„TELEVISIE KRIJGT MEER AANDACHT DAN RADIO" WALCHEREN MARKTBERICHTEN SLECHTE VANGST, MA AR GOEDE STEMMING BIJ GORISHOEK DINSDAG 14 APRIL 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZEEUWSE V.A.R.A.-BESTUURDERS IN GOES: Voorzitter A. J. Wijnands gehuldigd Tijdens de zaterdagmiddag in „de Prins Aan Oranje" te Goes gehouden vergadering van het Zeeuwse dis- trictsbestuur van de V.A.R.A. spra ken de afgevaardigden als hun me ning uit, dat momenteel meer aan dacht wordt besteed aan televisie- dan aan radio-uitzendingen." Deze mening werd echter niet gedeeld door de secretaris-penningmeester van de arbeidersomroep, de heer J. W, Le- bon, die betoogde, dat radio en tele visie streng worden gescheiden. Over het geheel genomen was men overigens wel te spreken over de radio-uitzendingen. De zaterdag avond-programma's konden echter geen goed oordeel van de vergade ring krijgen. De heer Lebon wees erop, dat het de tekstschrijvers vaak moeilijk valt iedere week met wat anders te komen. Dit geldt trouwens ook voor de hoorspelauteurs. De om roepvereniging besteedt aan dit pro bleem veel aandacht. De vergadering besprak ook de verschillende Zeeuw se uitzendingen. De heer Lebon deelde voorts mede, dat Tom (Do- rus) Mandeis en zijn medewerkers aanstaand seizoen een toernee door Zeeland zullen' maken, waarbij zij voor de grotere afdelingen zullen op treden, o.a. in Middelburg, Vlissin- gen en Goes. De heer Lebon verklaarde, dat bui tenstaanders veelal gunstig oordelen over de programma's van de V-A.R.A. Er zijn enkele uitzendingen verzorgd van „glansprogramma's", maar het is nu eenmaal moeilijk het peil van de uitzendingen het gehele seizoen op 100 te handhaven. Vervolgens sprak de heer Lebon de voorzitter van de Zeeuwse V.A.R.A. toe, de heer A. J. Wij nands te Goes, die reeds 25 jaar de voorzittershamer hanteert. Als blijk van waardering bood hij hem een boekwerk aan. Het oudste dis trictsraadslid, de heer Wolse, dankte de heer Wijnands eveneens voor het vele werk, dat deze voor het district Zeeland van de V.A.R.A. heeft velricht, Hij over handigde hem een schemerlamp. Voor mevrouw Wijnands waren er bloemen. De voorzitter van het district sprak vervolgens een dankwoord. Medegedeeld werd voorts, dat het dertigjarig bestaan van het district op feestelijke wijze zal worden gevierd. Een nog in te stellen commissie zal een en ander voorbereiden. Agendapunten In een vlot tempo waren tevoren de agendapunten afgewerkt. Zo werden de verslagen van de secretaris en de penningmeester van het district, Toneelavond gemeente- personeel Middelburg De leden van de toneelgroep van de personeelsvereniging der gemeente Middelburg hebben maandagavond weer op duidelijke wijze getoond, dat zij heel wat in hun mars hebben. Dit bleek tijdens een Uitvoering in de Schouwburg, waar het toneelstuk „Gieren op 't,veilig nest" van H. Mc. Pherson in een vertaling yan mr. H. M. Planten werd opgevoerd. Zonder haperingen en storende onderbrekin gen werden ue verschillende bedrij ven met veel vaart op de planken gebracht, zodat het een genoegen was er naar te kijken. En dat de belangstellenden van deze opvoering genoten, bleek wel uit het applaus na ieder bedrijf. Alle handelingen In het stuk spelen In de ontvangkamer, die tevens bar en conversatiezaal is van het be scheiden hotel ,,'t Veilig Nest". Het hotel staat op een eiland In een Ame rikaans meer en op aardige wijze heeft men met de decors weten te suggereren, dat het hier om een eiland te doen was. Deze vreedzame omgeving wordt echter wreed opge schrikt, wanneer een stél boeven, dat zich voor de politie verbergt, in dit afgelegen hotel komt logeren en er meteen voor .e verschillendè verwik kelingen zorgt. De verzekeringsagent Jack Gable, die tevergeefs wat rust zocht voor zijn zenuwen, werd op overtuigende wijze voor het voetlicht gebracht door de heer J. van der Linde. Een gemoedelijke maar erg zakelijke Ton Bryce. die het erg druk heeft met kruiswoordraadsels oplossen, werd vlot gespeeld door de heer H. de Heer. Van de andere spelers noe men we mevr. Goldenbeld-de Ru als Odilia Ashome, een schilderes; mevr. De Heer Graafhuis als Mary Fleet, de eigenares van het hotel; mevr. Lenselink-Blokpoel als Patricia Fleet, haar dochter; de heer C. van Herwijnen als Franklie Lawford; mej. N. Izeboud als zijn zuster Jeni fer Lawford en de heer C. van Hoek als de gangster Linky. De regie van dit stuk berustte bij de heer C. van Hoek, die hiermee veel eer inlegde. Voor de jUiste grime zorgde de heer Iz. Lorier. Veel eer hadden de heer J. Maas en zijn me dewerkers met de zelfgemaakte de cors, waarvoor zij aan het begin van de opvoering een warm applaus in ontvangst mochten nemen. De voorzitter van de personeelsver eniging, de heer J. M. Geljong, me moreerde in zijn openingswoord de pas overleden gemeentesecretaris, de neer J. Ph. Koene, die oprichter was van de personeelsvereniging en latei- tot erevoorzitter werd benoemd. Door a lie aanwezigen werd hij enkele ogenblikken staande herdacht. ZOUTELANDE Collecte De collecte voor Sonnevanck en Zon negloren heeft te Zoutelande 209,50 opgebracht. resp. de heren J. Reijnhout te Mid delburg en M. J. M. Gubbels te Goes, goedgekeurd. De aftredende be stuursleden de heren J. Reijnhout te Middelburg, L. J. Florusse te Vlis- singen, C. Linders te Zierikzee, W. Ie Roij te Oostburg en J. M. van Gor- stel werden herkozen. De heer J. Ha melink te Terneuzen had zich niet herkiesbaar gesteld. In zijn plaats werd benoemd de heer J. Hofman te Terneuzen. De heer Kramer uit Kort- gene, die eveneens te kennen had ge geven, geen herbenoeming te aan vaarden, werd opgevolgd door me vrouw Jellema-Jansen. Door deze benoeming heeft voor het eerst een vrouw zitting in het districtsbestuur van de V.A.R.A. Aan het adres van de heer Hamelink, die vele jaren zitting beeft gehad in het districtsbestuur werden woorden van dank gericht zowel door de voor zitter als door de heer Lebon. Als blijk van waardering werd hem een boek overhandigd. In een bijzondere bestuursvergadering zal afscheid van hem worden genomen. De drie Zeeuwse verenigingsradsleden, de heren A. J. Wijnands, J. Reijnhout en C. Linders werden herkozen. De heer Wijnands trok zijn kandidatuur voor hoofdbestuurslid in ten voordele van een zuidelijk vertegen woordiger uit Limburg. Jubileum-uitvoering S.T.E.C. te Souburg Ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan gaf de toneelvereniging S.T. E.C. te Souburg zaterdag een jubi leumuitvoering in het gebouw ,,'t Zwaantje". Opgevoerd werd de co- medie „Romance aan de Rivièra" van Marcel Dupuis. De uitvoering, waar van de regie bij de heer A. C. Jan- sens berustte, was bijzonder ge slaagd. Het élan waarmee dit stuk werd opgevoerd, viel bij het publiek zeer in de smaak. Vooral het spel van de heer P. Beun, de bediende, trok de aandacht. Ook de heer B. Reyerse (professor Fleuriez), de heer C. Vertregt als politieprefect en mej. E. van Meenen en mevr. C. Fran ken brachten hun rollen op voorbeel dige wijze ten tonele. De verwikke lingen in dit stuk, dat aan de „Ri vièra speelt, boeiden de bezoekers van begin tot eind. De heer Iz. Lo rier uit Middelburg zorgde voor de juiste grime. Ook aan de décors was de grootste aandacht besteed. Ter gelegenheid van dit jubileum werden door afgevaardigden van verschillen de zusterverenigingen felicitaties aan geboden. Raad komt bijeen Dè gemeenteraad van Westkapelle komt vanavond 'om 8 uur in openba re vergadering bijeen. Behandeld zul len o.m. worden een verzoek om subsidie van de Vereniging voor Rheu matiekbestrijding, de spaarregeling voor gemeenteambtenaren, de benoe ming van 'n gemeentewerkman en de beschikbaarstelling van gelden ten bate van een kunstopdracht. MIDDELBURG Aardrijkskundig Jeugdcentrum Op woehsdag, donderdag en vrijdag a.s. zullen voor de Middelburgse scho lieren in de Schouwburg, filmvoor stellingen worden gegeven, die geor ganiseerd zijn door het Aardrijkskun dig-Jeugd-Centrum. Vertoond zal wor den de film „In de rimboe van Austra lië". Bestuiirsverjonging bij H.M.D.T. Middelburg In het kader van de .bestuürsverjon ging van Het Middelburgs Dilettan- tentoneel traden in de laatstgehou den vergadering als bestuurslid af mevrouw I. C. Blaauw-de Wilde en de heer T. ~J. Smit. In hun plaats werden gekozen mevrouw M. J. M. Ummels-Wevers en de heer L. E. Ri- vière. Mevrouw Blaauw, die 31 jaar lang secretaresse der vereniging is ge weest, was daarvóór door de voor zitter in warme bewoordingen ge huldigd. Zij mocht als dank een fraai geschenk in ontvangst nemen. Van onze adverteerders Tentenshow Roovers De firma Roovers en zn. te Middel-1 burg hield afgelopen week op het ter rein achter de r.-k. kleuterschool aan de Bacjitensteene een tentenshow. Hier bleek wel, dat de tentenbouwers steeds meer gemakken bedenken voor de kampeerders. De talrijke be zoekers konden een keus maken uit meer dan twintig modellen, die ove rigens niet allemaal op het terrein een plaatsje konden vinden. Wel wa ren er twee fraaie vierpersoonstenten van 7 meter lang met slaap-, zit- en eetkarnertjè plus een. luifel. Boven dien is er een opbergruimte en een keukentje in ingericht. Deze tenten zijn gemaakt van doek, dat geen re gen doorlaat wanneer mén het per ongeluk aanraakt. Daarnaast waren er vanzelfsprekend de gewone vier-, drie-, twee- en één persoonstenten. met enkel- of dubbel- dak. Verschillende dubbeidakstenten waren uitgerust met elastische scheer lijnen, hetgeen bijzonder gemakkelijk is. De grotere tënten waren voorzien van geoliede plasticrüiten, die niet kunnen scheuren. Veel bekijks had de 4-persoons cara van, waarin een keukentje, een op bergruimte en vier slaapplaatsen on dergebracht zijn. Bij de kampëer-at- tributen-afdeling was onder meer een keus te maken uit rugzakken met in gebouwde draagstellen en een primus die op propaangas brandt en gevuld kan worden aan de benzinestations. VLISSINGEN Arbeiders Kunstkring Vlissingen Toneelgroep Puck met „Taloelah" De toneelgroep „Puck", die het sei zoen van de Arbeldersküftstkfing Vlissingen maandagavond voor de overige leden vandaag en morgen heeft besloten met de opvoering In Britannia van dè komischè thriller „Taloelah", had met dit successtuk ook hier in de roos geschoten. Niet alleen klonk er herhaaldelijk een har telijk gelacht op; aan het slot werd de artiesten een applaus gebracht, dat aangroeide tot een staande ovatie. Een hulde, welke ten volle verdiend was, want „Puck" bracht dit geestige stuk waarover wij reeds eerder uitvoerig schreven op een prettige, vlotte wijze. Ook nu leverden Aaf Bouber, Nell Knoop en Sara Heyblom in de hoofd rollen van de drie bejaarde dames, weer het grootste aandeel voor het succes. Bij de aanvang van de uitvoering deelde de voorzitter van de Stichting Arbeiders Kunstkring Vlissingen, de heer Schenkel, mede, dat men in het nieuwe seizoen met nóg betere pro gramma's zal trachten te komen. On danks „concurrentie van televisie!' had men weef reeds een 40-tal ledeh kunnen boeken. „Foundation-show" in het Concertgebouw (Van onze redactrice) „Niet alleen de Amerikaanse vrouw, ook de vrouwen In diverse Westeu- ropose landen besteden gemiddeld driemaal zoveel geld aan Haaf „foun dation" als de Nederlandse vrouw". Dat was eeti van dè (véle) wetens- Overleden: W. Sturm, 71 jaar. waardigheden, die een explicatrice van de Amsterdamse Wala-fabrieken vertelde aan de bezoeksters van dè foundation-shows, gistermiddag en gisteravond in samenwerking met het Vlisslflgsè magazijn „De Ooievaar" in het Concertgebouw gehóuden. Uit deze mededeling bleek nog eens dat vrouwelijk Nederland letterlijk en figuurlijk! niet zo'n heel best fi guur slaat op dit terfèin, in vergelij king met de buitenlandse zusteren. Én de vrouw in onze lage landen neemt het in méér opzichten niet zo nauw met deze toch zo hoogst be langrijke basis van een verzorgd uiterlijk: nog al te vaak koopt zij haar foundations zonder ze éérst te passen, niet zelden ook geeft zij ze 'n verkeerde wasbehandeling. Eén ding is zeker: zij kan zich anno 1959,niet meer beroepen op het feit, dat haar „moeilijk" figuur de oorzaak is van haar niet-correcte verschijning! De foundation-industrie maakt in onze tijd zoveel variaties op iedere maat, en verwerkt een zo grote verschei denheid aan materialen (van het oude vertrouwde katoen tot de mo dernste vederlichte synthetische ma terialen), dat van „niet kunnen sla gen" beslist geen sprake meer hoeft te zijn. Het werd gisteren weer eens bewezen tijdehs deze Wala-shows waar een uitgebreide foundation-kol- lectic werd getoond, vergezeld van heel wat nuttige raadgevingen, en waar de bezoeksters ook hog even konden griezelen bij het aanschou wen van een brokje foundation van een kleine eeuw geleden, toen het be kende gezegde van „mooi zijn, dus pijn lijden" voor de toentertijd mo dieuze vrouw een in meer dan één opzicht benauwende realitteit was. Vanavond is de Wala-collectie te zien in Middelburg, waar de show in sa menwerking met Corsetterie „Ele gant" in het Schuttersof wordt gege ven. Feestavond voor Indische gerepatrieerden Muziek, toneel en dans De Bond van Gerepatrieerden hield zaterdagavond j.l. een feestavond in Britannia te Vlissingen. Deze avon den. die nu al verscheidene jaren achtereen worden gegeven, kenmer ken zich altijd door grote opgewekt heid en door de aardige program ma's, die met veel zorg worden in gestudeerd. Ook zaterdagavond was de Britannia- zaal weer geheel gevuld met mensen, die óf Itl het oude Nederlands Indië geboren waren óf daar een belangrijk deel van hun leven hadden doorge bracht. De voorzitter, de heer G. de Bouville, sprak een kort openihgswoord en daarna werden in vlot tempo de zeer gevarieerde programmanummers ten tonele gebracht. De beide conferènciers „Guus en Ruud" zorgden voor opvulling van de korte onderbrekingen tussen de num mers en daardoor werd het een soort „rton-stop"-voorstelling. Er was muziek van twee bands, er werd heel verdienstelijk gezongen door een bariton, er waren „Indische" liedjes, een dans voor Dewi Sri werd uitgevoerd eh Het koeda-kepangnum- itler bleek een leuke parodie te zijn. Tenslotte was er een toneelstukje in twee bedrijven, dat herinnerde aan de goede oude tijd in „Indië". Bij de apotheose verschenen alle me dewerkers (sters) op het toneel en wannéér Iemand gedacht zou hebben, dat het gemakkelijk is een program ma voor een feestavond te organise ren. dan moet de aanblik van die tientallen medewerkers (sters) wel de overtuiging hebben geschonken, dat èr aan zo'n feestavond heel wat werk vastzit. Aan mevrouw Voorneman. als leid ster van het toneelclubje werden blbemeri aangeboden. Na afloop werd de zaal gedeeltelijk ontruimd en spoedig konden de dans- lustigen hun hart ophalen. Vermelden we nog, dat ook nu weer de Indische gerechten verkrijgbaar waren, die op feestavonden onder de „tropenmaair' geserveerd plegen te worden. Zeeland Sport door Hontenisse bedwongen: 1—1 Omdat Zeeland Sport in de voorhoe de het spel veel te kort hield en de beide binnenspelers niet op tijd in de aanval aanwezig waren moesten de Vlissingse voetballers met een 1—1 gelijkspel genoegen nemen. De thuis club was de gehele wedstrijd in de meerderheid en Hontenisse moest het accent wel op de verdediging leggen en het pleit niet voor de fantasie van de Zeeland Sport voorwaartsen dat zij geen kans zagen deze ach terhoede te overrompelen. De eerste aanvallen waren voor Zee land Sport, maar door slecht schie ten van midvoor Schuit gingen en kele kansen verloren. Na 10 minuten wist de invaller linksbinnen T. Rot tier Hontenisse de leiding te geven, toen de Zeeland Sport-achterhoede bleef staan voor buitenspel: 01. Even na dit doelpunt had midvoor Schuit bepaald pech toen de bal uit een hard schot op de lat belandde. Ook de Hontenisse midvoor schoot éénmaal keihard buiten bereik van doelman Maijer op de lat. Na 25 mi nuten gelukte het rechtsbinnen W. van Rijswijk bij een schermutseling voor het Hontenisse doel door een kluwen van spelers heen met een strak schot de gelijkmaker voor zijn club te maken (11). Na dit doel punt was het steeds weef Zeeland tort, dat aanviel, maar stopper sijns gaf geen kansen meèr weg. Na de rust was het een lauw par tijtje voetbal zonder competitiesfeer. De spekgladde bal, het natte veld en de druilerige régen animeerden de spe lers niet meer tot grote daden. Een maal moest ondanks de meerderheid van Zeeland Sport, A. Klopmeijer, die wederom een prima partij speelde op de doellijn rédding brengen. In de laatste minuten bracht een omzet ting in de Zeeland Sport gelederen, A. Klopmeijer midvoor, A. Langedijk spil en N. Schuit linkshalf, nog wêl wat opleving, maar de Hontenisse verdediging liet zich niet meer ver schalken. Steenbergen-R.C.S. 1—0 Een prima spelend RCS heeft evenals destijds in Souburg met 1-0 van Steenbergen verlóren. Een wel héél kostbare overwinning omdat hierdoor Steenbergen gelijk met VES is ge ëindigd. De overwinning van de Bra banders heeft vrijwel de gehele wed strijd san een zijden draad gehangeni want RCS speelde ongetwijfèld zijn beste wedstrijd van het seizoen. Eén ongelukkig moment in de tweede helft toén een der Steenbergen-spelers in het strafschopgebied ten val werd ge bracht, kwam de Souburgers op een strafschop té staan die Van de Wege dankbaar benutte om zijn club de lei ding en naar later bleek de zege te bezorgen (1-0). Evenals in vorige wedstrijden toonde de RCS-voorhoede een schromelijk gemis aan schutters- kwaliteiten en de vele serieuze doel kansen dié men voor de rust had, le verden geen van alle een doelpunt op. Steenbergen voelde zich in een hoek gedrongen cn ging steêd3 zenuwachti ger spelen zodat ook het RCS-doel weinig gevaar ondervond. Na de rust waren de Souburgers wat afgezakt maar van enig Steenbergènoverwicht was geen sprake. Zoals gézegd viel de beslissing dóór een strafschop, die dus straks zijn geld wel zal opbrengen. M.B.S.-kIas gestraft Na onhandelbaarheid Te Vlissingen lopen geruchten over de bestraffing van een aantal vijfde klasse-leerlingen der r.h.b.s. Na het inwinnèn van informaties waaraan de directeur van de r.h.b.s. niet meewerkte, omdat het hier naar zijn mening een interne schoolaange- legenheid zou betreffen is ons het volgende gebleken. In één der vijfde klassen is tijdens een les door de leerlingen bezwaar gemaakt tegen het maken van een repetitie. Toen de betrokken leraar zich even verwijderde hebben enkele jongelui zich meester gemaakt van een sleu tel en het klasselokaal op slot ge daan. Eerst toen de leiding van de school zich met het geval bemoeide werd de deur weer geopend. De leerüngen kregen daarna bij wij ze van straf opdracht de repetitie des middags na vier uur te maken. Op twee na lieten des middags te vier uur alle leerlingen verstek gaan. De weigerachtige leerlingen zijn ver volgens gestraft met een week ver wijdering van de school, terwijl ze bovendien werden voorzien van een omvangrijke taak als huiswerk. AARDAPPELfiEURS ROTTERDAM 13 april. Klei-aardappelen 35 mm opw Eigenheimers f 14,00-f 17.25. Bintje f 21.00 f 23,00. Bevelanders f 13,50-f 14,50 Meer- landers f 15,06-f 16.00. Furore f 14,09- f 17,00. Zandaardappelen 35 mm opw Llbertas f 10.00—f 11,00. Voeraardappelen f 2.50— f 3.75. Prb'zen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. VEILING MIDDELBURG 13 april. Fruit. Jonathan hulsh I 60-70 53—56. fabr. 17. Golden Delicious hulsh I 70-op 76, 65-70 67—69. 60-65 54. hutsh. II 38, keuken 62, fabr. 3343 Winston fabr 14. St. Remy keuken 10—11. Groenten. Sla I 0—15. II 5—10. C 1 5—7 Spinazie 12—22. Rabarber 10—33. Prei 10— II Uien 3—7. Andijvie 19—41. Bloemkool 4 st.p.klst 52—73, 6 st p kist 32—68 8 st.p kist 18—44. 10 st p.kist 11—31, 12 st.p kist 10—24. Witlof 26—47. Peen 6—9. Radijs 14- it Heden werd de eerste radijs van de kou de grond aangevoerd door de heer 1. Jdtiasse, Moesbos, Koudekerke VEILING GOES Bloemkool B I 47, B n 40. Kropsla I 13, H 7,508,50, C 1.50 Andijvie tl 35. Peen 13, Prei A 11 13, Rabarber I 28—32 Spinazie 33, Witlof A n 23—28- Radijs II 17—21. Raapstelen 2—3. Vechtpartij bij verlaten van café te Bergen op Zoom In de nacht van zaterdag op zondag ontstond te Bergen op Zoom een vechtpartij in de Moeregrebstraat. De politie herstelde spoedig de orde. Het bleek, dat een zekere T. uit Halsteren bij het verlaten van een café was lastig gevallen door P. J. uit Tholen. T. had van zich afgesla gen met gevolg, dat J met de straat stenen kennis maakte en verwondin gen opliep. De Dolirie maakte van èeri en ander aantekening. J. Catshoek ter aarde besteld Maandagmiddag is op de Algemene Begraafplaats te Zierikzee ónder zeer grote belangstelling het stoffelijk overschot van de heer J. Catshoek ter aarde besteld. Op verzoek van de overledene werd op net graf niet ge sproken. Onder de tallozen die de baar volgden waren o.m. burgemees ter én wethouders van Zierikzee, de gemeente-secretaris, alsmede ver schillende raadslèden, óud-wethoüders en oud-raadsleden. Voorts waren aan wezig de directie en personeel van drukkerij v./h. Lakeman en Ochtman, waarvan de overledene jarenlang di recteur is geweest. Het koor van de vrouwenbond van de Partij van de Arbeid zong op de laatste wilsbe schikking van de overledene het lied „Aan de strijders". Een zoon van de overledene, dè heer F. Catshoek dankte voor de grote belangstelling. Nieuw- en Sint Joosland heeft nieuwe wethouder In de maandagavond onder leiding van burgemeester mr. F. S. K. J. Graaaf van Randwijck gehouden vergadering van de gemeenteraad van Nieuw- en Sint-Joosland is het nieuwe raadslid, de heer W. J. Din- gemanse, toegelaten en beëdigd. De heer A. de Jager (c.H.) werd met 4 stemmen tot wethouder benoemd. De hèer C. A. Polderdijk (gem. bel.) verwierf 8 stemmen. Raad Bruinisse schafte de jaarlijkse kerinis af In de zaterdag te Brdinisse gehon- den raadsvergadering onder voorzit ter schap van de loco-burgemeester, de heer D. v. d. Berg, werd o.m. be sloten de jaarlijkse kermis af te schaffen. Die gebeurde op verzoek van de leden der 8.G.P.-raadsfractie. Het voorstel van B. en W. tot af schaffing van de kermis werd rtan- genomen met vier tegen twee stem men. De. tegenstemmers waren de heren L. E. van Popering en D. v. d. Berg (beiden P. v. a. A.', In deze vergadering werd een mi nuut stilte In acht. genomen In ver band met het overlijden van de heer F. D. van Vessem, die gedurende 35 jaar deel had uitgemaakt van het gemeentebestuur. ZEEHENGELCONCOURS Een miezerig regentje, dat jnist vóór het grote moment was aangebroken, begon neer te sijpelen, voorspelde weinig goeds, maar om twee uur gingen toch de vlaggen in top en daarmee was café-restaurant „De Zeester" te Gorishoek geopend. Burgerlijke stand „De Zeester" geopend De heer A. C. van Rozendaal, de ex ploitant, hees de driekleuren per soonlijk, maar verder zonder veel op hef Een upr eerder zaten er trou wens al gasten achter een glas bier of een kop koffie. Van eën plechtige opening .was dus geen sprake. Het ging allemaal even geruisloos, net als de hengelwedstrijd, die aan deze opening verbonden was. De heer P. W. Priem, voorzitter van hengel sportvereniging „De Zeebaars" ver leende met enkele bestuursleden medewerking aan de organisatie van dit concours, want de beer Van Ro- zendaal had zijn handen vol. Me vrouw Van Rozendaal ook In haar zenuwachtigheid had ze de eieren voor de uitsmijters vergeten, maar er waren wel „brcodjes-ham" te krij gen en onder de hengelaars was daar genoeg vraag naar. De wedstrijd, die om drie uur be gon en waaraan door 56 sportvis sers werd deelgenomen, was wat de vangst betreft een beetje teleur stellend. Slechts zeven vissers, on der wie één dame, mevrouw De Ko ning uit Sint Maartensdijk, hadden succes. Zij vingen tezamen 815 gram via, niet zo bar veel dus. Ma. r het weer was uitstékend, het was bij dat ene buitje gebleven. Een echte hen<™'aaf laat zich trouwèns door een régentje niet verdrijven. De uitslag was: 1. J J. de Graaf. Scherpenisse, 254 ptn; 2 A. C. van der Werff, Scherpenisse, 182 ptn; 3. A. Scherpenisse, Sint Annaland, 176 ptn; 4. J. Moerland, St. Annaland, 158 ptn; 5. mevrouw De Konihg, Sint Maartensdijk, 15 ptn; 6. I. van de Jagt, Scherpenisse, 15 ptn; 7. Schepers, Halsteren, 15 ptn; 8. J. Lindhout, Sint Maartens dijk. geen vis, geen punten: 9. M. de Jager. Sint Annaland en 10 J van Dijke uit dezelfde plaats. Belde laat- sten hadden ook geert vis. De prijzen kregen zij bij toting. Deze prijzen tier flessen wijn - waren door de eigenaar van „De Zeester" be schikbaar gesteld. Na afloop bleven de hengelaars ge zellig bijeen In „De Zeester" om ster ke verhalen over deze dag uit te wisselen. VLASMARKT ROTTERDAM Waterroot vlas: lage soorten van 1.10 tot 1,30. middensoorten tot 1,55, best vlas tot 1,90. Dauwroot vlas lage soorten van 0.90 tot 1,10. middensoorten tot 1,30. best vlas tot 1,50. Breekvlas: van 0.55 tot 1 naar gelang van kwaliteit en bewerking. Ge zwingelde lokken van 0.40 tot 0.70 De produktie bleef in de afgelopen week nagenoeg onveranderd De vraag was wat beter dan ln vorige wéken, vrijwel alle aangeboden partijen werden ver kocht terwijl de prijzen onveranderd ble ven. Er bleek wat meer belang gesteld te worden in de lagere kwaliteiten van de nieuwe roting. vrijwel de gehele produktie werd opgenomen. Voor Dauwrootvlas bitjff de vraag ge ring. het aanbod is echter klein daar er weinig vlas gespreid wordt. Breekvlas wordt wat meer aangeboden de noteringen zijn ongewijzigd De be langstelling voor gezwingelde lokken was Iets verbeterd, de prijzen bleven onver anderd De uitzaai ls vrijwel overal ten einde, de vroeg gezaaide partijen komen goed op. VISMIJN VEERE 13 april- Ëxportgarnale" 1186 kg 124143. Schar 241 kg 25—37. Bot 116—16 Tong 59 kg 235—300. Rog 12 kg 36—48 Onge sorteerde vis 41 kg 16—43 Wijting 10 kg 3844. Doorgedraaide vis 315 kg. GRAANBEURS ROTTERDAM (Officieuze noteringen per 100 kg) Tarwe, rode fabrietïen kochten alleen prima kwaliteit 17 pet vpcht per schip naar kwaliteit tot f 31.80, franco Rotter dam. Voedergranen alles af zomergerst naar kwaliteit f 24,75—f 25,75. Haver ongepunte op monster naar kwaliteit t 23,00—f 25.00. Peulvruchten, franco Rotterdam- Groene erwten boerenschoon f 30 00—f 56.0O. Schokkers f 45,09—f 90.00. Bruine bonen f 80,00—f 105.00 boerenschoon. Zweefvliegers reeds begin mei boven Haamstede Dé zweefyliegtuigclub op Schouwen- Duiveland, de V.Z.A.C., (Vereniging Zeeuwse Aero Club) die vorige week in het pand Vuurtoren A 6 te Haam stede haar jaarvergadering hield heeft haar plannen voor dit jaar openbaar gemaakt. De voorzitter, de heer T. H. v. d. Straaten, deelde me de, dat de zweefvlïegclub uit Eind hoven als eerste dit jaar van de ther miek boven het Haamsteedse vlieg veld gébruik zal maken en al zeer vroeg, namelijk van 316 niei. Ook de gasten ilit YVoensdrecht, zijn even als vorig jaar weer van de partij. Dit gezelschap hoopt op het vlieg veld te bivakkeren van I7 augus tus. Daar de finaciële toestand van de Schouwsë vereniging nog geen aan koop van eigen toestellen en toebe horen kan toestaan, zullen ook dit jaar hun leden weer moeten lessen op het materiaal van hun vrienden uit Eindhoven en Woensdrecht. Het is te hopen, dat zij de nodige thermiek ln grote mate zullen aantreffen. Op deze vergadering werd eveneens medegedeeld dat het vlegveld Haam stede, dat deze winter in de oude toestand werd teruggebracht, goed gekeurd zou zijn voor sportvliegtui- gen Het gemeentebestuur te Haam stede (het vliegveld is eigendom van de gemeente Haamstede) wist echter nog van niets, en sprak deze goed keuring pertinent tegen Wel ligt het in de bedoeling van de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart, om het vliegveld dit voorjaar te keuren. Weer vier kampioenen in juniorenvoetbal fn de juniorencomnetltie van de K.N. V.B. afdeling Zeeland zijn .weer en kele kampioenen bekend geworden. In groep A 111 behaalde Terneuzen A I de titel terwijl in groep B III Domburg B I dp vlag kon hijsen. Ro- bur B I werd in B VI onbereikbaar en Zierikzee B I behaalde de hoogste plaats in B VIII. OOMBURG Bouw scholencomplex in raad van Domburg In de vergadering van de gemeente raad van Domburg, die aanstaande donderdag wordt gehouden, zal de bouw van het scholencomplex aan de orde komen. Tevens staat een voorstel van B. en W. op de agenda, een ver hoging van de algemene uitkering uit het gemeentefonds te verzoeken. B. en W. stellen verder voor, grond in erfpacht te geven aan de vereniging „Het Groene Kruis". De vergadering begint om acht uur. MELISKERKE Teraardebestelling I. Matthijsse Te Meliskerke is het stoffelijk over schot ter aarde besteld van wijlen de heer I. Matthijsse. De laatste jaren leefde de heer Matthijsse terugge trokken wegens ouderdom. In zijn goede dagen was hij een actief en meelevend man. Vele laren was hij raadslid voor de A-R.-partij, jaren lang bestuurslid van de chr. school vereniging en meer dan 30 jaar be stuurslid van de landbouwvereniging. De heer W. de Buck sprak bij de ter aardebestelling namens deze organi saties daarbij de verdiensten van de overledene schetsend. SlNT-LAURENS Kinderkoor gaf uitvoering Het Sint Laurens kinderkoor gaf za terdagavond een tweede uitvoering onder leiding van de dirigent, de heer A. Joosse. De heer P. Franke opende deze avond, waarna de beide klassen samen en afzonderlijk enke le liederen zongen. Daarna werd de kinderoperette „De gouden draad" opgevoerd. Er werd zeer verdienste lijk gespeeld en vooral aan de kos tuums was veel zorg besteed. Wet houder J. Riemens sprak nog enige woorden namens B. en W.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 3