Goed spelend Bondsteam ontging op het laatste ogenblik de zege OESTERKWEKER VERLEENDE GEEN VOORRANG MET AUTO DIPLOMA-UITREIKING OP DE CHR. LANDBOUWSCHOOL Pleegzuster Bloedwijn Noodlanding in de winternacht DONDERDAG 9 APRIL 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ORANJE VERLOOR ONVERDIEND MET 4—3 VAN LONDEN Linksbinnen John Ateyo maakte in 3 minuten 2 beslissende treffers Wreed werden de illusies van 22.000 toeschouwers verstoord. Zes minuten voor tijd leidde het voorlopig Nederlands elftul nog met 3-2 in de oefen wedstrijd tegen de London Combination. En toen, in amper drie minuten, besliste John Ateyo, de Engelse linksbinnen, de strijd toch nog in het voordeel van de Londenaren. Twee helaas onnodige doelpunten in de 39e en 42e minuut door Ateyo gescoord maakten dat de zege met 4-8 naar de Britten ging. Een onnodige, ja misschien zelfs een wat onverdiende ne derlaag van het Oranjeteam. Toen bekend werd dat zowel Coentje Moulijn als Tonny van der Linden wegens blessures tegen de London Combination niet in het veld konden komen, had het er veel van dat deze ontmoeting als oefenduel voor de landenderby Nederland-België weinig zin meer zou hebben. En dat is stellig niet het geval geweest. Jan Notermans heeft aangetoond dat Schwarz zeker niet ongerust behoeft te zijn, omdat Fons van Wissen is uitgeschakeld. Kees Rijvers, bijzonder actief, verraste door een uitstekende wedstrijd en ook Piet van der Kuil toonde zich vooral voor de rust, een gevaar voor de Britse verdediging. Eindelijk zagen we ook Cor van der Hart weer eens zelfverzekerd spelen. De wedstrijd Het begon overrompelend. Al in de eerste minuten hadden de Nederland se verdedigers veel moeite de beweeg lijke Britse voorhoede op het glad de veld in bedwang te houden. Na negen minuten kon Jimmy Greaves, de befaamde rechtsbuiten van de Londenaren, een fout van de Neder landse achterhoede afstraffen. De verdedigers begingen de fout rechts back Peter Sillett de bal vrij te laten opbrengen. Greaves kreeg het leer in vrije positie toegespeeld en vóór Frans de MuncK begreep wat er ging gebeuren, wós het al gebeurd (0-1). Het werd sensationeel: nog in de zelfde minuut zorgde Kees Rijvers voor de gelijkmaker. Na een scrimmage voor het Engelse doel knalde de Feijenoorder een voor zet van Bosselaar hai'd in (1-1). Toch zou het Londense team met een verdiende voorsprong gaan rusten. Kees Kuys wilde namelijk na een kwartier een verre voorzet van links onderscheppen, doch liet de bal van zijn voet stuiten. Met een strafte rechtsbuiten Dan Clapton die fout af. Zijn hard, diagonaal schot, bleek voor De Munck te machtig (1-2). De Nederlandse verdedigers zagen geen kans de technisch betere Brit ten in bedwang te houden. Het ac cent moest daardoor teveel op de verdediging liggen, maar zelden kwam er een geplaatste bal bij de Nederlandse voorwaartsen en wan- Roger Moens eindelijk vrij van oude club Het bestuur van de Koninklijke Bel gische Atletiekbond heeft woensdag middag besloten de wereldrecordhou der op de 800 meter, Roger Moens, van alle verplichtingen jegens zijn club Racing Brussel te ontslaan. Moens, die gedurende de laatste ja ren ruzie had met zijn vereniging, omdat hij naar een andere club wil de overgaan, is nu dus vrij om te gaan en te staan waar hij wil. neer er eens een aanval werd op gezet, dan moest het bijna uitslui tend van Plet van der Kuil en Kees Rijvers komen en Canjels kon in die eerste helft ln het geheel niet wen nen aan de speelwijze van zijn mede- voorwaartsen. De tweede helft Maar Canjels herstelde zich prachtig. Al direct in het begin van de tweede helft toonde hij 'n opvallend begrip voor het spel van Kees Rijvers, een begrip dat twee gave treffers opleverde. In de vijfde minuut was het Klaas- sens, die de naar de linksbuitenplaats gezwenkte Kees Rijvers met een ver re pass in het spel betrok. Rijvers sprintte langs de lijn en maakte zich vrij van zijn tegenstanders. De klei ne Feijenoord-speler offreerde zijn voorzet precies op maat, juist over de Brise verdedigers heen, op het hoofd van de goed naar voren geko men Canjels. Een simpele hoofdbe weging van de N.A.C.-er was vol doende voor de gelijkmaker (2-2). Het duo RijversCanjels zorgde er voor dat het even later zelfs 3-2 werd. Een hoge pass uit de Neder landse verdediging werd door Canjels met het hoofd juist zoveel van rich ting veranderd, dat Rijvers in vol le sprint de bal kon meenemen. Rechtshalf Anderson deed nog ver woede pogingen om de Rotterdammer in te halen. Hij slaagde daar niet in; evenmin gelukte het doelman Reg Matthews de boogbal van Rijvers te stoppen (3-2). Doch toen kwam de „periode-Ateyo". Eerst was een te afwachtende hou ding van de Nederlandse verdedigers er de oorzaak van dat de linksbinnen van dichtbij beheerst kon doelpunten (8-3)even later was het een fout van Frans de Munck, die een ver schot van linkshalf Bowen liet glip pen, waarna Ateyo zonder veel moei te het winnende doelpunt kon sco ren (3-4). KANTONRECHTER TE MIDDELBURG De oesterkweker J. C. M. uit Yerseke veroorzaakte op 8 november op de rijksweg bij het kruispunt van de Stationsweg-Rijksweg te Kruiningen een vrij ernstige aanrijding toen hij als bestuurder van een personenauto geen voorrang verleende. De 36-jarige M. kwam uit het dorp Kruiningen en reed in de richting van Yerseke, waartoe hij de rijksweg moest over steken. Hij verleende daarbij geen voorrang aau de uit de richting Goes komende personenauto, bestuurd door A. A. O. uit Den Haag. Deze auto reed toen met grote snelheid op de overstekende auto in. Ernstige aanrijding op rijksweg te Kruiningen Door de botsing werden beide auto's zwaar beschadigd, terwijl M. won den aan hoofd en gelaat en een her senschudding opliep. Van de vier me de-inzittende in zijn auto, onder wie drie twintigjarige dames, werd mej. D. St. uit de auto geslingerd. Zij liep hierbij hoofdwonden en een hersenschudding op. Mej. M. J. W. had eveneens een hoofdwonde alsme de een beenwond. De 35-jarige land arbeider H. P. brak zijn rechterbeen. Alleen mej. L. Sch. kwam met enkele schrammetjes en de schrik vrij. De inzittenden uit de Haagse auto lie pen alleen wat builen en schrammen op. De auto van de oesterkweker werd zo ernstig beschadigd, dat hij voor de sloop moest worden bestemd. Pas op Tegen de kantonrechter te Middel burg, mr. J. Moolenburgh, waarvoor M. zich woensdagmiddag moest ver antwoorden, zei hij: „Ik zag de an dere auto niet aankomen". Wel moet een van de dames op het laatste ogen blik nog geroepen hebben: „Pas op 'n auto!", maar toen was 't al te laat. Ook had de oesterkweker op het kruispunt eventjes gestopt, maar omdat zijn ruiten waarschijnlijk be slagen waren, tiad hij de andere auto niet gezien. De officier van justitie, mr. J. L. Andreae, vond dit een ern stige overtreding, hoewel hij niet wilde zeggen dat hier hoogst roeke loos is gereden. Conform de eis werd M. veroordeeld tot 100 subs. 2 da gen. De vertegenwoordiger J. F. D. uit Vlissingen had op 5 februari tegen over het station te Middelburg geen voorrang verleend aan een auto be stuurd door de agent-bezorger J. D„ waardoor er een aanrijding ontstond. Conform de eis werd D. veroordeeld tot 40 subs. 8 dagen. De vrachtautochauffeur J, A. S. had op een onoverzichtelijk kruispunt met zijn vrachtwagen de autobus^ chauffeur J. C. P. uit Goes in moei-' lijkheden gebracht. Deze moest plot seling voor de vrachtauto uitwijken, waardoor hij een betonnen paaltje aan de leant van de weg omver reed. S. werd conform veroordeeld tot 15 subs. 3 dagen. Jagen De grondwerker H. J. de B. uit Kam perland had op 27 december op de zeedijk bij de Zandkreek en de Spie ringpolder met een stok op konijnen gejaagd. Dit was tenminste gecon stateerd door een opperwachtmeester der rijkspolitie, die proces-verbaal opmaakte. Hoewel B. ten stelligste ontkende achtte de kantonrechter de overtre ding toch bewezen, temeer daar de verbalisant verdachte onder meer zwaaiend met een stok die op de zitting getoond werd achter een haas had zien rennen. Conform de eis werd B. veroordeeld tot 10 subs. 2 dagen, omdat hij zich op verboden gebied bevond; en tot twee boetes van 15 subs. 3 dagen voor over treding van de jachtwet. Mevrouw E. Reitsma-Valenqa uit Bergen (N.H.) is gereedgekomen met de haar door de staatssecretaris van onderwijs, kunsten en weten schappen verleende opdracht tot het maken van een in koper gegraveerd portret van de schrijfster Ina Bou- dier Bakker. Zeeuwse appelvoorraden minderen nu snel Op de Zeeuwse veilingen is er de laatste paar weken een willige han del te bespeuren. Het binnenland blijft een goede vraag aan de dag leggen, terwijl er ook van Franse zijde belangstelling bestaat voor kwaliteitsfruit, nu dit land zijn in voervergunningen heeft afgegeven. Ook België toonde belangstelling en mede als gevolg hiervan trok het prijspeil dan ook weer wat aan. De goede vraag deed ook de mindere kwaliteiten wat vaster in de markt liggen. De voorraden vanuit de koel huizen minderen dan ook hard. De Goudreinette gaat langzaam van het toneel verdwijnen, terwijl ook het aanbod van Jonathan, waarvoor de laatste maanden West-Duitsland een goede afnemer was, snel afneemt. In hoofdzaak zijn het dan nog de Golden Delicious die het veilingbeeld zullen gaan beheersen. Dit ras dat zich bij uitstek leent voor bewaring in de gascellen, zal de komende we ken dan ook een ruim aanbod geven. Vorige week is er op de veiling te Kapelle een cel, inhoudende 85 ton, geopend en volgende week zal er weer een cel van 95 ton ontsloten worden. Vanuit de gascel worden de appelen op kleur gebracht en verder voor verkoop klaargemaakt. Van de peren zijn het alleen nog de Saint Remy die een voorraad van beteke nis vormen, maar de handel in deze stoofperen blijft traag verlopen met lage prijzen. Wijziging grondtransactie r.k.-kerk VHeerenhoek In de jongste vergadering van de ge meenteraad van 's Heerenhoek is een raadsbesluit betreffende een grond- transactie met het r.-k. kerkbestuur gewijzigd. Thans werd hierin de be paling opgenomen, dat de op die gron den aan te leggen wegen niet het karakter zullen krijgen van openbare weg. maar als „eigen" weg zullen worden aangeduid. Hiermee wordt bereikt, dat aan het kerkbestuur over deze grond vrijdom van processierecht kan worden gega randeerd zonder in strijd te komen met artikel 184 2e lid van de grond wet. Bromfietser door auto te Terneuzen gegrepen Nabij het pompstation te Terneuzen is woensdagmiddag een bromfietser bij het oversteken van de weg door een personenauto gegrepen. Het on geval geschiedde omstreeks vijf uur. De bromfietser L. A. N. uit Axel, kwam er evenals de bestuurder van de auto, J. de J., eveneens uit Axel, vrijwel zonder kleerscheuren af. De bromfiets werd aanzienlijk bescha digd, de auto werd aan de voorzijde enigszins ingedeukt. OP „TOORENVLIEDT" MIDDELBURG Alle dertien leerlingen geslaagd Tijdens een bijeenkomst in het bul ten „Toorenvliedt", het domein van de christelijke middelbare landbouw school van de C.B.T.B. ln Middel burg, zijn woensdagmiddag de diplo ma's uitgereikt. Ir. A. Steur, de di recteur van de school, was bijzonder verheugd, dat hij alle dertien leer lingen het bewijs van „goed gevolgd onderwijs" mocht uitreiken. Hij voegde hier nog aan toe, dat allen slaagden met zeer goede resultaten. Dit moge blijke uit het feit, dat er bij de 13 maal 22 cijfers slechts één onvoldoende was... De geslaag den ontvingen het kostbare papier uit handen van ïr. E. C. F. Bolleu, in specteur voor het landbouwonderwijs. Deze wees er in zijn toespraak op, dat de diploma-uitreiking een be langrijke gebeurtenis is. zeer ze ker ook voor de gehele Nederlandse landbouw. Hij was van oordeel, dat de snelle veranderingen, die ook in de landbouw voorkomen, alleen op gevangen kunnen worden door goe de bedrijfsleiders. „Wil de boeren stand zich in de toekomst handha ven, dan zal de kwaliteit van de boe ren omhoog moeten", aldus zei de heer Bollen, die het verheugend vond, dat aan deze school zoveel aandacht wordt besteed aan de culturele ont wikkeling en vorming. Daarna reik te hij de diploma's uit. Namens het bestuur van de C.B. T.B. sprak secretaris S. Baar ge lukwensen uit en na hem deden dat nog vele anderen. De heer Baar wees de leerlingen er op, dat de jongerenorganisaties zich uit stekend lenen voor de verdere vorming. Namens de C.B.T.B. bood de heer Baar aan do beste leerling, P. Pieterse uit St. Lau rens, een boek aan. Wethouder J. W. KÖgeler van Mid delburg, één der „vaste bezoekers" van de diploma-uitreikingen, ver klaarde, dat het gemeentebestuur er trots op is deze school binnen zijn poorten te hebben. Op humoristische wijze ging de heer Kogeler nog even in op de inleidingen, die twee leer lingen tevoren hadden gehouden. Vervolgens werden nog geluk wensen en goede raad aangeboden door de heren J. Bosselaar, na mens de commissie van toezicht, H. J. Ikkink, namens de coöpera tieve landbouwvereniging „Eiland Walcheren", ir. W. L. Harmsen, die sprak namens de consulenten, J. Franke, die een goed woordje deed voor de oud-leerllngenvere- niging en namens de ouders door de heer Wattel. De heer Pieterse was als de tolk van de leerlingen aangewezen. Hij dank te voor het genoten onderwijs en voor deze geslaagde middag en over handigde directeur, leraren en con cierge een aandenken. De heer P. Ton, de voorzitter, die de bijeen komst geopend had, sprak ook een slotwoord. Hij raadde de jongens aan om met name aandacht te blijven be steden aan de algemene vorming. GESLAAGDEN De namen van de geslaagden zijn: Gediplomeerd J. de Buck, J. Kodde en K. Verhage te Biggekerke; A. Maas, S. J. Meyers en J. de Voogd te Serooskerke (W.); P. Pieterse te Sint-Laurens; A. van Strien te Anna Jacobapolder; P. de Visser en A. de Voogd te Vrouwenpolder; A. Voge laar te Rllland-Bath; M. Wattel te Gaplnge en A. C. Wielemaker te Koudekerke. Bevorderd van de le naar de 2e klas: J. Brasser en A. Maljaars te Vrouwenpolder; J. A. van der. Bijl te Duivendijke; J. Francke, P. Poppe en C. Ton te Grijpskerke; G. P. Kloet te Nieuw- en Sint-Joosland; J. de Lange te Ritthem; W. Louwerse te Serooskerke (W.); W. Marinissen te Siht-Laurens; J. M. Meulenberg te Ellewoutsdijk; K. Poppe, S. M. van Strien en A. de Visser te Oostka- pelle; K. Roelse te Westkapelle; M. W. Rouw te Goes; J. de Visser te Domburg; A. C. Wielemaker, D. C. Wielemaker en L. F. C. Wisse te Koudekerke. Herexamen 1 leerling. Burgemeesters badplaatsen bezoeken Walcherse kust Momenteel brengen de burgemees ters van de Nederlandse badplaatsen aan de Noordzee een bezoek aan de Walcherse kust. Dit bezoek werd ge organiseerd door de commissie van burgemeesters van Noordzee-bad- plaatsen, welke enkele malen per jaar een dergelijke ontmoeting ar rangeert. Woensdagochtend waren de burgemeesters de gasten van Dom burg, waar onder voorzitterschap van de burgemeester van Bergen aan Zee een vergadering werd belegd in het Badpaviljoen, 's Middags werd het gezelschap ontvangen door de burgemeester van Oostkapelle. Woensdagavond hield ir. J. G. Snip een causerie over het „Drie-eilanden plan". Vandaag (donderdag) brengen de heren een bezoek aan Vrouwenpol der, waarbij zij de Deltawerken zul len bezichtigen. (Advertentie) Eerste asperges geveild Woensdagmiddag werden aan de Ber gen op Zoomse groente- en fruitvei ling de eerste asperges van het sei zoen 1959 aangevoeld, afkomstig van de teler Th. Hagenaars, Oude Wouw- sebaan te Bergen op Zoom. De as perges brachten 6,60 per kg op. versterkt Uw ZENUWEN, herstelt Uw ENERGIE UITSLUITEND, bij apothekers en drogisten Olympia's tour komt dit jaar niet door Zeeland Olympia's tour door Nederland zal van 26 tot en met 31 mei tien provin cies van ons land doorkruisen. Al leen de provincie Zeeland, waar vorig jaar een succesvolle aankomst in Goes was, wordt ditmaal overgesla gen. Evenals in 1958 is de aankomst op de laatste dag in het Olympisch Sta dion te Amsterdam. Dank zij de me dewerking van de directie van het stadion en de voetbalofficials zelfs tussen twee eredivisiewedstrijden in, namelijk Blauw Wit-Feyenoord en D.W.S./Amsterdam-Elinkwijk. Be houdens toestemming van de autori teiten ziet de route er als volgt uit: 26 mei: Amsterdam-Heerenveen „om de zuid" over 220 km; 27 mei: halve etappe: ploegentijdrit Heerenveen-le- gerplaats Steenwijkerwold, 46 km; halve etappe: legerplaats Steenwij- kerswold-Winterswijk, 140 km; 28 mei: halve etappe: Winterswijk-Nij- megen 98 km; halve etappe: Nijme- gen-Stein (Limburg) 130 km; 29 mei: Sittard-Breda, 183 km: 30 mei: halve etappe: individuele tijdrit rond Uulvehout over 10 km; halve etappe: Ulvenhout-Haarlem over 140 km; 31 mei: Haarlem-Amsterdam met een grote omweg over 115 km. Zuid-Beveland gediskwalificeerd in paasvoetbaltoernooi In de eindrangschikking van het vo rige week te Oostburg gehouden sehoolvoetbaltoemooi van de dis trictskampioenen van Zeeland, is een wijziging gekomen doordat de r.-k. h.b.s. Goes, welke school Zuid-Beve land vertegenwoordigde, door de or ganisatoren is gediskwalificeerd. Al le wedstrijden die het elftal heeft ge speeld, zijn ongeldig verklaard in verband met het meespelen van een speler, die niet was gerechtigd voor deze school uit te komen. Voor het kampioenschap van de rijkskweek school heeft dit geen andere gevol gen gehad dan een verlaging van het doelgemiddelde: 60, in plaats van 100. Het Petrus Hondius Lyceum uit Terneuzen heeft nu de tweede prijs gekregen door een iets beter doelgemiddelde dan de r.-k. h.b.s. „St. Eloy" uit Oostburg. De technische lagere school n uit Zierikzee bleef laatste, zij het dat de vijfde plaats een vierde is geworden. P.Z.E.M. versloeg G.P.C. Zaterdag j.l. speelde GJP.C. (gemeen te Vlissingen) een oefenwedstrijd te gen de P.Z.E.M. (Vlissingen). De ge meentevoetballers verloren deze wed strijd met 43. FEUILLETON LAWRENCE EARL 50 Waarom Prowse juist coen naar het vliegtuig keek een geluid zo zacht als watten, een waarschuwingsin stinct of alleen maar geluk Dahl kon het niet weten. Prowse zat stok stijf en staarde, een handpalm naar voren gestoken als om Dahl terug te duwen en bij zijn mond een hand, die een gedeeltelijk opgegeten poot van de haas vasthield. Ongeloof was in zijn gezicht verstard en dat onge loof was het eerste stukje van Prow se dat ontdooide en uit elkaar viel tot doodsangst. Er bestond geen moge lijkheid om zich te vergissen in de bedoeling van Dahl, geen manier om zijn eigen, ontdekte schuld te ver bergen. Dahl liep gestadig op hem af en hield het jachtgeweer bij zijn heup zoals hij vroeger een sten gedragen had. liep naar Prowse, langs de smalle, beijzelde zandrug. Met een wilde schreeuw van paniek draaide Prowse zich om en begon na zijn eerste stap te rennen, zijn sneeuwschoenen neerslaand en de dunne hielen ervan sprongen op in hysterische ontploffingen van wit poeder; hij had zijn benen wijd uit elkaar gezet en zwaaide met zijn ar men en het vergeten stuk van de half opgegeten haas was nog bela chelijk in zijn hand, geklemd, ondui delijk zichtbaar door het zwaaien. Hij stak het kleine meer achter ae zandrug over. Toen hij ongeveer halfweg de helling van de andere oever was, een dolle man, donker en hoekig tegen het open witte veld, viel net stuk haas ongemerkt uit zijn vingers, in de sneeuw. Achter hem aanlopend zag Dahl het echter vallen. Hij kwam er bij, boog, zonder zijn vaart te onder breken en schepte het op met een handvol sneeuw. Terwijl hij achter Prowse aanrende, stak hij het hapje in zijn mond en kauwde op het vlees. Toen het hot helemaal schoon en glad was, beet hij het kapot tussen zijn sterke kiezen en zoog het merg eruit. Nog steeds op zijn sneeuw schoenen achter Prowse aankleppe- rend, nooit stilhoudend, spuwde hij ten slotte de versplinterde overblijf selen van het bot uit. Gedurende het eerste half uur gaf de doodsangst van Prowse hem de snelheid om de afstand tussen hen te vergroten, maar daarna was Dahl in staat om hem stap voor stap bij te houden, doch Prowse kon weer op adem komen, en de afstand tussen de twee mannen scheen niet te veran deren. Voorbij de open uitgestrektheid van het meer beklommen ze de dekking gevende helling met kleine sparren en hier verloor Dahl Prowse uit liet oog. In het begin was hij hier niet bezorgd over; hij wist dat zijn prooi hem niet ver vooruit was en een dui delijk sneeuwschoenspoor achterliet om zijn weg te verraden. Dahl had het gevoel dat hij ook hier mee een vroegere ervaring vernieuw de en hij behoefde niet ver te zoe ken naar de oorzaak ervoor; hij had het gewonde rendier achtervolgd wat leek dat al lang geleden! daar kwam dat gevoel vandaan. Maar bij die gelegenheid, lang gele den, was hij tot bijna bij het einde van de achtervolging niet zeker ge weest van de overwinning. Deze keer was hij er zeker van. Deze keer was het hartstocht, meer dan vrees voor verhongering, die hem voortdreef. Hij zwoegde vooruit en ontdekte weldra, wat hij de gehele tijd al had moeten weten, dat het lopen makke lijker was als hij zijn sneeuwschoe nen in de indrukken van Prowse sneeuwschoenen zette. Het zich hier op concentreren werd 'n spelletje, zo als 't vermijden van scheuren in het trottoir geweest was, toen hij als jongen naar de lagere school in Saint John ging. Een oud refrein kwam hem in zijn gedachten en het herhaalde zich tel kens opnieuw „Stap op een scheur en je stelt je moeder teleur" tot hij dacht dat hij het nooit meer Kwijt zou raken. Een keer, midden in de namiddag, zag hij van de top van een heuvelrug het verkorte silhouet van Prowse te gen de sneeuw in het dal beneden. Hij vroeg zich af hoe lang het zou duren voor Prowse uitgeput raakte en daarna, met een lichte opwelling van beginnende twijfel, dacht hij: Wat zal er gebeuren als ik vóór hem vermoeid raak? Hij hield stil in een plotselinge op welling van boosheid. „Carl!" riep hij en zag Prowse een bezorgde blik over zijn schouder werpen. „Ik krijg je toch, Carl! Waar kun je naar toe?" Hij was er zeker van dat Prowse zijn loop versnelde en hij voelde zich beter, omdat hij wist dat die spurt Prowse geen goed zou doen en nem misschien eerder zou vermoeien. Hij ging naar beneden, het dal In en verloor Prowse weer uit het oog. Het was niet veel later dat hij een plaats bereikte waar Prowse languit in de sneeuw gelegen had en de op pervlakte omgewoeld was in zijn haast om op te staan en verder te gaan. Nu wordt hij moe, zoals het rendier, dacht Dahl; en genoot van voldoening, bijna van opluchting, want hij was zelf op onverwachte ogenblikken begonnen te wankelen I als het spoor moeilijk werd en hij werd zich steeds, sterker bewust van een waterige zwakheid in zijn benen. „Prowse!" riep hij schor. „Je hebt geen schijn van kans!" en hij strom pelde verder, proefde 'n zoete smaak als van bloed en hij merkte hoe zwaar het jachtgeweer werd. Dit was een voordeel, dat Prowse had, hij droeg geen zware last. Voor Dahl werd nu iedere bestijging van een helling een uitdaging en elke afdaling een inspanning en zelfs vlakke, open plaatsen gaven hem niet veel verlichting. Zijn wil dreef hem voort, maar de eerstvolgende keer dat hij zich een weg moest ba nen tussen twee in elkaar gegroeide sparren, deed de moeite die de in spanning hem kostte, hem aan de andere kant stilhouden, naar adem snakkend. De zon was reeds een heel eind langs de hemel gedaald en er begon zich reeds een dun laagje ijs te vormen op de verse sneeuw. Hij dacht plotseling: Het moet nu snel gebeuren! Hij probeerde zijn voeten sneller te bewegen maar ze waren erg zwaar en de sneeuwschoenen drukten ze omlaag. Hij was niet langer in staat voortdurend in de voetsporen van Prowse te stappen. Het refrein kwam, na iedere mislukking bij hem op.... „Stap op een scheur...." De pijn in zijn dijen werd dof en schoot uit naar zijn liezen. Het werd zelfs in toenemende mate moeilijk om zijn benen ver genoeg uit elkaar te houden. Nu raakten de sneeuw schoenen elkaar, wierpen hem uit de maat, bijna uit zijn evenwicht. Het bemoedigde hem toen hij een an dere omgewoelde sneeuwplek vond waar Prowse, struikelend over de lop van een dwergspar, gevallen was, want het vertelde nem dat niet alleen zijn krachten het begonnen te bege ven. Deze bemoediging verdween toen zijn sneeuwschoenen elkaar haakten en hem in de sneeuw wier pen. Hij lag een minuut of langer stil, voor hij zich kon dwingen verder te gaan tussen een rij puistige heuvels met kale toppen. Juist voorbij de heuvels openden de bomen zich plotseling in een hobbeli ge vallei, die zeventig meter verder werd afgedamd door een steile, dwar se rug met een hoogte van ongeveer zes meter. De steile helling was zon der sporen, uitgezonderd Prowses korte dwarse stappen naar de top. Dahl riep: „Prowse!" tWordt vervolgd.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 9