Een halve eeuw hervormd lager nderwijs in Goes Zeeuwse Almanak EEN HUIS VAN f2500.- o VERTRAAGDE AFLEVERING VAN HET M.S. ARG0 S0UNI0N ZANGCONCOURS IN ZUIDZANDE AFSCHEID BIJ LOODSWEZEN TE VLISSINGEN Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUW SE COURANT WOENSDAG 1 APRIL 1959 NU DRIE SCHOLEN IN EXPLOITATIE Herdenking op 15 en 16 april a.s. HERVORMD GOES maakt zich op om het gouden jubileum van de eigen schoolvereniging te herdenken. Op 1 april 1909 be traden 180 leerlingen met stra lende gezichtjes, nog wat schuchter, het nieuwe schoolge bouw aan de Nieuwstraat van de hervormde schoolvereniging „Het Mosterdzaad". Nu vijf tig jaar later loopt er op elke schooldag een stroom van bijna zevenhonderd leerlingen de drie hervormde scholen van Goes binnen. Een spectaculaire groei dus in de afgelopen halve eeuw; een groei die wellicht zelfs de initiatiefnemers al getuigde de naamgeving van een groot geloof en vertrouwen in de toe komst - niet ten volle hebben verwacht. Want vooral de beginjaren waren verre van gemakkelijk. Niet alleen om de financiële zorgen, vóór de ge lijkstelling van het bijzonder onder wijs een feit werd, maar ook omdat er in bepaalde kringen aanvankelijk nogal wat tegenkanting was. Zo gin gen er bijvoorbeeld stemmen op, dat de hervormde gemeente van Goes niet zoveel liefde voor het christelijk onderwijs had om zelf een school te kunnen stichten en onderhouden Voordat de school werd geopend, gingen ruim vijf jaren van moeizame voorbereidingen vooraf. Reeds op 20 oktober 1903 werden op initiatief van de toenmalige predikant, ds. G. Boersma, de eerste besprekingen ge houden, die op 16 juni van het daar opvolgende jaar resulteerden in de vaststelling van de statuten voor de schoolvereniging en de samenstelling van het eerste bestuur. Naast ds. Boersma kregen hierin zitting de heren S. Duvekot, J. B. Huijssen, A. L. van Melle, J. Ossewaarde, J. Pla- zier, en I. Wessel. Een van de eerste en voornaamste zorgen van dit be stuur was om een schoolgebouw te krijgen. In oktober 1906 werd de eerste begroting voor nieuwbouw op- femaakt, doch men moest nog ge tild hebben tot 1 april 1909, toen de nieuwe school aan de Nieuwstraat met aanvankelijk vier leslokalen kon worden geopend. Ook de financiering van een en ander was verre van eenvoudig. Op 4 december 1903 had de penning meester het „kapitale" bedrag van f133 in kas. Een collecte leverde nog eens f250 op, maar de bouw kosten vergden in 1909 niet min der dan f 14.110. De post school gelden op de verenigingsrekening was ook verre van groot, want het was voor vele ouders vaak moei lijk om tachtig cent schoolgeld per maand te betalen. Er kwam echter een suppletiefonds, waarin goede gevers dikwijls een bedrag stort ten en waaruit de schoolgelden in dergelijke gevallen konden worden „bijgepast". Na de gelijkstelling van het bijzonder onderwijs waren deze financiële zorgen praktisch voorbij. Veel is er sindsdien veranderd. Er kwamen wel eens donkere groeiwol- ken overdrijven, doch steeds werden er mannen gevonden die, met liefde voor de school, de moeilijkheden wis ten op te lossen. Het leerlingental groeide gestadig uit, 2odat de Nieuw- straat-school moest worden uitge breid. De grootste groei kende het hervorm de onderwijs na de Tweede Wereld oorlog. Ruimtegebrek deed eerst de schoolbarak aan de Tulpstraat ver rijzen, die weldra weer te klein bleek te zijn. In 1951 kreeg men toen de tweede, fraaie nieuwe Prinses Irene- school, terwijl amper zes jaar later de derde hervormde lagere school, de Prinses Margrietschool in Goes-West feestelijk kon worden geopend. Reden te over dus voor de schoolver eniging om straks het gouden jubi leum met dankbaarheid te herdenken. Op 15 april a.s. zal het bestuur des avonds recipiëren in hotel „De Ko renbeurs" nadat tevoren het vijftig jarig bestaan kerkelijk zal zijn her dacht in de Grote Kerk, waar prof. ds. G. C. Niftrik een feestrede zal uitspreken. Op de daarop volgende dag is er een feestmiddag voor de leerlingen en des avonds een bijeenkomst voor be stuur, personeel en genodigden. Veel werd in de- afgelopen decennia bereikt, maar ook bij dit gouden ju bileum blijven er nog onvervulde wensen. Het mooiste jubileumge schenk zou ongetwijfeld zijn de mededeling, dat de inmiddels afge keurde Niemvstraat-school door een nieuwe in de omgeving van Val- ckeslot kan worden vervangen. Voorlopig zal men echter nog wel enige tijd geduld moeten oefenen BIJ KON. MIJ. DE SCHELDE Onderhandelingen zijn gaande Zaterdag Is zoals wij reeds kort gemeld hebben bij de Kon. Mij. De Schelde in Vlissingen te water gelaten het ruim 14.000 ton metende m.s. Argo Altis. Dit is het zesde schip van een serie, die tien schepen zal omvatten welke bij De Schelde worden gebouwd voor de Nederlandse Scheepsbouwexport- centrale. De Scheepsbouwexportcentrale con tracteerde deze schepen voor de Griekse reder J. Carras. Enkele weken geleden kwam als vijfde schip in deze serie gereed het m.s. Argo Sounion. Boven dit schip waait thans nog steeds de vlag van de Kon. Mij. De Schelde, want het werd op de daarvoor vastgestelde da tum niet overgenomen door de reder. Er zijn namelijk onderhandelingen gaande tussen de Scheepsbouwex- Binnenbrand vernielde café te Koudekerke Een vrij ernstige binnenbrand heeft dinsdagochtend grote schade aange richt in café „Centraal" te Koudeker ke. De vlammen werden omstreeks half zes opgemerkt, waarna men on middellijk de brandweercommandant waarschuwde, die op korte afstand van het café woont. De brandweer was enige minuten later reeds gear riveerd om de strijd tegen het vuur aan te binden. Hiermee had men suc ces. Om half zeven was men de situa tie geheel meester en bestond er geen gevaar meer, dat het vuur zich zou uitbreiden. Over de oorzaak van de brand, waarnaar door deskundigen een onderzoek is Ingesteld, is tot nog toe niets bekend. De avond tevoren (maandagavond) was ln de zaal, waarin de brand vermoedelijk is ont staan, tot twaalf uur gedanst. De eigenaar was tegen brand verze kerd. VAN 'JOU1 TOT ZWAAR KARWEL Een duiker moest er aan te pas ko men toen enkele schippers, die met hun vaartuigen in het kanaal bij Hansweert lagen, geen kans zagen de staalkabel, welke in de schroef van een der schepen was verward ge raakt, los te krijgen. Dit vervelende en tijdrovende ongeluk deed zich voor bij het vertrek der schepen. De dui ker beloofde het karweitje zo spoe dig mogelijk te klaren, maar toen hij er eenmaal mee begonnen was, bleek het niet mee te vallen, 's Middags zette hij zich aan het werk en het werd half vier in de nacht voor hij klaar was. De kabel moest bij gedeel ten worden losgezaagd. SCHUTTERSFEEST. De heer A. Maas te Walsoorden (ge meente Hoivtenissevierde zijn gou den schuttersjubileum op traditionele wijze met een ^massale schieting. De STANDBEELD Temidden van de toeristendie met de paasdagen Walcheren bezochten, bevond zich ook die familie uit Eind hoven, waarvan de man vergezeld van zijn zoontje eerst de miniatuur in Middelburg bezocht. Ze vonden het allemaal prachtig, maar na al die miniatuur-schepping en besloten ze toch ook iets meer van de werkelijk heid te gaan zien. Vader en zoonlief togen daarop naar VHssingen om eens nader met de Westerschelde kennis te maken. Ze maakten een mooie wandeling langs de boulevards en kwamen tenslotte ook op 't Roei- ershoofd, waar de bronzen Michiel Adriaanszoon de Ruyter nog altijd turend over de zee uitkijkt. Zoonlief zag het standbeeld het eerst. Hij was er wel van onder de indruk. Want na er eerst geruime tijd pein zend naar te hebben gekeken, sprak hij opgetogen tot zijn vader: „Kijk es. Een stmdbeeld van Philips". Want voor Eindliovenaren is er maar één Michiel de Rwyter. En dat is Philips..... belanigsteMiimg was zeer groot en be halve gelukwensen ontving de heer Maas ook verscheidene geschenken. KARPER. Enige tijd geleden werd in het vis water van de hengelaarsvereniging uit Koewacht reeds 500 kg. brasem en voorn uitgezet. Eenzelfde ge wicht aan karper werd op 30 maart in de „Konijneputten" te water ge laten. De hengelaars kunnen hun best doen de vis er weer uit te krijgen. PAAS-DRUKTE. Hoewel wederom een grote stroom toeristen de Westhoek van Schouwen bezooht, hebben zich bij het veer ZijpeAnna Jacohapolder geen gro te verkeersproblemen voorgedaan. De automobiiüiïsten, die vrijdag en zater dag reeds waren gekomen keerden op tweede paasdag weer voor een groot deel terug. Vermoedelijk was daar het regenachtige weer van maandag de oorzaak van, Het gevolg was, dat de „terugtocht" regelmatig verliep, mede dank zij de voorzieningen van de R.T.M., die twee veerboten had in gelegd. De „Krammer" en de „Minis ter \ran der Sleijden" zorgden voor 'n uitstekende verbinding. Het aantal dagjesmensen was minder groot dan verleden jaar, wat in verband ge bracht zou kunnen worden met de dit jaar nogal vroege Pasen. Jopie Geleijnse uit Haamstede, die ziek is, hield bij wijze van tijdspas sering een verkeerstelling. Tussen half drie en half zes 's middags passeer den op weg naar Westenschouwen 94 bromfietsen (in 1955: 91), 436 auto's (1955: 416), 25 motoren (1955: 71), 301 fietsen (1955: 3277), 6 autobus seri (1955: 19), 4 scooters (1955: 0). Bovendien passeerden in 1955 zeven en dit jaar vier kinderwagens, JUBILEUM. Dinsdag was het 55 jaar geleden, dat de heer A. M. Witte en mevrouw J. Witte—Flipse (Rotterdamse Kaal 5, Middelburg) in het huwelijksbootje stapten. De heer Witte, 74 jaar oud, werkt nog steeds aotief, onder meer de laatste tien jaar als incasseerder van de Provinciale Jccuwse Cou rant. portcentrale en de reder Carras over de financiering:. De moeilijkheden, die voor verscheidene rederijen zijn ontstaan door de belangrijke daling- van de scheepsvrachtprijzen hebben namelijk ook het bedrijf van de heer Carras getroffen. Men voorziet bo vendien dat de scheepsvrachtenmarkt voorlopig nog slecht zal blijven. De president van de Schelde-direetie, de heer J. W. Hupkes, verwacht ove rigens, dat de financieringskwestie voor de Argo Sounion, wel op korte termijn zal worden opgelost. Aan het m.s. Argo Altis wordt nor maal voortgewerkt. Fraudegevai-Oosierland voor de rechtbank Op vrijdag 3 april a.s. Vrijdag 3 a.s. zal de ambtenaar G. B., wegens fraude ten nadele van de ge meente Oosterland, voor de recht bank te Middelburg terecht staan. Zoals bekend, werd op 16 oktober van vorig jaar bij controle door het veri- fieatiebureau van de Vereniging van Nederlandse gemeenten ontdekt, dat B. had gefraudeerd tot een bec\r^g van ca. f 7000. Na zijn arrestatie heeft de familie een gedeelte van dit bedrag aangezuiverd. De burgemeester van Oosterland, de heer S. W. A. Laurense, die zich, zo als gemeld, deze affaire zeer heeft aangetrokken, werd destijds ziekte verlof verleend. Dit ziekteverlof wérd onlangs nog met een maand verlengd. (Advertentie) Bijna 10 jaar na de 2e wereldoorlog te bouwen onder Uw toezicht. In het huis: prima tijdaan wijzing door de wereldberoemde Junghans-klokken; een vter- enveertig-delige cassette Gero-Zilvium; in de wijnkelder twaalf flessen Martini - vermouth en op de tafel de overbekende California-soepen en moderne California-soepkoppen in pastel tinten: Uw was helder wit door Omo van de Lever's Zeep- Maatschappij: in de keuken een Bornum-gasfornuis met bevei liging voor de gaskraan; op alle slaapkamers AaBe-dekens; een Batavus-rijwiel (met de vijf plussen); een Pelgrim-olie- kachel, model Sunny Fire en een rijke voorraad Zwitsaplast, waaronder wondverband en hechtpleisters. U heeft slechts nodig één lot van de derde „Appèl"-actie A f 1,- per stuk, welke actie juist vandaag een aanvang neemt en welke loterij werd goedgekeurd door de Min. van Just. dd. 27.11.'S8 L.O. 570/209/161 1. g. van het Bond van Ned. Mil. Oor- logssl. Fonds t.b.v. de exploitatie van het moederhuis met 7 dubb. bungalows te Doorn, de revalidatie van Nederl. Militaire Oorlogsslachtoffers en de zorg voor nagelaten betrekkingen. Loten in vijf kleuren, iedere serie driehonderdtwintigduizend loten, verkrijgbaar bij winkeliers, kenbaar aan „Appèl"- raam biljetten. Men ontvangt In vrije beschikking geen vijfentwintig honderd, doch f 25.000,- belastingvrij. Vijf woonhuizen, ieder ter waarde van f 25.000,- (of goederen) en verder vijfduizend andere waardevolle prijzen. Adres voor inlichtingen: HEEMRAADSSINGEL 303 - ROTTERDAM Saint Hilaire heeft nieuwe De burgemeester van de Zierikzeese tweelingstad in Normandië, dr. D. Cuche, is niet herkozen. Daarmee is een eind gekomen aan een ambtspe riode van veertien jaar, waarin Saint Hilaire van één der meest verwoeste steden van Normandië tot een model stad is geworden. Zijn niet-herkiezing is hét gevolg van een tegenstand te gen zijn beleid gedurende de laatste zittingsperiode van de gemeenteraad. Tot nu toe kwam er slechts één lijst uit bij de raadsverkiezingen. Enkele weken geleden presenteerde zich een nieuwe lijstaanvoeder, de heer Clau de Cheval, een zoon van een oud wethouder van de stad. Het opmer kelijke feit deed zich voor, dat bij de eerste verkiezingszondag geen dei- zittende raadsleden werd herkozen. Bij een herstemming kwam de heer Cauny terug. De dus bijna geheel nieuwe raad koos na slechts eenmaal de heer Cheval tot burgemeester. Wethouders werden de heren Coeuret, Guinebault, Roussel en Bourgeois.. Na de verkiezing van het nieuwe dagelijkse bestuur van de gemeente legde men een krans bij het monument van de gevallenen. Een der raadsleden vroeg in de eer ste zitting van de gemeenteraad naar de plannen van de nieuwe burge meester met betrekking tot de jume- lage Saint-Hilaire-Zierikzee. Hij ant woordde: „Wij zullen de jumelage handhaven, gezien haar menselijke opzet, maar wij zijn van mening, dat de verenigingen, die in dit verband iets organiseren, reisjes, manifesta ties of sportontmoetingen, zelf ln de kosten moeten bijdragen en deze niet geheel door de gemeente moeten worden betaald". De nieuwe burge meester is 34 jaar en komt uit een familie, die reeds sinds de elfde eeuw in Saint Hilaire woont. Auto geslipt, ernstig beschadigd In het gehucht Spui ter hoogte van de oude openbare school slipte door gladheid van het wegdek een bestel auto, bestuurd door de heer D. uit Terrieuzen. De auto kwam tegen een langs de weg staande boom terecht; de bestuurder werd uit de wagen ge slingerd. Dokter Boon uit Axel ver leende eerste hulp en liet de heer D. naar het Juliana-ziekenhuis te Ter- neuzen overbrengen. Zijn toestand is bevredigend. Wachtmeester Minnaard in het zilver Zaterdagmiddag herdacht de wacht meester le klasse der rijkspolitie J. Minnaard te Wissenkei'ke het feit dat hij 25 jaar in rijksdienst is geweest. Hij werd daarvoor gehuldigd in het gemeentehuis, waar hij o.m. werd toegesproken door burgemeester J. van Halst, luitenant D. van Ooijen uit Middelburg, groepscommandant adjudant H. Branasma uit Kortgene en de heer D. Dellebeeke, secretaris van de Nederlandse Politie Bond. De sprekers deden allen hun woorden vergezeld gaan van geschenken. In de loop van de dag hebben vele colle ga's de heer Minnaard de hand ge schud. Vast staat dat het ook hier geen lege handen waren. (Slot van pag. 1) voor het (eventueel) tekort van het concours te Zuidzande, Voor de ver enigingen dus een zorg minder. Hoe wel het concours niet representatief is voor geheel Zeeland de Chris telijke Bond, die zijn eigen wedstrijd heeft, zal geen verenigingen afvaar digen is een nieuwe stap gezet op de weg van werken-in-gToter-ver- band tussen de verschillende zangers bonden in de provincie. Van de zijde van de Federatie zal een wisselprijs beschikbaar worden gesteld voor de winnende vereniging, Dorpsplein Werden tot vorig jaar de concour sen van „Zang Veredelt" op een weide gehouden, in Zuidzande wordt met deze „traditie" gebro ken. Daar heeft burgemeester H. P. Everwijn de dirigent van het plaatselijk dameskoor „Juliana" die het koor binnen vijf jaar liefst vier keer naar de hoogste prijs dirigeerde, het idee gelan ceerd het concours op het ruime Dorpsplein te houden. Het bestuur van .de Zeeuwse Zangersbond is daarmee akkoord gegaan. Öp een uit akoestisch oogpunt ge zien gunstige plaats staat de vaste muziektent, zodat het euvel van klap perende zeilen en kreunende planken tot het verleden zal behoren. Enkele Loods-schipper C. Wiegman koninklijk onderscheiden Aan boord van de „Antares" in de Vlissingse binnenhaven nam dinsdag ochtend schipper C. Wiegman afscheid van het Nederlands Loodswezen te Vlissingen. Na ais matroos te zijn be gonnen, bereikte de heer "Wiegman de voor hem hoogst mogelijke rang bij het loodswezen. Nu verlaat hij de dienst met pensioen. De directeur van het loodswezen in Vlissingen, kapi tein ter zee C. ter Poorten speldde de scheidende schipper de ere-mc- dailie in goud verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau op de borst. De gastheer tijdens dit afscheid aan boord van de „Antares" was de loods- stuurman, de heer A. C. van den Broeke, die de aanwezigen welkom heette. In het bijzonder riebtte hij zich daarbij tot de directeur, kapitein ter zee C. ter Poorten, de commissaris van het loodswezen, de heer G. C. de Horadt, de heer Wiegman en de fa milieleden van de «cheidende. In zijn toespraak tot schipper Wieg man roemde de heer Ter Poorten diens grote verantwoordelijkheidsge voel. In-1920 werd de heer Wiegman matroos, allengs kwamen de promo ties: loodslcwekelingzeeloods, loods- stuurman en loods-schipper. De heer Wiegman is twaalf jaar loods- schipper geweest; nimmer gebeurde er een ongeval bij hem aan boord. Geen enkele aanvaring werd geduren de die periode gemeld. De heer Ter Poorten sprak daarvoor zijn bewonde ring uit. want „Dat is een prestatie, waarover men niet te licht moet den ken". De adspirant-loodsen hadden in schip per Wiegman een leermeester, die al tijd voor hen klaarstond en die zich zeer veel moeite getroostte om de jonge 'loodsen voor hun examens klaar te maken. Commissaris De Hondt meende, dat zeker veertig loodsen na de oorlog door de heer Wiegman wer den opgeleid. „Reeds als stuurman toonde U zich bereid om ook de ande re personeelsleden in de kneepjes van het vak te onderwijzen", aldus de heer De Hondt, die de schipper en zijn echtgenote gelukwenste met de koninklijke onderscheiding. De heer W. van Leeuwen sprak na mens de zee-loodsen gelukwensen uit. Hij dankte schipper Wiegman vooral voor zijn collegialiteit, voor de'goéde stemming, die hij altijd a-an boord wist te kweken. „Zelfs met de wen sen van de bemanning aangaande het menu hield U rekening"; Ten slotte werd nog gesproken door de heer B. F. Saas namens het aC- deling's- en hoofdbestuur van de N- C.B.O. en namens de jongere loodsen, die in de scheidende schipper een ge duldige mentor hadden. De heer Van den Broeke bood hierop namens de personeelsvereniging een rooktafel-met-accessoires aan. Me vrouw Wiegman kreeg bloemen. Op de foto van links naar rechts: ka pitein ter zee C. ter Poorten, sehip- pei Wiegman, mevrouw Wiegman, de dochter van schipper Wiegman, de heer A. C. van den Broeke, die de scheidende schipper gelukwenst met diens onderscheiding en de commissa ris van het loodswezen te VHssingen, de heo.r Q, C. d« Hondt. (Foto PJZ.C.) moeilijkheden moeten evenwel nog overwonnen worden. Het is vrijwel onmogelijk, dat het verkeer van Oostburg naar Cadzand en in omge keerde richting tijdens de duur van het concours door het dorp rijdt. Het verkeer zal dan ook worden omge leid, maar hoe en langs welke we gen is nog niet bepaald. Dat geldt met name voor de bussen. Zou men er niet in slagen deze verkeerspuzzel te ontrafelen, dan kunnen de zangers uitwijken naar een in de onmiddel lijke omgeving van Zuidzande gele gen weiland. Het liefst wil men ech ter het Dorpsplein benutten en dat niet alleen omdat daar de „verzor gende lokaliteiten" zijn gelegen In Zeeuwse zangerskringen vraagt men zich nu reeds af of het „burge meesterlijk" dameskoor van' Zuid zande, „Juliana", dit jaar voor eigen publiek in navolging van 1954, 1955, 1856 en 1958 wederom de meeste Sunten zal behalen. Onmogelijk is at niet, want de damesleden zullen bij de viering van het koperen jubi leum van dit jaar zichzelf toch een cadeau moeten schenken. Wat Is in zo'n geval beter dan een indrukwek- wisselprijs Vlissinger in nationaal jeugddamkampioenschap Hoewel de Zeeuwse jeugdkampioen dammen Larabertus van Hove uit Vlissingen slechts twee punten uit drie wedstrijden heeft behaald in het toernooi om do nationale jeugddam- titel te Apeldoorn, heeft hij geen slechte Indruk gemaakt. Onwennig heid is eoliter zijn grootste rem. Hij komt nog wel op slag en zal dan nog wel enkele punten verzamelen. Men verwacht dat hij zal eindigen in de middenmoot, hetgeen en voor hemzelf en voor Zeeland een heel goed resultaat zou zijn. De grootste attractie van het toer nooi is de deelneming van de twaalf jarige Kees Bakker uit Alblasser- dam. Met de flair van een volleerd hoofdklassespeler dirigeert hij zijn schijven. Er spreekt bijzondere klas se uit zijn spel. Het toernooi z-V. ont hullen of de damwereld iets groots te wachten staat. De titelhouder Lammy van de Heuvel zal wel weer hoge ogen gooien. Toch kaapte de kleine Kees Bakker hem bekwaam en onverschrokken een punt af. De volledige uitslagen en de stand tot dusver zijn: le ronde: Kleinrensink-Poelstra 0-2; Seilkema-Mensink 20; Holstvoogd -van Hove 20; Bos-Hoogterp 02; ten Lohuis-v. d. Weghe 20; Bak- ker-v. d. Heuvel 11. 2e ronde: Poelst.ra-v. cl. Heuvel 02; v. d. Weghe-Bakker 02; Hoogterp -ten Lohuis 20; Van Hove-Bos 1— 1; Mensink-Holstvoogd 02; Klein- rensink-Sellkema 0—2. 3e ronde: Seilkema-Poelstra 02; Holstvoogd-Kleinrensink 11; Bos- Mensink 02; ten Lohuis-v. Hove 1 1; Bakker-Hoogterp 11 en v. d. Heuvel-v. d. Weghe 20. De stand is nu: 1/3: de 3 H.'s: v. d. Heuvel, Holstvoogd en Hoogterp 5 punten; 4/6: Seilkema, Keesje Bak ker en Poelstra 4 punten; 7: ten Lo huis 3 pnt.; 8/9: van Hove en Men- sink 2 pnt.; 10/11: Bos en Klelnren- slnk 1 punt en 12: v. d. Weghe 0 pnt. Het toernooi duurt tot en met a.s. zaterdagmorgen. VANDAAG. Middelburg Electro: „Llebelel", 20 uur, 14 j- Molenwater: Miniatuur Walche ren, 917 uur. Concert- en Gehoor zaal: Concert „Munn and Feitons Footwear Band", 20 uur. Restaurant WÖhler: Vergadering win- Iceliersver. „Lange Delft". 20 uur. VHssingen Alhambra: „De blauwe Tirana", 19 en 21 uur, 14 J. Luxor: „De hei van Marseille", 20 uur, 14 J. Goes Grand: „De hel van Tarawa", 86 uur, 14 j,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2