VAN WESTEN 189,- Tekko Taks duikt in het verleden TWEN-KOSTUUMS TWEN-KOSTUUMS MAISON ƒ125,- en ƒ139,- Modieus... kleurrijk... charmant en chic. 55,50 59,75 139,50 en de collectie bij 55,50 57,50 >ÜKtfK 31,75 14,75 groter dan ooit. Dam-kampioenschap. EEN WERKMEESTER. VRUDAG 17 APRIL 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 11 zijn net een tikje de tijd vooruit zijn voor jonge en zich jong voelende mensen Apart model Exclusieve dessins vanaf verrassend prtCQ LANGE VORSTSTRAAT 98-102 TELEFOON 01100-2671 De mode van Hooydonk is heerlijk om te dragenleuk om in gezien te worden. mantelkostuums in de nieuwste struc- tuurstoffen vanaf mantels, de nieuwe mode mantels, zeer modieus van lijn in onze meisjeshoek vindt u juist dat, wat u voor uw dochter zoekt. japonnen, ook met jasjes, in vele modellen en kleuren, zomerjaponnen vanaf /amcscfinfiecüe en Enorme collectie blouses, rokken en jumpers. no. 1 1 jongens- regenjassen van prima sterk plastic; geheel gelast, knoopsga ten versterkt, leeftijd 4 t.m. 16 jaar. Voor 4 jaar 4,75 Voor 16 jaar 7,75 NO. 12 chocolade pastilles van zuivere edele ehoco- De lnfluenza-epidemie van de eerste maanden van dit jaar is zowel naar aard als naar omvang minder ernstig dan de griep-epidemie van 1957-1958 zo heeft de Wereldgezondheidsorganisatie te Genève bekend gemaakt. De Internationale Bank voor Herstel en Ontwikkeling heeft aan Finland een lening van 37 miljoen dollar ter beschik king gesteld voor de modemisernig van de papier- en houtindustrie in dat land. O De Raad van Beheer van de Interna tionale Arbeidsorganisatie heeft zijn goedkeuring gehecht aan een ontwerp begroting van bijna 9 miljoen dollar voor 1960. O Nederland heeft als twintigste land het internationale arbeidsverdrag tot afschaf fing van de dwangarbeid geratificeerd. 0 Spanje heeft de in- en uitreisvisa voor staatsburgers van alle Westeuropese lan den afgeschaft. 0 De reumatiek kost de Oostenrijkse economie jaarlijks een 1635 miljoen schil ling. Deze ziekte heeft de t.b-c- van de eerste plaats verdrongen en breidt zich steeds meer uit. Van de ruim een mil joen door de ziekenfondsen geregistreer de ziektegevallen is ruim vijftien procent reumatiek. 0 Claude Breart de Boisanger, de Fran se ambassadeur te Praag, is voor zes jaar benoemd tot administrateur van de Pa- rij se „Comedie Frangaise". 0 De Internationale Bank voor Herstel en Ontwikkeling heeft een elektrici teitsmaatschappij in El Salvador een le ning verstrekt van drie miljoen dollar ter verbetering en uitbreiding van de elektriciteitswerken m dat land. 0 De uitvoerende raad van UNCEF heeft een bedrag van ruim 10 miljoen dollar gevoteerd voor hulpprogramma's in vijf tig gebieden. De helft van dit be drag zal in de landen van Azië worden gebruikt. i De sfeer van het Zeeuwse land Het Zeeuwse volk in zijn ernst en luim, Zeelands flora en faunaonder het wonderbare licht der Zeeuwse luchten Deze boeken zijn uitgegeven door de Firma G. W. den Boer te Middelburg en alom bij de boekhandel verkrijgbaar. ii Komiic- Alleen geldig zaterdag 18 april '59 no. 1 dames plissêrok van plooihoudende „Ter- lenka", kwaliteit „Oli fant". Kan gewassen worden zonder dat de plooien verdwijnen. In wit, koren en olijf en in ■moderne ruiten. Maten 36 t.m. 50 1 7,90 No. 2 ligstoelen Met dit mooie voorjaar kunt u al vroeg genie ten in uw tuin en later op het strand. Beuken ligstoel met sterke loper 7,25 idem met armleggers 8,25 no 3 bedrukte cloquette in meerkleurig fantasie- dessin, het rimpeleffect blijft ook na het wassen. Voor leuke, vlotte pyja ma's, baby doll's en kin- derjurkjes. 80 cm breed, per meter 1,70 NO. 4 plastic zakken het wonderartikel van deze tijd, voor letterlijk alles te gebruiken, van af boterhammen, was goed, tot dekens toe. Al naar de grootte In een set van 13 of 10 of 7 of 5 stuks. Per set 0,34 No 5 s-persoons kampeertent hoog 1.60/achter 1.10 cm; breed 200/achter 180 cm; diep 180 cm, ba gage-uitbouw 50 cm. Ge wicht 6600 gram, grond oppervlak 5 m2. Com pleet met stokken, ha ringen, foedraal en inge- naaid kuipgrondzeil 39,50 np. 5 reis- kleerhangers prettig in het gebruik, uw damesgarderobe blijft kreukvrij per 3 stuks in etui- 2,15 No 7 cotonnette imprimé zomerjaponstof in tal van exclusieve dessins en kleuren. Kreukher- stellend en snel drogend. Voor wéinig geld een leuke jurk. 90 cm breed, per meter 1,50 Mq o METALEN strijktafel crème gemoffelde buis, in 3 standen verstel baar; met dikke molton bekleed. Spotgoedkoop Bijpassend krukje om zittend te strijken 15,40 8,90 No. 9 No. 10 NYLON ONDERJURKEN met broderie garnering. Nylon is sterk, wordt praktisch niet vuil, is zo gewassen en zo droog. Maten 40 t.m. 48, in wit. Zeldzaam koopje, be perkte voorraad 2 PARTIJEN HERENANKLETS van mousse nylon, in groot assortiment des sins en kleuren. U moet niet nalaten hiervan eni ge paren te kopen. Ie partij 2e partij 1,75 1,60 Voor de demi-finale om het clubkampioenschap van Ne derland zal op zaterdag 18 april in de bovenzaal van hotel De Ruijter, Nieuwen- dijk 31 te Vlissingen de ont moeting plaatsvinden tussen DXD. (Dammen Is Den ken) te Vlissingen en R.D. G. (Residentie Dam Ge nootschap te Den Haag. Aanvang 6 uur. Toegang vrij. Gem. Bruinisse. Het hoofd van het gemeen tebestuur van Bruinisse brengt zulks ter voldoe ning aan het bepaalde in ar tikel 37, 4e lid van de Wo ningwet ter openbare kermis, dat a. het ontwerp tot herzie ning van het uitbreidings plan, regelende de be stemming in onderdelen van de in het plan begre pen gronden, gelegen ten westen van de bebouwde kom (plan West), zoals dit plan vanaf 1 maart 1959 t.m. 28 maart 1959 ter gemeentesecretarie ter inzage heeft gelegen, door de raad van die gemeente bij zijn besluit van 11 april 1959 is vastgesteld; b. het onder a. bedoelde plan thans vanaf 20 april 1959 t.m. 4 mei 1959 voor een ieder ter secretarie van voormelde gemeente ter inzage ligt. Het hoofd van het gemeen tebestuur voornoemd, D. van den Berg, wnd. Ook U kunt slank zijn in 3 weken. slankheids, middel op cocos- basis. Verkrijgbaar Drogisterij Roelse Scheldestraat 25, Vlissingen - Telefoon 2944 De Centrale Werkplaats Schouwen-Duiveland vraagt voor haar werkplaats te Zierikzee Gegadigden dienen te be schikken over vaktechni sche bekwaamheden (bij voorkeur houtbewerking), een goede sociale instelling en in staat te zijn om lei ding te kunnen geven aan een groep tewerkgestelden. Salarisgrenzen van 3510,- tot 5400,-, exclusief 5,6 A.O.W., vakantietoelage en huurcompensatie. Sollicitaties binnen 14 da gen in te zenden aan de secretaris-penningmeester van de werkplaats, p/a de burgemeester van de ge meente Noordgouwe. 70-18. Het merendeel der gasten, meest gunstelingen des Keizers, uitten direct hun verontwaardiging over het optreden van de nieuwe voorproever. Enkelen ech ter, onder wie ook de voor name Foxius, grinnikte ver stolen achter hun hand, of wachtten vol spanning hoe en door wie deze ruzie be slecht zou worden. Daar rees Patricius reeds woe dend overeind. „Zwijg hond!" viel hij onbeheerst uit. „Of ik laat je tong op sterk water zetten! Jij hebt slechts te proeven en te schenken. Vooruit, ga de gasten van wijn voorzien en gedraag je beleefd en voor komend!" Toen Tekko eindelijk bij Foxius kwam om diens glas vol te schenken, wist de edele Romein onze vriend behendig een klein zen bevuld had, haastte hij zich naar zijn ka- briefje in de hand te frutselen. Wat zou daar- mertje en vouwde het briefje open. „Weest op in staan? Zodra voorproever Takslus alle gla- Uw hoede!" stond er, „Patricius tracht zich van U te ontdoen. Nu dat ais voorproever mislukt Is, zal hij wat anders vei zinnen. Onze tijd is nabij. Vernietig dit bericht!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 9