„Zang Veredelt" hield concours in Kruiningen Zeeuwse Almanak SECRETARIS UIT HOOFDPLAAT BURGEMEESTER VAN PUTTE griep Aspirin BROUWERSHAVEN THANS IN WINSCHOTEN „TRANSFIGURATIE" IN HULST HOOFDKAMER VOOR ZEELAND Agenda t PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 6 APRIL 1059 SOUSTEN TRADEN AAN Goede prestaties bij „Zang Veredelt" In de fraaie grote zaal van het dorpshuis te Kruiningen heeft de Zeeuwse Zangersbond „Zang Ver edelt" zaterdag voor de vierde maal een solistenconcours gehouden. Ne gentien solisten en solistengroepjes, verdeeld over 'vier afdelingen, na men aan dit concours deel. Over 't geheel genomen werden goede pres taties geleverd. Tot deze conclusie kwam liet enige jurylid, de heer Alex Sehellevis, die het een waar genoegen noemde naar de Zeeuwse zangera en zangeressen te mogen luisteren. Hij roemde voorts het streven van de Zeeuwse Zangersbond om telkenjare weer een concours voor solisten en groepjes solisten te organiseren. De heer ScheDevls sprak er voorts zijn vol doening over uit, dat naast de vele oude bekenden zich ook weer enige nieuwe deelnemers hebben gemeld. In de morgenuren had de voorzitter van de Bond, de heer E. J. C. Sinke uit Goes, een kort welkomstwoord gesproken. In zijn slotwoord ver klaarde de bondsvoorzitter, dat het wel erg jammer was, dat een aantal deelnemers zonder bericht van ver hindering niet was opgekomen. Niet temin was hij van mening, dat het concours geslaagd was te noemen. Uitslagen DERDE AFDELING: Solo, mej. J. Danker, Excelsior Yer- seke, 2e prijs, 71 pt. Solo, de heer I. Stokman, Zang en Vriendschap, Wis- Benkerke, 3e prijs, 69 pt. Dubbel duo: Excelsior Yerseke, de dames J. Rie- De dames H. Cock en A. van Nieu wenhuijzen uit Kruiningen, tezamen vormend het duo Crescendoin vo cale actie tijdens het solistencon- conrs van de Zeeuiose zangersbond .JZang Veredelt". Foto P.Z.C.) dijk-v. d. Endt, M. v. Stee. M. Kole en B. v. d. Velde, le prijs, 81 pt. Solo, de heer G. Stobbelaar, Excelsi or Yerseke, 2e prijs, 74 pt. TWEEDE AFDELING: Solo, de heer A. Martens, Kath. Z. Beveland, 's-Heerenhoek, 58 pt. Duo, dames Jo Boonman en Jo de Jonge, Kath. Zuid Beveland, 's-Heerenhoek, 2e prijs, 75 pt.Solo, mevr. T. E. Jop- se, Crescendo Kruiningen, 2e prijs, 73 pt. Duo, dames H. Risseeuw-Ver- douw en C. J. Smies-de Visser, N. H. Kerkkoor, Axel, le prijs met lof, 90 pt. Solo, de heer" J. Roose, Goese Operettever. Goes, le prijs, 82 pt. Sensatie bij St Joris- wandeltocbt te Temeuzen Paarden op ho! door wapperende vlag Tijdens de St.-Joriswandeltoehten, die zaterdag in de omgeving van Terneuzen werden gehouden is een ongeluk gebeurd dat nog betrekke lijk goed is afgelopen. Vlak bij de zgn. „Zeven-hofsteden" liep een groep padvinders die een grote vlag meevoerde, in de richting van een met twee paarden bespannen wagen. De paarden schrokken blijkbaar van de vlag en sloegen op hol, waardoor de wagen kantelde en op de voer man, de landbouwer De J. uit Hoek terechtkwam. De verkenner Eug. Wijffels uit IJzendijke wist de teugels van de paarden vast te krijgen en de dieren tot stilstand te brengen. Verschillen de groepen padvinders moesten een goed heenkomen zoeken in de sloten de lege wagen over zich heen kreeg, kwam er met enkele gekneusde rib ben en een lichte shock nog vrij goed van af. Dr. P. Nijsten uit Terneuzen verleende de eerste hulp. Dubbelduo, Crescendo Kruiningen, dames M. Duindam-Dronkers, M. Bauer-Maas, M. Krombeen-Kuijper en A. Westveer-Jobse, le prijs, 81 pt. Kwartet, N.H. Kerkkoor Axel, dames H. Risseeuw-Verdouw, C. J. Smies-de Visser, heren P. Verijzer en C. Koster, le prijs met lof, 91 pt. Solo, mej. J. Jeronimus, Zang en Vriendschap Wissenkerke, le pr. 82 pt. Duo dames H. Cok en A. van Nieuwenhuijzen, Crescendo Kruinin gen, le pr. 87 pt. EERSTE AFDELING Solo, mej. J. Kousemaker, N.H. Kerkkoor Goes, le prijs met lof, 91 pt. Solo, mevr. M. Huisman-Talsen, Goes, le prijs, 88 pt. Dubbel kwartet Crescendo Kruiningen, de heren A. Dek, P. A. Kakebeeke, I. Stel, A. P. Krombeen, C. Buijze, H. Meijer, A. Hamelink, J. v. Nieuwenhuijzen, le prijs, 83 pt. ERE-AFDELING: Solo, mevr. Mol-de Vries, Goes, le prijs, 80 pt. Solo, mevr. N. Coehorst- Reltet, Goes, le prijs met lof, 92 pt. Solo, mevr. A. Tamminga-Buthfer, Goes, le prijs met lof, 98 pt., wissel- beleer. DE HEER J. I. STUY INGEHAALD Feestelijke installatie in Brabants grensdorp (Van een correspondent). In het Brabantse grensdorp Putte is zondag met veel feestelijk vertoon er werd druk gevlagd de nieuwbenoemde burgemeester, de' heer J. L Stuy tot voor kort se cretaris-ontvanger in Hoofdplaat ingehaald en geïnstalleerd. Nadat er in de morgenuren een plechtige Hei lige Mis was opgedragen, volgde in de middag de begroeting aan de grens van de gemeente, waar de nieuwe burgemeester met zijn gezin werd afgehaald. De fanfare „De Vol harding" zorgde hierbij voor een vrolijke noot. In optocht trok men naar de brandweerkazerne, die spe ciaal voor deze gelegenheid was in gericht en die versierd was met on der meer de Belgische en Nederland se vlaggen. VAN NAAR DE BOLLEN. In het begin van dit jaar heeft zich bij bet Sluïse Veer in de gemeente Retranchement de familie Sjerps nit Venhuizen (N.H.) gevestigd. De beer Sjerps was in zijn vorige woon plaats bollenkweker en met zijn gro te ervaring op dit terrein is nij ook bij het Sluise Veer bollen gaan te len. Volgens de heer Sjerps Is de grond langs de Zeeuws-VI a a m se kust zeer geschikt voor deze cultuur en hij leverde het bewijs met twee prach tige velden gele en blauwe krokussen die momenteel in bloei staan. Lang zal het niet meer duren of ook de overige velden zullen een lust voor het oog zijn. Voor belangstellenden, die niet naar de Keukenhof gaan, het SCHOOLVOETBAL... Ket paasvoetbaltoernooi is al weer hoog en breed achter de rug en re ken maar, dat de Zeeuvjse scholie ren de voetbal geducht hebben laten rollen. Op en om de velden is het een drukte van belang geweest en de discussies, die er langs de lijnen ge voerd werden over gespeelde en nog te spelen wedstrijden waren vaak bijzonder geanimeerd. Vooral de kort tevoren gespeelde wedstrijden lever den over het algemeen veel stof tot gesprekken, waarin men de verlie zers dan kon horen betogen hoe zij wel gewonnen zouden hebben als: aj het veld maar beter was geweest; b) het laatste schot maar niet onder de lat was geweest c) Jansen maar niet zo gepingeld had en zo vorvolgens. Maar al die fabeltjes verveelden op een gegeven ogenblik de linksbuiten van het elftal, waar het in dit ge val om ging. Plotseling sprong hij recht en schreeuwde: „Ja, ais we maar één puntje meer hadden geliad. Dm hadden we gewonnen!" Daar was een ieder het mee eens.g TOT rS.ijfJC bedrijf van de heer Sjerps ligt aan de provinciale weg tussen Oude Tol en Sluis, dicht bij het afwateringska naal. KAMPIOEN In de afgelopen maanden hield de schuttersvereniging „St. Sebas- tiaan" te Aardenburg acht kam- pioenscbietingen in hotel ,,'s Lands Welvaren". Het resultaat was, dat de kampioen van 1937 en 1958, de heer Fr. Lippens weder om de meeste pnnten verzamel de en opnieuw tot kampioen werd uitgeroepen, zodat hij voor de derde maal de beker ontving. De verdere uitslag was: 2 J. de Rijcke, 3 II. van Iwaarden, 4 H. Lippens, 5 E. Gijzcls en 6 P. Lip pens. GRANAAT Werkzaamheden op een perceel bouwland in de Praatpolder onder Eede brachten een granaat boven de grond. De ontdekkers brachten on middellijk de opruimingsdienst van hun vondst op de hoogte, zodat het oorlogstuig kon worden weggehaald. GOUDEN BRUILOFT De heer en mevrouw P. Pluym-de Vos te Sint Janstcen vieren dezer da gen hun gouden bruiloft. Voor de buurtbewoners was dit aanleiding om een comité te vormen, dat het echtpaar een onvergetelijke dag zal bezorgen. DIAMANT Zondag 12 april viert het echtpaar A. R. H. Steenhuijzen-Raats in huize St. Catharina te Bergen op Zoom zijn diamanten huwelijksfeest. Beide ech telieden de heer Steenhuijzen is 86 iaar en zijn echtgenote wordt binnen kort 90 jaar verheugen zich nog in een goede gezondheid. De heer Steenhuijzen is een geboren Middel burger, doch zijn vrouw komt uit Nis- fien bij Roosendaal. Toen zij in 1899 rouwden, hadden zij een eafé met speeltuin op de Grote Abeele aan de Oude Vllssingseweg onder Souburg. Zeventien jaar hebben zij daar ge woond, waarna zij naar Bergen op Zoom .vertrokken, Vele genodigden, onder wie vrijwel alle burgemeesters van de gemeen ten uit het Markiezaat van Bergen- op Zoom en van enkele Belgische randgemeenten, waren hier hijeen. De loco-burgemeester van Putte, de heer A. v. d. Ven, begroette de heer Stüy, waarna de waarnemend-secre taris, de heer J. Emonts, het Konink lijk Besluit van de benoeming voor las. De loco-burgemeester hield ver volgens een toespraak, waarin hij de heer Stuy namens het gemeentebe stuur en namens de bevolking gelük- wenste met diens benoeming. Voorts belichtte hij enkele aspecten van za ken, die op het ogenblik in Putte aan de orde zijn, waarna hij de heer Stuy de ambtsketen omhing. De nieuwbenoemde burgemeester zei vervolgens in een toespraak o.m., dat hij hoopte op een vruchtbare samen werking met de raad en met alle an deren, met wie hij uit hoofde van zijn functie te maken zou krijgen. Burgemeester Stuy gewaagde voorts van de zaken, die zijn aandacht zul len opeisen en stipte in dit verband het Kreekkrakplan aan en de kwes tie van de uitbreiding der Antwerp se havens. Hierna voerde nog de waarnemend secretaris, de heer Emonts, het woord, waarna de bur gemeester deze buitengewone raads vergadering met gebed besloot. Nadat na afloop van deze vergade ring de erewijn was rondgediend werd nog gesproken door pastoor R- P. E. v. d. Heijden van Putte, pastoor P. Deenen uit Hoofdplaat en door enkele burgemeesters, onder wie de heren J. Temmerman van Hoofdplaat en J. A. Eekhout van Breskena. Burgemeester Stuy be antwoordde alle sprekers, waarna schoolkinderen en leden van plaatse lijke verenigingen een défilé hielden, dat de autoriteiten gadesloegen van af het bordes van het raadhuis. Voorts was er nog een drukbezochte receptie en tot beBluit was er in de avonduren feest in het dorp, opge luisterd door de fanfare ding". Meisje te Wilhelminadorp in rioolbuis bekneld De 7-jarige Ania Felius te Wilhel minadorp is vorige week bekneld ge raakt In een betonnen rioolbuis, toen zij daar bij het spelen was Ingekro pen. Op een gegeven moment kon zij voor- noch achteruit. Vriendinnetjes waarschuwden enkele omwonenden, die het meisje uit baar benarde po sitie wisten to bevrijden. Zij moes ten daartoe echter de rioolbuis in stukken hakken. Het kind kwam met do schrik vrij. Geslaagden „De Ruyter- school" Vlissingen In maart zijn de volgende leerlingen van de „De Ruyterscnool" te Vllssin- gon geslaagd voor radiotelegrafist 2e klas. A. v. Blom, V. M. Engels, P. A. Jongman, W. M. Paape, R. P. Verschoor, A. G. J. Vaes, J. L. Schol ten, E. v. Ysseldijk. Voor scheeps- werktuigkundlg diploma A: R. A. Gijbeis, C. M. v. d. Stum, G. W. Hum mel, R. de Vries, Th. J. v. d. Weel (met lof), B. J. Hohmann, A. H. Booms (met. lof), J. P. v. Grieken (met lof). Voor 2e stuurman: J. Ph. A. Roo' senboom (theor. ged.); voor 1ste stuurman: C. D. Wabeke; kleine handelsvaart! .W, F, y, d, Lee, Jioofdpjjn?] Er is geen Aspirin zonder j BAYERKRUIS /b\ f A BAYER E - VR V Veel belangstelling voor „West Brabantdag" Zoals bekend zal op maandag 20 april a.s. in de Markiezenzaal van het stadhuis t© Bergen op Zoom, on der auspiciën van de kring van bur gemeesters van gemeenten, behoren de tot het Markiezaat van Bergen op Zoom en het bestuur van de Kamer van Koophandel eu fabrieken voor westelijk Noord-Brabant, een „West- Brabantdag" worden gehouden, waarin de Westbrabantse proble men zullen worden besproken. Voor het bijwonen van deze dag zijn honderden uitnodigingen verzonden. De burgemeester van Bergen op Zoom zond persoonlijk uitnodigingen met een begeleidend schrijven aan de burgemeesters van Antwerpen en Rotterdam, welke steden ook geïn teresseerd zijn bij het Kreekrakplan. Verder worden onder meer verwacht de commissaris der koningin in Zee land, jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot, de gouverneur van de provin cie Antwerpen, de burgemeesters van Amsterdam en Gent, Brabantse Kamerleden, leden van de Provin ciale Staten en de burgemeesters van het eiland Tholen. Prof. dr. J. Q. de Quay, commissaris der koningin in Noord-Brabant, heeft zich, zoals gemeld, bereid verklaard een inleiding te houden, waarin hij een samenvatting geeft als in de stu die „Noord-Brabant in het nieuwe Westen" ontvouwd. Nu prof. De Quay kabinetsformateur is gewor den, staat het nog niet vast of hij inderdaad deze inleiding zal kunnen houden. Voorts zullen op deze dag ir. L. Hamers, directeur van de Bra bantse Provinciale Waterstaat en ir. J. Margry, directeur van de Prov. Planologische Dienst van Noord- Brabant de ruimtelijke aspecten toe lichten, terwijl pror. dr. W. Assel- bergs (Anton van Duinkerken) een beschouwing houdt over het pro bleem van de mens in de ontwikke ling van West-Brabant. Op donderdag 16 april d.a.v. zullen de raadsleden van de Brabantse ge meenten Putte, Ossendrecht, Woens- drecht en Huybergen in. een bijeen komst te Ossendrecht worden voor gelicht over het Kreekrakplan door de heren Hamers en Magry. Studiecommissie Kreekrak plan in Woensdrecht bijeen Dezer dagen heeft de studiecommissie voor het Kreekrakplan Sn de raadzaal van de gemeente Woensdrecht een be spreking gehouden. Aan deze besprekingen namen deel de leden van Ged. Staten van Zeeland en Noord Brabant, de heren mr. A. J. van der Weel, ir. G. P. M. Dikötter en Ir. H. A. van Haaren, de burgemeesters van Rilland-Bath en Woensdrecht, de heren J C. W. Jobse en J. H. Her mans en namens de griffies van Zee land en Noord Brabant, de horen W. J. M. Groffen en mr. E. J. N. M. Bo- gaerts. Het rapport, waarin de plannen voor het Kreekrak zijn vervat, zal nu op zijn technische merites worden beoor deeld. Waarschijnlijk zal "de studio commissie begin juni opnieuw bijeen komen en wel in het gemeentehuis van Rilland Bath. Autobotsing onder Breskens Zondagmiddag omstreeks half vier ontstond op de rijksweg Breskens— Schoondijke, ter hoogte van het kruispunt naar Groede, een aanrij ding, toen een Belgische personen auto die wilde afslaan naar Groede, geen voorrang verleende aan een achterop komende wagen, "bestuurd door kapelaan v. d. V. uit IJzendijke. De Nederlandse auto kwam hierbij in een langs de weg lopende greppel terecht. De vier inzittenden kwamen met de schrik vrij. Beide wagens worden licht beschadigd. De rijkspo litie van Breskens stelt een onder zoek in. GÉÉN TERGOUWE! Een brief en een bruiloft In Winschoten vierde gisteren het echtpaar Brouwer zijn dertigjari ge bruiloft. Vergeleken bij de ver gadering van de N.A.V.O.-rpad te Washington misschien geen be langrijk nieuws, maar toch nog wel zodanig, dat er hier even mel ding van moet worden gemaakt. Want dank zij Zeeland Is er zeer onlangs een ernstig meningsver schil in het gezin Brouwer tot een oplossing gekomen. De heer Brouwer, die een groot man is in Winschoten zaken man, toneelregisseur, echtgenoot en vader van drie zoons en vier dochters laat thans bij Win schoten een bungalow bouwen, die een naam zal krijgen. En over die naam nu ontbrandde enige tijd ge leden in het gezin Brouwer een ernstige strijd, die de anders zo eensgezinde familie in twee kam pen verdeelde. Gelukkig kwam er op het hoogtepunt van de „twist" een Salomo opdagen, een vriend van de heer Brouwer, die de knoop doorhakte door een volko men nieuwe naam voor te stellen, namelijk BROUWERSHAVEN. Een naam, die het gezin met een zucht van verlichting accepteerde. Deze wijze Salomo de Amster damse heer Muller deed echter nog meer. Hij' schreef een brief aan de burgemeester van Brou wershaven, een schone brief mo gen we wel zeggen, waarin hij een lyrisch verslag gaf van twist en oplossing. Een brief, die de burgemeester van Brouwershaven in zijn portefeuille stak als een kostbaar kleinood. Want dit schriftuur kwam gelijk met de mededeling van de minister van binnenlandse zaken, dat bij de nieuwe gemeente-indeling op Schouwen toch maar zal worden afgezien van de naam „Tergou we" en dat in plaats daarvan de naam „Brouwershaven" gehand haafd blijft. Voor burgemeester Van Leeuwen twee opgewekte brieven dus. En daarom schreef hij een epistel terug aan de Am- Bterdamse heer Muller, een stuk dat klonk als een klok. En uit de volheid zijns harten maakte hij melding van de plannen tot her indeling van de gemeenten op zijn eiland en van de door hem veraf schuwde naam „Tergouwe". „...Brouwershaven heeft, me nen wij, een goede klank als oude haven in de historie. Het is in Nederland en daarbuiten bekend, zeer velen weten on middellijk, wéér zij ook wo nen, Brouwershaven te liggen. Uw vondst voor de bungalow van de heer en mevrouw Brou wer is daar een toevallig spre kend bewijs van..." Ziedaar wat de verheugde burge meester neerpende. Hij had nog vele andere zaken kunnen noe men: de naam „Bromvershavense Gat", de geboorteplaats van Ja cob Oats, de oude voorwaarde dat Brouwershaven steeds aan het Graafschap Zeeland moest blijven, enzovoort, enzovoort.... Hoe dan ook: minister Struycken en de Amsterdamse heer Muller hadden hom volkomen gelijk ge geven. En daarom sloot de heer Van Leeuwen bij zijn brief aan „Salomo" een tweetal afbeeldin gen van zijn Brouwershaven in, opdat de heer Muller die zou kun nen aanbieden aan het echtpaar Brouwer ter gelegenheid van hun dertigjarige bruiloft. Dat is dan gisteren gebeurd. En burgemeester Van Leeuwen zorg de bovendien nog voor een fellcl- tatietelegram. „Wat hebben we dat op prijs gesteld!" zei ons gis teravond een opgewekte, .jubile rende bruidegom door de telefoon. „Meneer, U begrijpt, dat we nu eens gaan kijken naar het échte Brouwershaven. En ik zal er voor zorgen dat de bejaarden van die Semeente ook in onze feestvreug- e zullen delen". De heer Brouwer kon maar niet begrijpen, dat er In het jongste verleden mensen wa ren geweest, die hadden gemeend, dat de naam „Brouwershaven" van de lijst van Nederlandse ge meenten geschrapt diende te wor den. „Als ik de burgemeester kan steunen In zijn gevecht om het be houd van de naam, dan zal ik dat niet. laten!" riep hij strijdlustig. In ieder geval vindt hij dan mi nister Struycken aan zijn kant.... Zeeuwse fruitpachters vergaderden in Kapelle Onder voorzitterschap van de heer C. Eversdijk te Kapelle hielden de Zeeuwse fruitpachters zaterdagmid dag in hotel „De Zwaan" hun algeme ne vergadering. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter het verscheiden van de heer D. J. Rijk te Schore, die [et financieel verslag werd door de financiële commissie goedgekeurd. Bij de bestuursverkie zing werden de heren C. Eversdijk te Kapelle en M. Verboom te Ovezande herkozen. In de vacature wegens over lijden van de heer D. J, Rijk werd voorzien door verkiezing van de heer C. Barens te Goes. De neer C. Evers dijk werd weer tot voorzitter uitge roepen. De voorzitter werd ook weer herkozen tot hoofdbestuurslid van de fruitpachtersbond. Besloten werd om gezamelijk de algemene vergadering te Utrecht te bezoeken. De bondsvoor zitter, de heer Vos, gaf vervolgens een uiteenzetting over ae tuintaouwafzet- verordening ten aanzien van het pach ten van fruit. Vooral ging het hierbij over het al of niet verplicht vellen. Tijdens een academi sche zitting in de Bur gerzaal van het stad huis te Hust is zondag morgen de Camerc van Rhetorica „De Transfi guratie" te Hulst, ver heven tot Hoofdkamer voor Zeeland. Voor de betekenis van deze eer volle onderscheiding moet men teruggaan tot het Bourgondische tijd perk, toen onder Frunse Invloed voorname bur gers en kunstenaars zich verenigden in „ka mers", welke officieel werden erkend als „ambt voor schone kun sten". De voorrechten en privileges, die de ka mers van de stadsbestu ren ontvingen, werkten de bloei In de band. In 1448 kreeg do oude kamer „De Fontclne" te Gent het recht andere kamers op te richten zij kreeg de titel „Hoofdkamer voor Vlaanderen". Gegrond vest op deze privileges heeft deze soevereine kamer de door haar op 5 februari 1956 erkende en geïnstalleerde Ca- mero „De Transfigura tie" uit Hulst thans ver- hevea tot Hoofdkamer voor Zeeland. Prof. dr. P. de Keyser uit Gent, die de verhef fing proclameerde, noemde de Hulsterse „toneelmaatschappij" een zeer verdienstelijke. Hij achtte het een voor recht het blazoen van hoger geplaatste kamer te kunnen toevertrou wen aan de „Transfigu ratie", de eerste der Ne derlandse rederijkers kamers. Na een stuk roderijkersgeschie- denis uit de middeleeu wen tc hebben verteld, verklaarde hij, dat de moderne rederijkers op hun gebied de oude tra dities handhaven. Hierna volgde de offici ële proclamatie van het bevorderingsbesluit, luidend dat de „Trans figuratie" ten eeuwigen dage de hoofdkamer van Zeeland zal zijn en „een lichtend voorbeeld voor de andere kamers in dit gewest." De prLnce-soeverelm der Rederijkerskamer, de heer A. L. S. Lockefeer, toonde zich bijzonder verheugd met deze ver heffing „Mem kan zich afvragen of de rederij- kenslbewegdng nog wel past in deze tijd", aldus de heer Lockefeer. „Maar als men ziet naar het vele willoos en pas sieve beleven van het huidige modernisme, dan is het antwoord niet moeilijk. Ala men kijkt en luistert naar to neel cn zang, dan is het dikwijls een genoegen dit te kunnen bedrijven en te mogen beleven en daarom behoeven we gelukkig nog met te wanhopen". Hij besloot met de hoop dat de nieuwe Hulsterse hoofd kamer er in mag sla gen goed te doen in het belang van de kamers van Zeeland. Pater Gerlach uit Goes, gees telijk adviseur der Ca- mere, sprak daarna over de geschiedenis der Zeeuwse Rederij kerskamers. Namens de broederraad der Came- re dankte hoofdman Ch. Heirman de sprekers. Des middags te 13 uur werden de genodigden officieel ten stadhuize ontvangen door het ge meentebestuur van Hulst, 's Avonds was er een gezellig samenzijn in de St/Jozefskring, Veilingen op dinsdag De drie Zuidbevelandse veilingen zullen voortaan veiling houden op dinsdag. Te Krabbendijke zal er ge veild worden om tien uur, te Kapelle om elf uur en te Goes om één uur. Te Kapelle zal cr naast de groenten- veiling van dinsdag ook vrijdag vei ling van groenten worden gehouden en' wel om één uur. Paastoogdag geref. jeugd In ons verslag over de Paastoogdag van de Zeeuwse Geref. jeugd In de Noorderkerk te Middelburg, vermeld den wij ten onrechte, dat tijdons de avondbijeenkomst de reporter Wim Dussel een lezing hield. Op hot laat ste ogenblik wcrcl dit programmapunt echter gewijzigd. Hiervoor in de plaats droeg mevr. Dijkstra uit Am sterdam voor. Maatverlaging voor appelexport naar Duitsland Het Produktschap voor groenten en fruit heeft bekend gomaakt dat met ingang van maandag 6 april appels van de rassen Goudreinette en Klumpkes naar West-Dultsland mo gen worden uitgevoerd vanaf de maat H 65 mm en op. Tot dusver was de minimummaat van deze ras sen 70 mm. De maat verlaging is een gevolg van de prijsstijging welke de laatste weken voor appels is opge treden, Vooral van Goudreinette is nog een belangrijke voorraad in ons land, speciaal van de kleine maat en er wordt verwacht dat er wel be langstelling voor zal bestaan in West-Duitsland. VANDAAG. Middelburg Electro- „Met de dood voor ogen", 19 en 21.13 uur, 14 jaar, Schouwburg: „Madeleine, tel. 13 62.11" 20 uur, 18 Jaar; Molenwater: Miniatuur Walcheron, 9—17 uur. Vlissingen Alhambra: „Dracula", 19 en 21 uur, 18 Jaar; Luxor: „Cowboy", 20 uur, 14 Jaar. fiocs Grand: „Puberteltsdrifton", 20 uur, 18 Jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2