Eiia Activiteiten over drie jaar van Onderzoekcentrum voor Landbouw mim ZANGVERENIGING „CRESCENDO" TE KRUININGEN JUBILEERT oren31CR cu.... sclwtjven GEMIDDELDE MELKPRODUKTIE ZEEUWSE KOEIEN HET HOOGST ut be ETHER bakkersbediende. een kantoorbediende. een kantoorbediende-facturist (e) Van de Velde uw drukker PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 15 APRIL. 1959 BESTUDERING REGIONALE VRAAGSTUKKEN Waterbeheersing en ontzilting: gevolgen uitvoering Deltawerken Het Provinciaal Onderzoekcentrum voor de Landbouw in Zeeland, dat op 1 november 1955 is opgericht om te komen tot meer onderzoek van land bouwkundige vraagstukken met een regionaal karakter, heeft zijn eerste jaarverslag uitgegeven. De samensteller is dr. ir. O. W. C. van Beekom, rijkslandbouwconsulent te Goes, de secretaris-penningmeester van het on- onderzoekcentrum. De activiteiten van het Onderzoekcentrum monden uit in een viertal commissies, die zicli verdiept hebben in bepaalde proble men, zoals de waterbeheersing en de ontzilting, de rationalisatie en de mechanisatie, terwijl er voorts een commissie is „Bodem-plant-dier" en een Coördinatiecommissie voor sociaal economisch onderzoek. Uit ver schillende van deze commissies zijn weer werkgroepen gevormd, die op hun beurt bepaalde onderdelen van het onderzoek bestudeerden. Na thans ruim drie jaar gewerkt te hebben leek het 't Onderzoekcentrum wenselijk in een organisatorisch verslag rekenschap te geven van de ontwikkeling In die periode, zo schrijft de secretaris-penningmeester. Onder het hoofd „algemene organi satorische gegevens" is de samen stelling van het bestuur weergege ven. Daarin hebben zitting vertegen woordigers van bedrijfsleven en over heid, resp. met zes en met vijf leden. Voorts zijn er vier adviserende be stuursleden. Het dagelijks bestuur bestaat uit de heren J. Kakebeeke, voorzitter, C. Philipse, vice-voorzitter en dr. ir. C. W. C. van Beekom, se cretaris-penningmeester. Na een aan vankelijk aarzelend begin breidden de activteiten van het P.O.C. Zeeland zich in betrekkelijk korte tijd voor al ln de breedte sterk uit. Daarmede nam de belangstelling voor de „prak tijk" toe. Het Is thans zaak de activiteiten van het centrum ook in de diepte te ver groten, aldus het rapport. Het P.O.C. Zeeland* wordt gesubsi dieerd door de rijksoverheid tot de helft van het exploitatietekort en maximaal tot 24.000 onder voor behoud, dat het Landbouwschap 12.000 bijdraagt en de „praktijk" een dergelijk bedrag. Daarbij be schouwt de rijksoverheid subsidies van de provincies als geld van de „praktijk". Voorts verlenen subsidie liet Landbouwschap, de provincie Zeeland, de gezamenlijke bedrijfsstu- diegroepen en verenigingen voor be drijfsvoorlichting in Zeeland, de pro vinciale commissie voor tuinbouwvei lingen in Zeeland en de Zeeuwse pol der- en waterschapsbond. Uit het aan het verslag toegevoegde overzicht van de resultatenrekening 1958 blijkt, dat in de loop van drie jaar een kleine reserve is gevormd, namelijk 11.413. Waterbeheersing I Het werk van de commissie Wa terbeheersing en ontzilting is verricht door vijf iverkgroepen. Bestudeerd worden de landbouw kundige gevolgen van uitvoering van de Deltawerken. Het onder zoek is begonnen op Schouwen- Duiveland Prunje de Wil- helminapolder en de Oude Koren dijk c.a. in de Hoeksewaard. Een andere werkgroep zal de proble matiek over de toekomstige wa tervoorziening van Zuid-Beveland ten westen van het kanaal bestu deren. In verhand met verzwa,- ring van de zeedijken rijst de vraag of het noodzakelijk is bij de berekening van de daarin voor komende kunstwerken rekening te houden met een benodigde ex tra-capaciteit voor doorspoeling der polders met zoet water uit het Zeeuwse Meer naar de Wes- terschelde. Het onderzoek heeft betrekking op de waterbehoefte van het gebied en het aan te leg gen stelsel van aan- en afvcerlei- dingen voor zoet en zout water. In afwachting van de verzoeting van het toekomstige Deltameer dient te worden uitgezien naar methoden om de schaarse hoeveelheid zoet grond water ter beschikking van land- en tuinbouw te stellen. Voornamelijk in de kleine-fruitsector bestaat in de praktijk reeds behoefte aan advies omtrent de mogelijkheden tot ont trekking van water aan de grond op het bedrijf, aldus het rapport. In het algemeen is de situatie in Zee land zo, dat ternauwernood vol doende water ter beschikking zal staan. In de eerste plaats moet wor den gezocht naar het evenwicht, waarop een langjarige onttrekking mogelijk zal zijn. Dit betekent, dat nooit meer water kan worden ont trokken dan de gemiddelde overtol lige neerslag (circa 2.000 m3 per ha) Eveneens heeft de aandacht van het P.O.C. Zeeland de landbouwkundige verbetering van plaatgronden. Op de ze gronden laten de opbrengsten door watertekort te wensen over. In de omgeving van de Braakmanpolder zal een onderzoek naar verschillen de mogelijkheden worden ingesteld. Ook zal een waterhuishoudkundig onderzoek worden verricht. Rationalisatie In het verslag worden tevens enkele pagina's gewijd aan rapporten en pu- blikaties, die in 1957 en 1958 zijn verschenen. De Commissie Rationali satie en Mechanisatie ziet voorts haar activiteiten gememoreerd. De com missie is na ingesteld onderzoek tot de conclusie gekomen, dat de moei lijkheden hoofdzakelijk liggen op het gebied van: 1. de beschikbare ar beidskrachten en hogere arbeidskos ten, 2. de hoge investeringsbedragen. De commissie ziet een taak in het samenbundelen en richten van het onderzoek op de bedrijfsomstandig heden ln 't zuidwesten van ons land. Zij is voorts van mening, dat iedere streek zijn eigen problemen heeft en dat deze alleen door onderzoek in die streek kunnen worden opgelost. Bij regionaal onderzoek kan bovendien de praktijk meer worden ingescha keld. De verschillende vraagstukken op dit gebied zullen worden onder zocht. Bod em-plant-d ier De op 31 oktober 1958 ingestelde commissie bodem-plant-dier heeft weer 'een geheel andere taak. Aan leiding tot een onderzoek vormen veelvuldig geconstateerde afwijkin gen bij de gezondheidstoestand van landbouwhuisdieren. De economische betekenis van het onderzoek is twee ledig en betreft met name een ver hoging van de melk- en vleesproduk- tie. Het onderzoekplan berust op een programma van twee jaren uit te voeren op een zestigtal bedrijven in 1959 en 1960. De activiteiten van de Coördinatie commissie voor sociaal-economisch onderzoek, oju. naar de werkgelegen heid en arbeidssituatie in Zeeland, alsmede naar de situatie met betrek king tot het onderwijs van agrarische beroepspersonen, de afvloeiing van zoons van tuinders en boeren en de beroepskeuze; naar de sociale en eco nomische situatie van de landbouw in het in voorbereiding zijnde ruilver- kavelings- en streekverbeterïngsge- bied Stoppeldijk (8700 ha), betreffen de de voorbereiding van een streek- verbeteringsplan op Tholeu, en be treffende medewerking aan 't onder zoek van de werkgroep industrialisa tie Zuid-Sloe van do Gewestelijke Raad van het Landbouwschap in Zee land. OP-27 MEI 40 JAAR Noorse reders in ons land Teneinde zich op de hoogte te stellen van de scheepsbouw op enige Ne derlandse werven vertoeven op het ogenblik 55 Noorse reders in ons land. Dinsdag brachten zij allereerst een bezoek aan de Rotterdamse Droogdok Maatschappij, waar zij na door de directie ontvangen te zijn, de gieterij, de afdeling scheepsbouw en de machinefabriek bezochten. Met twee autobussen reden de gasten vervolgens door het in aanbouw zijn de grote dok en zij kregen eveneens een kijkje bij de „Rotterdam". Ver volgens werd een bezoek gebracht aan de Dok- en Werf maatschappij Wilton-Fei jenoord' Vandaag staat een bezoek aan eni ge bedrijven van Verolme op het pro gramma. De ochtend is gereserveerd voor een kijkje in de machinefabriek te IJselmonde, waarna de werf in Alblasserdam met een bezoek wordt vereerd. Vervolgens wordt de tocht 1 vervolgd met de Spidoboot „Regen- tesseplaat", die de gasten zal afzet ten bij de werf ran Verolme op Ro zenburg, waar dan de lunch wordt gebruikt. Moeilijke jaren zijn than3 voorbij De gemengde zangvereniging „Cres cendo" te Kroiningen, de tot de beste koren van de Zeeuwse Zangersbond „Zang Veredelt", behoort, viert dit jaar naar veertigjarig bestaan. Op 27 mei a.s. bestaat de vereniging precies veertig jaar, maar het jubileum wordt 0)> een latere datum gevierd, namelijk in oktober. Er zal dan, zeer waar schijnlijk met medewerking van de orkestvereniging „Apollo", een opera- en operetteconcert worden gegeven. Een opmerkelijk feit in de geschie denis van de zangvereriiging is, dat van de zeven dirigenten, die de Krui- ningse zangers en zangeressen met wisselend succes hebben geleid, er vijf bij het onderwijs zijn. Achtereenvol gens hadden de leiding de heren F. J. A. L. Visser, M. Mgas, Q. van As, C. J. Bruijnzeel, Jac. Kole, M. J. van den Berge en sedert 1941 Adr. B. Holster, van wie alleen Bruijnzeel en Van den Berge niet bij het onder wijs werkzaam zijn. De eerste voor zitter van het koor was de heer M. Maas, die een van de promotors was bij de oprichting. Hij werd successie velijk opgevolgd door de heren C. J. Bruijnzeel, P. M. Polderman, W. J. Kievit, J. Schrier en sedert 1953 M. J. v. d. Berge. Gedurende een lange reeks van jaren heeft „Crescendo" met gemiddeld rond 40 leden, aan tal van concour sen op provinciaal en nationaal ni veau deelgenomen. Daarbij werden steeds goede resultaten bereikt. Voor al de jaren 1950, 1951 cn 1952, toen het koor o.a. eenmaal de eerste prijs van het bondsconcours deelde. B.L.O. in West Zeeuwsch- VTaanderen waarschijnlijk per 1 september. In de maandag gehouden vergadering van de gemeenteraad van Retranche- ment deelde burgemeester J. A. Leen- houts mede. dat de commissie voor bet b.l.o.-onderwijs in West Zeeuwsch- Vlaonderen thans zo ver is met haar plannen dat zeer waarschijnlijk per 1 september a.s. zal worden begonnen met een openbare b.l.o.-school. Ook een regeling voor gezamenlijk vervoer voor het openbaar en bijzonder on derwijs kwam gereed. Beide voorstel len komen aan de orde in de volgende zitting. Op voorstel van B. en W. werd beslo- I ten een verzoek in te dienen om ver hoging van het basisbedrag van de al gemene uitkering uit het gemeente fonds. Voor 1959 werd een subsidie van f 261.18 verleend aan de Interkerke lijke Commissie voor het Maatschap pelijk Werk in West Zeeuwsch-Vlaan- deren. Besloten werd van de heer H. van Soolingen een houten loods te kopen voor f 1000, welke zal dienen als kieedgelegenheid op het gemeentelijk sportterrein. Beide sportverenigingen zullen hiervan gebruik kunnen ma ken, 9amen voor een bedrag van f 50 per jaar. Voor verbetering van het pand Z 57, zal de gemeente financiële medewer king verlenen, mits 2/3 deel van de toe te kennen bijdrage voor rekening van het rijk komt. Het voorstel van B. en W. om opnieuw te besluiten aan de Commissie van Beheer mede te delen, dat de aanstel ling vjn een derde schoolarts zeer gewenst is, werd aangenomen met 5 tegen 2 stemmen. ADR. B. HOLSTER ...bekwaam dirigent... De februarivloed van 1953, die Krul- ningen voor een groot deel verwooest- te, drukte zwaar haar stempel op de zangvereniging. Slechts 18 Jeden meldden zich ongeveer een jaar na de ramp voor de eerste uitvoering. Dank zij de energieke leiding van voorzitter Van den Berge en dirigent Holster groeide het ledental weer spoedig naar de veertig. Op de avond van de uitvoeringsdag gaven zich zelfs dertien nieuwe leden op. Thans telt de vereniging 43 zangers en zan geressen. Vooral na de ramp mogen de pres taties van de Kruiningers met ere worden genoemd, hetgeen niet in geringe mate te danken is aan de heer Holster, die zich een be kwaam dirigent heeft getoond. Ook de orkestvereniging „Apollo", de muziekvereniging „E.M.M." en het kinderkoor „Jong Crescendo" trekken profijt van de muzikale gaven van de Hansweertse onder wijzer. Hij heeft de vereniging in enkele jaren tijd naar grote suc cessen geleid. Zo eindigde het koor vorig jaar bij het zangconcours van „Zang Veredelt" op de tweede plaats achter „Juliana" uit Zuid- zand e. Een minder sterk punt van „Crescen do" is het feit, dat de vereniging alle mogelijke moeite moet doen om fi nancieel de eindjes aan elkaar te knopen. Toch slaagt men daarin ieder jaar weer, mede dank zij een subsidie van de gemeente. Ondanks tegensla gen in het verleden is „Crescendo" thans een bloeiende vereniging, die met haar jaarlijkse activiteiten er toe bijdraagt, dat het verenigingsleven in Kruiningen bloeit. Ds. J. van der Touw omgekomen Ds. J. van der Touw uit Oirschot is dinsdagmorgen om het leven geko men, toen hij, terugkerend van de markt, in Oirschot door een militaire vrachtauto werd aangereden. Ds. Ja cobus van der Touw werd op 20 fe bruari 1895 te Breda geboren. Hij werd in december 1950 van Kerkrade naar de Nederlands hervormde ge meente te Oirschot beroepen. In 1948 werd hij predikant in alge mene dienst voor de geestelijke ver zorging van politieke delinquenten in de mijnstreek. Auto door botsing te Wplfaartsdijk in de sloot Een èuto, bestuurd door de heer H. van de M. uit Kats is tegen een op de Veerweg te Wolfaartsdijk gepar keerde auto gebotst, waardoor dit laatste voertuig in de naast de weg gelegen sloot terecht kwam. De ge parkeerde auto was eigendom van de heer S. A. uit Wolfaartsdijlk. Bei de auto's werden zwaar beschadigd. Collecte De collecten in de Nederlands her vormde kerk te Hoedekenskerke be droegen in de maand maart voor de kerkvoogdij f 160.91 en voor de diaco nie f 118.17, terwijl de gehouden extra collecten voor het algemene werk van de Nederlands hervormde kerk f 168.36 opbracht. RADIO- EN T.V.-RUBRIEK Het geschenk voor HM. de Koningin In een toespraak, die de burgemees ter van Utrecht, jhr. mr. C. J. A. de Ranitz, als voorzitter van het comité „Verjaarsgeschenk H.M. de Konin gin" gisteravond voor de radio en de televisie gehouden heeft, heeft hij ge constateerd dat het streven van het comité overal sterk aanspreekt. „Wij kunnen onze innige dank to nen, dat 50 jaar geleden in ons Oranjehuis een prinsesje het levens licht zag. Dat ons Juliaantje, zoals zij de eerste jaren werd genoemd, is opgegroeid tot de alom geliefde en geëerde draagster van de kroon van thans. En nu vieren wij haar 50ste verjaardag en we willen haar allen tezamen een geschenk aanbieden. Waarschijnlijk is dit de enige gele genheid, waarbij wij op deze wijze haar onze genegenheid, onze liefde, kunnen betonen. We slaan dus, on- IN NEDERLAND IS DE Betere melkprodukten en kwaliteitsvee De gemiddelde melkprodubtie van de Zeeuwse koeien, die door de „Melk- controle" een instelling uit het be drijfsleven worden gecontroleerd is het hoogst van geheel Nederland. Dit brengt tevens mee, dat het nu moeilijk wordt om bij de onder con trole staande dieren deze produktie verder op te voeren. Hoewel Zeeland hier in vergelijking tot de andere provincies dus heel goed afsteekt is de algehele situatie toch niet zo roos kleurig. Landelijk staat namelijk 70 van de melkkoeien onder toe zicht van de Melkcontrole, terwijl dit percentage in Zeeland veel lager ligt. Dit deelde ons de heer J. H. ter Keurs mee naar aanleiding van het tiende jaarverslag van de vereniging voor K.I. „Naar produktief vee op Walcheren". De heer Ter Keurs, die secretaris is van deze vereniging, gaf een korte mondelinge toelichting op dit verslag en vertelde het een en an der over het ontstaan van de K.I.- vereniging. „Want niet alleen door middel van de controle op de melk heeft men getracht de produktie op te voeren'", zo betoogde de heer Ter Keurs, „doch ook door het scheppen van betere voortplantingsmogelijkhe- den. Deze twee punten zijn bovendien van belang met het oog op de export van vee". Vooral 't scheppen van betere voort- plantingsmogelijkheden is sinds 1948 met kracht ter hand genomen. On gunstige ervaringen met het rundvee „Kinderzorg" vergadert in Middelburg De vereniging „Kinderzorg" te Mid delburg houdt haar 52e jaarvergade ring op donderdag 23 april a.s. in de gymnastiekzaal van de vereniging aan de Veersesingel. In deze jaarver gadering zal een bestuursverkiezing worden gehouden in verband met pe riodieke aftreding van mevrouw G. van DoorninckBartling en mevrouw L. HornstraTichelman te Middel, burg, ds. L. S. Blom te Aardenburg, ds. H. M. Strating te Goes, de heer H. Uyl te Zierikzee en ds. F. H. A. van der Wind te Serooskerke (W.). Het bestuur vraagt voorts- machti ging tot aankoop van grond voor het bouwen van zeven paviljoens en tot aankoop van een kantoorgebouw. Het vraagt ook machtiging tot het aangaan van een geldlening voor de financiering van ae bouw van deze paviljoens enz. 's Middags zullen enige documen taire films worden vertoond. De ver gadering, die toegankelijk is voor af gevaardigden van alle hervormde kerkeraden in Zeeland, zal worden ge leid door de voorzitter, ds. H. M. Strating, te Goes. noopten toen tot het nemen van maat regelen om de besmettelijke on vruchtbaarheid te bestrijden. Het initiatief hiertoe werd genomen door dr. G. Wagenaar en C. Zwagerman. Belde heren riepen versohillende voormannen op het gebied van de rundveehouderij op Walcheren bijeen om te kijken of er genoeg deelname was voor het oprichten van een K.I.- vereniging. Belangstelling De belangstelling onder de Walcherse veehouders bleek hiervoor zo groot, dat men niet lang daarna kwam tot oprichting van een vereniging. Niet alleen op Walcheren leefde de gedach te om in de bestaande toestand ver betering te brengen, want ook in de rest van Zeeland werden kort na elk aar nog een 5-tal van deze verenigin gen opgericht. De Walcherse vereni ging is hiervan de grootste. De heer Ter Keurs stipte tevens aan, dat over het algemeen door de Zeeuw se boeren niet genoeg aandacht wordt besteed om de melkproduktie en de kwaliteit van het vee op te voeren door middel van aansluiting bij de „Melkcontrole" of de K.I.-vereniging. Hiertegenover staat, dat hij meer dan tervreden is over de resultaten van de Walcherse K.I.-vereniging in de afgelopen tien jaar. In 1948 startte men met 230 leden, die samen voor 800 koeien intekenden. Thans telt de vereniging 518 leden met 2888 inge schreven koeien. Bovendien stijgt dit ledental jaarlijks met enkele tiental len. Evenals de andere Zeeuwse KJ.-ver- enigingen is natuurlijk ook de Wal cherse vereniging aangesloten bij de „Coöperatieve vereniging Centraal stierenstation Zeeland C.A.", dat op twee kilometer afstand van Goes in 's-Heer-Hendrikskinderen is geves tigd. Van de elf stieren die hier zijn ondergebracht behoren er drie toe aan de Walcherse vereniging. Inder tijd werd Goes gekozen voor de ves tiging van dit station, omdat hier de Prov. Gezondheidsdienst voor dieren is gevestigd, die toezicht uitoefent op het staion. Tevens was de centrale ligging van deze Bevelandse gemeen te een groot voordeel. geacht van welke levensbeschouwe lijke richting, maatschappelijke stand of politiek wij zijn, onze handen in een". Jhr. De Ranitz deelde mee, dat de koningin de wens te kennen heeft gegeven dat het geld allereerst zal worden gebruikt voor door haar aan te wijzen charitatieve instellingen, onder meer het Koningin Juliana- fonds. Het is echter de bedoeling van het comité, dat de koningin ook een persoonlijk geschenk zal ontvangen. „Ik kan nog niet zeggen, wat dat zal zijn. Het moet een verrassing blijven, maar het zal haar stellig per soonlijk een groot genoegen doen, vooral als tienduizenden in Neder land, Nieuw-Guinea, Suriname en Cu rasao eraan hebben meegewerkt". Mr. Reinink herdacht in een boeiende toespraak dr. Eduard van Beinum. Opnamen uit episoden van Van Bei- nums leven sloten voortreffelijk bij het gesproken woord aan. The Borneo Story In de voortreffelijke filmserie „The Borneo Story" nam de camera de kij kers mee naar steile rotsen, waar aan inheemsen halsbrekende toeren verrichtten om de eetbare zwaluw nesten te bemachtigen. Een gevaar lijk karwei, dat niet alleen uitstekend werd verricht, maar dat ook span nend was bovendien. De „Bordpapieren ridder" liet verstek gaan. De kijkers moesten het toen maar stellen met de film „Liefdes loterij", een reprise van een zeer re cente vertoning. Bouw christelijke kleuterschool aanbesteed Dinsdag werd voor rekening van het be stuur van de Vereniging voor Christelijk Kleuteronderwijs aanbesteed het bouwen van een christelijke kleuterschool aan de B'erlagestraat te Vlissingen. Er werd als volgt Ingeschreven: J, M. Goede- mohdt, Vlissingen, 9iJ.890.Wed. Post en zn., Vlissingen, t 100.115.—; J. Blaasse, Vlissingen, f 100-675.Gebr. Jobse, Serooskerke, f 101.318.—: D. van der Poel, Oudelande, f 103.725.—; P. Engels, Helnkenszand, t 105.698.—; O. Priem, Le- wedorp, 106.187.—; J. Hopmans. Goes, f 106-324.—; J. Baaijens. Kapelle, f 109.999.Leenhouts, Sluis, t 110.000,—; P. de Kok, Vlissingen, t 111.000.—; A. Poelman en Zn., Rltthem 113,350.H. Blankenburgh Nleuwdorp 121,900.—. DONDERDAG 16 APRIL HILVERSUM I. 402 m. 746 kcVs. 7.00 KRO, 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00-24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. NCRV; 10,00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO; 11.00 V. d. zieken. 11.15 Gewijde muziek. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Gram. .12.25 Wij van het land. 12-35 Land- en tulnb. meded. 12 38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Gram. NCR V: 14.00 Metropole ork. en solist. 14.45 Gram. 15.00 Radio Philh ork. 15.45 Gram. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Philh. sextet. 17.00 V- d. jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beurs- ber. 17.45 Lichte muz. 18.15 Sportrubrlek. 18.30 Lichte muz. 18-50 Sociaal perspectief. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man a19.15 Vocaal ens. 19 30 Radiokrant. 19-50 C.H.U., pol. caus. 20-00 Gevar. pro- gr. 22.00 Tijdschrlftenkron. 22.10 Orgel, conc. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking 23.00 Nws. 23.15 Sportuitsl. 23.20—24.00 Gram. HtLVERSUM II. 298 m. 1007 kC./S. T.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7 20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8J5 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram 9.40 Mor genwijding. 10.00 Gram 10.50 V d. kleu ters. 1100 Kookpraatje 11.15 Radlo-phil- harm. ork. 12,00 Metropole-ork, en solist. 12.30 Land. en tulnb- meded. 12.33 Ha- wailan-ensepible. 12.50 Uit het bedrijfs leven, caus. 13.00 Nws 13.15 Meded. o£ gram. 13,20 Dansmuz. 1355 Beursber. 14.00 Sopr. en piano. 14.25 Alles op één kaart. 15.20 V. d. vrouw. 16.00 Van vier tot vijf. 17.00 V- d. <eugd 17.30 Gram. 17.45 Idem. 18.00 Nws. 18.15 Regerlngsuitz.: Act. on derwerp. 18 25 Lichte muz. 18.45 Sport- praatje. 18-55 Gesproken brief. 19,00 V. d. kleuters. 19-05 Gevar.progr. 20.00 Nws. 20.05 Serse, vrolijke opera. 22.25 Act. 22.35 Sportact. 22.45 Nws. 23.00 Beursber. v. New York. 23.05—24.00 Serse, vrolijke ope ra (3e acte). TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VPRO: 20,20 Oude films. 20.40 Dat had U gedacht, TV-covnedie. 21.25 Rep. uit het Instituut v. d. Nederlandse Stichting voor het dove en slechthorende kind te Amsterdam. FRANS BELG. TV-PROGR. 17.00-18.00 V. d. kind. 19.00 V. d. Jeugd. 20.00 Nws. 20.35 Interviews. 21-35 Enquête. 22.15 Filmprogr. Daarna: Wereldnws. VLAAMS BELG. TV-PROGR. 19.00 V. d. kind. 10.30 Nws. 20.00 Gevar. progr. 21.15 Speelfilm. 22.45 Nws. Ooesterverzendingen in maart In maart 1959 bedroeg de oesterver zending: Nederland 105.775 stuks (v. j. 107.845 stuks); België 1.116.885 (1.188.277); Engeland 183.500 (170.700); Duitsland 124.766 (118.190); Frankrijk 12.600 (33.250); diverse landen 68.630 (76.300). To taal 1.612.156 stuks (vorig jaar 1694.562 stuks). Volksdansweekend van C.J.V. en V.C.J.V. te Goes Het Christelijk Jongeren Verbond en de Vrijzinnige Christelijke Jeugd- centrale in Zeeland en West-Brabant houden zaterdag en zondag een volks dansweekend in Goes. De algehele leiding is in handen van mej. p. Dekker te Kloetinge. Dè leiding van het volksdansen berust bij wika D. E. Hlensch. t Heden overleed tot on ze diepe droefheid, voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden onze lieve moe der, behuwd- en groot moeder MARIA CHRISTINA WORM weduwe van Hondrikus Nicolaas Heins in de ouderdom van 71 jaar. Namens de familie, J. M. Chr. H. Rijkscn- Heins Middelburg, 14 april '59 Spanjaardstraat 52. De gezongen H. Mis van Requiem zal aan God worden opgedra gen vrijdag 17 april a.s. in de >arochiekerk van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand, Brinklaan te Bussum om 10 uur, waarna '.e begrafenis zal plaats hebben op het oude r.-k. kerkhof te Bus sum. Gevraagd nette Bakkerij SMALLEGANGE, Biezelinge - Telefoon 382. Gevraagd voor direct Leeftijd beneden 20 jaar, opleiding h.b.s. of ulo. Brieven te richten aan D. Schipper, Koningstraat 4 te Goes. Drie Koningenavond in het Schuttershof te Mid delburg kan woensdag 15 april wegens ziekte van de hoofdvertolker NIET DOORGAAN Kaarten kunnen worden in geleverd bij de Ladies Toi- letclub, Segeersstraat, Mid delburg. Grote pot 1.65 Wegens sterfgeval is onze zaak vrijdag 17 april a.s. de gehele dag GESLOTEN Fa. F. J. STEIJNEN Spanjaardstraat 52, MIDDELBURG BIJVERDIENSTE. De melkconlrolevorenlging MiddelburgSt.-Laurens vraagt voor haar leden MELKCONTROLEURS. Inlichtingen bij de heer L. J. Lorier, Seisweg 139, Mid delburg. Brieven Inleveren tot en met 18 april 1959. TIMMERLIEDEN EN AANKOMENDE TIMMERLIEDEN GEVRAAGD. Geruime tijd werk. FA. S. KODDE ZONEN TE VEERE. GROOTHANDEL TE GOES vraagt wegens dienstplicht van de tegenwoordige, Leeftijd 17 jaar. Brieven onder no. B 99, bureau P.Z.C., Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 6