In Zeeland is thans plaats voor een Hogere Landbouwschool Identiteit vermoorde staat nog niet vast Zeeuwse Almanak „Autokussen" bleek Imn ZEEUWS GENOOTSCHAP WIL NU NIEUWE KOERS VAREN AMERIKAANS SÜCCES VOOR ,J)E ZON" EN DE P.Z.C. Raad van Oostburg over de kermis op zondag Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 16 APRIL 1959 IR. VERSTEEG OP EINDLES IN GOES Diploma-uitreiking aan de rijks middelbare landbouwschool „Nu de vooropleiding; van de boerenzoons In Zeeland meer en meer wordt afgestemd op het uitgebreid en het middelbaar onderwijs, la het voor de agrariërs In deze provincie v&n groot belang, dat zij zich beraden over de stichting van een Hogere Landbouwschool in dit gebied. Dit verklaarde ir. J. Versteeg, directeur van de Rijks Middelbare Landbouwschool te Goes, tijdens de woensdagmiddag in aanwezigheid van vele genodigden gehouden eindles. De directeur deelde mede, dat van de 72 leerlingen, die het afgelopen cursusjaar de school bezochten, vijftig de u.l.o. en middel bare onderwijsinstellingen hebben gevolgd, de laatste opleiding voor een drie-, vijf- of zesjarige cursus. Gezien deze cijfers kan thans gesteld worden, dat in Zeeland plaats is voor een Ilogere Landbouwschool, zo be toogde ir. Versteeg. De directeur van de R.M.L.S.-Goes raadde de ouders van de leerlingen aan hier toch vooral aandacht aan te schenken en de mogelijkheid tot stichting van een dergelijke school terdege te bestuderen. Deze woorden van de heer Versteeg vonden weer klank bij verscheidene andere spre kers, van wie de wethouder J. J. van Melle van Goes zelfs zo ver ging met het betuigen van zijn Insti mlng, dat hij de suggestie deed Hogere Technische School voor het zuid-westen van ons land in Goes te stichten. Hoewel de suggestie van de heer Versteeg genoeg stof tot praten heeft gegeven, kwamen gistermiddag an dere zaken aan de orde. De com missie van toezicht, ouders en leer lingen en andere genodigden, was lh een van de lokalen van de RMLS bijeengekomen om de èindles bij te wonen. Een welkomstwoord wérd hier gesproken door de heer D. Lin- dènbêrgh. Vervolgens werd de eind* lês gehouden, waarbij de heer W. Sprokholt de jongen enkele vragen stelde over landmeten en waterpas sen. De heer Versteeg deed dat ovér plantenziekten. Afscheid voorzitter Alvorens over te gaan tot uitrei king van de diploma's verklaarde dè heer Lliidenbergh, dat hij zulks thans voor de laatste maal zou doen» Dé heer Lindëhbergh hééft namelijk besloten na 40 jaar on afgebroken zitting té hebben gé- had in de commissie van toezicht zijn functie als voorzitter neer te leggen. Zijn opvolger Is de heer J. S. de Regt uit Kats. In het kort herinnerde de scheidende voorzitter eraan hoe de school in de loop der jaren is gegroeid. De taak van de directeur bestond hierna uit de uitreiking van de rap portenboekjes. De heer Versteeg maakte toen van de gelegenheid ge bruik om te wijzen op dè nöódzaak om In Zeeland te komen tot stichting van een Hogere Landbouwschool. Voorts feliciteerde hij de leerlingen met het bereikté resultaat. „Blijf je ontwikkelen en werk mee de land bouw ln Zeeland op een hoger plan te brengen", aldus besloot hij. Sprekende namens de gemeente Goes stond wethouder J. J. van Melle stil bij het jubileum en afscheid van de heer Lindenbergh, die hij dankte voor alles wat hij voor deze onder wijsinstelling heeft gedaan. Een woord van gelukwens richtte hij tot de tweeëndertig geslaagden. Ook ir. M. A. Geuze, voorzitter van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij sprak zijn felicitaties uit en richtte zich voorts in waarderende bewoor dingen tot de scheidende voorzitter. Hij juichte stichting van een Hogere Landbouwschool in Zeeland toé. „De woorden van ir. Versteeg moeten voor ons een aansporing zijn om verder te zoeken in" deze richting", aldus de Z.L.M.-voorzitter. Voorts voerden het. woord de heren J. de Jager-Mol te Kapelle, namens de C.B.T.B., J. Boonman te Wolfaartsdijk, namens de N.C.B., C. O. J. Hendrikse, na mens de vereniging van oud-leer- lingèn, W. Minnaar te 's Heer Abts- kefke, namens de ouders en P. J. Bakker te Walsoorden namens de leerlingen. De geslaagden Voor de beste leerlingen waren er boeken: P. J. Bakker (nummer 1) van de Z.L.M., M. Minnaar (nummer 2), éveneens van de Z.L.M., J. Koe man fnummer 3) van de C.B.T.B., G. H. Toorenaar (nummer 4) van de gemeente Goes. De beste leerling van de N.CJ3., J. Goense kreeg een boek van de organisatie. De gediplo meerden zijn: P. J. Bakker, Walsooi'den; M. J. Be- velaüder, OsSendreeht (N.Br.); D. Boogérd, Zaamslag; D. P. Boonman, Nlsse; A. F. M. BUysrogge, Kiöetih- ge; J. L. van Dijke, Kloetinge; J. A. van Dijke, Zuidzande; J. M. van Dijke, Tholen; G. van Es, Sommels- dijk (Z.H.); J. Goerise, Ovezande; J. S. M. Hanse, Kerkwerve; A. Knuit Heinkenszahd; J. Koeman, Wol faartsdijk; M. van Langeraad, Dl el- sehor; A. Lindenbergh, Wolfaarts dijk; J. B. Luteyn, Nisse; J; C. van Maldegem, Kortgené; M. Minnaard, 's Heer Abtskerke; D. G. van Nieu wenhuyzen, Sommelsdijk (Z.H.); J. van Nieuwenhuyzen, Ooltgensplaat (Z.H.); L. W. van Nieuwenhuyzen, De Heen (N-Br.); P. A. Noteboom, Wolfaartsdijk; A. J. van Poortvliet, De Heen (N.Br.); J. J. van Putte, St. Annatand; P. M. de Putter, Hoek; B. M. Remijn, 's Heer Arendskerke; M. J. Stoutjesdijk, Össendrecht (N.Br.); G. H. Toorenaar, Nisse; A. H. van 't Westeinde, Nieuwdorp; B. j. van Westen, Oud Vossemeer; H. van Wes ten, Poortvliet; J. de Zeeuw, Wemel- dingé. Niet gediplomeerd: 1. Des avonds hield de schoolclub van de r.l.m.s. een eindfulf ln hét Schut tershof. De toneelgroep „Tavenu" uit Steenbergen trad op met het blijspél „De engel ift dè kist". DE MOORDZAAK-AXEL Advertentie Dé Identiteit van het slachtof fer in de moordizaak-Axel is nog steeds niet vastgesteld. Het on derzoek daarnaar, richt zich ech ter voornamelijk op België. Maar de pólltie-autoritéiteh staan daarbij voör gróte moei lijkheden, omdat In de grote be volkingsconcentraties vatt dit land ln de huurkazernes vaak meisjes verblijven, wier aanwe zigheid „officieel" niet bekend is. Het gaat hier b.v. óm meis jes van het platteland, die naar de stad zijn getrokken zonder dat daarvan kehnis wordt ge geven aan dè burgerlijke stand. Er wordt nu voornamelijk in Gent gewerkt door een Staf Van rechercheurs. De moeilijkheid ls daarbij, dat men nog niet weet of de vrouw uit Gent komt, dan wel uit het „Gentse", het gëbied rond Gent dus. Thans worden in deze omgéving ook alle schoen- herstellers bezocht. De schoen Is op „ouderwetse" manier gerepareerd: niet met geplakte zo len, maar met spijkertjes. Er dus gezocht haar een herstelli deze méthode nog gebruikt. wordt !ér, die YAN TOT „BLEYE HAGHË" „Bleye Haghe", de moderne Jeugd- hergberg in de bosachtige omgeving van plan Zuid te Axel is een geziene pleisterplaats bij de buitenlandse trekkers, voornamelijk uit Engeland. Negentig trekkers uit dit land heb ben de paasdagen feeds in de lierberg GEVAARLIJK De jongeman, die op dat podium in de Vlissïngse h.b.s. tot taak had een gedicht van Marsman tiedragen óver hét denkbeeldige voetlicht te brén gendeed zijn uiterste best en hij wist zijn gehoor te boeien. Maar toen gebeurde het. Ergens onder het ge hoor klonk een onderdrukt gegiechel en hup, daar waren wij in één klap weer terug in onze hoogst persoon lijke schooljaren. Dat geluid herken- den Wij, Twee bakvissen, die om ook voör haarzelf ondoorgrondelijke re denen plotseling wat men noemt een slappe lachbui krijgen. Dat is gevaarlijk. Hoogst gevaarlijk, wtint hét is besmettelijk. Daar, in dié Vlissingse gymnastiekzaal, vroegen wij ons angstig af, hoe dat af zou lopen. Die angst was overbodig. OnderuAjsmensen kénnen dat geluid door en door. Zij weten, dat er dan onmiddellijk ingegrepen moet wor den wil men een catastrofe voor komen en ook hier, tijdens de decla matiewedstrijd voor Zeeuwse middel bare scholleren, werd die catastrofe voorkomen. Eén krachtige waarschu wing xcas voldoende. Het werd weer stil. Marsman en zijn vertolker waren gered doorgebracht en ook voor Pinksteren zijn plaatsen besproken door Britten. Wie deze zomer nog een plaatsje Sn „Bleye Haghe" wil bestellen, zal er vlug bij moeten zijn. Ër werden voor het aanstaande seizoen al 3500 over nachtingen gereserveerd. Voor Engel se scholen is deze jeugdherberg ideaal gelegen als uitgangspunt voor hun tochtjes door België en Zeeland. Onder de bezoekers zijfl ook veel leer lingen van landbouwscholen, daar Axel omringd wordt door verschillen de landbomv-proefgebieden. Het aan tal overnachtingen beweegt zich dan ook nog steeds in een stijgende lijn. MALSE HANEN Dikke, malse hanen warén de gewil de prijzen op een schieting, die werd gehouden in café „Het wapen van i er vliet" te Biervliet. Vijftig schut ters, die ailemaal evenveel trek had den in een stukje gebraad, bekamp- ten elkaar. Na een spannende en sportieve strijd werd de volgende uit slag bekend: hoogvogel: A. Provoost, Biervliet; eerste zijvogel: J. Wijffels, Biervliet: tweede zijyógel: A. Ploe- gaett, Philippine. De overblijvende hanen werden de welkome buit van de heren L. Bónte, BoeckhoUte, A. v. Hévele, eVenêéns uit Bóechöule, F. vart Voören, Philippine en P. Doens, Biervliet. VONDST Een landbouwer uit Sint-Kruis ia de gemeente Aardenburg deed een vervelende vondst tijdens het eg gen. De eg trok op een stuk bouw land in dé Kleine Boompolder een granaat aan de oppervlakte. De landbouwer, die niet die ontdek king helemaal niet in zijn schik was, waarschuwde onmiddellijk de politie, die maatregelen nam om het projectiel outschadelljk te mar ken. Aan de Nederlandse kant Van de grens is men thans bezig de tiental len verhalen en geruchten, die bij de justitie birihenkomèn, óp hun moge lijke waatde te onderzoeken. Zo ging het oök met het verhaal vaii een Axelse garagehouder, de heer A. Lenos van garage „Peli kaan", die dinsdag of woensdag vóór dè vondst vail, het verbrande lichaam ln de Catharinapólder voor eén man, die hij van aanzien ként vérmoëdélijft een man uit ëën woonwagenkamp een, blik mét benzine Vulde tot een bedrag van 2,50, circa vijf liter dus.'Het zou een „onbékende" zijn geweest. De betrokken man is door de poli tie aan de tand gevoeld en weer op vrije voeten gesteld, Heden, donderdagavond, zullen de voorwerpen, dié óp het stoffelijk overschot wérden gevonden, ln uitzen dingen van de Bèlgische televisie wórden getoond. Vermoedelijk jzuiien oök in ëën uitzending van de Neder landse Televisie Stichting de voor werpen nogmaals op het scherm ver schijnen. Op zoek naar auto Bij dé naspörihgen van Nederlandse zijde werd woensdagavond nagegaan of mensen, die van de markt in Ter- neuzen kwamen, vorige week mis schien een zwarte fiorgward of een geie scooter hadden opgemerkt. Voorts heeft men de Terneuzense ca féhouder Hamelink, die zoals gemeld op de avond van de moord bezoek zou hebbën gehad van een ongeveer 50-jarigë man met een cir ca 25-jarig meisje, een aantal foto's van vrouwen getoond. De heer Haine- llnk herkende op geen van dezè fo to's echter de vrouw, die in zijn eta blissement is geweest. Zijn kelner, de heer W. dé Moor, is vóór maandag in Gent ontboden orp gëconfrontèerd te wórden met énkele voorwerpen, die óp het stoffelijk övérschot van de vrouw werdén aangetroffen. Met na me gaat hét hiérbij om de schoen, waarvan de kelner een niét kloppen de beschrijving gaf. Overigens blijkt de maaginhoud van het slachtoffer volstrekt niet te klop pen met hetgeen de bewuste vrouw gegeten zou .hebben in het Terneu zense hotel. Zoals rtieii weet hebben de man en de vrouw, die door de ho telhouder zijn gesignaleerd, vrij uit gebreid gegeten. Het slachtdf'fer daarentegen had slechts een eenvou dig maal van aardappelen, vlees en worteltjes genuttigd. Ook is komen vast te staan, dat „het bebloede autokussen" naar een volkomen dood spoor leidde. Er is, zo blijkt ons ach teraf, géén sprake geweest Van een autokussen met bloedvlek ken, doch van een plastic-hoes met roestvlekken. De verkoper van het bewuste stuk is opge spoord en hét blijkt nu, dat liet ding eenvoudig is weggesmeten, omdat hét van ondeugdelijke kwaliteit was. Bovendien moot het er vrij lang hebben gelegen, want het gras ér onder was verkleurd. Deens schip aan de grond in Nauw van Bath Het 2779. brt. metende Deense stoórrl- schip „Kirsttneflef" heeft in tie nacht van dinsdag op woensdag ln het Nauw van Bath aan de grónd gezeten. Het schip kwam na Korte tijd vlot en is voor anker gegaan. Het heeft een defecte stuurinrichting. „Zeeland 1959" te Middelburg Zoals bekend zal van 10 töt 20 juni 1959 te Middelburg een expositie worden gehouden onder de naam „Zeeland 1959". Deze tentoonstelling wordt georganiseerd door het organi satiebureau „Atlas" en krijgt éen plaats óp het voormalige térrein van Houthandel Alberts. Het is de be* doeling, dat aan deze tentoonstelling waaraan allerlei landelijke en Zeeuw se firma's medewerking verlenen, al lerlei attracties worden verbonden. Contacten zijn gelegd met een vogel circus uit Haarlem, met enkele shöw- orkesten van radio en televisie, Willy Alberti enz. Smokkelauto bij Gent na achtervolging gesnapt Onder de gemeente Koewacht wist de centrale veldpostdienst dér douane üit Axel weer een belangrijk succes té boeken ln de strijd tegen de bo tersmokkel. Een verdaehte bestelwa gen, met Belgische nummerplaten, werd door een in hinderlaag liggende beambte opgemerkt. Door een licht- kogel werd een verderop gelegen pa trouille gewaarschuwd, dié wegver sperringen opwierp. De auto nam de ze versperring echter, zij het dat één der banden lek raakte. De douane, die onmiddellijk de achtervolging Inzette liep met haar auto evenéehs een lek ke band op, toen de smokkelauto spij kers uitstrooide. Via Zuiddorpe werd over een binnenweg de Bèlgische grens gepasseerd. In de buurt van Destèldohck, onder de rook vaii Gent werd de wagen aangetroffen in de tuin van een rusthuis. De bestuurder had ondertussen de benen genomen, doch kon ten huize van zijn opdracht- fevér, een Belg uit Gentbrugge, wor- en gearresteerd. Het bleek de 18- jarige W. S. afkomstig uit Eede te zijn. Auto en lading (2000 kg boter ter waarde van 8000) werden in be slag genomen en zlillen aan de Ne derlandse douane Worden uitgêlevérd. Officiële overdracht toren Ouwerkerk Zaterdag a.S. zal de directeur van hét Nationaal Rampenfonds, de heer P. Alons, de nieuwe toren van Ouwerkerk officiéél aan dé gemeen te overdragen. Dezè overdracht vindt plaats in dé kleuterschool,, terwijl nadien ln „Mondragón" te Zierikzee één lunch zal worden aangeboden. NIEUWE BESTUURSLEDEN BENOEMD Bestuur zal reorganisatiecommissie benoemen Tijdens de jaarvergadering van de Zeeuws Genootschap der Wetenschap pen, gisteravond te Middelburg gehóuden, werd besloten een commissie in te stellen, die rapport moet uitbrengen over de vraag in hoeverre en hoe de werkzaamheden van het Genootschap kunnen worden uitgebreid en geïntensiveerd. Aanleiding tot dit besluit was de omstandigheid, dat bij een aantal leden een zeker onbehagen heerste óver de naar het oordeel dezer leden geringe activiteiten van liet Genootschap. De commissie, waar van dé leden zullen worden benoemd door het bestüur, zal zo spoedig mogelijk aan het bestuur rapporteren, dat daarna dit rapport, van pre advies voorzien, aan de ledenvergadering zal overleggen. Deze voor een eerbiedwaardige instelling als het Zeeuws Genootschap der Wetenschap pen zover strekkende reorganisatieplannen werden door de voorzitter gekarakteriseerd als: „Het Genootschap gaat een nieuwe koers varen...!" In het kader van deze vernieuwings plannen had de secretaris van het Ge nootschap, dr. W. S. Unger, te ken nen gégèven niet meer voóf herbe noeming lil aanmerking te willen ko men. De voorzitter, mr. J. Moolen burgh, deelde mede, dat hét niet mo gelijk was geweest een kandidaat te vinden voor het secretarisschap, die zich voor vijf jaar wenste té verbin- dén. Dé reglementen van het Genoot schap plechtiglijk „wet" genoemd stellen namelijk vast dat de Se cretaris pas na vijf jaar aftreédt, Niettemin was de heer Moolenburgh verheugd, dat het bestuur een lid be reid had gevonden voor één jaar als secretaris óp te treden, namelijk ir. J. G. Snip. Slachtoffer autobotsing Kreekrakdam overleden Een van de vlér slachtoffers, die zon dagavond na een allto.ongeluk op de Kreekrakdam, zwaar gewond in het Burgergasthuis te Bergen op Zoom werden opgenomen, de heer J. van der L. uit Middelburg, ls woensdag morgen in genoemd ziekenhuis aan zijn verwondingen overleden. Interessante vondsten bij Koudekerkse toren De vondsten van menselijke restén te Koudekerke onder Haamstede zijn voor de antropologie niet zonder be tekenis. Het is jammer dat de aan nemer niet tijdig gewaarschuwd hëeft, zodat Verschillende resten reeds bleken te zijn herbegraven. Overigens mag dit verzuim de Dienst Herverkaveling „Schóuwen-DUiVe- land" niet wórdert -aafigèrekend. De zè dienst treft steeds maatregelen die er toe lelden, dat zo weinig mo- gelilk uit hét bodemarchief Verlóren gaat. De stadsarchivaris Van Zierik zee, de hêëi" P. van Bevéren Vëfteldè ohs omtrent de geschiedenis van dit grafveld en zijn toren nog het vol gende: Hoewel kerk en toren vfij laat gebouwd zijh, namelijk begin 10e eeuw, was het dorp Koudekerke toén &1 in groot VèrVal door de grond- brakén aari de zuidkust van Schou wen. Verondersteld wordt, dat de laatst gëboUwdè kerk een opvolger is van een voorgaande kerk en mis schien zelfs wel van meerdere. Was het zo, dat deze kerk altijd het mid delpunt van de ambachten is ge weest, dan zouden we hier te doen hébben met één der oudste gl'aven van Schouwen, aldUs de heer van Be- veren. Het laboratorium voor antro pologie te Ütrécht is van de vondsten op de hoogte gesteld. Zeker ls dat dit kerkhof reeds in de 10e eeuw is afge sloten. De Wasserij De Zon te Goes heeft in een internationale reclame- wedstrijd van liet Amerikaanse Wasserij-instituut in do afdeling „buitenlandse advertenties" een tweede prij9 behaald. De bekroonde advertenties werden ontwórpen op advies van en in nauw overleg niet de advertentie-afdeling van de P.Z.C. Elk jaar organiseert dit „American Institute of laundering" voor zijn leden een wedstrijd voor diverse categorieën van het reclame bedrijf, zoals dagbladen, radió, televisie, circulaires, verpakkingen enz,, waarbij oók de mógelijkheid bestaat voor leden bulten de V.S. cn Canada om mee te doen. Deze buitenlandse inzendingen worden In een eigen rubriek ondergebracht. In de jury hebben topfiguren uit de Amerikaanse reclamewereld zitting. De eerste prijs onder de buitenlanders svas ditmaal voor een Japanse wasserij, de Kakuyosha Company Limited, de tweede dus voor „De Zon" In Goes. De Jury vond de advertenties van de Goese wasserij goed van op maak cn zegginskracht, terwijl ook de totale vormgeving haar bij zondere lof oogstte. Een compliment, niet alleen voor „De Zon", maar ook voor dé P.Z.C., in het bijzonder voor de heer C. van Sandc uit Mlddelbürg, die voor ons blad deze aangelegenheid ver zorgde. Tijdens de discussie over dit punt bleek, dat de heer Snip zijn be reidheid afhankelijk had gesteld Vaii de mogelijkheid naast hem een tweede secretaris te benoe men, indien hem althans zou blij ken, dat eén dergelijke functio naris nodig zou zijn, gezien de vele werkzaamheden aan het se cretariaat verbonden. De verga dering kon deze wens billijken en droeg het bestuur op een even- tieel noodzakelijke wijziging van de tret van het Genootschap voor te bereiden. Hierna werd tot stemming overge gaan, waarbij de héér Snip met 33 van de 40 stemmen werd gekozén. Mr. Moolenburgh richtte zich mét enige welgekozen woorden tot de af tredende secretaris, dr. Unger, hem dankzeggénd voor zijn belangrijke werk vóór bet Genootschap ver richt. Mr. Moolenburgh deelde mede, dat de heer Unger zich bereid had verklaard nog wel het werk te willen verrichten, dat verbonden is aan het museum. Voor deze toezegging was de voorzitter de aftredende secreta ris in hoge mate erkentelijk. Tijdens deze jaarvergadering werd voorts mr. P. W. Meyilük gekozen tot bestuurslid in plaats van jhr. mr. G. G. .D; Rutgers van Rozenburg, die niet herkiesbaar was. Voorts werd één aantal nieuwe leden benoemd en Werden de jaarstukken behandeld. Oud-Axelaar tot burgemeester v&n Leerdam benoemd Bij K.B. is met ingang van 1 mei 1959 benoemd tot burgemeester der ge meente Leerdam de heer L. J. den Hollander, met toekenning van gelijk tijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeente Hazerswoude. De heer Den Hollander ls géboren op 24 maart 1914 té Axel. Hij is niet aangesloten bij eën politiéke partij. „Gemeentelijk" spinet zal verkocht worden Tijdens de woensdagavond In Oost burg onder voorzitterschap van bur gemeester mr. K. Hoekzema gehou den raadsvergadering, is uiwoerig van gedachten gewisseld over een yërüóek van de Bond van Kermis^ hedrijfhoUders. Het ging om de door de horeëavereniging „Óostburg" ge steunde wens om het houden van de kermis op de vierde zaterdag na Pinksteren en op de daaropvolgende ioridag en niaandag. Op zondag zoudén dan wél de kermis vermakelijkheden geopend moeten zijn, maar er zou niet gedanst mo gen worden. Tot nu tóè werd de ker mis op vïijdag, zaterdag en maandag Tehouden. 5. en W. hadden geen bezwaar tegen inwilligiftg yan dit verzoek, maar Wethouder D. Geuze kwam tegen dit meerderheidsvoorstel van B. en W. in hét geweer. Hij hèrinherde eraan, dat het vérzoek reeds voor de vierde maal wérd gedaan. „Oni óns door de knieën te laten gaan", aldus spr. Dé heer Geuze wees erop, dat de kerken requesten tegen het verzoek hadden ingediend en hij deed een beroep op de raadsleden het inzicht van de kerk in deze kwestie té respecteren. Na Uitvoerige discussie werd het voorstel van B. en W. niet zeven te gen vier stemméh (de laatste van de heren Ph A de Vuyst (g.b.), J. Ba- rendrëgt (g.b.), E. Dekker (prot. chr.) en D. Gèuze (prot. chr.) aange nomen, zodat er wel kermis op zon dag kómt, maar zonder dansen. Uit de begrotingswijziging over 1958 bleek, dat voor de vereniging Hét Groene Kruis een bedrag was opgenomen van 2000 voor beta ling van achterstallige subsidies. De raad besloot voorts het „ge meentelijk" spinet te verkopen en daarvoor een radio-grammofoon combinatie en luidspreker te ko pen, die bij diverse gelegenheden dienst zal kunnen doen. Collecte De cöilëctè ten bate van het N.V.V. t.b.c.-fonds bracht te Wilhelminadorp 54,64 op. Vandaag. middelburg Electro: „Betreurd verte* dén", 19 én 21.15 uur, 14 Jaar; Mdlén- watér: Miniatuur Walcheren 9—17 uur: Concert- en Gehoorzaal: Con cert Amsterdams Kamermuzlen Ge zelschap, 20 UUr. Vllssingen Alhambra: „De man die te veel wist", 19 en 2i uur, 14 jaar; Luxor: „Duel óm de Apache-bron", 20 Uur, 14 Jaar; Britannia: Filmvoor. stelling „Chr Fllmaetie, 20 uur Goes Gran: „De woestijn zónder gen», de", 20 uur, 18 Jaar. Prins van Oranje: Arbeiders Kuhfct Kring, voorstelling toneelgroep Puck met „Dr. rrosV, go uur,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2