Vice-voorzitter Goese veiling temidden van feeën gehuldigd ^ili EXPLOITATIECHEF „STOOMTRAM WALCHEREN" GEHULDIGD varen vervult velerlei verlangens '-71771 WOENSDAG 1 APRIL 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 Sint Annaland krijgt nog dit jaar nieuw dorpshuis Dankzij gift van 25.000 Naar een ontwerp van de architect L. Beye uit Veere zal nog dit jaar te Sint Annaland een nieuw dorps huis worden gebouwd. Dankzij een gift van 25.000 en een door het gemeentebestuur vastgestelde finan ciering komt er in deze Thoolse plaats een nieuw dorpshuis, dat plaats zal bieden aan 300 personen, met naast de verenigingsruimte de mogelijkheid voor gymnastiekonder wijs voor de lagere scholen. Het dorpshuis komt in de Klooster straat. waar een geheel nieuw uit breidingsplan geprojecteerd is. Het dorpshuis wordt ruim 28 meter lang en ruim 9 meter breed. Het vooraan zicht van het gebouw komt naar de Kloosterstraat te staan met er voor een parkeerterrein, zodat het ge bouw enigszins achteraf en dus ver der van de straat komt te liggen. Rechts in het gebouw komt de hoofd ingang met daarachter een door gang naar het verenigingslokaal en naar de keuken, die voorzien wordt van een bedieningsloket. De vereni gingszaal wordt ongeveer twintig meter lang en ,10 meter breed. Dooi de ramen in deze zaal is het niet mogelijk vaste gymnastiektoestellen aan te brengen. Voorzover men het als gymnastieklokaal wil gebruiken, zal men met verplaatsbare werktui gen moeten volstaan. Ook komt er in de zaal een podium met hierach ter toiletten, kleedkamers en een aparte uitgang. Tevens is daar ruim te gemaakt voor de centrale verwar ming. Bij de bouw wordt geelgrijze waalse steen gebruikt. De mogelijk heid van een nieuw verwarmings systeem wordt nader bezien. Indien mogelijk, zal eind april de aanbeste ding plaatsvinden. Omtrent de wij ze van exploitatie wil het gemeente bestuur zich nog nader beramen. Plattelandsvrouwenbond komt te Vlissingen bijeen De provinciale voorjaarsvergadering van de afdeling Zeeland van de Bond van Plattelandsvrouwen zal op don derdag 23 april a.s. te Vlissingen in café-restaurant „Britannia" worden gehouden. De morgenbijeenkomst begint om half elf. C. Nijsse veertig jaar bestuurslid EEN REIS naar Engeland, een wandbord, een boel siga ren en een zoen van de laatste Goese fruitfee Elly van Wil ligen, daarmee heeft men dinsdagmorgen tijdens een huldigingsbijeenkomst in de kantine van de Goese veiling de heer C. Nijsse uit Hein- kenszand beloond voor de veertig jaren, die hij toege wijd bestuurslid is geweest van de veilingvereniging „Zuid-Beveland". En met dit in het veilingwezen op merkelijke jubileum heeft de krasse 78-jarige heer Nijsse „zijn" veiling, waarvoor hij nog altijd een groot voorvechter is ge weest, niet vaarwel gezegd. Hij is vitaal genoeg om voorshands nog enige tijd de heer Nijsse is vi- ce-voorzitter voorvechter te blijven. Dat blijkt ook wel uit het ju bileumgeschenk van „De vei ling": de reis naar Engeland zal de heer Nijsse namelijk in excursieverband maken, als de Nederlandse Fruittelers Orga nisatie Groot-Brittannië be zoekt Sinds Goes zijn fruitfee telt, is de heer Nijsse telkenjare de man geweest, aan wiens arm het gra- tietje de veilinggebouwen werd in geleid. De vier feeën, die Goes se dert het eerste fruitcorso heeft gehad, luisterden de huldigingsbij eenkomst niet alleen met hun aan wezigheid op: zij hadden bloemen en een geschenk voor de jubilaris meegebracht en zij gingen in hun dankzegging zover, dat de laatste fruitfee, Elly van Willigen, die namens de feeën een feeëriek toe spraakje hield, bij de overhandi ging van de geschenken de lieer Nijsse een spontaan kusje gaf... En zo vierde de heer Nijsse te midden van feeën, mede-bestuurs leden, oud-bestuursleden, verte genwoordigers van vak-organisa ties, autoriteiten cn handelaren zijn wellicht in Zeeland unieke ju bileum. Nadat de secretaris van de veilingvereniging, de heer I. Kakebeeke de notulen van de ver gadering van 29 maart 1919 had voorgelezen in deze vergade ring werd de heer Nijsse tot he- stuurslid benoemd sprak als eerste de voorzitter, de heer J. Q. C. Lenshoek uit Kloetinge. Deze memoreerde, hoe de beer Nijsse ten tijde van de oprichting van de „Veilingvereniging Zuid- Beveland" in 1904 een jong fruitteler in Heinkcnszand was, waar hij een fruittelersvereniging oprichtte voor een gezamenlijke aanvoer naar do veiling te Goes. Twee jaar nadat de veiling een nieuw gebouw had gekregen werd de heer Nijsse bestuurslid. In de achterliggende periode maakte hij nog verschillende uitbreidingen mee, waarbij hij zich, aldus de heer Lenshoek, steeds een voor stander van modernisering toon de. „U hebt een vooruitziende blik en komt kalm en overwogen tot een uitspraak" :o richtte de heer Lenshoek zich tot de jubilaris, „alom trachtte U de vooruitgang te bevorderen zo werd U ook voorzitter van de poolcommissie". Nadat de heer Lenshoek de vice- voorzitter de buitenlandse reis had toegezegd en een fraaie siga renkist met inscriptie en inhoud had aangeboden, sprak hij de hoop uit, dat de jubilaris ook de ope^ ning van de nieuwe veilinggebou wen nog zal kunnen meemaken. Vervolgens sprak de'heer P. J. J. Dekker uit Wemeldin'ge als voor zitter van de provinciale commis sie van veilingen in Zeeland en als bestuurslid van het centraal bureau. Deze schetste de belang stelling van de heer Nijsse voor alle mogelijke tuinbouwvraag- stukken. „De ontwikkeling van de Goese veiling viel juist in de pe riode, dat U bestuurslid was", zo zei hij, „U had een open oog voor de provinciale en landelijke belan gen van de tuinbouw". Zowel na mens de provinciale commissie als De heer Nijsse omringd dooi de charme van „zijn" feeën; van links naar rechts de da mes Babs Ausums uit Goes, Miep de Jager uit Kapelle, Ols Tamminga nu mevrouw Lindenberg-Tamminga en „de meest recente" fruitfee Elly van Willigen uit Goes. (Foto P.Z.C.). namens het centraal bureau bood hij een geschenk aan. De burgemeester van Goes, de heer H. K. Michaëlis, meende wel namens alle gemeenten op Zuid- Beveland een felicitatie tot de heer Nijsse te mogen richten. „En wellicht namens geheel Zee land" zo voegde de heer Michaëlis hieraan toe, „U bent een voor vechter van de fruitwereld en het fruitcorso". Felicitaties werden voorts uitge sproken door de heer J. de Pries ter uit Middelburg (namens de handelaren) en door de heer J. A. van Willigen als vertegenwoordi ger van de stichting Zeeuws Fruitcorso, van welke stichting de jubilaris erelid is. Ook deze sprekers boden een ge schenk aan. De directeur, de heer S. J. Note- boom bood tenslotte namens di rectie en personeel een originele, uit 1681 daterende kaart van Zee land aan. In zijn dankwoord richt te de heer Nijsse zich tot iedere spreker afzonderlijk; zijn dank woord tot de enige spreekster, mej. Van Willigen opende hij met zijn .gebruikelijke „geliefde fruit fee", zoals de fruitfee ook een „geliefde meneer Nijsse" had ge bezigd; „Je oude vriendinnen ver geten je niet", had iemand bij het binnentreden van de feeën ge mompeld en de heer Nijsse vergat op zijn beurt de feeën niet „Ze blijven je trouw, de feeën" had de heer Lenshoek opgemerkt. De trouw en de toewijding van de heer Nijsse kregen reeds vorig jaar een koninklijke be kroning, toen hij bij zijn af scheid als wethouder van Hein- kenszand onderscheiden werd met de gouden eremedaille in de Orde van Oranje-Nassau. VEERTIG JAAR IN DIENST In het kantoor van de N.V. Stoomtram Walcheren te Middelburg is dins dagochtend de heer L. .J. S. Schipper, chef exploitatie, in verband met zijn 40-jarig jubileum bij het personenvervoersbedrïjf gehuldigd. Deze huldi ging bereikte zijn climax toen de commissaris der koningin jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, de jubilaris de ere-medaïlle in zilver behorende bij de Orde van Oranje Nassau, opspeldde. Vooraf had jhr. De Casembroot in een korte rede enkele punten uit de carrière van de jubilaris aangestipt, die kan terugzien op een uitstekende staat van dienst. Commissaris der koningin reikte onderscheiding uit Hierbij wees de commissaris ook op de zeer moeilijke taak van chef ex ploitatie, die rekening moet houden met de service aan het publiek en de economie van het bedrijf. De heer Schipper heeft deze steeds goed uit gevoerd. Ook schetste hij de moeilij ke taak direct na de oorlog, toen men een groot tekort had aan goed materieel en de busdiensten werden onderhouden met vrachtwagens. „Het was een gelukkige omstandig heid", betoogde jhr. De Casembroot, „dat, het publiek in deze moeilijke da gen sneller tevreden was". Namens de commissie van toezicht en de di rectie werd het woord gevoerd door de heer F. G. Sprenger, die evenals jhr. De Casembroot, de jubilaris een „geslaagd" man noemde en ook de ijver en toewijding van de heer Schipper prees. In het kort releveerde de heer Sprenger de loopbaan van de ju bilaris, die in 1919 als wegwerker in dienst trad van de S.A. des Tramways a Vapeur de Flessin- gue-Middelburg et extensions. Bij deze maatschappij klom de heer Schipper van hulpconducteur en wagenbestuurder op tot wagenbe stuurder. Toen het bedrijf in 1929 door de P.Z.E.M. werd overgeno men ging uiteraard ook de heer Schipper mee. Even voor het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog-werd hij be noemd tot controleur en twee jaar na de overname van de elektrische tram Mïddelburg-Vlissingen door de N.V. Stoomtram Walcheren, in 1945 werd hij benoemd tot chef exploita- Dinsdagmorgen is op het kantoor van de N.V. Stoomtram Walcheren te Middelburg de heer L. J. S. Schipper chef exploitatie gehuldigd in verband met zijn JjO-jarig jubileum in het personenvervoersbedrijf. Hij werd onderscheiden met de ere-me- daille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De com missaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, speldt hem hier de versierselen van deze onderschei ding op. (Foto P.Z.C.). tie; de functie die hij thans nog ver vult. Aan het einde van zijn speech sprak de heer Sprenger de hoop uit dat in de jaren dat de jubilaris nog blijft werken, de prettige samenwerking zal worden gehandhaafd. Hierna bood hij de heer Schipper de kleine draag- medaille en een enveloppe met in houd aan. Verdere sprekers De jubilaris wérd hierna nog toege sproken door de heer J. H. W. van Beuzekom namens de directie van de P.Z.E.M., die aanstipte dat de naam Schipper bij de P.Z.E.M. een buitengewone goede klank heeft; namens de personeelsvereniging van de P.Z.EJM. door de heer J. Huser en namens de personeelsvereniging van de Stoomtram Walcheren door de heer J. L. van der Horst. Ook werd nog het woord gevoerd door de echtgenote van de direc teur van de N.V. Stoomtram Wal cheren, mevrouw Van Manen, die in haar speechje speciaal de echt genote van de jubilaris betrok. (Advertentie) Geen enkel transportmiddel geeft zoyeel reisgenot als een schip, een Holiand-Amerika Lijn schip! Om welke reden U ook op reis gaat Varen is en blijft het ware! Schepen, waarmee het goed reizen is, zijn de NIEUW AMSTERDAM, STATENDAM, MAASDAM, RYNDAM, NOORDAM en WESTERDAM en binnenkort: het nieuwe vlaggeschip ROTTERDAM, dat 3 September 1959 zijn eerste reis zal aanvangen. DE ZAKENMAN DE TOERIST DE STUDENT DE EMIGRANT kan zich nergens rustiger en beter voorbereiden op zijn Amerikaanse zakenreis dan aan boord van een schip. -» Reis per heeft aan boord een ideale, volkomen zorge loze vakantie; een onvergetelijke belevenis! kan aan boord eerst nog een weekje heerlijk luieren en genieten, zodat hij fit enuilgerustzijnstudie in Amerika begint. heeft aan boord, na de rompslomp van het vertrek, volop tijd en gelegenheid weer geheel tot rust ie komen, waardoor hij vol energie in zijn "Nieuwe Vaderland" aankomt. OUDERS die hun geëmi greerde kinderen gaan bezoeken, genieten niet alleen van het heerlijke weerzien, maar ook van hun gezellige, comfortabele zeereis. "U vaart er wèl bij"

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 11