PREDIKBEURTEN KRUININGEN HULDIGDE SUCCESRIJK „EXCELSIOR" fl WALCHEREN DIERENBESCHERMERS KOZEN ZICH WEER EEN BESTUUR BROUWERSHAVEN DRAAGT BIJ IN ONTSPANNING BEJAARDEN MARKTBERICHTEN ZATERDAG 11 APRIL 1959 PROVINCIALE - u- L W S E COURANT CONCOURS-„OVERWINNING" GEVIERD Geschenken voor vereniging en dirigent De bevolking uit Kruiningen en om streken draagt de mandolinevereni- ging „Excelsior" een zeer warm hart toe. Dit is vrijdagavond nog eens overduidelijk gebleken, toen ae ver eniging in „Ons Dorpshuis" te Krui ningen gehuldigd werd in verband met haar succes op het concours van het Nederlands Verbond van Mando linevereniging op tweede paasdag te Arnhem behaald. Van de 23 ver enigingen uit geheel Nederlandt die aan dit concours deelnamen, wisten zoals bekend de Krufningse mandolinespelers beslag te leggen op de eerste prijs met lot' in de afdeling uitmuntendheid. De directeur-diri gent, de heer B. Leys, behaalde met zijn voortreffelijke leiding de dirigen- tenprijs. Niet alleen kreeg de mandolinever eniging de eerste prijs maar tevens werd het hoogste aantal punten toe gekend, dat ooit op een concours door een mandolineprkest werd behaald. Een trotse burgemeester van Krui ningen, de heer A. Schipper, wees er in zijn rede op, dat de verwachtingen hoog gespannen waren geweest. Maar wat uit de bus was gekomen, had al les overtroffen. Tevens stipte hij aan, dat een dergelijke vereniging erg be langrijk is voor de gemeenschap en dat men trots is op de mandolinever eniging, die dit wist te bereiken. Dat de woorden van de burgemeester uit het hart waren gegrepen, bleek wel uit het applaus, waarmee het publiek zijn woorden onderstreepte. Een ap- •laus dat groeide tot een kleine ova- Natuurlijk „Excelsior" het concours zoveel eer inlegde. Dit geschiedde nadat de heer Leys een kleine toelichting had gegeven op de twee nummers. Hierna speelde men met veel verve het verplichte nummer de „Kleine Kurgarten serenade" en het vrije nummer „Moskova". Op de ze huldigingsavond werd niet alleen gemusiceerd door de mandolinespe lers, maar ook door de drumband van het pijperkorps „Excelsior" uit Goes, waarmede de mandolinevereniging reeds enkele malen gezamenlijk een uitvoering heeft gegeven. Deze drum band zorgde voor een daverende mu zikale hulde. Tevoren had de voorzit ter van de vereniging uit Goes, de heer J. de Kok in een felicitatietoe spraak gewezen op de prettige sa menwerking tussen beide verenigin gen. Namens zijn vereniging bood hij de heer Leys een boeket bloemen aan. Namens de bond van ouden van dagen uit Kruiningen en Hansweert bood de heer M. Leys de directeur dirigent na een geestig speechje mu ziek voor de vereniging aan. Met hun cadeau (de mars „Jeunesse" en de wals „Yvonne") toonden de mando linespelers wel heel duidelijk, dat zij met recht de eerste prijs op net con cours behaalden. Want zonder ooit in de gelegenheid te zijn geweest de stukken in de studeren, gaf men er na de pauze een gave vertolking van. Ook namens de zangvereniging „Crescendo" uit Kruiningen werden nog bloemen aangeboden. Zeer waar schijnlijk zal de mandolinevereniging binnen niet al te lange tijd voor de radio optreden. Van gisteren Vandaag kunt U al de nieuwe voorjaarssnufjes bij Maison Van Westen bewonderen, die sinds gisteren binnen zijn. Vlugger dan vlug en nieuwer dan nieuw kan het al niet. Dat is typisch Maison Van Westen. LANGE VORSTSTRAAT 100-102 GOES MIDDELBURG Laatste flats tweede fase Stromenwijk opgeleverd Vergunning voor derde fase nog niet afgekomen In tegenwoordigheid van de wethou ders J. W. Kögeler en A. J. Beren pas zijn vrijdagmiddag achttien wo ningen in de Stromenwijk te Middel burg opgeleverd. Het betrof hier het laatste flatgebouw in de Westerschel- destraat, waarmee de tweede fase, die 76 woningen groot is, van het Stromenwijkplan gereedkwam. In totaal zijn er nu met de eerste fase, die 74 woningen omvatte, in twee jaar tijd 150 woningen in deze IN VLISSINGS CONCERTGEBOUW Strijd cm bestaan asielcommissie DE VLISSINGSE DIERENBE SCHERMERS, die zich verenigd hebben in de afdeling Zeeuland-Zuid, hebben weer een bestuur, het derde in twee jaar... De algemene leden vergadering, die vrijdagavond in het Concertgebouw werd gehouden en waarin het bestuur werd gekozen, had een aanmerkelijk minder storm achtig verloop dan men de laatste ja ren in deze vereniging gewend is. De heer J. G. Boshuizen, die de laat ste weke nsuecessievelïjk alle taken van het vorige bestuur overnam voorzitterschap, financiën en corres pondentie etc. en die deze verga dering ook uitgeschreven had, leidde de bijeenkomst met straffe hand. Iedere discussie, die te veel ruimte liet aan sensatie, sentimenten en be schuldigingen over en weer, smoorde hij met forse hamerslagen in de kiem. Zodoende werd er dit keer slechts zel den met stemverheffing gesproken. Niettemin kwam het over eén ge schilpunt tot een botsing: de asiel commissie. De heer Boshuizen zette het doei van deze commissie nog eens uitvoerig uiteen: in de afgelo pen jaren zijn de strubbelingen in de vereniging vrijwel steeds ontstaan door tegenstellingen tussen bestuur en asielhouder/ster. Als een soort bufferzone tussen dat bestuur en die asielhouder/stet is er nu de asiel commissie. Mevrouw D. C. Maas-Siegers was het met deze gang van zaken toch niet helemaal eens. Aanvankelijk kreeg men de indruk, dat zij het zonder die commissie wilde stellen, „want", betoogde zij, „met zo'n com missie lijkt het er veel op of de familie Van Meeteren onder curatele wordt gesteld" en met deze woorden kreeg zij bijval. Tenslotte bleek het echter niet tegen de aanwezigheid van een asielcommissie te gaan, maar wel tegen enkele commissieleden: me vrouw J. P. Sissing en de heren H. Uylenbrocli en J. G. Boshuizen. Nog voor er tot een stemming wus overgegaan trokken mevrouw Sissing en de heer Uylenbroek zich terug. Mevrouw Sissing mo tiveerde dit onder meer door te zeggen: „Ik heb in de afgelopen weken mijn uiterste best gedaan, maar met deze mensen (de fami lie Van Meeteren) is niet samen te werken. Van te voren ai bod men ons gewaarschuwd: jullie worden er uitgepest". Tenslotte werden zeven kandidaten gesteld voor een nieuwe commissie, onder wie ook mevr. Maas, die aan vankelijk haü gezegd in een commis sie „het onder curatele stellen van de asielhouder/ster te zien". Commis sieleden werden de heer Boshuizen en de dames Fröberg en Maas-Sie gers. Ondertussen was het bestuur als volgt geformeerd: de heren Boshui zen, voorzitter. W. J. Andriessen, H. J de Witt, P. C. Buijterse, B. J. Ge- lok E. W. Gouw, R. J Klijn en dr. J. D. Coppoolse, adviserend lid. Aan het gemeentebestuur zai worden ge vraagd een negende bestuurslid aan te wijzen. De functies zullen onder ling worden verdeeld, met uitzonde ring van het voorzitterschap, dat door de vergadering met grote meerder heid vun stemmen aan de heer Bos huizen toegewezen werd. De heer Boshuizen werd ook benoemd als af gevaardigde naar het congres in Gouda op 29 en 30 mei. In zijn uitvoerig openingswoord gaf de heer Boshuizen ook nog een fi nancieel overzicht. Op 31 december 1956 was er nog 'n saldo van 8429. Dit saldo was op 25 maart van dit jaar teruggelopen tot 3741. In de tussentijdse periode waren echter grote bedragen uitgegeven voor het onderhoud van gebouwen: le kwar taal 1957 2169, laatste kwartalen '57- 1406 en in 1958 nog weer eens 936. Ook wees de heer Boshuizen er op, dat „het experiment" van het vori ge bestuur, onder meer door aanwij zing van een nieuwe asielhouder de vereniging 83 heeft gekost". De financiële situatie is nu zo, dat aan worden gevraagd en dat dit jaar liet hoofdbestuur om subsidie zal worden gevraagd en dat dit jaar wellicht geen geldelijke ruimte voor Dierendag overblijft» Middelburgse stadswijk gereedgeko men. De vergunning voor de bouw van de 54 woningen omvattende derde fase van het plan van in totaal 336 wo ningen is momenteel nog niet afge geven. De bouwers kunnen dan ook niet onmiddellijk verder gaan. Nood gedwongen heeft men een aantal timmerlieden en metselaars moeten ontslaan, die evenwel weer terugge nomen worden zodra de vergunning afkomt. De gisteren opgeleverde woningen zijn reeds alle in huur toegewezen. Auto sloeg voorlangs wielrijder links af Vrijdagmiddag omstreeks 4 uur deed zich op het kruispunt Lange Delft- Segeersstraat te Middelburg een ver keersongeluk voor, dat gelukkig zon der ernstige gevolgen bleef. In de richting van de Korte Delft reed de wielrijder H. B. uit Middelburg, ter wijl achter hem een personenauto kwam,, bestuurd door M. S. uit Se- rooskerke. Terwijl de wielrijder recht door reed, draalde de personenauto plotseling voor langs B. de Segeersstraat in Het gevolg was, dat de wielrijder op de straat terecht kwam en bloedige ont vellingen aan knie, hand en hoofd bekwam. Deze verwondingen zijn la ter op het politiebureau door de ge meentearts, dokter W. W. Stevens, behandeld. Daarna kon de man zijn weg naar huis vervolgen. De bestuurder van de auto kon zijn weg ook vervolgen. De fiets werd licht beschadigd. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Raad vergadert De raad van Nieuw- en Sint-Joosland vergadert maandagavond 13 april om acht uur. In deze vergadering zal on der meer het nieuwe raadslid, de heer W. J. Dingemanse worden beëdigd. Voorts vermeldt de agenda voorstel len tot verkiezing van een wethou der, tot vaststelling van een herzien uitbreidingsplan, tot vaststelling van een tweetal verordeningen en tot toe treding tot de Stichting Werkplaat sen Walcheren. Verder zal worden gesproken over het overnemen van de oude Rijksweg in beheer en on derhoud en over het toekennen van een subsidie aan het Groene Kruis, in verband met de bouw van een nieuw wijkgebouw. RAAD KWAM BIJEEN Werk gemeentewerklieden moet verlicht worden Tijdens de donderdagavond gehouden vergadering van de gemeenteraad van Brouwershaven ontstond nogal wat discussie over een drietal ver zoeken om subsidie. Het eerste ver zoek betrof een aanvraag van het co mité ontspanning bejaarden, dat reeds enige jaren middagen voor de bejaarden organiseert. De kosten per middag belopen 25,tot 30, De heer W. Jonker vroeg of de be jaarden zelf ook in de kosten bijdra- Sen, wat de voorzitter beaamde. De eer Jonker vroeg hierop of het. geen moeilijkheden zou opleveren wel geld voor ontspanning uit te trekken, ter wijl er geen geld voor verbetering van slechte straten is. De heer M. Mathijsse vond deze vergelijking wat ongelukkig gesteld. Na een verdere toelichting door wethouder J. Dekker besloot de raad een subsidie van 15 {>cr middag te verlenen, zijnde de tuur vau het gebouw. Dit zal 9 maan den duren, zodat er een totaalbedrag van 135 mee gemoeid is. Een tweede verzoek betrof een bij drage in het tekort in de kosten van de door de gemeente aan Amsterdam geschonken bank. Doordat volgens de vakgroep beeldhouwers het honora rium te laag was, is een tekort van 2000,ontstaan. Burgemeester Van Leeuwen deelde mede, dat enkele andere gemeenten op dit verzoek reeds gunstig gereageerd hebben. Daarop besloot de raad de bijdrage van 9 cent per inwoner te verlenen. Het derde subsidieverzoek kwam van de vereniging van burgemeesters en secretarissen op het eiland. Na een uitvoerige uiteenzetting door de bur gemeester werd de subsidie van 2 cent per inwoner verleend. De heer A. v. d. Doel sprak de hoop uit dat de gemeentebesturen op de hoogte zul len worden gehouden van het bespro kene in de vergaderingen. Verder werden tijdens de vergadering het voorschot 1959 voor de bijzondere school op 634,73 vastgesteld. De wijziging van de legesverordening be treffende de jachtwet werd goedge keurd, zodat het thans mogelijk is aan vreemdelingen een z.g. logeer- akte te verstrekken. De raad ver kocht aan de heer L. Hoogenboom een stuk grond aan de Poortdijk- straat, terwijl de halve dagsluiting ingevolge de winkelsluitingswet werd goedgekeurd. Van de Kamer van Koophandel en Fabrieken was be richt ontvangen, dat deze met de maatregel akkoord ging. De rechtspo sitieregeling en bezoldigingsverorde ning 1959 voor het gemeenteperso- neel werden vastgesteld, evenals de 7e begrotingswijziging. Bij de rond vraag informeerde de heer Van de Doel naar de mogelijkheid ook de tweede gemeentewerkman een tele foon te geven, in verband met het sluiten van de keersluis. Spreker zou verder gaarne zien, dat het werk van de gemeentewerklieden werd verlicht. Ook de heer Van de Wekken vroeg of bijv. het onderhoud van de school of de plantsoenen niet door anderen verricht kan worden. De voorzitter antwoordde dat er inderdaad een overbelasting is, maar dat het aan trekken van een 3e gemeentewerk man financieel niet verantwoord is. Op een vraag van de heer Van de Doel over de reparatie van de deur van de brandweergarage antwoord de de voorziter, dat men op een kos- tennota wacht. De heer Van de Wek ken merkte op, dat diverse midden standshandelszaken willen uitbreiden, maar dat dit onmogelijk is doordat de in eigendom bij de dienst herver kaveling' zijnde panden, van de land bouwers, die de gemeente verlaten hebben, niet te koop zijn. De voor zitter gaf hierop een toelichting. VlISSINGEN Kamerlid Westerhout sprak voor P.v.d.A.- Vlissingen In het verenigingsgebouw Noord straat kwam de afdeling Vlissingen van de P.v.d-A. bijeen onder voorzit terschap van de heer M. J. van Poel je. Nadat de vorige week een verga dering voor de werkers aan verkie zingsstrijd was gehouden, bracht de voorzitter ook op deze avond dank voor het werk, dat de partijgenoten voor de verkiezingen hebben verzet. Verder kon hij mededelen, dat de af deling Vlissingen een 60-tal nieuwe leden heeft ingeschreven en ongeveer f 1100.voor het verkiezingsfonds heeft opgebracht. De landelijke op brengst was f 550.000. De ln de laatste periode overleden leden A. J. König en A. Klaver wer den herdacht. Verder werd bespro ken een op 1 april ingegane nieuwe contributieregeling en de voorgeno men plannen voor de 1-meiviering. Daarna gaf het Tweede Kamerlid, de heer Th. J. Westerhout uit Middel burg een beschouwing over de laatst gehouden verkiezing voor de Tweede amer. speciaal wat de Zeeuwse uit slag betreft voor de P.v.d.A. Wat een samenstelling van de nieuwe rege ling betreft, constateerde bij dat er welbewust door alle partijen op wordt aangedrongen, de P.v.d.A. bui ten de regering te houden. Op deze uiteenzetting volgde nog een aange name discussie, waarna de voorzitter deze goed bezochte vergadering na de rondvraag sloot. Vriendschappelijke voetbalwedslrijd De voetbalwedstrijd, die zaterdagmid dag in Vlissingen gespeeld wordt tus sen bemanningsleden van het Britse schip „Murray" en de Koninklijke Marine, wordt niet gehouden op net veld van de VC Vlissingen, maar op één van de velden aan de Basken- burgseweg. Halfjaarlijkse ledenvergadering V.C. Vlissingen In het verslag van de halfjaarlijkse ledenvergadering van de v.c. Vlissin- gtn is abusievelijk vermeld dat de heer Houtzager zei een streep onder het verleden te willen zetten. Uit de samenhang zal duidelijk zijn gewor. den dat de heer T. A. Torenvliet deze woorden heeft gebruikt. De waarnemend voorzitter heeft voorts gezegd prijs te zullen stellen op een nauwe samenwerking met de Stich ting Sportbelangen en de zusterver enigingen. De heer Torenvliet vestigt er de aandacht op dat hij op 20 no vember 1958 met twee mede-bestuurs leden, met algemené sternen in het bestuur van de vereniging is geko- Streekjeugddiensf in Walerlandkerkje Morgenmiddag, zondag, om vier uur wordt in Waterlandkerkje een streek- jeugddienst voor jongeren van 15 jaar en ouder gehouden. Ds. J. Bre- zet uit Nieuwvliet, streek jeugdwerk leider van het hervormd jeugdwerk in West Zeeuws-Vlaanderen, zal in deze dienst voorgaan en spreken over het onderwerp „Onze toekomst". Ds. Brezet wordt in zijn nieuwe functie verwelkomd tijdens de contactavond in het Dorpshuis te Waterlandkerkje na de jeugddienst. VEILING GOES Groenten. Andijvie II 49. Peen B II 9.50 —11. Prei A I 10—11. A II 10. Rabarber I 28—33. II 22—26. Spinazie II 41—50. afw. 31—44. uien 8—950. Witlof A I 17. A II 7—14. B 112. B n 7—11. afw. 6—9 Bloem kool A I 55—54. A n 51 BI 20—42, B II 36—40, C 21—28, D 16—23, afw. 8—20 Kropsla I 7.50—13. H 7.50-9. C 6-650- Knolselderij 6.50. Raapstelen 4—5. Ra dijs 12—17. II 11—16. Selderij 8—15. VISMIJN VEERE Exportgarnalen 1305 kg 308—344. Bot 83 kg 17—22. Tong 44 kg 263—315 Rog 8 kg 40—41. VEILING BERGEN OP ZOOM Andijvie 62—65, Rodekool 24—31. Gelekool 12—16. Waspeen 10—12 Prei 10—11 Ra dijs 9—17. Sla 6—14. Stoofsla 23—36. Spi nazie 16—17. Rabarber 1330. Witlof 6—25 Raapstelen 5—6. Asperges 230—360. Win ston 15—53. Jonathan 16—41. Saint Remy 6—12. Officiële publikatie MIDDELBURG. DIENSTPLICHT. De burgemeester van Middelburg brengt ter openbare kennis, dat Adriaan Florussen, Veersesingel 148, hierbij wordt opgeroepen om op maandag 20 april 1959 voor eerste oefening onder de wapenen te komen bij het korps luchtdoelartllle- rle, legerplaats Ossendrecht. VLISSINGEN Dagen en uren, waarop het bureau van de vleeskeuringsdienst Is geopend. Burgemeester en wethouders van Vlis singen brengen ter openbare kennis, dat de dagen en uren, gedurende welke het bureau van de vleeskeuringsdienst ls geopend, keuringen worden verricht en de aangifte van destructiematerlaal moet geschieden, zijn vastgesteld op: maandag van 8.00—12.00 uur en 14.00—1800 uur: dinsdag van 8.00—12.00 uur en 14.00—18.00 uur; woensdag van 8.0012.00 uur en 14.00 18.00 uur; donderdag van 8.00—12.00 uur en 14.00—18.00 uur: vrijdag van 8.0012.00 uur en 14 00—18 00 uur: zaterdag van 8 00 —12.00 uur. Het bureau is gesloten, geen keuringen worden verricht en geen aangifte van destructiemateriaal kan plaatsvinden: A. op 1 januari, Goede Vrijdag, 2e Paasdag, Hemelvaartsdag. 2e en 3e Pinksterdag, le en 2e Kerstdag, 30 april; B. indien en voorzover naar het oordeel van de directeur de organisatie van de dienst zulks toelaat, op de zater dag, gelegen tussen Goede Vrijdag en Pasen, en, indien de 2e kerstdag of de nieuwjaarsdag op een vrijdag valt, de daaropvolgende zaterdag. een en ander voorzover het personeel, in dienst der gemeente Vlissingen. op deze dagen geen werkzaamheden behoeft te verrichten. VLISSINGEN Aangifte van het hebben of houden van destructiemateriaal. Burgemeester en wethouders van Vlis singen brengen ter openbare kennis, dat de aangifte van het hebben of houden van destructiemateriaal moet geschieden aan het bureau van de keuringsdienst van slachtdieren en van vlees, gevestigd in het openbaar coöperatief slachthuis te Vlissingen. plaatselijk gemerkt Oost- Souburgseweg 12. Walcheren ZATERDAG 11 APRIL Adventisten. Vlissingen 915 Bijbel studie, 10 ds. De Raad (H.A.) Mid delburg 10 Bijbelstudie 11 ds. Smit. Interkerkelijk Avondgebed. Vlissin gen (Engelse Kerk) 7.308 uur. Mid delburg (Koorkerk) 7.308 uur. ZONDAG 12 APRIL Ned. Herv. Kerk: Aagtekerke 10 en 2.30 ds. Theunissen; Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Verweij; Biggekerke 9.30 ds. Kwast, 2 ds. Haïtjema; Domburg 10 en 7 ds: Van Vliet; Gapinge 2 ds. De Boer; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Wisse; Koudekerke 10 ds. Haitjema. 2.30 ds. Durkstra, 7 Vliss.str. geen dienst; 't Zandt 10 ds. Durkstra (H. D.), 10.15 jeugdkerk, 7 ds. Enker: Meliskerke 2.30 ds. Van Dullemen; Middelburg: Nieuwe Kerk 9 as. En ker, 10.30 ds. v. Woerden, 7 ds. Dijckmeester; Engelse Kerk: 10 ds. Aalders, 7 ds. Verweij: Koorkerk: 10 ds. v. Houte (H.D.); Nieuw- en St.- Joosland 10 ds. v. Haarlem (H.D.), 2.30 ds. v. Haarlem; Souburg 9 en 11 ds. v. Duyne, 7 ds. Haitjema; Oost- kapelle 10 en 2.30 ds. Richard; Rit- them 10 en 2.30 ds. Van 't Hof; Se- rooskerke 10 ds. v. d. Wind, 2.30 ds. De Boer; Sint-Laurens 10 ds. Kok, 7 ds. Kok (jeugdd.); Vlissingen: St.- Jacobskerk 10 ds. v .d. Schoot (bev.), 7 ds. Rothfusz (intrede); Engelse Kerk: 9.30 Kerk voor jongeren; Jo- hanneskerk 9.30 ds. Kloosterman, 7 geen dienst; Havendorp: 10 ds. Oos tenrijk; Bejaardenhuis: 7 ds. Drechs- ler; Vrouwenpolder 10 ds. De Boer; Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Oost hoek, 7 ds. De Boer (jeugdd.)Zoute- lande 9.30 ds. v. Dullemen, 2.30 ds. Kloosterman Eglise Wallonne: Middelburg 10.30 Pasteur Berthoud. Gereformeerde Kerk: Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Poelman; Domburg 10 Burgerlijke stand SOUBURG. Bevallen: M. Verberkmoes—Houtekamer, d.; S. C. Tïmmers—Lauret, d.: M. Marl- nissen—Van Eenennaam. z.: P. W. Wllle- boordse—Stróo, d.; H. Baukema—Tapper, z.; A. J. Schinkel—De Ruijter, z.; J. van Ruiten—Dellebeke, d.; E. van Strlen—v. d. Berg, d.; A. E. Matheij—Andela, d.; C. J. Walraven—Wlssellnk, z.; E. van Leer dam—'Teerlinck, z. Ondertrouwd: J. c. Wondergem, 25 Jaar en L. C. M. Peene, 17 jaar: P H. van der Burght, 24 j. en J. M. van de Velde, 20 jaar; L. P. Schepers, 62 jaar en M. D. de Looff. 63 jaar. Getrouwd: C. J. de Klerk, 23 jaar en L M. Poppe, 23 Jaar; J. J. Fllpse, 24 Jaar en L. J. Besuijen, 24 jaar. Overleden: A. van Hese, 64 Jaar. ds. Dondorp. 2.30 drs. Verschoor; Gapinge 9.30 en 2 ds. Boot; Grijps kerke 10 en 2.30 drs. Vlaardinger- broek; Koudekerke 9.30 en 2.30 drs. Elshout; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. van Heesen; Middelburg, Hofplein- kerk 9.30 en 2.30 ds. Ytsma, 5 ds. Ytsma, Noorderkerk 9.30 en 5 drs. Brussaard; Lutherse Kerk 7.30 ds. Ytsma: Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Brederveld; Oostkapelle 9.30 en 2.30 ds. de Groot; Seroosker- ke 10 en 2.30 ds. Bohlmeijer; St.- Laurens 10 en 2.30 ds. Willemse; Veere 9.30 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlissingen 9.30 en 5 drs. Verschoor; Vrouwenpolder 10 en 2.30 dienst; Westkapelle 9.30 dienst, 2.30 ds. Don- dorp. Gereformeerde Gemeente: Aagteker ke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30. 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2 en 6.30 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Hage; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd.; Zoutelande 10 en 2.30 leesd. Chr. Gereformeerde Kerk: Middel burg 9.30 leesd., 3 ds. Drechsler; Vlis singen 9.30 en 5 ds. Drechsler. Ver. van Vrijz. Hervormden en Re- monstr. Kring: Middelburg 10 ds. van Houte (HJD.); Vlissingen 10.45 ds. v. d. Wall. Evangelisch Lutherse Gemeente: Middelburg 9 ds. ten Rouwelaar; Vlissingen 10.30 ds. ten Rouwelaar. Doopsgezinde Gemeente: Vlissingen 10 ds. de Boer. Hersteld Apostolische Zendingskerk: Vlissingen (Kasteelstraat) 10 en 5 dienst Leger des Heils: Middelburg 10 heil. samenk., 7.30 verloss. samenk., on der leiding van majoor Van Loon- Venema; Vlissingen 10 heils. samenk. Evang. op G.G.: Vlissingen (Kazerne Willem III) 10 en 5 de heer Janse. Middelburg G.G.N.: Kantinezaal Vei ling: 9.30, 2 en 6.30 leesd. ZONDAGSDIENST ARTSEN Middelburg: dokter J. Z. S. Pel, Rouaan- se Kaal 11, tel. 2585. Vlissingen: dokter A. H. van Dijk. Koudekerkseweg 58, tel. 3459. Serooskerke, Veere en Oostkapelle: dokter J. W. Oosterhoff, Markt A 135. Veere, tel. 01181—271. Koudekerke, Zou telande en Westkapelle: dokter M. Huy- gens. De Casembrootstraat 26, Westkapel le, tel. 01187—234. Apotheek Middelburg: Nonhebei, Lange Delft 133, tel. 2538. Apotheek Vlissingen: D. H. van de Klelnemulder Singel 9, tel. 2730. Zondagsdienst Taxi's Middelburg TRIO TAX tel. 2800. BLANKER tel. 2865. EIERVEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. 9 april. Aanvoer 110.000 stuks Sortering I, soort 00 18.80: 0 12.20—12.40: 1 10.40— 10.70; 2 9.30—9.40; 3 8.40—8.80; 4 8 00—8.20: 5 7.60—7.70: 6 7.00; sortering 2 0 11-80; 1 10.00; 2 8.80 3 8.00 4 7.20: hen lie soort 6.30; kneuseieren 7.50—7.70; bloedeleren 7.64: schouweieren 6.90. VEILING KAPELLE. 10 april. Groentenvelllng: spinazie A 1 22 —28: radijs 10—15; rabarber 14—17; a 11 11 aardappelen 1 12; 2 9.511; witlof a 1 16—23; B 2 7,5; kropsla 1 9—9,5i bosselde- rie 10; prei 15—16; bloemkool A 1 35—46, A 2 32; B 1 18—22; C 1 11. VEILING MIDDELBURG 10 april. Fruit. Jonathan huish. I 70-op 47—60. 60-70 58—61. hulsb II 37—47 keuken 45-53, fabr. 32—35. Lombarts Calville huish. I 70-op 45—49 60-65 39—41. hulsh. 11 27. keuken 47. Winston keuken 42—44. fabr. 26. Goudrelnetten hulsh. I 65-70 35—37. keuken 33. St. Remy huish. I 65-75 10—13. 75-op 11—13. huish. H 12. keuken 6—9. fabr. 8—9. Groenten Sla I 5—15. II 5—10. C I 5—9. Spinazie 17—33. Andijvie 32—45. Rabarber 29—38- Witlof 12—29. Prei 10—14. Rode kool 21—25. Bloemkool 4 sL p. kist 71—89 6 St. p. kist 36-69, 8 St p. kist 19—25, 10 st. p. kist 16—36. 12 st. p kist 12—28. Ra dijs 12—20 Breekpeen 2—9. Uien; 26. Savooiekool 30—31. Zeeuws proefbedrijf voor pluimveehouderij Jaarvergadering in Goes De Vereniging tot bevordering van de Pluïmceehouderij in Zeeland (V.P.Z.) hield in „de Prins van Oranje" te Goes haar jaarvergadering. De voor zitter, de heer J. C. J. Boone, opende met een welkomstwoord dcr.e verga dering. Jaarverslagen, balans en be groting '69 werden ongewijzigd vast gesteld. De voorzitter deelde mee, dat de po gingen tot het verkrijgen van een Zeeuws Proefbedrijf zijn geslaagd. Dit proefbedrijf wordt geëxploiteerd door de heer M. Z. Verhage te Wissen- kerke. Dit jaar wordt begonnen met 1000 legkippen. Het volgend jaar wor den met 2000 legkippen proeven geno men. Dit betekent voor de Zeeuwse pluimveehouders een enorme aan winst. Prof. J. Hoekstra uit Zeist, kreeg daarna het woord. Hij sprak over in entingsmethoden. Ondanks goede huisvesting, voeding en verzorging komen nog dikwijls verschillende ziekten voor, zo betoogde spreker. De inentingsmethoden, zowel voorbehoe dend, als genezend, werden door spre ker uitvoerig en duidelijk behandeld. Uit de bespreking die volgde, waar aan door velen werd deelgenomen, bleek wel, dat dit onderwerp de Zeeuwse pluimveehouders Interes seert. Onder het agendapunt „Voorkomende zaken" kwam vervolgens eerst ons Contactblaadje ter sprake. Het blad wordt met belangstelling gelezen. Aan de leden werd gevraagd het bladje nog aantrekkelijker te maken door b.v. over eigen ervaringen te schrijven, of vragen te stellen. Voorts is nog een punt van bespre king de aflevering van de eieren. Hoe veel moeite het hoofdbestuur reeds heeft gedaan, tot heden kwam men niet tot een gezamenlijk afleveren van de eieren. Er wera op gewezen, dat het hoofdbestuur te weinig mede werking van de leden kreeg en daar om besloot voorshands geen stappen meer te doen. Hierop volgde een breedvoerige bespreking, waaruit bleek dat men niet kon samenwerken op dit punt. Om des tijds wil moest de voorzitter deze besprekingen afbre ken Hij dankte allen voor opkomst en medewerking. Hij sloot de vergade ring. C.-H. Jongerengroep Tholen- St-Phib'psland opgericht In hotel „De Gouden Leeuw" te Scherpenisse is donderdagavond de chr.-historische jongerengroep Tho- lenSi. Philipsiand opgericht. De belangstelling voor deze bijeenkomst was, in verband met het slechte weer, weliswaar niet groot, maar er werd met enthousiasme gestart. De heer B. de Graaf uit Oud-Vosse- meer zette doel en streven van de jongerengroep uiteen. Meerdere poli tieke geschooldheid in het algemeen en kennis van de chr.-historische be ginselen in het bijzonder, vormen daarbij wel de voornaamste punten. De heer A. J. Kaland, wethouder van Middelburg heeft de jongeren, alsme de afgevaardigden van de kiesvereni gingen uit Scherpenisse en Poort vliet enig inzicht gegeven in het po litieke leven en dat van de C.H.U. in het bijzonder. De heer Kaland con cludeerde dat de C.-H.-jongeren wel iswaar direct nog niet in de C.H.U. zijn opgenomen, maar dat zij zich wel door de C.H.-gedachte voelen aan getrokken. Spreker vond dat een ge lukkig standpunt, want binnen dat raam is er volop gelegenheid ook de andere politieke partijen te leren kennen. Vervolgens gaf spreker een uiteen zetting over het ontstaan van de C.H.U., waarbij de verschillen tus sen C.-H. en AJt. naar voren werden gebracht. De heer Kaland was van mening, dat de C.H.U. steeds een belangrij ke bijdrage heeft geleverd bij het formeren van een kabinet en dat zulks bij de huidige kabinetsforma tie ook zeer zeker weer het geval zal zijn. Ook meende spreker, dat men niet blind moet zijn voor de fouten, die in het verleden zijn ge maakt. Spreker zei, dat de nieuwe jongerengroep ook met moeilijkhe den zal krijgen te kampen, maar 't citaat van Winston Churchill: „Ziet hoe weinigen, zoveel voor zovelen kunnen betekenen", wilde de heer Kaland de jongeren op Tholen en St. Phillpsland voor ogen stellen. Bij de discussie werd de idee geop perd om door persoonlijk contact meerdere jongeren tot de groep te trekken. Daarbij zal een beroep op medewerking van de ouderen wor den gedaan. Het voorlopig bestuur bestaat uit de heren B. de Graaf en J. L. Rijs- tenbil, beide te Oud-Vossemeer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 3