Engels fanfarekorps trad in Oostburg op Tekko Taks duikt in het verleden WALCHEREN LUIPAARDMANNEN BELAGEN IN JUNGLEFILM DONNA REED MARKTBERICHTEN WOENSDAG 1 APRIL, 1959 P ti O V I r A I U WS E COURANT 5 Uitstekend concert in vrijwel uitverkocht Ledeltheater Munn and Felton's Band veroverde gisteravond stormenderhand liet vrij wel uitverkochte Ledeltheater in Oostburg met die merkwaardige menge ling van technische perfectie, opvallende muzikaliteit en pretentieloze show, waarvan Engelse muziekkorpsen blijkbaar het monopolie bezitten. Dit was er weer allemaal, de technische perfectie: een voortreffelijke be heersing van het instrument aan alle lessenaars, een magnifieke toonvor- ming zowel in fortissimo als in pianissimo; de grote muzikaliteit: een korps, dat een werk als het Engelse concoursnummer „Wuthering Heights", een vakkundig geschreven, Iyrisch-getinte compositie, uitste kend doet klinken; de show tenslotte: allerlei niemendalletjes, tussen de „officiële" programmanummers doorgestrooïd, die speciaal geschreven leken om de virtuositeit van individuele korpsleden duidelijk tot uiting te laten komen, zelfs op de tamboerijn Men zal begrijpen uit deze inleiding, dat het optreden van dit beroemde fanfarekorps ln Oostburg kon wor den aangemerkt als een goed, ja voortreffelijk concert. Maar dat wil toch niet zeggen, dat er nu alleen maar in lovende bewoordingen over dit optreden geschreven kan worden. Een punt, waarop naar onze stellige overtuiging toch wel enige kritiek moet worden uitgeoefend, is het ge bruikmaken van die arrangementen, waarmee de fanfaremuziek geen dienst mee wordt bewezen. Een spre kend voorbeeld daarvan was een be werking, die op het programma was aangekondigd als „Les préludes" van Liszt, doch die bleek te beginnen met de schetterende fanfares, die me neer Liszt in de vorige eeuw aan het einde van het stuk heeft genoteerd. De bewerker wist waarschijnlijk niet goed weg met de mysterieuze cello- De heer L. J. Geers 45 jaar lid van „De Volksstem" Grootse huldiging tijdens jaarvergadering Dinsdagavond hield de Middelburgse arbeiderszangvereniging „De Volks stem" in de Gouden Poorte haar jaar vergadering waar tevens de heer L. >T. Geers in kleine kring op grootse wijze werd gehuldigd. Voor deze hul diging bestond dan ook alleszins aan leiding daar do heer Geers niet al leen 45-jaar lid is van deze zangver eniging maar hiervan tevens 44 jaar lang de functie van secretaris heeft vervuld. De voorzitter, de heer W. C. L. de Ruijter, stak een lofrede af, waarin hij aanstipte dat de heer Geers op onnavolgbare wijze deze bestuursfunctie lieeft uitgeoefend. „Voor-de zangvereniging heeft de jubilaris zeer veel gedaan en onze dankbaarheid komt nu' op een zeer bescheiden manier tot uiting in de vorm van een „rokertje" wat ik U namens alle leden overhandig", aldus de voorzitter. Tevens werd de heer Geers nog een boeket bloemen over handigd en een boekenbon in het vooruitzicht gesteld. Namens het hoofdbestuur las de heer De Ruijter nog een schrijven voor, waarin hoog werd opgegeven van de kwaliteiten van de heer Geers. Ook werden hem namens dit bestuur wat rookartike len overhandigd. Bij de afhandeling van het huishou delijke gedeelte van deze vergadering kwam naar voren, dat de zangvereni ging met moeilijkheden kampt, hoe wel men de toekomst nu niet direct donker inziet. Wel was men teleur gesteld over het bezoek op de repeti ties en het ledental dat op 62 gehand haafd bleef. Voorts liep het aantal donateurs terug tot 136 en zal men geen financiële steun van de Provin cie die in het afgelopen jaar 260 bedroeg meer krijgen. Ook de vie ring van het 60-jarig bestaan on der meer met een receptie en een grote uitvoering is van grote in vloed geweest op het nadelig saldo, waarvan de penningmeester, de heer J. Breel, melding maakte. Ondanks dit tekort van 156.91 in de boeken van 1958 was de heer Breel niet al te pessimistisch gestemd over de finan ciële positie van de vereniging. Dit bestuurslid gaf ook nog een toelich ting op het Pianofonds, dat in het af gelopen jaar werd ingevoerd. De eer ste inkomsten voor net overgrote deel giften, dio de vereniging bij haar 60-jarig bostaan werden aangeboden werd de piano gerepareerd, zodat die weer enkele jaren mee kan. Het streven is nu om mettertijd uit dit fonds een nieuwe piano aan te schaf fen. inzet, waarmee het „echte" stuk be gint, en plakte er dus maar vrijmoe dig een slotstuk als inzet tegenaan. Een tweede voorbeeld was de be roemde „factotum-aria" uit Rossinis' Barbier, gearrangeerd voor tuba-solo met orkest. Op zichzelf leverde tuba solist Bert Sullivan een opvallende prestatie ln dit stuk door de aria zo te spelen, dat men als het ware de syllaben van de tekst er op kon in vullen, maar tochhet was niet bepaald datgene,, dat naar onze me ning een vurig pleidooi voor deze fanfaremuziek uitlokt. Een bewerking van Tsjnikowsky's ouverture 1812 ontmoet direct al veel minder bezwaren, waarschijn lijk omdat dit stuk in de letterlij ke zin van het woord als „pleïn- air"-muziek is gedacht, compleet met klokken en kanonschoten. En een dergelijke sfeer kan met dit (ook hiér weer subliem spelend) orkest magnifiek worden opgeroe- Een. Dat gebeurde dan ook, zodat et geen wonder was, dat het pu bliek het korps hier met een ova tioneel applaus dankte. Dirigent S. H. Boddington leidde de band met bekwame hand en deed het concert beginnen met het Wil helmus,gespeeld evenwel in een adembenemend tempo. Wellicht heb ben onze voorvaderen vurige Geu zen dit lied inderdaad zo opgewekt gezongen, maar tegenwoordig zijn we al dan niet helaas gewend aan een meer koraal-achtig tempo, dat de heer Boddington overigens wel toepaste op zijn eigen „God save the Queen". Het slotwoord werd gisteravond ge sproken door de heer Gosseije na mens de Plaatselijke Gemeenschap Oostburg. Vanavond wordt hetzelfde programma in Middelburg uitge voerd. 's Middags was het korps ontvangen ten gemeentehuize. Burgemeester mr. K. Hoekzema richtte zich in het En gels tot zijn gasten en sprak daarbij zijn Vreugde er over uit, dat de Ne derlandse tournee van de band in Oostburg werd begonnen. De burge meester bood aan de directeur van Munn and Felton's schoenenfabriek, mr. Felton een fotoboek van West Zeeuwsch-Vlaanderen aan. Mr. Felton dankte op zijn beurt voor de gastvrije ontvangst. Zoals bekend werd het avondconcert georganiseerd door Z.V.U., de muziekvereniging „Harmonie" en de Plaatselijke Ge meenschap Oostburg. De tournee in De „Munn and. Felton's Band' een Engels fanfarekorps,-dat in 1955 het nationale Engelse concours won trad gisteravond op in Oostburg. De ze foto werd gemaakt tijdens dit concert in het Ledeltheater. Het korps staat onder leiding van diri gent S. H. Boddington. Vanavond speelt deze band in Middelburg (Foto P.Z.C.). MIDDELBURG Vrouwenbond P.v.d.A. De afdeling Middelburg van de Vrouwenbond van de P.v.d.A. hield een goedbezochte ledenvergadering in „De Gouden Poorte". De verga dering stond onder leiding van de viee-presidente mevr. Van Roo- Biesen. In haar openingswoord deel de zij mede, dat dertien leden van de afdeling deel zullen nemen aan de van 2629 mei a.s. op het cen trum „de Bom" te houden vakantie scholingscursus. Besproken werd de beschrijvingsbrief voor het bonds- congres. Na de pauze sprak de heer R. Visser, directeur van het Zeeuws Consultatiebureau over „De alcoho list". De heer De Visser gaf een uit voerige beschouwing over het alco holisme, de ellende welke hiervan het gevolg is, de middelen ter ver betering alsmede over „de zwarte lijst".. De heer Visser beantwoordde hierna nog een groot aantal vragen. VROUWENPOLDER Uilvoering kinder- en jeugdkoor Het kinder- en jeugdkoor „Van knop tot bloem" te Vrouwenpolder gaf haar jaarlijkse uitvoering onder lei ding van de heer J. Hekhuis Wz. Uit de verslagen bleek dat het kinderkoor 30 en het. jeugdkoor 17 leden telt. De aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. Hierna zong het kinderkoor, terwiil na de pauze het jeugdkoor enige num mers ten gehore bracht. Verder werd de avond gevuld met enige schetsjes. Voor deze uitvoering bestond grote belangstelling. School J werd kampioen in Middelburgse A-groep Honderden scholieren zagen en speelden spannende voelbalduels Het voetbalteam van school J. is dinsdagmiddag de eerste sclioolvoet- balltampioen van de Zeeuwse hoofd stad geworden. Dat gebeurde na een bijzonder spannende finale tegen de rooms-katholieke lagere school, die de jongens van school J. met 10 in hun voordeel beslisten. De kampioe nen mogen nu naar Vlissingen om te proberen de Walcherse titel in de wacht te slepen, die het recht geeft in de Zeeuwse finale in Goes nit te komen. Het heerlijke weer had honderden supporters-scholieren naar de velden aan de Nadorst gelokt. Zij hebben enthousiast meegeleefd met hun hon derden collega's tussen de witte lij nen, Niet minder dan 44 elftallen hadden ingeschreven, zes meer dan het vorige jaar. Zij zijn ingedeeld in 4 groepen, namelijk A: de lagere scholen; B: de jongens van 12 tot en met 14 jaar; C: die van 15 tot 17 jaar en in groep D. de ouderen. Gisteren is'dus de finale in groep A afgewerkt, vandaag (woensdag) ko men de eindstrijden m de andere groepen aan de beurt. De commissie schoolvoetbal onder leiding van voor zitter D. Lampe en secretaris P. Mi- net zorgde voor een bijzondere mi nutieuze afwerking van het uitge breide programma. Precies om half zes waren volgens het plan de wed strijden afgelopen. In de laatste wedstrijd zorgden de 22 voetballers van de techni sche school V en van de chr. ulo II echter voor de climax van de dag. Als enige ploegen speelden zij tegen elkaar gelijk (11) en dat betekende dus, dat strafschop pen de beslissing moestert bren gen. Honderden scholieren hadden zich rond het doel geschaard, waar twee maal drie scherp schutters moesten proberen de winst binnen te halen. Het was geweldig spannend: de eerste maal misten beide ploegen een strafschop, de tweede maal scho ten de ulo-ers drie maal raak en tot hun grote vreugde slaagde de ulo-keeper er in het tweede „tech nische" schot te keren De uitslagen luidden: groep A: r.-k. lagere school-rijksleerschool 30; school J-chr. burgerschool 21; la gere school Arnemuiden-o.l.s. 't Zand 70; r.-k. lagere school-o.l.s. 't Zand H 100; school J-lagere school Ar- nemuiden 21; finale: r.-k. lagere school-school J 01 (school J kam pioen). Groep B: technische school VH-open- bave ulo EE 31; geref. ulo H-chr. h.b.s. VII.20; technische school VHI-chr. h.b.s. IV CL—5technische school XI-gymnasium 10; r.h.b.s. m-geref. ulo I 31; technische school X-chr. h.b.s. VHl 7—0; chr. ulo rV-chr. h.b.s. VI 02; technische school IX-openb. ulo III 32; chr. h.b.s. V-chr. ulo Hl 01; technische school VH-geref. ulo II 130; chr. Nederland wordt verzorgd door de h.b.s. I/-technische schoof xi'll—Ó; heer Molenaar uit Wormerveer. r.h.b.s. m-technische school X 60; chr. h.b.s. VI-technische school IX 1—2. Groep C: technische school n-chr. h. b.s. II 04; chr. ulo-techn. school III 30; chr. h.b.s. m-openb. ulo 0 4; technische school IC-r.h.b.s. II 0—4; technische school V-chr. ulo H 11; (chr. ulo II wint na straf schoppen). De finale in de B-groep begint ore tien over drie, die in de C-groep om 4 uur en die in de D-groep oni tien voor half vijf. Wielrijder lag naast zijn fiets op de weg Maandagavond omstreeks negen uur werd de Middelburgse politie gealar meerd voor een man, die naast zijn fiets op de Oude Vlissingse weg lag. Bij het onderzoek bleek dat de wiel rijder, A. F. de J. uit Middelburg, die een hoofdwond had, in kennelijke staat verkeerde, en waarschijnlijk van zijn fiets was gevallen. Fietser sloeg vlak voor motorrijder af Op eerste paasdag omstreeks kwart voor drie ontstond er op het kruis punt Veerseweg-Geerseweg te Mid delburg een aanrijding tussen een motorrijder en een fietser toen deze laatste niet op het achteropkomende FILMS IN ZEELAND De RAF stunt met Milland als straaljagerpiloot De bioscopen in Middelburg, Vlissin gen en Goes houden het vanavond nog bij hun paasprogramma's Al leen de donderdagcyclus brengt iets nieuws. Geprolongeerd werden „De hel van Tarawa", Grand (Goes), „De hel van Marseille", Luxor (Vlissin gen), „De blauwe Tirana", Aihambra (Vlissingen) en „Lïebelei", Electro (Middelburg). „De hel van Tarawa" beeldt gebeur tenissen tijdens de Tweede Wereld oorlog uit. Toneel van de strijd is de Pacific. De helden van het verhaal (Kerwin Mathews en Ray Danton), maken deel uit van een Amerikaans onderdeel, dat op een der vele eilan den in deze oceaan de strijd heeft aangebonden tegen de Japanners. Hun lotgevallen werden door het koe le oog van de camera geregistreerd. „De hel van Marseille" is eveneens een oorlogsfilm, maar van een ge heel andere hoedanigheid dan de vo rige. „De hel van Marseille" is En gels en verschilt daardoor alleen al zeer veel van het Amerikaanse pro- dukt. Er wordt bijna niet in ge vochten, maar veel in gevlucht. De vluchtelingen zijn Engelse soldaten, die ontsnapt uit een Duits krijgs gevangenenkamp, in Marseille ver zeild raken. Stephen Boyd en Tony Wright spelen deze rollen. „Do blauwe Tirana" is een film, verkeer lette. Vlak voor de motorrij der G. S. uit Ellewoutsdijk met op de duozit zijn echtgenote, sloeg de wiel rijder P. D. uit Souburg links af, waardoor beiden voertuigen tegen elkaar opreden. Bij de hierna volgen de valpartij liep de wielrijder een hoofdwond op, terjvijl de duopassa- giere enkele meters over de weg ge slingerd werd. Zij liep een bloeduit storting aan de rechterknie, een hoofdwond en een gezwollen neus op en moest per taxi naar huis worden vervoerd. De motorrijder S. kwam bij deze valpartij met de schrik vrij. De fiets en de motor werden beschadigd. Officiële publikatie GEMEENTE VLISSINGEN. DRANKWET. B. en W. van Vlissingen; brengen ter openbare kennis, dat op 26 maart 1959 bij hen is ingekomen een verzoekschrift van de heer Ching Shan Koh wonende te Vlissingen om een tapvergunning voor de benedenloksliteit van het perceel Nieuwendijk 17 en dat van 3 april a.s. af gedurende twee weken tegen het ver lenen van de verzochte vergunning schriftelijk bezwaren kunnen worden ingediend. Vlissingen, 31 maart 1959. ROTTERDAMSE VEEMARKT. Aanvoer ln totaal 5628. Vette koelen en ossen 800: Gebruiksvee 1520: vette kal veren 210: graskalveren 262; nuchtere kalveren 2202; varkens 422: biggen 5; paarden 59; veulens 6; schapen of lamme, ren 93; weide/zuiglammeren 24; bokken of geiten 25. Prijzen in cents per kg. Ie kw 2e kw. Se kw Vette koelen 320—350 300—320 280—296 Vette kalveren 280—300 260—280 220—260 Slachtpaarden 265 240 220 Prijs in guldens per stuk. le 2e Se kwaliteit Graskalveren 460 380 280 Nuchtere kalveren 60 48 36 Schapen lio 85 65 Lammeren 120 85 60 Kalfkoelen en melkkoeien Vare koeien vaarzen Pinken Vette koelen aanvoer kleiner, handel ta melijk, prijzen onveranderd; vette kalve ren aanvoer alse vorige week. handel vlug, prijzen als vorige week; graskal veren aanvoer kleiner handel stil, prij zen ongewijzigd; nuchtere kalveren aan voer als vorige week, handel lui, prijzen lager; varkens (lev. gew.) aanvoer klei ner. handel tamelijk prijzen le en 2e kwaliteit als vorige week, 3e kw. lager; slachtpaarden aanvoer kleiner, handel vlug, dezelfde prijzen: schapen en lam meren aanvoer kleiner, handel kalm, prijzen onveranderd; kalfkoelen en melk koeien aanvoer iets grqter. handel rustig, dezelfde prijzen; vare koelen aanvoer iets groter, handel tamelijk, prijzen als vorige week: vaarzen en pinken aanvoer als vorige week, handel stil, prijzen ongewij zigd. VISMIJN VEERE 31 maart. 1782 kg exportgarnalen 3,04— 3,59. 131 kg schar 42—52. 454 kg bot 16—22. 34 kg tong 2,89—3,60. 33 kg rog 41—54. 11 leg wijting 39—49. 6 kg kabeljauw 40—69 4 kg krab 27. 59 kg doorgedraaide vis. AARDAPPELTERMIJNMARKT ROTTERDAM Bintje 35 mm 12 contracten f 19,50, 1 con tract f 19,40, 3 contracten f 19,10, 4 con tracten f 19,20, 16 contracten f 19.30, 5 contracten f 19,60 en 20 contracten f 19.60 Bintje 45 mm 7 contracten f 22.00, l con tract f 22,20, 16 contracten f 22,50. Voran 35 mm 3 contracten f 9,20 en 3 contrac ten f 9,50. Libertas 1 contract f 9,20 en contract f 9,10. Alpha 45 mm 11 eontrac ten f 18,40, 5 contracten f 18.00, 7 con tracten f 17,50, 6 contracten f 17,70, contracten f 17,80 en 1 contract op f 17, AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 31 maart. Klei aardappelen 35 mm op waarts. Eigenheimers f 14 00—16 75; bintje f 1950—2100; bevelanders f 13-50—14.50; meerlanders f 1450—1550. furore f 15 50— 17.50 Zandaardappelen 35 mm opwaarts libertas f 11.00—12 00. Voeraardappelen f 2.50—4.25. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 31 maart. Groenten. S.'a A 14—23, idem B 11—15, idem C 6—10. Andijvie 47—58. Spinazie 54—63. Snijselderij 7—8. Witlof 20—37. Stoofsla 31. Radijs 17—26 Prei 36. Bloemkool 6 st. per kist 34, idem 8 st. per kist 14. De eerste natuurspinazie werd heden aangevoerd door de heer A. H. Geertse, Duinbeek 19 te Oostkapelle. 57 Een goed uur later he klommen twee soldaten de toegangspoort vun het amphitheatrum Flavium. Ieder aan een zijde stelden zij zich op en staken de trompet, of beter gezegd, de typisch Romeinse ronde hoorn op. Met bolle wan gen verkondigden zij de burgers van Rome, dat Kei zer Patvicius deze dag zijn volk wederom een gratis kijkspel aanbood. Ja ja, die Patricius wist de stemming voor zijn persoon aardig op peil te houden. Brood was er voorlopig genoeg in Ro me. En spelen, welnu, daar zorgden gladiatoren, krijgs gevangenen en oproerkraai ers als Taksius voor. Ja, Taksius. Nauwelijks waren de tonen van de hoorns verklonken, of gewapend met speer en schild stapten twee soldaten de kerker van Tekko binnen. „In naam des Keizers!" mompelde zij en namen onze vriend „in naam des Keizers!" de leeuw in een klein karretje en liet de schuif achter het ondier zakken. mee naar de arena. Bil de leeuw ging alles nog veel eenvoudiger. Hier dreef men zonder waarin het hard tegen hard gaat. Dat kan ook niet anders, wanneer het een aantal bandieten om een kostbare diamant te doen is. Het zachte element om de boel ïn evenwicht te houden ontbreekt echter niet, maar wordt waardig vertegenwoordigd door Anita Ek- berg. „Liebeiei" is een nieuw Romy Schnei- der-verhaal. Speciaal voor deze jeug dige Duitse ster aan het filmfirma ment werd „Liebeiei", een toneelstuk van Arthur Schnitzler, verfilmd. Wat er van overbleef is dus te zien in Electro (Middelburg). DONDERDAGCYCLUS Luipaardmannen, olifanten en een charmante jongedame (Donna Reed) komt men allemaal tegen in „Voorbij Mombassa dreigt de dood", een span nende avonturenfilm met een sug gestieve titel. De jongedame maakt deel uit van een kleine expeditie on der aanvoering van een zekere Mat Campbell (Cornel Wilde), die in de Afrikaanse jungle op zoek gaat naar zijn broer, die een uranium-mijn zou hebben gevonden. Campbell ver keert op zijn tocht naar de duister ste diepten van donker Afrika in nu niet bepaald aanlokkelijk gezelschap behoudens de eerder genoemde jongedame althans en het moet wel misgaan. Dat gaat het inder daad, op welke wijze is te zien in „Grand" (Goes). Leo Genn en Ron Randell hebben 'n belangrijke hand in de moei lijkheden, die zich voordoen; we kun nen dat gerust verklappen. Voorts verleende Eddie Calvert, de man met de „gouden trompet" medewer king aan deze rolprent, die vervaar digd werd naar een boek van James Eastwood. De fraaiste rol in „Straaljager in nood", Aihambra (Vlissingen) spe len de flitsende vliegtuigen van de Engelse luchtmacht. Vrienden (en vriendinnen) van de luchtvaart kun nen aan de prachtige opnamen in de lucht, resultaten van vakkundig camerawerk, hun hart ophalen. Er worden een paar duizelingwekkende staaltjes stuntvliegen in uitgehaald, die hun hoogtepunt bereiken op het vliegfeest van Farnborough. Aan de ze boeiende beelden is tenslotte ook nog een verhaal verbonden, waarin Ray Milland de hoofdrol en o.a. Ber nard Lee en Kenneth Haigh kleinere rollen vervullen. Electro (Middelburg) brengt een Amerikaanse showfilm op het doek, vervaardigd naar de musical „Les Girls" van Cole Porter. Het verhaal tje is vrij onbenullig, maar de wijze waarop het wordt gebracht is bijzon der amusant. Daarvoor zorgen Gene Kelly in de rol van de choreograaf Barry Nichols en Mitzi Gaynor, Kay Kendall en Taine E!g ais een drietal vrolijke balletdanseresjes. Kantongerecht Terneuzen Tuberculeus vee uit België naar slachthuis vervoerd Veehandelaren uit Sint-Jansteen kregen boeten van 250, Kantonrechter mr. H. v. d. Belt te Terneuzen heeft dinsdagmorgen in een bijzondere zitting uitspraak ge daan in een drietal uitgestelde zaken. Tegen de veehandelaren W v. D. en A. H. B. P., beiden uit Sint-Janstecn was door de offieier van justitie een onvoorwaardelijke straf geëist van twee weken hechtenis wegens het vervoeren van vee naar een Haags slachthuis, terwijl zij niet in het be zit waren van verklaringen waaruit moest blijken dat de beesten waren ingeënt tegen mond- en klauwzeer. Mr. Andreae kwam tot deze eis om dat hij het uit België afkomstige vee, dat volgens deskundigen aan t.b.c. leed. een gevaar achtte voor de Nederlandse veestapel. Mr. v. d. Belt achtte het teniastege- legde bewezen en veroordeelde beide handelaren tot drie dagen hechtenis voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en een onvoorwaardelijke geldboete van 250 subs. 50 dagen hechtenis. Verder werd uitspraak gedaan ïn de zaak tegen de aannemer K. L. nit Hontenisse in wiens opdracht op 22 september te Axel werk- putten waren gegraven waarin waterfitters buizen moesten aan leggen. In één der putten deed zich een instorting voor waardoor de 45-jarige waterfittcr C. H. uit Zaamsiag om het leven kwam. Mr. Andreae had op 17 maart een geldboete van 100 geëist tegen de aannemer. De kantonrechter was van oordeel dat L. inderdaad in ge breke is gebleven om voldoende voor zieningen te treffen. Hij had de af- kaveling moeten voorkomen door af stuiten der putten. Verder mocht volgens mr. v. d. Belt de aannemer zich niet beroepen op onbekendheid met de betreffende veiligheidsvoor schriften. Hij achtte het teniastege- legde wettig en overtuigend bewezen en vonniste conform de eis 100 boe te subs. 20 dagen hechtenis. I^IIIIIIIIIIIH!I||||||||||||||||||||I||||||||I|||||I||||||||!||||||||||||||!||||||||||||||||| Gemeente St.-Laurens Met ingang van 2 april a.s. Is i als agent van ons blad aange- steld de heer J. J. STURM, OOSTSTRAAT 4-6 (binnenkort telefonisch te be- reiken onder no. 4126). Onze agent zal zich gaarne be- H lasten met het aannemen van advertenties en abonnementen. H Adm. Prov. Zeeuwse Crt. imiiintiiiiDiiiiiniHiiijiiiiiiiiiiBiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiin

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 7