NIEUWS UIT ZEELAND EXPRESS Tekko Taks duikt in het verleden NOG EEN DRUK NA-SEIZOEN VOOR ZEEUWSE BRIDGERS HOOPGEVENDE PRESTATIES OP TRAININGSPAKKENWEDSTRUD ZWEMCLUB AARDENBURG SLUIT ZICH AAN BIJ DE K.N.Z.B. WOENSDAG 15 APRIL 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WALCHEREN VLISSINGEN „Je moet er niet mee spelen" Om de klucht „Je moet er niet mee spelen" die de toneelgroep van „D( Schelde" zaterdagavond in het Schel- dekwartier te Wissingen speelde, is op de meeste stoelen hard gelachen. Dat was overigens eerder het gevolg van de interpretatie, gegeven aan het stuk door de tekstvaste en met vaart spelende groep, dan van de kwaliteit van dit toneelwerk. De tekst van au teur Hans Nesna had de spelers na melijk een veelheid van uitgesleten zegswijzen, gemeenplaatsen in de mond gegeven. Door de wijze, waarop de spelers en speelsters vaak toch iets eigens aan hun tekst gaven, hebben de bezoe kers, van wie velen waarschijnlijk nog de goede opvoering van ander halve maand geleden in het hoofd hadden, toch waar voor hun geld ge had. De handeling is gericht op een jong advocaat, die om een kapitaal in handen te krijgen een meisje moet trouwen, dat ruj niet kent. Zes jaar moet hij op haar, en wat een grotere beproeving is op haar geld wachten. Uiteindelijk komt het er toch niet van en blijkt zijn gefrustreerde liefde voor de dochter van zijn huishoudster sterker dan zijn zucht naar geld. Tot ieders voldoening wordt die liefde vrijelijk beantwoord en bovendien be loond met het overrompelende kapi taal. De heer J. Lammers was de door vrouwen omringde, maar doodsbange advocaat. Als twijfelaar in liefdesza ken was hij zeer overtuigend. Een bijzonder fraaie typering gaf de heer A. Hubregtse aan zijn stropers- rol. Mejuffrouw N. Wisse gaf een goede uitbeelding goed verzorgde articulatie van een explosieve arties te, die als een vurige babydoll- panter over het toneel ging. Mejuffrouw M. Barten speelde met natuurlijkheid een ondeugend meisje, mevrouw N. Jellema-Net een brave, maar intrigerende huishoudster en de heer P. Jellema, geheel volgens de aankondiging, een raar mannetje. De heer J. Meulmeester speelde een rol waarmee hij veel eer inlegde. Me vrouw N. Grootjans tenslotte gaf een kleine, maar goede typering te zien van een wasvrouw. Ledental Bestuurdersbond Vlissingen liep terug Uit het jaarverslag van de N.V.V.. Bestuurdersbond Vlissingen blUkt, dat het ledental van de bond in het afge lopen jaar een behoorlijke teruggang te zien gaf, namelijk met 144 tot 4011 leden. Volgens het jaarverslag is dit een landelijk verschijnsel. Voorts wordt nogmaals de noodzaak beklem toond in Vlissingen tot een gezame- lijke vverkersploeg te komen. In het verslag wordt tevens de ongerustheid uitgesproken over de nog steeds heer- sendè;'Werkloosheid. Voorts wordt een opsomming gegeven van de werk zaamheden in het afgelopen jaar. Ook'het aantal leden van de stichting Arbeiders Kunstkring liep in novem ber en december 1958 enigsgips terug. Ook dit is echter een verschijnsel, dat bij alle cultuurverzörgende organisa ties valt waar te nemen. Uit het fi nancieel verslag over 1958 blijkt, dat er per 31 december een saldo van f 972,54 was. De rekening sloot met een totaal van f 7232,23. De begro- """"'geeft een totaal-bedrag __J7,54. Hierin is een pose van f 300 voor onvoorziene uitgaven opgenomen. Sportmiddag voor de Vlissingse jeugd De jeugdcommissie van de voetbal combinatie „Vlissingen" houdt even als verleden jaar weer een jeugd- sportmiddag voor de leden van Ma rathon, Vedo, Olympus, Walcheren, Zeeland Sport en V.C. Vlissingen en wel op zaterdag 23 mei a.s. De gele genheid wordt opengesteld voor jon gens en meisjes van 8 tot en met 17 jaar. Op deze sportmiddag moe ten op verschillende plaatsen in de stad vragen worden beantwoord over spelregels e.d. en ook zullen de in schrijvers moeten hardlopen, hoog springen, balwerpen, doelschieten enz. Mooie prijzen zullen voor deze kamp worden beschikbaargesteld. Deze prijzen worden op een feest avond uitgereikt. Voor deelname kan men zich opgeven bij de diverse se cretarissen van de sportverenigingen. MIDDELBURG Afloop openbare verkoping In het Notarishuis te Middelburg heeft notaris J. A. Janse de Jonge donderdag een openbare verkoping gehouden van enkele huizen. Het be trof hier: a) het huis en erf aan de Korte Geere 72 ter grootte van onge veer 49 ca. Dit pand werd in koop toegewezen aan de heer A. S. Roth te St. Laurens voor f 2000; b) het huis en erf aan de Korte Geere 74 ter grootte van ongeveer 48 ca; in koop toegewezen aan de heer A. S. Roth te St. Laurens voor f 2000; c) het huis en de tuin aan de Schoorsteen- 26 ter grootte van 2.24 werd in koop toegewezen heer A. Polderman te Mid delburg voor f 2500; d) het huis en erf aan de Beenhouwerssingel 51 ter grootte van 50 ca, hetgeen in koop toegewezen werd aan de heer A. S. Roth te St. Laurens voor f 1750; e) het huis en erf aan de Koestraat 6 ter grootte van 41 ca. Dit pand werd ver kocht aan de heer A. S. Roth te St. Laurens voor f 750; en tenslotte het huis Heerenstraat 43, dat in koop werd toegewezen aan de heer W. Gi- deonse te Middelburg voor f 1000. O.- EN W.-SOUBURG Herv. Vrouwenvereniging De hervormde wouwenvereniging „In Dienst der Kerk" te Middelburg hield in de Bogardzaal een uitgestelde paas- vergadering onder leiding van de pre sidente, mevrouw Don-Verboom. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van de provinciale federatie van de U.V.V inzake de mogelijkheid van een verblijf van vermoeide huis moeders op „Hedenesse", bij Cadzand. Besproken werd het programma en de deelneming aan de op 13 mei a.s. te Kapelle te houden Zeeuwse toogdag. afgevaardigden naar de op 26 ei mei a.s. te Sittard (L.) te houden landelijke vergadering werden geko zen mevrouw Harmsen-V&n de Meene, mevrouw Koole-Leijnse en mevrouw De Kuyper-Labruyère. Vervolgens werd door de dames Don, Harmsen. Den Hollander en Stufkens een paasliturgie uitgevoerd. Mevrouw Koole las tenslotte een paasverhaal. Collecte De in Souburg gehouden t.b.c.-collec- te ten bate van Sonnevanck en Zon negloren bracht 593 op. HUIS Cll U IU vegerssingel 1 Dit pand we aan de heer Examen Te Den Haag slaagden voor het prak tisch gedeelte volledig diploma tweede stuurman grote handelsvaart de heren W. J. Deijnen en D. L. Roth, bei den te Middelburg. f Advertentie) zelf-^ 'schilders!'' vraag geen verf Jj vraag: 1232321 Stedenwedsfrijd in Vlissingen Neunkirchen komt met 137 sportlieden naar Zeeland In 1960: 4-steden-wedstrijd in Saarland Tier vertegenwoordigers van de sportverenigingen in Neunkirchen (Saarland) hebben In het afgelopen weekeinde een bezoek aan Vlissingen gebracht. Doel van dit bezoek was: voorbereiding van de stedenwedstrijd VlissingenNeunkirchen, die van 25 tot en met 29 juni in de Zeeuwse plaats wordt gehouden. Tijdens een vergadering, die zaterdagavond in het Strandhotel werd gehouden met de Stichting Sportbelangen en gede legeerden van de betrokken sporten, nodigden de Saarlandse afgevaardig den de Vh'ssingers reeds uit voor een return-bezoek aan Neunkirchen in 1960. Dit zal echter geen twee-ste den-, maar een vier-steden-wedstrijd worden: Neunkirchen, Vlissingen, Sliinchen-Gladbach en Kreuznach (de beide laatste plaatsen liggen in West-Duitsland). In principe aan vaardde de Vlissingse Stichting Sportbelangen deze uitnodiging. De Saarlanders komen in juni met een ploeg van 137 sportlieden in vier bussen naar Vlissingen. Vele takken van sport zullen zij op Zeeuwse bo dem beoefenen. De Saarlandse ploeg omvat onder meer 14 voetballers allen amateurs in de leeftijd van 20 tot 24 jaar. Verder komen er 18 atle ten (heren), die de Vlissingers zul len bekampen op de volgende num mers: 100, 200, 400, 800 en 3000 me ter; 4 x 100 meter estafette; 4 x 400 meter estafette: vèr- en hoogsprin gen; kogelstoten, discuswerpen en speerwerpen. Op ieder nummer ne men twee deelnemers van iedere stad deel. Ook komen er turnsters en turners: 4 dames, 4 heren, 4 meisjes en 4 jon gens. Acht Saarlandse tafeltennis sers (allen heren) spelen in Vlissin gen 12 enkelspelen en 4 dubbelspelen. Neunkirchen stuurt ook badminton- spelers: zes heren en twee dames. En tenslotte komen er dan nog 8 biljar ters en 8 beoefenaars van de kegel- sport. In het kader van deze stedenwed strijd worden ook tennisontmoe- tingen gehouden, maar de Saar landse tennissers komen, in ver band met hun competities, reeds eerder: van 17 tot 20 juni. Zes he ren en vier dames spelen dan vier enkelspelen heren, 2 enkelspelen dames, 1 dubbelspel dames, twee dubhelspelen heren en 2 gemeng de dnbbels. Ook zal er in Vlissingen door 12 Saarlandse heren en 4 Saarlandse dames op floret, degen en sabel ge duelleerd worden. In dit geval zullen de tegenstanders echter Middelbur gers zijn en de punten van deze wed strijd zullen dan ook niet meetellen voor de stedenontmoeting. Advertentie GOEDE ORGANISATIE VAN DYNAMO DE EERSTE trainingspakkenwcdstrljd is zaterdagmiddag in Zeeland van start gegaan. De organisatie ervan was in handen van de atletiek- vriendenkring Dynamo te Middelburg, die uit vele delen van Zeeland en ook van bulten de provincie inschrijvingen had ontvangen. Het was ove rigens best weertje voor de trainingspakken, want zo af en toe striemde een fikse bui hagel over de Middelburgse sintelhaan, waar de wedstrijd werd afgewerkt. Het programma was verdeeld in twee- of driekampen voor loop- en technische nummers. Afgaande op de prestaties mag aan genomen worden, dat de Zeeuwse atleten over het merendeel goed heb ben overwinterd, want hoewel de trainingspakken vanzelfsprekend een handicap vormden voor tijden, die In overeenstemming waren met die van het vorige seizoen, mag toch het nieuwe seizoen met goede hoop tegemoet worden gezien. Clubteams lootten tegen elkaar.... Nauwelijks zijn de bondscompetitie van de Ned. Bridge Bond afgelopen I werd gewonnen Spekholzerheide van Heerlen, van en zelfs van een bekend Haags hoofdklasseteam. Een nederlaag kon echter niet uitblijven, aangezien er nog maar 8 teams over of de bekerwedstrijden nemen eenljva,en» waaronder enkele meester- aanvang. Eerst de open-paren wed-JJ&Pf®, viertallen. Dat gebeurde dan strijden, die reeds aan de laatste ron-1 vrlJdag J-*- tegen een zeer sterke *1.Ij.--v1 Hanfffld mmhinnrio Mot «r» rv> Haagse combinatie. Met 60 m.p. ver schil moesten de Vlissingers zich ge wonnen geven. De winnaar van dit interessante toer nooi zal opgesteld worden in de lan- denwedstrijd tegen het Belgische B- team. de toezijn. Deze week is een begin gemaakt met de achttallenwedstril- den om de P.Z.C.-beker. Op 24 mei vindt dan nog in het nieuwe Schelde- kwartier de grote bondsdrive plaats, waaraan bridgers uit heel Nederland deelnemen en waar ook op bridgers uit België wordt gerekend. Een laat en druk seizoen zodoende. De loting voor het achttallentoernooi viel niet bijzonder gelukkig uit. En kele clubteams lootten tegen elkaar. Dat leverde al direct een verrassing op. V.B.C. II won n.l. van het eerste V.B.C.-achttal. Fles I deed het anders en schakelde Fles H uit. Het derdebeekerit" gereden, georganiseerd "".A.O. „Schelaegouwen" en 20 STUKS 75 CT Vergadering Walcherse j a gers ver eni gin g Vrijdagavond hield de pas opgerichte Walcherse Ja gers vereniging onder grote belangstelling in een van de zalen van de Gouden Poorte te Mid delburg een vergadering. Tijdens deze bijeenkomst, waar een bestuur moest worden gekozen, werd beslo ten het voorlopig bestuur bestaande uit de heren: voorzitter W. C. Mange te Vlissingen; penningmeester W. Kleinepier uit Biggekerke en secreta ris J. C. de Jonge te Middelburg de finitief te benoemen. De contributie weid vastgesteld op vijf gulden per jaar Op „derde pinksterdag" zal men te Oostkapelle een schietwedstrijd houden. Tot lid van de commissie voor jachtgeschillen werden de heren J. C. Klok te Oostkapelle, P. Brasser te Koudekerke en J. Huibregtse te Westkapellc benoemd. Reserve-lid van deze commissie is de heer Daal huizen uit Souburg. Op deze vergade ring gaven zich tevens verscheidende jagers op als lid van de vereniging. Officiële publikaties MIDDELBURG. TOEPASSING DRANKWET. AANVRAAG VERLOF A. B. en W. van Middelburg maken be kend, dat door I. Jozlasse, wonende te Middelburg, een verlof A is aangevraagd voor de beneden vóór- en achter lokalitei ten van perceel Braakmanstraat 11. Binnen twee weken, nadat deze publika- tie is geschied, kan ieder tegen het verlenen van het verlof schriftelijk be zwaren bij ons college Inbrengen. Flesteam kon uiteraard niet op tegen Zd. Beveland n, want voor de Goese- naren levert het niet de minste moei te op om enkele sterke achttallen op te stellen, getuige ook de overwin ning van Zd. Beveland I op Middel burg I. In Zeeuws-Vlaanderen deed Terneu- zen wederom van zich spreken door het door velen favoriet geachte Luc- tor I uit te schakelen. Bekérhoudei Terneuzen komt nu in de volgende ronde tegen Sas I, dat een normale overwinning op Luctor n behaalde. De uitslagen: V.B.C. II—V.B.C. I 66 43; Zd. Beveland nFles m 118 44; Sas ILuctor n 9458; Fles I—Fles H 97—61; Zd. Beveland I— Middelburg I 7560; Terneuzen I Luctor I 8853. De halve finale open-paren afd. A. werd vrijdag j.l. in Middelburg ge speeld. De volgende paren plaatsten zich voor de finale: Groep A: 1. War- tenaDonker Curtius 65%; 2. v. HeelHensbergen 63; 3. Heyboer Luykx 31%. Groep B: 1. mevrouw Dronkers Verhoef 74; 2 mevrouw Braakvan Iren 72; 3. echtp. Steenland 57%. Een Fles-combinatie nam in de afge lopen weken doel aan de landelijke viertallenwedstrijden om de Martfnl- cup. Tegen de verwachting in werd succesvol gespeeld. Achtereenvolgens Overbeeke-rit"-deeinemers troffen slecht weer Zaterdag is weer de bekende „Over- heeliftrif." «xprprlf»n ironpironicsnrH NEEM NEUROTONIC j zenuwk&lmerend f NIET VERDOVEND.... MAAR GENEZEND! A-junior Jansen (MQC) liep 100 m in 11 sec Zo liet de „Het Zwin"-atleet Joris Wuijts een uitstekende 800 meter zien met een tijd, die rond de 2.4 lag. Hij werd de overwinnaar van de af standstweekamp. want ook de 1500 meter bracht hij op zijn naam. Hij bond daarbij de strijd aan met de Dynamo-eüte op de middenafstand en na een tactisch gelopen race, waarin hij in een fel duel gewikkeld was met Hans Bostelaar, slaagde hij er In de Middelburger op 200 meter voor de eindstreep los te werken, waarna hij met ongeveer 10 meter voorsprong finisthte. Bijzonder fraai waren ook de sprintduels. De A-junior F. Fansen van het Bergen op Zoomse MOC vormde hierbij een klasse apart. In trainingspak roffelde hii keihard en in voortreffelijke stijl de baan over, hetgeen hem een uitstekende tijd van 11 seconden precies ople verde. Het duel tussen de Zeeuwse carcks Kees de Munck van AV 56 uit Goes en Cees de Groot van Dy namo leverde op de 100 meter een zege voor de Goesenaar op; Dc Groot kon jammer genoeg wegens een blossure dc 200 meter niet lo pen. Op de technische nummers kwam de Goese atleet Masolijn tot een goede speerworp van rond de 46 meter. Het zal geenszins verwonderlijk zijn als dit seizoen zijn Zeeuws record scher- ner wordt gesteld. Bij de meisjes A vormde Matty Theu- ne van Marathon een klasse apart, dat eveneens 't geval was met Loes v Rooijen van Dynamo bij de B-meisjes en L. van Hanegem van „Het Zwin" bij de C-meisjes. De puntentotalen van de diverse kam pen luiden: Puntentellingen Heren A en B (800 en 1500 meter): 1. Joris Wuijts (Het Zwin) 1393 punten; 2. Hans Bostelaar (Dynamo) 1350 p.; 3. Piet Zwartepoorte (Dyna mo) 931; 4. Han Mondeel (Dynamo) 772; 5 Rini Mondeel (Dynamo) 750; Heren C en D: idem: 1. De Nijs (Olympia '47) 934; 2. Monteban (K. M.A.) 906; S A. Goudswaard {Ma rathon) 824; 4. Frans Brouwer (Dy namo) 789; Heren sprinttweekamp: VERGADERING KRING ZEELAND In de jaarlijkse algemene vergade ring van de kring Zeeland van de Koninklijke Nederlandse Zwembond in hotel „Het Wapen van Breskens" door de M. J „De Zeeuwen" in opdracht van deheeft de 'voorzitter, de heer J. Geer- heer P. Overbeeke van het Ned. Kof- j ling, rich zeer verheugd getoond fiehuis, die ook de prijzen verzorgde. «ver het feit. dat de krina vieeinnd De rit telt mee voor het clubkampi oenschap van belde motorclubs. Aan de start verschenen 15 motor rijders en 30 automobilisten, de rit werd gereden met een gemiddelde snelheid van 36 km per uur. Van de motoren werden 2 en van de auto's 4 niet gefinisht. Er werd om acht uur gestart, waar bij de rijders per minuut van start ringen. De motorrijders hebben het wel het zwaarst to verduren gehad omdat direct na de start het weer erg slecht werd. Het bleef tijdens de ge hele rit regenen, hetgeen het kaart lezen bemoeilijkte. De uitslag van de 10 eerste deelnemers in beide klassen is: Motoren: 1. J. de Visser 11 str.p.;2. C. Slnke 15; 3. S. Jongepier 15; 4. J. Crucq 16; 5. P. Baan 37; 6. W. Flipse 98; 7. W. Karnebeek 184; 8. J. Meijer 268; 9. P Louws 314; 10 de heer Vercouteren 363. Auto's: 1. P. van Hee 7 str.p.; 2. P. van Boven 17; 3. J. Jacobse 19; 4. J. van de Kreeke 20; 5. T Verdonk 21; H. Tavenier 22; 7. W. de Visser 24; 8. A. Wagenaar 41; 9. J. Geldof 48; 10. J. Wattel 51. igd over het feit, dat de kring Zeeland dit jaar zal worden uitgebreid met één vereniging (Aardenburg). De heer Geerllng verklaarde goede hoop te hebben, dat ook in Zierikzee een vereniging zal worden opgericht, nu In die plaats een zwembad wordt ge opend. Over de samenwerking en de spor tiviteit in de kring was de voorzitter te spreken. Zoals bij alle takken van sport doet zich echter het gemis aan kader sterk voelen. Om in deze toe stand verbetering te brengen zal ge tracht worden nog voor het zwem- seizoen begint een official-cursus te organiseren. Het jaarverslag van de penningmeester en de begroting voor 1959 werden goedgekeurd. Het jaar verslag van de technische commissie eveneens na een correctie van de re- cordlijst. De kringcontributie besloot men niet te wijzigen. Tot lid va'n de kascommïssie koos de vergadering mejufrouw O. Sturm en de heer A Sampon. De bestuursleden, de heren J. Geer llng en P. Sampon werden herko zen. in de plaats van de heren Jongman en De Koene koos men de heren P. Bouwense, Middelburg en E. Carels, Goes. De beer Geer- ling zal de bondsvergadering bij wonen. Het programma voor het aanstaande seizoen werd als volgt vastgesteld: 6 juni: opening zwembad Zierikzee (Zeeland-Schiedam), 4 juli: Schelde- bekerwedstriid, 11 juli: lange af standswedstrijd Goes, 27 Juni: lange afstandswedstrijd Middelburg, 5 sep tember: ronde van Sas, 8 of 22 au gustus Havenwedstrijd Bres I De juniorenkampioenschappen wor den dit jaar in Sas van Gent gehou den, de seniorenkampioenschappen in Middelburg. De drie zwemcompetltie- middagen zullen in Aardenburg, Mid delburg en Breskens worden gehou den. De heer W. den Boer. voorzitter van de sportcommissie van de K.N.Z.B., zegde toe te zullen onder zoeken, waarom de vijf Zeeuwse teams,' die deelnemen aan de K.N.Z.B.-polocompetitie, wederom in een afdeling zijn geplaatst, zodat ontmoetingen tegen Brabantse clubs niet mogelijk zijn. Mejuffrouw C. de Voogd bedankt als secretaresse van de technische com missie, die er nu als volgt uitziet: C. Wagenaar, voorzitter, F. Bockstael, secretaris en mejuffrouw C. Sturm, 1. B. Hendrlksz (K.M.A.) 1457; 2. Kees de Munck (AV '56) 1343; 3. B. Stuker (M.O.C.) 1341; 4. J. Louwer- se (K M.A.) 1128; 5. B. Koster 999; 6. J. van Dijk (Zeeland Sport) 992; 7. J. v. d. Linden (Zeeland Sport) 991 8. William van Beest (Dynamo) 987. Heren technische tweekamp (speer werpen en kogelstoten): 1 H. Maso lijn (AV '56 954, 2 W. v. d. Linde (Zld. Sport) 941, 3 L. van Eekelen (MOC) 676, 4 P. de Bruijne (Zld. Sport) 575; junioren A sprinttwee kamp: 1 F. Jansen (MOC) 1482, 2 Wlm Hardenberg (Marathon) 1087, 3 J. Dietvorst (Olympia '47); junio ren A technische tweekamp (kogel stoten en speerwerpen) 1 Kees Vol- werk (Dynamo) 767, 2 J. Dietvorst (Olympia) 670; Junioren A afstands- tweekamp (300 en 800 meter) 1 Cas Mulder (Dynamo) 675, 2 Kees Vol- werk (Dynamo) 649, 3. H. Sohier (Marathon) 512; Junioren B loop tweekamp (80 meter en 300 meter) 1 Joop Bongers (Zld. Sport) 1088, 2 C. van Es (MOC) 1027, 3 Ad Joosse (Dynamo) 834, 4 P. v. d. Voorde (Het Zwin) 819, 5 S. Masclee (Het Zwin) 751; junioren C tweekamp (60 meter en verspringen) 1 Hugo Roo- denburg (Marathon) 889, 2 Theo Vervooren (Dynamo) 609, 3 A. Dle- rings (Het Zwin) 521, 4 R. de Munck (Marathon) 364, 5 A. Adriaansen (Dynamo) 299; junioren C gecombi neerde tweekamp (600 meter en ko gelstoten) 1 B. Veraart (MOC) 1232, 2 P. Peters (Marathon) 1206. 3 D. Hardenberg (Marathon) 1158, 4 B. Hooft man (Dynamo) 1147, 5 H. Graaf mans (MOC) 1082, 6 H. Simpe laar (Het Zwin) 1069; Junioren D gecombineerde driekamp (60 meter, kogelstoten en verspringen) 1 H. Pleijte (Het Zwin) 776, 2 L. Cijsouw (Het Zwin) 522, 3 W. Duininck (Het Zwin) 501. Meisjes A gecombineerde tweekamp (80 meter en vèrspringen1. Matty Theune (Marathon) 1614; 2. Nel Mervei (Dynamo) 1171; 3. J. Lacor (Marathon) 935; Meisjes B gecombi- neeerde driekamp (vèrspringen, 60 meter en kogelstoten) 1. Loes van Rooijen (Dynamo) 1235; 2. E. Oeh- lers (Dynamo) 1027; 3. M. Aal- brechtse (Het Zwin) 035; 4. A. Roos- se (Zeeland Sport) 872; Meisjes C gecombineerde driekamp (60 meter, vèrspringen en kogelstoten): 1. L. van Hanegem (Het Zwin) 2045; 2. en 3. M. Hennekelj en M. de Meij (beiden Het Zwin) 1531; 4. H. van de Velde (Zeeland Sport) 1525. De voorzitter dankte tenslotte de he ren De Koene en Jongman voor de diensten aan de zwem sport bewezen en hij wekte de verenigingen op o- i een bijdrage te schenken aan het bouwfonds voor een bondsbureau. 68-18. Zo naderde zonder verdere moeilijkheden een belangrijk® Romeinse feest dag. Er zouden opwindende spelen in de arena gehou den worden en een groot banket en feestmaal ten paleize. Vanachter een gro te zuil zag Tekko hoe door de Keizerlijke slaven grote voorraden voedsel het pa lels binnengebracht werden. En in de keuken werden de wilde zwijnen, reeën en hoenders *oor het feestmaal toebereid. Tegen de middag, zodra de eerste gasten bin nendruppelden, stelde Tek ko zich op achter de lig plaats van de Keizer. Hij verwachtte extra zware dienst, onze vriend, want dc maaltijden van Patrlcius genoten grote vermaard heid wegens kwaliteit en overdadigheid. Dit was Tekko langzamerhand ook wel aan te zien, want het overvloedige eten en het nietsdoen manifesteerden zich als een klein rond buikje onder de tunica van onze voorproever. Ah, daar was Foxius ook. Voorzichtig gaf hij Tekko een teken van her kenning. „Wijn!" gelastte Patncius dan vlug kwam Tèkko met de kruik om aan bevel te voldoen. Voorwedstrijden extra klas libre nationaal In Ovezande zijn de voorwedstrijden biljarten extra klas libre voor het nationaal kampioenschap gespeeld. Hieraan namen deel F. Hanse van „Concordia" uit Zierikzee, J. Egger- mont van O.H.G.L. uit Ovezande, J. P?=senier van V.E.G. uit Souburg en G. Melse van A.L M. uit Mid delt jrg. De zesde speler, P. Diele- man uit Axel, moest op het laatste moment verstek laten gaan. Hoewel in dit toernooi goede gemid delden op het groene laken gelegd zijn. zal er zeer waarschijnlijk geen der deelnemers geplaatst worden, daar het puntentotaal te laag is. Eggermont kwam drie naaf boven de 100 caramboles In één serie, na melijk met 104, 131 en 136, Hanse twee maal met 108 en 131 en Melse één maal met 119. Alle deelnemers bleven boven het gewenste moyenne. De eindstand luidt: F Hanse 8 1994 120 16,61 131 J. Eggermont 6 1781 115 15,48 136 J. Passenier 6 1797 135 13,31 89 F. G. Melse 4 1676 144 11.63 119 Juniorenvoetbal Groep A I: Zeelandla A IArnemui- den A I 0—8. Groep A II: Goes A I— Luctor A I 0—1; VVolfaartsdijk A I— Goes A H 61. Groep A III: Terneu zen A I—Tern. Boys A I 1—1 (Tem. A 1 kampioen); Hulst A II—Honte- nisse A I 1—0 Groep B I: Middel burg B I—Veere B I 2—2: VCK B I —Zeeland Sport B I 1—1; Vlissingen B IRCS B 1 00; Walcheren B 1 Zeelandia B I 1—2. Groep B II: Nleuwdorp B I—Amemulden B I 0— 8. Groep B III: Oostkapelle B I Domburg B I 1-4 (Domburg B I kam pioen); Middelburg B III—vlissingen B V 2—1; Vlissingen B VI—RCS B II 22; Vlissingen B IV—Serooskerke B I 53. Groep B IV: Middelburg B IVWalcheren B II 11; Vlissingen B vn—RCS B m 12—0; Vlissingen B VHI—Zeelandia B n 0—9; Middel burg B V—Zeeland Sport B ri 0—3. Groep B V: Rillandia B I—Kruinin- gen B I 2—5; Kapelle B I—Yerseke B I 06; Kloetinge B I—Wemeldinge B I 011. Groep B VI: Goes B II SVD B I 10-2; Robur B I—Patrij zen B n 14—0 (Robur B I kampioen). Groep B VIII: Brouwershaven B I- Zierikzee B I 1—4 (Zierikzee B I kampioen). Dreischor B I—Duiveland B I 23 Groep B X: Groede B I Breskens B I 0—17; Oostburg B I— Sluus B I 4—2; Schoondijke B I— Aardenburg B II 31; Biervliet B I—IJzendijke B I 51. Groep B IX (121): Zierikzee B IIZonnemaire B I 9—5 Groep B XI: Hoek B ITer neuzen B II 2—4: Com Boys B U— Sluiskil B I 07; Terneuzen B III— Ria W B I 0S Groep B XII. Zaam- slag B I—Hulst B I 1—0: AZVV B I 'erneuzen B I 23; Axel B I Koewacht B I 3—1. Groep B XÏIÏ: Vogelwaarde B II—Clinge B I 1—2; Huist B III Hontenlsse B II 5—0; Hulst B II—Graauw B I 15; Steen B I—Steen B II 1—3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 11