Zeeuwse en Brabantse leden het C.J.V. hielden hondsdag van Veere wordt in mei een week filmstad Zeeuwse Almanak VOLKSDANSEN IN VLISSINGEN ZEEUWSE GEREF. JONGEREN HIELDEN HUN PAASTOOGDAG Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 31 MAART 1959 IN „CONCORDIA" TE BREDA De heer M. Allewijn sprak over „Er is ruimte" DE ZEEUWSE LEDEN van het Christelijk Jongerenverboml hebben gis teren niet in eigeft provincie hun traditionele bondsdag gehouden i men toog naar Breda, waar in „Concordia" in samenwerking met de provin ciale commissie Noord-Brabant van het C.J.V. een gezamenlijke bonds dag werd gehouden met de Brabantse leden van het verbond. Begonnen werd met een wijdïngsdïenst, waarin de heer M. C. Allewijn uit Goes voorging. De predikatie van de heer Allewijn had tot titel: „Er is ruimte", geïnspi reerd op het zevende vers van psalm 118„Uit de benauwdheid heb ik den Heer aangeroepen; de Heer heeft mil gehoord, stellende mij in de ruim te". Benauwdheid en ruimte zijn te genover elkaar gesteld, aldus de heer Allewijn, maar ze zijn ook onlosma kelijk met elkaar verbonden. De be nauwdheden van vóór Pasen, de don kere nacht in het Hof, de rechtszaak, de kruisiging en het uit elkaar ruk ken van de discipelenkring zijn voor- bij gegaan. Toen kwam de ruimte Pasen verkondigt ons, dat de Hemel gekomen is en dat de ruimte er is. Maar als we in Gods ruimte wil len leven.dan is er niet voor alles plaats. Dan is de consequentie, dat we „neen" zeggen tegen de voetbaltoto, tegen het goedkope amusement in sommige radio- en televisie-uitzendingen, tegen de wereldomvattende bewapening, omdat er geen sprake is van een geestelijke wapenuitrusting, to gen het mondjesmate geven van onze rijkdom en vrijheid aan min der bedeelde volkeren omdat ruim te om te leven er is voor alle vol keren op aarde. Maar we dienen „ja" te zeggen tegen alle dingen, die de Heer ons wil schenken. Na deze korte wijdingsdienst sprak de heer K. Kuijper namens de Noord brabantse commissie er zijn vreugde over uit, dat de bondsdag ditmaal door Zeeland en Brabant samen ge vierd kon worden. De middagbijeenkomst werd begon nen het samenzang onder leiding van dlstrlctsseoretaris Sinke. De groep Waalwijk demonstreerde onder lei- Zesjarig jongetje gedood bij ongeluk in Zierikzee Zaterdagmorgen gebeurde op de kade bij de Nieuwe Haven te Zierikzee, een ernstig ongeluk, dat aan de zesjarige Wim Alburg uit deze plaats.het leven heeft gekost. Om ongeveer kwart over tien is kind bij het spelen onder de met aardappelen geladen vrachtauto van de gebr. H. uit Kerkwerve ge komen. Het kind kreeg het achter wiel van de auto over zich heen en was op slag dood. De chauffeur, die niets van het ongeluk had gemerkt, treft geen schuld. ding van mejuffrouw A. van de Ho ven ritmische gymnastiek. De onsterfelijke figuren uit Hiide- brands „Camera Obscura", de fami lies Kegge en Stastok, werden ver volgens door Rob Geraerds tot leven gebracht. Deze geslaagde bondsdag werd besloten met een kort woord door de voorzitter van de provinciale commissie Zeeland, de heer Th. Wijt man. Deze stelde vast, dat het met het clubwerk na deze bondsdag moet zijn als na Pasen. „Er moet een nieuw „Begin" zijn en daarbij moet in het oog worden gehouden, dat alle werk geschiedt in dienst van koning Jezus Auto reed tegen lantaarnpaal op Op nog onverklaarbare wijze is het onderwijzersechtpaar B. Uit Zierikzee met een gehuurde personenauto te Dordrecht tegen een lantaarnpaal op gereden. Op de weg was op dat ogen blik geen verkeer. De gevolgen waren vrij ernstig. Mevr. B. brak namelijk beide benen, terwijl de heer B-, die als een voorzichtig chauffeur bekend staat, met een shock bij familie te Dordrecht moest worden onderge bracht. Tegen de politie moet de heer B. nog hebben verklaard, dat hij door de zon verblind werd- De personen auto werd geheel vernield. Rumoerige zeelui Een caféhouder in de Nieuwediep- straat te Ternenzen vroeg politie- assistentie, omdat opvarenden van de Engelse boot „Flexity" liggende in het Zuiderdok slaags waren geraakt'. Toen de politie ter plaatse kwam bleek het nogal mee te vallen. De tweede machinist moest echter ter ontnuchtering op het politiebureau ingesloten worden. Een vijftigtal om-en- nabvj-d.e-twinUgers uit de onderwijzers-, stu denten- en scholieren- wereld hebben de Paas dagen min of meer op hun tenen lopend door gebracht. Het waren leden van de Neder landse Volksdans Or ganisatie, voor wie de Walcherse Volksdans- kring- bij wijze van proefneming in de Vlissingse jeugdher berg een driedaagse cursus had georgani seerd. Op de muziek van Is raëlische en Schotse volkswijsjeB hebben zij elk ongeveer 25 uur in de kring gelopen, on der leiding van de Am- stërdamse vollcsdans- expert, mevrouw S. Colcher, die een tijd lang in Israël is ge weest om zelf voHedig te worden ingelicht in de geheimen van de volksdansen van dat land. Mevrouw J. May- stre begeleidde daarbij op de accordeon. De Vlissingse volks- dansleidster Fransje van Toorn had een groepje beginners on der handen, die zij bij gebrek aan een origi nele bagpipersband op grammofoonmuziek van de fmxeuze hand van Jimmy Bhand wegwijs maakte in de moeilijkheden van de- Schotse dans. De jeugd herbergvader, de héér M. van Popering, ver telde dat het experi ment ten volle is ge slaagd. ,J3et was in zo verre een proef, om-dat 1 vij moesten afwachten of de deelnemers naar deze hoek van Neder land wilden komen. Ze zijn zelfs uit de andere „hoeken", zeg maar alle hoeken, van het land gekomen: er zijn Jongelui uit Ensohede, .eet veel Amsterdam mers, uiteraard een aantal Zeeuwen, maar ook 11 Bel gen-. Ze zijn gekomen uit Meche- len, Brugge, Antwer pen en Gent. Daar had den we niet eens op durven rekenen". Er was zelfs een echtpaar uit België, dat de kin deren had meege bracht. M.C. „Sparta" opnieuw Zeeuws kampioen Voor de vijfde achtereenvolgende maal is het team van de M. C. Spar ta uit Zierikzee er ln geslaagd, in de verkeerscompetitle van de K. N. AL V. voor de provincie Zeeland het kampioenschap te veroveren. De prestatie valt te meer op, omdat de „zware klasse' werd deelgen'o- men. VAN iwin TOT EIEREN ZOEKEN. De eierzoelcrït van de Zierikzeese motorclub „Sparta" is weer een suc ces geworden, zo meldt men ons uit Schouwen-Duiveland. Vanzelfsprekend waren hier en daar enkele kneepjes in de rit verwerkt, die het nu niet zo heel gemakkelijk hebben gemaakt om de eieren op te sporon. De meer geroutineerden lie ten zich er evenwel niet door intimi deren. In totaal hebben 36 automo- PARASOLLETJES.... Zo is het dan weer dinsdag jd, dinsdag en geer. maandag en met de paasdagen zijn ook dé vreemde lingen, de toeristen, weer uit ons goe de gewest verdwenen. Ze waren er ditmaal al vroeg bij; vrijdag reeds signaleerden wij op Walcheren de eerste vreemde nummerborden en zaterdagmiddag, een zonnige middag was dat, registreerden wij gezeten op een prettig terras de eerste uit heemse klanken van dit seizoen. Heel kleine jongetjes waren het, die om met 'n bekend cabaretier te spre ken vloeiend Duits sprakeil en weer andere kindertjes, die hun res pectieve mama's en papa's in feilloos Frans om een ijsje vroegen. Want dat doen kinderen klaarblijkelijk overal ter wereld, in alle talen van de wereld. En de ijsjes zijn ook wel overal zo ongeveer hetzelfde, vermoe den wij. Wit en rose en al dan niet met een kloddertje slagroom. In eèn wafel, of deftig in een „coupe", met een kleurig parasolletje. Die parasol letjes zijn een vondst, zo peinsden wij zaterdagmiddag, gezeten op dat zon nige terrasWaneer het ijsje al lang verdwenen is zijn de kinderen nog geruime tijd zoet met het parasolle tje. Of 't nou Duitse, VlaamseFran se of Hollandse kindertjes zijn. Al lemaal zijn ze om zo te zeggen onder een parasolletje te vangen van drie tot dertien jaar. Daarboven wordt het iets moeilijker dan moet het al gauw een parasól worden en dan liefst één, waar je met z'n twééën onder kunt zitten. Dan komt er een hele tijd niks en dan komen de kleine parasolletjes weer aan bod. Als U begrijpt wat wij bedoelen. En dat zal wel, want zo moeilijk is dat- non ook weer niet. Waarmee we voor vandaag deze kleine bespiegeling maar zullen besluiten. Ge mocht eens denken, dat we net iets te lang in de zon hadden gezeten... bilisten en motorrijders aan deze rit deelgenomen, met in totaal 175 pas sagiers. Gestart werd bij het Huis van Nassau te Zierikzee, de finish was te Burgh bij café-restaurant Eakker. In de Duinpolcler te Burgh waren twee terreinen afgebakend, waarop de eieren waren verborgen, het ene voor de kinderen en het an dere voor de volwassenen. De eieren waren hard gekookt: verschillende werden onmiddellijk na het vinden genuttigd De uitslag luidde tenslotte: Drie deelnemers met elk 2 strafpunten, na loting: 1. Van Leeuwen, Kerkwerve, 25 eieren; 2. Knigt. Haamstede, 20 eieren; 3. K. van der Goot, Zierik zee, 17 eieren, de vierde en vijfde aankomende hadden elk 3 strafpun ten, na loting: 4. C. Kuiper, Ouwer- kerk; 5. N. Dambruine, Haamstede; 6 t.m. 10 elk vier strafpunten, na lo ting: 6, N.N.; 7. J. Lievense, Nieu- werkêrk; 8. M. Dijkman, Haamste de; 9. C. W. Verton, Zierikzee en 10. G. van der Linde, Zierikzee. DUIKTOREN. Nog vóór de opening van het bad seizoen zal cfe Exploitatiemaat schappij Zeebad Breskens een duiktoren op het strand doen plaatsen. Maar ook op andere wijze zal de outillage worden uit gebreid: er komen badhokjes. Men maakt erKst' in Breskens met de „badplannen" KETTINGBOTSING. Kettingbotsingen komen niet alleen op de weg voor: zaterdag deed zich er een in de middcnsluis van We- meldingc voor. Er waren niet .min der dan drie schepen bij betrokken. Het motorschip „Leadjo" voer, ko mende uit de Oosterschelde, achter het motorschip „Adma" en moest snelheid minderen. De voortstuwing vvefd op „volle kracht achteruit" ge zet, maar omdat een overbrengings kabel van de omkeerkoppeling de fect bleek, bleef het schip vooruit varen. Gevolg: «1e „Leadjo" liep met de voorstéven op het achterschip van de „Adrna". Eu do „Adma op zijn beurt, kwam in botsing- met het Belgische motorschip „Henvir", dat Juist in de sluis lag gemeerd. Vanaf do „Leadjo" werd nog haastig een anker ge- SiresMitaerd doch de an kerke t- tng brak door de grot© spanaihg. Totale resultaat: indeukingen plus een samengedrukte sloep plus een verspeeld anker. Dat laatste werd later op de dag door Wemeldingse „ankervissers" geborgen. N.V. „Zeebad Breskens" is werkzaamheden begonnen De totstandkoming van de N.V. Ex ploitatie Maatschappij „Zeebad Bres kens" is een feit geworden. In een bijeenkomst ln hotel Valk te Bres kens deelde de voorzitter van de raad van beheer, de heer Van Laar hoven, mee, dat de statuten door de minister zijn goedgekeurd. De nota ris passeerde tijdens deze bijeen komst do oprichtingsakte. De Bi-eskense bevolking heeft ƒ32.000 in de N.V. gestoken en het bestuur verwacht, dat binnen korte tijd het kapitaal zal zijn gestegen tot ƒ50.000. Nog dit jaar denkt men provisori sche voorzieningen te treffen voor het badstrand tuss ende nieuwe veer haven en het dorp. Met de definitieve inrichting wacht men uiteraard tot de strandboülevard zal zijn aange legd. Tevens zal dit jaar waarschijn lijk een begin worden gemaakt met de inrichting van een kampeerter rein, dat voorbij de veerhaven zal komen te liggen. De aanleg van een bungalowpark zal meer tijd in beslag nemen en dit jaar niet meer gereed komen, hoewel van de zijde van de N.V. reeds be langrijke besprekingen hierover zijn gevoerd. De Zeelandia-speler Jan de Ruyter is maandag tijdens de wedstrijd te gen R.G.8. gehuldigd in verband met de 500e wedstrijd, die hij voor zijn ploeg speelde. Voorziter C. Wester- weel (links) dankt hier De Ruyter voor de vele verdiensten, die hij zijn ploeg bewezen heeft. (Foto P.Z.C.). Voorlopige surséance van betaling aangevraagd Door N.V. Boasson te Middelburg Commissarissen en directie van de texticlgroothandel M. H. Boasson en Zonen N.V. te Middelburg hebben be sloten bij de rechtbank te Middelburg voorlopige surséance van betaling aan te vragen. Zij hebben dit besluit per circulaire aan de crediteuren meege deeld. Reeds sedert een aantal jaren is de firma bij het voeren van haar beleid ernstig gedupeerd geweest door het ontbreken van voldoende liquide be drijfsmiddelen. Dit. is volgens commis sarissen en directie niet het gevolg geweest van mindere activiteiten der firma, maar door een aantal gebeur tenissen, waarin de firma tegen haar wil is meegesleept. Comissarissen en directie memoreren in de circulaire onder meer, dat de schade, die geleden werd doordat in de meidagen van 1940 de panden en goederen volkomen vernield werden, slechts tot een minimaal bedrag ver goed is. In de oorlogsjaren onttrok 'n door de bezetters aangestelde zoge naamde „Verwalter" zeer grote bedra gen aan het zich inmiddels weer her stellende bedrijf en na de bevrijding werd de firma weer genoodzaakt om hoge kosten te besteden voor de ten uitvoerlegging van de voorgeschreven maatregelen voor wat betreft het be heer. In de Korea-periode gingen door niet- deskundige leiding enkele honderddud- zenden guldens verloren, waarna de omzet in 1953 aanmerkelijk terugviel door de februari-ramp. Een poging om het bedrijf uit te breiden noodzake lijk door de weinige voortgang van de industrialisatie in Zeeland slaagde aanvankelijk, maar door het sterk oplopen van de post debiteuren deden zich al spoedig weer liquidi- feitsmoeilijlcheden voor. Vanaf decem ber j.l. heeft de leiding der firma ge probeerd uit deze moeilijkheden te geraken, maai- zij is tot heden hierin nog niet geslaagd. Landelijke vlasopmaak- wedstrijd te Koewacht Ter gelegenheid van de jaarmarkt zal te Koewacht evenals vorig jaar weer een grote vlasopmaakwedstrijd worden gehouden. Dat er van offi- oiële zijde grote belangstelling aan de dag wordt gelegd voor dit gebeu ren, getuigt wel, dat de commissaris van de koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, de prijsuit reiking zal verrichten. Er wordt door een groot aantal vlassers aan deze wedstrijd deelgenomen. Zo zal onder andere Oost-Zeeuwsch-Vlaan- dcren vijftien deelnemers afvaardi gen, W.-Zeeuwsch-Vlaanderen komt met twaalf opmakers en tevens ne men vijftien opmakers uit West- Brabant deel. Zelfs Zuid-Holland komt met een deputatie van tien vlasopmakers. IN MIDDELBURGSE NOORDERKERK Ds. G. R. Visser sprak over „Verwachten en dienen" Maandagmiddag- en avond bielden de afdelingen Zeeland van de Bond van meisjes- en jongelingsverenigingen op gereformeerde grondslag in Ne derland in de Noor der kerk te Middel burg een „paastoogdag" voor de Zeeuwse gereformeerde jeugd. In de middagbijeenkomst weru een kerk dienst gehouden, waar ds. G. R. Vis ser uit Amsterdam sprak over het on derwerp „Verwachten en dienen", 's Avonds werd de Zeeuwse jeugd die in grote getalo was opgekomen, een ontspanningsprogramma aangeboden, waar de bekende reporter Wim Dussel sprak over zijn reis naar Perzië, toe gelicht met prachtige kleurendia's. Evenals in do middagbijeenkomst zorgde ook hier het Middelburgs Ka merkoor onder leiding van de heer B. Leijnse voor een passonde muzikale omlijsting. In de middagbijcenkomst werd een stemmig programma van orgelspel, samenzang, schriftlezing, voordracht, alsmede zang door het Middelburgs Kamerkoor afgewerkt. Het hoogte punt van deze speciale dienst vormde echter de inleiding van ds. Visser over het onderwerp „Verwachten en die nen", dat spreker aan de hand van een zevental punten duidelijk toelichtte. Hierbij lcwam hij tot de conclusie, dat het kenmerk voor onze tijd is, dat God absent is. Men is niet meer bang voor. God, zoals in de Middeleeuwen. Ook be strijdt men niet meer aan de hand van allerlei bewijzen, dat God niet bestaat, zoals in de vorige eeuw. Maar thans negeert men Hem, was de mening van ds. Visser. Hierbij wees spreker op de grote taak van de Christenen die tezamen moeten trachten hierin verandering te bren gen door het uitdragen van hun ge loof. „Onze verwachting van Chris tus blijkt uit onze houding tegen over de naaste. Dit geldt voor de kerk als geheel en voor de leden persoonlijk", aldus ds. Visser, die besloot met de woorden: „Als Christus' verwachting openbaar wordt in naastendienst, heet dit trouw en verstandig. Als deze dienst ver waarloosd wordt, heet dit slecht". Betekenis paasfeest Hiervóór had de afdelingspresidente der M.V., mej. F. Groot Nibbelink, een openingswoord gesproken, waarin zij onder meer nader inging op de bete kenis van het paasfoest. Mej. R. Cal- jouw uit Veere, droeg enkele gedich ten voor, waarvan vooral „De soldaat die Jezus kruisigde" van Martinus Nijhoff, genoemd mag worden. Het Middelburgs Kamerkoor bracht in de ze dienst enkele liederen ten gehore „HET HUIS VAN DE ZEVEN VLIEGEN" Opnamen voor Amerikaanse speelfilm Een uit veertig tot vijftig mensen be staande Engelse filmploeg zal in de eerste weck van mei in Veere opna men maken voor „The house of the ven flies" „Het huis van do ze- (i vliegen" welke film door de Amerikaanse maatschappij Metro Goldwyn Mayer in produktio zal wor den genomen. De film zal gebaseerd zijn op het ge lijknamige Amerikaanse boek, een verhaal dat speelt na hot beëindigen van de Tweede Wereldoorlog. In een „geheim hoofdkwartier" hebben de Duitse bezetters bij hun terugtocht een diamantschat achtergelaten, die zjj uiteraard, als de rust in het om streden gebied is weergekeerd, trach ten op te halen. De filmproducenten hadden voor „hoofdkwartier" gedacht aan een aan twee zijden over water te be naderen boerderij of gebouw, het geen men In Veere meent te heb ben gevonden. De samenwerkende Engelse en Ne derlandse politiediensten zijn volgens het filmverhaal van het „diamant geheim" op de hoogte gekomen en als de Duitsers het gebouw - mét de diamanten aan do ene kant ver laten, betreedt eon Engelse detective het bouwsol aan do andere zijde De opnamen voor deze episode zullen in Veere worden vervaardigd. Zo zal in het havengebied van Veere de aan komst met een boolje van de Engelse detective worden gefilmd. Ook de aftocht van de Duitsers, die met een bootje ontkomen...... De buitenopnamen voor „The House of the Beven flies" worden behalve in Veere, ook in Rotterdam gemaakt. De film wordt hoofdzakelijk door Amerikaanse acteur gespeeld: de mannelijke hoofdrol is in handen van Robert Taylor, de vrouwelijke zal worden vervuld door een jonge actrice van Franse origine. De regisseur, David E. Rose, Icomt reeds in april naar Nederland. terwijl onder leiding-van de dirigent, van dit koor tevens een gedeelte van de samenzang gehouden werd. De af delingsvoorzitter der J.V.. de heer J. P. Balkenende, sloot met een kort woord de bijeenkomst. In de avondbijeenkomst vertelde de reporter Wim Dussel aan de hand van tal van prachtige kleurendia's over zijn reis naar Perzië, waardoor de Zeeuwse jongeren een goede in druk hebben gekregen van dit gro te land. - Diefstal van vis te Tholen Op verzoek van de rijkspolitie te Halsteren heeft de recherche te Ber gen op Zoom een zekere A. L. aange houden. L. wordt ervan verdacht in Tholen 25 kg bot te hebben gestolen. De vis bleek reeds te zijn doorver kocht. L. werd overgegeven aan de rijkspolitie te Halsteren. Jongeren Geirt Kerk (vrijgesna :en Provinciale afdeling in Goes De Jongelings- en Meisjesverenigin gen van de Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt) in Zeeland hebben op tweede paasdag him jaarlijkse afde lingsdag in Goes gehouden. Rond tweehonderd jongeren nit alle delen van do provincie waren daartoe in de doopsgezinde kerk aan de West- wal bijeengekomen. In de ochtend vergadering werd het huishoudelijke gedeelte afgewerkt en des middags luisterden de jongens en meisjes met aandacht naar een rede van ds. L. W. G. Blokhuis uit Zevenbergen. Deze predikant gaf een uiteenzetting over Openbaring 22, het laatste hoofdstuk uit de Bijbel, waarin de apostel Johannes de rivier wordt ge toond van het water des levens en waarin Christus verklaart dat Hij is de alpha en de omega en Zijn engel opdraagt deze openbaring aan Zijn gemeente te doen. Ds. Blokhuis be handelde dit hoofdstuk tekst voor tekst, waarbij hij uitvoerig uitleg gaf. Ook greep hij terug op Eze- chiël 47 en psalm 86. Na deze met veel aandacht beluisterde uiteenzet ting, volgde een drukke bespreking. Vervolgens werden enkele psalmen gezongen, waarna ds. F. v. d. Bos, predikant van de Geref. Kerk (Vrij gemaakt) te Goes, een slotwoord sprak. Hij wekte de jongeren daarin op meer te werken en meer 6teun te geven aan het verenigingswerk. Daar wordt nog te weinig tijd voor uitge trokken, meende-de predikant. Men kan dit ook hiet los zien van de kerk, zo besloot hij zijn toespraak. De huishoudelijke vergaderingen van de afdelingen werden" apart gehou den. Bij de jongens berustte de lei ding bij de neer A. Riiin bit Axel, die een kort openingswoord epralc. VerVolgens brachten de secretaris en penningmeester, reep. de heren A. Geerse te Goes en A. Dees te Zaam- slag, verslag uit. Zij memoreerden de activiteiten van de afdeling. De se cretaris gaf eveneens een verslag over het centraal 'rapport, waarin het een en ander stond te lezen over de bezoeken die de verenigingen bij elkaar hebben afgelegd. De bijeenkomst van de meisjes werd geopend door mejuffrouw C. van Westen uit Zaainslag. De secretares- se-ponningmeesteresse, mejuffrouw B. van Drie! uit Axel, bracht hierna haar jaarverslagen uit. Voorts be handelde mejuffrouw I, Brandes uit Zoutespui het onderwerp „Het licht van Gods woord over de taak van de vereniging". Zeeuwse kust in trek bij buitenlanders Slot van pag. 1 nog altijd een voorliefde voor Dom burg hebben, vond het strand het Strandpaviljoen opende zijn poorten veel aftrek. Hoewel men in Zoutelande deze Paasdagen kwalificeerde met „Met zo goed als vorige jaren" waren ook hier de hotels vrij goed bezet en. evenals te Domburg, overwegend met Duitse toeristen. Het passantenbezoek was min der goed, voor het strand bestond weinig belangstelling. Ook hier werd weer een toenemend aantal Belgische toeristen .geregistreerd. „Passanten" noteerde men daarente gen weer veel Belgen in Cad- zand en omgeving: langs de Zeeuws- Vlaamse kust trof men vele Belgi sche hcngelsportllefhebbers. Veere had dit paasweekeinde niet over bezoek te klagen: in de hotels en pensions was geen bed onbezet. Het aantal Duitse toeristen was het grootst. De werken voor het drie- eilandenplan tussen Veere en Vrou wenpolder trokken veel belangstel ling. Middelburg on VÜBSingen deelden uiteraard In deze „Paas-belnngHtel- llng" voor Zeeland, die, zonder over weldigend te zijn. voor do tijd van het jaar zeker goed was en waarbij vooral het grote aantal buitenlan ders opviel, dut de weg naar deze provincie weet te vinden. VANDAAG. Middelburg Electro: „Liebelel", 30 uur, 14 jRor: Molenwater: Miniatuur Wal cheren9—17 uur. Vlisxingcn Alhambra: „De blauwe Ti rana", 10 en 21.15 uür, 14 laar; Luxor: „De hel van Marseille", 20 uur, 14 Jfl*r; Ca té Kievit: Spreekuur Ka tholieke Emigratie Centrale, 10 uur. Souburg Vlissingse weg—Vrijburgstraat: Rijdend Btjbelhuis, 19—20 uur. I Goes Grand: „De hel van Tarawa", 1 so uur, 14 Jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2