Raad Sas van Gent oefent kritiek uit op persleidingplan beroemde geneesmiddelen in 1 tablet doen wonderen l RAAD ZUIDZANDE: DERDE SCHOOLARTS NOODZAKELIJK VLUCHTPROGRAMMA VOOR WEST ZEEUWS-VUAMSE DUIVEN GROOTSE HULDIGING VAN JUBILARIS TE SAS VAN GENT SPORT EN WEDSTRIJDEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 25 MAART 1959 CIJFERS ZOUDEN NIET KLOPPEN Voorstel voor streekplan na discussie aangenomen Tijdens de dinsdagavond gehouden vergadering van de gemeenteraad van Sas van Gent heeft men, na de beëdiging en installatie van 't raads lid E. P. van Assche, onder meer ge discussieerd over de aanleg van de Ëersleidlng naar de Westerschelde. ie heer L. F. S. de Meijer (g.b.) meende in het plan, dat het inge nieursbureau Bos en Witteveen op stelde, aan de hand van vergelijkende cijfers grote verschillen te kunnen aantonen. In steden als Den Haag en Rotter dam, aldus de heer De Meijer, geeft men cijfers, die vele malen lager zijn dan die voor Sas van Gent, Ook andere raadsleden hadden weliswaar op andere gronden be zwaar tegen het plan, uiteindelijk be sloot de raad dit punt aan te hou den tot een volgende vergadering. Ook het voorstel voor een streekplan vond niet veel steun bij de raadsleden De heer De Meijer vreesde, dat men bij woningtoewijzing in de toekomst meer aan de ontwikkeling van een bepaalde gemeente zou denken dan aan de werkelijke behoefte en zo doende uiteindelijk de arbeiders van de Sasse industrie zou dwingen in 'n andere gemeente te gaan wonen. De Sasse industrie heeft enkele jaren geleden meegewerkt om woningen in Westdorpe te bouwen. Er wil echter praktisch geen enkele arbeider wo nen, zij trachten zo vlug mogelijk in Sas van Gent ingeschreven te wor den. De heer M. P. de Groff (p.v.d.a.) sloot zich bij de woorden van de heer De Meijer aan. Nadat voor en tegen tegen elkaar waren afgewogen werd het voorstel toch aangenomen. De bestrating van de Oostdam kwam eveneens in bespreking. Het z.g. eiland (Prinsenkade, Oostdam, Oost kade enz) heeft een erbarmelijke rio lering. Als de demping van de kom in D.A.C.W.-verband uitgevoerd kan worden, kan de riolering op de leiding in de gemeente aangesloten worden. Maar aangezien deze uitvoering nog jaren op zich kan laten wachten op perde wethouder H. Ph. Scheffer de mogelijkheid een buisleiding onder 't kanaal door naar de Westkade te leggen. Na uitvoerige discussie be sloot de raad ook dit punt aan te (Advertentie) Van Nelle bestellen Verbetering van wegen te Zierikzee aanbesteed In hotel „Concordia" te Zierikzee is maandagmiddag door de Nederlandse Heide Maatschappij het verharden en verbeteren van ongeveer 3,2 km weg in Duiveland aanbesteed. Opdrachtge ver was de herverkavelingscommissie Zeeland, bureau van uitvoering Schouwen en Duiveland. Laagste in schrijver was de fa.'M. v. d .Velde te Bruinisse met 99.000. terwijl de n.v. Aannemings Mij. en Wegenbouwbe drijf P. H. Offringa te Den Haag met 123.800 de hoogste was. De verde re resultaten waren: A. E. Wandel, Nieuwerkerk 121.000; D. Rentier te Noordgouwe 120.800; Aannemingsbedrijf „Zeeland" te Mid delburg 115.900; fa. Van Dongen en De Voogd te Haamstede 108.850; fa. De Oude en De Jonge te Zierikzee 108.000; fa. D. J. Janse, Middelburg 107.600; C. J. Kuyper, Ouwerkerk 105.000; C.V. v./h Jasper van 't Verlaat en Zn., HardinxveldGiesen- dam 104.690. Faillissementen Op 18 maart is het faillissement uit gesproken over de commissionnair J. A. Rottier te Sint-Maartensdijk. Rechter-commissaris is mr. C. E. Coester, curator mr. C. J. B. du Croo te Zierikzee. Ook werd het faillissement uitge sproken over J. Hoek te Vlissingen, fabrikant van en handelaar in kunst- nijverheidsartikelen onder de naam „The Dutch Mill"; rechter-commis saris is mr. A. W. Thöne, curator mr. M. A. Terwoert te Middelburg, alsmede over W. A. Boeye te Groede. Rechter-commissaris is hier mr. J. A. Abbing, curator mr. H. B. L. de Rechter te Hulst. houden om de kwestie door deskun digen te laten onderzoeken. In de commissie Samenwerkende Gemeen ten in de Kanaalzone werd de heer J. de Rijk (kath. partij) benoemd, waarna de heer J. J. Bockstael.(kath. partij) in de reorganisatiecommissie voor het zwembad werd benoemd. Bij de rondvraag hekelde de heer De Groff het beleid van de regering res pectievelijk Rijkswaterstaat, omdat bij de vaststelling van het kanaal- tracee de betrokken gemeentebestu ren niet geraadpleegd worden. Dit is in België wel gebeurd en heeft daar geleid tot vruchtbare contacten. Bij pijn, griep ol „landerig gevoel zorgt een enkel tablet dat U weer «el pietier Uw werk kunt doen! Maken dek- en slijttagen te Zierikzee aanbesteed In opdracht van de herverkavelings commissie Zeeland werd maandag middag door de Ned. Heide Mij. ïn hotel „Concordia" te Zierikzee het maken van dek- en slijtlagen over ongeveer 74 km. weg in de polders van Duiveland aanbesteed. Er waren 15 inschrijvers, waarvan de N.V. Aannemingsmaatschappij en wegen bouwbedrijf P. H. Offringa te Den Haag met een bedrag van f 453.300 als laagste inschrijver genoteerd werd. De hoogste inschrijver was de N.V. Aannemingsmaatschappij v/h J. M. Strijland te Uithoorn voor f 492.000. Verder werd ingeschreven door: N.V. v/h Aannemings Mij. De Moei en Hermes te Alkmaar, f 461.000; Wegenbouwbedrijf gebr. Hogenbirk N.V. te Laren, f 456.200; Koninklijke Maatschappij Wegen bouw N.V. te Utrecht, f 478.600; N. V. Noord Nederlandse Wegenbouw te Harlingen, f 489,000; N.V. Aan nemingsmaatschappij W. Rasenberg zn.. Breda, f 489.000; Fa. D. Ren tier te Noordgouwe, f 482.000; N.V. August van Dijck-Petit te Bergen op Zoom, f 469.000; Fa. A. W. Wan del te Nieuwerkerk, f 487.000; Aan nemingsmaatschappij Hoyink te Arn hem, f 488.800; N.V. Wegenbouw- en Aannemingsbedrijf G. A. ten Ziepe zn., te Zwollekerspel, f 479.000; Fa. De Oude en De Jonge te Zierik zee, f 470.000; N.V. Aannemingsbe drijf N.B.M. te Zaandam, f 470.000 en het N.V. Wegenbouwbedrijf H. Boezewinkel te Nijmegen voor f 456.000. HOGERE RIJKSUITKERING Kleuterschool wordt verbouwd Tijdens de dinsdagmiddag gehouden vergadering van de gemeenteraad van Zuïdzande heeft deze nogmaals als zijn mening uitgesproken, dat de aanstelling van een derde school arts bij de schoolartsendienst Zeeuwsch-Vlaanderen hoogst nood zakelijk is. De raad kwam tot deze mening, nadat was geconcludeerd, dat- het aantal te onderzoeken kin deren voor de thans in dienst zijnde twee artsen te groot is, terwijl een frequenter onderzoek van de kinde ren zeer Tevens is voor de aanstelling van de ze derde schoolarts door het rijk reeds een financiële bijdrage toege zegd. De aanstelling zal voor de ver schillende gemeenten dan ook slechts een geringe verhoging van de bij drage aan de schoolartsendienst be tekenen. In deze vergadering deelde burge meester H. P. Everwijn verder mede, dat van het ministerie van binnen landse zaken bericht is ontvangen, dat het basisbedrag van de alg&- mene uitkering was verhoogd van 26,17 tot 30,17. Van G.S. wer den goedgekeurd terug ontvangen de gemeenterekening over 1957 en de begroting voor 1959. Verder be sloot de raad tot de bouw van twee woningwetwoningen aan de Zegveld straat en deze bouw, na verkregen hogere goedkeuring, te gunnen aan de heer W. Fokke, die de laagste inschrijver was. Voor de verbouw van de kleuterschool werd een kre diet van 15.000,beschikbaar ge steld. De voor deze verbouw1 gehou den openbare aanbesteding was op een teleurstelling uitgelopen. Dit werk zal nu worden verricht door de plaatselijke ambachtslieden. De in terkerkelijke commissie voor het maatschappelijk werk in West Zeeuwsch-Vlaanderen vroeg en kreeg een subsidie van 387,63. Voor gezinszorg werd een subsidie van 104,67 uitgetrokken, terwijl de subsidie voor het centrum kraaih- zorg van de gezamenlijke Groene Kruisverenigingen in West Zeeuwsch Vlaanderen werd verhoogd van 0.25 tot 1,per verzorgingsdag in de gemeente. Tenslotte besloot de (Advertentie) Van Nelle bestellen NIET VEEL VERANDERINGEN Vlucht met twee auto's als inzet Het vluchtprogramma van de nost- duivenhoudersverenigingen In West Zeeuwsch-Vlaanderen vertoont niet veel veranderingen met de vooraf gaande jaren, voor zover het betrek king heeft op de vitessevluchten. We treffen hier weer bekende Fran se plaatsnamen aan als Arras, Bre- teuil, Dourdan en Orleans. Maar dan zijn we al bij de Midden Fond. laatste vitessevlucht gaat door op 16 Er wordt gestart op 26 april en de augustus. Dit vitesse programma zal natuur lijk weer wel voorafgaan door enige prijsvluchten uit Moescroen, die dan gecombineerd worden met de laatste ronden van de aanleervluchten. Het Grote Fond programma dat niet met eigen konvooi wordt wegge bracht. vertoont enige wijzigingen. Sint Vincent, de vlucht met 2 auto's als inzet, ontbreekt natuurlijk niet, evenals de bekende Orleans-derby. Het slot van de grote vluchten gaat weer uit Parkestone. Op 11 juli is er een vlucht uit Regensburg (Did.) en de zware vlucht uit Dax gaat dit jaar door op 24 juli. Het bondsconcourskampioenschap werd dit jaar behaald door A. de Putter uit Cadzond. Van de 12.397 leden van de Zuidnederlandse Bond waren er 1967 in Zeeuwsch- Vlaanderen woonachtig. Over het algemeen Hepen de leden tallen iets terug, behalve bij de bond van zaterdagvliegers. Ook dit jaar kwamen weer talrijke duiven in het buitenland terecht die, dank zij een nauwkeurige administratie weer aan de eigenaars konden worden terug gezonden. Zo kwamen bij ons duiven uit Engeland. België, Frankrijk, Duitsland en Denemarken terecht. Schepelingen vonden In de Golf van Biscaye een groot aantal uitgeputte Nederlandso en Engelse duiven. raad tot wijziging van de salaris- verordening van het secretarie-per soneel, met dien verstande dat de cumulatie-aftrek voor de in dienst zijnde ambtenaar-ontvanger wordt teruggebracht van 15 op 12 procent. (Advertentie) Van Nelle bestellen Generaal Th. E. E. H. Mathon sprak over de koude oorlog Voor departement Zeeland Mij. voor Nijverheid en Handel Voor het departement Zeeland van de Mij. voor Nijverheid en Handel sprak dinsdag in hotel „De Burg" te Middelburg de luit-gen. Th. E. E. H. Mathon over „Do koude oorlog c.p geestelijk, politiek, militair en eco nomisch gebied". Voor deze depar- tementsbijeen komst Iwstond grote belangstelling en dat was verklaar baar, want de heer Mathon, die di recteur is van het defenseistudiccen- trum, heeft zich als spreker over defensie-onderwerpen reeds een rui me bekendheid verworven. Hij gaf allereerst een beknopte ana lyse van het communisme als tegen partij in de koude oorlog. Het com munisme is gericht op strijd en het hanteert in de koude oorlog alle middelen. Op het ogenblik is er zo ongeveer atoompariteit tussen de N.A.V.O. en communisten. Daardoor is een grote oorlog onwaarschijnlijk, maar dit betekent niet dat de koude oorlog zou verminderen of dat er geen kans zou zijn op een „kleine" oorlog. Spr. beschreef de politiek-militaire situatie, waarbij de Sowjet-Unie er op uit is de eenheid van liet westen te breken en de eigen veiligheid te versterken. De Sowjet-Unie penetreert op het ogenblik in het Midden-Oosten en in Afrika. Ook Zuidoost-Azië heeft de belangstelling. De heer Mathon belichtte tal van economische, militaire en politieke facetten, die in de koude oorlog naar voren komen. Tenslotte kwam nij tot de geestelijke kant van de koude oorlog. Het communisme is uiterst gevaar lijk, omdat het op psychologisch ge bied zo actief is. Men gebruikt tegenover de niet-com- munistische wereld twee middelen: men probeert de mensen in slaap te wiegen en daarnaast dreigt men van tijd tot tijd. Een geluk voor het Westen Is, dat deze middelen soms tegen elkaar in werken. Het misleidende is dat Rusland zich voordoet als een normale staat, ter wijl het geen normale staat is. In de koude oorlog chanteert het on ze beste gevoelens, want het is vol strekt mens-onwaardig. In dit verband betoogde de heer Ma thon, dat het voor allen in het wes ten nuttig en nodig is duidelijk te beseffen wat oorlog en civiele ver dediging ls. Wij moeten dat onder ogen durven zien en wij moeten weten welke waarden wij aanhangen. Na gewezen te hebben op de nood zaak van de geallieerde samenwer king, besloot spr. met een beroep op allen om tegenover het communisme ons geloof te stellen ln de eigen ho gere opvattingen. Nadat nog enkee vragen beantwoord waren, sloot ir. J. P. Berdenis van Berlekom de bij eenkomst. Aankoop van slachtdieren Dezer dagen heeft de slagerij van de heer D. J. Geelhoed te Ooster- land op de paasveetentoonstelling te Rotterdam een os en een varken ge kocht. Belde dieren behaalden bij de keuring een tweede prijs. Theologische examens „Vrederust" Maandag en dinsdag werden op de Psychiatrische Inrichting „Vrede rust" te Bergen op Zoom de examens iri de theologische vakken afgeno men. Voor het eindexamen slaagden: Zusters M. de Bat, F. A. Bertram, T. M. de Groene, E. M. de Jager, W. Jobse, J. Wattel, A. W. Wilderom, J. de Witte, J. Wouters. Broeders M. W. Boogert, W. M. Bouwman, A, Geertsema, J. v. Steveninck, W. L. Stuy, A. L. v. d. Berge. Voor het overgangsexamen van het 2e naar het 3e Jeerjaar slaagden: Zusters J. Blankenburgh, E. P. Bo ller, J. E. v. Boven, L. B. de Kam, N. de Smit, M. Versluys, L. E. de Visser. Broeder P. M. J. S. de Key- zer. Voor het overgangsexamen van het le naar het 2e leerjaar slaagden: Zusters K. G. v. d. Bosch, N. Brands- ma, A. S. Cappon, J. J. v. Kleven, P. v. Keulen, H. C. de Roon, C. S. E. de Vroe. Broeders N. Breedijk, C. A. Breed- veld, B. J. Dronkert, A. P. Glasber gen, S. G. J. v. d. Mast. Als gecommitteerde van de Geref. Bond van Verenigingen en Stichtin gen van Barmhartigheid in Neder land woonde ds. A. de Groot te Er- melo het examen bij.. Gecommitteer de van het bestuur van „Vrederust" was ds. S. van Wouwe te Seroosker- ke (W.). (Advertentie) Van Nelle bestellen Veilingen in de paasweek In verband met de paasdagen zullen de drie Zutdbevelandse veilingen al le op donderdag 2 april veiling hou den. In Krabbendijke zal er om tien uur geveild worden, te Kapelle om elf uur en te Goes om één uur. Nu ook weer de verse groenten aan de veiling komen zal er te Kapelle op vrijdag 27 maart om één uur groen- tenveiling worden gehouden. In de paasweek wordt de groente geveild op dinsdagmiddag één uur en don derdag na afloop van de fruitveiling. Collecte De opbrengst van de collecte „Sonne- vanck-Zonnegloren" bedroeg te Ou werkerk 91, FEEST BIJ COÖP. SUIKERFABRIEK Gouden eremedaille voor A. van Damme Dinsdag vierde de Eerste Nederland se Coöperatieve Beetwortelsuikerfa- brlek en Suikerraffinaderij te Sas van Gent het 40-jarige dienstjubi- ieum van de heer A. van Damme. Het is wel een unicum, dat de heer Van Damme reeds op 53-jarige leef tijd dit bijzondere jubileum kon vie ren. Als knaap van dertien jaar zet te hij de eerste schreden bij de C.B.S. waar hij geleidelijk is opgeklommen tot de functie van chef van de bui tendienst. De belangstelling voor de receptie was gistermiddag zo over stelpend, dat de bezoekers soms bui ten moesten blijven wachten. Als eerste spreker voerde burge meester R. A. J. den Boer het woord, die in zijn rede kon mededelen, dat aan de jubilaris de gouden medaille verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau werd toegekend. Hierna sprak de voorzitter van de C.B.S., H. A. A. baron Collot d'Escu- ry, die de heer Van Damme de gou den medaille van de Maatschappij voor Handel en Nijverheid opspeldde. De bedrijfsdirecteur, ir. Rh. van Krevelen overhandigde de heer Van Damme een diploma, alsmede een ge schenk onder couvert. Alle sprekers spraken hun waarde ring uit voor de wijze, waarop de heer Van Damme zijn taak verricht te. Namens de collega's sprak de heer F. Breepoel, die ook een fraai geschenk aanbood. De heer Leclercq sprak namens de controleurs en bood een televisietafel aan. Namens de on dernemingsraad richtte de heer H. Scheffer zich tot de jubilaris. Onder de belangstellenden waren ook vertegenwoordigers van de plaatselijke industrieën, onder wie de heren A. Hamerlijnck, direc- Advertentie) Van Nelle bestellen Record aantal deelnemers bridgewedstrijd De „open-paren" bridgewedstrijd in Vlissingen, de laatste in dit seizoen, is een daverend succes geworden. Want niet alleen was er een be hoorlijk aantal deelnemers uit ver schillende plaatsen, tot zelfs Sluis en Hansweert toe, er waren tevens zeer veel „nieuwe gezichten" en bo vendien verliep de wedstrijd uiter mate vlot en gezellig. Het totaal aan tal deelnemers bereikte hiermee een record (156 paren). Hier volgen de winnaars die donder dag a.s. in de kwartfinale zullen uit komen: Groep A: 1 mevrouw PotVan Loo, 80 p.; 2 heren Trebels—Van Iren, 69%: heren DopVerstraten. Groep B: 1 heren DekVan Goor (Kruiningen)2 heren Minkiewiez v.d. Mark, 65; 3 heren Swennev. Koeveringe (Kruiningen), 61. Groep C: mevrouw Dronkersheer Verhoef, 62 y2; 2 heer en mevrouw Braak, 59. Groep D: 1 heer en mevrouw Van Bers, 65; 2 dames Matthijsse—Eek man, 52. Groep E: 1 heer en mevrouw Fon- teyne. 63%; 2 heer en mevrouw Bo de, 55. Groep F: 1 dames Kesteloovan Berkel, 57%; 2 heren JanseWil- lemse, 55. Voetballer Jeff Hall in ziekenhuis opgenomen Jeff Hall, de 29-jarige Engelse in ternational en back van de eerste di visieclub Birmingham City, is met kinderverlamming in een ziekenhuis opgenomen. Zijn toestand is ernstig, er is een operatie uitgevoerd tenein de zijn ademhaling te vergemakkelij ken. Birmingham City heeft, na over leg met het bestuur van de League, besloten de wedstrijden die de club in de komende dagen moet spelen te annuleren. De speler-s van Birming ham City zijn naar huis gestuurd en het terrein van de club is gesloten. Ook de verenigingen, waartegen teams van Birmingham zaterdag hebben gespeeld, hebben hun spelers onder controle gesteld. Nederland verloor op het tennis-toernooi te Cannes In het internationale tennistoernooi van Cannes verloor de Nederlander Willem Maris in de eerste ronde van de Fransman Jean-Jacques Molinari (5-7, 2-6). In het toernooi voor speelsters onder 23 jaar werden de Nederlandse zus jes Marinkelle beiden uitgeschakeld. Joyce verloor van de Italiaanse mej. Cortigiani met 6-4, 6-0 en Fredy moest ln twee sets (6-4, 6-2) haar meerdere erkennen in mej. Wild (Engeland). (Advertentie) Van Nelle bestellen Brazilië nu drie punten achter op Argentinië In het toernooi om het Zuidameri- kaanse voetbalkampioenschap heeft Argentinië met 31 (ruststand 1 1) van Paraguay gewonnen. In het klassement heeft Argentinië thans 6 punten uit 4 gespeelde wedstrijden. Brazilië, dat één wedstrijd minder heeft gespeeld bezet de tweede plaats met 5 punten. A. Meert werd kampioen van Terneuzen biljarten In hotel „Centraal" te Terneuzen werden donderdag en zondag de slot wedstrijden gespeeld om het per soonlijk biljartkampioenschap van Terneuzen. Zoals al geruime tijd werd verwacht, is dit een Sluiskilse aangelegenheid geworden. De enige, die de Sluiskilse biljarter Aug. Meert wist te kloppen, was de heer L. de Mul. De overige wedstrijden won de heer Meert, zodat hij kampioen werd door acht van de negen wedstrijden in winst om te zetten. De slotpar- tijen eindigden als volgt: donderdag: Kaasv.d. Eijk 107-150; De GraeveDe Mul 103-150; De GraeveA. Meert 1.12-150; De Mul —Kaas 150-150. Zondag: KaasSnelleman 150-115; H. Meertv. d. Eijk 150-116; De Graeve-De Clercq 150-125; A. Meert Verstraeten 150-129; Verstraeten H. Meert 150-114; H. Meert—De Graeve 73-150. De eindstand luidt: A. Meert de Mul R. de Graeve B. v. d. Eijk H. Meert G. van Damme R. Verstraeten A. Snelleman E. Kaas R. de Clercq 9 8 0 1 16 6.22 9 6 1 2 13 6.07 9 6 0 3 12 5.30 9 5 0 4 10 5.89 9 5 0 4 10 5.48 9 4 0 5 8 4.C. 9 4 0 5 9 3 0 6 9 2 16 9 10 8 J 4.16 6 4.20 5 4.33 2 4.27 Hulster paar kampioen bridge eerste klas Zaterdag werden in Breskens de kampioenschappen voor eerste klas se-paren gehouden. De uitslag hier van luidt: 1 Mevrouw de MeurichyHeer Boel (Hulst) 73% p.; 2 Heren Vergouwen IJsebaert (Luctor) 72%; 3 me vrouw MaatHeer IJsebaert (Luc tor) 71; 4 en 5 Heer en mevrouw Gasille en Heren PoldermanVan Nieuwenhuizen 67; 6 Heren Hende- rikxVan Goor 65%; 7 Heren Van HeusdenLeupen 63%; 8 mevrouw VeldmanHeer v. d. Post 49. Recordhouder Thomas door blessure uitgeschakeld De 18-jarige John Thomas uit Bos ton (V.S.), die onlangs het indoor- record hoogspringen verbeterde, is dinsdag ernstig gewond geraakt aan zijn linkervoet. Deze geraakte be klemd in een lift, die in beweging was. Thomas is voor een spoedbe- handeling naar het ziekenhuis over gebracht. De artsen konden nog niet zeggen of Thomas door dit ongeval voor de atletiek verloren is. teur van de Centrale Suiker Maatschappij en S. J. Th. Anto- nissen, procuratiehouder bij deze maatschappij. De heer Van Damme was vergezeld van zijn vader, die ook veertig jaar bij de fabriek in dienst geweest is, zijn dochter met haar echtgenoot en zijn zoon met verloofde, 's Avonds bracht de harmonie „De Verenigde Vrienden" de jubilaris een serenade. Tentoonstelling Z.L.M. te Aardenburg 18-19-20 juni Op 18, 19 en 20 juni 1959 zal, zoals bekend, in Aardenburg de grote jaar lijkse landbouwtentoonstelling van de Z.L.M. gehouden worden. Naast de gebruikelijke show van paarden en rundvee zal, zoals altijd, de handel weer een uitgebreide inzending van landbouwwerktuigen verzorgen. Ook aan het dagelijks werk van de boeren in de streek zal grote aan dacht besteed worden. Zo zullen op een gedeelte van het terrein de boeren met hun eigen werktuigen van alle landbouwgewas sen de meest voorkomende inventa rissen samenstellen. Op een demonstratieterrein van 2 ha met 2 tribunes zal dit bijzonder inte ressante onderdeel paraderen. Voor de dames is er een grote mode show en een volledige woninginrich ting tentoongesteld met vele prachti ge bloemperken en gazons, terwül voor de kinderen een zwembad en een speeltuin liggen te wachten Vrijdagsmorgens is er een rijtoer van 65 km door geheel West Zeeuwsch- Vlaanderen, waaraan circa 150 perso nenauto's en circa 50 bussen deelne men. De route loopt langs nieuw aange legde zeeweringen, de Middelbare Landbouwschool te Schoondijke, de Praktijkschool voor de mechanisatie in de landbouw en uiteraard door ve le polders en dorpen. 's zaterdags wordt een grote inter nationale trekker-behendigheidswed strijd gehouden, waaraan boerenjon- geren uit België, Frankrijk en Ne derland zullen deelnemen. De gehele dag treden verschillende internationale muziekgezelschappen op en zullen verschillende sportma nifestaties worden gegeven. Voorts wordt 's zaterdagsavonds in Aardenburg een historisch openlucht spel opgevoerd. Het tentoonstellingsterrein, zeer gun stig gelegen tussen de bossen van 't kasteel „De Elderschans", is 10 ha groot. Nagekomen advertenties Heden overleed nog on verwachts. onze gelief de zorgzame man, va der, benuwd- en groot vader JOSEPH JOHANNES GOOR in de ouderdom van ruim 76 jaar. Vlissingen: J. W. Goor-Mudde Krimpen a./d. IJsel: S. M. Visser-Goor G. Visser Breskens: N. de Nooijer-Goor J. A. de Nooijer Havelte: J. J. Goor J. Goor-Corveleijn Vlissingen: J. W7 Francke-Goor A. Francke Vlissingen. 24 mrt. '59 Adriaen Brouvrerl. 10. De teraardebestelling zal plaatsvinden op za terdag 28 maart a.s. des namiddags 2 uur vanaf het sterfhuis. Liever geen bezoek. Heden overleed zacht en kalm onze lieve va der, behuwd- en groot vader en huisgenoot PIETER POLEY in de ouderdom van 77 jaar. Middelburg: E. P. Waverijn-Poley C. Waverijn Huib Piet Wilhclminadorp: P. E. Wiskerke-PoJey D. Wiskerke Adie Piet Leuntje Dienene Kruiningen: H. C. Poley T. Poley-Kievit Piet Jan Lenle E. Walrave Kruiningen, 24 mrt. '59 Brouwerijstraat 17 De begrafenis zal plaatsvinden te Krui ningen op zaterdag 28 maart a.s om 12 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 12