Zonneveld - patiëntjes vierden vrolijk feest tijdens jubileum HERV. SCHOOLVERENIGING TE GOES IN HET GOUD DUITS V.V.V.-PERSONEEL BEZOCHT WALCHEREN BOEKHOUDER Z.L.M.-BUREAU VIERDE ZILVEREN JUBILEUM SCHOLIEREN UIT ZEELAND DECLAMEERDEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAi APRIL 1959 ZEEHOSPITIUM BESTOND 50 JAAR Ondernemend Middelburger bakte kilo's frites voor de jongens en meisjes VROLIJK WAPPERDEN woensdag talrijke grote en kleine vlaggen tus sen de bossen witte en gele paaslelies in de grote tuin rondom het zee hospitium „Zonneveld" te Oostkapelle. Daar was stellig reden toe, want die dag vierde „Zonneveld" zijn halve eeuwfeest. Het is vooral voor de patiëntjes een vreugdevolle dag geworden. De gehele morgen en middag hebben zij gespeeld, gezongen, genoten van operettespel en" poppenkast Bestuur en personeel van „Zonneveld", die meegenoten met de kinderen, vierden het jubileum 's avonds met een gezellige feestavond in hotel „Duinheuvel" in Domburg. 's Morgens om kwart voor tien begon het feest. De bestuursvoor zitter, de heer W. J. L. de Groof, vertelde toen alle bewoners van het zeehospitïum via de huisradio, dat ze die dag ter gelegenheid van het jubileum alleen maar ple zier mochten maken. Maar dat wisten de jongens en meisjes na tuurlijk al. Een kwartier later begonnen ze er al mee. Alle liggende patiëntjes werden naar buiten gereden en tezamen niet de jongens en meisjes van de revali- datie-afdeling lieten ze tientallen ge kleurde ballons de lucht inzeilen, Al die ballons waren van een kaar tje voorzien met de naam en een verzoekje aan de vinder om het geheel weer naar liet hospitium te rug te sturen. En nu maar afwach ten... Reeds eerder op de dag waren er twee plechtigheden geweest. Ten eer ste werd de stichtster van „Zonne veld", mej. E. D. van den Broeke, geëerd. Namens het bestuur legden de heer De Groof, dokter F. G. Vaan drager uit Domburg, burgemeester F. G. Sprenger van Oostkapelle en mevrouw M. C. Lamaison van den Berg-Pondman, arts op „Zonneveld" bloemen bij het graf van mej. Van den Broecke in Oostkapelle. Nieuwe vlas In de tuin van het zeehospitium was de nieuwe vlag, die het bestuur had aangeboden gekregen, omhoog ge gaan. Een blauwe vlag was het, met een gele zon en een geel vlak met de woorden „Zonneveld" er in, die namens het personeel aan de heer De Groof was aangeboden door zus ter. J. Kruit. De verdere dag wap perde dit geschenk vrolijk in de voorjaarswind. De kinderen deden de rest van de morgen spelletjes, waarbij voor een hoorspel ook weer de radio werd in geschakeld. Iedere zaal kreeg ver der bezoek van het kindertoneel „De Vossen" uit Vlissingen en van accor deonist Baby den Toonder. Begrij pelijk werd dit bezoek van twee clowns, een goochelaar en de mu zikant hogelijk op prijs gesteld. Van half twaalf tot half een heb ben de patiëntjes palates-frites gesmuld. De gehele voorraad was in de ,.Zonneveld"-keuken gebak ken door de heer J. v. d. Kreeke uit Middelburg, die bijzonder veel eer van zijn bakwerk had. Het was voor de „kok" overigens weer eens een verandering, want tij dens de jaarlijkse ontspannings dag voor de kinderen bakt hij al tijd „bergen" pannekoeken. Nog altijd 15 meter van de „Corale" onder water De derde fase van het bergingswerk van de firma Van den Akker te Vlis singen met de in 1957 voor de Vlis- singse Boulevard gezonken coaster Corale heeft geen succes gehad. Drie bergingsvaartuigen en een klein for maat bok moesten dinsdagmiddag onverrlchterzake terugkeren van hun pogingen een brokstuk, dat bij de berging van het middenschip was achtergebleven, te lichten. Door de deining van het opkomende water sloeg een bergingsvaartuig tegen de bok aan, waardoor de hijsstelling „doorknikte". Binnen twee drie weken zullen, af hankelijk van de weersomstandighe den, de werkzaamheden worden her vat, in de hoop de laatste resten van het schip boven te kunnen brengen. Het gedeelte dat zich thans nog op de zeebodem bevindt de gehele machinekamer, die door de verzan ding muurvast is komen te zitten heeft een lengte van 15 m. Zo deed dus iedereen zijn of haar best het feest zo gezellig mogelijk te maken en na de verdiende, maar evenzeer hoognodige mid dagrust moesten de jongens en meis jes nog een flink program afwer ken. Voor de patiëntjes van de t.b.c.- afdellng voerde het .kinderoperette- -ezelschap van Chris 'Hofland uit ien Haag op alleraardigste wijze het alom bekende „Assepoester" op, terwijl voor de patiëntjes van de re- validatie-afdeling het klndertoneël „De Vossen" de al even bekende Jan Klaassen in de poppenkast liet rond wandelen. Hierbij waren talrijke ouders, broers en zusters van de Zonneveld-kinderen aanwezig. Ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van het zeehospitium was liet gisteren feest op ZonneveldDat er genoten is moge mede blijken uit de gespannen aandacht waarmee de ze patiëntjes de gebeurtenissen op het toneel volgden... (Foto P.Z.C.) Moemaar voldaan Moe, maar uiterst voldaan, stapten de patiëntjes die avond in bed. De ouderen mochten hun veelomvattende zorgen daarna nog opzij zetten tij dens een gezellige avond in hotel „Duinheuvel" in Domburg, waarbij het cabaretgezelschap „De Voltref fers" uit Vlissingen voor de ontspan ning zorgde. Dit gezelschap, bestaande uit de da mes Nel Gabrlëlse-Gilde, Guus Meijer-Eekman en de heren Ko Ke- meling en Baby den Toonder bracht onder leiding van Jac. de Vos een gezellig programma van zang, schetsjes en muziek voor het voet licht. Muzikale medewerking werd verleend door het kwartet Wezeman. De heer De Groof had aan het begin van de avond een welkomstwoord gesproken tot de bestuursleden, het personeel en een aantal genodigden, die, volgens de voorzitter, met hart en ziel „Zonneveld" toegewijd zijn. Tot besluit van de feestavond was er een „lopend" koud soupertje. Aanbesteding havenwerken Woensdag werd in de Markiezenzaal van het Bergen op Zoomse stadhuis onder architectuur van het inge nieursbureau Witteveen en Bos uit Deventer het eerste deel van de nieu we haven van Bergen op Zoom aan besteed. Dit werk omvat het maken van twee havendammen, het maken van een vaargeul en het uitvoeren van bijkomende werken ten behoeve van de Theodorus-haven. De burge meester van Bergen op Zoom, ir. Pe ters, zeide bij deze aanbesteding dat Bergen op Zoom meer dan honderd jaren heeft gestreefd naar een nieu we haven en dat die thans eindelijk voor de verwezenlijking staat. De raming van het werk bedroeg 2.080.000.—. Er kwamen 24 in schrijvingen binnen. De laagste in schrijvers waren de N.V. Aanne mers- en handelsbedrijf Van Oord uit Werkendam met 1.746.000 gulden en de firma Blankevoort uit Bloemen- daal met 1.829.000 gulden. De firma Van Oord had tevens een alternatieve inschrijving ingezonden voor 1.886.000 gulden. Hoogste in schrijver was de N.V. Th. Smeuler Aannemers Bedrijf te Utrecht voor 2.550.000 gulden. Lading m.s. Rhein-Union te Wemeldinge overgeslagen Het Duitse m.s. „Rheim-Union", dat zondag voor de haven van Wemeldin ge in aanvaring kwam met het Bel- .gische m.s. „August" en daarbij ern stige averij opliep, is woensdag te Wemeldinge gelost. De voor Antwer pen bestemde lading ijzer is overge slagen in de vaartuigen „Koophan del" en „Le Robert". Na het lossen is de „Rhein-Union" voor reparatie .naar Hansweert vertrokken. HERDENKINGSBIJEENKOMST EN RECEPTIE „Kerngezond en nog in jeugdstadium" Tegen een achtergrond van weelde rige bloemenpracht heeft het bestuur van de hervormde schoolvereniging „Het Mosterdzaad" te Goes woens dagavond iri de fraaie beurszaal van hotel „De Korenbeurs" gerecipieerd in verband met het gouden jubileum van de vereniging. Na de herden kingsdienst in de Grote Kerk, die werd voorgegaan door prof. dr. G. C. van Niftrik uit Amsterdam, hebben velen uit de Goese onderwijswereld en andere belangstellenden het jubi lerende schoolbestuur hun gelukwen sen aangeboden. Tal van sprekers ge waagden daarbij van de grote plaats, die de drie hervormde scholen van Goes innemen. Tevreden en dankbaar toonde men zich voor hetgeen in een halve eeuw tot stand is gebracht. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer C. van Zweeden, kon in zijn openingswoord een groot aantal be langstellenden welkom heten, onder wie burgemeester H. K. Michaëlis, de wethouders J. J. van Melle en J. H. Roose, gemeentesecretaris M. J. Tail- lie, de inspecteur van het l.o. mr, L. G. Wolf, de inspecteur van het C.O.V., ds. P. Kloosterman, bestuursleden en oud-bestuursleden van de vereniging, vertegenwoordigers van verscheidene Goese scholen en ouders van kinderen en oud-leerlingen. De heer Van Zwee den wees zijn gehoor erop, dat een klein mosterdzaadje in een halve eeuw is uitgegloeid tot een grote boom. De vereniging is kerngezond en GELUKWENSEN EN GESCHENKEN De heer J.Cysouw in Goes gehuldigd De hoofdambtenaar van het boek houdbureau en de accountantsdienst van de Z.L.M., de heer J. Cysouw te Goes, heeft woensdagmorgen zijn zil veren jubileum gevierd met een re ceptie in hotel „Centraal". Velen hebben daarbij van de gelegenheid gebruik gemaakt de jubilaris en zijn echtgenote hun gelukwensen aan te De heer Cysouw, die afkomstig ls uit Walcheren, heeft zijn jeugdjaren cp een klein-Iandbouwbedrijf doorge bracht, waar hij zich praktisch be kwaamde. In zijn jonge Jaren is hij verder nog als dijk- en grondwerker werkzaam geweest. In zijn vrije tijd studeerde de jubilaris voor het prak tijkdiploma boekhouden, waarvoor hij met gunstig gevolg een examen aflegde. Vijfentwintig Jaar geleden trad de heer Cysouw In dienst van het boekhoudbureau der Z.L.M.. Spe ciaal is hij belast met behandeling van de zaken der deelnemers op Wal cheren. Tijdens de receptie van woensdag morgen werd de heer Cysouw toege sproken door de voorzitter van het boekhoudbureau, de heer J. A. Stols uit Slnt-Phllipsland, die op de vele verdiensten van de jubilaris wees. Als blijk van waardering voor zijn werk werd hem een fiets cadeau ge daan namens bestuur en directie. Ver volgens voerde de directeur van het bureau, de heer B. Meijers het woord, die zich in een vriendelijk speechje tot de jubilaris, diens echtgenote en kinderen richtte. Namens de „cliën ten" spraken de heren W. de Buck uit Mellskerke en J. Lorier uit Mid delburg. De heer De Buck deelde me de, dat momenteel nog een actie wordt gehouden om een geschenk aan te schaffen voor de jubilaris. De heer Lorier overhandigde een elek trisch scheerapparaat. Ook de alge meen voorzitter van de Z.L.M., ir. M. A. Geuze, kwam zijn gelukwensen aanbieden. Hij overhandigde de heer Cysouw een klokje. Namens het per soneel schonk de heer C. F. Looy de jubilerende ambtenaar een boeken kastje en de heer E. J. Janssens bood namens de afdeling, waarop de heer Cysouw werkzaam is, enkele speel platen aan. De heer Cysouw sprak ienslotte een dankwoord. R.-k. bouwvakarbeiders vergaderen in Middelburg Het hoofdbestuur van de Katholieke Bomvvakarboidersbond „St. Joseph" in Nederland, gevestigd te Utrecht, heeft besloten om de jaarlijkse ver gadering van de Bondsraad, het wet gevend orgaan van deze, organisatie, dit jaar te houden in Middelburg. Het bondsbestuur heeft hiervoor als data uitgekozen maandag 8. dinsdag 9 en woensdag 10 juni a.s. De verga dering wordt gehouden in de zalen van het Schuttershof. Het is voor de eerste maal in de ge schiedenis van de Katholieke Bouw vakarbeidersbond en wellicht ook van alle vakbonden van de K.A.B. dat een wetgevende vergadering in de Zeeuwse hoofdstad wordt gehou den. De 34 afdelingen van de bouw- vakarbeidersbond in Zeeland hebben dan ook reeds plannen gemaakt om deze gelegenheid niet onopgemerkt te laten voorbijgaan. Collecte De door de Nederlands hervormde kerk te Kapelle gehouden paascollecte heeft 694,97 opgebracht. Woensdagmiddag hoeft een gezel schap personeelsleden van Duitse reisbureaus een bezoek gebracht aan Walcheren. Dit dertigtal merendeels vrouwelijke V.V.V.-mensen was als gast van de Nederlandse Spoorwegen per trein naar Middelburg gereisd, waar aan het station een touringcar van de N.V. Stoomtram Walcheren gereed stond voor een trip over het eiland. In de autobus trad als gast heer en gids op de directeur van de Provinciale Zeeuwse V.V.V., de heer G. W. Oskamp, die de verschillende bezienswaardigheden en attracties van het eiland van een duidelijke toelichting voorzag. Na Middelburg waar onder meer de Abdijgebouwen en de bolwerken werden bezichtigd - werd naar Vee- re gereden, waar het gezelschap in de „Campveerse Toren" de koffie ge bruikte en de bedrijvigheid van de vissers aan de kade in ogenschouw nam. Via Vrouwenpolder de werk- haven bij Veere en de bedrijvigheid in 't Veerse Gat rond de aanleg van de dam tussen Walcheren en Noord- Beveland werd uiteraard niet over geslagen werd over Oostkapelle naar Domburg gereden, waar men enige tijd aan het strand vertoefde. Over Westkapelle en Zoutelande be reikte men Vlissingen, waar na een rit over de Boulevard in de stations restauratie werd gedineerd, 's Avonds werd de oversteek naar Breskens gemaakt. Een autobus van de N.V. Stoomtram Maatschappij Breskens-Maldeghem bracht het V. V.V.-gezelschap naar Blankenberghe in België. Deze personeelsleden van Duitse reis bureaus waren maandag in ons land gearriveerd. Achtereenvolgens wer den maandag en dinsdag bezoeken gebracht aan Scheveningen, Noord- wijk aan Zee, de „Keukenhof", de Amsterdamse grachten cn de Rot terdamse havens. Opvallend was, dat voor het be zoek aan Walcheren zulk een grote plaats op het programma van dit driedaagse bezoek aan Nederland was ingeruimd. Hieruit blijkt weer de In 3e laatste jaren vooral van Duitse zijde toenemende belang stelling voor dit eiland. Met name de duinen, "het strand en de zee hadden de belangstelling van deze V.V.V.-personeelsleden, die zich hier getuige de foto als echte toeristen gedroegen Op de foto de dames Wassmuth Lot te uit Osnabrück en Christel Rohli- ger uit Gtitersloh (met camera) op het Domburgse strand. (Foto P.Z.C.) Dichterlijk dagje in Vlissingse h.b.s. Tegen het nuchtere decor van het houten wandrek geraamte in de gymnas tiekzaal van de Vlissingse li.b.s.; in het onbarmhar tige, naakte daglicht dat vrij door de hoge ramen vlei, onder het koele oog van juryleden en leraren en de kritische blik van medeleerlingen, hebben niet minder dan zeventig meisjes en jongens van Zeeuwse middelbare en kweekscholen woensdag getracht al declamerend gestalte te geven aan de schoonheid in poëzie en proza, zoals die In de loop van vele, vele jaren is neergeschreven. Een moe dig en nobel streven, waarvan met recht en ré denen gezegd kan worden, dat alleen dat streven al schoon is. Declameren is moeilijk. Dat is woensdag wel weer gebleken, want niet altijd waren de resultaten even indrukwekkend. In vele fevallen slaagden de jeug- ige deelneemstersen deelnemers er niet hele maal in een overigens be grijpelijke schroom te overwinnen en dan kwa men de bijdragen helaas weinig overtuigend naar voren. Maar er waren ook gunstige uitzonderingen en dan straalde de gloed van het dichterlijk vuur verwarmend af op de toe hoorders, van wie er op deze vrije woensdagmid dag niet minder dan rond tachtig naar school waren gekomen om de prestaties van hun medescholieren te beluisteren. Waarbij zij dan geconfronteerd wer den met zowel klassieke (Roland Holst, Marsman) als experimentele (Roden- ko, Remco Campcrt) poë- zie en met proza van zo wel een A. M. de Jong als Godfried Bomans. En met veel daar tussen in Het is een dichterlijk dag je geworden waar de deel nemers veel voor over hebben gehad. Om een prozaïsch voorbeeld te noemen: de leerlingen van het prof. Zeemanlyceum in Zierikzee moesten er al om zes uur in de prille morgen voor op reis en het auditorium had er een mooie, vrije middag voor over. De jury, bestaande uit mej. dr. H. C. M. Ghij- sen uit Domburg en de he ren Jan Lemaire Jr. en A. D. Constandse uit Mid delburg, had uiteraard tot taak haar waardering voor dit alles in concrete vorm uit te drukken en dat ging als volgt: Jóngens tot 14 jaar Eddy Hollestelle, le pr. Prof. Zeemanslyceum, Zie rikzee; Piet Vierhout, 2e pr. St. Willibrordcolle- ge, Goes en Willem Sturm, 3e pr. Chr. h.b.s., Mid delburg. Meisjes tot 14 jaar Ineke Henry, le pr. St.-Willibrordcollege Goes; Lla v. d. Kuil, 2e pr. r. h.b.s., Middelburg en Etti Fastenau, 3e pr. rJi.b.s. Vlissingen. Meisjes 15 jaar en ouder Bea Laport, le nr. Chr. Lyceum, Goes; Ineke Hen ry, le pr. Petrus Hon- dius Lyceum, Terneuzen; Lia Tieleman, le pr. Prof. Zeemanslyceum, Zie rikzee; Bernarva van Oost 2e pr. Chr. Kweek school, Middelburg; Nelly Homburg, 2e nr. Chr. Kweekschool, Middelburg; Hannie Baan, 2c pr. Chr. Lyceum, Goes; Truus Hommus, 3e pr. Petrus Hondlüs Lyceum, Terneu zen en Joop de Ridder, 3e pr. Petrus Hondius Ly ceum, Terneuzen. Jongens 15 Jaar en ouder Jan van WIJck, le pr. rijkskweekschool, Middel burg, Johan Meulmccster. 2e pr. rijkskweekschool Middelburg; Henk de Mey, pr. chr. h.b.s.. Mid delburg; Jan Goedhart, Se pr. Chr. h.b.s., Middel burg en Rob van Hoek, Se Krijs r.h.b.8., Middel- urg. verkeert nog in een jeugdstadium, al dus de voorzitter. Wij zijn dankbaar voor vijftig jaar hervormd onderwijs in Goes en deze dankbaarheid is ook tot uitdrukking gekomen in de kerk dienst, vervolgde hij. De heer Van Zweeden verklaarde, dat het bestuur zich gesteund weet door het personeel dat de zaken met voortvarendheid aanpakt. De leerkrachten dienen het onderwijs op goede wijze en verder hebben zij zich mede tot taak gesteld het kind in aanraking te brengen met het evangelie. „Naast God zijn wij velen dank verschuldigd", aldus de voorzitter van het schoolbestuur. Felicitaties De eerste die vervolgens zijn felici taties kon overbrengen was burge meester H. K. Michaëlis van Goes. Hij vond, dat de schoolvereniging in een halve eeuw tijd veel voor Goes heeft gedaan. „U hebt een belang rijke taak van onze schouders ge nomen", aldus spreker. Een woord van felicitatie sprak de heer Michaë lis ook tot de heer W. C. Geuze en mej. N. de Graaff, die 40 jaar aan het hervormd onderwijs te Goes zijn verbonden. Inspecteur L. G. Wolf zeide in zijn toespraak, dat hoewel de naam „Mosterdzaad" van de school vereniging niet van originaliteit ge tuigt, zij van grote verwachtingen voor de toekomst spreekt. We hebben nu drie naar koningskinderen ge noemde scholen met 19 leerkrachten en 667 leerlingen, aldus de inspec teur. Hij was verder van oordeel, dat het hervormd onderwijs in de Ganze- stad te midden van vele goede scho len in Goes, met ere genoemd mag worden. Namens de kerkeraad van de Her vormde Kerk voerde vervolgens da. E. M. N. Nijssen het woord, die op de banden niet organisatorische, zo stelde hij vast wees tussen de hervormde kerkeraad en het school bestuur. Nadat hij het bestuur met de jubileumviering had gefeliciteerd, sprak hij de wens uit, dat de her vormde scholen van Goes steeds meer christelijke onderwijsinstellingen zul len zijn. Ds. P. Kloosterman bracht zijn ge lukwensen over namens het Christe lijk Volksonderwijs en de heer H. C. van Donk. hoofd van de christelijke ulo, deed dat namens de collega's van de protestants christelijke scholen in Goes. De heer P. J. W. v. d. Dries voerde het woord namens het bestuur van de katholieke school. Hij prees de prettige samenwerking die zelfs al zo ver is doorgevoerd, aat de her vormde en katholieke school aan de Kamperfoeliestraat-Bergweg nauw overleg plegen bij samenstelling van het lesrooster. Na de pauze sprak de heer C. J. Buurman, directeur van de ambachts school. mede namens de directrice van de vakschool voor meisjes, woor den van gelukwens. HIJ deed zijn woorden vergezeld gaan van een paar cadeaus. Twee jongens van de brood- en banketafde ling van de ambachtsschool, de 14- jarige Johan Sinallegange en de 15- jarige Rinus Buysrogge, boden een iaart aan en de vakschoolleerlinge- tjes Lia van der Lijke (13) en Elly v. d. Kreeke 113) overhandigden een mand met bloemen. Namens de ouders van de leerlingen en de oud leerlingen overhandigde de heer J. Oudkerk verschillende geschenken voor de drie scholen, o.m. een radio toestel en een' aantal reurodukties van schilderijen. Het lioord van de Prinses Beatrixschool, de heer M. Al- lewijn schonk het schoolbestuur een fraaie fotomontage van het bestuur en de drie scholen met het personeel. De heer Van Zweeden bedankte ten slotte de sprekers. Aan het begin van de avond was in de Grote Kerk een herdenkingsdienst gehouden, waarin voorging prof. dr. Van Niftrik. die preekte naar aan leiding van psalm 34 vers 12 en 14: „Komt kinderen, hoort naar mij en leert des Heren vreze" en „Bewaar uw tong van het kwade en uw lippen voor het spreken van bedrog". Een kwarl eeuw in overheidsdienst De heer M. Wleringa gemeente-ont vanger te Zierikzee heeft dezer da gen in stilte zijn 25-jarig jubileum in overheidsdienst gevierd. De jubilaris begon als leerling-amb tenaar op het ontvangkantoor te Gro ningen. In 1943 kwam de heer Wie- nnga bij de afdeling bevolking in Groningen waar hij zich verdienste lijk maakte in het verzetswerk Kort voor de bevrijding werd de heer Wie- ringa evenwel gearresteerd en naar het kamp Neuengamme overgebracht. Na de bevrijding werkte de heer Wieringa nog tot 1947 op de afdeling bevolking te Groningen. In september 1948 werd hij tot waarnemend gemeen teontvanger van Winschoten benoemd. Sinds 1 april 1956 is de heer Wierin ga nu als gemeente-ontvanger werk zaam te Zierikzee. Juist dezer dagen werd de heer Wie ringa als no. 1 geplaatst op de voor dracht voor ontvanger van het nieu we waterschap Schouwen-Duiveland, zodat de kans groot is dat de ge meente Zierikzee binnenkort naar een nieuwe gemeente-ontvanger zal moe ten uitzien. In een besloten bijeenkomst sprak burgemeester F. Th. Dijckmeester waarderende woorden aan het adres van de jriilaris, verder bood hij naast de gebruikelijke enveloppe met in houd, een geschenk aan Namens het personeel van de gemeentesecretarie bood de heer L. Feijen in een geesti ge speech ook enkele geschenken aan. Jaarvergadering Zeeuwse G.J.V. te Goes De afdeling; Zeeland van de Neder landse bond van jongelingsverenigin gen op geref. grondslag houdt op 25 april a.s. In hotel „De Korenbeurs" te Goes haar jaarvergadering. Naast de gebruikelijke jaarverslagen vermeldt het programma bespreking van het Centraal-rapport bondsbezoek 1958-59 over „Rompslomp of noodzaak". Te vens wordt het kaderwerk besproken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 6