Man uit Breskens gaf zijn paspoort in onderpand EINDLES RIJKS MIDDELBARE LANDBOUWSCHOOL WEGSCHAP WALCHEREN NAM AFSCHEID VAN BESTUURSLID oren-pen en.... sclmjveit RIJKSWATERLEIDING MOET TEN DELE VERLEGD WORDEN KLM dit de ETHER 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 17 APRIL. 1959 POLITIERECHTER MIDDELBURG Raadsman: „Het heeft nog geen oud-papisrwaarde" Kan een Nederlander zijn paspoort in onderpand geven? Deze vraag kreeg de Middelburgse politierechter, mr. B. S. Sieperda, donderdagmiddag voorgelegd tijdens de behandeling van de zaak tegen de Breskense ana list A. J. de Z. Deze reed op 16 de cember van het vorige jaar in een Duitse auto, met de kentekens van dat land er nog op, Brussel binnen. Daar werd hij aangehouden voor con trole van zijn papieren, hetgeen de Belgische politie maar hoogst zelden doet. Daar De Z. geen ïnvoerbewijs van zijn auto, die hij reeds enkele maanden bezit, kon tonen, was hij volgens de Brusselse politiedienaren, in overtreding. Hij moest alsnog zijn invoerrechten betalen en leende daar voor in Brussel 23.000 francs, waar voor hij zijn paspoort in onderpand gaf. Enkele dagen daarop vroeg hij bij de Breskense gemeentesecretarie een toeristenkaart, waarbij hij evenwel vertellen moest zijn paspoort ergens achtergelaten te hebben. Dat bracht meteen de zaak aan het rollen. Bo vendien kwam de Belgische geld schieter naar Breskens, omdat hij bang was zijn geld niet terug te krij gen. De officier van justitie, mr. T. Le- bret, merkte op, dat De Z. zijn pas poort niet had mogen afgeven. Het is een eigendom van de staat, dat men niet als een te verpanden voorwerp in de lïandel mag brengen, zo meende de officier, die een boete van 50 en onttrekking van het paspoort aan het openbaar verkeer vorderde. De Z.'s raadsman, mr. W. F. P. Kurtz, was van mening, dat het niet mogelijk Is een paspoort In pand te geven. Voorts was pleiter van oor deel, dat men een paspoort evenmin verduisteren kan. Het moet toch eni ge gebruikswaarde hebben en dat heeft het alleen voor de eigenaar. Voor de staat niet de minste, aldus mr. Kurtz. „Het heeft zelfs nog geen oud-papierwaarde", zo zei hij. Ten laatste geloofde de raadsman niet, dat er van opzet sprake geweest is, waarop hij vrijspraak vroeg en te ruggave van het paspoort. Gezien de verschillende juridische argumenten besloot mr. Sieperda over een week schriftelijk vonnis te wijzen. Vergeetachtig De schilder K. L. uit Zierikzee was ten laste gelegd, dat hij zich een por temonnee met ƒ25 die hij gevonden liad, wederrechtelijk had toege- eigend. L. verklaarde vergeten te hebben het gevondene aan te geven. Raad Oostburg wenst 1% ha voor terrein zwembad Na afloop van de besloten zitting over de uitgebrachte adviezen inzake de aanleg van een zwembad, werd medegedeeld dat de raad zich kon verenigen met de plaats die aan het bad in het uitbreidingsplan is toebe dacht. Alleen de grootte van het ter rein voor bad en speelweide wilde de raad terugbrengen van de voorge stelde 3 ha op l>/2 ha. Omtrent de aanleg haÖ men adviezen ontvangen van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten en een commissie te Oostbnrg, bestaande oit de heren E. Dekker, J. Barendregt en ïr. L. Uil- driks, de laatste als technisch advi seur. Het raadslid E. Dekker (Prot. Chr.) zei in de rondvraag de duur van de raadsvergaderingen te lang te vinden, „omdat er te veel stof wérd besproken". Burgemeester boekenbon, overhandigd. Vervolgens Hoekzema schreef dit toe aan onno- sprak de burgemeester van Schoon- dig lange betogen van de raadsleden diike, de heer F. A. van Rosevelt zelf. 1 De echtgenote van de eigenaar van de portemonnee had hem evenwel de volgende morgen gevraagd of hij soms iets gevonden had waarop hij ontkennend antwoordde waar na hij later in de morgen zelfs op het politiebureau ontboden was en daar enige tijd moest wachten. De officier vond het maar vreemd, dat L. liet gevonden voorwerp niet had aangegeven. Mr. Lebret kon zich dan ook niet aan de indruk onttrekken, dat hier sprake was van wederrechtelijke toeëigening. Hij ëiste een week voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van 1 jaar. Daar er evenwel bij de politierechter twijfel was gere zen over 's mans schuld, werd hij vrijgesproken. Niet gegeten De fabrikant J. R. uit Sas van Gent was op 17 maart in Hulst aangehou den, omdat hij onder invloed van sterke drank zijn auto bestuurde. De politie had verdachte aangehouden nadat hij een overigens geringe botsing veroorzaakt had. R. ver telde die dag een bespreking gehad te hebben en de gehele dag niet te hebben gegeten. Hij had een paar biertjes gedronken en gaf toe, dat het een „grote stommiteit" was om dan te gaan rijden. Conform de eis werd hij veroordeeld tot een boete van ƒ100 plus een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid gedurende 3 maanden met een proef tijd van 2 jaar. De landbouwer E. v. d. B. uit Vo gelwaarde was ten laste gelegd P. te hebben mishandeld. Van de B. gaf toe te hebben geslagen, maar zei, dat ook P. dat -gedaan had. Deze laatste ontkende evenwel ook maar een klap te hebben uitge deeld, maar uit verschillende getui genverklaringen bleek, dat hij dat wel degelijk gedaan had. Daar er dus ook van de andere kant nogal wat schuld was, veroordeelde mr. Sieperda Van de B. conform tot een boete van 10. De landarbeider J. Q. uit Dreischor was ervan beschuldigd zich een post duif te hebben toegeëigend. Reeds tijdens een vorige zitting had hij be weerd de duif gekocht te hebben. De zaak werd toen aangehouden om nog enkele getuigen te horen. Ook giste ren volhardde Q. zijn eerder afge legde verklaring: hij had de duif ge kocht. Daar noch de officier, noch de politierechter het bewijs van dief stal geleverd achtte, werd Q. vrij gesproken. De los-werkman L. de F. uit Axel werd conform veroordeeld tot een boete van ƒ10 wegens een mishandeling, terwijl de chauffeur C. E. G. uit Breskens tot een zelfde boete veroordeeld werd wegens een belediging. INSPECTEUR REIKTE DIPLOMA'S UIT nog enige woorden tot de geslaag den en betrok hierin ook de heer Roest. Namens de vereniging van oud-leerlingen sprak de heer A. de DrHuizinga-penning voor leerling uit Sluiskil in hotel „De Zwaan" te Schoondijke aan 27 leerlingen van de rijks mid delbare landbouwschool te Schoon dijke een einddiploma uitgereikt. In een toespraak, die hij hierbij hield, wees ïr. Bollen op de vele activitei ten, die op het gebied van het land bouwonderwijs in Schoondijke ont plooid worden. Verder wees hij op de steeds verdergaande mechanisatie en de uitbreiding der techniek in het boerenbedrijf. Hiervoor wordt in de praktijk van de boer een grote vak kennis geëist, die de 'geslaagden op deze school zeker hebben kunnen opdoen. Van groot belang achtte spreker ver der het feit, dat naast de opleiding tot boer, ook aandacht wordt ge schonken aan de algemene en cultu rele ontwikkeling van de leerlingen. Hij feliciteerde de geslaagden met htm succes en betrok in deze lof ook ir. J. Roest, de directeur van de school. Tevoren had de voorzitter van de commissie van toezicht, de heer M. J. Verbrugge, de talrijke aanwe zigen, waaronder afgevaardigden van vele verenigingen, hartelijk wel kom geheten. Twee leraren, drs. J. Dijkgraaf en de heer A. Huygen, hadden de leerlingen in de openbare les nog wat vragen gesteld. Zoals gewoonlijk werd ook nu weer aan de beste leerling, dat wil zeggen wan neer zijn gemiddeld eindcijfer ten minste 8 is, de dr. Huizinga-penning uitgereikt. Ditmaal kwam deze eer toe aan A. van Cadzand uit Sluiskil, die een gemiddelde van 8,63 had be haald. Namens de C.B.TJ3. werden aan de drie volgende leerlingen, J. Verpoorte uit Zaamslag, P. de Nood uit Waterlandkerkje en P. Leenhouts uit Groede, achtereenvolgens de le, 2e en 3e prijs, bestaande uit een A (Inertentte I IN OPENBARE VERGADERING Veel waardering voor de heer J. Cevaal In een klein lialf uurtje heeft het college van beheer van het water schap Wegschap Walcheren donder dagmiddag tijdens een openbare ver gadering in de raadzaal van het stadhuis van Middelburg een agenda van tien punten afgewerkt. Niet al leen over liet zakelijke gedeelte heerste er onder de vergadering gro te eensgezindheid; maar ook de vriendelijke woorden, die de voorzit ter, de beer J. L. Drogmans, tot het scheidende bestuurslid, de beer 3. Cevaal sprak, werden door de ver gadering met instemming ontvangen. De 70-jarige heer Cevaal was op deze bijeenkomst voor het laatst in het college vertegenwoordigd, daar hij in verband met zijn leeftijd niet her benoembaar is. In zijn afscheids woord stipte de heer Dregmans aan, dat men dit bestuurslid slechts node ziet gaan, daar er altijd een prettige samenwerking was geweest. Tevens bracht de voorzitter het vele werk dat de afgetreden leden, de heer L. J. van 't Westende en mr. M. Tyde- man, voor de vereniging hebben ge daan, in herinnering. Tijdens 'n kor te plechtigheid legden de twee her benoemde leden G. Christiaanse en H. U. Bouwman en de nieuwbenoem de leden A. J. Kaland te Middelburg en P. Lievense te Westkapelle, de eed van trouw af. De heren J. Moll en S. Kodde, die ook herbenoemd wer den, waren op deze bijeenkomst niet Bij het zakelijke gedeelte van de agenda werd besloten met de Ne- derlandse Waterschapsbank N.V. een nieuwe rekening-courant-overeen- komst aan te gaan. De bank was be- reïd voor 1959 het maximum-krediet i vast te stellen op 75.000. Zonder op of aanmerkingen ging men akkoord met het voorstel om op verzoek van het gemeentebestuur van Mlddel- burg het beheer en onderhoud over I te dragen van de Lageweg, de Se- Igeersweg en de Segeerssingel. Ook ging men akkoord met eenzelfde ver zoek van de zijde van het gemeente bestuur van Vlissingen voor de Oost- Souburgseweg. Besloten werd de eigendom over te dragen voor het symbolische bedrag van 1,-. Verder werden enkele kleine stukjes grond, onder meer te Middelburg en te Se- lrooskerke, verpacht. deerden op hun nu volgende taak wees. Namens de geslaagden sprak A. van Cadzand een dankwoord tot de spre kers en als blijk van waardering voor het vele werk, dat het leraren korps met aan het hoofd ir. Roest, voor hen had gedaan, bood hij de heer Roest een bedrag in geld aan. Ir. Roest sloot de rij van sprekers met een dankwoord en enkele per soonlijke woorden tot de geslaag den. De namen van de 27 afgestudeerden luiden: Fr. van Bellegem, Eede; H. Beije, Biervliet; F. Buijze, Axel; A. van Cadzand, Sluiskil; T. Cammaert,1 Schoondijke; Fr. van Damme, IJzen- dijke; K. Dekker, Zaamslag; K. Die- leman, Hoek; A. de Groote, Biervliet; F. Haverbeke, Uzendijke; J. Her wei jer, Nieuwvliet; C. de Jonge, Ter- neuzen; P. de Kunder, Groede; J. La- ko', Breskens; P. Leenhouts, Groede; P. Lippens, Aardenburg; P. Luteijn, Zuidzande; P. de Nood, Waterland kerkje; U. Pieters, Waterlandkerk je; L Poissonnier, Retranchement; B. van de Ree, Groede; D. Scheele, Aardenburg; C. van der Sluis, Bier vliet; J. van der Sluis, Retranche ment; J. Verpoorte, Zaamslag; R. Waverijn, Biervliet; R. van 't West einde, Groede. De graficus Cor de Wolff hoopt a.s. zaterdag zijn zeventigste verjaardag te vieren. De heer Dé Wolff werd op 18 april 1889 in Middelburg geboren. De kunstenaar zal zich zaterdag aan élke openbare feestelijkheid onttrek ken en men zal hem vergeefs in zijn Amsterdamse woning zoeken. Maak gebruik unieke Austin-,,service- vooraf" een objectieve berekening, welk type wagen technisch, com mercieel èn financieel het r..k,26o k» Uw bedrijf. |"|s\ R.S. STOKVIS ZONEN N.V., Afd. Automobielen, Rotterdam. Raad Sas van Gent ging geldlening aan De gemeenteraad van Sas van Gent heeft donderdagavond een voorstel aangenomen met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten een lening van 125.100 aan te gaan voor de uitvoering van de tweede fase van het uitbreidingsplan West, asfaltering van de Julianastraat, de verbetering van de r.-k. jongensschool en de rio lering van de open sloten van het Bolwerk zuidzijde. Bij de behandeling van het voorstel tot het onderhands aanbesteden van de asfaltering van de Julianastraat deelde de voorzitter mede, dat het werk niet van grote omvang is. Door de aanwezigheid van een op het ogen blik voor de gemeente werkende uit voerder kan de gemeente van een goedkopere aanbieding profiteren. De gemeentebegroting voor 1958 werd z.h.s. gewijzigd. Zonder opmerkingen tenslotte werd de voorlopige vaststel ling van de gemeenterekening over 1956 goedgekeurd. Actie Dorpshuis Nisse De actie van de stichtings Dorpshuis te Nisse heeft tot nu toe uiet 2344,75 opgebracht, zoals wij donderdag meldden, maar 3244,75. Oostburgse jongelui veroorzaakten flinke rel Politierechter Middelburg De gebroeders I. en J. A. V. en hun vriend C. de G„ allen uit Oostburg, hadden op de 8e februari j.I. in hun woonplaats een nog al uitgebreide rel veroorzaakt, waarvoor zij zich don derdagmiddag voor de politierechter te Middelburg, mr. B. S. Sieperda, moesten verantwoorden. De aanlei ding tot de rel was een bezoek aan een café geweest. Hier was I. V., die flink gedronken had, tamelijk lastig geworden, hetgeen onder meer cul mineerde in het stokgooien van gla zen. Ijlings werd de politie gewaar schuwd en spoedig verschenen een adjudant en een wachtmeester ten tonele. Terwijl de wachtmeester er voor zorgde, dat men zich rustig hield, nam adjudant I. V. mee naar bniten. Op een gegeven moment stormde een voorbijganger het café binnen met het verzoek aan de wachtmeester om onmiddellijk de adjudant te komen helpen, daar V. zich verzette. De wachtmeester spoedde zich naar bui ten, maar nu bemoeiden ook de bei de andere mannen zich met het ge val. Zij wilden broer mee naar huis nemen. „Komt niets van in", zei de wachtmeester, waarop hij als ant woord enkele schoppen ontving. De ruzie liep hoog op, vooral toen er nog meer, merendeels jeugdige Oost burgers kwamen aansnellen om het de politie lastig te maken. Met behulp van gummistokken moes- RADIO- EN T.V.-RUBRIEK Weinig geslaagd V.P.R.O.-programma Het is een moeilijke opgave om van het V.P.R.O.-programma van gister avond iets goeds te zeggen. De V.P. R.O., wier programma's in het alge meen wel het aankijken waard zijn, is naar onze mening gisteren wel zeer beneden de maat gebleven. Dat begon al toen Simon van Collem ons iets liet zien uit de „oude draaidoos". Dat ditmaal Shirley Temple in het middelpunt stond was op zichzelf niet onaardig en het zal met name ten de beide dienaars van het ge recht voor zich en. hun gevangene een weg naar het bureau banen. De officier van justitie, mr. T. Lebret, was over- de gedragingen van de Oostburgse jongemannen helemaal niet te spreken en eiste tegen alle drie een week voorwaardelijke ge vangenisstraf met 1 jaar proeftijd en een boete van 50. Mr. Sieperda deed van de boete een tientie af, maar handhaafde de voorwaardelijke straf. GEMEENTERAAD TERNEUZEN Gemeente neemt voor 520.000 deel in kosten De gemeenteraad van Terneuzen heeft donderdagavond de ontwerp overeenkomst goedgekeurd, waarin is bepaald dat in verband met de versterking van de hoge waterke ring langs de Westerschelde, het rijk de oostelijke rijkswaterleiding gedeel telijk zal verleggen volgens het tra cé lopende van de afdamming van de Otneense Kreek, in hoofdzakelijk noordelijke richting. De gemeente zal daarin een bijdrage van 520.000 verlenen. De demping van het bui ten gebruik te stellen gedeelte van deze waterleiding zal in een afzon derlijke overeenkomst worden gere geld. Het hoofd van de Zuidlandschool, de heer J. J. Kaan, zal worden over geplaatst naar de per 1 september .959 te openen openbare school voor continu-onderwijs aan schipperskin deren. Enkele leden vonden het be zwaarlijk, dat deze 61-jarige hoofd onderwijzer was aangewezen voor de ze, wat zij noemden pioniersarbeid. Zij hadden liever een jonge kracht gezien. Anderen vonden echter de euze zeer gelukkig, omdat betrokke ne door zijn veelvuldig contact met schippers als voorzitter van „Schut- tevaer" de juiste man op de juiste plaats zou zijn. Ook burgemeester mr. P. H. W. F. Tellegen was die mening toegedaan. Met 114 stemmen voor en 4 tegen werd de overplaat sing aangenomen. In de rondvraag wenste de heer S. W. Henry (p.v.d.a.) het ge meentebestuur geluk met de aan wijzing van Terneuzen als indus triekern. Hoewel hij nu reeds be paalde wensen op velerlei gebied in het boofd had, wilde hij hierop nog niet verder Ingaan. Spreker releveerde een raadsbesluit van 1954, waarbij aan de N.V. Kera- cem een stuk grond is verkocht voor Industriedoeleinden. Of dit bedrijf succes zal hebben zal van verschillende factoren afhan gen, rekening houdend met de risi co's die in elKe industrie aanwezig zijn, zo antwoordde de voorzitter op enkele opmerkingen. De neer J. Huijbrecht (p.v.d.a.) vroeg naar de bestemming van de voormalige woning van dokter Nijs- ten in de Nieuwstraat welk huis hij geen sieraad voor de stand vond. De voorzitter deelde mede, dat de wo ning eigendom van de provincie is, destijds aangekocht voor 35.000 en nadien nimmer gebruikt. BRANDWEERKAZERNE De heer H. Jansen (p.v.d.a.) vroeg hoever men was met de Sluiskilse brandweerkazerne. Volgens de voor zitter zijn de daarvoor nodige gelden nu bij elkaar zodat binnenkort met de uitvoering kan worden begonnen. In deze kazerne zullen een politie bureau. een badgelegenheid en een trouwzaal komen. De heer J. de Feijter (c.h.u.) vroeg de aandacht van B. en W. voor ver betering van de Axelsestraat. Wet houder M. de Vos zette uiteen, dat deze straat inderdaad voor verbete ring in aanmerking komt, maar voor noodvoorzieningen zoals de vragen steller bedoelde voelde hij weinig. De heer J. Wetering vond, dat de ver betering al te lang op zich heeft la ten wachten en stelde de voorzitter voor achterop een scooter over de straat te rijden. De burgemeester zei de voorkeur te geven aan de gemeen teauto... De heer R. Hol wilde weten hoever men was gevorderd met de aanleg van de nieuwe sportterreinen en wan neer de v.v. Terneuzen daarvan ge bruik zal kunnen maken. De wethou der van openbare werken deelde daarop mede, dat het tot eind 1960 zal aanlopen eer liet zover is; de grasmat is nog lang niet in orde, terwijl de velden nog moeten worden gekeurd. de ouderen onder onze kijkers wel geïnteresseerd hebben deze thans 31- jarige moeder als 5-jarige kleuter nog eens op de beeldbuis te zien. Maar hoe Van Collem ertoe kon ko men om een meisje, een kind nog en derhalve geestelijk stellig nog niet rijp, te gaan interviewen, waarbij deze jongedame met een autoriteit die zeker niet bij haar leeftijd paste over allerlei filmsterren een soms vernietigend oordeel velde, is ons eeu raadseL De televisiekomedie van Christine Meyling over „Dat had U gedacht" had niet veel om het lijf. Ook al speelden daarin mee artiesten van formaat zoals Sophie Stein, Jan Re- tel en anderen. Het leek ons alle maal erg fragmentarisch en onrijp. Het beste deel van de avond was on getwijfeld de reportage uit het in stituut van de Nederlandse stichting voor het dove en slechthorende kind te Amsterdam, waarvan de sympa thieke arts A. C. van Swol de redac tie voerde. Prof. dr. Jongkees gaf en kele beschouwingen ten beste, die de kijker een indruk gaven niet al leen van de verschillende vormen van onderzoek en behandeling van de kinderen, maar ook van wat men voor deze dove en slechthorende, der halve in onze maatschappij zo mis deelde kinderen, aan goede resul taten heeft weten te bereiken. ZATERDAG 18 APRIL 1958. HILVERSUM L 402 m. 74G kc/s. 7.00— 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 V. d. jeugd. 7 40 Gram. 7.45 Morgenge bed. en, litufg. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8-50 V. d. vrouw. 10.00 V- d. kleuters. 10.15 Gram- 10J0 Ben je zestig? 11.00 V. d. zie ken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok—nood klok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Amus. muz. 13.45 V. d. kind. 14.00 V. d. Jeugd. 14.10 Accord, ork. 14.30 Kroru v. letteren en kunsten. 14.55 Vrouwenkoor en soliste. 15-15 Gram. 15 40 Boekbespr. 15.50 De schoonheid van het Gregoriaans. 16 20 V. d. jeugd. 16.50 Gram. 17.00 Engelse les. 17.20 Lichte muz. 17.45 Voetbalrep.: Nederland-België (jeugdvoetbalwedstr.) (2e helft). 18.00 Journalistiek -weekoverz. 18-10 Amateurs- progr. 18.30 V. d. jeugd. 18.45 Vragen- beantw. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Licht baken, eaus. 19.40 Symf. ork. en soliste. 20.35 Gevar. progr. 21.55 De Knlpperbol, caus. 22.05 Amus. muz. 22.35 Wij luiden de zondag in. Aansluitend: Avondgebed en lit. kal- 23.00 Nws. 23.15 Nws. in Es peranto. 23.22—24.00 Gram. HILVERSUM n. 298 m. 1007 kc/s. 7.09 VARA. 10.00 VPRO. 10.2# VARA. 19-30 VP RO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7-10 Gym- 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld caus. 10.05 Morgenwijding. VARA. 10.20 V. d. vrouw. 10.45 Annemarieke hoorsp. 11.15 Bultenl. weekoverz. 11.30 Twee plano's. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Orgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Instr. kwint. 13.40 Sportnws. 14.05 V. d. Jeugd. 14.40 Dameskoor. 14.55 Twents progr. 15.20 Vaart zonder ruimte, caus. 15.35 Concert gebouw ork. 16.15 Boekenwijsheid. 16.35 Polltiekapel. 17.00 Nieuwe gram. 17.30 Weekjourn. 18.00 Nws. en comm. 10.20 Gram. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Wie A zegt moet ook B zeggen, caus. 19.40 Opgravingen aan de Dode Zee caus 19.55 Deze week, eaus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Thuis best?? schets. 20.13 Ge- var. progr. 21.30 Soc. comm. 21.45 Twintig vragen. 22.10 Instr. sext. 22.35 Het spel en de toeschouwer, hoorsp. 23.05 Gram. 23.15 Nws. 23.30—24.00 Gram, TELEVISIEPROGRAMMA'S. NTS: 16.00 tot pim. 13-30 Rep. honkbal- wedstr. Nederland—België te Eindhoven. 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Sportprogr. 20.40 Beelden uit de jaren 1911—1912. 20.55 Gevar. progr. 21.45 Filmprogr. 22.10 Epiloog. FRANS BELG. TV-PROGRAMMA 16.30—17.45 Luchtvaartrep. 19.00 Theater- kron. 19.30 Feuill. 20.30 Mister Box-Office. 21.35 Filmprogr. 22-20 Int. handbalwedstr. (finale). 2250 Wereldnieuws. VLAAMS BELG. TV-PROGRAMMA. 17.00 V. d. kind. 19.00 Progr. over luipaar den. 1950 Nws. 19.45 De week in beeld. 2045 Gevar. progr. 20 55 Feuill. 21.20 Quizprogr. 2150 Fllmpiogr. 22.00 Gevar. progr. 22.45 Nws.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 12