Brutale inbraak in kantoor teWemeldinge bij Gruwelijk misdrijf Axel ontdekt Zeeuwse Almanak van :mn tot Three Castles HERV. JEUGDCENTRUM IN AMBACHTSSCHOOL GOES MAIZENA DU RYEA Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 10 APRIL 1959 WERK VAN „VAKLIEDEN" Kluisdeur werd opengebrand; buit van ca. f 4500.- Een voor Zeeland even brutale, spectaculaire als „vakbekwa me" Inbraak is in de nacbt van woensdag op donderdag ge pleegd in het kantoor van de Coöperatieve Aan- en Verkoop- vereniging G.A. te Wemeldinge. Op „vakkundige"- wijze heeft (hebben) de dader(s) de zware stalen deur van de kluis ge opend. De buit van deze diefstal bedraagt rond 4500.On middellijk na de ontdekking van de inbraak is de plaatselijke rijkspolitie en de districtsre cherche in actie gekomen. Het onderzoek word$ met kracht voortgezet. Aangenomen wordt, dat de inbraak door minstens twee personen is gepleegd. De magazijnen en kantoren van de Coöperatie zijn van Wemeldinge uit gfezien aan de overzijde van het ka naal gelegen, in een vrij rustig ge deelte van het dorp. De kantoren zijn gebouwd tegen de voet van de dijk en zijn daardoor van de weg af on zichtbaar. Deze situatie hebben de inbrekers uitgebuit, want halverwe ge aan de binnenkant van de dijk staande, konden zij gemakkelijk een raam in de oostelijke muur van het kantoor openen. Met een scnroeve- draaier is ter hoogte van de binnen- sluiting van het raam een slechts enkele centimeters groot gat in de ruit gemaakt. Het moet toen voor de daders een peuleschil zijn ge weest om het raam te openen. Via dat raam kwamen zij in de afzetaf- deling, waarin een vrij grote archief- kluis van bewapend beton is ge bouwd. Gordijnen dicht Alvorens echter met hun „werk zaamheden" te beginnen, hebben de daders alle overgordijnen van de uit veel glas opgetrokken kantoorruim ten gesloten. Om bij nadering van voor hen ongewenste personen tijdig gewaarschuwd te worden, plaatsten zij een stoel tegen de binnendeur van het kantoor. De inbrekers lieten niets aan het toeval over, waaruit de po litie afleidt, dat men met „beroeps"- inbrekers te doen heeft. Dat is trou wens ook gebleken uit de manier waarop zij de kluis hebben bewerkt. Een gewestelijk technisch recher cheur uit Den Haag, die voor het op nemen van vingerafdrukken naar Wemeldinge was gekomen, verklaar de ons, dat hier inderdaad „vaklie den" aan het werk moeten zijn ge weest. Met een volgens deskundigen au- togenische snijbrander is het slot er uitgebrand. Hiervoor moesten de daders twee lagen staal „weg snijden". Toen dit karwei een maal was gebeurd, was de rest gemakkelijk. De stalen pennen, die de deur afsluiten, werden weg geschoven en de deur was open. In de archiefkluis stonden twee geldkisten met de sleutel erop en ook lag er een portefeuille met bankpapier. De kistjes werden geopend en leeggehaald en de por tefeuille meegenomen, hetgeen de daders rond 45.00.-— opleverde. Een hoeveelheid losse geldstuk ken van vijf en tien cent lieten s^j liggen.!.... De directeur van de Coöperatie, de heer B. W. Alink vertelde ons, dat de kluis nooit een groter bedrag bevat dan 4000.5000. Het bedrag dat in de kluis lag, was bestemd om zaterdag de lonen mee uit te betalen. Als regel komt de directeur 's avonds nog een kijkje nemen, maar dat was juist woensdagavond niet t geval ge weest. Het is overigens zeer de vraag of hij dan de inbrekers betrapt zou hebben, want het is niet onwaar schijnlijk, dat de diefstal rond mid dernacht of zelfs nog later is ge pleegd. Ontdekt De inbraak werd 's morgens om streeks half acht ontdekt door de magazijnchef Jan Heijboer uit Goes, die iedere morgen de post bezorgt op het kantoor van de directeur. Om dit kantoor te bereiken moest hij via de afzetafdeling. „Tóen ik de deur open deed, 'hoorde ik enig. gestommel. Het bleek, dat een stoel tegen de deur was geplaatst'V zo verklaarde ons de heer Heijboer. Toen hij het gapende, zwartgeblakerde gat in de kluisdeur zag, dacht hij aanvankelijk, dat man nen van de garage aan het werk wa ren geweest! Die hielpen hem echter spoedig uit de droom. „Pas toen.dacht ik aan een inbraak. Ik heb onmiddel lijk de directeur op de hoogte ge steld", aldus de magazijnehef. Deze waarschuwde op zijn beurt de rijks politie te Wemeldinge. - In de loop van de morgen arriveerde ook de districts-rijksrecherche en een gewestelijke technische rechercheur uit Den Haag. Ook de speurgeleide- hond uit Goes -weed ingeschakeld, maar het spoor voerde slechts een honderdtal meters verder tot aan de uitrit naar de weg. Aangenomen wordt, dat de daders in het bezit zijn van een auto, die zij bij hun „opera- tie-Wemeldinge" hebben gebruikt. De coöperatie is verzekerd tegen in braak. POSTBODE DEED LUGUBERE VONDST Lichaam van jonge vrouw verhoold in sloot gevonden In de Catharinapolder, enkele kilometers buiten de kom van Axel en op de grens met de gemeente Vogelwaarde, deed don derdagmorgen de postbode A. F. Freekenliorst (26) uit Axel een lugubere ontdekking. In een naast de weg gelegen sloot 'yond hij het nagenoeg geheel verkoolde lijk van een naar schatting twintigjarige vrouw. Politie en justitie zijn onmiddellijk een uitgebreid onderzoek begonnen, doch donderdagavond was om trent de identiteit van het slachtoffer nog niets bekend. Men vermoedt dat het meisje ter plaatse is vermoord, waarna de dader zich van het lijk heeft willen ontdoen door het in de sloot te deponeren en met benzine of petroleum te overgieten om het daarna in brand te steken. In de sloot zijn de brandspo- ren duidelijk zichtbaar. Het was donderdagmorgen rond half elf toen de P.T.T.-besteller, die met de post op weg was naar de boerderij van de heer Koster, bij het passeren van de bewuste plaats meende een schouder boven de sloot- rand te zien uitsteken. Hij realiseer de zich zijn ontdekking echter niet ten volle en reed door naar de boer derij. Toen hij de post afgegeven had, besloot hij toch nog eens terug te gaan kijken. Met zijn fiets aan de hand liep hij een paar honderd meter de weg af, totdat hij in de sloot het slachtoffer zag liggen. Hevig ge schrokken rende hij terug naar de boerderij, waar direct de politie en de dokter telefonisch werden gewaar schuwd. Freekenhorst is daarop blij ven wachten totdat de rijkspolitie uit Axel was gearriveerd. Later ver schenen ook mr. J. L. Andreae en mr. Th. Lebret van het parket te EERSTE „ZEEUWSE" ZWALUW „Wij waren al wat Jaloers", zo schrijft Barend Zwerfmans, „op het radiobericht, dat de eerste zwaluw in Nederland was gezien. Toch blijken we niet ver achteraan te komen. De heer P. J. Maas te Ellewoutsdijk be richtte, dat zondag 5 april 's mor gens om tien minuten voor half tien èén zwaluw over het dorp vloog, de eerste vermoedelijk". SCHAKEN Het is dl lang geleden gebeurd, maar het zou morgen beat weer kunnen gebeuren en daarom schromen wij niet om U vandaag een kleine anek dote uit de oude doos voor te schote len. Het is. dan enkele jaren geleden voorgekomen, dat een schaakclub uit Middelburg in Hulst een wedstrijd had te spelen. Het werd een inspan nende wedstrijd, die na afloop nog veel stof tot nakaarten en nadenken gaf en men was daar geruime tijd vrij druk mee. Er vias één man in het gezelschap, die zich met name aan het nadénken wijdde en die aan het nakaarten zo goed als geen deel had. Tenslotte taas men zo ongeveer uitgepraat en dat werd tijd ook, want de tijd drong en men moest terug naar Middelburg. „Hoe gaan we over Perkpolder of over Breslcens", zo vroeg men zich af. Onze denker had aan deze discussie evenmin deel, totdat men toch ook zijn mening wel eens wilde weten en hem de vraag werd gesteld: Breskens of Perkpol der. Langzaam ontwaakte de man uit zijn gepeinzen, keek vaag om zich heen en sprak toen dromerig: „Over Breskens kan niet. Daar staat een paard TREK VAN ZEEPIEREN „In de nacht van zondag op maan dag j.l. heeft men in de omgeving van Yerseke een merkwaardig ver schijnsel waargenomen", zo gaat Barend Zwerfmans verder. „Men zag namelijk geweldige aantallen zwem mende zeepieren izgn. „zagers"). Heel graag zou ik vernemen of meer lezers deze dieren hebben opgemerkt. Ik hoop er in een volgend artikel op terug te komen". HENGELCONCOURS Ten overvloede wellicht, herinne ren we nog even aan het hengel- concours, dat morgen (zaterdag) wordt georganiseerd op Tholen. De heer A. C. Rozendaal opent dan namelijk zijn café-restaurant „De Zeester" bij Gorishoek en ter gele genheid daarvan wordt een zeehen- gelwedstrijd gehouden. Er hebben zich reeds 100 liefhebbers laten in schrijven. De hengelsportvereni ging j.De Zeebaars" verleent alle mogelijke medewerking aan dit festijn aan de Oosterschelde-oever. VOGELNIEUWS Een lid van de Vogelbeschermïngs- wacht West Zeeuwsch-Vlaanderen heeft een nieuwe broedvogel waar genomen, een vrij zeldzame staart- mees. Een andere bijzonderheid, die een vogelwachter opviel, was een spreeuw in „Isabeliauleurig" vcren- Eak. Deze vogel werd met een ge- lesseerde poot en vleugel opgeno men door een van de leden in IJzen- dijke. De voor deze vlieger vreemde kleur komt vrij vaak voor bij vo lièrevogels. In de nabijheid van „Het Grote Gat" werden boerenzwaluwen waargeno men door de heer R. Buijsse en ver loofde uit Brugge en door de heer H. Enkelaar, de secretaris van de Vogelbeschermingswacht, Middelburg op de plaats van het •misdrijf. Voorts waren autoriteiten van de Belgische justitie, aanwezig, Het gehele politiële en justitiële apparaat kwam daarop in werking om te trachten klaarheid te bredgen in deze zeer mysterieuze «aak. Deskundigen van het gerechtelijk' la boratorium stelden een nauwgezet onderzoek in. Alle kleding van het slachtoffer ging verloren met uit zondering van een stuk nylonkous. Op het stoffelijk overschot 'van de jonge vrouw werden onder meer een reisklokje, een geldstuk en een ring aangetroffen, terwijl in de dichte na bijheid nog een damesschoen werd gevonden. E 10.20 UUR Het klokje was stil blijven staan op tien voor half elf, wat er op zou kun nen wijzen, dat het drama zich nog woensdagavond laat heeft afgespeeld. Niemand van de omwonenden heeft echter woensdagavond of -nacht ook maar iets van vlammen of andere brandverschijnselen gezien. Hoewel de Catharinapolder betrekkelijk af gelegen is, is er volgens de buurtbe woners toch ook in de avonduren vrij regelmatig verkeer, omdat deze weg van Axel naar Perkpolder leidt. Daar ook nog geen enkele melding uit Zeeuwsch-Vlaanderen is binnen gekomen omtrent vermissing van een meisje, tast men nog volkomen In het duister over de identiteit Het slachtoffer. Wel zijn meldingen over vermissingen vanuit België binnen gekomen. Intussen werden alle poli tieposten reeds per telex gewuar- schuwd. Daar het niet onmogelijk is dat het meisje uit België afkomstig is, werd ook Interpol van het gebeur de op de hoogte gebraqht. Des middags werd het stoffelijk over schot naar het Jullanaziekenhuis te Terneuzen overgebracht, waar dr. J. Zeldenrust uit Den Haag gisteravond de sectie verrichtte. Omtrent de re sultaten hiervan kon men ons nog niets nader mededelen. De gruwelijke wijze waarop de da der te werk is gegaan, waarbij hij vermoedelijk liet meisje onder valse voorwendsels heeft meegevoerd, daar na om het leven heeft gebracht en met opzettelijk meegevoerde benzine heeft overgoten en verbrand, werd van politiezijde welhaast een unicum in de Nederlandse misdaad genoemd. Plannen voor vierde hervormde predikant in Goes De Hervormde kerk te Goes over weegt de mogelijkheid om het aantal predikantsplaatsen in de gemeente van drie op vier te brengen. Momen teel zijn er drie hervormde predikan ten te Goes: ds. C. Metselaar, ds. J. W. Coenraad en ds. E. M. N. Nijsse. Mogelijk bouw hervormd wijkgebouw in Goes-oost Het aantal hervormden in bouwplan Oost te Goes is de laatste jaren zo danig gegroeid, dat een speciaal daar toe in het leven geroepen commissie van de hervormde kerk thans de mo gelijkheid onderzoekt om in dit plan een wijkgebouw te stichten. Het complex zou uit verschillende lokalen moeten bestaan, waarin het wijk- werk ondergebracht zou kunnen wor den. Prinses Beatrix schenkt medaille voor Zonneveld-rit De Jubileum-Zonneveldrlt 1959 blijkt zich ook in Koninklijke belangstel ling te mogen verheugen. De parti culier secretaresse van H.K.H. Prin ses Beatrix heeft namelijk in een brief aan de organisatoren meege deeld, dat Hare Koninklijke Hoog heid gaarne bereid is gebleken een medaille beschikbaar te stellen voor de jubileum-Zonneveldrit die op twee de Pinksterdag door de M.A.C. Schel- degouwen te Middelburg wordt geor ganiseerd. Inwoner van Koewacht stootte hoofd en overleed Bij het laden van zinken golfplaten op een wagen is de 36-jarige inwo ner van Koewacht R. van Nieuwlan- de met zijn hoofd in aanraking ge komen met een deel van de wagen. De klap kwam zo hard aan, dat de man een halswervel brak en later in het ziekenhuis te Sluiskil overleed. Het slachtoffer was gehuwd en va der van drie kinderen. Eervol ontslag rechter-plaatsvervanger Bij koninklijk besluit ls aan mr. H. M. B. ter Haar Romenlj, op zijn ver zoek, met ingang van 1 oktober 1959, eervol ontslag verleend uit zijn amb ten van vice-president van de arron dissementsrechtbank te Rotterdam en van rechter-plaatsvervanger in de arrondissementsrechtbank te Dor drecht en te Middelburg, onder dank betuiging voor de in rechterlijke be trekkingen bewezen diensten. Engelse kustvaarder voer in het Keeten omhoog De Engelse kustvaarder „Derwend Water" uit Newcastle is woensdag middag bij hoog water op de Blikken van het Keeten nabij Viane omhoog gevaren. Het schip, dat leeg op weg was naar Antwerpen is er donderdagmorgen niet in geslaagd vlot te komen. Smlt's bergingsbedrijf uit Wemeldin ge en Van der Tak's bergingsbedrijf uit Rotterdam hebben pogingen ge daan een contract af te sluiten, maai de kapitein wil proberen op eigen kracht ylot te komen. De echte Engelse sigaret van distinctie en goede smaak 1,-per pakje Schipperszoontje door staaldi-aad getroffen Ongeval in de sluis te Wemeldinge Donderdagmorgen ls in de midden- sluis te Wemeldinge aan boord van het motorschip „Coja" van schipper C. Bosma uit Amsterdam een staal draad gebroken, waardoor zijn 12- jarig zoontje Teunis zeer ernstig werd gewond. Het 220 ton metende en met katoen geladen vaartuig „Coja", op weg van Antwerpen naar Neuss (Duitsland) lag in de middensluis om naar de Oosterschelde afgeschut te worden. Als laatste vaartuig kwam het 444 ton metende en met stookolie gela den motortankschip „Veendam" van de rederij V. T. uit Rotterdam de sluis invaren en meerde langszij de „Coja". Tijdens het afmeren is de achtermeerdraad van de „Coja" ge broken, waarbij het zoontje van schipper Bosma, dat op het achter dek stond, door het wegvliegende stuk staaldraad aan het hoofd werd getroffen. Zijn moeder, die eveneens op het achterdek stond, zag en hoor de het aankomen en waarschuwde nog. Hierbij stak zij haar ene arm op, die ook door de draad getroffen werd. Het getroffen kind raakte bui ten bewustzijn en werd per ambu lance in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis Oostwal te Goes over gebracht. Noordgouwenaar deelt le prijs K.N.V.B.-toto Derde deel van 94.485. De heer A. J. Snellinh te Noord- gouwe, technisch ambtenaar bij de herver kavelingsdienst op Schonwen-Duiveland, behoort tot de eerste prijswinnaars van de K.N.V.B.-voetbnltoto. Met de he ren J. A. Noom uit Assendelft en B. Aalbers uit Deventer zal hij een bedrag van 94.485 mogen delen. Een derde deel van deze kapitale som gaat dus naar Noordgouwe, een bedrag van ruim 30.000 dus. De heer Snellink wenste zich niet uit te laten over de be stemming die hij aan het geld zal geven. De gelukkige toto- winnaar, die afkomstig is iiit Noord-Holland, is gehuwd maar heeft nog geen kinderen. Als „toto-lid" van de herver kaveling Schouwen-Duiveland" heeft hij reeds twee jaar zijn geluk in de voetbalpool be proefd. Programma voor bezoek Brits oorlogsschip aan Vlissingen Het 1460 ton metende Britse antl- onderzeebootfregat, Hr. Ms. „Mur ray" brengt zoals gemeld van (heden) vrijdag tot en met zondag a.s. een bezoek aan de Koninklijke Marine te Vlissingen. De „Murray" werd vanmorgen rond 9 nur in de marinehaven te Vlissingen ver wacht, waarna burgerlijke en mari ne-autoriteiten aan boord bezoeken zullen afleggen, die door tegenbezoe ken gevolgd zullen worden. Vanavond om half zeven is er aan boord van het Britse oorlogsschip een cocktailparty voor genodigden. Het programma omvat voorts een voet balwedstrijd, die zaterdagmiddag om half twee begint en die op het terrein van de V.C. „Vlissingen" gespeeld zal worden tussen opvarenden van de „Murray" en leden van de Ko ninklijke Marine te Vlissingen. De Commandant Maritieme Middelen, de kapitein ter zee J. A. Agelink van Rentergem, zal do aftrap verrichten en na afloop aan de spelers van de winnende partij herinneringsspeldjes uitreiken. De wedstrijd zal muzikaal worden opgeluisterd door een plaat selijk muziekkorps uit Vlissingen. Aan boord van Hr. Ma. „Flores" la er zaterdagmiddag van vier tot zes uur een cocktailparty. Zondagmid dag zullen de opvarenden van de „Murray" op uitnodiging van de ge meente Vlissingen een bustocht ma ken over Walcheren, waarbij de be zoekers o.m. in Middelburg „Minia tuur Walcheren" zullen oezoeken, dat voor hen gratis toegankelijk wordt gesteld. Ook zullen de bezoe kende Britse marinemensen vrij toe gang hebben tot het gemeentelijk museum van Vlissingen. De „Murray" staat onder comman do van luitenant ter zee le klasse G. E. Crisbie; de bemanning bestaat uit acht officieren en 140 manschap pen. Voor het publiek zal de „Murray" te bezichtigen zijn en wel zaterdag eh zondag, 's middags van drie tot vijf uur. KUNST Jaap Stotijn en de Vlissingse Orkestvereniging Britannia, Missingen, dirigent Jan Kuiler. Hoboïst Jaap Stotijn vitaal als vanouds speelde gisteravond met de Vlissingse Orkestvereniging twee hobo-concerten, namelijk van Josef Haydn en van Cimarosa. Vooral het laatste was wat men pleegt te noe men een plezierig muziekje, plezierig voor uitvoerders als voor luisteraars Voor de laatste groep was Cimarosa met name zo genoeglijk, omdat Jaap Stotijn en de Vlissingse Orkestver eniging voor een presentabele uitvoe ring zorgden: Stotijn wij schreven het reeds in de aanhef vitaal als vanouds, en het orkest onder Jan Kuiler bezield met een ware musi- ceerdrift! Dat alles was voor de pau ze reeds merkbaar, toen Stotijn Haydn vertolkte, daarbij in klank en houding demonstrerend dat een con cert geen ernstige zaak behoeft te zijn, doch een opgewekte, vrolijke aangelegenheid. Haydn, Cimarosa, Stotijn en het orkest, ziedaar dus een combinatie, die gisteravond bij zonder gelukkig uitviel. Stotijn en Kuiler mochten dan ook een lang en welverdiend applaus in ontvangst ne men van het (helaas niet talrijke) publiek. Het programma van het orkest had als „hoekdelen" de paukeslag-symfonie van Haydn en voorts niets meer en niets minder dan de Jupiter van Mo zart. De eerste werd evenwel uitge voerd met een schier mechanische correctheid wat het metrum betreft, hetgeen er toe leidde dat men Haydn al spelend „portretteerde" als een man met, laten we zeggen vierkante schouders. Het was weliswaar een hoogst verdienstelijke vertolking, maar er ontbrak dat vleugje lichtheid en charme, die deze componist juist niet kan missen. Ontbreken deze ele menten, dan wordt zelfs Haydn een ongezellige figuur Mozarts Jupiter-symfonie Is van een geheel andere allure, zij is verheve ner, heroïscher, maar levert ook een een heel wat zwaarder opgave, zeker voor een amateurorkesf. Het was zonder twijfel een grote verdienste van dirigent en orkest, dat de geest van het werk in elk geval duidelijk gestalte kreeg. En dat immers was hoofdzaak. In dat geval nam men de niet altijd even fraaie toonvorming bij eerste en tweede violen in het An dante gaarne voor lief, in dat geval ook is men geneigd om woorden van respect te uiten jegens dirigent en het met leden van het Rotterdams Philharmonisch Orkest versterkte or kest. Een respect, dat ook duidelijk tot uitdrukking kwam in applaus en bloemenhulde voor Jan Kuiler aan het slot van de avond, bij welke hulde wij ons gaarne aansluiten. De Vlis singse Orkestvereniging heeft inder daad met dit concert als geheel lof waardig werk verricht. de K. PLANNEN IN VOORBEREIDING Nog toestemming 0. K. en W. nodig Als de plannen doorgang vinden, zal de Ambachtsschool aan de Westwal te Goes eerlang het centrum worden van het hervormde jeugdwerk in deze gemeente. De kerkvoogdij van de Ne derlands hervormde kerk heeft in middels van de vereniging „De Am bachtsschool" optie verkregen op het schoolgebouw, dat over ongeveer een jaar vervangen zal worden door de in aanbouw zijnde lagere technische school aan de Bergweg. Het wachten is thans op de toestemming van de minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen. Zoals bekend bestaan reeds lang plan nen om te komen tot de stichting van een hervormd Jeugdcentrum in Goes. Indertijd werd een strook grond aan de Keizersdijk aangekocht om daaï een jeugdgebouw te stichten. De kosten van dit project werden geraamd op circa 350.000. Nu evenwel de Ambachtsschool binnen kort ln een geheel nieuw schoolge bouw wordt ondergebracht, zag de kerkvoogdij van de hervormde kerk te Goes plotseling nieuwe mogelijk heden om in het bezit te komen van een jeugdcentrum. Het ligt in de be doeling, dat het gebouw wordt aange kocht. De school zal echter aanzienlijk verbouwd en gerestaureerd moe ten worden, alvorens de Goese her vormde jeugd er haar intrek kan nemen. Onder moer zullen dan de Hervormde Jeugdraad, het Honk, de Jeugdkerk enz. in het com- ?lex worden ondergebracht. Het onds voor de bouw van een her vormd jeugdcentrum beschikt thans over 'n bedrag van 80.000. Op 24 en 25 april a,s. zal do actie „Maak de ton vol" op touw wor den gezet, Barend Zwerfmans i Reeds 17 hermelijnen m Zeeland gesignaleerd De lezers hebben mij volkomen ver rast met de opgave van een groot aantal waarnemingen van hermelij nen, soms nog aangevuld met opga ven over de wezel en de bunzing. We hebben thans voor Walcheren 8 ex. genoteerd, voor Zuid-Beveland 8 ex. en voor West-Zeeuwsch Vlaanderen 1 exemplaar. Wanneer in onderstaand lijstje twee plaatsnamen staan ge noemd, betekent dit, dat ze op de weg. tussen de twee plaatsen zijn ge zien. Walcheren: Veere-Kleverskcrke 1 exemplaar 1959; Middelburg-Veere 1 ex. 1957; Middelburg-Gapinge 1 ex. 1952; Oostkapelle-Westhove 1 ex. '59; Vlissingen 1 ex. 1953; Grijpskerke- Aagtekerke 2 ex. 1955, 1 ex. 1959. Zuid-Beveland: Ellewoutsdijk 3 ex. 1959; 's H. Arendskerke 1 ex. 1959; 's Gravenpolder 1 ex. 1959; Rijksweg Kruiningen 2 ex. 1959. West-Zeeuwsch Vlaanderen: Oost- burg-Bavodijk 1 ex. 1959. Geen meldingen zijn tot nu toe inge komen van Noord-Bevelands, Schou wen-Duiveland, Tholen en Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. Gaarne wach ten we dus nog opgaven uit deze de len van onze provincie. Hoe meer hoe liever, daar het onderzoek, dat van Wageningen uitgaat, is ingedeeld naar de gemeenten. Hoe vollediger onze opgave dus kan worden, hoe beter Zeeland straks voor de dag komt in het algemeen overzicht over het voorkomen van de kleine roofdie ren in ons land. We danken onze me dewerkers intussen reeds hartelijk voor de vele opgaven die wij ontvin gen. Zwerfmans. (Advertentie) maakt Uw groenten zo lekker. VANDAAG. Middelburg Electro: „Ik was aan hem verslaafd", 19 en 21.15 uur, 18 Jaar; Schouwburg: „Lemmy Caution Incog nito", 20 uur, 18 Jaar; Schuttershof: Uitvoering gymnastiek- en scherm- vereniging „Medioburgum", 20 uur. Goude Poor te: Vergadering „Wal- cherse Jagersvereniging", 20 uur; Mo- lenwater: Miniatuur Walcheren, 9—17 uur. Vlissingen Alhambra: „Das Schloss ln Tirol", 19 en 21 uur, a.l.; Luxor: „King—kong en het pantermelsje", 20 uur 14 Jaar; Hervormd Verenigings gebouw: Groepsvergadering ABVA, 20 uur: Hotel Dekker: Groepsverg. ABVA (Financien). 20 uur: Concert gebouw: Algemene ledenverg. Ver. tot Bescherming van Dieren, 20 uur. Goes Grand: „Das Schloss In Tirol", 19 en 21 uur, ad,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2