Raad Vlissingen huurde kantoor voor dienst van gemeentewerken Zeeuwse Almanak van HOOFDSTRAAT IN WAARDE WORDT NIET VERBETERD tot TRACTOR WAS DOOR ZWARE LADING ONBESTUURBAAR BOOMPLANTMACHINE IN ACTIE IN BRAAKMAN Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 27 MAART 1959 ONDANKS PROCEDURE BIJ MIDDELBURGSE RECHTBANK: Advocaat van ziekenfonds Walcheren waarschuwde tegen mogelijke afbraak SLECHTS EEN HALF UUR heeft de Vlissingse raad donderdagmiddag nodig gehad om een 19 punten tellende agenda af te werken. In die luttele tijd kregen de raadsleden nog een verrassing te incasseren. Dat was bij het voorstel om van de Zuid-Nederlandse Bouw- en Handelscombinatie het kantoorgebouw aan de dr. Stavermanstraat te huren. Toen dit punt in behandeling kwam, las burgemeester mr. B. Kolft een brief voor van mr. W. H. Vermaas, advocaat en procureur te Middelburg, die het Alge meen Ziekenfonds Walcheren bijstaat in een geschil met de Zuid-Nedèr- landse. De kantoorgebouwen van beide instellingen grenzen onmiddellijk aan elkaar en mr. Vermaas stelde, dat bet pand van de Zuid-Nederlandse „door een verkeerde bouwconstructie ernstige schade heeft toegebracht aan het belendende perceel van mijn cliënte". Mr. Vermaas achtte het zelfs niet denkbeeldig, dat mettertijd het kantoorgebouw van do Zuid-Neder landse geheel of gedeeltelijk afgebroken moet wordenNa een toelich ting van B. en W. en enige discussie bleken de raadsleden echter niet verontrust en huurden met algemene stemmen het kantoorgebouw voor do dienst van gemeentewerken. Over dit geschil tussen ziekenfonds en bouwcombinatie is inmiddels zo was ook te lezen in de brief van mr. Vermaas een procedure aanhan gig gemaakt bij de Middelburgse rechtbank met het doel, al wat van het kantoorgebouw van de Zuid-Ne derlandse gevaar of nadeel toebrengt aan het andere kantoorgebouw, te verwijderen. Bovendien zijn er ne venvorderingen. Deze advocaat wees de raadsle den er dan ook op, dat bij toewij zing van de vordering een gedeel te of zelfs het gehele gebouw ver wijderd moet worden, „tenzij men in staat is de schade aan het ge- bo.uw van mijn cliënte te herstel len en tevens zodanige voorzie ningen te treffen, dat verdere be schadiging zal uitblijven". De rechtbank heeft het ziekenfonds opgedragen te bewijzen, dat de schade aan het kantoorgebouw is ontstaan door constructie-fouten van het pand der Zuid-Nederland se, met name een ondeugdelijke aanpassing van de fundering. En de brief van mr. Vermaas besluit dan: „Onder deze omstandigheden menen wij er goed aan te doen uw college te waarschuwen voor de ge volgen, die uit een huur van het pand der Zuid-Nederlandse kunnen voort vloeien, omdat wij vermoeden, dat de eigenares zowel technisch als finan cieel niet in staat zal zijn bévredi- J;ende voorzieningen te treffen, zo- at gehele of gedeeltelijke afbraak van het pand dan niet te vermijden zal zijn". „Het rustige genot B. en W. vonden het echter niet Juist de Inhoud van dit schrijven in de overwegingen voor het al dan niet aanvaarden van het voorstel te be trekken. „Dat zou immers een enigs zins 'vooruitlopen zijn op een beslis sing, die door de rechter nog geno men moet worden", zo betogen B. en \V. Bovendien is de gemeente, hoe de beslissing ook mag zijn, veilig. „Want" zo stellen zij, „de verhuurd- ster heeft tot plicht de gemeente „het rustige genot" van het gehuur de te doen hebben, zodat de voor de gemeente uit een en ander eventueel voortvloeiende gevolgen dus toch zouden moeten worden ondervan gen". De raadsleden, die dus wisten', dat de overeenkomst nadelige gevolgen voor de gemeente uitsloot, hadden dan ook nog weinig op- of aanmerkingen. De heren F. G. Smit (p.v.d.a.), H. van Rooijen (c.h.) en E. G. Vader (k.v.p.) waren dan ook voornamelijk tevre den over deze uitgebreide huisvesting. Met het oog op de toekomstige raadhuis-bouw praktisch vlak voor de beide omstreden kantoor gebouwen zei dhr. Smit nog: „We hebben de kwartiermakers voor uitgestuurd; de rest van de troep in de goede zin des woords zal hopen wij spoedig volgen." En burgemeester Kolff vertelde nog eens, dat de stadhuisplannen„in een eindstadium" verkeren. - Tenslotte werd de brief van mr. Vermaas voor kennisgeving aangenomen, waarna er- geen enkel bezwaar meer bestond tegen huur van hét kantoorgebouw. Niet te verleiden Niet één van de achttien overige agendapunten bleek in staat de raadsleden tot discussie te verleiden. Zo werd zonder meer een krediet van 150.000 verleend voor de bouw en inrichting van een openbare kleuter school aan de Bloemenlaan, Voor de bouw en inrichting van een NutskJeu- terschool aan de Julianalaan werd een krediet van 170.000 beschik baar gesteld. Verder verleende de raad een krediet van 150 voor het doorlichten van zondagsschoolleider en -leidsters. Bij het voorstel een eenmalige sub sidie te geven aan het comité „80 april 1959" waartegen niemand overigens bezwaar had werd een vraag gesteld: „Wie hebben zitting in dit comité". Wethouder W. Poppe somde op, dat hét koninginnefeest waarvoor deze subsidie is bestemd voorbereid wordt door de culturele raad, de stichting sportbelangen, tien buurtverenigingen, de Vlissingse zo- morsbow en de jeugdraad. Verder werden vele aan- en verkopen van grond en onderwijsbesluiten goedgekeurd. Ook de rondvraag le verde niets op. BEGROTING 1959 AANVAARD Ondanks gedane toezeggingen De gemeenteraad van Waarde beeft in de woensdagmiddag gehouden verga dering de begroting 1959 goedgekeurd, waarbij burgemeester Lokker er zijn misnoegen over heeft uitgespro ken,. dat ondanks toezeggingen van de zijde van de herverkavelingsdienst, de Hoofdstraat welke als gevolg van de herverkavelingswerken te lijden heeft gehad, niet zal worden berbe- straat. Het raadslid K. van Houte (eb gaf bij de aanvang een terugblik op de raadsverkiezingen, waarbij zich nog een „incidentje" voordeed, toen de voorzitter interrumpeerde welk op treden door wethouder Mol werd be streden. De heer Van Houte hoopte ook dat de begroting voortaan vroeger zal wor den ingediend en in plaats van acht, veertien dagen ter inzage zal liggen. Hetzelfde lid pleitte voor het aan brengen van een verlichting op de hoek rijkswegHoofdstraat. Daar rijkswaterstaat geen medewerking wil verlenen, besloot de raad hierover contact op te nemen met de nabuur gemeente. PAAS-KERMIS Pasen betekent voor Groede tevens kermis. Wanneer daar In de etalages van de banketbakkers de paaseieren en -kuikens verschijnen duurt het ook niet lang meer of er komen kraampjes op de markt. Dit Jaar is er bijzonder veel belangstelling voor de kermis. Van de zijde der exploi tanten van kennisgeneugten althans. Ongetwijfeld zullen de Groedenaren niet achter blijven, wanneer het er om gaat interesse te tonen voor hun traditionele kermis. Een zweefmolen en een draaimolen zullen weer niet ontbreken. Boven dien staat nu reeds vst, dat de markt vrijwel geheel bezet zal zijn. De eni ge zorg lie treft het weer. Als dat ookmeewerkt, dan zal de paasker- mis van „de Groe" wel slagen. PAAS-TRAKTATTE De- jeugdraad van de Nederlands Hervormde Kerk te Axel heeft vele góede gewoonten. Een ervan is het trakteren van de ouden van dagen ter gelegenheid van het paasfeest.. KOEKJES... Db juffrouw, die in Middelburg die kruidenierswinkel betrad, bestelde na onige aarzeling een zak koekjes van een soort, die te koop was in een zo genaamde .speciale goedkope aan bieding". Er stond een man in die winkel, een klantdie de aankoop van de juffrouw belangstellend bezag en toen zij met haar voorraad goed kope koekjes de icinkel verliet, kon hij zich niet weerhouden om op te merken: ,Jk ga niet bij die juffrouw op de koffie!" Hij zei het net iets te vroeg. Met de deurknop nog in de handhad ze zijn woorden opgevangen en even later stond ze weer voor de toonbank. De zak met koekjes smeet ze er op eh met een zijdelingse blik op die me-, neer bestelde ze een andere, betere soor Of de man toen wél op kofflevisite fe gegaan, is ons niet bekend.** Dit jaar hebben de bejaarden hun ge schenk reeds gekregen: een plateau met een vijftal eieren. Voor de jeugd raad is het vanzelfsprekend een gro te voldoening, dat de ouden van da gen deze geste op zo hoge prijs stel len. GELAATSVERZORGING De afdeling Temeuzen van de Ne derlandse Vereniging van Huls vrouwen heeft zich laten voorlich ten over schoonheidsverzorging. Een vertegenwoordigster van een schoonheidsinstituut nam twee van de dames „onder het mes" en demonstreerde hoe een verant woorde make-up kan worden aan gebracht. Vanzelfsprekend toon den de Terneuzense huisvrouwen voor deze demonstratie in café „De Vriendschap" grote belang stelling. Na afloop konden zij vragen stellen, die op bevredigen de wijze werden beantwoord. AUTO VOOR DE ZUSTER Een auto zou geen luxe zijn. dacht het bestuur van Het Groene Kruis te Wolfaartsdijk, toen men de drukke werkzaamheden van de wijkzuster eens naging. De vele bezoeken, die zij in een vrij uitgestrekt gebied da gelijks moet afleggen, maken het nn eenmaal onmogelijk, dat zij zich tc voet of op de fiets naai hnar patiën ten begeeft. Ook hier geldt trouwens het gezegde: „Tijd is geld". Daarom heeft men dan ook besloten een auto voor haar aan te schaffen. Reeds werd 2435 voor dit doel In gezameld, maar daar heeft men nog lang niet genoeg aan. Het beste was om de contributie tc verhogen van 4 tot 5 per half jaar. In de ver gadering, waarop dit besluit werd genomen, werd de heer M. Ver- schuure herbenoemd als bestuurslid en de heer C. M. van der Schraaf in de controle-commissie gekozen. Laatstgenoemde neemt in deze com missie de plaats in van de heer D. Vleugel Jr. Na afloop van de vergadering gaf de voorzitter, dokter A. I. Vob, het woord aan mejuffrouw dra. J. Jan sen, lerares aan het Goese lyceum, die een interessante lezing hield over Palestina, waarbij zij lichtbeelden vertoonde, Daar op de begroting van het gëmeen- telijk badhuis een tekort van f 500. wordt geraamd, werd op vqorstel van de heren C.'Kole (c.h.) en C. Goud (s.g.p.) besloten de tarieven, met 5 cent niet voor de kinderen per bad te verhogen en de abonnementen af te schaffen. Op voorstel van de heer J. F. Goud (c.h.) werd de post klokluider met f 80 per jaar verhoogd- De gemeentebegroting 1959 werd goedgekeurd, met de aantekening dat de S.G.P.-fnactie tegen de posten ver zekeringen is.- ",j-g Besloten werd een geldlening'met*de Bank van Ned. Gemeenten 'aan 'te gaan voor de aankoop van enkele per celen grond voor straatverbreding en het aanleggen van trottoirs in School straat en Dorpsstraat en tot aankoop van het perceel Schoolstraat 5 van.A. Koeman voor bepaling en verbreding hoek SchoolstraatGroene Krais- straat. - Vastgesteld werd een nieuw schema voor hulpverlening bij brand aan en door buurgemeenten. Kruiningen is aangewezen als eerste voor Waarde. Voor de restauratie van de Ned. herv. Raad Oud-Vossemeen debat over sportveld op zondag Het belangrijkste onderwerp van de vergadering van de gemeenteraad van Oud-Vossemeer, die woensdag morgen onder leiding van burge meester mr. J. J. Versluijs werd ge houden, had de heer Aarnoudse (s.g. p.) voor de rondvraag bewaard. Met stenn van de heer C. M. Droogers (a.r.) stelde hij voor het gebruik van het sportveld op zondag te ver bieden. Zijn tweede voorstel tot af- scliaffing van de kermis trok hij voorlopig in toen blee, dat B. en W. reeds standplaatsen aan kermis exploitanten hadden verpacht. Hoewel de heer Droogers. betoogde dat het voorstel geenszins was Inge geven uit de gedachte partij te trek ken van de afwezigheid van de heer L. Istha (p.v.d.a), bepleitte wet houder P. van Driel (c.h.) uitstel tot een volgende, voltallige vergadering. De heer A. M. van Engelen (v.v.d.) bepleitte vrijheid voor ieder en meen de dat een verbod met deze regel in strijd is. De heer Van Driel verklaar de zich tegen zondagssport. De heer Mees (k.v.p.) zei daar onmogelijk een ontheiliging van de zondag in te kunnen zien. Nadat de voorzitter het voorstel in stemming had gegeven, verklaarden de heren Aaraoudse, Droogers en Van Driel zich vóór en Van Engelen. Mees en Timmermans (k.v.p.) te gen, zodat de zaak bij de volgende vergadering opnieuw aan de orde komt. Vooraf had de raad de wijziging van het uitbreidingsplan in tweeae lezing goedgekeurd. Er is nu ruimte ge maakt voor de bouw van een kleiner type huizen (woningwetwoningen) aan de westzijde van de Bou-Kooij- manstraat, aan de ontworpen verbin dingsstraat Kalisbuurt-Raadhuie- straat en de nieuwe straat langs het sportterrein naar de Molenstraat. Ook kunnen er nog enkele woningen aan het begin van de Dorpsweg wor den gebouwd. Met algemene stemmen verleende men „Oud Vossemeers Muziekvereni ging" over 1959 een subsidie van f 600, waarvan f 125 te bestemmen voor het Onderhoudsfonds van de muziektent. De Commissie Werkgelegenheid Ei land Tholen krijgt over 1958 5 cent per inwoner en over 1959 10 cent. Men verkocht aan W. C. Gebraad en M. Guiijam percelen bouwgrond aan de Bou-Kooijmanstraat voor f 8 per m2. De Alg. chr. kleuterschool zal hier een school bouwen. De raad droeg de grond over voor de sym bolische prijs van 1. Met de Bank voor Ned. Gemeenten ging men een kasgeldlening van f 125.000 aan. Tenslotte verklaarde men Achter straat en Schoolstraat gesloten voor het verkeer in één richting en werd er van de heer J. L. Pollie circa 75 m2 grond aangekocht ter verbreding van het kruispunt Molenstraat Schoolstraat. kerk zal gedurende 40 jaar een subsi die van f 99.89 ■per jear worden gege ven- Aan de .schoolkinderen en kleu ters zal op 30 april a.s. een juibileüm- beker worden uitgereikt. Voorts werd 0.75 per leerling voor traktaties be schikbaar gesteld. Bij de rondvraag vroeg de heer J. F. Goud een betere straatverlichting te Gawege. terwijl de heer W. G. Ker sten (s.g.p.) pleitte voor het plaat sen van een hek bij de uitgang van de school. Voorts drong de heer K. van Houte (c.h.) nogmaals met klem aan op een betere busverbinding. Z-i. heeft Waarde de slechtste verbinding in ge heel Zeeland. De raad kon hiermee instemmen. KANTONRECHTER MIDDELBURG Voorwielen sprongen bijna halve meter omhoog Het was levensgevaarlijk wat de f rui ttelerskn echt C. J. R. uit Middel burg op 19 december van het afgelopen jaar had gedaan. Voor zijn werk gever moest hij toen met een tractor en aanhangwagen een vracht stenen van ongeveer 2868 kg uit Koudekerke ophalen .Op de terugweg werd de knecht met het gespan tegenover het station te Middelburg aangehouden, omdat de tractor zo goed als onbestuurbaar bleek. De verbalisant zag op het moment dat do tractor de Stationsbrug opdraai de hoe de twee voorwielen vier tot vijf maal toe ongeveer een halve meter omhoog sprongen. Dit werd veroorzaakt door de lading stenen, die teveel op de achterkant van de tractor drukte. Deze was van mening dat L. al op „Ik stond even perplex te kijken, want zoiets zie je niet elke dag", zo verklaarde woensdagochtend de ver balisant tegen de kantonrechter te Middelburg, mr. J. Moolenburgh, waarvoor R. terecht stond. Deze ge tuige stipte voorts nog aan, dat de chauffeur van de tractor heel voor zichtig reed en de bocht maakte door kleine rukjes aan het stuur te geven. Moreel verplicht De fruittelersknecht merkte op, dat hij zijn baas om twee aan hangwagens had verzocht om de lading stenen te vervoeren. Deze had echter geantwoord, dat het wel op één wagen kon worden ver voerd. Hieraan voegde R. nog toe, dat hij nog nooit een ongelua had gemaakt. De officier van jus titie vond dit geen manier van rij den en eiste f 50 subs. 10 dagen. De kantonrechter was echter van mening, dat de scliuldlge-op-de- achtergrond de werkgever was en eiste 20 subs. 5 dagen, waarbij hij nog opmerkte, dat de patroon moreel verplicht is de boete in zijn geheel of gedeeltelijk te be talen. De winkelbediende M. P. B. uit Kou dekerke had op 17 december 1958 op de Koudekernseweg in het duister een 90-jarige voetganger aangereden, die aan de rechterzijde van het fiets pad beo. Tegen mr. Moolenburgh zei de winkelbediende de bejaarde man niet gezien te hebben, terwijl hij zich ook niet veel meer van de aanrijding kon herinneren. Vordering De 90-jarige wandelaar E. B. ver klaarde plotseling een duw te heb ben gekregen, waardoor hij tegen de grond gegooid werd. vToen ik opgescharreld was en mijn pet, dié van mijn hoofd was gevlogen, had gevonden, merkte ik pas dat de winkelbediende bewusteloos op de grond lag", zo merkte hij op. Ziin gescheurde jas was later door zijn dochter gerepareerd. Hiervoor stelde hij een civiele vordering in van 1, omdat hij van mening was dat ziin dochter dit toch niet voor niets hoefde te doen Mr. Schenkenberg van Mierop vroeg voor deze overtreding 20 subs. 4 da gen en toewijzing van de civiele vor dering, die hem zeer redelijk toeleek. De kantonrechter vonniste met 19 subsi 4 dagen plus de vordering. De schilder P. van L. uit Middel burg was op 5 maart te Middel burg aangehouden, omdat hij op zijn bromfiets geen bel had. L. verklaarde, dat nlj helemaal niet bekeurd had mogen worden, om dat hij nog 'n 25-tal meters in de gemeente Middelburg was, terwijl gemeente Middelburg was, terwijl- hij door een opperwachtmeester van dc rijkspolitie uit Sint Lau rens was verballseerd. "T-ii s V: 1 wm-.* Op de middenplaat in de uitgestrekte Braakman- polder heeft de Heide Maatschappij dc afgelo- J>en week circa 90.000 onge boompjes geplant met behulp vun een spe ciaal daartoe geconstru eerde machine. Deze wijze vun planten ge schiedt drie 4 viermaal sneller dan de traditio nele manier. Op „topda gen" worden niet min der dan 12.000 boompjes van één tot twee Jaar ge- plant. Do door de Helde Mij. ontworpen machine be staat uit twee garnitu ren, elk voorzien van een soort ploegjnes, dat een rechte sleuf van cir ca 80 centimeter diep in de grond trekt. Ach ter deze messen is een opening, waardoor de twee arbeiders, die op de machine plaats kun nen nemen, ae boompjes laten zakken. Twee stel drukwielon dichten de sleuf op sodaoige wijze, dat de boompjes stevig verankerd iu de grond staan. Op plaatsen, waar het terrein slecht ligt, Is. het soms nood zakelijk dat de jonge planten recht worden gezet. In dc nweste ge vallen Is dat echter niet nodig. Vandaag vrijdag zal de laatste strook grond op de middenplaat worden beplant, zodat de totale beplante op pervlakte dan 9 ha be draagt. De Heide Mij. heeft het werk uitge voerd in opdracht van de Stichting Recreatie Braakman. Er zijn meer don tien verschillende boomsoorten geplant, zo als eik, lép en populier, alsmede verschillende struiksoorten. Het ligt in de bedoeling, dat de middenplaat mettertijd een recreatiecentrum wordt. Er staan plannen op stapel voor de bouw vun bungalows, cr wordt kampeergelegenheid ge creëerd, terwijl ook aan legplaatsen voor zeil jachten worden ge maakt. Op de foto: do nieuwe boomplantmachine in aetie. De machine wordt voortbewogen door een vrachtauto, waarin een voorraad bomen ligt op geslagen. (Foto P.Z.C.) gemeentegrond van Sint Laurens was geweest en had bij de aanhouding ge zegd: „Nu kom je in mijn rayon en nu ben je er bij." Later bleek echter, dat L. werkelijk in de gemeente Mid delburg was aangehouden, maar de officier van justitie was van mening dat dit geen bezwaar was. Hij eiste 10 subs. 2 dagen; de kantonrechter reduceerde de straf tot 5 subs. 2 dagen. Te hard De chauffeur A. L. uit Vlissingen was op Sint-Nicolaasavond van 't afgelopen jaar in zijn woonplaats met een vrachtauto in een nauwe straat tegen een andere auto op gereden, waarvoor de officier van justitie 15 subs. 3 dagen eiste. Mr. Moolenburgh reduceerde deze boete tot 10 subs. 2 dagen. De scheepsmaker P. J. N. uit Middel burg hoorde een straf van 20 subs. 4 dagen tegen zich eisen, omdat hij op 4 maart te Vlissin gen met zijn brommer te hard had gereden. De kantonrechter ver laagde deze boete tot 15 subs. 3 dagen. De parlevinker L. P. uit Hanswcert werd conform veroordeeld tot 20 subs. 4 dagen, daar hij op 28 decem ber 195S zonder vergunning hout van een schipper had opgekocht. De met selaar E. O. uit Vlissingen werd con form veroordeeld tot 15 subs. 3 da gen voor openbare dronkenschap in de Noordstraat van zijn woonplaats. Tegen de exploitant van speelautoma ten L. B. uit Middelburg eiste de of ficier van justitie 10 subs. 2 dagen, omdat hij bij een controle niet in het bezit was van een werkboekje van de rijtijden. De kantonrechter vonniste met 3 subs. 1 dag. Aangehouden De metaalfraeser P. S. uit Oostkapel- le stond terecht, onidat de voorrem van zijn brommer bij een gehouden >le op 7 maart te Sint Laurens iu functioneerde. Besloten controle op niet werd (leze zaak aan te houden om de verbalisant te horen. Dit werd te vens gedaan in de zaak tegen do chauffeur P. B. uit Hansweerfc, die met zijn vrachtwagen op 18 december nabij Kapelle tegen een bestelwagen was opgereden. Aldus werd ook De- sloten bij de chauffeur O. J. S. uit Borssele, die op 16 januari te 's-Hee- renhoek was aangehouden omdat een van de drie medepassagiers links van hem zat en hem het sturen bemoei lijkte. Aanbesteding baggerwerkin arrondissement Temeuzen In enkele grotere havens Woensdagmorgen in het bureau van de rijkswaterstaat in de directie Zeeland te Middelburg aanbesteed het uitvoeren van baggerwerk in en kele grote havens in het arrondisse ment Temeuzen, met bijkomende werken gedurende 1959. Het werk omvatte bestek nummer 115. Dg inschrijving, met onder a tot en mot g vermeldt de uit te voeren di verse werkzaamheden, luidt 1. Th. Smeulers Baggermaatschappij N.V. te Utrecht; a. Oostbuitenhaven te Terneuzen (West- en Oostgeul en lig plaatsen voor schepen) f 0,74 per ku bieke meter opgeruimde baggerspe cie; b. Westbuitenhaven Terneuzen f 0,74; c. voor de mond van de veer haven in de Perkpolder f 1,54; d. Veerhaven in Perkpolder (voor- en najaarsbaggerlng) f 0,74; e. gecom bineerde handels-, vissers- en veer haven te Breskens (idem) f 0,74; f. Veerhaven te Breskens (idem) f 0,74; tvoor de mond van de veerhaven tc reskens (voorjaars-, zomer- en na jaarsbaggerlng) f 1,54. Vervolgens werd ingeschreven door; 2do N.V. Baggermaatschappij „Hol land" te Hardinxveld voor respectie velijk f 0,77, f 0,81, f 1,46, f 0,95, f 0,73, f 0,85 en f 1,20; 3. N.V. Bag- fermaatschappij Van Noordenne te liedrecht voor respectievelijk: f 0,95, f 0,80, f 1,65. f 0.95. f 0,80, f 0,95 en f 1,40; 4. N.V. Zand-Transportmaat- schapptj te Den Bosch voor respec tievelijk f 0,90, f 0,90, f 1,695, f 0,90, f 0,90.' f 0,90 en f 1,13; 5. N.V. A. J. van Haaften te Den Haag voor res pectievelijk: f 0,78, f 0,82. f 1,46, f 0,96, f 0,74, f 0,86 en f 1,21; 6. N.V. Aannemersbedrijf v.h. I. C. Kooljman Zoon, Harlingen, respec tievelijk voor: f 0,90, f 0,95, f 1.45, f 1,—, f 0,90. f 1,— en f 1,15; 7. N.V. Maatschappij tot aanneming van wa terbouwwerken v.h. A. Hofman te Haarlem, voor respectievelijk: f 0.89, f 0,75, f 1,40, f 1.02, f 0,78, f 1,02 en f 1,37; en 8. D. Blankevoort Zoon N.V. te Bloemendaal, voor respectie velijk: f 0,81. f 0,84, f 1,49, f 0,99, f. 0,77, f 0,88 en f 1,23. VANDAAG Middelburg Electro: „Uebeloi", 1» en 21.15 uur, 14 jaar. Schouwburg: „Met de rug tegen ce muur". 20 uur, 10 Jaar. Vlissingen Alhambra: „De hel van Tarawa" 19 en 21 uur, 14 Jaar. Luxor: „Genadeloze junglo", 20 uur, 14 Jaar. Goes Grond: „De blauwe Tirana", 10 uur 14 jaar,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2