P.Z.E.M. legde over Zeeland een dicht elektriciteitsnet HEILLE KRIJGT DORPSHUIS IN OUD SCHOOLGEBOUW RAKE KLAPPEN IN CHINEES RESTAURANT TE MIDDELBURG 0UD-V0SSEMEERS BURGEMEESTER VOGELVRIJ VRUDAG 10 APRIL 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 BIJ HET VEERTIGJARIG JUBILEUM (Advertentie) Van Nelle bestellen Weer reeds verdere uitbreiding van nieuwe centrale in overweging Volgende maand, 3 mei a.s., be-van geheel Zeeland, alsmede 'n 50 kV ofoof tvt tt kopleiding met Brabant via de P.N.E. staat de N.V. Provinciale M. Qp oktober 1954 sloeg de P.z. Zeeuwse Elektriciteitsmaat schappij zoals wij reeds schreven 40 jaar. Wie P.E.Z. M. zegt denkt in de eerste plaats aan Vlissingen, waar in de Cen- in 1923 leverdede P.Z.E.M. via de trale Zeeland aan de Edisonweg I Westdorpse centrale 217.500 Kwu Thans, rond 3o jaar later, ls de ver maan fiora ro« h*. kochte produktie zo ongeveer 630 E.M. een zeer belangrijke mijlpaal, toen minister Zijlstra de centrale in Vlissingen opende. Produktie het machtige hart van dit be drijf klopt. Van hieruit stromen dagelijks duizenden KWU het Zeeuwse voorzieningsgebied in om er voor te zorgen, dat de in dustrieën kunnen produceren, de kantoren en bedrijven van licht zijn voorzien en de huismoeders kunnen koken, strijken enz. Met zijn vier metershoge schoorste nen is het gebouw naast de Mid delburgse Lange Jan en de tal rijke Schelde-kranen een mar kant punt geworden in het Wal- cherse landschap. Steeds groter moet de produktie worden om aan de stijgende behoefte te kunnen voldoen en zodoende zal de commissaris der koningin in Zeeland op 11 mei a.s. de eerste uitbreiding van de Centrale Zee land sinds eind vorig jaar reeds in gebruik met een ma chine van 30.000 KW officieel in bedrijf stellen. Maar de direc tie kijkt alweer verder. Want het steeds toenemend indus trieel verbruik zal het stellig no dig maken, dat er binnen vijf jaar weer plannen voor een ver dere uitbreiding gemaakt moe ten worden. Op 3 mei 1919 dus passeerde de op richtingsakte van de P.Z.E.M., nadat op 13 december 1918 de Staten het besluit ggnömen hadden om deel te nemen in het semi-overheidsbedrljf. De provincie nam van het aandelen kapitaal van 1 miljoen f 996.000 voor haar rekening, terwijl acht ge meenten Middelburg. Vlissingen, Goes,. Zierikzee. Ternéuzen, Oost burg, Hulst en Sas van Gent elk met een onderaandeel van 500 deel namen. Er was stellig aanleiding om over te gaan tot do oprichting van liet bedrijf. Men was tot het inzicht gekomen, dat het draagvlak voor de ongeveer twintig plaatselijke of particuliere centrales en maat- schanpijtjes, die in Zeeland „ope reerden", te klein was. Op 17 juli 1914 was er al een voorstel ingediend om te komen tot een ont- werp-elektriciteitsverordening, ter wijl tegelijkertijd een krediet van 2500 aangevraagd werd om de mo gelijkheden naar een elektrificatie te onderzoeken. Prof. Feitman kreeg de opdracht om dit na te gaan en hij kwam in 1916 tot de conclusie, dat de elektrificatie van provinciewege ter hand diende te worden genomen. Drie deelgebieden De elektrificatie geschiedde in het begin in drie deelgebieden: de noordgroep Schouwen-Duiveland, Tholen en St. Philipsland), de middengroep (de Bevelanden en Walcheren) en de zuidgrocp (de* beide Zeeuwsch-VlaanderenDe zuidgroep kreeg in maart 1923 een eigen centrale in Westdorpe, de middengroep werd geëlektrificeerd vanuit Vlissingon. waar de cen trale van de „Société Anonyme des tramways ii vapeur de Fles- singue et Middelbourg extension" werd overgenomen, waarna voor de noordgroep besloten werd stroom in te kopen van de P.N.E. M. Tegen 1 januari 1929 was de zaak in volle uitbouw met een ge- centraliceerde administratieve ze tel in de Zeeuwse hoofdstad. Na 1929 volgde een snelle uitbouw en na de oorlog, waarin het bedrijf verschillende malen getroffen werd, werd het centralisatieplan uitgekris talliseerd, toen in november 1946 de Staten het plan goedkeurden om een nieuwe centrale in Vlissingen te bou wen. Dit ging gepaard met de aanleg van een transportnet voor 't voeden (Advertentie) Van Nelle bestellen Ontslag onderwijzeres B. en W. van Middelburg stellen de raad voor aan mej. M. E. C. Verbeek, onderwijzeres aan de o.l. school aan 't Zand, in verband met haar benoe ming aan een o.l. school te Delft eervol ontslag te verlenen met in gang van een door B. en W. te be palen datum. Benoeming Bij beschikking van de staatssecre taris van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen, is de heer F. G. Spren- ger te Oostkapelle benoemd tot lid van de voorlopige Natuurbescher- mingsraad. maal groter geworden...... De toene ming gebeurde geleidelijk, hetgeen uit de volgende cijfers blijkt: in 1925 was het verbruik 985.000 KWU, in 1930: 11.249.000, in 1935: 14,378.000, in '40: 23.261.500, in 1945 22.185.000. in '50: 61.061.000, in '55: 107.897.000 en in 1958: 137.147.000. (Advertentie) Bij de een In het vocht, hij de ander kon of tocht die Rheom&tisehe pijnon veroorzaakt Maar in legio gevallen *it de oorzaak heel ergens anders. Onzuiver bloed, onzuiverheden die zich vastzetten in gewrichten en ledema ten, zijn oorzaak van veler lijden. Als dan de bloedzuiverende organen - met de jaren trager geworden in hun werking - met Kruschen's minerale bloed gaat de onzuiverheden worden afgevoerd langs natuurlijke weg en daarmee is dan ook de oor zaak van die slopende pijnen er niet meer. Wie nog niet die verlossende werking van Kruschen aan den lijve ondervonden heeft, neme de proef! Was aanvankelijk het huishoude lijk gebruik het grootst, thans wordt het relatief gTootste aan deel opgenomen door de indus trieën. In 1949 bedroeg het huis houdelijk gebruik 49.6% teger 41 door de industrie; in 1951 waren deze percentages respectie velijk 39.2 en 52.7. De eerste directeur van de P.Z.E.M. was ir. H. Streefkerk, die van 1929 tot 1936 tezamen met directeur Slooves het beleid voerde. Op 1 au gustus 1949 werd de heer Slooves op gevolgd door de huidige directeur, ir. T. Michielsen. De eerste voorzitter van de raad van bestuur was jhr. mr. E. A. O. de Casembroot, die terzijde gestaan werd door mr. P. Dieleman als secretaris. In 1928 werd jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford de nieuwe voorzitter, waarna in datzelfde jaar mr. dr. R. W. Graaf van Lynden ser cretaris werd en deze functie op de huidige dag nog bekleedt. Sinds 1948 is jhr. mr. A. F. C. de Casembroot voorzitter. Programma Zoals wij reeds schreven zullen in het leader van het 40-jarig bestaan enkele plechtigheden georgani seerd worden, namelijk de inbe- drijfstelling van de uitbreiding te Vlissingen en de opening van het nieuwe kantoor te Temeuzen. Dit gebeurt op maandag 11 mei: de Vlissingse centrale om half elf, waar na afloop om half één met één der provinciale veerboten naar Terneuzen vertrokken wordt, waar om 3 uur het nieuwe kan toor geopend wordt. Tot slot volgt dan nog een bezichtiging van en kele in uitvoering zijnde bouw werken te Westdorpe. Voor deze plechtigheid zullen worden uitgenodigd de Zeeuwse leden van de Staten-Generaal, de Provinciale Sta tenleden, de burgemeesters van de gemeenten-aandeelhouders, terwijl voorts aanwezig zullen zijn de be stuurscolleges en enkele personeels leden. Daarnaast worden enkele an dere provinciale autoriteiten en rela ties uitgenodigd om gedeelten van de plechtigheid bij te wonen. De dag zal besloten worden met een diner, ech ter uitsluitend in de sfeer der ven nootschap. INITIATIEF VAN WIJKRAAD Geen onverdeelde belang stelling voor aanleg waterleiding Zoals ieder voorjaar trok de gemeen teraad van Sluis ook dit keer weer naar Heille om daar in café Leliaert te vergaderen over de belangen en problemen van deze voormalige ge meente. Op deze bijeenkomst waren talrijke bewoners van de grensstreek aanwezig. De lieer A. Hoorickx, voorzitter van de wijkraad, zei in zijn welkomstwoord in Sluis een steeds groeiende belangstelling voor Heille te constateren. Een aangena me mededeling was verder, dat er uiteindelijk toch een dorpshuis zal komen. Daartoe heeft men een stich ting gevormd, die de naam draagt .Stichting Wijkraad Heille", Het bestuur van de stichting bestaat uit de heer A. Hoorickx, voorzitter, mej. M. Maenhout, secretaresse, de heer A. Breijaert, penningmeester en als leden: mevr. A. Kerckaert en de heren M. Ballegeer, C. F. A. Dekkers, A. Rabout, J. Cauwels en J. Robesin. Het oude schoolgebouw zal als dorps huis worden ingericht en men wacht nog op toestemming van G.S. om te kunnen beginnen. Ook het ge meentebestuur toonde zich verheugd over dit initiatief en wenste de stich ting bij monde van burgemeester P. F. van Hootegem veel succes. De bur gemeester sprak de hoop uit, dat de raad binnen een jaar bij de opening aanwezig zou kunnen zijn. Over de kwestie van de aanlég van de waterstand ontstond nog al wat discussie. Namens de wa terleidingmaatschappij was de heer Jurrien, technisch hoofdamb tenaar, aanwezig om het plan toe te lichten. De waterleiding zal vanaf de Aardenburg.se Elder- schans aangelegd worden. De heer Jurrien zei het te betreuren, dat verschillende agrariërs niets voor de aanleg voelen. Men zal alsnog trachten hen van het belang van de leiding te overtuigen. Advertentie Van Nelle bestellen l „Zeeland Presenteert" dit jaar op 3 september Kaal Mossel en Pleter Cornelisz. niet van de partij in Yerseke In Yerseke wordt weer hard gewerkt aan de voorbereiding van het Jaar lijkse oester- en mosselfeest, „Zeeland Presenteert". Dit jaar zal de feestelij ke opening van het mosselseizoen op donderdag 3 september geschieden. De figuren van Kaat Mossel en Pie- ter Cornelisz. Sr. en Jr., Jacob Brase- man en anderen zullen dit jaar het oesterfestijn niet bijwonen. Na de viering van de verloving in 1957 en de voltrekking van het huwelijk in 1958 tussen een nichtje van Kaat Mossel en Pieter Cornelisz. Jr. achten de organisatoren het gewenst de fes tiviteiten in de middaguren nu op een andere wijze te houden. Een pro gramma voor de middag- en avond uren is op dit ogenblik nog niet vast gesteld. Het is zeer wel mogelijk, dat dit Jaar het accent wordt gelegd op het consumeren van oesters door de duizenden bezoekers aan „Zeeland Presenteert" IV. Uiteraard zal aan het begin van de middag wederom een ylootschouw worden gehouden. Verder werd het plaatsen van en kele lichtmasten toegezegd. Een te lefooncel en een wegwijzer zullen er echter niet komen. Wel zal worg den nagegaan of verbetering van dé toegangsweg vanaf de Kruisschans naar Heille mogelijk is in D.A.C.W.- verband. Een recreatieoord in de Stierskreek zal verder niet te ver wezenlijken zijn als men geen vast omlijnde plannen heeft. Oostburgs® puzzelwinnares kreeg televisietoestel Mevrouw O. HamelinkDe Coninck, wonende te Oostburg, Prins Maurits- straat no. 18, zal de dag van donder dag niet snel vergeten. 's Avonds om half acht deed zij na melijk haar deur open voor een voor haar onbekende man, die zich voor stelde als de heer G. P. L. Sarneel uit Kloosterzande, en in gezelschap was van een achttal andere personen. Mevrouw Hamelink begon zich af te vragen wat dit bezoek wel had te betekenen. Lang behoefde zij haar nieuwsgierigheid niet te bedwingen, want de heer Sarneel, die met zijn uitgebreid gevolg in de kamer was toegelaten zette het doel van zijn komst uiteen. Vóór de kerstdag had mevrouw Ha melink een puzzel opgelost van een door een firma uit Zeist uitgegeven verjaardagskalender. Deze prijsvraag had mevrouw Hamelink goed opge lost en de inzendster was bij de drie gelukkigen in het land, die de hoofd prijs. een televisietoestel, hadden ge wonnen. De heer Sarneel overhandigde de overgelukkige winnares een cheque ter waarde van 750. Mevrouw Ha melink vertelde dat ze wel meer aan prijsvragen had meegedaan, doch nog nooit een prijs had gewonnen. Bij de prijsuitreiking was ook de Oostburg- se winkelier tegenwoordig, waar de winnares de kalender had gekregen. POLITIERECHTER TE MIDDELBURG In een „vrolijke stemming" kwam een drietal Vlissingse jongelui op de avond van de 22ste februari het Chinees restaurant van S. J. W. aan de Varkensmarkt te Middelburg binnen om nog wat te gebruiken. Dc Jonge lui, die een avondje uit waren, veroorzaakten wat last, waarop W. lien tot wat kalmte maande daar hij anders de politie zou waarschuwen. H. V. ging toen tussen de eigenaar en de telefooncel staan. Een ogenblik later kwam het tot een vechtpartij, waarbij V. de eigenaar van het restaurant een paar klappen toediende. Vlissinger sloeg de eigenaar neer Deze klappen kwamen zo aan, dat W. voor veertien dagen in het Gast huis moest worden opgenomen. Bo vendien moest hij zich onder behan deling van een oogarts en een psy chiater stellen. Voor de politierechter te Middelburg, mr. B. S. Sieperda, moest de vechtersbaas zich donder dagmiddag voor zijn onbezonnen daad verantwoorden. Hier gaf hij toe geslagen te hebben. „Toen de eige naar van het restaurant de politie wilde bellen ben ik voor de telefoon cel gaan staan", zei hij, „omdat ik de zaak in der minne wilde schik ken. Even later ben ik naar het toi let gegaan en toen hoorde ik herrie". Bierflesje „Toen ik terugkwam zag ik, dat de verlofhouder een bierflesje in aijn hand hield, waarmee hij wilde slaan. Toen heb ik ras klappen (Advertentie) Aanwijzing waarnemend gemeente ontvanger te Middelburg Tengevolge van een doorgevoerde combinatie van het ontvangerskan toor met de eerste afdeling der se cretarie te Middelburg, is het uit een oogpunt van scheiding van functies ongewenst, dat de kassier tevens waarnemend ontvanger is. Bovendien is het wenselijk, dat de ambtenaar op de eerste afdeling, die optreedt als waarnemend referendaris, tevens de functie vervult van waarnemend ont vanger, aldus B. en W. van Middel burg. Het college stelt daarom de raaa voor de heer C. J. Crucq kassier bij de gemeenteontvanger, die ook als waarnemend ontvanger kan optreden eervol te ontheffen van zijn functie als waarnemend ontvan ger, onder dankbetuiging voor de als zodanig bewezen diensten. In zijn plaats stelt het college voor de heer C. H. van Herwijnen, hoofdcommies A ter gemeentesecretarie aan te wij zen. (Advertentie) Van Nelle bestellen Herverkavelingswerken te Kwadendamme aanbesteed De N.V. Grontmij. heeft te Kwaden damme in hotel „De Kroon" in het openbaar aanbesteed het egaliseren van percelen, het graven van water leidingen en kavelsloten, het uitdie pen van wegsloten, het normaliseren van leidingen en kavelsloten, het dichten van sloten en putten, het op ruimen van weggedeelten, het ma ken van een c-weg en het draineren van de gereedgekomen complexen, ten behoeve van de herverkaveling Zak van Zuid-Beveland. Er werd als volgt ingeschreven: N.V. Joh. de Kroon, Rhenen, f 337.000; Zeeland N.V., Middelburg, f 339.000; C.V. Gebr. van Verlaat, Giessendam, f 367.200; N.V. Maas Jonker, Roosendaal, f 377.000; C. J. Kuijper, Ouwerkerk, f 379.400; N.V. Van Oord, Werkendam, f 381.800; M. Uil, Middelburg, f 385.000; Gebr. De Koker, Nieuw Vennep, f 389.000; Firma D. Janse, Middelburg, f 392.400; C.V. voorheen fa. Jasper van 't Verlaat, Giessendam, f 395.000. GISTEREN, donderdag avond heeft dorpsomroe per Cent Niemandsver driet van Oud-Vosse- meer de gemeentenaren een opmerkelijke mede deling gedaan. „De voor zitter van het feestcomi té laat bekendmaken" zo riep hij op alle straat hoeken, „dat de burge meester van donderdag avond af niet in het dorp aanwezig zal zijn. Ieder zal dus ongestoord en onbespied aan de versie ring kunnen werken. Mocht iemand de burge meester toch ergens in het dorp tegenkomen, dan wordt hierbij toe stemming verleend om met een xoaterpistool op hem te sohieten!" Dat is het dus. Sedert gisteravond mag er in Oud-Vossemeer met wa terpistolen op de burge meester geschoten worr BURGEMEESTER VERSLUIJS GISTEREN: ....tijdens dispensatie slechts dreiging.... (Foto F.Z.C.) denEen opstandig volkje, daar in Oud-Vos- someer, zal men zo op het eerste gezicht zeg gen. Het is echter een alles zins onschuldige bedrei ging, slechts bedoeld om burgemeester mr. J. J. Versluijs, wiens 25-jarig ambtsjubileum a.s. za terdag wordt gevierd, onkundig te laten over de versieringen, die te zijner ere vandaag in het dorp zullen worden aan gebracht. Vanmorgen zal de jeugd van Oud-Vossemeer deze „vogelvrijverklaring" nog eens onderstrepen: Vier klassen schoolkin deren uitgerust met wa terpistolen, maken dan achter de omroeper Nie mandsverdriet een rond gang door het dorp om de namens het feest comité uitgesproken boodschap zonodig kracht bij te zetten Waterpistolen zijn der halve sedert kort een ge wild artikel geworden in Oud-Vossemeer: zelfs de zoontjes van de burge meester zijn er mee uit gerust en het besluit van mr. Versluijs, zich van daag in de beslotenheid van zijn woning terug te trekken, garandeert hem slechts een beperk te veiligheid Aanvankelijk had men de burgemeester reeds gisteren de toegang tot de openbare wegen in het dorp willen ontzeg gen, ir~nr in verband met het nuwelijk van zijn dienstbode^ mejuffrouw Ada van Driel, die se dert gistermiddag rie uur mevrouw Crone heet zij huwde de heer Henk Crone uit Bergen op Zoom is hem nog één dag dispensatie ver leend. Mej. Van Driel had het gezin van mr. Versluijs namelijk tien jaar trouw gediend: zij stelde er bijzonder prijs op, dat het huwelijk door mr. Versluijs zou wor den voltrokken. Daar moest mét het comité de jeugd van Oud-Vossemeer voor zwichten, hoewel er gis teren in het dorp volop werd geoefend om de paraatheid op te voeren. Zo verlieten bij „onder linge schermutselingen" heel wat waterstraaltjes de dreigende lopen, maar voorshands bleef ae bur gemeester, die de situa tie kalm onder ogen ziet, daarbij droog.-* uitgedeeld", aldus V. Door de ge waarschuwde politie waren V. en zijn kameraden later in een cel opgesloten. Voorts bleek bij zitting dat V. die avond nogal wat ge dronken had. Op een vraag van de politierechter antwoordde hij ten minste, dat hij 10 15 glaasjes bier had gedronken. De officier van justitie, mr. G. J. B. van der Dussen, was niet te spreken over het optreden van jongelui, die zogenaamd een keertje „vrolijk" zijn. Hij eiste tegen V. f 75 subs. 15 dagen en een gevangenisstraf van twee we ken voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar. De raadsman van verdachte mr. P. C. Adriaanse stipte nog aan, dat verdachte alle onkosten die uit deze vechtpartij voortvloeien zal vergoeden en wees voorts op het gunstige verleden van V. De politie rechter vonniste conform. Ook voor C. F. M. H. nit Vlissingen had een avondje uit in Middelburg, nare gevolgen gehad. De sloper had in de Zeeuwse hoofdstad namelijk wat teveel gedronken, zodat hij op weg naar huis in de auto van zijn vader, niet goed rechts van de weg reed. Hij slingerde zelfs zo erg, dat een autobusschauffeur van do Stoom tram Walcheren hem niet durfde passeren. Wat juist bleek tc zijn, want H. maakte onderweg brokken. Hij ging op de linkerweghelft rijden, waarbij hij zelfs een betonnen paal tje omver reed. Ook was hij bijna met de auto in de watergang terecht gekomen. Een bloedonderzoek gaf een promillage van 1,8 aan. De officier van justitie eiste twee weken gevangenisstraf en zes maan den ontzegging uit de rijbevoegd heid. In zijn vonnis ging de politierechter mee met de geëiste gevangenisstraf, doch verminderde de ontzegging uit de rijbevoegdheid met twee maanden. De kok K. W. uit Middelburg stond voor eenzelfde overtreding terecht. Hij had onder invloed op een brom mer gereden; bij hem was een pro millage van 2.35 geconstateerd. De officier van justitie stipte aan dat men zo'n hoog promillage zelden te genkomt. Conform werd W. gestraft met f80 subs. 16 dagen. Opknappen De brander J. J. uit Vlissingen had in februari tegels weggenomen uit cen huis om het achterplaatsje van zijn eigen woning wat op te knappen. Indertijd had J. slechts toestemming gekregen om wat oude rommel uit de tuin mee te nemen. Conform werd hij veroordeeld tot één week voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. (Advertentie) Van Nelle bestellen Overzicht Nutsspaarbank te Middelburg over maart Uit een overzicht over de maand maart van de Nutsspaarbank te Mid delburg blijkt, dat het tegoed van de spaarders in deze periode steeg met f 140.957,63. In totaal werd voor een bedrag van f 628.789.03 ingelegd en voor f 487.831,40 opgenomen. Hier door steeg het totaal tegoed van 14.382.131,88 tot f 14.523.089,51. Voorts werden 88 nieuwe rekenin gen geopend en 60 beëindigd, waar door het totaal aantal spaarders steeg van 14.171 tot 14.199. Bij het kantoor te Middelburg be- het tegoed begin maart f 12.291.141,88. Op dit kantoor werd voor f 520.398,56 ingelegd en f 416.171,34 opgenomen, waardoor 't gespaard bedrag hier met f 104.227,22 van f 12.291.141,88 opliep tot f 12.395.369,10. Hier werden voorts 74 nieuwe rekeningen geopend en 50 beëindigd. Het totaal aantal spaar ders liep hiermee op van 12.273 tot 12.297. Op het bijkantoor te Oostburg be droeg het tegoed op de 1ste maart f 2.070.042,44. Op dit kantoor werd voor f 104.889.73 ingelegd en f 71.185.06 opgenomen. Het totaal tegoed van de rekeninghouders steeg hiermee met f 33.704.67 tot een be drag van f 2.103.747,11. Twaalf nieu we rekeningen werden er hier aan gegaan en tien beëindigd, waarmee het aantal spaarders steeg tot 1857. Op de zitdag te Oostkapelle werd voor f 4.463.79 ingelegd en f 1.195 terugbetaald. Bij het agentschap Kruiningen bedroeg het tegoed begin maart f 20.947,56. Er werd voor f 3.500,74 ingelegd en f 475.opge nomen, zodat het tegoed hier steeg met f 3.025,74 tot f 23.973.30. Het aantal rekeninghouders steeg met twee tot 45. Begin maart bedroeg het tegoed bij 't schoolsparen f 63.961.91. Gespaard werd f 2.377,31 en opgeno men f 1.588,91, zodat het tegoed met f 788,40 steeg tot f 64.750,31. Negen nieuwe rekeningen werden hier ge opend en vijftien beëindigd, waar door het aantal spaarders hier van 1536 terugliep tot 1530. Te Middelburg werden twaalf baby boekjes en te Oostburg twee uitge reikt. Alleen te Middelburg vond hierop een eerste bijstorting plaats van f 65,35. Het aantal in omloop zijnde spaarbusjes bedroeg begin maart 1428. Dertien busjes werden er uitgegeven en twee ingetrokken, zodat het totaal in omloop zijnde busjes met elf steeg tot 1439. Er vonden 83 ledigingen plaats met een totaal gespaard oedrag van f 2.108.38. Advertentiej Van Nelle bestellen j

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 17