MODERNEJONGEREN" HIELDEN WEEK-END OP „HEDENESSE" WALCHEREN ZEEUWSCH-VLAANDEREN voor_ NOORD-ZEELAND ZUID-BEVP AND Agenda MAANDAG 6 APRIL 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 >r VEELZIJDIGE ACTIVITEITEN Dans- en volksdans, muziek en discussie Een gemengde groep van 50 jongeren heel't onder leiding van de provincia le moderne jeugdraad het afgelopen weekend doorgebracht op het vor mingscentrum „Hedenesse" te Cad- zand. Het waren kaderleden, adspirant-ka- derleden en oudere leden, in leeftijd variërend van 16 tot en met 21 jaar, van de jeugdorganisaties „Jonge Strijd", voortgekomen uit de jeugd beweging van het N.V.V. te Vlissin- gen, „Kentering", een nieuwe groep uit Middelburg en „Ruimte", een groep tot welke oud-AJO-ers zijn toe- fetreden, maar die geen enkele bill ing meer heeft met de P. v. d. A. of N.yly. en alleen jeugdbeweging op zuiver neutrale grondslag wil zijn. Dank zij de organisatorische verande ringen in het landelijke jeugdwerk kon de provinciale moderne jeugd raad dit jaar voor het eerst een week end met de drie organisaties geza menlijk houden. Volgens de leiders te Hedenesse is deze samenvoeging van experimentele aard ten volle geslaagd. De activiteiten, die de jongeren in het weekend hier hebben ontplooid waren zeer veelzijdig. De jongelui waren verdeeld in 6 groepen, die zich bin nenshuis alleen hierin van elkaar onderscheidden dat de 3 oudste groe pen discussiegroepen vormden. De jongeren hielden zich bezig met min der diepgaande zaken. Overigens ging alles gezamenlijk: het volksdan sen, de wandelingen over het Cad- zandse strand, de sport en het dansen op de muziek van de combo van Ton Macaré van de Walcherse Jazz So ciety. Moderne jazz Zaterdagavond gaf dezelfde jazzgroep een concert van instructieve aard. Wika de Haan gaf daarbij een toe lichting over het wezen en de oor sprong van de moderne jazz. Een aantal jongeren was ook on dergebracht in zogenaamde rollen- groepen. De themata die ze daar bij behandelden hadden alle een aspect van de menselijke verhou dingen in de hedendaagse maat schappij tot uitgangspunt. Ze de den het in een spontane vorm van acteren, zonder vooraf van de on derwerpen te hebben kennis geno- VAN ONZE ADVERTEERDERS Garage De Groene te Goes werd geopend Eerste D.A.F.-jes overgedragen Burgemeester H. K. MichaëUa van Goes heeft zaterdagmiddag het auto mobielbedrijf van de firma W. A. de Groene en Zn. aan do Anjelierstraat 5-7 te Goes de vroegere Fordga- rago officieel geonend. De firma De Groene, die voor Zuid- en Noord- Bevcland het dealerschap van de D.A.F.-personenauto hoeft verwor ven, kon tevens drie nlcnwe Dafjes aan (le talrijke genodigden en 'be langstellenden tonen. In verband met de opening van de garage had de lei ding van de D.A.F. besloten de Ne derlandse personenauto's het eerst in Goes tentoon te stellen. Enkele honderden genodigden kwa men zaterdagmiddag in de 1200 vier kante meter grote werkplaats bijeen. Een openingswoord werd hier ge sproken door een zwager van de heer L. de Groene, de heer J. J. de Cock, die de talrijke genodigden, onder wie B. en W. van Goes en de gemeente secretaris, de heer W. v. Doorne van de D.A.F. en verscheidene functiona rissen van de bedrijfsbonden, wel kom heette. Vervolgens voerde burgemeester H. K. Michaëlis het woord, die verklaar de, dat Goes er trots op was als eer ste stad in Nederland de D.A.F.-per- sonenauto's te mogen inhalen. Hij wenste de heer L. de Groene voorts veel succes met de opening van zijn nieuwe garage. De oudste zoon van de ondernemer, de jeugdige Wim de Groene, verrichtte de officiële ope ningsdaad door een sirene in wer king te stellen. Sprekende namens de D.A.F. ver klaarde de heer W. van Doorne. dat de heer De Groene één van de beste D.A.F.-dealers is in Nederland. Tot nu toe zijn in diens rayon reeds 25 wagens verkocht. De eerste is be stemd voor de heer W. Dominicus te Goes, die het eerst zijn bestelling plaatste. De heer Van Doorne sprak voorts de hoop uit. dat over enkele maanden de bestellingen vlot zullen geschieden. Namens het hoofdbe stuur van de Bovag sprak de heer J. Grevink uit Den Haag woorden van gelukwens en de heer W. Louisse te Goes deed dat namens de afdel'ng Noord- en Zuid-Beveland van de Bo vag. Voorts werd het woord gevoerd door de burgemeester van Kapel le. de heer H. G. van SuyTokom, de heer A. J. van Willegen namens de Ka- 5else Middenstands Actie en de heer Bookelaar namens het personeel. De vader van de heer L. de Groene heeft in 1914 in Kapelle een rijwiel reparatiebedrijf ingericht, dat na de oorlog werd uitgebreid met een auto mobielbedrijf. Sedert twee jaar is de Kapclso garagehouder D.A.F.-dealer in welke kwaliteit hij naar een cen traal gelegen bedrijf zocht. Hij vond dat aan de Anjelierstraat te Goes. PU. trof hier een bedrijf met een to taal oppervlakte van 4500 vierkante meter Het ligt in de bedoeling van de ondernemer het bedrijf in Kapelle in hoofdzaak te blijven gebruiken voor service aan de bedrijfsautomo bielen, terwijl de garage in Goes bc- stomd is voor verkoop van en ser vice aan de nieuwe D.A.F.-pcrsoncn- auto's. De tentoonstelling van de D.A.F.-auto's, waaronder ook vracht wagens en een bus, is ook vandaag - maandag - en dinsdag te bezichtigen. De opening werd zaterdagmiddag op geluisterd door de kinderdrumband „De Artilleristen" uit Bergen op Zoom. men. De deelnemers werkten al improviserend ideeën uit, die ze zelf opwierpen. De rassendiscrimi natie was een van de onderwer pen. Zondagmiddag hield de voorzitter van de Nederlandse Jeugdgemeenschap, ds. N. O. Steenbeek, een inleiding, die de gehele middag stof tot discus sie gaf en die tot onderwerp had „Wereldwijd leven." Het reizen en trekken, zoals dat door de heden daagse jeugd wordt beoefend, vorm de een belangrijk punt in zijn betoog. Ds. Steenbeek vroeg zich af of het reizen en trekken, zoals hij het zich dan voorstelde, bij de moderne jeugd, tot een zekere „verdieping" van het Europees denken zou leiden. Of de jeugd inderdaad de vakantie besteedt om iets van de vreemdeling te leren begrijpen, te weten hoe hij leeft en óf hij leeft, om alleen maar om ,,2000 ki lometers te hebben afgelegd, om al leen maar „kilometervreter" te zijn of horizontoerist". „Leidt dit trek ken", zo vroeg ds. Steenbeek „nu tot een wezenlijke ontmoeting met de leeftijdgenoot in het andere land? Hebben jullie werkelijk een „gesprek met een berg", stel je een collega-ar beider daar de vraag hoe hij zijn tijd doorbrengt, wat hij verdient, wat hij leest of wat hij zich voor heeft gevormd?" Uit de gespreks groep kwam de mening naar voren, dat de internationale ontmoeting zich alleen zou beperken tot één tussen de beide sexen, en dan nog maar een oppervlakkige. VAN ONZE ADVERTEERDERS: Nieuwe zaak van „De Schietspoel" Op nummer 79 in de Lange Viele te Middelburg is afgelopen zaterdag on der grote belangstelling de nieuwe zaak van „De Schietspoel" win kel van kunstnijverheidsartikelen geopend. Tot voor kort was deze zaak in een klein winkeltje aan de Pottenmarkt gevestigd. Twaalf jaar geleden startte mej. D. Prins met een winkeltje van kunst nijverheidsartikelen in een voorka mer van haar woning. Thans is het bedrijfje echter uitgegroeid, nadat men enige jaren lang aan de Potten markt was gevestigd, tot een grote en mooie winkel met een ruim ate lier. In de winkel verkoopt men thans handwerkstoffen, garens, bor duurwerk, kettingen, kralen, hout snijwerk en dergelijke kunstnijver heidsartikelen. In februari begon men het oude woonhuis aan de Lange Viele naar een ontwerp van ir. J. H. v. Pagee te verbouwen. Deze verbouwing heeft men zo radicaal uitgevoerd, dat in het nieuwe pand niets meer aan de oude toestand doet herinneren. Zo kreeg onder meer de gevel een ge heel ander aanzien met beneden een grote etalageruimte en naast de toe gangsdeur tot de winkel en het bo venhuis nog een uitstalkast. De grote etalage is van binnen niet afgesloten, zodat men tevens een aardige door kijk heeft ln de winkel met daarach ter het atelier waar onder meer het grote weeftoestel staat opgesteld. Daar men ook rokken verkoopt is in de winkel nog een ruime paskamer ingericht. Het gehele interieur is in frisse kleuren geschilderd en de ver schillende kunstnijverheidsartikelen zijn overzichtelijk uitgestald. De bovenverdieping die men nog aan het verbouwen is zal als woonhuis worden ingericht. MIDDELBURG Gymnastiekuitvoering adspiranten „Achilles" Vrijdagavond gaven de adspiranten van de gymnastiekvereniging „Achilles" in het Schuttershof te Middelburg de jaarlijkse uitvoering voor de ouders, leden en belangstel lenden. Na een vrij uitgebreid gym nastisch programma was er een luch tige cabaretuitvoering onder de titel van „Boltkesprongen. Daverend werd de avond Ingezet door de signaalafdeling, onder lei ding van tamboer-maitre, Hans Florisse, die voor wat pittige mar sen zorgde. Hiervoor had de voorzit ter, de neer C. J. Nieuwenburgh, een kort openingswoord gesproken, waarin hij de directeur-leider, de heer J. A. Bal en de leiders en leid sters dank bracht voor het vele werk, dat zij verzet hebben, waar door deze grote jaarlijkse uitvoering weer was mogelijk geworden. Niet zonder enige trots constateerde hij, dat het ledental steeg tot 340. Het aantal donateurs liep jammer ge noeg, enigszins terug. Daarom wees hij in zijn speechje ook op het be lang om de lichamelijke oefening fi nancieel te steunen door middel van donaties. Hierna werd het woord gegeven aan de adspiranten van „Achilles" leeftijd van zes tot zestien jaar die onder het alziend oog van de heer Bal de verschillende oefeningen schijnbaar zonder enige moeite uit voerden. Natuurlijk ging het bij de wat oudere leden van de adspiranten wat gelijker en werden er hier min der foutjes gemaakt dan bij de aller jongsten, wat echter niet wegnam dat hot geheel een goed verzorgde indruk maakte. De achttien verschil lende nummers, die het programma telde, werden dan ook vlot achter elkaar on met veel enthousiasme af gewerkt. Of het nu lenigheidsoefe ningen, klassikaal brug or houdings oefeningen betrof, het ging allemaal even netjes en correct, zodat het een plezier was om er naar te kijken. Als blijk van waardering kregen de leiders en leidsters voor wat zij met deze kinderen weten te presteren door de voorzitter iets ter herinne ring aangeboden. Voor de juiste pianobegeleiding bij de verschillende gymnastische oefe ningen zorgde de heer Jan Groene- woud, die ook tussen de verschillen de programmapunten door wat vro lijke klanken liet horen. Na do pauze werd een vrolijk ca baret-programma opgevoerd van zang, muziek en schetsjes. Ook was er een verloting met attractieve prij zen.'Rest nog te vermelden dat de algemene leiding van de signaalafde ling bij de heer J. Arnoldus berust. Feest- en propaganda- avond schietvereniging Afgelopen zaterdag hield de schietver eniging „Tot oefening en ontspaning" te Middelburg in de grote zaal van de Gouden Poorte een feest- en propa- gandia-avond waar door de reciteer- club Serooskerke het toneelstuk „Een kind is nooit weg" werd opgevoerd. Hiervoor had de voorzitter, de heer A- H. G. Pierhagen de avond met een korte toespraak geopend. Hierin stip te hij onder meer aan, dat dit na twin tig jaar de eerste feets-propaganda- avond van de schietvereniging was. Ook merkte hij nog op, dat vele men sen niet weten dat er in Middelburg een schietvereniging is en dat de da mes net zo goed lid kunnen worden als de heren. Hierna ging hij heel in het kort nog nader in op de geschie denis van de schietsport. Na het openingswoord werd het woord gegeven aan de reciteerchib, die on der regie van de heer R. de Pagter, goed amateurtoneel op de planken bracht. Zonder ernstige haperingen voerden de verschillende spelers en speelstere, die allen uitmuntten door een goede rolvastheid, op vlotte wijze het toneelstuk op. Wij schreven reeds eerder over de uitvoering van dit stuk. Rest nog te vermelden dat in de pauze een verloting met verschil lende mooie prijzen werd gehouden en dat deze avond de dansmuziek ver zorgd werd door het orkestje „The New Wilco's". Gevonden voorwerpen Op het bureau van politie te Mid delburg zijn inlichtingen te bekomen over in het tijdvak van 26 maart tot datum; bankbiljet; zwarte rijwieltas; I Na de pauze wist de heer Van u>- Nieuwenhuijzen zijn gehoor te boeien met bijzonder geslaagde dia's van een voettocht, die hij in 1956 maak te in de Zwitserse bergen. Het was een geslaagde middag, waarvoor aan het einde mevrouw Risseeuw de heer Van Nieuwenhuijzen namens alle be jaarden hartelijk dank zegde. en met 1 april 1959 als gevonden aangegeven voorwerpen: verlovlngs- of trouwring gemerkt met naam en gestreept bruin kinder vest je; appa raat waaraan een wit knopje; mu ziekboekje; klein wit kinderschoen tje; zakmesje; oorbel; wit kinder schoentje; bruine handtas inh. zak agenda; haakje waaraan twee sleu teltjes; motorbril; sleutel van auto; rode portemonnee met inhoud; ram melaar; blauwgrijs windjack; rode kinderportemonnee met inh.; bruine portemonnee met inh.; enkel snoer zwarte kralen; rode portemonnee met inh.; bruine portemonnee inhou dende foto's en paspoort ten name van Maas, Spinhuisweg; wit plastic kinderportemonnee met inh.; heren- sjaal; vulpen; groene portemonnee; grijze dop van radlateur; roeiboot, gevonden bij Toorenvliedt; bruine kinderportemonnee met inhoud; di verse soorten handschoenen en wan ten. GISSINGEN Cabaretavond Spoorweg Toneelvereniging Het Fako-Ster's cabaretgezelschap verzorgde zaterdagavond in het Con certgebouw te Vlissingen een feest avond voor de leden van de Spoor weg Toneelvereniging. Dit in plaats van de opvoering van het aangekon digde toneelstuk „Het laatste be drijf", die in verband met het over lijden van een der medespelenden werd uitgesteld. De Fako-Ster's brachten een vlot en aantrekkelijk Srogramma over het voetlicht onder e titel „Hutspot", waaraan Meli de Bruyne, Ko van de Buuse, Jan Oer- lemans, Jaap Haaze, Joop Keerse- maeckers, Harry Boer, Jo Ville en Frits Koster medewerkten. Er wer den enige aardige schetsjes opge voerd, onder meer „Het ochtend blad", „De firma Janse en Pietcrse", „Nol als gids" en „Militaire hutspot", deze afgewisseld met zang door Meli de Bruyne en het optreden van het accordeonduo „The Jarries", dat on der meer een potpourri van bekende melodieën speelde. Zeer aardig was het optreden van de zanger Joop Keersemaeckers, die zichzelf op zeer verdienstelijke wijze op de gitaar be geleidde. Ook het optreden van het mondaccordeonduo „The Caravans" oogstte veel bijval. De avond werd besloten met een gezellig bal met me dewerking van de Marine Band, on der leiding van serg.-maj. Bos. SLUIS Gymnastiekvereniging krijgt heren-afdeling Nu men de beschikking heeft over 'n sportleraar, heeft de gymnastiekvere niging „Het Vrije" te Sluis besloten om over te gaan tot het oprichten van een afdeling heren en jongens naast de reeds bestaande afdelingen voor meisjes en dames. Deze herengroep zal starten op 16 april in de openbare lagere school te Sluis onder leiding van de heer P. J. Fraanje. BRESKENS Prijskamp biljarten In „'t Vissershuis" bij de heer De Buck te Breskens werd over een tijd perk van 14 dagen een prijskamp biljarten gehouden met 4 ballen. De totale uitslag van deze wedstrijd was als volgt: 1 Iz. Verplanke, Oost burg 260 pnt; 2 W. Vermeulen, Bres kens 255 pnt; 3 Iz. Verhage, Nieuw- vliet 250 pnt; 4 L. Steyaert, Bres kens 250 pnt; 5 W. v. Cruekelberghe Breskens 245 pnt; 6 J. v. Haneghem, Groede 245 pnt; 7 B. Brand, Bres kens 245 pnt; 8 H. de Munck, Bres kens 230 pnt; 9 C. Erasmus, Bres kens 225 pnt; 10 L. Driessen, Bres kens 225 pnt. Het aantal verspeelde kaarten was 2200. RETRANCHEMENT Ontspanningsmiddag bejaarden In de gemeentezaal te Retranche- ment hadden de bejaarden dezer da gen een gezellige en leerzame mid dag. In haar openingswoord verwel komde de secretaresse van de be jaardensociëteit, mevrouw S. Ris- seeuw-Risseeuw, in het bijzonder de heer I. W. van Nieuwenhuijzen uit Cadzand. Deze toonde in de loop van de middag prachtige dia's van West Zeeuwsch-Vlaanderen, Zeeland, Bel gië en de Expo te Brussel. IERNEUZEN Collecte De Paascollecte in 'de Nederlands hervormde kerk te Terneuzen leverde een bedrag van f 957,op. Te Zaam- slag bedroeg de opbrengst van deze collecte f725.42 (inclusief twee gif ten van f 100, KLOOSTERZANDE Goed afgelopen Toen de 88-jarige alleenwonende dame M. 't G. te Kloosterzande haar kacheltje wat oppookte, vatten haar kleren plotseling vlam. Zij vluchtte de straat op, waar voorbijgangers en toegesnelde buren haar de brandende kleren van 't lijf rukten. De dokter was spoedig aanwezig om de deerlijk verbrande hand en arm te verbinden. HULST Collecte De collecten in de Nederlands her vormde kerk te Hulst leverden gedu rende de maand maart de volgende totaalbedragen op: voor kerkvoogdij 106,53; voor diaconie 74,23; „Goe- „Zen- „Paascollecte" 103,06; „Verjaringsfonds" 31. AXEL Filmavond De plaatselijke afdeling van het C.N.V. te Axel verzorgde in de Chris telijke bewaarschool aan de ds. Jan Scharpstraat een tweetal filmvoor stellingen, waarvoor grote belang stelling bestond. In de middag-uren was er een film voor de jeugd, ter wijl 's avonds de vertoning van de bekende rolprent „Good-bye Mr. Chips" vele volwassenen boeide. In het voorprogramma werd gedraaid „De taal der bloemen". SINT-ANNALAND Uitslag zeehengelwedstrijd In Sint-Annaland werd in dit seizoen het eerste zeehengelconcours gehou den, uitgaande van de zeehcngelver- eniging „De Zeebaars" te Scherpe- nisse. Hieraan namen ruim veertig leden van deze vereniging deel, die zich gezet hadden aan de zeedijk tus sen de Suzannapoldev en de in aan leg zijnde haven van Sint-Annaland. De buit was ruim zeventig botjes en een lamp. De best geplaatste dame, die de Deschikbaar gestelde beker won, was Janny Tienen uit Scher- Êenisse. In de zaal van do heer N. urggraaf te Sint-Annaland werd de prijsuitreiking gehouden; de uitslag van deze wedstrijd was als volgt: A. Prutsen uit Stavenisse 390 pnt. herinneringsbeker en zeehengel M. van den Boogaart te Sint-Anna land 292 pnt.; Abr. H. Goedegebuure A.zn. te Sint-Annaland 278 pnt.; C. Zwagemaker te Sint-Maartensdijk STAATSLOTEN Movr. H. L. M. v. 't Haaff, Touwbaan 18, Zierikzee Giro 84041 - Tel. 2647. 1/1 lot 80 1/20 lot 4 enz. Voor toezending porto bijstorten. Dringend verzoek in de lo 14 dagen afhalen. 244 pnt.; Anth. de Jong te Raams- donkveer 240 pnt.; C. Poot te Sint- Maartensdijk 219 pnt.; C. Moerland te Sint-Annaland 199 pnt.; Jac. Hage te Sint-Maartensdijk 168 pnt.; A. de Witte te Sint-Annaland 1ö5 pnt.; A. van Gorsel te Sint-Maartensdijk 156 pnt. Opbrengst bazaar W.H.S. De met de paasdagen te Sint-Anna land gehouden bazaar ten bate van de sportvereniging „W.H.S." heeft bruto opgebracht f 4000. Aanbesteding Te Sint-Annaland werd onderhands aanbesteed de verbouwing van het voormalige veilingskantoor te St.- Annaland in opdracht van de heer f. Dekker. De laagste inschrijver was de heer Jac. Soeters en Zn te Sint- Annaland voor f 6648. De op een na laagste inschrijver was de heer Bur gers Fr.zn. voor f 6685. De raming was f 6692. SCHERPENISSE Spultbrevet behaald Na te Scherpenisse de tweejarige spuit- on motortechniekcursus te hebben gevolgd, werd het spuitbrevet uitgereikt aan de heer A. Kramer uit Sint-Annaland. Voor het praktijkdiploma machine- schrijven slaagden de dames C. van Eenenaam en N. Dieleman (beiden te Axel); A van der Wiele en A. van GIJsel (beiden té Hulst); M. Serra- rens (Vogelwaarde): M. de Rijk (Kloosterzande) en A. Valent en J. Rottier .(beiden te St. Janeteen), Bus reed op melkwagen Te Zoute-Spui (gemeente Axel) reed een dienstbus van de Z.V.T.M. in de dichte mist, toen een plotselinge uit wijkmanoeuvre moest worden ge. maakt, tegen een melkwagen van de heer J. H. De melkhandelaar, die juist een klant aan het bedienen was, ontsnapte hierdoor aan ernstig let sel. De wagen werd flink beschadigd, een vloed van melk, boter, eierstruif en room liep over de weg. De bus, die met passagiers op weg was naar Terneuzen, liep vrijwel geen schade op. Aanwinsten christelijke openbare bibliotheek Het boekenbezit van de Christelijke Openbare Bibliotheek te Axel werd met de volgende boeken uitgebreid: C. Gilhuis, Terwijl ik nog ben; P. Büstraan, Handboekje voor staalcon structies; A. Sizoo, Het oude Chris tendom en zijn verhouding tot de antieke wereld; P. Holst, Wat de we reld mij toonde; W. Brlnkley, Zuster Cecilia ontspringt de rode dans; Fo- ka van Loon, Kea zoekt haar be stemming; E. Wagner, Onkruid op Mellan gard; M, van Nuis-Zuidema, De stenen bruid. Voor de jeugd. C. de Groot, Een over winning zonder vlaggen; K. Bruck ner, Giovanna; W. Meuldijk, Pim en Wiebe en het gestolen eiland; Ber nard C. Rutley, Dierenverhalen uit de wildernis. Botsing Op het kruispunt ds. Jan Scharp- straat-Wilhelminastraat te Axel, kwamen twee personenauto's, respec tievelijk bestuurd door de heren L. (Axel) en K. (Breda) met elkaar in botsing. Er ontstond alleen materiële schade. Burgerlijke stand OOSTKAPELLE. Bevallen: L. Wattel—De Visser', z.; P. J. de Rijke—Steyn. z.\ C. Wondergem—De Voogd, z. Getrouwd: H. Geldof, 23 Jaar en J. C- Sturm, 20 jaar; C. Geldof, 40 Jaar en M. L. van der Welle. 29 jaar. GRIJPSKERKE. Overleden: K. Flipse, 88 Jaar, wed. van W. do Bree; A. Clarisse, 77 Jaar. 'S-HEERENHOEK. Bevallen: J. C. Vermue—Remljn, z. Getrouwd: W. J. Westdorp, 27 Jaar en J. Oosthoek, 24 jaar. ELLEWOUTSDIJK. Bevallen: W. 7<IeermanImanse, d. Getrouwd: M. P. Mol, 28 Jaar en C. de Dreu, 26 jaar. SCHOONDIJKE. Bevallen: B. L. A. Folmer—De Rijke, d.; W. J. M. Ruytenburg—Van Dordt z.; A. DeU—Verhelst, d.; C. M. Koster—Steur- rijs, z. Getrouwd: c. A. Moens, 24 Jaar en J. Herrebout, 23 Jaar: Overleden: S. A. Riemens—Leenhouts, 90 jaar. St Joriswandeltocht te Terneuzen werd succes (Slot van pag. 1) tein van der Decken", „Karei Door man" en „Michiel de Ruyter", naast „Eenhoorns", „Ganzenvendcis", Gent se „Wilde Eenden" en Vlissingse „Golfbrekers." Enkele groepen welpen stroopten al direct de mouwen op om de voor hun jonge benen vastgestelde tien kilometertjes even te verwerken. Daarachter tippelden de kabouters, gezellig babbelend en zwaaiend naar de vaders en moeders die zich langs het begin van de route als „suppor ters" hadden opgesteld. Groepen vro lijk fluitende zeeverkenners en voor trekkers werden gevolgd door de vrouwelijke gidsen van „Grietje Schouten" en zo ging hot verder in lange rijen. Natuurlijk moesten er ook punten verzameld worden, want er waren bij zonder fraaie bekers te verdedigen en medailles te verdienen. Na afloop bleek dat de Gentse „Vikings" als buitenlandse groen de beste indruk hadden gemaakt. Met 388 punten ver overden zij do aanraoedigingsbeker. E.O.S. uit 'Terneuzen verwierf bij de Nederlandse aroenen een soortgelijke beker met 41.3% punt. In de Z.V.T.M.-garage waarin zich in de namiddag talrijke genodigden hadden verzameld, onder wie burge meester Tellegen van Terneuzen re'kte Oübaas L. S. Blom de prijzen uit. De uitslagen waren als volgt: Afdeling A. (Belgische groepen). 1 „Leeuwerik". Eekloo. 208 p.; 2 „Vi king I". Gent, 207 en 3 „Wilde Eend", Gent 196 p. Nederlandse groepen: 1 E.O.S. H, Ter neuzen. 213: 2 E.O.S. I, Terneuzen, 212; 3 St. Hubcrtus n. Terneuzen, 2114 Doormangroep, Terneuzen 210: 5 Rodanborch, Aardenburg 209; 6 Scheldezwervers (Sen.), Vlissingen 209; 7 Golfbrekers. Vlissingen 207 8 St. Jorisvendel. Goes 206; 9 Gertru des I, Terneuzen 204: 10 Schelde zwervers, jun, I, Vlissingen 200; 11 Oanzenvendel. Goes 198; 12 Alex de Clercq, IJzendijke 197: 13 St. Baafs, Aardenburg 197; 14 Kant. v. d. De- ckengroep, Terneuzen 197: 15 St. Agnus. Ovezande 196: 16 Schelde zwervers. jun. n, Vlissingen 196; 17 Stanlev. Oostburg 196: 18 Gertrudes H. Terneuzen 191; 19 Eenhoorn. Oost burg 191; 20 Paul Kruger, Middel burg 191. Afdeling B. (Belgische groepen). 1 De Zwaluw n, Gent 194; 2 Seascouts, Oostende 191; 3 Viking, Gent 189 p. Nederlandse groenen: 1 Eenhoorn. Oostburg 208; 2 E.O.S. n, Terneuzen 200; 3 Golfbrekers. Vlissingen 199%: 4 St. Hubertus I, Terneuzen 198; 5 Rodanborch, Aardenhurg 192%: 6 E. O.S. I, Terneuzen 192: 7 M. A. de Ruyter. Vlissingen 188%; 8 Doorman- groep, Terneuzon 186%9 Gertrudio, Terneuzen 185% en 10 Stanley, Oost- burg 183 p. De organisatie was zoals gewoonlijk weer prima verzorgd door de Kapt. van der Decken- en Doormangroep der Terneuzense padvinders. Verder hadden verscheidene instanties hun medewerking aan dit sportevenement verleend. GOES Geslaagde uitvoering van „Excelsior" Het tamboers- en pijperskorps „Ex celsior" te Goes heeft zaterdagavond in een tot de laatste plaats bezette grote zaal van „De Prins van Oran je" een geslaagde uitvoering gege ven. Deze keer hadden do rood-witte muzikanten de revue „Hutspotpour- SCHORE Feeslprogromma koninginnedag Onder voorzitterschap van de heer W. J. Bierens vergaderde dezer dagen hel Oranjecomité te Schore. Tijdens deze avond werd het pro gramma opgemaakt ter viering van koninginnedag. Dat de burgerij spon taan wil medewerken en geheel ach- op hun programrna'genomen, die ^1L?l^„5*omiLé/taat,,beWGes wel,-c?,e met veel vaart en verve werd ge- rondgang, namelijk bracht. De pijpers zorgden met een daverende openingsscène voor de goede stemming, want hun „koks praatje" viel erg in de smaak bij de talrijke aanwezigen. Het programma braent verder nog enkele aardige schetsjes, die hoe kan het ook an ders een muzikale omlijsting kre gen van de tamboers en pijpers. Met vrolijke liedjes en andere muzikale hoogtepunten wisten de leden van „Excelsior" de stemming er de ge hele avond in te houden. Al met al werd het weer een geslaagde uitvoe ring, die de vele bezookors enkele genoeglijke uurtjes bezorgde. In de pauze werd een verloting gehouden met tal van fraaie prijzen. Bij de aanvang had de voorzitter van „Ex celsior", de heer J.- de Kok, een kort begroetingswoord gesproken. Aan het slot werd de medewerkenden dank gebracht. VANDAAG. Terneuzen Luxor: „De herberg van het zesde geluk", 20 uur, a.l.; Hotel Rot terdam: Lezing prof. dr. G. Stuive ling, Z.V.U., 20 uur. Oostburg Ledeltheater: „De Circus- held", 1D.45 uur, aJ.j, Burgerzaal Raad- huls: Kunst- en filmavond Ned. Blin- denbond, 19 30 uur- Sas van Gent Olympla: „Liebelel", 20 Zierikzee Schuttershof Raadhuis: Ex positie Stichting Zeeuwse Beeldende Kunstenaars, 10—12 en 14—17 uur. Marktberichten VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. 3 april. Aardappelen 8—16, andijvie 14— 33, spinazie I 19—38, idem II 15—23. sla A 13.C0—15.40, Idem B 9-70—12.80, Idem C 6.80 —10.70, idem kg 31—46, witlof A 13—43, ld. B 11—29. spruiten n A 28—42, idem II B 1532, idem D 45, knolselderij 6—10, radijs 12—22, kroten 450—8, waspeon 11—12, gr. peen 4—6, prei 12—19, peterselie 3—7,'sel derij 3—10, uien 2—6, sjalotten 13—17. bloemkool 25—64; Golden D. H 70-op 73— 87, H. 65-70 67—71, H. fl 23. K. 26-57; Jo nathan H. 70-O p44—61, H. 65-70 40—53, H. 60-G3 33—43, H. II 13—25, K. 11—39; Goud- reinette H. 70-op 33. H 65-70 26, H- II 18, K. 18—31; Winston H. 65-70 72. H. 60-65 65 H. 65-60 49, H. II 27, K. 14-43. f839,De bedoeling" is "een grote optocht te houden waarvoor reeds 14 wagens waren opgegeven, ook het muziekgezelschap „Con Affeszione" te Kwadendamme verleend hieraan haar medewerking. Het programma voor de dag luidt als volgt: 77.45 Herauten rijden het dorp door; 7.45—8 klokgelui; 8.30 korte kerkdienst; 9.30 schoolfeest; 1.30 optocht; 4 volksspelen o.a. ring- rijden met tractoren, hoela hoep, steprijden enz.; 7 uur gekostumeerd wielrennen; 8 volkszang; 9 lampion- optocht; 10 uur gezellig samenzijn ln het verenigingsgebouw. Waar zijn onze schepen? Alblasserdijk 4 n. Le Havre. Alioth 4 te Rio de Janeiro. Amerskcrk 3 te Port Elisabeth. Andijk 3 n. Rotterdam. Amedijk 4 te Houston verw. Arendskerk 4 te Llvorno. Amsteldljk 3 te Rotterdam. Angolakust 3 te Amsterdam. Baarn 4 tc La Guaira. Coolsingel 3 n. Puerto Ordaz. Caltex Arnhem 3 n. Rotterdam. Celebes 3 n. Aden. Daphnis 1 n. Maraeaibo. Holendrecht 4 te Rio de Janeiro. Hoogkerk 3 te Singapore. Java 4 te New York Kellia 3 n Philadelphia. Kloosterdijk 3 te Havana. Kreeft 3 n. Rotterdam. Kryptos 4 te Suez. Laarderkerk 3 te Port Said. Lemsterkerk 3 n. Damman. Lindekerk 3 tc Abadan. Mataram 3 n. Mocha. Melïskerk 3 n. Rotterdam. Molenkerk 3 n. Amsterdam. Molenkerk 3 n. Amsterdam. Musllloyd 4 te Manilla. Mississippi Lloyd J n. Marseille. Mitra 4 te Algiers. Oldekerk 3 n. Hongkong. Oranje 3 te Suez. Peperkust 3 n. Pte Noire. Randfontein 4 n. Las Palmas. Roggeveen 3 n. L. Marques. Sloterdijk 3 n. Antwerp en. Stad Schiedam 3 n. Gent. Straat Madura 4 te Zanzibar. Tankhaven n 3 Hongkong. Taria 3 n. Adelaide. Tiba 3 n. Rosario. Van Llnschoten 4 te Port Harcourt. Waterman 3 n. Kaapstad. Wieldrecht 3 n. Paulsboro. Wonosarla 4 to DJeddaïp

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 3