Binnenkort beslissing over de Zeeuwse voorschotregeling PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer WALCHEREN LIAANDAG 13 APRIL, 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MINISTER VAN AARTSEN ANTWOORDT EERSTE KAMER Tijdstip indiening Bijdragewet nog niet bekend Minister Van Aartsen is er van doordrongen, dat een regeling van de bijdragen, als bedoeld in artikel 5 van de Deltawet zeer urgent is. In de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer over de begroting van zijn departement deelt hij echter mede, bezwaarlijk een prognose te kunnen geven over de termijn, waarop (it wetsontwerp zal worden ingediend. Dit tijdstip is mede afhankelijk van factoren, welke hij niet zelf in de hand heeft, zo merkt te minister verder op. Hij verzekert, dat het uitwerken van een voorschotregeling in afwachting van de tot standkoming van de Bijdragenwet zijn bijzondere aandacht heeft, even zeer trouwens als de totstandkoming van de Bijdragenwet zelf. De minister verklaart verder, dat hij over de voorschotregeling onlangs een bespreking heeft gehad met Gedeputeerde Staten van Zeeland, voor welke provincie met een naar verhouding zeer grote dijklengte, dit een vraagstuk van bijzonder belang is. Ged. Staten hebben in dit onderhoud voorstellen gedaan, die de minister aldus de memorie van antwoord bijzonder kan waarderen en waarover hij thans overleg pleegt met zijn ambtgenoot van financiën. Verwacht mag worden'dat dit binnenkort tot resultaat zal leiden. Enige Kamerleden achten de in diening van een wetsontwerp tot wijziging van de financiering van de waterschappen urgent. De mi nister neemt aan, dat hiermee be doeld wordt het wetsontwerp tot het toekennen van vergoedingen van rijkswege aan waterschappen in de kosten van de waterkering. Dit ontwerp zal wegens de nauwe samenhang met de Bijdragenwet Deltawerken tezamen met deze laatste worden ingediend. De onderzoekingen waarvoor bedra gen zijn aangevraagd, betreffen in hoofdzaak niet zozeer de werken waarmee de provinciale waterstaats diensten bemoeiing hebben, als wel de waterbeweging op de getijderivie ren, waarop uitvoering der Deltawer ken verstorend werkt, waarom dus iedere ingreep tevoren zorgvuldig moet worden overwogen. Met dit doel worden onderzoekingen op waterloop kundige en elektrische modellen uit gevoerd. Andere posten van belang betreffen hydrografische opnemingen en grondonderzoek in het Deltagebied. Uiteraard worden de verkregen ge gevens al dan niet in de vorm van rapporten ook tijdig ter beschikking van technische diensten van provin cies en waterschappen gesteld, ten behoeve van de door deze lichamen voor te bereiden werken, zo vervolgt de memorie van antwoord. De minister vertrouwt, dat de com missie ex art. 8 Deltawet, in haar huidige samenstelling, waarbij voor bepaalde vraagstukken leden ad hoe aan de commissie kunnen wor den toegevoegd en overigens uiter- aard zowel bij ambtelijke als niet- ambtelijke instanties alle gewenste inlichtingen kunnen worden inge wonnen, op doeltreffende wijze van advies zal kunnen dienen in de haar ter behandeling voorgelegde vraagstukken. Bauw van 78 woningen in Plan zaid-oost te Goes Voorstel van B. en W. aan de raad Enkele jaren geleden besloot de ge meenteraad van Goes in principe tot de bouw van 202 woningwetwoningen, uit te voeren in fasen. Het plan is thans gerealiseerd op 90 woningen na. B. en W. van Goes doen de gemeente raad nu het voorstel van het woning contingent voor 1959 (90 stuks) 78 woningen te bestemmen voor de ver dere uitvoering van het plan. De wo ningen zuilen worden gebouwd in bouwplan Zuid-oost. Er zal een com plex van 30 en één van 48 woningen in dit stadsdeel verrijzen. B. en W. stellen de raad voor de bouw van de etagewoningen wederom onderhands op te dragen aan de fir ma J. G Broek te Groningen. Het ontwerp voor deze complexen is vol komen gelijk aan de reeds uitgevoer de etagewoningen in dit plan. Het complex van 30 woningen omvat 18 woningen voor zeven personen, 6 voor vier en 6 voor zes, verdeeld over twee blokken van drie etagees. Het com plex van 49 woningen omvat 36 wo ningen voor zeven personen, 6 voor vier, en 6 voor zes, verdeeld over drie blokken van drie etages. De fa. Broek heeft zich bereid verklaard, op basis van het continucontract het complex van 30 woningen te bouwen voor de som van 442.816,60, inclusief 3000 wegens aansluitingskosten en het complex van 48 woningen voor de som van 714.757,57 inclusief 4800 wegens aansluitingskosten. De totale bouw- en grondkosten zijn voor deze complexen geraamd op respectievelijk ƒ473.799.16 en ƒ48.048; ƒ762.413,56 en ƒ76.876,80. Hierin zijn begrepen de kosten van centraal antenne- systeem voor radio en televisie. B. en W stellen de raad voor over te gaan tot realisering van de bouwplannen, tot het onderhands aanbesteden daarvan aan de fa. J. G. Broek te Groningen en tot het aanvragen van steun uit 's rijks kas. Oud-wethouder J. Catshoek te Zierikzee overleden Vrijdag is te Zierikzee op de leeftijd van 74 jaar overleden de heer J Catshoek. De heer Catshoek was ja renlang directeur van de NV. Druk kerij v.h Lakeman en Ochtman te Zierikzee en was gedurende lange tijd raadslid van Zierikzee. eersi voor de S.D AP en lat.er voor de Pv.dA Oe laatste jaren va- zijn raadslidmaat schap trad hij op als wethouder Hij ontving de gouden erepenning van de stad Zierikzee, een ouderscheiding die slechts zelden wordt uitgereikt. Hij was Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Vandaag (maandag) vindt de begrafenis te Zierikzee plaats. Verder verklaart de minister even eens de mening te zijn toegedaan, dat de werkzaamheden in het Delta gebied en ook elders waar werken op grond van de Deltawet worden uitge voerd, waarbij waterschappen zijn betrokken, niet moeten worden on dernomen dan na voorafgaand over leg met zowel de provinciale besturen als met de besturen der waterschap pen. De minister kon nog niet het tijdstip mededelen waarop het door de Delta commissie uit te Drengen rapport zal worden gepubliceerd. De verschenen interim-rapporten bevatten reeds de hoofdzaken van het onderzoek, zodat het volledige rapport niet zozeer nieuwe gezichtspunten dan wel aan vulling en uitwerking van de inte rim-rapporten zal geven. Aanvaring voor de haven van Wemeldinge Op de Oosterschelde voor de haven van Wemeldinge ontstond zondagmid dag omstreeks 13 uur een aanvaring tussen twee motorschepen, waarbij een van de vaartuigen drnstige averij opliep. Het onder Duitse vlag varende mo torschip „Rhein Union III" uit Mann heim, dat niet 380 ton langijzer op weg was van Duisburg naar Antwer- 8en, was tot halverwege de gasboei osterscheldeBrabants vaatwater de haven van Wemeldinge genaderd. Vanuit deze haven naderde als tegen ligger het 700 ton metende Belgische motorschip „August" uit Brussel. Dit vaartuig was leeg, doch gedeeltelijk in ballast op weg van Brussel naar Ros- sum. Tussen de beide vaartuigen wer den seinen gewisseld- doch de „Au gust" geraakte uit positie en kwam met haar voorschip tegen de bak boordzijde van de „Rhein.Union" in de midscheeps, ter hoogte van ruim n. Hier werd de scheepshuid inge drukt en gedeeltelijk opengescheurd, waardoor het vaartuig enigszins wa ter begon te maken. Tevens werden de scheepsluiken van dat ruim inge drukt. Op volle snelheid erd naar de haven van Wemeldinge gevaren, ter wijl de „August" in de nabijheid van de „Rhein-Union" bleef. De pompboot „Adja" ligt thans naast het vaartuig en pompt het binnengekomen water uit het vaartuig. Het ligt in de be doeling, dat de lading ijzer door het bergingsbedrijf Jacq Sniit te Wemel dinge zal worden overgeladen in een ander vaartuig. De „August", een omgebouwd landingsvaartuig, liep bij deze aanvaring praktisch geen schade op. MIDDELBURG „Medioburgum" De leden van de Middelburgse gym nastiek- en schermvereniging „Me dioburgum" zijn vrijdagavond tijdens hun jaarlijkse uitvoering voor het voetlicht getreden met een bijzonder gevarieerd programma, waarvan de vele toeschouwers ongetwijfeld geno ten hebben. Jeugdleden van nog geen drie turven hoog en matadoren on hoog brug en aan liet relt hebben tij dens deze avond hun beste beentje voorgezet om de uitvoering zo goed mogelijk te doen slagen. De „Medio"-kleuters hebben de aan wezigen bezig gehouden met enkele bijzonder aardige spelletjes, waarin echter reeds de grondbeginselen voor de gymnastiek aanwezig waren. De peuters veroverden met hun onge dwongenheid in het „iisfeest" en een „dansje" aller sympathie. Instructief was ook het werk van de jongens en meisjes; de oefenstof was juist niet te moeilijk gekozen, zodat alle aan dacht besteed kon worden aan de af werking. Het klassikaal brug van de meisjes was gevarieerd en goed. Een speciale vermelding verdienen de twee jeugdige heren, die onder leiding van „routinier" Joop Kuys knappe individuele vrije oefeningen lieten zien. Ook het ringenwerk van de jongens was van goed gehalte. Na de pauze was het woord overwe gend aan de ouderen. Daar bijna alle Medio-heren In dienst zijn, had Joop Kuys voor deze avond versterking gekregen van een selecte groep heren van het Vlissingse VTV. Aan rek en hoog brug leverde deze groep voor treffelijk werk. In schril contrast met dit krachtwerk stond de gracieu ze en keurig verzorgde oefening van de dames op de evenwichtsbalk welk instrument slechts een heel enkele maal een te grot struikelblok vormde. De voorzitter van „Medioburgum", de heer W. P. Joziasse, sprak een wel komstwoord aan het begin van de avond, waarna hij eerst mevrouw Mazure voor haar vele werkzaamhe den bloemen aanbood en vervolgens mej. C. Vermeulen in „het zonnetje" zette. Mej. Vermeulen is dit jaar 35 jaar lid van Medio en dit was aan leiding voor het bestuur om haar een fototoestel te overhandigen. Om van de zomer te gebruiken aan de Rivièra, wanneer de folkloregroep daar ver toeft, aldus de heer Joziasse. De uitvoering werd besloten met een gezellig bal onder leiding van Jo den Hollanders kwartet. Deze pianist zorgde ook tijdens het programma voor een uitstekende begeleiding. Bussen geschenkactie H.M. de Koningin Het gemeentebestuur van Middelburg heeft in de hall van het stadhuis (in gang Noordstraat), van het postkan toor en in het bureau van V.V.V. een bus doen plaatsen, waarin men giften kan deponeren voor het geschenk aan H.M. de Koningin. Deze Inzameling is een onderdeel van de nationale actie. Jazz-society-hulde Een negental leden van de Walcherse Jazz-society in Mld- delburg heeft vrijdagavond midden op straat een serenade ten beste gegeven. Dit hulde- betoon was bestemd voor me- vrouw Leijnse, de hospita van oud-voorzitter en sinds kort erelid Ton van Kuik van de H Jazz-society. De society-leden. samengesteld uit twee gitaristen een klari- nettist, een trompettist en vijf zangers, wilden mevrouw Leijnse met deze serenade be- danken voor al hetgeen zij in het- belang van de Walcherse Jazz-society verricht heeft. En dat is, aldus bleek uit de woor- den van erelid Ton van Kulk, M niet weinig. Of er nu twee of tien society-leden op visite of in vergadering in het huis aan m M de Molenberg bijeenkwamen, m p altijd was er koffie. Ton van Kuik deed de dank van de so- ciety-leden dan ook vergezeld p gaan van een fraaie bos bloe- men. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin GRIJPSKERKE Raad komt bijeen Dinsdag 14 april rs morgens om 9 uur komt de raad van Grijpskerke in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: verzoek van het bestuur van de bijzondere school om mede werking voor de aanschaffing van de nieuwe rekenmethode, voorstel tot wijziging van de destructieverorde ning, verzoek subsidie aan Christelij ke Oranjevereniging tot viering van koninginnedag, voorstel tot benoe ming van een gemeentewerkman, voorstel om over te gaan tot aankoop van een nieuwe brandspuit, behande ling brief van het bestuur van bouw en woningtoezicht op Walcheren te Oost- en West-Souburg, betreffende het ontwerpen van een schetsplan voor de verbouw van het gemeente huis a 940,63. Gestrand Engels kust vaartuig vlotgesleept De Engelse kustvaarder „Derwend Water", die in set Keten nabij Via- nen was gestrand, is zondag bij hoog water door de bergingsvaartuigen „Walrus" en „Snip" van W. A. van der Taks bergingsbedrijf uit Rotter dam vlotgesleept en in de haven van Wemeldinge binnengebracht. Om het schip vlot te krijgen had men het voorschip vol water gezet zodat het achterschip hoger kwam te liggen en vrij van de grond kwam. De „Der- wend Water" was op weg naar Hans- weert om aardappelen te laden voor Engeland. „Zonneveld"-patiënt?2s vieren 15 april a.s. feest Ter gelegenheid van 50-jarig bestaan van zeehospitium Op woensdag 15 april a.s. zal het 50- jarig bestaan herdacht worden van het zeehospitium „Zonneveld" te Oostkapelle. Gedurende deze dag zul len feestelijkheden voor de kinderen worden gehouden; des avonds is er een gezellige avond voor het perso neel, de leden van het bestuur en en kele genodigden. Deze feestviering wordt om half tien des morgen geopend met een korte toespraak via de huisradio van „Zon neveld". Om tien uur zullen de pa tiënten ballonnen opiaten, waarna zij zich bezig zullen houden met spelle tjes, afzonderlijk opgeluisterd door „De Vosjes" en met muzikale mede werking van pianist Baby den Toon der. 's Middags om 3 uur wordt door het kinderoperette-gezelschap van Chris Hofland in het leslokaal voor de pa tiëntjes van de a.b.c.-afdeling een op voering gegeven van „Assepoester", teiwijl de patiëntjes van de revalida- tie-afdeling een poppenkast krijgen te zien, aangeboden door „De Vosjës". Hierbij mogen ook de ouders aanwe zig zijn. In hotel Duinheuvel te Domburg is er des avonds om 8 uur een gezellige avond voor het personeel,waarbij het cabaretgezelschap „De Voltref fers" uit Vlissingen zal optreden. Verruiming kanaal Gent-ïerneuzen Tweede helft van 1959 ondertekening tractaat Over de verruiming van het kanaal Gent-Terneuzen zijn de beide onder- handelingsdelegaties het op de mees te punten mei elkaar eens. Er moe ten nog slechts enkele, voornamelijk technische, onderdelen worden gere geld. Daarom bestaat er wel aanlei ding om te verwachten dat het trac taat in de tweede helft van dit jaar zal kunnen worden ondertekend, zo deelt minister Van Aartsen in de memorie van antwoord aan de Eer ste Kanier over de begroting van Verkeer en Waterstaat mede. Voor het van Nederlandse zijde ne- men van ihiti'atlévén 'tot het ónSfer-' zoeken van plannen voor. een Schel- de-Maas-Rijn-verbinding van een meer gestrekt tracé,! bestaat naar het oordeel van de minister niet voldoen de aanleiding. Daarbij zij nog aange tekend, dat de aanleg van een der gelijke verbinding zonder twijfel zeer kostbaar zou zijn en, met het oog op de vele belangrijk meer urgente grote werken, welke in de verschil lende betiokken landen op het pro gramma staan, in naaste toe komst waarschijnlijk niet voor ver wezenlijking in aanmerking zou ko men. Officiële publikatie VLISSÏNGEN. HINDERWET. VERGUNNING VERLEEND. B. en W. van Vlissingen, gelet op art. 12 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 31 maart 1959 aan de Vereniging „De Ruytersehool" gevestigd te Vlissingen onder de daar bij gestelde voorwaarden vergunning is verleend tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van werkplaatsen, waarinzullen worden ge plaatst 14 elektromotoren met een ge zamenlijk vermogen -van 385 pk. alsmede van een bewaarplaats van flessen, ge vuld met gas of zuurstof in het school gebouw van genoemde vereniging, staan de op het perceel Hobeïnstraat no. 95. Vlissingen, 11 april 1959- Dierenbescherming In het zaterdag gepubliceerde verslag over de vergadering der Vlissingse dierenbeschermers is een zetfout ge slopen: vermeld werd, dat „de expe rimenten" van het vorig bestuur, on dermeer de benoeming van een nieu we asielhouder de vereniging f 83 ?ekost hebben. Dit moet echter zijn: 823. De vereniging telt momenteel ruim 400 leden. Wegens plaatsgebrek moest de strip Tekko Taks blijven overstaan. Veertigjarig jubileum bij „De Schelde" De heer K. L. Aerssens, technisch, adviseur bij de Koninklijke Maat schappij „De Schelde", te VHssraeren recipieerde zatermorgen in de koffie kamer van het hoofdkantoor der maatschappij ter gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum. Vele sprekers hebben hier van de gelegenheid ge bruikgemaakt waarderende woor den tot de jubilaris te richten en hun gelukwensen, al of niet vergezeld van een geschenk, aan te bieden. Ir. W. Landheer sprak als eerste na mens de inkoopafdeling en 't bureau beheer gereedschap. Hij memoreer de in het kort hoe de heer Aerssens in 1937 zijn eerste bevordering tot onderbaas kreeg en hoe hij vervol gens in 1934 baas en in 1947 hoofd baas werd. In 1953 volgde tenslotte de benoeming tot technisch adviseur. Met zijn gelukwensen bood de heer Landheer de jubilaris een p1ck-up aan. Als plaatsvervanger van de voorzitter der commissie ideeënpost, ir. C. Kapsenberg, voerde vervolgens de heer E. G Vader het woord, die de grote des kundigheid van de heer Aerssens op het gebied van gereedschappen roemde en hem hartelijk dankte voor het vele in het belang van de commissie verrichte werk. .Hij., bood de jubilaris een sigaretten- In het kantoor van de Kon. Mij. De Schelde" te Vlissingen werd zater- dagmorgen de heer K. L. Aerssens, technisch adviseur, gehuldigd in ver band met zijn 40-jarig jubileum. De vele gelukwensen gingen vergezeld van tal van geschenken. (Foto P.Z.C.) box aan. Verder spraken nog de heer P. Kok als oud-chef van de jubilaris en namens de groep midden-kader en de heer J Castel namens de ba- zenvereniging. Namens het personeel van het gerëedschapsheheer ontving de heer Aerssens tenslotte een gram- mofoonplatenkoffer. Velen hebben daarna de gelegenheid benut de ju bilaris te feliciteren. VLISSINGEN Bevestiging en intredé ds. A. Th. Rothfusz te Vlissingen Na des morgens door ds. Y van der Schoot tot zijn ambtswerk in de Ned. herv. gemeente van Vlissingen be vestigd te zijn, deed ds. A. Th- Roth fusz, uit Renknm zondagavond zijn intrede in de St.-Jacobskerk aldaar. Bij de aanvang van de dienst zong het kerkkoor bij het binnenkomen van de predikanten „Wilt heden nu tre den", waarna de gemeente psalm 150 zong. Als tekst koos ds. Rothfusz Jo hannes 11 25 a: „Ik ben de opstan ding en het leven". Het richtsnoer van zijn prediking iin Vlissingen zal steeds zijn Jezus Christus en Dien gekrui sigd. Het gaat niet om de dienaar, maar om de Meester. Wanneer men Hem niet ziet, ook in deze intrede- dienst, dan is deze dienst mislukt. Wie in Christus eg Zijn opstanding gelooft, behoeft van de dood niets meert te vrezen. Na de prediking richtte ds- Rothfusz zich in de eerste plaats tot de verte genwoordigers der burgerlijke ge meente, de burgemeester mr. B. Kolff en de gemeente-secretaris, de heer J- W. Peters. Hij sprak de hoop uit, dat de overheid steeds de onge stoorde gang van het evangelie met belangstelling moge volgen en bevor deren. Spreker dankte verschillende aanwezige collegae uit de omgeving voor hun aanwezigheid en richtte zich vervolgens tot de afgevaardigden van verschillende kerken in Vlissingen. Ook mocht hij een aantal leden van zijn vorige gemeente, Renkum als mede familie In deze dienst begroeten. Tot slot richtte ds. Rothfusz zich tot zijn nieuwe gemeente, waarvan hij nu reeds veel hartelijkheid had mogen ontvangen. Na nog zijn bevestiger dank te hebben gebracht, besloot de nieuwe predikant met dank aan Hem, die toekomt de lof, de eer en de dankzegging. Na het uitspreken van de zegen, zong de gemeente ds. Roth fusz staande de zegenbede uit psalm 134 toe. Aalmoezeniers over martelingen in Algerije „Témoïgnage Chrétlen" en „France Observateur" hebben gisteren hun le zers een schok bereid met de publi katie van een brief die 35 rooms-ka- tholieke priesters, die als dienstplich tigen In het Franse leger in Algerije dienen, tijdens een bijeenkomst op een militaire post hebben opgesteld en verzonden aan hun geestelijke over sten in Frankrijk. In deze brief wordt verklaard dat martelingen cn moor den nog steeds door het Franse leger in Algerije bedreven worden. I „Ondervragingen worden al te dik wijls gehouden hulpmiddelen die wij martelingen moeten noemen", aldus de brief „Executies van burgerlijke of militaire gevangenen, waartoe be sloten is door mei competent gezag en die in de officiële rapporten dik wijls gecamoufleeid worden als ont snappingspogingen zijn geen uitzon dering". „Het is niet ongewoon dat gewonden tijdens een actie worden afgemaakt. Wij moeten eraan 'oevoegen dai deze praktijken zelfs op het laagste trap van de miiltaire organisatie worden toegepast" De priesters verklaren dat zij geen oplossing weten voor dt oorlog in Al gerije. Hun enige doel is morele steun te zoeken en dc bisschoppen in te lichten over de problemen waarvoor hun geweten zich in Algerije ge plaatst ziet. 1145 Ricky Malone wist niet wat hem gebeurde, toen zijn Six-shooter hem zo ge luidloos en geheimzinnig uit de hand werd geslagen. Op hetzelfde ogenblik begon zijn anders kalme bles plot seling wild te steigeren. Het lier voelde blijkbaar instinctief, dat zij ";e maken hadden met een vreemde, buitenaardse macht, zodat hij het instinctief op een lo pen zette. Vanuit de Onyx Hl keek Kapitein Mac te vreden lachend ruiter en paard na. Hij had zijn vriend vlugger bevrijd dan hij had durven hopen. „Die Aardmensen zijn blijkbaar niet helemaal van hetzelfde kaliber als piloot Storm. Dit exemplaar is althans lang zo vechtlustig het!" Inder daad had Ricky Malone nu opeens helemaal geen zin meer om heidenda den te verrichten en in zijn hart was hij zijn paard dankbaar, dat het hem met zo'n rasse gevaarlijke zone wegdroeg. Ach- ■?ag hij hoe zijn voormalige ge- hartelijk nawuifde! Hij hoorde nog hoe de spion riep: Carthy!" ,De groeten aan Mc Zeeuwse mosselkwekers heinen Friese vissers (Slot van pag, 1) mosseicultuur op de Waddenzee wel eens zodanig kunnen afne men, dat zij spoedig niet meer lo nend zou zijn. Toen men dit een maal begon te beseffen, werden spijkers met koppen geslagen. In eerste instantie zullen de vijftig garnalenvissers een tegemoetko ming krijgen in het verlies van de voor hen overigens niet belangrij ke visgronden Gemiddeld be draagt de tegemoetkoming f 6000 afhankelijk van het feit, hoeveel dagen per jaar de vissers hun net ten hebben uitgeworpen. Voorts zullen de vissers hun schepen aan zienlijk verbeteren, o.rn door de 20 pk motoren door 40 pk moto ren te vervangen. Zij worden hierdoor in de gelegen heid gesteld een groter gebied te be strijken dan voorheen, terwijl zij bij stormachtig weer minder risico's lopen. Vastgesteld werd, dat de vis sers een premie van 10 zullen krij gen in de kosten van verbetering tot een bedrag van f 50 000. Er zijn voorheelden, dat een dergelijke wij ze van financieren uitstekend ver loopt en na korte tijd vruchten af werpt. In totaal za! uit het reserve mosselkweke>sfonds een bedrag van rond f 400 000 voor dit doel worden bestemd. Een en ander heeft nog niet definitief zijn beslag gekregen, maar alles wijst er op, dat deze oplossing ook van hogerhand za! worden goed gekeurd. De Zeeuwse mosselkwekers krijgen dan de beschikking over de hoogno dige percelen. De produktiemngelijk- heden komen daaraoor heel wat gun stiger te liggen. Een bepaald gunsti- Se factor Is ook, dat Zeeland, nadat e mosselparnsiet in 1950-1951 za jc verwoestingen op de percelen heeft aangericht, weer in opkomst Is. De voorraad halfwas-mosselen valt hier erg mee. Optimistische kwekers noe men voor het komende seizoen zelfs een produktle van rond 20.000.000 kg Zeeuwse mosselen. Met de mosse len die de Waddenzee zal opbrengen, zal dit seizoen ongetwijfeld aan de vraag kunnen worden voldaan. Aan de situatie van mosselen importeren is dan een eind gekomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 3