Anderhalf jaar tegen ambtenaar geëist PREDIKBEURTEN WALCHEREN NA DE STRIJD MARKTBERICHTEN ZATERDAG 4 APRIL 1959 P li OVINUlALÜ 6 tl E U W S E 0 0 BANT O RECHTBANK BEHANDELDE VERDUISTERING In Oosterland ontbrak centraal gezag Voor de Middelburgse recht bank stond gistermorgen te recht de gemeente-ambtenaar M. B. uit Oosterland, aan wie ten laste was gelegd dat hij zich een bedrag van 4455.van de gemeenschappelijke reini gingsdienst Dniveland had toe geëigend, alsmede ca. 5000 van de gemeente Oosterland. Op grond hiervan eiste de officier van justitie een gevangenisstraf van één jaar en zes maanden met aftrek van voorarrest. Tijdens de zitting kwam vast te staan, dat B. in Oosterland bijzonder gezien was. Hij was hulpvaardig en werd beschouwd als een waaraevoi lid van de dorpssamenleving. In 1953 na de ramp, was hij in Oosterland benoemd, waarbij evenwel aan de burgemeester van die gemeente be kend was, dat hij in zijn vroegere woonplaats Zaltbommel financiële moeilijkheden had gehad. Niettemin werd hem financiële verantwoorde lijkheid gegeven: de burgemeester, die penningmeester was van de ge meenschappelijke reinigingsdienst, liet dit werk geheel aan B. over, ter wijl ook gelden van de gemeente aan zijn zorgen werden toevertrouwd. Tijdens controle van de reinigings dienst kwam vast te staan dat B. zich een bedrag van 3000 alsmede van 1455.uit de kas had toege- eigend._ Gezien do positie van B. en in aanmerking genomen, dat hij het tekort aanzuiverde met geleend geld, besloot de officier destijds deze zaak voorwaardelijk te se poneren. Maar later kwam bij controle van de gemeenterekening van Oosterland vast te staan, dat B. zich ook aan de geldmiddelen van deze gemeente te buiten was gegaan. Bedragen, die hij onder zijn berusting had o.a. in een periode waarin de gemeente-ont vanger ziek was waren ten eigen bate aangewend. Waarom had hij dat gedaan Een van de oorzaken was wellicht, dat B. een minimaal salaris had, slechts 250 per maand, maar bovendien had hij getracht een textielhandel te Brand snel geblust in Sint-Maartensdijk Vrijdagmorgen omstreeks acht uur is door een onbekende oorzaak een kleine brand uitgebroken in een wo ning in de Oude Straat te Sint Maar tensdijk. De brand werd ontdekt in het plafond van de woonkamer. Door snelle hulp van de brandweer te Sint Maartensdijk bleef de schade beperkt. beginnen. Daarvoor had hij leend bij de boerenleenbank, Ïeld ge- och dit bedrag was te laag geweest en bo vendien had hij niet over zakelijk in zicht beschikt. Belangrijk was ook de waag: hoe was het mogelijk, dat B. die overigens ter zitting een rustige, haast timide indruk maakte zich aan deze delicten schuldig had kunnen maken. Met name de verdediger, mr. J. J. van der Weel. hield zich met dit punt beiig. Hij sloot zich in dit verband geheel aan bij de officier, mr. T. Lebret, die had gesproken over de „on gunstige administratieve sfeer" van Oosterland. Pleiter ging van het axioma uit: als het voorbeeld niet volgt, dan gaan zij, die volgen ook derailleren. En het voorbeeld deugde niet, aldus mr. Van der Weel. In Oosterland ontbrak elk centraal gezag. Hij, die dit gezag behoorde te bezitten, kende zijn wet houders niet in het beleid en kon niet met de secretaris opschieten. Het dorp gonsde van geruchten. De bur gemeester kende het verleden van B., had diens dossier gezien vóórdat tot aanstelling werd overgegaan. Hij wist dus. dat B. een zwakke zijde had: financiën. Toch gaf hij hem op twee manieren financiële verant woordelijkheid, namelijk door hem het werk voor de reinigingsdienst te laten verrichten en hem geld van de gemeente te laten beheren. Gemeente St.-Laurens Met ingang van 2 april is als agent van ons blad aange steld de heer J. J. STURM, OOSTSTRAAT 4-6 (binnenkort telefonisch te be reiken onder no. 4126). Onze agent zal zich gaarne be lasten met het aannemen van advertenties en abonnementen. Adm. Prov. Zeeuwse Crt. Mr, Van der Weel citeerde met instemming hot reclasseringsrap- port, dat in dit verband gewaagde van een „onvergefelijke domheid". Voorts wees pleiter er op, dat in de gemeente-administratie in op dracht van de burgemeester soms ontoelaatbare manipulaties waren verricht om de goedkeuring van Ged. Staten op bepaalde, te hoge uitgaven te verkrijgen. De officier daarentegen meende, dat ondanks wat hij dus had genoemd „de ongunstige administratieve sfeer" van Oosterland, het ten laste gelegde B. volkomen moest worden aangerekend. Hij wist wat hij deed, hij wist ook, dat hij zich daarvoor zou moeten verantwoorden. Niette min liet hij zich meedrijven in de stroom van narigheden. Een voor waardelijke straf achtte de officier derhalve niet op zijn plaats: aan het slot van zijn requisitoir formuleerde hij de eis van anderhalf jaar onvoor waardelijk met aftrek. De rechtbank, die werd gepresideerd door mr. P. van Empel, zal op 17 april uitspraak doen. MIDDELBURG Contactavond chr. gymnastiekvereni gin g Donderdagavond hield de chr. gym nastiekvereniging „Mug en lenig door oefening" (V.EXJÖ.O.) te Mid delburg in de bovenzaal van restau rant Wöhler een contactavond. Op deze bijeenkomst waarvoor naast de leden ook de ouders waren uitge nodigd sprak de heer P. A. Balke, propagandist van het Ned. Chr. Gymn. Verbond, over het onderwerp „Gezin-N.O.G.V.-Jeugd". Hiernaast werden een tweetal instructieve filmpjes vertoond en verschillende verenigingsaangelegenheden uitge breid besproken. In een korte maar krachtige inleiding wees de heer Balke op de grote taak van het N.C.G.V. om de ouders te wijzen op het belang van de lichame lijke opvoeding; een belang waarvan veel opvoeders nog niet overtuigd zijn, wat spreker aan de hand van verschillende voorbeelden toelichtte. De geestelijke en zedelijke vorm van de opvoeding gaan altijd voorop, maar die is nooit te scheiden van de lichamelijke opvoeding. „Het gaat hier om grote dingen", zo betoogde de lieer Balke, die met veel vuur sprak, „en de ouders moeten door drongen worden van de grote beteke nis van de lichamelijke opvoeding". Als middel om dit bereiken zag hij het verspreiden op grotere schaal van bonds- en clubbladen en het plaatsen Brassband concerteerde in het „Scheldekwartier" „Munn and Felton's Footwear Brass band" heeft zijn zegetocht door Zee land voortgezet met een concert in het „Scheldekwartier" in Vlissingen. Evenals in Oostburg en Middelburg was ook in Vlissingen vrijdagavond de zaal tot vrijwel de laatste plaats bezet met geestdriftige minnaars van de fanfaremuziek, zoals die door de Engelse brassbands wordt uitgevoerd. Onder leiding van dirigent S. H. Bod- dington werd zeer virtuoos gemusi ceerd en een programma, geheel verschillend van dat op de avonden ln Oostburg en Middelburg, verraad de hoe uitgebreid het repertoire van dit orkest is. Na een forse inzet met „Colonel Bogey on parade" speelden de Engelsen muzikanten achtereen volgens „Een morgen, een middag, een avond in Wenen", „Navy Mixture de bekende Factotum-aria uit „De barbier van Sevilla", „Estudiantina" van Waldteufel en „Les Preludes" van Franz Ltszt. De verrassing van na de pauze was het optreden van de xylofoon-solist Jack Miles, die een humoristische en virtuoze solo gaf. Het slot van het programma werd gevormd door de „Ouverture 1812" van Tschaikowski. Met een ovatio neel applaus nam de zaal afscheid van de Engelse muzikanten, die voor een bijzonder prettige avond hadden Volkomen uitgeput en apatisch zit de Zuidkoreaanse tafelten nisspeelster Kjong Ja Tsjoe langs de baan in Dortmund na haar strijd met de Japanse crack Nanba. De kleine Zuidko reaanse verdedigde zich hard nekkig doch kan niet tegen de superioriteit van haar tegen standster op. Zij smaakte even wel het genoegen met „kleine" cijfers te verliezen, hetgeen op zichzelf reeds een prestatie van klasse is. van instructieve richtinggevende ar tikelen Teleurstellend noemde de heer Balke, dat de jeugd haast ner gens meer voor warm loopt. Hij vond dat de jongeren over het algemeen geen moed of lust hebben om be stuursfuncties te vervullen. Hierin zag hij ook een tekort in de ouders, die de jeugd hiervoor niet tijdig ge noeg heeft klaar gemaakt. Dit zou men thans nog moeten doen via een gesprekscentrum. Na de pauze gaf de secretaris, de heer J. Hekhuis, nog een toelichting op het verenigingswerk. De gymna stiekvereniging telt thans 130 leden, wat echter niet voldoende' is. Daarom werden de verschillende mogelijkhe den van propagandavoering uitvoe rig besproken. Ook deed de heer Hek huis nog enkele mededelingen betref fende een eigen spaaractie van de vereniging. Verder werden op deze bijeenkomst een filmpje vertoond over de jaar lijkse week in 1958 voor de tiende maal voor sportleiders en leidsters op Overveen en een filmpje over N. C.G.V.-werk, dat reeds in 1957 voor de televisie werd vertoond. De avond stond onder leiding van de voorzitter de heer H. Kruithof. VAN ONZE ADVERTEERDERS Hotel „De Huifkar" werd belangrijk uitgebreid Hotel „De Huifkar" aan de Markt te Middelburg heeft een belangrijke uit breiding ondergaan. Door de eige naars van het hotel is het naastgele gen pand met het cafetaria „De Delta" overgenomen. Hierdoor heeft men de capaciteit van het hotel belangrijk kunnen vergroten de hotelaccommo datie is met acht bedden tot 25 uit gebreid. Ook beschikt; men thans over een intiem zaaltje met ongeveer 40 zitplaatsen. Dit zaaltje is bij uitstek geschikt voor diners, recepties en der gelijke. Achter dit zaaltje is een keu kentje waar men het eten bedienings- klaar kan maken. Uiteraard is de bovenverdieping met de hotelkamers en het zaaltje geheel opnieuw ingericht. Op de hal boven heeft men een stuk uit de scheidings muur weggebroken, zodat men hier een doorgang heeft van en naar de uitbreiding. Verder zijn alle kamers opnieuw ingericht. De verwarming is geheel elektrisch. Ook heeft men op alle kamers, die met moderne tafels en stoeltjes zijn gemeubileerd, warm en koud stromend water. Op de be gane grond is verder niet veel ver anderd. Het cafetaria blijft voorshands bestaan en wordt geheel gescheiden van het hotel en het restaurant ge ëxploiteerd. Verder zijn in het kleine bovenzaal tje, dat modern is ingericht, verschil lende schilderijen opgehangen, onder andere één van de Markt te Middel burg en een meisje in de Zeeuwse dracht. Vrijdagmiddag is de nieuwe uitbrei ding met een feestelijke receptie het bovenzaaltje was versierd met tientallen bloemstukken van colle ga's en relaties in gebruik gesteld. VLISSINGEN Filmcyclus van Hervormd Kerkewerk besloten Vrijdagavond besloot de Culturele Commissie Hervormd Kerke,werk te Vlissingen haar filmcyclus met het draaien van „The Great HRndel" in Britannia. In zijn welkomstwoord gaf ds. Y. van dér Schoot een korte inleiding. Hierna volgde dc verto ning van de boeiende Engelse kleu renfilm van Norman Walker. In „The Great Mr. Handel" werd het leven van deze vrome componist ge schilderd. De tenslotte zo gevierde musicus was lange tijd door zijn te genstanders tot de eenzaam- en ver getelheid gedoemd. Aanvankelijk mocht men zijn wer ken niet. De film toonde echter aan, dat zijn vertrouwen in God hem hielp deze moeilijkheden te overwinnen. Na een zware strijd, bereikt Handel het hoogtepunt in zijn leven: de tot standkoming van zijn beroemde ora torium „De Messias". Met een kort slotwoord besloot ds. Van der Schoot deze geslaagde avond, waar mee een eind kwam aan een vijftal filmavonden. —Is herinnering aan hun concert in Vlissingen werd hen namens de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schel de" en namens de harmonie „St.- Caeeilia" een pop in Zeeuwse kleder dracht aangeboden. De Engelse mu zikanten ontvingen in Vlissingen gastvrijheid van de leden van „St.- Caeeillin" aan wie zij 's middags in het „Scheldekwartier" waren voorge steld, voor zover het geen hernieuw de kennismaking betrof. Mr. H. van Andel sprak de gasten van „St.- Caecilia en „De Schelde" tijdens de ze ontvangst toe. Het concert 's avonds werd o.a. bijgewoond door de burgemeester van Vlissingen, mr. B. Kolff en de heer G. N. van Ginkel, directeur van „De Schelde". Ontspanningsavond voor bejaarden Donderdagavond trad de voordrachts kunstenares Truus Hoover uit Den Haag op voor de bewoners van het bejaardentehuis te Vlissingen. Op zeer verdienstelijke wijze bracht zij werken van hedendaagse Neder landse dichters en dichteressen. Aan het eind van de avond sprak mevrouw C. GeldofGeertse een dankwoord en overhandigde een klein geschenk. Burgerlijke stand AAGTEKERKE. Bevallen: K. Maljaars—Wisse, d. SINT-LAURENS. Bevallen: K. de Bree—Dingemanse, d.; C. Francke—De Visser, z.; F. D. J. van Westen—Naeije, d. Overleden: E. Janse, 82 Jaar, wed. van H. Meijler; T. Dekker, 93 jaar, wed. van W. Besuijen; N. Besuijen, 69 Jaar, e. van S. Simonse. VEILING BERGEN OP ZOOM 3 april. Andijvie 40—43 Rodekool 7—25. Savooiekool 7—35- Kroten 6. Waspeen 10- 16. Prei 10—13. Radijs s—20 Sla 7—16. spi nazie 44—60. Witlof 6—29. Boerenkool 6— U. Rabarber 36—57. Raapstelen 4—8. Goudreinette 25—26. Winston 11—53. Jo nathan 7—31. Saint Remy 6—13. VEILING „WALCHEREN" G-A. MIDDELBURG 3 april. Fruit. Jonathan H I 70-80 50—51, 60-70 31—47, keuken 30—42, H Et 32. Goud- relnetten I-I I 85 op tl 75-85 40—43, 85-75 30, keuken 30—33. Saint Remy H I 75 op 14, 65-75 13—14. Groenten- Sla A 10—17, B 10—13, C 6—U. Spinazie 18-42. Andijvie 24—34. Rabar ber 3547. Savooiekool 21—33. Rodekool 023—26. Uien 2—8. Bloemkool 4 st. per kist 6576, idem 6 st. per kist 51—74, ld. 8 st. per kist 38—54, idem 10 st. per kist 26—37. Radijs 11—22. witlof 8—25. Prei 10 —17. Peen 3—8. EIERVEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. 2 april. Sortering 1, soort 00 20.00: 0 13.10— 1350; 1 11.90—12.20 2 1.10—11.30: 3 10 30— 10.40: 4 9.70—9-90: 5 950: 6 8.00: sorte ring 2 soort 0 1190; 1 10.80; 2 10.10; 3 9.70; 4 9.20; bloedeieren 7.20; kneuseieren 810— 8-20; schouweieren 7.00. „Hoge Huis" te Oud-Sabbinge nu gemeente-eigendom Voor symbolische prijs van 1,overgenomen Het „Hoge Huis" te Oud-Sabbinge in de gemeente Wolfaartsdijk zeer waarschijnlijk een overblijfsel van het middeleeuwse landgoed „Ter Sabbinge" is door de gemeente aan gekocht voor de symbolische prijs van f 1, Dit besluit kon worden genomen in de vrijdagmiddag gehouden raads vergadering: het gemeentebestuur was de gebroeders C. E. P. en Jac. Lenshoek te Kloetinge, de eigenaars van het huis, zeer erkentelijk het bouwsel voor deze symbolische prijs te willen afstaan. Het is het oudste gebouw in de gemeente, dat thans, door enkele voorzieningen, weer be woonbaar zal worden gemaakt. Ir. Tissot sprak tijdens atletiekavond „Dpamo" De atletiekvriendenkring „Dynamo" te Middelburg belegde vrijdagavond in café-restaurant „Suisse" een atle tiekavond, waarvoor een vrij goede belangstelling bestond en onder meer werd bijgewoond door de Zeeuwse cracks Willy Bakker-Cysouw en Hein Cujé. De bedoeling was, dat ir. H. Tissot, lid van de technische com missie van de K.N.A.U., en de oud- Nederlands recordhouder op de 800 meter, Frits de Rujaer, deze avond zouden vullen. Maar helaas moest de 800 meter-kampioen door bijzondere omstandigheden verstek laten, zodat ir. Tissot de avond alleen moest ver zorgen. Hij heeft dit op uitstekende wijze ge daan met een aantal zeer instructie ve filmstrips, Waarvan de atleten en atletes veel konden leren. Nadat lr. Tissot door Dynamo's voorzitter Gerard Rodts was welkom geheten, vertelde de heer Tissot, dat de medici de laatste jaren steeds meer en meer belangstelling voor de sport in het algemeen hebben gekre gen. Vervolgens wees hij op het gro te belang van de atletiektraining vol gens het interval-principe, waarbij getraind wordt volgens het schema arbeïd-rust-arbeid-rust enz. Het li chaam krijgt dus niet één lange prikkeling, maar verschillende prik kelingen, die de prestaties ten goede komen. Verder ging ir. Tissot nader in op de zogenaamde weerstandstraining, zowel wat lichamelijk als geestelijk betreft. Men kan deze training aan passen aan de plaatselijke omstan digheden, bijvoorbeeld voor Walche ren training in de duinen. Lopen on der meer door mul zand is namelijk volgens ir. Tissot zeer belangrijk. Hierna vertoonde hij enkele film strips over technische nummers zo als kogelstoten, speerwerpen, discus werpen en hoog- en vèrspringen, ge volgd door enkele strips over loop nummers. Na de pauze konden de be langstellende atleten genieten van de rolprent over de Europese atle- tiekkampioenschappen in Stockholm en nog enkele instructiefilms. VROUWENPOLDER Prijskamp biljarten Dezer dagen werd te Vrouwenpol der een biljartprijskamp gehouden door de plaatselijke biljartvereniging. De bekers kwamen respectievelijk in het bezit van de heren M. Louwerse Jzn. en C. Corbijn Czn. De lauwer tak ging naar de heer J. Maljaars. Verdere prijswinnaars waren de he ren W. Duvekot Wz„ W. Duvekot Jz.( J. Hollestelle, L. Geldof en W. de Bruijn. Walcheren ZATERDAG 4 APRIL. Adventisten: Vlissingen geen dienst; Middelburg 10 Bijbelstudie, 11 ds. de Ruiter. Interkerkelijk Avondgebed. Vlissin gen (Engelse kerk) 7.30—8; Middel burg (Koorkerk) 7.308. ZONDAG 5 APRIL Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 Theunissen, 2.30 ds. Wisse. Arnemui- den 10 leesd. 2.30 ds. Verweij. Big- gekërke 9.30 ds. Van 't Hof, 2 ds. Metting v. Rijn. Domburg 10 ds. Haitjema 7 ds. Van Vliet. Grljpsker- ke 10 ds. Wisse, 2.30 ds. Richard. Koudekerke 10 ds. Van Rijn, 2.30 cis. Hoffman (H.D.) 7 ds. Hoffman Vliss. str. 't Zandt 10 ds. Hoffman, 10.15 jeugdkerk, 7 ds. v. 't Hof. Me- liskerke 2.30 ds. v. d. Schoot. Middel burg Nieuwe Kerk 9 ds. Aalders, 10.30 ds. Enker, 7 ds. v. d. Linde. Engelse Kerk 10 dhr. Vergouwen. Koorkerk geen dienst. Nieuw- en St. Joosland 10 ds. Wieringa, 2.30 ds. Van Haarlem. Oost- en West-Sou burg 9.30 en 11 ds. v. Duyne (11 H.D.) 7 ds. Haitjema. Oostkapelle 10 ds. Richard, 2.30 ds. Theunissen Ritthem 10 ds. De Meijere (H.D.) 7 ds. Nijssen (jeugdd.) Serooskerke 10 ds. v. Vliet, 1.30 ds. Aalders. St. Lau rent 10 en 2.30 ds. Kok. St. Ja- cobskerk 10 ds. Kwast (H.D.) 5 ds. v. d. Schoot. Engelse Kerk geen kerk voor jongeren. Johanneskerk 9.30 ds. Steenbeek (jeugdd.) 7 ds. Kwast. Havendorp 10 ds. v. d. Schoot. West- kapelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek 2.30 (H.D.) Zoutelande 9.30 en 2.80 ds. Van Dullemen. G.G.N. Middelburg. Kantinezaal Veiling: 9.30, en 6.30 leesd. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Poelman; Domburg 9.30 drs. Ver schoor, 2.30 ds. Dondorp; Gapinge 9.80 en 2 ds. Boot; Grijpskerke 9.30 en 2.30 drs. Vlaardingerbroek; Kou dekerke 9.30 en 2.30 drs. Elshout; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. van Hee- sen; Middelburg Hofpleinkerk 9.30 ds. Ytsma; 2.30 ds. Ytsma, 5 ds. van Til; Noorderkerk 9.30 ds. van Til, 5 ds. Ytsma; Lutherse kerk 7.30 geen dienst; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 dienst; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. de Groot; Serooskerke 10 en 2.30 ds. van Wouwe; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Brederveld; Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Homburg; Vrouwenpolder 10 en 2.30 ds. Bohlmeijer; Westkapelle 9.30 ds. Dondorp, 2.30 drs. Verschoor. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30. 2 en 6 lees- dienst; Meliskerke 9.30, 2 en 6.30 lees- dienst; Middelburg 9.30. 2 en 6.30 ds. Hage; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd.; Vlis singen 9.30 en 5 ds. Drechsler. Ver. van Vrijz. Herv. en Remonstr. kring. Vlissingen 10.45 ds. Cramer. Evang. Luth. Gem. Middelburg 10.30 ds. ten Rouwelaar; Vlissingen 9 ds. ten Rouwelaar. Doopsgez. Gem. Middelburg 10.30 mej. dr. Bakker; Wissingen 10 d3. Mulder. Herst. Apost. Zendingsgem. Vlissin gen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Ilcrst. Apost. Zendingskerk. Vlissin gen (Kasteelstraat) 10 en 5 dienst. Leger des Hcils. Middelburg 10 Hei- ligingssamenk., 7.30 verlossingssa menkomst; Vlissingen 10 Heiligings- samenkomst. Evang. op G.G. Vlissingen (kazerne Willem 3) 10 en 5 de heer Kroon. ZONDAGSDIENST ARTSEN Middelburg: dokter c. F. Frumau, Groenmarkt 17, tel. 2635. Vlissingen: dok ter Bom. tel. 2118. Veere. Serooskerke en Oostkapelle- dokter G. Schep. Dorpsstraat 46, Serooskerke, tel. 01188—212. Koudekerke. Zoutelande en Westkapelle: dokter M Huygens, De Casembrootstraat 26. tel 01187—234. Apotheek Vlissingen: J. M. H van de Sande, Badhuisstraat 22-24, tel. 2066. Apotheek Middelburg: Van der Harst, K. Delft 12, tel. 2789. VISMIJN VEERE 3 april. 1154 kg exportgarnalen 2,58—3.07. 101 kg bot 18—22. 11 kg tong 2.44—330. 14 leg rog 3810. VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. 2 april. Aardappelen 6—16. andijvie 18— 33. spinazie I 28—30. idem II 12—33. sla A 1350—16.60, idem B 16.30-12.90. idem C 8.40—9 30, idem kg 39—35. 6prutlen A 40— 63, idem B 16—25, witlof A 25—42. Idem B 21—33, knolselderij 2—11, radij3 13—28, kroten 6—8, waspeen 11—23, gr peen 3— 8, prei 11—23, peterselie 2—9, selderij 6— 12, uien 2—7. VEILING V.V.Z.B. GOES 4 april Groenten Per kg: Witlof A 1 21— 27, A 11 15—18. B I 13-14. B II 10—13, al- wijkend 8. Andijvie I 42—43, n 4041. Spinazie I 44—55. II 50 Prei 1 10—15. U 1.0 Rabarber 45—54. Peen 8. Rodekool 10. 19. Uien 2—5. Per stuk. Kropsla A I 17- 20 B I 13—15, C I 11. Bloemkool A I 60- 64, B I 42—50. C I 22—33. afwijkend 22— 25! Per bos: Radijs 26—23. Selderij 8—11. Gezelschap „Contact" gaf opvoering in Souburg Hoofdrolspeler kwam tof uitstekend spet Onder auspiciën van de contactcom missie Christelijk Volksonderwijs te Souburg gaf bet toneelgezelschap „Contact" vrijdagavond in „De Zwaan" te Souburg een opvoering van het toneelstuk „Het circus van de goede God" van Hans Nesna. Het gezelschap is er onder regie van de heer A. H. Jager in geslaagd van dit zeker niet gemakkelijke stuk een ga ve opvoering te geven. In dit stuk vecht de hoofdpersoon, de circusdirecteur Jean Dupont (A. H. Jager), een innerlijke strijd uit. Hij voelt zich namelijk schuldig aan een ongeluk, dat zijn dochter Marion (Nel Jobse) is overkomen en hij meent telkens de stem van God te ho ren, die hem roept om te zoeken, want dan zal de genezing geschieden. Dit leidt ertoe, dat hij zijr circus verwaarloost en dat tenslotte ook zijn vrouw bij hem wegloopt. Doelloos zwerft hij daarna met zijn dochter door de wereld „zoekend naar God". De heer A. H. Jager slaagde erin de wanhopige en geprikkelde circusdi recteur uitstekend gestalte te geven. Vooral in de monologen en de dialo gen met zijn dochter steeg zijn spel tot grote hoogte. Het spel van de andere medewerkenden was over het algemeen verdienstelijk en de rollen zaten er behoorlijk in. Nel Jobse gaf een aardige vertolking van de doch ter Marion en daarin slaagde ook Wil Kerkhove in haar dubbelrol van de acrobate Jenny en een kelnerin. De verdere rollen waren in handen van mevrouw Francke. als de vrouw van de circusdirecteur, de heer G. Janse als Louis, eveneens een cir cusdirecteur, de heer W. Joosse als Maurice, een dichter, die verliefd is op Marion, de heer J. Jozlasse, die op aardige wijze de rol van Charlie, een oude clown vertolkte, de heer L. Francois als Freddy, een acrobaat en de heer J. A. Baylé als de boelen koning. Mevrouw Van Leeuwen speelde de rol van de vrouvy van de boeienkoning en de heer H. Eerland speelde de rollen van een slangen mens en een ambtenaar. De grime werd verzorgd door de heer Van de Sande uit Vlissingen, terwijl de heer B. C. van Sabben het decor en het geluid verzorgde. De opvoering wordt vanavond herhaald. Vrouwenpolder berecht (Slot van pag. 2) van alcohol-gebruik, maar was de angst van het moment". En Pij wees er op, dat mr. C gewoonlij.. niet in deze oude wagen reed, doch in een gesloten auto. En juist op kritieke momenten als deze handelt men vaak automatisch. Dit automa tisch reageren wordt dan bepaald door de omstandigheden van de au to, waarin men het meeste rijdt. De ze opvatting werd bevestigd door ir. Van Rosevelt. Tussen de „gewone" wagen van mr. C. en diens leger-au- to bestond een verschil in de stuur- overbrenging van 12 Voorts wees mr. Van der Weel er op. dat hier nog allerlei andere factoren een rol speelden; de portieren vau deze oude legerwagen «varen met een hand greep uit de hengsels te lichten. Het is niet onwaarschijnlijk ..e veronder stellen, dat het slachtoffer op het moment van het ongeval, toen zij zich vast greep, het portier heeft vastgepakt. De verdediger meende, dat in elk geval het gebruik van al coholhoudende dranken bij de beoor deling van de schuldvraag moet worden uitgeschakeld. De officier tenslotte concludeer de, dat hier wel degelijk sprake was van grove schuld.' Alle om standigheden in aanmerking ge nomen wenste hij evenwel geen gevangenisstraf te eisen Omdat de tenlastelegging was gebaseerd op een artikel van het wetboek van strafrecht door een merk waardige formulering in het we genverkeersreglement kon in dit geval op grond van dit reglement geen vervolging geschieden was het hem niet mogelijk ont zetting uit de rijbevoegdheid te eisen. Een hoge boete was daar om naar zijn mening geheel op zijn plaats, zodat hij f 1000 sub sidiair 3 maanden eiste. Waarop de verdediger stelde, dat naar zijn mening ook niet van grove nalatigheid kon worden gesproken. Hij wees er nog op, dat hier ook de toekomst van zijn cliënt in net ga ding is. De president bepaalde de uit spraak op 8 april. Zondagsdienst ra.\rs Middelburg VAN DOESELAAR tel il58. TRIO TAX, tel 260Q'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 15