ln steeds groter getale voor in West Zeeuwsch- Vlaanderen en de oeverzwaluw is in de omgeving van het „Grote Gat" bij Oostburg gesignaleerd. Niet één exemplaar, maar een vlucht van tachtig stuks. Onder Hoek werden de eerste visdiefjes waargenomen en bij Oostbürg (wederom „Grote Gat") verscheidene kleine karekioten, riet zangers en tientallen gele kwikstaar ten. PAPIERACTIE. De jongste papieractie van mix- ziekvereniglng „Accelerando" te Sint-Annaiand had gunstige resul taten. Velen hadden hun „gave" reeds aan de deur gezet, zodat men de ratel wel thuis had kun nen laten. De kas van „Accele rando" is er weer goed mee. „UITGEWEKEN" KOE. Een landbouwer te Philippinede heer v. d. D., miste dezer dagen een koe en zijn eerste gedachte was, dat het dier wellicht naar België was'„uit geweken". Geduldig speuren had suc ces. Het koebeest liep rustig te gra zen in een weiland onder Sluis kil. Hoe het dier daar gekomen is wordt nog onderzocht. TEWATERLATING. Zonder enige plechtigheid is in Kam perland een vaartuig te water gela ten, Het was de motor-zei Jboot van de heer P. Zweemer, die zijn scheep je, dat zes meter lang en 1.85 meter breed is, zelf bouwde in een schuur tje. Duizend vrije uren besteedde de heer Zweemer aan zijn boot, die hij de „Zilvermeeuw" doopte. Een motor van vier p,k. kan de „Zilvermeeuw" een snelheid van 15 km per uur ge ven. Bovendien voert het vaartuig nog twaalf vierkante meter zeil. De „Zilvermeeuw" had eenmaal in zijn element veel bekijks. GOUDEN BRUILOFTEN. In Koewacht vierden de heer en me vrouw C. Bonned'IIooghe hun gou den bruiloft. Een der hoogtepunten van de feestelijkheden was het aan bieden van geschenken door de heer A. Martens, de voorzitter van het feestcomité. Tevoren was een plech tige H. Mis opgedragen. In Clinge was hot feest hij de heer en mevrouw G. Weemaesde Gock. Ook ter gelegenheid van deze gou den bruiloft had een buurtcomité voor verrassingen gezorgd. Het gan se dorp werd bij de bruiloft betrok ken en de fanfare „Weldoen door vermaak" bracht het gouden paar een serenade. die de genoemde fout in hun krant ontdekken, worden met een taart ver rast. „Als Iemand de drie tentoon- stellingsdagen van begin tot eind be zoekt, dan legt hij gegarandeerd be slag op een prijs", betoogde de heer Blok. Een bijzondere attractie vormen voorts twee televisietoestellen, die op dezelfde wijze worden uitgeloot. Het feit, dat de organisatoren im mer de beschikking krijgen over de vciliughaUen stemt hen tot grote tevredenheid Het betekent, dat een dergelijke tentoonstelling financieel vrijwel niet kan misluk ken. „We zijn het veilingbestuur veel dunk verschuldigd voor deze geste", aldus onze zegsman. Wat zijn de verwachtingen met be. trekking tot het bezoek? Bij beant woording van deze vraag bleek, dat de heer Blok de prognoses beslist niet te hoog stelt. Rond 4000 bezoekers verwacht hij tijdens de drie tentoon- stellingsdagen. Met dit aantal is het bestuur meer dan tevreden. De opening van „Kamito V" zal om 2 uur donderdagmiddag worden ver richt door burgemeester H. G. van Suijlekom van Kapelle. Om vier uur wordt de expositie geopend voor bezoekers. Tussen 6 en 7 uur worden de poorten gesloten en daarna kan men weer in de veiling terecht tus sen 7 en 10 uur 's avonds. Vrijdags is de tentoonstelling open van 2 tot Hoofdprijs K.N.V.B.-tolo naar drie deelnemers De Hansweertse bakker Oscar van Erdenburg (44) en zijn buurjongen M. Weststrate (26), hoofdprijswin naars van de K.N.V.B.-toto, zullen met minder tevreden moeten zijn dan met 76.000. De heer Van Erden burg, die het formulier samen met zijn buurjongen invulde, is namelijk niet de enige deelnemer, die vijftien uitslagen juist voorspelde. Gister werd bekend, dat er elders in het land nog twee toto-deelnemers vijftien punten hadden verzameld. De heren Van Erdenburg en Weststrate krij gen dus een derde deel van de hoofd prijs, zijnde ruim 25.000. 6 en van 7 tot 10 uur en zaterdags van 2 tot 11 uur. „The Orpheans" zul len die dagen voor een passende mu zikale omlijsting zorgen. Het feit, dat de „Kamitotram" langs de bloeiende boomgaarden zal toeren was voor de heer Blok aanleiding nog eens te wijzen op het vele natuur schoon, dat die dagen te zien is rond Kapelle. Hoewel hij een propagandist is van de „Kamitotram" wil hij de bezoekers aan de tentoonstelling toch aanraden een wandeling over de bin nenweggetjes te maken. Dat geldt volgens de heer Blok ook voor alle dagjesmensen en toeristen, die veelal gemotoriseerd langs de bloeiende bon gerds rijden. Slechts een wandeling langs de rustige idyllisch gelegen weggetjes stelt de mens in de gele- genheid ten volle van do natuur te genieten Sloopschip „Norlanda" nu naar Antwerpen gesleept Het Griekse sloopschip „Norlandia", dat lange tijd in de Vlissingse bui tenhaven aan de ketting heeft gele gen en later naar Rotterdam werd gesleept wordt naar Antwerpen ge bracht Gesleept door de zeesleper „Schelde" en de kleinere sleepboten „Argus", „Morgenster" en „Jan" zou het „hongerschip", zoals de Norlanda indertijd werd genoemd, vanmorgen om vijf uur de Vlissingse boulevard passei:en. Motorrijder te Sluiskil reed tegen spoorboom De oud-Sluiskillenaar de heer A, P, K., thans woonachtig in Kapelle is maandag in Sluiskil met zijn motor tegen de spoorboom ln de Fabriek straat gereden. Doordat hij het slui ten van de boom niet had opge merkt schoot de motor onder de boom door en kwam de berijder ten val. De heer K. werd met inwendige kneuzingen in het Elisabeth-zieken- huis te Sluiskil opgenomen. Nederlandse coaster voer pp de Banjaard omhoog Het Nederlandse kustvaartuig „Fre- ma" dat leeg op weg was van En geland naar Kortgene is tijdens hoog water op de Banjaard ter hoogte van Wissenkerke aan de grond gelo pen. Een sleepboot is ter assistentie uitgevaren. (Advertentie) NIEUW SPOOR IN ZAAK-AXEL Schoen van slachtoffer ouderwets gerepareerd Opnieuw heeft de Belgische politie een belangrijk spoor gevonden ln de moordzaak-Axel. De politie te Gent heeft namelijk ontdekt in welke win kel de japon werd verkocht, die ge dragen werd door de vermoorde jon ge vrouw. Deze Gentse kledingzaak ligt in dezelfde buurt, waar ook de schoenhandel gevestigd is, die de schoenen verkocht, waarvan er één bij het stoffelijk overschot werd ge vondenSteeds meer speren .lei den dus naar dit „woonkwartier" in Gent. Men heeft kunnen vaststellen, dat de japon ongeveer drie jaar geleden is verkocht. De batrokken winkelier heeft een lijst van zijn klanten aan de Belgische justitie verstrekt. Uiter aard zal aan de hand van deze lijst een nader en nauwgezet onderzoek worden ingesteld. Ondertussen heeft de politie, tenein de de indentiteit van de vermoorde vrouw vast te stellen, een foto vrij gegeven van de onderkant de zool van de schoen, die bij het stoffe- lijk overschot van het slachtoffer werd gevonden. De schoen werd namelijk het laatst gerepareerd door een schoenmaker, die daarbij nog de oude methode volgt: het spijkeren. Tegenwoordig worden zolen vaak gelijmd. Het spijkeren geschiedt door de schoenherstellers volgens een eigen methode: uit de wijze, waarop de zool werd vastgespijkerd, moet de schoenmaker, die de schoenen bet laatst heeft gerepareerd, zijn eigen werk kunnen herkennen. In dit ge val werden drie spijkers bij de neus gebruikt, twee maal twee aan de zijkanten van de zool en oen achttal aan het begin. De schoenherateller, die hierin zijn werk herkent, wordt verzocht zich met de rijkspolitie te Axel (telefoon 01155-444) of de politie in zijn woon plaats in verbinding te stellen. Hoewel voorshands wordt aange nomen, dat het slachtoffer een Belgische was, acht men de mo gelijkheid niet uitgesloten, dat de schoen in Zeeuwsch-Vlaanderen werd gerepareerd. In Den Haag worden thans fotocopieën ver vaardigd van de door de politie in samenwerking met de ana toom-patholoog dr. J. Zcldenrust opgestelde tandformule, zoals reeds eerder gemeld. De tand artsen in Zeeuwsch-Vlaanderen en die uit de omgeving van Gent tot aan de Nederlandse grens ontvangen dit „tandheelkundig signalement" reeds a.s. woensdag. Heden-, dinsdagavond komt men in Gent gereed met het „lnitialenonder- zoek". Zoals gemeld worden daarbij alle kaarten uit het bevolkingsregis ter gelicht van jonge vrouwen, dlo de Initialen I.S. dragen. Deze letters zijn gegraveerd in het hangertje, •dat op het lichaam van de vermoor-: de vrouw werd gevonden. De graveur zo heeft de politie na kunnen gaan heeft de Parijs ge woond. Hij is echter reeds geruime tijd overleden en heeft geen nabe staanden. jLegio tips Naar aanleiding van de televisie-uit zendingen, waarin verschillende van de voorwerpen werden getoond die op het stoffelijk overschot werden gevonden, zijn legio tips bij de poli tie binnengekomen. In een te Axel bijgehouden logboek worden alle tips geregisteerd. Allo tips worden nagegaan: tot op heden moest echter steeds worden gecon stateerd, dat de tipgevers zich had den vergist. De meisjes, die als mogelijk slachtof fer werden opgegeven, bleken alle nog in leven. Gisteravond is ook voor de Belgische televisie aandacht gewijd aan de moordzaak-Axel. Een commissaris gaf een persoonsbeschrijving van het slachtoffer, waarna verschillende voorwerpen werden getoond, die bij het stoffelijk overschot waren ge vonden en die reeds eerder voor de Nederlandse T.V. werden getoond. Bovendien werd ook speciaal de aan dacht van schoenmakers gevestigd op de schoenzool, die dus op een be paalde manier gespijkerd is. Ondertussen is ook bekend gemaakt, dat de vingerafdrukken van het slachtoffer niet voorkomen in de cen trale politie-kartotheken in Brussel en Den Haag. Indien de jonge vrouw ooit met de politie in aanraking was geweest, zouden deze zich in deze kartotheken hebben bevonden. Bij het onderzoek in deze zaak be staat er tussen de Belgische en Ne derlandse politie een zeer goede sa menwerking. Alle gegevens worden uitgewisseld. In België is thans een vlaag van misdaad. De Belgische politie heeft thans zes moorden, die de laatste tijd werden gepleegd, in behandeling. Het nieuwe kantoorgebouw van de Provinciale Btoombootdiensteti, dat naast, de nieuwe fuik in Vlisslngen gebouwd wordt, begint al flink op te schieten. Het zeer moderne gebouw, waarin vooral veel glas vericerkt is zal over ongeveer drie maanden ge heel gereed moeten zijn. Behalve een kantoor, van waaruit het personeel goed zicht heeft op de aankomst van de boot, zullen er in het gebouw een wachtkamer en een loket voor de kaartverkoop komen. Foto P.Z.C.). Botersmokkelarij weer op de klassieke wijze Drie botersmokkelaars, die het weer eens op de klassieke manier, te voet, probeerden, zijn ln de nacht van zon dag op maandag betrapt door amb tenaren van de Belgische douane te Zelzate, die langs de grens patrouil leerden. De douaniers zagen drie mannen in het duister komen aam sluipen, stelden zich in hinderlaag op, en lieten ze naderbij komen. Ofschoon de douane-beambten niet „boe" rie pen, schrokken de mannen, toen zij zich ontdekt wisten, toch deerlijk. Zij lieten 120 kg boter in de steek en renden verspreid de velden in. Wat later stootten douaniers op fietsers, misschien gelegenheidssmokkelaars, die op het zien van de beambten een fiets en 20 kg boter in de steek lie ten en op de vlucht sloegen. KUNST „Al mijn zoons" Goes, Schuttershof; „De Redorijckers" DE TONEELSCHRIJVER Arthur Miller is een hoogst bekwaam vak man, die de mogelijkheden van het toneel tot in finesses kent en ge bruikt. Daarnaast is hij een gewe tensvol mens en een talentvol auteur en al deze eigenschappen vindt men altijd weer terug in zijn werk. Ook in „Al mijn zoons", het stuk dat twee Zeeuwse amateurgezelschappen dit seizoen op het repertoire hebben genomen en dat zondagavond in het Schuttershof te Goes werd opgevoerd door de r.-k. toneelvereniging „De Rederijekers". In „Al mijn zoons" voltrekt zich een gezinsdrama, dat vooral direct na de Tweede Wereld oorlog van een schokkende actualiteit was en dat vooral ook door de film (met o.a. Edward G. Robinson) gro te bekendheid heeft gekregen. Miller schetst met grote trefzekerheid de gespannen noodlotssfeer in 'n Ameri kaans gezin, waarvan de vader een door hard zwoegen tot welstand gekomen ambachtsman in de oor log een misstap beging, terwijl twee van zijn zonen aan het front vertoef den. Hij verzwijgt die misstap, het leveren van een partij ondeugdelijke onderdelen voor vliegtuigen, terwil- le van de toekomst van zijn twee zoons, met als droevig resultaat dat 21 piloten de dood vinden en zijn zoons hem verwerpen. Na de ontmas kering is vader Joe Keller een vol komen gebroken man. „Ik ga, voor al mijn zoons", laat Miller hem tot slot zeggen, wanneer Joe Keller tot het inzicht is gekomen, dat hij zich bij de justitie moet melden. Dit in het kort en onvolledig hs nog even over de inhoud van dit vaak aangrijpende toneelstuk, dat aan de vertolkers zeer hoge eisen stelt. Het vergt van begin tot einde een maxi mum aan emotionele geladenheid, die vrijwel geen ogenblik onderbroken mag woi'deh. Miller is in dat op zicht genadeloos hij ruimt geen laats in voor „bevrijdende momen- m", zodat de spelers zich vrijwel geen ogenblik kunnen ontspannen. Voor amateurs een dubbel zware op gave, zoals in de zondagavond gege ven voorstelling een enkele maal te merken was aan bijvoorbeeld „kort sluiting" met een deel van het pu bliek, wanneer de krachten op het toneel in sommige scènes ontoerei kend waren om de diepe tragiek bij voortduring waar te maken. Dan krijgt men een tragi-komisch effect en heel even is de sfeer ver broken; een enkeling in de zaal lacht en de kortsluiting is er. Het gebeurde zondagavond gelukkig maar een enkele maal. „Pe Rede rijekers" hebben met bezieling to- neel gespeeld en kwamen zo over het algemeen tot een overtuigende opvoering, die op het talrijke publiek grote indruk maakte. Cor Staven- uiter was een bewogen en aan het slot gebroken vader Keiler; Miep Baars gaf de gekwelde mevrouw Keiler aanvaardbaar gestalte en Eduard Casteleijn deed dat even zeer met de zoon des huizes. Babs Ausems zorgde voor een even char mant als serieus jong meisje en Ireen Schmidt voor een oprecht ver ontwaardigde broer George. De bij rollen werden goed vertolkt door Henny van Wijchen, Lla Roose, Henk Pennings, Rudi Klaaijasen en de jeugdige Willem Frederik Ausems. De regie had pater G. Hellwig, met raamregie van Jan Lemaire jr. Een hoger tempo en een beweeglijker mise-en-scène men „stond nogal veel te staan" - zouden de voor stellingen veel-ten goede zijn geko men, maar nogmaals; als geheel hebben deze Goese amateurs een niet onverdienstelijke prestatie gele verd. Woensdagavond is er nog een voor stelling en volgende week woensdag komt „Het Vlissingsch Schouwspel" met „Al mijn zoons". v, P. Reddingspoging van vader mislukte In het kanaal van Terneuzen naar Gent, juist voorbij de Nederlandse doorlaatpost Sas van Gent, op Bel gisch grondgebied, is maandagmid dag een tragisch ongeval gebeurd, dat een 36-jarige Belgische schipper en zijn 4-Jarig zoontje het leven kostte. „Televisie" ten dienste van smokkelaars Volgens een bericht van het A.N.P. zouden een aantal smokkelaars bij de grens ten zuiden ran Oostburg de douane te slim af zijn geweest. De smokkelaars werden, aldus dit be richt, van dc bewegingen der ponir miezen op de hoogte gehouden door do „televisie". De douaneambtenaren ontdekten in het nachtelijk duister bij de grens in Zeeuwsch-Vlaanderen in de omge ving van een boerderij een ploeg smokkelaars die bezig was naar men vermoedde boter te verladen. Per mobilofoon hielden commiezen elkander op de hoogte van hun waar nemingen: „Ik zie een deur open gaan. Ze komen naar dc achterkant, over". „In stal brandt licht, over". Plotseling werden alle lichten ge doofd. De rust keerde weer op de boerderij. Naspeuringen leverden niets op. Enkele dagen na dit nachtelijk avontuur kwam men door toeval ach ter de bijzondere handicap, die de commiezen parten gespeeld had. Het bleek, dat de conversatie over de mo bilofoon opgevangen kon worden op het televisietoestel van de boer. Ver der onderzoek leverde de wetenschap op, dat het ook mogelijk is deze uit zending op radio's met F.M.-ont- vangst te beluisteren. Of er werke lijk smokkelaars waren is niet ach terhaald. Schipper D. Courtols uit Gent, die met zijn schip de „Copa" met een la* ding grint van Stevensweert (Lim burg) onder weg was naar Peruwelz (België) zag plotseling zijn 4-jarig zoontje over boord vallen. Zonder zich te bedenken sprong hij zijn zoontje achterna. Volgens ooggetui- gen slaagde hij erin het kind te grij pen en begon hij naar de oever te zwemmen. Door een nog onverklaar bare oorzaak, wellicht werd hij door de kou bevangen, verdwenen belden echter plotseling in de diepte, Zijn vrouw trachtte inmiddels de schip pers, die met hun schepen voor de wal lagen te alarmeren, doch haar hulpgeroep werd niet begrepen of verkeerd verstaan. Zij meerde daar op het schip bij de tolkamer. Men sen, die in de buurt waren hebben nog reddingspogingen gedaan en la ter Is de Belgische politie met dreg gen begonnen. Tot nu toe echter zon der resultaat. VANDAAG Middelburg - Electro: „Rit ln de nacht", 20 uur, 14 jaar. Restaurant Wöhler: Voorlichtingsavond Ghr. Detailhan delsvakschool, 19.45 uur- Gouden Poorte: Ledenverg. Konlj- nenfokver. „Nut en Sport" 20 uur. Bogardzaal: Verg. Geref. Vrouwen- ver. Kring Walcheren, 19 30 uur. Molenwater: Miniatuur Walcheren, 9 -17 uur. VllsKlngen Alhambra: „Piloot Quax ln Afrika", 19 en 21 uur, a.l. Luxor: „De ranch der vervloekten", 20 uur, 14 jaar. A.N MB.-gcbouw: Verg. Bestuurders- bond, 20 uur. Herv. Ver. Gebouw: Verg. Aquarium ver. 20 uur. Goes Grand: „Piloot Quax ln Afrika" 20 uur, a.l.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2