Docentendag nijverheidsonderwijs in Zeeland en West-Brabant Zeeuwse Almanak PHILIPS ZUINIGHEID GEBODEN MET GOEDE LANDBOUWGRONDEN ONGRES VAN 1 VLISSINGEN BIJ SLACHTOFFER GEVONDEN SCHOEN IN GENT GEKOCHT LANDELIJK CONGRES VAN OPTICIENS IN VLISSINGEN van tot Agenda IJZENDIJKE BIEDT KOSTBARE TEGELS TE KOOP AAN 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 14 APRIL. 1959 STANDPUNTEN MOETEN HERZIEN WORDEN" Advertentie lichtgewicht snelstrijker licht, snel, veilig DAGELIJKS BESTUUR DER Z.L.M.: Ten aanzien van het Kreekrak- en Sloeplan In de maandag gebonden vergadering van het dagelijks bestuur der Zeeuw se Landbouwmaatschappij is uitvoe rig van gedachten gewisseld over de landbouwkundige belangen, met be trekking tot het Kreekrak- en het Sloeplan. De vergadering was van mening, dat zo min mogelijk goede landbouwgronden gebruikt mogen worden. De agrariërs zonden bijvoor beeld liever zien, dat woonkernen werden gesticht op de zandgronden rond Woensdrecht dan op de vrucht bare kleigronden rond Bath. Men was voorts van oordeel, dat de geor ganiseerde landbouw in provinciaal verband te weinig wordt gekend in deze plannen. Wellicht zonden de agrariërs, om wier belangen het hier toch ook gedeeltelijk gaat, advies kannen uitbrengen. Tijdens de vergadering van het da gelijks bestuur werd afscheid geno men van de heren C. J. J. Kooijman te Sint Annaland, vlce-voorzitter van de kring Tholen der Z.L.M., W. C. v. d. Wem te Rilland-Bath en J. J. de Regt-Dekker te Zaamslag. Zij hebben respectievelijk 14, 2 en 1 jaar zitting gehad In het dagelijks bestuur van de Z.L.M. Hun opvolgers zijn de heren A. J. Groenewege te St. Maartens dijk, voorzitter van de kring Tholen der Z.LM., C. J. v. d. Werff te Ril land-Bath, voorzitter van de kring Odstelijk Zuid-Beveland der Z.LM. en W. Koster te Axel. Ter gelegen heid van dit afscheid gebruikten de dagelijkse bestuursleden een diner in hotel „Centraal" te Goes, waaraan de algemeen voorzitter van de Z.LM., ir. M. A. Geuze te Poortvliet, enkele vriendelijke woorden sprak tot de scheidende bestuursleden. Met name bracht hij dank aan de heer Kooij man, die zoveel jaren op de bres heeft gestaan voor de belangen van de Zeeuwse landbouwers. Brouwgerst In de vergadering werden voorts nog enkele andere landbouwkundige aan gelegenheden aan de orde gesteld. Medegedeeld werd, dat de onderhan delingen ten aanzien van de brouw gerst tussen telers, handel en het C.B.K. worden voortgezet. Wat de voedèrgranen betreft heeft de minis- r 14 MEI A.S. van instrumenten, werktuigen en op tiek te bezichtigen. De woensdagmor gen wijden de congressisten akn huis houdelijke vergaderingen, die de alge mene, katholieke en de dezer dagen op te richten christelijke bond ieder apart houden. Des middags wordt in federatief verband vergaderd. De dames zullen gedurende de ochtend uren een excursie maken naar Minia tuur Walcheren en 's middags ste ken zij een bezoek af in Sluis. Ver volgens staat om Kalf zes een offi ciële ontvangst op het programma in het stadhuis van Vlissingen. Tus sen half acht en acht uur zullen miss Bril 1959 èn de Zeeuwse fruitfee en haar hofdames het feest luister bij zetten. De fee zal o.a. produkten uit de Zeeuwse boomgaarden aanbieden. Tijdens het diner tussen 8 en 10 uur zal de boerenkapel van Westkapelle vrolijke klanken over de hoofden van de congressisten uitstorten. De dag wordt besloten met een vrolijk caba retprogramma van bekende radio artiesten. De slotdag van het congres vermeldt een rijtoer door „mooi Zeeland", o.a. de landaanwinsten in Zuid-Sloe, de bloeiende boomgaarden en een bezoek aan de oesterputten in Yerseke. Via Goes, Middelburg en Westkapelle- zeedijk wordt hierna naar Domburg gereden, waar de lunch wordt ge bruikt. Na nog een bezoek aan Vrou wenpolder en Veere (o.a. Deltawer ken) aanvaardt men de terugtocht naar Vlissingen. Daar wordt het con- ?;res ontbonden. Alle bezoekers van iet congres krijgen van de afdeling Zeeland van de N.O.V.O. een trom meltje Zeeuwse babbelaars. ter van landbouw, visserij en voed selvoorziening besloten, dat de ga rantie wel blijft gehandhaafd met dien verstande, dat er een „uitslag" komt van 1,50 naar boven en 1,50 naar beneden. Tot nu toe is deze mar ge 75 cent geweest. De akkerbouw nad het liefst de 75 cent gehandhaafd, zo werd ter vergadering verklaard. Men ziet deze maatregel over het al gemeen In verband met het. toekom stige graanbeleid in de E.E.G. Voorts werd het nieuwe ontwerp-wet inkom stenbelastingen voor de landbouw be sproken. De Vereniging voor Land- bouwboekhouden verzamelt thans ar gumenten om enkele voor de land bouw ongunstige facetten van 't ont werp-wet ongedaan te maken. BargemeesterG. Adelaar sprak voor SGP in Goes Over herindeling gemeenten Voor de vereniging van S.G.P.-ovër- Iieidspersoneel lieert burgemeester O. A. A. Adelaar üit Meliskerke in „De Opril" te Goés een causerie gehou den over het onderwerp „herindeling gemeenten." De heer Adelaar sprak als zijn mening uit, dat hij het niét eens is met de argumenten, die in het voorontwerp van de wet worden ge bruikt over de herindeling van de Walcherse gemeenten. Grenswijziging of samenvoeging van gemeenten brengt vele problemen met zich meè en iéder geval dient dan ook afzonderlijk te worden beke ken. Op het ogenblik is het zo, dat er vele plannen zijn tot grenswijzi ging, waarin de burgemeester van Meliskerke een vorm van concen tratie meende te bespeuren. Vaak wordt daarbij te weinig rekening ge houden met de wensen en de geaard heid van de bewoners. Spreker vond, dat in de herindeling van Walcheren een soort van onteigening van rech ten der bevolking zit. Uitvoering van de herindelingsplannen op Walcheren houdt voor de S.G.P. In deze streek in, dat haar invloedssfeer zal vermin deren. De inleider betoogde voorts dat de argumenten die gebruikt wor den bij de herindeling van Walche ren eveneens zouden kunnen gelden voor bijvoorbeeld de Zak van Zuid- Beveland. Op de inleiding van de heer Adelaar volgde een vruchtbare discussie. De leiding van de vergadering be rustte pa burgemeester D. Kodde te Zoutelande, die een openings- en slot woord sprak. RayonindelingR.L.V.D. in Zeeuwsch-Vlaanderen De inkrimping van de rijkslandbouw- voorliehtingsdienst is ook aan Zeeuwsch-Vlaanderen niet ongemerkt voorbijgegaan. In dit gebied 13 Het aantal rayons van tien op acht terug gebracht. Met ingang van morgen 15 april wordt de volgende rayon- indeling van kracht: Rayon I: R. P. van Waterschöot voor de gemeenten Aardenburg, Sluis en het zuidelijke deel van Oostburg; II. K. F. Malcorps voor de gemeenten Cadzand, Nieuwvliet, Groede, Bres- kens, Zuidzande en Retranqhemerit en het noordelijk deel van Oostburg; III. J. Staal voor de gemeenteh Hoofdplaat, IJzendijke, Schoondilke en Waterlandkerkje; IV. A. Remijn, voor de gemeenten Biervliet, Hoek en Philippine, inclusief de Braakman; V. A. Loeve voor de gemeenten Terneu- zen, Axel en Zaamslag; VI. F. Im- pens voor de gemeenten Sas van Gent, Westdorpe. Zuiddorpe, Over slag en Koewacht; Vn. J. P. Kui pers voor de gemeenten Vogelwaar de en Hontenisse; VIII. Th. P. Hiel voor de gmeenten Graauw en Lali- gendam, Clinge, Hlllst en Sint-Jkn- steen. Jeugddag te Woensdrecht uitgesteld De jeugddag, die woensdag 15 april a.s. voor de leerlingen van de ulo scholen Uit Krabbendijke en Tholeb op de vliegbasis Woensdrecht gehou den zou worden, is uitgesteld tot maandag 20 april a.s. „Sommige scholen leven nog altijd in de middeleeuwen „Vele docenten bij het nijverheidsonderwijs zullen op tal van punten hun standpunt moeten herzien en de aan hen toevertrouwde kinderen meer dan tot nu toe het geval is moeten Ieren te leven. Zij zullen de leerlingen zelfstandigheid moeten leren, een eigen, fris oordeel aankweken over zaken als de krant, de radio, de televisie enz. en niet aarzelen om in een les ook eens de naam te noemen van Romy Schneider of Pat Boone." Aldus betoogde maandagmorgen mej. E. Lommen, Inspectrïce van het nijverheidsonderwijs, tijdens een spreekbeurt voor een honderdtal docenten van huishoudscholen in Zeeland en West-Brabant in de gezellige kantine van de nieuwe vakschool voor meisjes te Goes. Deze goed geslaagde onderwijsdag stond onder, leiding van mej. M. Sprengers uit Roosendaal, die 's morgens een kort begroetingswoord sprak tot de talrijke aanwezigen namens het voorbereidend comité. Vervolgens sprak mevr. A. Looyen een enkel woord namens de vereni ging en ambachtsschool. De eerste inleider in de morgenbijeenkomst was de heer J. Jonges, directeur van een kweekschool in Den Haag. Hij gaf met behulp van twee flanelbor den een uiteenzetting over de situa tie, waarin het nijverheidsonderwijs momenteel verkeert. En passant liet hij de aanwezige docenten de moge lijkheden zien, die er voor het onder wijs in het flanelbord zitten. Hij wees erop, dat als de meisjes op de nijverheidsschool komen, zij voor een nieuwe situatie worden geplaatst. De lèerstof op deze onderwijsinstellingen onderwieip spreker aan een nadere beschouwing, waarbij hij constateer de, dat sommige scholen nog in „de middeleeuwen leven". De moderne jongeren komen in toenemende mate voor een keuze-situatie te staan. De mogelijkheden voor de aan schaffing van luxe-artikelen ne men toe, maar de inkomens hou den daarmee geen gelijke tred. De leerkrachten van het nijverheids onderwijs zullen de kinderen dan ook moeten leren hun keuze te be palen, aldus de heer Jongea. De behoefte en de belangstelling van de leerlingen is in de eerste plaats gericht op wat zich ln de wereld voordoet en niet op het school leven. Hoewel er ook goede kan ten zitten aan de oude leermetho den, zal men er toch veel van over boord moeten zetten. Het leven op school zal dus afgestemd moeten worden op hetgeen zich in de we reld „afspeelt". Dienende functie De rede van mej. Lommen was min of meer een aanvulling op de cause rie van de Haagse kweekschooldirec teur. Zij betoogde, dat het streven moet zijn het kind welbewust te lel den naar de wereld der volwassenen. Wij moeten de leerlingen de gelegen heid geven te leren leven door mid del van het onderwijs, aldus spreek ster. Dat eist ln vele gevallen het scheppen van een ander klimaat dan het huidige. Overigens was zij van mening, dat er reeds veel is veran derd bij het nijverheidsonderwijs. Het onderwijs heeft een grotere vor mende waarde dan vroeger, toen ko ken favoriet was op de huishoud- en industriescholen. Nu spreekt men zelfs al niet meer van koken, maar van zorg voor de voeding. Deze zorg omvat tevens het met fantasie op doen van de gerechten. Meer dan voorheen spreekt thans de dienende functie van de school. Van groot be lang achtte de inspectrice ook het DE MOORDZAAK-AXEL Na vondst autokussen nieuw belangrijk aanknopingspunt Na de belangrijke vondst van het met bloed besmeurde auto- knssen op de weg Axel-Hulst hebben de onderzoekers in de moordzaak-Axel 11a intensief speurwerk thans wederom een belangrijk aanknopingspunt in handen gekregen: men heeft kunnen nagaan, dat de zwarte damesschoen met halfhoge hak, die op het stoffelijk over schot van het vermoorde meïs- OP 12, 13 EN 14 MEI A.S. BEKERS EN MEDAILLE. Een Hollandse herder uit Vlissingen heeft het goed gedaan op de jaarlijk se internationale hondententoonstel ling „De Winner" in het RAI-gebouw te Amsterdam. Mevrouw Francois Van Poelje kon op deze expositie, die georganiseerd werd door de Konink lijke Nederlandse Kennelculb „Cyno- Chilli", met recht trots zijn op haar ond, die de naam „Frans van het Herdershonk" draagt. Deze twee Jaar oude ruwharige Hollandse herder won op de internationaal vermaarde tentoonstelling, waaraan tevens de Nederlandse kampioenschappen ver bonden zijn, twee bekers en een gou den medaille........ De hond behaalde ln de afdeling „ruwharige Hollandse herders'7, waarin elf honden meedongen, de der de prijs met de kwalificatie „uitmun tendheid". Dat was een beker en een gouden medaille waard. Door deze derde prijs plaatste de Vlisslngse hond zich bij de vier beste Hollandse herders van Nederland. Een opmer kelijk succes. De tweede beker ont ving mevrouw Francois van de ken nel „Het Herdershonk", waaruit deze Zeeuwse viervoeter afkomstig is. De vader van de Rond „Barend van het Herdershonk", behaalde eveneens 'n prachtig succes door bij de ruwharl- OULI VOSSEMEER.... In Oud-Vossemeer zullen ze zo lang zamerhand de bloemetjes wel weer binnen hebben gehaald, die ze zater dag zo duchtig buiten hebben gezet, liet. jubileum van de burgemeester is in die gemeente niet bepaald „onop gemerkt voorbijgegaan", zoals men 'bij dergelijke gelegenheden tevoren pleegt te veronderstellen. Verre van dat. Ze hebben er een machtig mooi feest van gemaakt, waarbij vooral de jeugd zich dapper heeft geweerd. Zó dapper, dat hun bijdrage het belegeren van de burgemeester niet waterpistolen itt woord en beeld op de voorpagina's van vrijwel alle va derlandse kranten is gekomen. Op de foto zag men een angstige burge meester, weggedoken achter een pa- raplüieom bescherming te zoeken tegen een batterij op hem gerichte waterpistolen. Het is een heel water- ballet, geworden en het, is allemaal zo goed bevallen, dat ze er in Oud-Vos semeer een traditie van gaan maken. Elk jaar op 11 april zullen de ge- vicentebètuurderen vogelvrij ver klaard worden. De lieve jeugd mag de vroede vaderen dan naar harte lust ouder vuur (water) nemen en dat lijkt ons een mooi gebruik. In Oud-Vossemeer, zo sou men kunnen stellen, wordt folklore gemidkt ge Hollandse herders definitief kam pioen van Nederland te worden. IN Z'N EENTJE. In Burgh klonk zaterdagavond weer liet „brand...... brandIn dit ge val sloeg mevrouw Z.B. alarm, want toen zij de Zandstraat infietste ontdekte ze in de richting van het padvindershuis „De Blokhut" een fiks vuurtje. Onmiddellijk waarschuwde ze de autoriteiten en voor de tweede maal ln die week loeide in Burgh de brandsirene. Het was echterloos alarm: een oude, vermolmde boom, die 's mid dags door enkele jongelui was aan gestoken en niet gedoofd was, begon 's avonds opnieuw te branden. Jhr. C. van Citters ging de brand in zijn eentje, maar zo doeltreffend te lijf, dat het vuur snel geblust was. Hij sloeg de brandende stukken hout uit elkaar en de brandweer behoefde er niet eens meer aan te pas te komen. STATIG. De prachtige binnenvesten van Hulst zijn nog bekoorlijker gewor den: twee hagelwitte zwanen glij den sinds korte tijd in de buurt van de Stadsmolen statig door het water.. TOEPASSELIJK. Elders ln Zeeuwsch-Vlaanderen is er om begrijpelijke redenen wat minder natuurschoon te zien. Nü het broed- seizoen namelijk is aangebroken, is het natuurreservaat Het Zwin weer voor het publiek gesloten. Opnieuw is een heer met een toepasselijke naam tot bewaker aangesteld: de heer A. Vogel uit Retrancnement. De sluiting duurt tot 15 juil a.s. ACHTTIEN Het „natuurlijke" nieuws Is nog niet op. Het volgende bericht uit Dreischor mag er ook zijn: In deze Schouwse plaats bracht een konijn van de heer J. Quist vorige weck18 jongen tor wereld. Een bijzonderheid is Mei, dat alle diertjes nog fn leven zijn! FEEST, Tenslotte een gouden bruiloft. In dit geval zijn het de heer en mevrouw M. de KeizerWillemsen in de Wil- helminastraat te Axel, die op 15 april a.s. hun vijftig jarig huwelijk vieren. Morgen is het dus feest en plezier in Axel. PAPEGAAI Het landbouwersgezin J. I. Leendertse te Kamperland heeft zaterdagmor gen een fel gekleurde, gevleugelde gast op bezoek gekregen. De ongeno de gast was een papegaai, die zich vermoeid had neergezet op een tak van een boom. Toen de vrouw des huizes de vogel ontdekte, lokte zij hem met de woorden: „koppie- krauw" in de garage. De papegaai heeft thans onderdak gevonden in een kuikenhok. geven van demonstraties tijdens de lessen. Aanschouwelijk onderwijs leidt altijd tot betere resultaten. Nadat vervolgens aan beide inleiders verschillende vragen waren gesteld, verenigde het gezelschap zich aan de lunch. Tijdèns de middagbijeenkomst werden besprekingen ^gehouden in drie afzonderlijke vakgroepen: name lijk A.V.O., huishoudelijke zaken en naaldvakken. Tijdens deze geanimeer de discussies werden de des morgens behandelde onderwerpen nog onder de loep genomen. Aanleg van straten in Serooskerke (W.) aanbesteed Op het gemeentehuls te Serooskerke (W.) werd maandagmorgen het aan leggen van straten met riolering, ter lengte van ongeveer 180 meter, gelegen ln het uitbreidingsplan van de gemeente, aanbesteed. De uitslag was: Jac. Haringman, Goes 31.100; fa. Duinhouwer, Goes 29.400; G. J. Eland, Vlissingen 28.000; L. v. d. Klippe, Missingen 27.896; Aan nemersbedrijf „Zeeland", Middelburg 27.100; fa. Geldof, Serooskerke 26.191; H. A. den Exter, Bres kens 25.350; gebrs. Van Wallen burg, Middelburg 25.082. Het werk werd gegund aan de laagste inschrij ver. je ,uerd gevonden, 111 een schoe nenzaak te Gent in België werd gekocht. De met ballpoint in de schoen aangebrachte opmer king „binnenzolen inplakken" is de onderzoekers daarbij te hulp gekomen. Van de zïjdè van de Nederlandse jnstitie konden nog geen mel dingen worden gedaan, of de vondst van het autokussen bij het onderzoek reeds vruchten heeft opgeleverd. ;£r!- Thans Is ook van Nederlandse zijde een persoonsbeschrijving van het slachtoffer uitgegeven, die uiteraard de Nederlandse en Belgische poli tie en justitie werken in deze zaak nauw samen vrijwel gelijk ia aan die, welke —gisteren gepubliceerd door de gerechtelijke politie van Brussel werd verstrekt. Opvallend Is echter, dat in de van Nederlandse zijde verstrekte per soonsbeschrijving piet nadruk wordt gesproken over „kleine slan ke handen en tengere polsen". Hieruit werd opgemaakt, dat de vermoorde vrouw geen handenar beid verrichtte. Voorts wordt in de Nederlandse per soonbeschrijving uitgegeven door de groepscommandant der rijkspoli tie te Axel, die namens de officier van justitie bekend wenst te worden gemaakt met de identiteit van het slachtoffer gesproken over „een wollen blauwgrijze japon met opge stikte heupzakjes, waarop een gla zuren knoop". Tevens werd een En gels muntstuk van één penny gevon den, dat vermoedelijk ais broche ge dragen is. Het èelgische blad „Het Laatste Nieuws" wist maandag te melden, dat de lijkschouwing zou hebben uitgewezen, dat de vermoorde vrouw in verwachting was. „Naar het blijkt zou aan deze vrese lijke misdaad een liefdesdrama ten grondslag liggen" zo berichtte het blad, dat voorts aan de supposities rond de identiteit van het slachtoffer de volgende alinea wijdde: „Niette min won in gerechtelijke kringen de overtuiging veld, dat het hier wel de gelijk gaat om een Belgisch meisje, zoals bij de aanvang van het onder zoek reeds werd vermoed". Slot van pag. 1 bedding vertoont in ieder geval grote gelijkenis met oude prenten, die de aftocht van Napoleons vij anden bij Den Helder weergeven. De archivaris ontleende zijn gege vens bovendien aan het boek „Ge schiedenis der landing van het En gelse en Russische leger in Noord- Holland" van L. C. Vonk. Landing bij Castricum? Deskundigen, die vóór de rijksarchi varis van Noord-Holland een oordeel gaven, meenden dat het de landing van het Engelse expeditieleger bij Castricum voorstelt. Dit voor wat betreft het grootste tafereel, dat een oppervlakte van 180 bij 120 centime ter beslaat. De zijkanten zouden dan nog de beeltenissen van de Franse generaal Guillaume Brune en de hertog van York vertonen. De overige tegels zijn bezet met allerlei motieven, onder meer bloemen en wapentuig. Skeletten opgegraven onder Haamstede Bij herverkavelingswerkzaamheden nabij de oude Koudekerkse toren on der Haamstede is men op veertig skeletten gestuit, die in twee rijen begraven waren. De geraamten la- fen vrij diep in de grond. Ook in 982 zijn op deze plaats skeletten opgegraven. Men heeft vermoedelijk te maken met een kerkhof uit het vroegere dorp Koudekerke, dat na 1581 in verval raakte. Belgische vrachtwagens botsten in Breskens Maandagmiddag vier uur is op de Scheldekade te Breskens een met aardappelen geladen vrachtwagen van de Belg L. uit Maldeghem op een voor hem rijdende vrachtwagen ge reden, die plotseling remde. De twee de vrachtwagen was eveneens uit België en werd bestuurd door Van B. uit Brugge. L. werd door de bot ting licht gewond aan het hoofd; zijn wagen liep aanzienlijke schade op. De politie heeft de zaak in onderzoek. Justitie maakt gebruik van televisie in moordzaak-Axel „Stille getuigen" komen hedenavond op het scherm =3 Verschillende van de voorwer- pen, die op het te Axel gevon- n M den stoffelijk overschot van het vermoorde meisje werden H gevonden, zullen heden, dins- dagavond in het Journaal van de Nederlandse Televisie Stich- H ting worden vertoond. In het p bijzonder op horloge- en schoenmakers wordt een drin- H gend beroep gedaan deze uit- zending te volgen, s Een ieder, die naar aanleiding j§ H van deze uitzending of In het algemeen inlichtingen kan ver- H strekken wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de groepscommandant der rijks- politie te Axel - telefoon 01155- n 444 - of met de politie ln zijn H of haar woon- of verblijf- plaats. H Belgen, die inlichtingen kun- -- nen verstrekken, wordt ver- zocht zich in verbinding- te H stellen met de politie in Bel- H gië. De uitzending, waarin de voorwerpen zullen wor- den getoond, begint heden- H avond om acht uur. iiiiiiiiimiiiiniiiiiiniiimm Aantrekkelijk programma samengesteld Rond tweehonderdvijftig opticiens en hun echtgenoten, afkomstig uit alle delen van ons land, konien dinsdag 12, woensdag 13 en donderdag 14 mei a.s. naar Vlissingen om dahr het congres 1959 van de federatie van Nederlandse Opticiens-Organisaties, georganiseerd door de afdeling Zee land van de NOVO, bij te wonen. Tij dens een maandagavond in hotel „Centraal" te Goes gehouden bijeen komst heeft de secretaris van de Congrescommissie, de heer A. L. Kampman te Goes, liet programma voor de drie dagen bekendgemaakt. Sedert na de oorlog het landelijk con- fres ln federatief verband wordt ge- ouden, is thans voor de eerste maal Zeeland aan de beurt. De organisato ren hebben Vlissingen als ontmoe tingspunt uitgezocht, met het oog op uitstapjes naar Middelburg. Sluis, de zee, het strand en de duinen. De deelnemers worden dinsdagavond om 7 uur verwacht in „Britannia", waar hen een gezellig samenzijn wacht. Ook bestaat gelegenheid de exposities Het lijvige dossier met verklaringen van deskundigen heeft echter 't hui dige college van B. en W. ervan over tuigd, dat het hier geen Zeeuwse voorstelling betreft. Daar men bo vendien geen mogelijkheden ziet om op niet al te lange termijn een oud heidkamer in te richten en men het gemeentehuis, dat toch al veel anti quiteiten herbergt, niet geschikt acht voor het inmetselen van de te gels in een der zalen, vinden B. en W. het dus beter óm de tegels te koop aan te bieden. Het college oordeelt het vooral niet verantwoord de gemeentegelden te besteden aan voorwerpen uit het verleden, die geen enkele binding hebben met de streek, zoals In dit geval. Wel geeft IJzendijke er de voorkeur aan. dut de kostbare schouw ln Zeeland blijft. Of dat zal frebeuren ls de vraag, want natuur- ijk hebben ook de musea belangstel ling en een gave schoorsteen uit die tUa is betrekkelijk een zeldzaam heid. Twee Engelse schepen voor de sloop naar Vlissingen Behalve dé vrachtvaarder „Hebbie" zal bij Simon's mctaalhandel te Vlis singen nog een schip van dezelfde Engelse rederij gesloopt worden, na melijk de riiim 2000 ton metende „Blyth", die over ongeveer twee we ken in Vlissingen aankomt. Scheidende voorzitter tot ere-voorzitter benoemd De heer J. W. van 't Hoff, die vorige week dinsdag afscheid nam als voor zitter van de coöperatieve boeren leenbank Sint-Laurens, werd tijdens de toen gehouden vergadering op voorstel van het bestuur door de al gemene vergadering tot ere-voorzit ter benoemd. Ongeval bij afrijden van veerboot te Breskens Maandagavond omstreeks kwart voor zeven gebeurde tijdens het af rijden van de veerboot „Beatrix" te Breskens een ongeval. De 65-jarige J. M. uit Oost-Souburg stak plot seling de rijbaan over en werd door de aanhangwagen van een afrijdende vrachtauto, bestuurd door C. V. uit Cadzand, gegrepen. Het slachtoffer werd enkele meters meegesleurd, waarbij hij schaafwonden opliep. Dokter A. C. Ossewaarde uit Bres kens verleende de eerste hulp, waar na M. per ambulance naar het Sint- Antoniusziekenhuis te Oostburg werd overgebracht. VANDAAG Middelburg—Electro: „Cowboy", 20 uur, 14 jaar. Molenwater: Miniatuur Walcheren, 6 —17 uur. Schuttershof: Walashow, 20 uur. Schouwburg: feestavond Swilt, 20 liiir, Vlissingen—Alhambra: „Keizerwals", 10 en 21 uur, alle leeftyden- Luxor: „Duel om de Apachebron", 20 uur, 14 jaar, Concertgebouw: Voorjaarsmodeshow Margriet. 14.30 en 20 uur. Britannia: „Taioelah", toneelgroep Puck (Arbeiders Kunstkring), 20 uur. Goes—Grand: „Voor wie de klok luidt", 20 uur, 18 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2