w Daar kunt u mee geuren TekkoTaks duikt in het verleden COMMISSARIS BEZOCHT DE JAARMARKT IN KOEWACHT HOOFD VLEESKEURINGSDIENST D. HAAK GAAT MET PENSIOEN DIT JAAR MEER TOERISTEN NAAR ZEEUWSE STRANDEN 29 DROOGKOKENDE RIJST gebroken TAFELBESCHUIT 45 Albert Heijn Modern luxe thectrommeltje. (decoratie in goud, rood en wit) met een pak a 100 gram AH Blauwmerk Thee a 80 ct alleen deze week DONDERDAG 2 APRIL 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MUZIKALE HULDE Voor prijsuitreiking vlasopmaakwedstrijd De commissaris der koningin, jhr. rar. A. F. C. de Casembroot, die zich bereid had verklaard de prijzen uit te reiken ter gelegenheid van de lan delijke vlasopmaakwedstrijd te Koe wacht, is woensdag in dit grens- plaatsje bijzonder hartelijk ontvan gen. Voor het gemeentehuis, waar zich enkele honderden belangstellen den hadden verzameld, werd hem een muzikale hulde gebracht door de plaatselijke fanfare „De Eendracht". In zijn welkomstwoord gewaagde Koewachts burgemeester, de heer G. C. F. M. Dierick, van een „grote uitzondering, dat een commissaris der koningin een dorpsjaarmarkt komt bezoeken". De commissaris richtte zich daarna tot de menigte. Hij zei „met genoe gen gekomen té zijn naar het land der vlassers, die thans met zulke gro te moeilijkheden hebben te kampen". Hij dankte de fanfare voor de mu ziek en sprak er zijn vreugde over uit, dat het Koewachtse korps over zulk een groot aantal jonge krach ten beschikt „En omdat ik naast mijn sympathie voor de vlassers on der U, ook sympathiseer met de hou ders van paarden, vee en konijnen, zou ik ook aan de kampioenenhou ders der jaarmarkt de prijzen willen uitreiken", zo besloot de commissa ris. Tevoren had jhr. De Casembroot zich naar het daartoe bestemde zaal tje begeven, waar niet minder dan 54 vlassers de strijd tegen elkaar waren begonnen voor de titel vlas- opmaakkampioen 1959. Vier uur lang hebben deze wedstrijden ge duurd en het feit dat het zaaltje al die tijd stampvol was met kenners en belangstellenden, bewijst dat de Oost Zeeuws-Vlaamse „grenskan- ters" met de vlasindustrie meeleven. De jury had geen gemakkelijke taak om uit te maken wie het beste was in het sorteren, gelijk maken, opdraaien en wegleggen het opbinden, wie de grootste han digheid in al die bewegingen had en de beste algemene indruk maakte. Aangezien de jury werd voorgezeten door de voorzitter van het Neder landse vlasinstituut, ir. Friederich, konden de winnaars op het halve opmaken van vlas, bewijst dat ze vakinteresse heeft. Daarom mag en zal deze vlasindustrie ook nooit mo gen verdwijnen", zo besloot de com missaris. Vervolgens ging jhr. de Casembroot over tot het uitreiken der prijzen aan de volgende winnaars: 1 b. D'Hoo- ghe, Sint-Jansteen 249 punten- 2 A van de Klundert. Standaardbuiten Pi Snauwaert, Sint-Kruis H\Yl P.;n TIJKaie' Sint-Jansteen VfLu p' a Lide.n Boer- 's Gravendeel t. t»P'. Seghers, Koewacht 243t4 p, 7 H. den Boer, 's Gravendeel 241'/" q'a Baert, Sint-Jansteen 238 p; lio4" MoItlTe/,- Sint-Jansteen 237% p; 927^'ri' d ^iUn^ert' Standaardbuiten i'oS. Koewacht 236% G£ud- s Gravendeel 236; 13 J. Bijnen, Standaardbuiten 235% p.; Een beeld uit de landelijke vlasop maakwedstrijd, die woensdag te Koewacht werd gehouden. Zeelands commissaris, jhr. mr. A. F. C. de Ca sembroot, reikte na afloop van deze wedstrijden de prijzen uit. (Foto P.Z.C.). 14. A. Buijs, Koewacht 285; 15 T. Kromdijk, Standaardbuiten 234% P- De clubprijs ging dit jaar naar de vlasopmakers van Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen. Voor het gemeentehuis reikte de commissaris der koningin verder bekers uit aan de kampioe nenhouders A. Schuurman, Koewacht voor het beste fokvee en aan P. Koe nen, voor het vetvee. De heer F. de Coninck uit Koewacht ontving een bekertje, omdat hij 25 jaar achtereen heeft ingezonden op de konijnenten toonstelling. Heel Koewacht had voor deze dag vrijgenomen, evenals een groot aan tal Belgen. Dat was geen wonder, want naast de reeds genoemde wed strijden waren er een konijnenten toonstelling, een linnenexpositie, boogschutterswedstrijden, muziek en dansen. Kortom, het was jaarmarkt in Koewacht als nooit tevoren. AFSCHEID IN GROEDE puntje precies worden aangewezen. 111 het volle r.-k. patronaat, waar onder meer de burgemeesters der vlassersgemeenten Sint-Jansteen, 's- Gravendeel en Standaardbuiten wa ren, werden door jhr. De Casembroot de winnaars bekendgemaakt. Onder groot gejuich van het publiek werd de heer L. D'Hooghe uit Sint-Jan- steen tot de beste vlasopmaker van 1959 uitgeroepen. De commissaris der koningin zei bij de prijsuitrei king „getroffen te zijn door de enor me belangstelling bij de wedstrijden, vooral van de zijde der jeugd". „Ik weet dat de jeugd belangstelling heeft voor de sport en dat ze daar naar gaat kijken, maar het feit dat hier in Koewacht de jeugd komt kij ken naar en zelf deelneemt aan het Dertig jaar werkzaam voor vier gemeenten Dierenarts D. Haak uit Groede heeft woensdagochtend afscheid genomen als hoofd van de vleeskeuringsdienst I der gemeenten Brcskens, Groede, Nieuwvliet en Schoondijke. Ruim der tig jaar heeft de heer Haak deze functie uitgeoefend en nu gaat liij I met pensioen. Tijdens een afscheidsbijeenkomst in I het gemeentehuis van Groede, waar op aanwezig waren de burgemees- .ters J. C. Everaars van Groede en Nieuwvliet, J. A. Eekhout van Brcs- kens en F. A. van Rosevelt van Schoondijke, vijf slagerspatroons uit de vier gemeenten, de wethouders van Groede, Nieuwvliet en Schoon dijke, de secretaris van Breskens, de heer P. J. Woittiez en dr. C. J. A. Kersten, de inspecteur van de Volks- Ëezondheid en de Veeartsenijkundige ienst te Breda, kreeg de heer H^ak van verschillende zijden waarderende woorden te horen over de wijze, waarop hij zijn taak vervulde. Als eerste sprak burgemeester Evcraars. De burgemeester had alleen maar lof voor het werk van de heer Haak, dat deze op voor treffelijke wijze verrichtte. Vervolgens werd het woord gevoerd door dr. Kersten, die zich eveneens zeer waarderend uitliet over de amb telijke prestaties van de scheidende Slager M. de Jonge uit Breskens, had, sprekend namens zijn vier collega's, vooral lof voor de prettige medewer- f king, die men immer van de heer Haak ontving. De heer De Jonge schetste de scheidende keuringsarts als een sympathiek man, die men missen zal. Spreker verklaarde, dat mSF* 00k aan een meer stoffe- JvL* waardering hadden ge- ««i 1,eer Haak binnenkort zal worden aangeboden. Namens de gemeenten werd de schei dende een verrekijker aangeboden, Mevrouw Haak kreeg een boeket an- Het waarnemend hoofd van de keu ringsdienst, de heer I. p. Risseeuw, die benoemd is tot opvolger van dó heer Haak in tijdelijke dienst, sloot a 'J sprekers. Hij dankte zijn chef voor de zeer prettigo samenwerking hoop uit, dat onder zijn leiding de dienst even vlot zal kun nen werken. In zijn dankwoord richtte de heer Haak zich in liet bijzonder tot de ver tegenwoordigers der gemeentebestu ren, waarmee hij zo lange tijd be vredigend mocht samenwerken en tot de slagerspatroons. M. Verbrugge 50 jaar bij P.T.T. in Terneuzen (Slot van pag. 1) sers, 'terwijl het voor de plaatselijke V.V.V. bepaald verheugend is, dat nu ook meer Nederlanders de stranden van Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen gaan ontdekken. Daarover verstrekte een woordvoer der van de Cadzandse V.V.V. ons ook Interessante inlichtingen: „Dagelijks komen er nog tientallen aanvragen, vooral van Duitsers, die wel een hele maand willen komen, voor bunga lows. Maar we zitten vrijwel vol. Op merkelijk is", zo vertelde deze woord voerder verder, „dat er steeds meer aanvragen uit Brabant en Limburg komen en het is eigenlijk jammer, dat in deze provincie er te weinig moge lijkheid is om grote gezinnen met ze ven acht kinderen onder te bren gen. Dergelijke aanvragers voor-1 al uit Brabant en Limburg moe- ten we teveel teleurstellen". Op één dag, een willekeurige, kreeg de Cad zandse V.V.V. 12 aanvragen uit Eind hoven voor een zomerwoning Wie ondertussen eens in Zeeland zijn vakantie heeft doorgebracht, wil dat vaker doen. Dat blijkt wel uit het feit dat zo om en nabij 80 procent van de buitenlandse gasten, die hier vorig jaar waren ook ditmaal weer acte de présence zal geven op de Zeeuwse stranden. Natuurlijk met één voorbe houd: het weer moet een beetje mee werken. Dat er dit jaar meer toeris ten naar Zeeland zullen komen heeft natuurlijk zijn oorzaken: le dit jaar is er in Brussel geen „Expo"; 2e in Frankrijk kan men zich weer wat gemakkelijker aan de vakantie wij den; 3e de vele buitenlandse toeris ten hebben in kennis- en vrienden kringen ongetwijfeld reclame voor Zeeland gemaakt Niet alleen de zomerhuisjes, strand- woninkjes, bungalows en wat dies meer zij vinden grif aftrek, ook de hotels en pensions raken geleidelijk! aan weer bezet voor de topmaanden. Maar zo'n overstelpende vraag naar hotels en pensions is er toch met als naar zomerhuisjes. Niettemin wordt het in kringen van de V.V.V. steeds noodzakelij ker geacht, tot een ruimere va kantiespreiding te komen. De gro te toeristenstroom houdt nu vijf a zes weken aan, maar wordt dan snel minder. Het zou in het voor deel van velen zijn als die enorme toeristenstroom over drie h. vier maanden uitgesmeerd zou worden. Opmerkelijk is ondertussen ook, dat steeds meer bedrijfsverenigingen, clubs en scholen meer-daagse trips naar Zeeland maken. Aangenomen mag wel worden, dat de Deltawerken met name de dichting van het Veerse Gat hier een belangrijke trekpleister is. Ook in dit geval zijn er weer vele buitenlanders voorna melijk Belgen onder de bezoekers Ondertussen wordt er met deze toe- ristendrukte in het vooruitzicht in de Zeeuwse vakantiecentra en daar niet alleen vurig gehoopt op veel zon en zeer weinig regen Woensdag was het 50 jaar geleden, dat de heer M. Verbrugge, employé le klasse der P.T.T. te Terneuzen, in rijksdienst trad. De mannen der ijen hebben deze voor hun col- -_a_ belangrijke dag uiteraard niet zonder meer voorbij laten gaan. In de ochtenduren kreeg de jubilaris be zoek van de waarnemend directeur van het postdistrict Middelburg, de heer Koelewijn, de adjunct-inspec- teur der P.T.T. te Middelburg, de heer B. Brekhof, en van de directeur der P.T.T. te Terneuzen, de heer B. J. Bierhoff. Deze prezen de heer Ver- brugge om zijn trouw en plichtsbe- I trachting. De heer Koelewijn noemde de jubilaris een kundig ambtenaar, die zijn veelzijdige taak steeds op voortreffelijke wijze heeft uitge voerd. Van de bedrijfsleiding der P. T.T. ontving de heer Verbrugge een geschenk onder couvert. Hij dankte de heren voor hun waarderende .woorden en voor het vertrouwen dat I steeds in hem was gesteld. Voor zijn talrijke kennissen recipieerde de heer Verbrugge des namiddags in café-restaurant „Monopole". 30 in een SLASAUS de heerlijkstegrote fles 78 BISCUIT Zaanse Molen rol 225 gram 37 GROTE SNIJKOEK per stuk 43 APPELMOESper pot 25 BOTERHAM KORRELS .250 gram 39 zak 500 gram Erwten met wortelen literblik 44 Spinazie Sperziebonen literblik 65 Doperwten midflel literblik 59 literblik 49 Huishoudzeep Toiletpapier AH-Lucifers Palmoliezeep dubbelstuk 17 4 rol 49 2 pak 39 doos 4 stuks 59 grote rollen maakt u het leven goedkoper 58 Met de handen op de rug gebonden marcheerde Tek- ko tussen de twee solda ten tot midden in de arena, waar een dikke houten balk op de grond lag. Gelukkig kon onze vriend, die van uit de donkere cel opeens in het stralende zonlicht kwam, niet goed zien wat er om hem heen gebeurde, want het was geen prettig gezicht om te zien hoeveel mensen er wel op zijn dood belust waren. De soldaten groeven vlug een gat in de grond en zetten de paal daarin stevig overeind. Dan bonden zij de machte loze Taksius met een dik touw vast aan de paal en verwijderden zich. Het spel kon beginnen. Het wach ten was nog slechts op de leeuw. Met grote angstogen knipperde onze arme vriend in de richting van het getraliede schuifwerk. Zijn allerlaat ste hoop was gevestigd op Foxius. Als alles nu goed ging moest die straks vanachter hec ?p hem to?sne»en om hem te red- ?e°d'^eaknen^mJ'!" ha2 hij immers se- zeQd. Dan ging knarsend en piepend het r.E.heK ton}ho°g- Maar inplaats van zijn efn..uitgehongerde leeuw het heetgeblakerde strijdperk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 13