M.B.B. HAALDE IN KORTE TIJD LEDENVERLIES VAN 1958 IN WALCHEREN MARKTBERICHTEN LAGERE LANDBOUWSCHOOL TE OUDELANDE HIELD EINDLES WOENSDAG 25 MAART 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT S DANKZIJ O.A. WAARDEBON-ACTIE Stichting gezinsverzorging in voorbereiding Terwijl de secretaris van de Middel burgse Bestuurdersbond zijn jaar verslag over 1958 moest beginnen met de mededeling, dat het ledental van de M.B.B, in het afgelopen jaar van 2410 tot 2389 daalde, kon voor zitter J. Goossen tijdens de jaar? vergadering van dinsdagavond mee delen dat dankzij o.a. de \vaar- debon m-actie, die schade weer in gehaald is. Momenteel telt de Mid delburgse bond weer 2421 leden. De actie bracht een ledenwinst van 21, terwijl ook in enkele bij de M.B.B. aangesloten afdelingen ledenwinst be haal^ werd. Tijdens deze vergadering werd te vens besloten om een commissie In te stellen, die op korte termijn een plan zal opmaken om in de Zeeuwse hoofdstad te komen tot de oprichting van een algemene stichting gezins verzorging. Na afwerking van de agendapunten ging de heer C. Hoek, districtsbe stuurder van het N.V.V., nader in op de plannen voor de oprichting van de ze stichting. Hij deelde mee, dat be gin april tijdens een buitengewone hoofdbestuursvergadering van het N.V.V. een nota behandeld zal wor den, waarin de positie van het vak verbond bezien zal worden. Daarbij zal onder meer de taak van het N.V.V. in zijn totaliteit ten aanzien van het maatschappelijk werk en met name de gezinsverzorging behandeld worden. Ook de besturenbonden zul len ten aanzien van dit punt op de hoogte gebracht worden. De heer Hoek stipte aan, dat de gezinsverzorging niet rechtstreeks een taak voor het N.V.V. en de be sturenbonden is. Maar gezien de huidige situatie, waarbij' duizen den mensen verstoken kunnen blijven van hulp enz., stelt het vakverbond zich op het standpunt, dat de gezinszorg gestimuleerd moet worden. Uit de vergadering gingen steim op om niet het schrijven van het hoofdbestuur af te wachten, maar reeds nu stappen te ondernemen in deze richting. Het bestuur ging hiermee akkoord, waarna een com missie van vijf leden benoemd werd, die zich nader over de stichting zal beramen. Voorts ging de heer Hoek in op huidige stand van zaken in het N.V.V. en de. problemen, waarmee het vakverbond in de toekomst f confronteerd zal kunnen worden. was er van overtuigd, dat het N.V een min of meer moeilijke tijd tei moet zal gaan. De districtsbestuurder wees In dit verband op de tegenstrij dige meningen ten aanzien van de loonpolitiek. Mei-viering De jaarverslagen van secretaris en penningmeester over 1958 waar over wij reeds eerder schreven werd goedgekeurd. Bij de bestuursverkie zing werd de heer Goossen herkozen als voorzitter, evenals de bestuurs leden A. J. Gillissen (A.N.G.B.), J. D. de Visser (A.N.B.) en P. H. Wi- gard (Mercurius). Voorts werd mee gedeeld, dat de mei-viering niet op de 2e mei zoals was verzocht maar op de le mei gehouden zal worden. 's Morgens wordt weer met de af deling Vlissingen de openluchtsa menkomst gehouden in het stads- Sark „Toorenvliedt", waarin de eer Hoek een inleiding zal hou den en waarin vérder een spel op gevoerd wordt, 's Middags is er 'n kindervoorstelling, te verzorgen door de heer J. Popma, en een fietstocht voor de ouderen. Mr, P. J. Kranenburg, de oud-staatssecre taris van oorlog, zal in de avond vergadering het woord voeren. Aan deze feestavond verlenen te vens 'medewerking Zeelands to neeladviseur Jan Lemaire Jr. en de zangvereniging „De Volksstem" Bij de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van de vereni ging Euroklok, die voorstelt om over te gaan tot hervorming van de hui dige tijdregeling, langs een geleide lijke weg, zonder grote tijdspron gen. Onderhoudswerken aan wegen in Zierikzee aanbesteed De N.V. Grontmij. te Serooskerke (S-) heeft maandagmorgen in op dracht van de herverkavelingscom missie Zeeland, bureau van uitvoe ring Schouwen-Duiveland in hotel „Coneordia" te Zierikzee het maken van een oprit, verharden van enkele wegen, het onderhoud van door der den gemaakte wegen en toegangswe gen alsmede het opvullen van bermen laten aanbesteden. Laagste inschrijver was de fa. J. D. Janse te Middelburg met een bedrag van 140.200. Hoogste inschrijver was de Noord-Nederlandse Wegen bouw Mij. te Hariingen met een be drag van 173.000. Voorts werd ingeschreven door de fa. D. Rentier te Noordgouwe, voor 155.200; N.V. Aannemings Mij. en Wegenbouwbedrijf P. H. Offringa, Den Haag, 161.400; C.V. v.h. Jas per van 't Verlaat en Zoon, Har- dinxveld-Giesendam, 144.000; Aan nemingsbedrijf N.V. Van Oord, Werkendam, 170.000; fa. Van Don gen en De Voogd, Haamstede, 144.550; fa. M. J. N. v. d. Velde, Bruinisse, 189.990; fa. A. W. Wan del, Nieuwerkerk, 152.200; Aanne mingsbedrijf E. Blok. Rotterdam, 143-900; fa. v. d. Hilst v. d. Weerd, Renesse, 148.200; fa. De Oude de Jonge, Zierikzee, 152.900, Geref. gezinsverzorging Middelburg bijeen Personeelsvoorziening blijkt zeer moeilijk De vereniging voor gereformeerde gezinsverzorging te Middelburg hield deze week onder leiding van haar voorzitter, de heer Dourleyn haar jaarlijkse ledenvergadering. Het jaarverslag van de secretaris vermeldde onder andere een vooruit gang van het aantal leden der ver eniging, de goede samenwerking met de diaconie der Gereformeerde Kerk alsmede met de plaatselijke zuster verenigingen. In zeventien gevallen werd in 1958 gezinsverzorging ver leend, in 45 gevallen gezinshulp. Bij de gezinsverzorgsters en gezinshelp sters kwamen enkele mutaties voor door huwelijk en z'ekte. De personeelsvoorziening bleek zeer moeilijk. Het bestuur zou gaarne tot uitbreiding van het aantal gezins verzorgsters en gezinshelpsters over gaan, maar het aantal meisjes, dat zich tot dit werk aangetrokken voelt, blijkt slechts klein te zijn. Het financieel overzicht, dat de pen ningmeester toelichtte, was bevredi gend, hoewel de grootste waakzaam heid geboden blijft. Het kassaldo aan het eind van 1958 was redelijk, dank zij een in dat jaar ontvangen legaat van 1.000,Uit de verga dering kwamen verschillende sugges ties naar voren om de inkomsten der vereniging te vergroten Het be stuur zal deze in overweging nemen Bij de bestuursverkiezingwerden de aftredende bestuursleden, mej. C. P. H. Littooy en de heer W. J. Dol fing herkozen. Beiden hebben reeds jarenlang, respectievelijk als leid ster en administrateur, de vereni ging gediend en elk op hun terrein meegewerkt ian de groei der gezins verzorging. Een geanimeerd gesprek over de begrippen „gezinsverzorging en ge zinshulp", waarbij ook de bejaarden zorg ter sprake kwam, besloot deze vergadering, die werd bijgewoond door afgevaardigden van kerkeraad en diaconie. Auto reed door mist in tuin Een personenauto, bestuurd door de heer C. B. uit Burgh, is bij het oude kerkhof aan de provinciale weg te Burgh door de mist uit de bocht ge reden. De auto reed tegen de licht installatie van het R.T.M.-hotel i Kwam in de tuin van de heer L. v. u. D. terecht. De schade aan de auto beperkte zich tot een kapotte voor ruit, Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. MIDDELBURG N.C.B.O. had goed jaar Het gaat goed met de afdeling Middel burg van de Nederlandse Christelijke Bond van Overheidspersoneel. Dit kwam tijdens de jaarvergadering, die maandagavond in het Geref. Jeugd- gebouw werd gehouden, duidelijk uit het verslag van de secretaris, de heer J. C. Wattel, naar voren. In dit ver slag werd melding gemaakt van vele activiteiten, alsmede van een niet on belangrijke stijging in het ledental van 442 tot 473. Hierbij dient echter te worden aangestipt, dat het voor 1958 gestelde streefgetal van 500 niet werd bereikt. Deze bijeenkomst kreeg tevens een feestelijk tintje toen de af delingsvoorzitter, de heer Chr. de Bruin, een tweetal leden, de heren J. Joosae en G. A. Kole in verband met het bereiken van hun 25-jarig lidmaat, schap met enkele hartelijke woorden toesprak. Na dit speechje bood hij bei de jubilarissen een gouden speldje aan. De penningmeester, de heer J. Willeboordse, had door een zuinig be heer de boeken af weten te sluiten met een batig saldo van 304.97. Voorts werden de aangekondigde vrij grote veranderingen in het huishoude lijke reglement en de statuten door de vergadering behandeld. Hieruit bleek dat men zich met een van de wijzigin- §en niet kon verenigingen, ij de gehouden bestuursverkiezing werden de heren S. Vader, F. van Gilst en C. Onderdijk met algemene stemmen herkozen, terwijl het bonds- raadslid, de heer J. C. Wattel werd herbenoemd. Na het huishoudelijk ge deelte van deze bijeenkomst werd een ontspanningsfilm vertoond. Ledenvergadering P.v.d.A. De afdeling Middelbburg van de P.v.d.A. hield in de „Gouden Poorte" een goed bezochte ledenvergadering onder leiding van de heer M. A. L. Hubregtse. Deze deelde mede, dat de jongste verkiezingen de noodza kelijkheid hebben aangetoond van de aanwezigheid van een verkiezings fonds, waaruit bijvoorbeeld bij een Kamerontbinding de verktezingsac- tie kan worden gefinancierd. In ver band hiermede zal met Ingang van 1 april a.s de contributie worden ver hoogd. Na de pauze sprak het Twee de-Kamerlid, drs. Th. J. Westerhout over de Tweede Kamerverkiezing. De heer Westerhout wees er op, dat, gelet op de verschillende factoren die de verkiezingsuitslag ditmaal hebben beïnvloed, deze voor de P.v. d.A. stellig als gunstig mag worden beschouwd. Vergeleken met de Sta tenverkiezing 1958 en nog meer met de raadsverkiezingen 1958, was er een krachtig herstel. Dit herstel 9 evenwel in Zeeland hoewel ook in deze provincie op basis van deze uit slag het aantal Statenzetels van 12 tot 13 zou zijn gestegdn minder krachtig dan bijvoorbeeld in de noordelijke en oostelijke provincies. „Duidelijk ls gebleken", aldus spre ker, „dat de verkiezingsuitslag sterk beheerst wordt door het „onbehagen over de bestedingsbeperking", voor welke achteraf juist gebleken maatregel, de P.v.d.A. de volle ver antwoordelijkheid had aanvaard". VAN ONZE ADVERTEERDERS Motor-, scooter- en bromfietsshow De Leeuw Voor de liefhebbers is er weer heel wat te zien op de motor-, scooter- en bromfietsshow, die de motoren- handel De Leeuw te Middelburg heeft ingericht in de benedenzaal van café-restaurant „Wöhler". Zoals op elke expositie in de laatste jaren het geval was, zijn er ook thans weer enkele nieuwe zaken te melden. In de motorenklasse trekken twee fraaie 250 cc-ers de aandacht, voor al door de verbeteringen betreffende de acceleratie, de klimcapaciteiten en de vering. Bij de scooters zijn en kele modellen vertegenwoordigd met een nieuw stroomlijn-stuur, terwijl onder meer technische verbeteringen zijn aangebracht met een nieuwe nog stillere! uitlaat. Voorts wordt er een miniatuur-scooter getoond. Deze is uitgerust met een bromfiets motor en bijzonder eenvoudig te be dienen. Op bromfietsgebied zijn er weer tal rijke nieuwe snufjes. Kon men vorig jaar bij de kleinere brommers de motor via een handel inschakelen, thans kan men de handen rustig op het stuur houden. Een druk op de knop en men rijdt weg. Dan is er nog een bromfiets met drie versnel lingen, alsmede een model in de „zwaardere klasse", dat een beveili- Jng op de benzinetankdop bezit, ie show is geopend tot en met don- J-- a.s. VLISSINGEN Kapitein Postma sprak over de kustvaart Kapitein J. D. J. Postma, medewer ker van het Koninklijk Zeemanscol lege „De Groninger Eendracht" heeft dinsdagavond in café-restaurant „Delta" te Vlissingen voor een groot aantal In de kustvaart geïnteresseer- de jongelui over de kleine handels vaart gesproken. De thans gepensioneerde kapitein hield zijn gehoor voor. dat de zee vaart en met name de kustvaart, slechts „krachtige figuren" kan op nemen. Het komt tegenwoordig niet meer voor, dat jongelui, „die aan de wal niet deugen, naar zee gaan", al dus de kapitein. Daar ziet het colle ge streng op toe. Kapitein Postma vond de toegestane aanmonsteringsleeftijd van 15 jaar eigenlijk te laag voor aspirant-ma trozen, omdat zij op die leeftijd door gaans „weinig onderscheid kennen tussen goed en kwaad". Beter te spreken was hij over de minimum leeftijd van 21 jaar voor koks. „Zij zijn dan mans genoeg baas in eigen keuken te blijven". Elke werklustige jongeman van goe de wil kan in de kustvaart de hoog ste rang bereiken: kapitein, machi nist of stuurman. Dat wil zeggen, ook de jongen wiens vervolgonderwijs na zijn 15e jaar ophield. Voor L.T.S.-ers zullen de rangverhogingen zich uiteraard sneller voltrekken. Kapitein Postma vertelde voorts over. de aantrekkelijke gages voor licht matrozen, matrozen-onder-de-gage en matrozen, over het studiefonds voor matrozen, de werktijden en de vaak lange verloven, de sociale ver zorging en over de grote salarissen voor hogeren-in-rang, afhankelijk van relsduur en ladingwaarde. Hij maakte echter duidelijk, dat een ma troos bijvoorbeeld op een reis naar de Middellandse Zee geen „luie stoel" meekrijgt, maar op zee hard moet aanpakken. Tot slot vertoonde ka pitein Postma de voorlichtingsfilm „Bouw een toekomst in de kust vaart". Contacfavond Vrouwenbonden Dezer dagen belegde de Vrouwen bonden van de Coöperatie en het N. V.V. een contactavond in het ver enigingsgebouw te Vlissingen. Tij dens deze bijeenkomst hield dokter Kostense een lezing over „Is het ou der worden van de mens wel zo'n proble.em?" „Karl Grammerstorf" passeerde Vlissingen De „Karl Grammerstorf", het Duitse vrachtschip, dat na aanvaring in „Het Kanaal" naar Antwerpen zou worden gesleept, is dinsdagmiddag om één uur op de rede van Vlissin gen gearriveerd. De Belgische en Nederlandse experts, die met de loodsboot en het vaartuig van dc rijkswaterstaat de „Karl Grammer storf" tegemoet waren gevaren, ga ven na hun onderzoek toestemming het schip verder naar Antwerpen te slepen. Om twee uur zette de Franse sleepboot „Jean Bart" met zijn sleep de reis naar de Belgische Scheldeha- ven voort. Ter hoogte van Terneu- zen liet men echter opnieuw het an ker vallen, omdat de Westerschelde alleen bij daglicht mocht worden op gevaren. Vanochtend zou de sleepreis worden voortgezet. Bevelandse B,A/s in Goes bijeen De Vereniging van Burgerlijke Arm besturen op Zuid- en Noord-Beve land hield dinsdagmiddag haar jaar lijkse algemene ledenvergadering in „De Prins van Oranje" te Goes. De nieuw gekozen bestuursleden, de he ren B. J. Korstanje te Yerseke, M. Steijn te Hoedekenskerke en G. P. Leendertse te Wissenkerke werden in deze vergadering welkom geheten. Het aftredende bestuurslid, de heer W. van Strien te Goes, werd bij ac clamatie herkozen. Na afhandeling van deh uishoudelijke zaken hield de heer B. J. Korstanje uit Yerseke een causerie over de weduwen- en we zenverzekering. Deze wet is uiter aard van groot belang voor de arm besturen en de instellingen van maatschappelijke zorg. Lezing N.R.V. Dinsdagavond hield de voorzitter van de afdeling Walcheren van de Nederlandse Reisvereniging waar onder ook Noord- en Zuid-Beveland ressorteren de heer A. P. H, Goos sen uit Goes een interessante lezing over zijn vakantiereis door Zwitser land, Italië en Frankrijk. Met tal van kleurendia's, die spreker op een vlot te en aardige wijze toelichtte, maak te men een prachtige reis langs ver schillende toeristencentra in deze landen. Zo werden onder andere Ge neve bezocht en het Mont-Blancmas- sief, Bern, Bazel en Sint-Moritz. Over al deze plaatsen en landstreken vertelde de heer Goossen, die reis leider is bij de N.R.V., op aardige wijze tal van bijzonderheden. Nog geen afdeling Goes van „De Verzamelaar" De plannen om een afdeling Goes van do Nederlandse Vereniging „De Verzamelaar" op te richten zijn nog niet verwezenlijkt. Om een nieuwe afdeling op te richten werd dinsdag avond in de achterzaal van café „De Landbouw" te Goes op initiatief van de voorzitter van de afdeling Mid delburg van „De Verzamelaar", de heer J. Braan, een ruilbeurs belegd. Voor deze beurs waar onder an dere bescheiden stands van lucifer- merken, bierviltjes, glazen, monster flesjes en poststukken waren inge richt bestond wel de nodige be langstelling, maar toch niet genoeg om tot de oprichting van een nieuwe afdeling over te gaan. Volgende maand zal men via een nieuwe ruil beurs opnieuw proberen zover te ko men. Examens De heer C. Hollebek te Axel behaal de dezer dagen het diploma „Tuin bouw". MELISKERKE Bijeenkomst „Door de eeuwen trouw" Dezer dagen beiegde de stichting „Door de Eeuwen Trouw" te Mells- kerke een bijeenkomst. De vergade ring stond onder leiding van burge meester G. A. A. Adelaar. De heer J. C. Dert, voorzitter van de afdeling Vlissingen, voerde het woord over de kwestie Ambon. Verder wer den twee films vertoond over het Zuidmolukse eiland Saparua. Door een van de aanwezige Ambo nezen werden enkele facetten van de vrijheidsstrijd belicht. Muzikale medewerking verleenden 'r Ambonezen-band en de zangvereni ging „Con Amore". In de pauze wer den zilveren voorwerpen verkocht ten bate van de stichting. ROTTERDAMSE VEEMARKT. Aanvoer ln totaal 5161. Weektotaal 7095 Vette Koeien en ossen 400; gebrulksvee 1453; vette* kalveren 480: graskalveren 261; nuchtere kalveren 2226; varkens 10; biggen 18: paarden 94; veulens l; schapen of lammeren 147: welde'zuiglammeren 25 Prijzen In ;ents per kg. le kw 2e kw. 3e kw Vette koeien 320—350 300—320 280—296 Vette kalveren 280—300 260—280 220—260 Slachtpaarden 265 240 220 Prijzen in guldens per stuk- Ie 2e 3e Graskalveren Nuchtère kalveren Schapen Lammeren Kalfkoesen Melkkoeien Vare koeien Vaarzen Pinken Vette koeien aanvoer 64 62 40 110 85 Bfi 120 85 60 1300 1100 073 1300 1100 075 010 780 700 000 850 650 600 560- 425 korter, handel goed, vooral niet lager in prijs dan maandag; vete kalveren aanvoer flink, handel vlot. goed prijshoudend; graskal veren aanvoer even kleiner. handel flauw, prijzen stabiel; nuchtere kalveren aanvoer iets ruimer, handel stug, niet geheel prijshoudend; slachtpaarden aan voer korter, handel goed, prijzen con stant: schapen en lammeren aanvoer matig, handel kalm, prijzen onveranderd; kalfkoelen en melkkoeien aanvoer rui mer, handel kalm, prijshoudend; vare koeien aanvoer iets groter, hendel rede lijk, prijzen vooral niet lager; Vaarzen en pinken aanvoer tamelijk, handel kalm, prijzen ongewijzigd. AMSTERDAMSE AARDAPPELTERMIJNMARKT Amsterdam 24 maart De totale dagom- zeet cp de heden gehouden aardappel- termijnmarkt beliep 137 contracten, alle gedaan in de consumptiesector. Omzet ten en prijzen waren als volgt: Eigen heimers 35 mm klei 2 x april 14 10 (kalm) Bintje 35 mm klei 66 x april 5 x 20.40, 43 x 20.50, 9 X 20 60 en 9 x 20 70 (prijsh.) Bintje 45 mm klei 28 x april 21 x 23.50 en 7 x 23.60 (prijsh Voran 35 mm zand 11 x april 6 x 10.50 en 5 x 1100 (flauw). Libertas 35 mm zand 5 x april 10 50 (nauw prijsh.) en Alpha 45 mm klei 25 x april 3 x 19-10 en 22 tegen 19.00. VIJF GESLAAGDEN Nieuwe lokalen in mei a.s. gereed In de lagere Z.L.M.-landbouwscliool te Oudelande is dinsdagavond de eindles gehouden voor de leerlingen uit de vierde klas. Aan deze zevende eindles van de school namen vijf leerlingen deel, die alien het diplo ma behaalden, te weten A. Bakker uit Ovezande, J. Boone en P. Je Vrieze uit Borssele en W. G. Heij- boer en J. Hoekman uit 's-Graven- polder. De inspecteur in de vijfde inspectie van de directie landbouw onderwijs, ir. J. Bollen uit Helmond, reikte de diploma's uit. De druk bezochte bijeenkomst werd geopend door de voorzitter van de commissie van toezicht, de heer D J. Dees, die in zijn openingswoord o.a. welkom kon heten de burge meesters van Oudelande en Ovezan de, resp. de heren W. N. van Liere en Tli. J. Andriessen. Spreker wees op het belang van goed landbouw onderwijs voor de jonge boeren. Ver volgens was het woord aan het hoofd der school, de heer W. Fase, die de leerlingen vragen stelde ovei de vak ken boekhouden en bedrijfsleer. Uit de beantwoording bleek wel, dat de leerlingen de vier schooljaren serieus hebben opgevat en heel wat kennis hebben opgedaan. De leraar land bouwwerktuigen en motoren, de heer J. Slabbekoorn, vroeg de vijf kan didaten over deze vakken. Na de laatste les nam de voorzitter weer het woord. Hij deelde mede, dat alle leerlingen waren geslaagd, waarna1 hij de jongens met het behaalde re sultaat feliciteerde. Inspecteur Bollen, de vervolgens dt diploma's uitreikte, wees in zijn speeeh op het grote belang van land bouwonderwijs. De cijfers wijzen uit, dat de belangstelling in Zeeland niet zo groot is als in andere streken, zo verklaarde hij. De laatste tijd is er evenwel een kentering waar te ne men, zo stelde ir. Bollen verder vast. Hij sprak de hoop uit, dat ook de Oudelandse school hiervan profijt zal kunnen trekken. Aan Je beste leerling, de jeugdige Bram Bakker, werd de Z.L.M.-prijs uitgereikt: een fraai boek. Burgemeester W. N. van Liere van Oudelande, die de jongens, de ouders, de commissie van toezicht en de leer krachten namens 't gemeentebestuur gelukwenste hnd een boek voor num mer twee: de 's-Gravenpolderse scholier W. G. Heijboer. Een der leerlingen, de heer 'p. de Vrieze. sprak een dankwoord. Hij oveihan- digde verschillende cadeaus aan de leerkrachten. Tenslotte sprak het hoofd der school, de heer Fase woor den van gelukwens. Na de pauze hield de heer W. Sinke van de Z.L.M een causerie over Z.L.M .-reizen, ver duidelijkt met kleurendia's. De school in Oudelande, die vorig jaar het. nieuwe leerplan invoerde, wordt momenteel aanzienlijk uit gebreid. Achter het bestaande ge bouw verrijst een 800 vierkante meter grote ioods, waarin een les lokaal en een werktuigen annex handvaardigheidslokaal worden on dergebracht. De uitbi eiding zal in mei iu gebruik worden genomen. Festiviteiten rond 30 april te Koudekerke Uitgebreid programma samengesteld De Oranjevereniging te Koudekerke heeft een even uitgebreid als aan trekkelijk ontwerp-programma sa mengesteld voor de viering van de vijftigste verjaardag van koningin Juliana. De festiviteiten beginnen in het ont- werp-plan reeds dinsdagavond 28 april met een optreden van de ver enigingen „Swift" en „Zeelandia", een lampionoptocht met muziek voor de kinderen. De daarop volgende woensdagavond zal aan muziek en zang zijn gewijd: dan treedt een Ambonnees fluitor- kest met Hawaiian-band op. De 30e april wordt geopend met ba zuingeschal. Daarna brengen de kin deren een aubade voor het gemeen tehuis en zijn er verder in de mor genuren kinderspelen met trakta tie en poppenkastvertoning. 's Middags trekt een optocht met praalwagens versierde fietsen e.d. door het dorp. Iedere vereniging, groep of particulier kan hieraan deelnemen. 's Avonds zijn er volksspelen voor de jeugd en voor volwassenen. Voor jongens en meisjes van twaalf tot zestien jaar staan stoelendans, plankje-rijden en hindernisrijden op het programma. De oudere jeugd en de volwassenen zullen zich kunnen vermaken met zakslaan, sprietlopen mastklimmen, kruiwagentje rijden en touwtrekken. De feestelijkheden zullen daarmee in Koudekerke nog geen einde hebben gevonden: voor vrijdagavond 1 mei staan namelijk enkele sportevene menten op het programma, zoals een gekostumeerde voetbalwedstrijd, een wielerwedstrijd en hardloopwed strijden voor jongens van 15 jaar en ouder. Zaterdag 2 mei vermeldt het pro gramma naast kindersport en trakta tie, wedstrijden ringsteken voor sje zen, auto's en bromfietsen en voorts een knobbelrit voor auto's en brom fietsen. Het avondprogramma be staat uit een voetbalwedstrijd en een korfbalwedstrijd, een optreden van „Swift" en van „Zeelandia", muziekvereniging „Voorwaarts" het pijperkorps „Juliana", een taptoe en een vuurwerk, waarmee de fees telijkheden worden besloten. De onlangs gehouden collecte voor deze festiviteiten bracht 1188 op. R.C.S.-Hontenisse 4-2 RCS is erin geslaagd revanche te ne men voor de vorige week tegen Hon- .tenisse geleden 51 nederlaag. Dit maal waren het de Souburgers die aan het langste eind trokken (42). Reeds na 5 minuten schoot Wame- Iink van verre afstand de bal in het door de doelman verlaten doel (10) waardoor RCS op goedkope wijze aan een voorsprong kwam. Van Ro- seveldt kogelde daarna tegen de lat maar toch kwam de gelijkmaker tot stand toen J. de Kraker te ver was opgedrongen en van Kruyssen gaf Beun geen kans (11). De RCS-doel- man kon even later door tijdig uitlo pen een zeker schijnend doelpunt voorkomen. Na de rust had P. de Kraker vrij spoedig succes toen hij een pass van Terwiel goed afwerkte (21) Na 17 minuten werkte Ter- wiel beheerst nummer drie in het Hontenisse-net en toen Jansen de achterstand tot 32 terugbracht kwam er nog even spanning want de bezoekers probeerden een gelijk spel uit het vuur te slepen. Terwiel maak te echter aan alle onzekerheid een einde door het vierde RSC-doelpunt aan te tekenen (42). De leiding was bij de correct leidende heer Tan- ge in goede handen. VEILING WALCHEREN 24 maart. Koopmans blauwe groten 8— 12,90. Bintje bonken 13.10. Bintje groten 11,40. Meerlanders groteh 10,20. Fruit. Goudreinetten huish. I 85-op 28—32. 75-85 25—30. 65-78 21—23. 05-70 19—20, keuken 17—30. huish. II 15—20, fabr. 15-16. Jo nathan huishI 80-Op 50, 75-30 47. 70-80 32—39. 70-75 46—48, 05-75 20—37. 65-70 39. 00-70 19—20, 60-05 22—32 huish. II 12—14, keuken 14-33. Winston huish II 16-17. keuken 38—49, Grauwzoet keuken 44, Lombarts Calville huish I 70-op 34. Zoete Ermgaard fabr 29 Golden Delicious keuken 26—30. St. Remy huish. I 75-op 15 —17, 65-75 14—15. keuken 10—13. fabr. 6. Appels kroet 6—14. Groenten: Spinazie glas 04—71, Andijvie glas 60—72. Veldsla glas 85—94, Bnijsla en dunsel 44—68. Sla A 25—27, B 16—18, C 12—14. Prei 10—17, Rodekool 18—32, Savooiekool 8—23. Boerenkool 7—19 Wit lof 39—53, Radijs 28—53, Spruiten 32—52, Kroten 4'/s—6, Breekpeen 3—8, Koolrapen 3—4, Uien 2-8. Bloemkool 6 p. kist 32, 8 p. kist 19, 10 p. kist 12. VISMIJN VEERE 24 maart. Exportgarnalen 607 kg 302—361. Schar 59 kg 50—51 Bot 183 kg 17-42 Tong 8 kg 270—349. Rog 30 kg 45—55. Ongesor teerde vis 31 kg 23—42 Wijting 13 kg 34— 69. Kabeljauw 8 kg 48. EIERNOTERING GOES Bericht van handelaren: kippeëleren 8'/a cent, eendeëieren 7 cent. kleine eieren 7 cent, ganzeëieren 35 cent. BEURSBERICHT MARKT GOES Granen, zaden en peulvruchten. Tarwe, basis 17 pet vocht, boerenschoon af boer derij per 100 kg 28.75-30.40. Gerst 23— 26 50. Haver, basis 15 pet vocht 21—2250- Kleine groene erwten 35—52 50. Schokkers 50—90. Bruine bonen 90—100. Karwljzaad 6580- Blauwmaanzaad 120—130. Er volgt voor groten, zaden en peulvruchten geen notering meer. Aardappelen. Klei-aardappelen noteer den: Bintje, 35 mm opw-, binnenlandse sortering 19—20 Bintje, 35 mm opw., ex port sortering 195020 150 Meerlander, 35 mm. opw- blnnenl- sortering 14.25—15.25. Furore, 35 mm opw., binnenlandse sorte ring 15—16- Alpha, 40 mm opw. export sortering 17- Deze prijzen geiden per 100 kg., geleverd aan de sorteerinrichting, sorteerkosten voor rekening van koper. De prijs van voederaardappelen bedroeg 3—3,50 per 100 kg. Stro Gerstestro 35—37 50- Tarwestro 37-50 —42 50. Haverstro 35—37.50. Erwtenstro 52-5055 aiies per ton. Uien noteerden 4 per 100 kg., afgestaart produkt. vlas: Goede kwaliteit gerepeld vlas 21—25 cent per kg., alwijkende kwa liteit 12—21 cent Goede kwaliteit ongere- peid vlas 20—21 cent per kg., afwijken de kwaliteit 12—20 cent Eieren De prijs van eieren bedroeg 1.60 per kg. VEILING GOES 24 maart. Export- en Industrieveillng. Jo nathan huish. 80-85 42—50, huish. 75-80 45 —51. huish. 70-75 45—54. huish- 65-70 41— 50, huish. 60-65 30—39, huish. II 16—21. Goudreinette huish. 85-95 34—35. huish- 80- 85 31—34, huish. 75-80 28-31, huish. 65- 75 21—23.60, huish. U 14—16, keuken 10,50 —21, keuken 14—15- Golden Delicious huish. 80-35 68—73, huish- 75-80 71—78, huish. 70-75 55—79. huish. 65-70 51—68, huish. 60-65 43—53, huish- II 30 Winston huish. 75-85 66—84. huish. 65-75 50—58. huish. 55-65 52—59, l.ulsh II 27. St. Remy huish. 75-85 11—12, huish 65-75 11, huish. II 9. Div appels, kroet en val 3—3.50. Verpakt fruit: Winston huish. 80-35 79. huish. 75-80 88, huish 70-75 91. Gewone veiling: Jonathan keuken 21—35. fabr- 14 —23, Goudreinette keuken 25. fabr. 18. 'Golden Delicious keuken 30—55. fabr. 19 —34. Winston keuken 30—38, fabr 21—25. Lombarts Calville keuken 21—35, fabr- 21 —24, Zoete Ermgaard keuken 36. St. Re my keuken 11—12, fabr 0—10. Gieser Wil deman fabr. 12. VEILING KAPELLE FtlEZELINGE 24 maart Jonathan huish 75-80 43. huish. 70-75 44, huish. 65-70 39, huish 60-65 28, huish. II 15—17, keuken 19—25. fabr. 11— 18, Golden Delicious huish 80-85 62—69, huish. 75-80 62—70, huish. 70-75 57—63. huish. 65-70 42—53, huish. 60-65 82—37. huish. n 16—22, keuken 32—49, fabr. 16- 28? Goudreinette huish 85-95 31—32, huish. 80-85 30, huish. 75-80 27. huish. 70-75 22— 26, huish. 65-70 18—19. keuken 15—19, fabr. 11—J3. Winston huish 65-70 52—52, huish 60-65 33, huish 55-60 26—35, keuken 24—26, n 16, fabr 12. oZete Ermgaard huish 55- 65 38, Campagnezoet keuken 22. fabr 18, kroetappelen 3—7. Saint Remy huish 75- 85 9—12, huish. 65-75 9—9Vi, huish. II 7—8, keuken 6—8*2, fabr 6 Verpakt fruit: Goudreinette huish. 85-90 57. huish 80-85 53, huish. 75-80 47. huish 70-75 40. Groen ten: Spinazie 51—61, Radijs 21, Andijvie 55—63. Witlof 21—23, Prei 10—11. Officiële publikaties GEMEENTE MIDDELBURG. SLUITING KANTOREN EN OPHALEN HUISVUIL. De gemeentelijke kantoren zullen voor zover de dienst dit toelaat op Goede Vrij dag en op 3e paasdag alleen des namid dags gesloten zijn. Het huisvuil van de wijk van vrijdag 27 maart zal worden opgehaald op donder dag 26 maart- Het huisvuil van de wijk van maandag 30 maart zal worden opgehaald op dins dag-voormiddag 31 maart, de namiddag- wijk van dinsdag 31 maart wordt woens dag l april opgehaald. Middelburg, 23 maart 1959. VLISSINGEN. GEMEENTERAADSVERGADERING. De burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat op donderdag 26 maart 1959, des namiddags 2.00 uur, een openbare vergadering van de ge meenteraad zal worden gehouden ten ge meentehuize. Vlissingen, 20 maart 1259. VLISSINGEN Sluiting bureaus en diensten der ge meente op vrijdag 27 maart en zaterdag 28 maart 195S. B- en W. der gemeente Vlissingen bren- gan ter openbare kennis: dat cp vrijdag 27 maart en zaterdag 28 maart 1959 de bureaus van alle openbare instellingen en diensten der gemeente voor het pu bliek gesloten zullen zijn, zulks met uit zondering van het bureau van de bur gerlijke stand, welk kantoor op die da gen zal zijn geopend des morgens van 9 tot 10 uur. vlissingen, 24 maart 1959.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 3